• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Omlouvám se zapozdnípříchod,alePupíměodmítala pustit z postele a pakjsem musel azachraňovat naše ušáky,protože jim do výběhu vlezli potkani a vyžírali a vykrádali jim baštu - nejdřív tam lezli vrchem, tak jsme "strop" podbili králíkářským pletivem, takže si tam ty svině potkaní vyhrabali tunel!!
11. čer 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahoj Andulko - no Ty mas taky rano :grinning: :grinning: :grinning: Jak je?
11. čer 2009 v 10:19  • Odpověz
autor
andulko, ahoj :slight_smile: ani nevím,zda mám napsat,že tě ráda vidím nebo ne :wink: :wink: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:

jak je při dnešku?

andul,hele tak mě napadá,že u tebe vlastně nikdo neví,kdy máš vlastně správně termín,že? hýbalo se to u tebe v rozmezí hooodně velkém.... jak to vycházelo dle UZ v 1. trimestru vlastně?

potkany nesnáším, u metra skoro vždycky nějakýho potkám a vůůbec z toho setkání nemívám radost :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. čer 2009 v 10:20  • Odpověz
ahojte kocky :slight_smile:
jsem nastvana....taaaaakovej dlouhej prispevek jsem napsala a zmizel :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
tak v kratkosti:
bledul, teeeda budicek v pet? :confused: to tvoje dite je teda dablik :sweat_smile: ale aspon budes mit delsi den :wink: a manzel je opravdu zlaticko :sweat_smile:
jani, Ondrasek je naaaadhernej, takovej drobecek malej :sweat_smile: tak at vam to doma klape....a porod jste koukam zvladly taky na jednicku :sweat_smile: sikulky :wink:
arwi, vazne by jsi mela zvolnit....ja vim, ze se to lehce rika, ale ty hnusny prachy jsou proste potreba....ale jak uz psaly holky, miminka hlavne potrebujou maminku v pohode, ne aby jsi byla vystresovana a ulitana jak koza... :unamused: a mmch, zachodova story me vazne pobavila...kdyz ty zachody jsou tak maly, vid? :sweat_smile: :grinning:
andul, teeeeda, potkani??? :astonished: jeste ze vam nesezrali morcaka a kralicandu :wink:
ja musim za chvili s Dantem, pak rychle do sprchy, dat se do kupy a bezim na kardio...a pak do prace, odnest ukonceni nemocensky a zadost o materskou....ufff, to bude zase litani a hlavne v tomhle hnusnym pocasi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. čer 2009 v 10:47  • Odpověz
bledul a k jakymu metru ty to chodis? ja za deset let, co jsem v Praze, tak jsem mezi kolejema videla asi trikrat mys a to je vse....potkana jsem jeste nepotkala... :confused:
11. čer 2009 v 10:48  • Odpověz
Leniiiiii, ahoj :slight_smile:
No fakt, je to stejny, jako kdyz treba lovim pod stolem nabijecku, proste se tam neohnu a neohnu :angry:

Mmch, kam se chodi zadat o materskou a co k tomu vlastne potrebuju? Asi se ptam pitome, ale jak nejsem na nemocensky, vim houbec :angry:
11. čer 2009 v 10:51  • Odpověz
arwi, no ja jenom nesu doprace papiry, co jsem dostala na gynde....to uz pak asi nejak zarizuje ucetni....taky o tom vim prd :grinning:
11. čer 2009 v 10:56  • Odpověz
Leni, aspoň třeba nebudeš tak zpocená, když není vedro. :wink: A držím pěsti na kardio! :slight_smile:
11. čer 2009 v 10:59  • Odpověz
No tak to je dobry :slight_smile: Horsi to maj nezamestnany mamky :slight_smile:
Jen me stve, ze si nelze k te PPM oficialne vydelavat :angry:
11. čer 2009 v 11:00  • Odpověz
Arwenko, já to mám zas s tím břuchem opačně - já když ve špitále řeknu, že mám za dva dny rodit, tak jdou ostatní těhule do mdlob, páč si myslí, že jsem tak v 5.měsíci. :grinning:
A souhlasím s holkama - měla bys zvolnit, zlatíčko! Onten Tvůj Dr.nec moc dobře ví,proč chce, abys byla doma a v klidu. Notabene, když Ti je každou chvíli takle blbě. A včera to nevypadalo vůůbec dobře! :frowning2:
11. čer 2009 v 11:03  • Odpověz
Arwenko, jde - pokud vím. mělo by jim to být jedno. POkud platíš nemocenský pojištění po určitou státem předepsanou dobu, tak na PPM i RP máš nárok a kolik si k tomu vyděláš už nikoho nezajíma. Aspoň tak mi to na sociálce řekli, když jsem se ptala, zda musím rušit ŽL.
11. čer 2009 v 11:04  • Odpověz
Nazdárek,

po přečtení Claudiina příspěvku jsem se přeměřila v pase.
Takže dámy, já mám v pase 117. ha ha ha

Arwen, normálně si dojdeš na sociálku, ne?
Jinak samozřejmě souhlasím s holkama, zkus trošku vypnout a zapojit miláčka.
Vím, že to máš těžký, ale jde přece o tvoje děti.
Nezlob se, že ti to píšu takhle natvrdo, ale asi to jinak nepůjde.
A kdyby něco, koukej mazat k doktorovi!!!!!!!

