• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
a taky konstatuji,že jste holky ukecaný a že vás teda dočítat asi nebudu,protože se to nedá :grinning: :grinning: :grinning:
2. dub 2009 v 17:24  • Odpověz
SEZNAM VĚCÍ PRO MAMINKU DO PORODNICE:

- 2 ručníky ( Tady mi to trochu nevychází, protože nám byl doporučen 1 na obličej a ruce /na takový to rychlý mytí na pokoji k miminku, po jídle a tak/, 1 jen na prsa, 1 na "spodek" /příp. kuch. utěrky "od Bledulky" :wink:/ a 3 na zbytek těla - tedy 3+ 1/kuch. utěrky :sweat_smile: To budem mít víc ručníků než ponožek :grinning: )
- Přezůvky (gumové, aby se mohly při 1. DP namočit a rychle uschly /kožené schnou pomalu a mamči jsou z toho pak nastydlé :unamused: /)
- Bavlněné ponožky
- Mateřskou podprsenku + vložky do podprsenky ("jak" koupit prsenku jsem psala na str. 24 :wink:)
- Rozepínací noční košili (kv. pohodlnému kojení), župan
- Mýdlo a zubní potřeby, balzám na rty, hřeben, sponu do vlasů...
- Hygienické potřeby (toaletní papír, pap.kapesníčky)
- Porodnické vložky (některé porodnice je poskytují zdarma)
- Dámské kalhotky (nejlépe síťované, jednorázové - dělají se bez gumiček kolem nohaviček nebo s,prý "s" lepší drží. :wink: Dají se koupit v lékárně nebo drogerii DM)
- Léky, které pravidelně maminka užívá - vč. těhu vitamínů (většina vitamínu pro 2.a3. trim. je i na kojení)
- Bepanthen mast (ošetření prsních bradavek)
- Nafukovací kruh (na sezení po nástřihu hráze :wink: )
- Telefon, nabíječku (!), knihu,časopis...

...............................................
Poz. pod čarou: Lenka (PA a dvojnásobná maminka) nám radila, nezkoušet se mýt "dole" žádným mýdlem! Prý z té bolesti málem znovu porodíme a tak by to bylo zbytečné trápení, protože stejně pořád krvácíme a to mýdlo by tam nemělo smysl. To pálení prý kv. kurzu zkoušela a nadávala si ještě za 2hodiny. :confounded:
2. dub 2009 v 17:34  • Odpověz
Bledul, já jsem to říkala, že zabalím krosnu. :grinning:
A jak jste to vy průzkumníci vymysleli? Doufám, že nepříjdu o své vytoužené tučňáky ( :grinning: ) a kolegyňku žirafku. :slight_smile: A vydřičky. :dizzy_face:
2. dub 2009 v 17:44  • Odpověz
autor
nic jsme nevymysleli,jen jsme obhlídli terén :grinning: :grinning: :grinning: trasu si musíte vybrat vy sami...ale tučnáci byli super,dvě maličké žirafky a spousta velkých taky a vydřičky kupodivuu nebyli tentokrát schované,takže taky řádily :slight_smile: a slon a kůzlata bylo taky bomba :slight_smile:
2. dub 2009 v 17:51  • Odpověz
SEZNAM VĚCÍ DO PORODNICE PRO MIMINKO:

- Jednorázové pleny
-Vlhčené ubrousky
- Bephanten mast (nazadeček miminka a maminčiny bradavky)
- Dupačky, košilku, čepičku, kabátek, zavinovačku (dle ročního období), deku

.........................
Pozn. pod čarou - většina porodnic nechce (a zakazuje), aby si maminky nosily do porodnice vlastní oblečení na mimi po dobu pobytu v porodnici. Je to proto, že se tak na novorozenecké dostávaly infekce a plísně ze špatně vypraných nebo vyžehlených oblečků. :angry:
2. dub 2009 v 17:53  • Odpověz
Táák to je všechno. :slight_smile: Opisovala jsem to z letáčku, který jsme dostaly s těhulkamana kurzu a doplnila to vlastními poznámkami ze zápisků z kurzu :slight_smile:. Letáček se jmenuje "Výbava do porodnice" a "vydal" to Bepanthenol. :slight_smile: Je tam takovéto základní,co by měla mít každá rodička sebou.

Kdo chce může si vzít tu dneska zmiňovanou odsávačku na mlíko, čaj na kojení a tak. :slight_smile: :wink:
2. dub 2009 v 18:10  • Odpověz
Bledulinko, já se táááák těším na tu neděli!!! Úplně teď ještě víc,jakjsi mluvila o tý ZOO. :grinning:
2. dub 2009 v 18:14  • Odpověz
taaaak, na omacku zalozeno, uz se na ni tesim :wink: andul, hele :grinning: :grinning: :grinning: http://www.aukro.cz/item595358578_kute_nadherny_kabatek_s_kapuckou.html#gallery
jinak se asi zblaznim....trpim alergii a jak jsme byli dneska venku, tak mam uplne plnej nos, nemuzu dychat, svedej me oci a oteka mi krk...se pos...! doufam, ze budu moct brat nejaky leky, nebo jaro nepreziju :frowning2: a mam ho tak rada.....
2. dub 2009 v 18:21  • Odpověz
tak bledulka uz si udelala predpremieru, koukam :grinning: ja uz se taaaak tesim.. :sweat_smile:
andul, cetlas to o tom pejskovi? :frowning2:
2. dub 2009 v 18:29  • Odpověz
Leniku, četla a radši nad tím ani moc nepřemýšlím, protože bych to obřečela a naprosto s Tebou souhlasím, že by tomu chlapovi měli zpřerážet ruce tou tyčí taky.

