• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Berušky,jdu spinkat. Dobrou noc!

Leni, nezlob se. :sweat_smile: :wink:
10. čer 2009 ve 22:40  • Odpověz
já už jdu taky do hajan, jsem úplně grogy, dobrou noc.
10. čer 2009 ve 22:44  • Odpověz
Ahoj holky,

všechny vás zdravím a děkujeme za gratulace. Jste zlatý 

Všechno jsem pilně dočetla a teď jsem se konečně dostala k tomu, abych vám napsala, jak to u mě probíhalo. Jentaková poznámka – děláte mi pěkné chutě s těma třešněma  A andulinko, pořád jsem čekala, že už jsi odešla do té porodnice a ty se pořád se skřítětem flákaš doma 

Tak jdu na to: v noci z neděle na pondělí – asi kolem třetí jsem se probudila, protože jsem cítila, že ze mě vytéká něco teplého, letěla jsemna záchod a po cestě jsem si za sebou nechala pěknou cestičku. Potom jsem si ještě stihla vzít vložku a přestalo to. Vody bylo jen trošku, ale probudila jsem Honzu, umyla jsem si vlasy, oholilal se a vyrazili jsme do porodnice. Tam mě vyšetřili – na monitoru slabé kontrakce, ale neotevírala jsem se. Domů mě už ale pustit nechtěli. Když jsem se potom převlékala do noční košile, tak pode mnou zase loužička  Pak jsem dostala kapačku s antibiotiky aže prý budeme čekat do úterý, jak se to vyvine. Tak jsem si ještě schrupla a čekala. Potom za mnou přišel primář s tím, že radši nebudeme čekat a zavedl mi tabletku. Po ní nastoupily slaboučké kontrakce. Asi po dvou hodinách jsem dostala další a už se to docela rozjelo. Naložila jsem se do vany a začala rozdýchávat kontrakce  Ty rychle zesilovaly a za chvilku už byly skoro nepřetržité. Potom mi paní doktorka musela prasknout ještě vodu, protože neodtekla úplně všechna, ale stejnak jí byla zase jenom loužička. No, a potom už to šlo docela rychle. Najednou se mi chtělo tlačit, tak jsem vylezla na to křeslo a na dvě konrakce třikrát zatlačila a Ondrášek byl mezi námi  Trošku jsem si i zakřičela  Nástřih proběhl, ale asi ne tak moc, stehy jsem cítila tak jeden dva dny a teď už je to dobrý.

Nejhorší na tom všem asi nebyla ta bolest, ale to, že jsem pořádně nevěděla, jak dlouho to ještě do porodu bude trvat. Od té druhé tablety to byly zhruba tři a půl hoďky. Kdyby mi to někdo řekl na začátku, snesla bych to líp, ale čekat a nevědět, bylo hrozný 

Jsem strašně ráda, že tam se mnou mohl být celou dobu Honza, byl statečný a hodně mi pomohl. A potom ho vidět, jak je dojatý – bylo to prostě kouzelný.

No a teď už jsem od pátku doma. Ze začátku docela chaos, ale pomalu se dávám dohromady a snad to rodičovství zvládnu. Iluss – s tím přealováním jsme na tom stejně  Někdy při jednom přebalování spotřebuju třeba tři plínky 

Jinak jsem poctivě pila kojící čaj už v porodnici a mlíčka mám dost (ťuk, ťuk, ťuk). Teď mě akorát trápí to, že malý se budí docela nepravidelně a kolikrát vydrží i dvě hodiny vzhůru – někdy v klidu, někdy si do toho zabrečí – ale nechce si moc krkat, takže to bude asi bolavé bříško.

Máme za sebou první poradnu a na další jdeme příští úterý. Trochu nát trápila žloutenka, ale jen lehce. A jen jedna straost – na ultrazvuku ledvin mu našli prostornější pánvičku. Má to ale dost miminek. Za nějaký čas půjdeme na ontrolu a mělo by sto samo srovnat. Tak snad to bude v pohodě.

Co dodat – s Honzou jsme šťastní jako blešky 
10. čer 2009 ve 23:51  • Odpověz
Jinak vše nej Tomíkovi k narozeninám!!!

A velká gratulace denis k Vašíkovi!!!

Deni, kvet a iluss - miminka jsou moc moc krásná!!!

Já jsem do alba dala zatím jen jednu rychlou fotku. Dašlí dodám brzy.