Andluko, přeměř se taky........
11. čer 2009 v 11:07  • Odpověz
Jančo, máš krásného Ondráška, všechno nej nej nej.
11. čer 2009 v 11:09  • Odpověz
Ludvinko, jééééééééé, já v tom nejsem sama :grinning: :grinning:
A konec smíchu - jdeš za chvíli rodit, že ano...

Vůbec se nezlobím, Ludvi, Andulí, máte pravdu !!!!!!!! Jen kdyby byl den o 2 hodiny delší, stíhala bych to v klidu....
Já chci taky malý bříško.....
11. čer 2009 v 11:14  • Odpověz
Bledul, Honza je zlatíčko! :slight_smile: :wink: A tchýňka Ti s dortíkem nebo přpadně s hlídáním Tomíka hádám pomůže, když budeš chtít, viď? :slight_smile: Hele, oni jedou Vaši do Jilemnice?

K tomu mému termínu - dle MS je to 13.6., dle UZ z 12.tt 20.6., a další Uz už vycházely na toho 13.6. (ale vím, že nejdůležitější je ten ve 12.tt). Podel rodin. anamnézy (z mamčiny strany) se dost předpokládalo, že budu rodit dřív, ale jak posledně povídal taťka - já se mám spíš dívat na druhou stranu - tedy na jeho maminku, která den před termínem skládala uhlí a u druhýho těhu vozila písek, aby porodila. :grinning: A jak je vidět, minimálně do termínu nám Skřítě vydrží v bříšku. A po něm už ho primář asi nenechá - ani do toho 2. termínu. To užby bylo o páteř a tím pádem nejspíš na císaře. :confused: :confounded:
11. čer 2009 v 11:18  • Odpověz
andul, ja volala minuly tyden s ucetni a k matersky si NESMIS privydelavat....az ti potom skonci, tak uz muzes, ale behem matersky to nejde....prej to hodne hlidaj.....specielne me na to upozornovala, at si na to dam pozor....
ahoj ludvi :slight_smile: jakpak se mame? jakto, ze jeste nejste s anduli v porodnici?vy proste chcete, aby vas predbehlo co nejvic holek, co? :grinning:
11. čer 2009 v 11:20  • Odpověz
Arwen, ty tam máš ale dvě děcka a vzhledem k tomu, co tě čeká za honičku, to taky rychle sundáš.
Zatím co já tam mám jedno průměrný mimino :slight_smile: .

Teď jsem máchala prádlo ve vaně a málem jsem se tam neohnula. Dost blbej nápad.
11. čer 2009 v 11:21  • Odpověz
Jak jste se měřily? Zadek - "pas" - prsa?
11. čer 2009 v 11:21  • Odpověz
ted jsem volala s mamcou, tak ji zkusim prihlasit do jak se stavi sen..... :wink: zrovna jsou aktualni prihlasky, skoda, ze zrovna dodelali kuchyn a koupelku :grinning: ale ono to stejne asi nevyjde.....to by se muselo stat nevim co....my jsme rodina smolaru na akce neco vyhrat :grinning: :grinning:
11. čer 2009 v 11:23  • Odpověz
Len, já jsem vždycky přenášela, takže ani nepočítám s tím, že by teď byla vyjímka...
Prakticky mám sbalenou tašku, ale jinak nic neočekávám. Ikdyž by se mi to docela hodilo. Začátkem července bude vypnutá teplá voda a mýt se v šestinedelí ve studené......
Jo a jinak máme zřejmě prasknutou stoupačku, takže nám možná čeká sekání..... Nééé je nechci!!!!!
11. čer 2009 v 11:26  • Odpověz
Len, Jak se staví sen je náš oblíbený pořad. Ale někdy je to mooooc divoký.
Třeba do dětského domova skoro bílý koberec....
11. čer 2009 v 11:28  • Odpověz
autor
kočky pomoooc :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: asi mám z těsta něco na způsob "hrnečku vař" :grinning: :grinning: :grinning: dala jsem těsto na plech do trouby a ono mi málem uteklo z plechu a ty bole si nepřejte vidět...honem jsem to propíchla špejlí,tak snad to bude Ok :grinning: :grinning: :grinning: o v nejhorším koupíme zítra v cukrárně dortík náhradní a bude :grinning: :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile: :wink: :slight_smile:

leni-dopadni dobře v kardioporadně :slight_smile: tlak je v poho,nebo s postupujícím těhu zlobí?
jinak potkany potkáš na metru vltavská u křoví :wink: zejména navečer či ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

andulko,no tak to bych se klidně vsadila,že kdybys rodila jakoby v termínu a neměla obtíže,tak by to bylo okolo toho 20 .6. ale to tě jak sama píšeš nenechají... ale je to přesně o tom,že stačí,aby nějaký doktor ignorant kašlal na správné počítání termínu a pak to takhle vypadá....