Ten kabátek je nádhernej!!! Jen teda doufám, že tady na jihu nebude taková zima, abychom museli potřebovat takle teplé oblečení v tak malé velikosti. :slight_smile:
2. dub 2009 v 18:36  • Odpověz
Andulíne - super seznamy co sebou do porodnice za lejstra a za věci.... už to mám na papíře... :wink:

leni - krááásné úlovky z aukra, jsi zkrátka přeborník! :grinning:

bledul - tak jste v ZOO domluvili se zvířátkama, aby se na nás v neděli hezky usmívaly?? :grinning:

jo a psala mi arwen, nestíhá, nestíhá , ale v neděli jede.....
2. dub 2009 v 18:37  • Odpověz
hm, my budem na severu :wink: a vel.68 by mela odpovidat 4-6ti mesicum, tak uvidime....
2. dub 2009 v 18:39  • Odpověz
ooooo, arwen tedy zije? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je dobre... :wink:
2. dub 2009 v 18:40  • Odpověz
taky mám pár teplejších věcí ve velikosti 68....tak uvidíme jestli na ně dojde....

holky, mám na něco chuť, ale nevím na co.... :angry: :unamused: :frowning2:
2. dub 2009 v 18:46  • Odpověz
a k tomu pejskovi - to bych mu udělala to samé, takovej hajzl!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:
no snad nebudu ani večer koukat na zprávy ať to nevidím snad ani radši... :angry: :angry:
2. dub 2009 v 18:47  • Odpověz
claudi, ja si delam srdce na smetane s testovinkama :slight_smile: a ja myslim, ze na ne dojde....neboj :wink:
2. dub 2009 v 18:48  • Odpověz
nektery lidi jsou fakt svine (pardon).....by me zajimalo, co je k tomu vede. a jestli to jsou jednoduse magori, tak patrej do blazince....udelat jim to samy, tak si to rozmyslej...jsou to obycejny zbabelci....na takovyho kretena bych s radosti poslala treba stredoasiata nebo kavkaze, aby mu to vysvetlili... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
2. dub 2009 v 18:51  • Odpověz
tak to si pěkně naplníš bříško, co Len? :grinning:
já už nás v neděli vidím v té ZOO, každá dvě až tři tašky s jídlem.... :grinning: :grinning:
2. dub 2009 v 18:56  • Odpověz
Ahojda Claudi! Tak to já vím úúúplně přesně, na co mám chuť! Leňoure,na ten tatarák s topinkama!!! :angry:

Holky, manželínek téměř dodělal letní byt pro ušáka a tak ji zítra začnem zvykat na ven - pár dní jen přes den a když vydrží počasí, tak ji už venku necháme až do podzima. Já jí zítra zajdu koupit travní osivo a zaseju jí tam travičku a Tom po dokoupení materiálu dodělá výklopný výka a bude. :slight_smile: Míňoušek budemít spoustu prostoru na běhání a sluníčko, my budeme mít kam dát komodu pro Skřítě a nebude nám nic smrdět v pokoji!!! Jupíííí!!!!
2. dub 2009 v 19:02  • Odpověz
HOlky, jedem na chvilku na kola. :slight_smile: Kouknout, jak nám roste domeček. Se těším!!! A nebojte, pojedu pomalounku a opatrně! :wink: Za chvilku jsem zpááátky. :wink:
2. dub 2009 v 19:09  • Odpověz
andul - tak bydleníčko pro ušáka už skoro bude a to pro vás se už taky kvapem blíží... :wink:

teď jsem se pěkně napráskla, snědla jsem veliiiký zmrzlinový pohár s ovocem přelitý karamelem... funím a nemůžu se ani zvednout... :grinning: :grinning: :grinning: ale šmákla jsem si :wink:
2. dub 2009 v 19:35  • Odpověz
claudiii, jsi tu? :confused:
2. dub 2009 v 19:49  • Odpověz
jo jo, jsem.... jen koukám ńa aukru co je tam pěkného...
2. dub 2009 v 19:50  • Odpověz
to sis dala, co? :wink: vubec bych se nezlobila, kdyby mi nekdo takovej poharek nabidl :grinning: budu se muset spokojit se srdickem na smetaaaance, mnam :grinning:
andul: ale dala bych si i tataracek :grinning: :grinning: ja bych si vlastne dala vsechno :grinning: :grinning: krome svickovy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. dub 2009 v 19:52  • Odpověz
a nasla jsi neco? videlas tu mikinku, co jsem prenechala andulce? :sweat_smile: ti nasi kluci budou ale fesaci :grinning:
2. dub 2009 v 19:53  • Odpověz
jo jo, přesně tak....nacpala jsem se jako prasátko :grinning: .... ale srdíčko na smetaně bude taky dobré, to si dáš :wink:
jak se připravuješ na nedělní roli dvorního fotografa těhulí v ZOO??? :grinning:
2. dub 2009 v 19:54  • Odpověz
mam prihozeno i na tohle :sweat_smile:
http://www.aukro.cz/item600761677_krasna_tricka_neutralni_barvy_cherokee.html#gallery
ale konci to az pristi sobotu, tak uvidim, jestli to vyjde....
2. dub 2009 v 19:55  • Odpověz
zatim nijak, ale v sobotu nesmim nechat nabit fotak...to by se pak blbe fotilo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a kamaradce jsem ted pujcila druhej objektiv, jela do Italie, tak nam bude muset stacit setak....ale dela taky dobry fotecky :sweat_smile: uz se tesim.....
2. dub 2009 v 19:56  • Odpověz
ne to nevím jakou mikinku si andulínovi dohodila... ale ty trička jsou fakt boží... :sunglasses:
teď tam koukám na nějaké těhu sukně, ale zatím mě nic neuchvátilo....
2. dub 2009 v 19:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.