Tak dobrou noc!!!
10. čer 2009 ve 23:54  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:

jdu zase pozdě,ale dřív to nešlo ...

květuldo, radímek je krásný :slight_smile: děkujeme za fotečky :slight_smile: taky by se nám líbila nějaká fotečka s maminkou,vždyt vůbec nevíme jak maminka vypadá :wink:

jinak ale musím hodně nadbíhat iluščině lucince- no pochopte, Tomíkovi jsou dva roky a já pro něj ještě nemám žádnou nevěstu a Lucinka by byla ideální -dva roky věkového rozdílu, bydlí kousek od Prahy a navíc je to pěkná kočka :slight_smile: takže Iluško, opatruj nám lucinku a my ji za dvacet let vezmem do rodiny :grinning: :grinning: :grinning: a já slibuju,že zatím zkusit něco udělat s Tomíkovou úchylkou (miluje ženská prsa a moc to neskrývá :wink: :grinning: :grinning: )

jo a iluško,škoda,že jsi nenapsala dřív,že ty chicco vložky do podrprdy nemáš-poslala bych ti s DVD zároven i dvě na vyzkoušení... :wink: :wink: :unamused:

k těm "mušlím" no tak holky,pokud je máte,tak vám skoro garantuju,že s nima nepřekročíte práh svého bytu :grinning: :grinning: :grinning: teda aspon já ne-to co to udělalo s tvarem prsou a jak jsem pak vypadala bylo fakt docela k smíchu a i ženský v 70 letech minulého století měly v tehdejších podprsenkách krásný tvar prsou :wink: :wink: :grinning: :grinning: :grinning:

na doma ale fajn,ale bacha,pokud budete mít větrací (s otvory) tak se vám lehce může stát,že zapomenete,že je máte,ohnete se a to nahromaděné mlíko vám najednou vyteče :grinning: :grinning: :grinning: já je používala tehdy asi týden a pak jsem přešloa na ty vložky... (měla jsem avent mušle,s jinou značkou zkušenosti nemám....)

holky,taky vám někomu strašně často ted ke konci těhu zaléhají uši? :confused: :confused: mě se to stává každou chvíli a je to strašně protivný a vůbec nevím co s tím a proč to tak je....

zítra se tu asi moc neukážu,jen nakouknu co nového atd...ale jinak budu kuchtit-musím zítra dělat Tomíčkovi ten dort na oslavu a začínám si říkat,zda to není na mě moc velké sousto :confused: takže dopoledne několik korpusů, dva druhy krémů a odpoledne ten falešný marcipán na potažení...abych to měla večer k potažení připravený a v pátek hotový,protože v pátek jdu do poradny a pak jedeme do jilemnice a to bych nestihla už vůůůbec nic...a navíc mi zítra manžel ani nemůže Toma pohlídat abych na to měla klid-jde uzavřít životní pojistku (konečně- znova nás nakopla ta dubnová nehoda co měl...) a tak po práci má schůzku s tím pojištovákem...
takže zítra tu bude doma asi pěkný chaos- a navíc nám budou čistit tenn druhý koberec- no zítra se asi picnu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

tak se jdu na to aspon vyspat :slight_smile: mějte se pěkně a zítra tedy nakouknu,tak doufám,že tu budou aspon nějaké fajn novinky :wink: :wink: (andulko...)

papá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. čer 2009 ve 23:55  • Odpověz
Ahoj bledul - tak ať se dort povede, musíš se s ním potom pochlubit!!!

Iluss - k těm úřadům - my jsme si vyzvedli rodný list a přihlásili se na pojišťovnu
žádost o porodné se nosí na sociálku??? nebo někam jinam?
a s tím městským řadem jsem nevěděla, že tam také musíme, zajedeme tam s kočárkem příští týden