jo jo,oslava bude v jilemnici a myslím,že to je jediný důvod proč tam naši jedou-aby jilemničtí náhodou jakoby něco neřekli-že nejedou na oslavu svého vnuka...v praze bychom se do bytečku ani nevešly... s dortíkem si pomáhat nenechám,ten musí mít tomík od maminky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale tchýnka pomůže jinak s jiným občerstvením atd ....

jdu zkontrolovat troubu,mizííím
11. čer 2009 v 11:30  • Odpověz
JAni, Ondrášek je náádhernej! A porod jako Ty bych si taky dala líbit - takle rychlý a bez příšerných bolestí. :slight_smile: A máš pravdu, že to čekání, jak ta bolest bude ještě dlouho trvat a kam bude gradovat, bude asi nejhorší.
11. čer 2009 v 11:33  • Odpověz
Tak jsem se taky změřila: zadek 112 - pas přes pupík 105 - prsa 103. Vždyď to říkám - 6.měsíc! :grinning: :grinning:
11. čer 2009 v 11:38  • Odpověz
Bledul, důležitý je, ŽE přijedou! :wink:
11. čer 2009 v 11:38  • Odpověz
Ahojky těhulky a maminky :slight_smile:

Jani, tak to jsi měla taky rychlý a pohodový porod, to je dobře :wink: Ondrášek je moc krásnej!
Jinak my máme taky problémy s tím, že malá nechce moc krkat. Jednou jí to jde a krkne si jak starej námořník a po druhý zas nekrkne třeba vůbec a pak jí z toho taky bolí bříško. A ještě k tomu nás teď trápí prdíky (a to jsem nic nadýmavého nesnědla).

Taky jsem ráda, že byl manža u porodu se mnou. Aspoň jsem tam nebyla mezi cizíma lidma úplně sama. A taky byl z toho dojatej a prý když mě viděl tlačit u bolestivých kontrakcí, tak mu tam z toho prý vyhrkly slzy, jak moc mu mě bylo líto.

Bledulko: neboj, s Tomíkem jako nápadníkem pro Lucinku počítám, přece jenom je lepší, když je chlap starší :wink: ale snad mu nebude vadit, že pravděpodobně bude mít Lucinka prsa po mamince,tak to si asi chudáček moc neužije :grinning:

Jani: s rodným listem musíš na pojišťovnu přihlásit malého, aby mu udělali kartičku, pak na sociálku kvůli porodnému, tam se vyplní formulář a taky se s tím rodným listem musí na MěÚ, aby si ho tam zaregistrovali jako nového občánka (a pak vám pošlou většinou do půl roka pozvánku na vítání občánků).

Jinak to bolení břicha je úplně normální, to se zavinuje děloha, bolí to hlavně při kojení, protože při kojení se ta děloha nejvíc zavinuje, nejvíc pracuje. Mě to bolelo hlavně v porodnici. Zkus chvilku počkat, za pár dní by to mělo ustat a pokud neee, tak pak jdi radši k doktorce na kontrolu. Ale zkus tak dva-tři dny počkat.
11. čer 2009 v 11:39  • Odpověz
A ktomu měření - mám už nahoře 15kg! :wink:
11. čer 2009 v 11:40  • Odpověz
Andulko, si doma zařizuješ zoologickou zahradu??? :grinning:
11. čer 2009 v 11:43  • Odpověz
Andulko: tak to ještě přidej, já měla u porodu nahoře 17kg! (a to jsem rodila o měsíc dřív, nevím nevím kolik bych měla, kdybych rodila normálně v termínu) :wink:

Jinak jsem se těšila, jak se dneska konečně hezky a dlouho vyspím a v osm mě vzbudil pošták!!! :angry:
přivezl mi tu kojeneckou váhu. Taky mohl přijet trošku dýl a počkat, až se vyspinkáme dorůžova.
11. čer 2009 v 11:45  • Odpověz
Iluš, teda, to jeprevít ten pošťák! :grinning:
Vzhledm k tomu, že jsem za minulý týden přibrala kilo, ani bych se nedivila,kdybych Tě dohnala. :wink:
11. čer 2009 v 11:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.