Holky, dneska od odpoledne mě docela dost bolí děloha, takhle mě nebolela snad ani v porodnici - maminy, jakou s tím máte zkušenost? Říkala jsem si, že jestli se to nezlepší, tak zítra vyrazím k doktorovi :frowning2:
11. čer 2009 v 00:01  • Odpověz
autor
ahoj jani :slight_smile:
11. čer 2009 v 00:01  • Odpověz
autor
porodné-tehdy jsem to nesla na sociálku ,předpokládám,že ted to je stejný (ale od ledna se nějak měnily zákony ohledně MD atd,tak snad neplácám-ale iluška ti to určitě řekne dobře )

jani k té děloze- od porodu máš už 10 dní- to nevím,zda se dá připočíst k zavinování dělohy-jak se ti zavinovala v porodnici? ychle nebo pomalu? (na to ti určitě Mudři koukali -resp. sahali) ....
máš nějaké teploty? krvácíš třeba nějak víc? pokud by to nepřestávalo,radši bych tam zítra zašla-pro jistotu.....
11. čer 2009 v 00:06  • Odpověz
autor
jani,ondrášek je kouzelný :slight_smile: takový kulíšek malinký :slight_smile: děkujeme za fotečku :slight_smile:
11. čer 2009 v 00:20  • Odpověz
autor
ahoj po ránu :slight_smile:

budíček jsem měla dnes už před pátou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :grinning: ted si tisknu z počítače receptík a jdu za chvíli asi patlat korpus- co taky jinýho se dá dělat,když dítě už přes hodinu řádí jak černá ruka,že jo :grinning: :grinning: :grinning: spát nejde, jen tak ještě ležet taky ne,jít ven se mi taky takhle brzo nechce... :wink: :wink: :confused:

tak přeji všem pěkný den a já pak kouknu co se zde děje či neděje :wink: :sweat_smile: :grinning:
11. čer 2009 v 06:28  • Odpověz
Ahojky kocicky. Tak nejdriv ze vseho - ahoj Janicko, prijmi jeste i ode mne velikou gratulaci k Ondraskovi - je nadhernej!!!! Vsechny holky mate krasny deticky :slight_smile: Jsem rada, ze ani Ty jsi nemela silenej porod a ze vam je dobre....

Ahoj Bledulinku :slight_smile:

JInak noc docela nanic, hodne jsme se budila bolesti, nastesti jsem to bricho uz rano tak strasne tvrde nemela, ale boli porad, i kdyz ne v takove intenzite jako vecer, to uz jsem mela docela nahnano...
11. čer 2009 v 08:29  • Odpověz
dobré ráno

ááá Janča se nám ozvala, Ondrášek je pěkné miminko, gratuluji :dizzy_face: Jak píšeš, porod jsi měla docela rychlý a v pohodě, to je fajn /já chci takyyyy :wink: /

arwi - mě bříško taky tvrdne, ale bez bolesti...kdyby ti tě to bolelo třeba i dnes celý den, nezajdeš raději k lékaři?
opatruj se a zkus se šetřit :wink:

bledul - dort se ti určitě povede, o tom nepochybuji...až bude finální výtvor hotov, tak doufám, že vyfotíš a necháš nás zamlsat alespoň pohledem :grinning:

Já se dnes docela těším na odpoledne, jedu si vyzvednout ty fotky k fotografce... No jestli na nich nebudu úplně nemožná, tak dám něco do alba.... :wink:
teď jdu dohánět /samozřejmě na poslední chvíli/ ještě nějaké učivo mučivo, a taky něco musím uvařit, ale nemám žádný nápad...takk asi musím pohledat inspiraci na netu...

mějte se fajn těhulíny a mamulíny a zatím čágos :slight_smile:
11. čer 2009 v 08:59  • Odpověz
Claudi, to se dela, napsat jeden prispevek a zmizet? :slight_smile:
Mam uz papiry (konecne) a chtela jsem se Te zeptat na prsti utery, vypada to, ze v ten den nebudu mit moc prace. Co Ty na to?

A ani nezlob, ze bys sem nedala fotecky, vzdyt ja uz se jich nemuzu dockat :slight_smile:
11. čer 2009 v 09:03  • Odpověz
arwi - jsem ještě tu...hledám ten nápad na oběd... :wink:
úterý, myslím, že by šlo....mám sice poradnu, ale to je dopoledne, takže odpo bych měla být doma...Tak koukej přijet i s Daníkem, ať vás ještě vidím... :slight_smile:
11. čer 2009 v 09:07  • Odpověz
Claudi - :grinning: :grinning: :grinning:
Myslim, ze to nebude zas tak dlouho trvat a videla bys nas rozmnozeny o dva. Vcera jsme fakt myslela, ze pomazu k doktorovi :unamused:
Musej ale vydrzet co nejdele, prece nebudu mesic v nemocnici s detma v inkubatoru, no ne?
11. čer 2009 v 09:10  • Odpověz
no to jo, koukej jim matko domluvit :grinning: kam by se dětičky hrnuly, vždyť je jim u tebe v bříšku určitě nejlépe... :wink:
11. čer 2009 v 09:12  • Odpověz
Claudinko, to si nejsem jista, protoze maj malo mista - musej ho mit malo, kdyz ma jedno uz kolem 30-ti cm....kam se maj, chudinky maly, vejit :unamused: tyjo, laclace mam na posledni knoflik a jako teda za chvili nezapnu ani ten :slight_smile:
11. čer 2009 v 09:17  • Odpověz
autor
tak jsem Jani konečně v klidu dočetla tvůj příspěvk o porodu :slight_smile: moc moc pěkné :slight_smile: at vám to štěstíčko s manželem takhle stááále trvá :slight_smile:

ted čekáme s Tomíkem na kobercočističe ,takže chvíle klidu :slight_smile:

jinak mám asi zlatýho chlapa doma...ráno když Honza viděl jak jsem vyřízená,tak si na zítřek vzal volno a zítra po poradně pojedeme do Jilemnice-takže ne až navečer,ale už v poledne či dopoledne a já nemusím celý dortík dělat dnes,ale v klidu ho dodělám zítra na místě a aspon nehrozí,že mu cestování ubíží :sweat_smile:

claudi- já se těším na tvé fotečky :slight_smile: určitě budou moc moc pěkné :slight_smile: opvaž se je sem nedat :wink: :sweat_smile:

arwi-taky bych radši zašla k mudr na tvém místě-přeci jen nosíš miminka dvě a pokud se cítíš takto špatně tak nemá cenu nic pokoušet... a taky by to už asi chtělo trochu zvolnit tempo...vím že budeš argumentovat penězma,ale zdraví tvých miminek by mělo být nad všechny prachy a pokud by se něco stalo,tak pak si to jednak budeš vyčítat a jednak bys pak nemohla pracovat s dětmi už odmalinka jak si to plánuješ....... jak je to u dvojčat-můžeš nastoupit na mateřskou ještě dřív než 8 týdnů před porodem a nebo to je stejné jako u ostatních ? vím že mi do toho nic není,ale zkus popřemýšlet.... lepší zvolnit ted na chvíli než pak muset řešit jiné starosti... doufám,že se nezlobíš,myslím to dobře :wink:
11. čer 2009 v 09:27  • Odpověz
brouku, neboj, oni se tam nějak podělí o místečko...hezky se k sobě přitulí a bude jim fajn... :slight_smile:
včera mi Pepino říká, ať si změřím své "sexy" míry...no můžu říct, že se ze mne stává pomalu ale jistě asi krabice :grinning: :grinning: mám: 104-107-107.... skoro jako modelky co? :grinning: :grinning: :grinning:
11. čer 2009 v 09:27  • Odpověz
autor
claudi- no dobrý míry :slight_smile: nedalo mi to a šla jsem přeměřit sebe :slight_smile: a mám cca o 3-5 cm na každé míře navíc :grinning: :grinning: :grinning:
11. čer 2009 v 09:30  • Odpověz
bledulínku ahojky, tak to máš fakt hodného manžílka, že to takhle krásně na zítřek vymyslel... :sunglasses:
a s Arwoušem máš pravdu, mluvíš mi z duše.... Takže Arwi, nezlob a pěkně nás poslouchej!! já vím, že jsme to tu probírali tisíckrát, ale Jarda se asi bude muset asi vís starat, aby těch starostí a práce na tebe zbylo co nejmíň.. vím, hezky se to radí, když v té situaci nejsme, ale opravdu největší prioritou je zdraví tvé a tvých dvou broučků co nosíš pod srdíčkem...
11. čer 2009 v 09:34  • Odpověz
bledul - dík, že jsi mě v tom přetransformování se do krabice nenechala samotnou :grinning: :grinning: :grinning:
11. čer 2009 v 09:35  • Odpověz
tak a zas je venku hnusně....zatáhlo se a začalo pršet :angry:
11. čer 2009 v 09:38  • Odpověz
Claudi, tak to ja se teda radsi merit nebudu, mam totiz dojem, ze bych Te zdarne prekonala...kdybych aspon vypadala jako krabice, ale tohle uz hranici s poradnou almarou. Lidi se me ptaji, kdy uz to bude, ze musim mit tesne pred porodem :angry:

Bledulko i Claudinko, ja vim, ze to myslite dobre a souhlasim s vami, kdyby se nejednalo o mne, ale o nekoho z vas, vytaham vas za ouska, kdybyste se takhle prepinaly. Pevne doufam, ze mu ta prace tady klapne a neco bude mailnko jinak...
Bledulinko, ne MD driv nastoupit nemuzu, je to tech 8 tydnu pred porodem, pak je jen neco delsi materska. To je veskera vyhoda pro dvojcata, jeji vyse je stejna jako pro jedno, zakonodarci mizerny :angry:
11. čer 2009 v 09:42  • Odpověz
arwi - tě přeměřím, až přijedš v úterý :grinning: a neboj, Pepino má v dílně když zak 5timetr.... :grinning: :grinning: :grinning:

budu moc držet palce, aby jardovi nějaká fajn práce u vás vyšla :wink: ....

s tou MD máš pravdu, je jen o pár týdnů delší než u jendoho mimi...jinak vše nachlup stejné...Ale je to nefér, myslím,že by matky vícerčat měli mít víc peněz....
11. čer 2009 v 09:47  • Odpověz
jsem hrozná, čumím do netu a učení se opět nekoná.... takže na sebe musím být tvrdá, vypínám Pc a jdu čučet do lejster!!

kočky, pa a teď už fakt :grinning:
11. čer 2009 v 09:51  • Odpověz
autor
arwi, hele a nešlo by nechat jedné z těch prací? tu druhou dělat a z jedné bys měla peníze za neschopenku...maminka by nepomohla? nebo někdo (jardova rodina ? ) jde už jen o měsíc a půl,než budeš moci jít na mateřskou,tak to proboha nějak musí jít... kdyby se ted něco stalo s miminky a ty bys musela do nemocnice,tak nejen že nevyděláš už vůbec nic,ale ted je to zrovna dost překlenovací termín těhotenství co se týče miminek... :confused:

fakt popřemýšlej prosím..někdy člověka nenapadne řešení hned,ale jsi šikovná,mohla bys na PC pracovat např. z domu - něco dělat jako přivýdělek atd..

no nic,tohle si musíš rozhodnout ty s Jardou,ale my tě tu chceme v pořádku a zdravou a se zdravými miminky :wink: :slight_smile:

claudi- tak krabice jsem taky,to mě ani nijak nepřekvapilo ...spíš jsem se děsila,zda mi bude stačit centimetr na změření vůbec :grinning: :grinning: :grinning:
11. čer 2009 v 09:54  • Odpověz
Jen jdi, Claudi.....
nepocitej s tim, ze by mi stacil normalni metr :grinning: :grinning: :grinning:
Ted jsem, prosim, byla na wc, samozrejme jsem chtela letet na posledni chvili, jenze jsem si neuvedomila, ze se misto litani kolibu, tudiz uz kdyz jsme zavirala dvere od tachodu, mela jsem namale. A do toho laclace :grinning: :grinning: Nez jsem je sundala, byla malem katastrofa na svete. Nastesti se zadarilo a nic se nestalo, jenze kdyz bylo dilo dokonano, zjistila jsem, ze tam neni papir. Volat na kluky, aby mi ho podali, jsem nechtela, tak jsem se nenapadne s napul stazenyma kalhotama vyplizila z wc ke skrini, pricemz mi vypadly z kapsy zvejky a spadly na zem. Papir jsem nasla, vratila se a jala se sbirat ty zvejky, jenze jsem se neohnula pres pandero, tak jsem musela do kleku, oprit se o misu a sbirat. Pri vstavani jsem vrazila do dveri a jeste jednou pak do koupelnovych, protoze se mi zamotala hlava. Kluci se jen zeptali, proc bouram zachod :grinning: :grinning:
11. čer 2009 v 09:58  • Odpověz
autor
arwi :grinning: :grinning: :grinning:
já si takhle u lacláčů jednou vymáchala v záchodě ty kšandy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. čer 2009 v 10:02  • Odpověz
Bledulko, to je to posledni, co mi jeste chybelo :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

Tyyyyyyyyyjo. Fuj. Humus. Pres kozy mam 100 a pres bricho skoro 120 !!!!!!!! To je strasnyyyyyyyy
11. čer 2009 v 10:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.