• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Tak teď se u nás během dvou minut zatáhlo a padaj kroupy jak blázen a leje jak v deštným pralese a bude z toho pořádná buřina!
11. čer 2009 ve 13:33  • Odpověz
Tak to nebyly kroupy, ale tak veeeelký kapky a už neprší - jsme zvědavá na jak dlouho. :sweat_smile:
11. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
autor
s těma nevěstama to vidím tak,že milé spolutěhulky budete muset v příštím těhu prostě mít holčičky...já už to nespasím a Ludva taky nevím zda by šla do čtvrtého.. :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

holky,placky na dort jsou hotové,kaše na krém se mi chladí ve vodní lázni,dítě spí..... a tak ho jdu následovat...ještě že Tomíka baví koukat jak vařím..vždy si vezme židličku a kouká co dělám...kdyby ho to nebavilo,tak asi dnes nic neudělám,takhle to bylo v pohodě a ještě mi sbíral ze země věci co mi upadly (vařečka atd..) a házel do koše odpadky co jsem vytvářela :grinning: :grinning: :grinning: takže mi nakonec vlastně pomáhal .... :slight_smile: :slight_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

tak papá a já jdu hodit šipku do pelechu :grinning: :grinning: :grinning:
11. čer 2009 ve 13:54  • Odpověz
A vzhledem k tomu, že tu nikdo není, tak já budu následovat Bledulku a půjdu zahřát pelíšek mému Tomíkovi, aby se ke mně mohl po návratu z práce na chvilku přitulit. :slight_smile:
MMCh - potom včerejší Hamiltonu mě docela bolí podbříšek - je to jako při menses, taková ta trvalá bolest a únava. :confused: :confounded:
11. čer 2009 ve 14:44  • Odpověz
Nemůžu usnout :frowning2:
11. čer 2009 v 15:42  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

taky u vas tak prsi? tady zacalo pred chvili a nevypada to ze by ctelo prestat :frowning2: V rychlosti jsem vas prolitla vy jste ale ukecany :grinning:
11. čer 2009 v 15:44  • Odpověz
autor
andulko,já bych spíš než zahřát postel uvítala ochladit postel :sweat_smile: :sweat_smile: je tu hnusný hic :stuck_out_tongue_closed_eyes: chudák tomík měl při spaní všude na obličejíčku,pod krkem atd krůpěje potu a to větrám a on spal jen v tričku jinak nahatý... co budeme dělat v červenci,srpnu nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: :slight_smile:

já spala asi půl hodiny,to se fakt nedalo..

ted jdu patlat krém a pak vyřezávat z těsta tu mašinku,tak mi držte palce :slight_smile:

sis- tady bylo okolo poledního hnusně,ale ted je tu dusno,vedro a neprší....
11. čer 2009 v 15:48  • Odpověz
Ahojda Sis!

U nás byla asi 5ti minutová bouřka, kdy jsem myslela, že to odvane střechu a kapky udělají díry do karoserií u aut, ale teď tu svítí sluníčko a je docela příjemně.

Jak se cítíš? A jak probíhá dodělání pokojíčku?
11. čer 2009 v 15:49  • Odpověz
autor
jo a sis- až porodíš holčičku,tak se asi připrav,že tu o ní bude docela rvačka :grinning: :grinning: :grinning: budeš mít pro malou asi hned několik nápadníků :grinning: :grinning:

andulko,co tvé bolesti jako na MS ? :wink:
11. čer 2009 v 15:50  • Odpověz
Bledul, tak to držím pěsti, ať se mašina povede!!! Máš předlohu nebo to budeš dělat od oka?
11. čer 2009 v 15:50  • Odpověz
Bledulko at se dortik vydari :slight_smile:

Andulko stale jeste 2v1 ? Snad uz vam to nebude dlouho trvat, treba zapusobi ted ta bourka :wink:

Jani krasna fotecka. A porod jsi zvladla na jednicku :slight_smile:

Ja jsem byla dneska v poradne. Monitor pry mame primo ukazkovy :grinning: Ale mala je porad KP :frowning2: a nevypada to ze by se chtela otocit, doktorka me ale rikala ze ma docela tvrdej zadek ze si chvili myslela ze to je hlavicka :grinning: Stery mame pozitivni na streptokoka takze nas cekaji pred porodem ATB. A navic jsem dostala jeste cipky ze me jeste nasli E.coli tak na preleceni. Tak mame s manzelem na tyden utrum v tuleni :frowning2: Cipek me zacina meknout a pripravovat se na porod. Minuly tyden jsem mela CS1 a dneska bylo CS 3 tak doufam ze nebudeme postupovat timhle tempem, ja jeste rodit nechci, jeste nemame vsechno pripraveny.
11. čer 2009 v 15:51  • Odpověz
autor
andulko- no mám rozepsané rozměry,které musím nařezat a poskládat,ale uvidíme jak to v reálu dopadne až to budu ještě lepit krémem-aby se to nezbortilo :wink: :wink:
11. čer 2009 v 15:51  • Odpověz
Bledul,jsou pořád. Stagnující tupá bolest. Ale žádnou váhu tomu nepřikládám, :wink: Dokud neodteče voda, nebo se tu nebudu svíjet v bolestech, tak to neřeším - z toho mě 2 týdny poslíků v kuse vyléčily. :grinning:
11. čer 2009 v 15:52  • Odpověz
Jee tady je takova pranice o holky? :grinning:

U nas bylo dusno dopoledne, byla jsem v kauflandu pro nejakou zeleninu a myslela jsem ze tam padnu, jeste ze jsem se opirala o ten kosik. Koupila jsem si lednacka a to me trochu pomohlo :grinning:
11. čer 2009 v 15:53  • Odpověz
autor
andul- no to docela chápu-to už člověk skoro otupí vůči takovýmto vjemům a říká si že o nic nejde,co? :wink:
11. čer 2009 v 15:55  • Odpověz
autor
a s tou mašinkou- budu ji dělat podle tohoto,tak třeba se to někomu bude pro synáčky hodit :slight_smile:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=36815&user=140408
11. čer 2009 v 15:56  • Odpověz
Sis, kolik děláš těch kočiček za den?

Bledul, takže budeš řezat každou vrstvu zvlášť? Nebo si dáš pláty těsta na sebe a vezmeš to naráz, aby byly všechny vrstvy stejný?
Andulko jeste ze to mas do te porodnice tak blizko :wink:
Bledul, přesně tak. :slight_smile: (nebo spíš :sweat_smile: - já nějak nevím :grinning: )

Jdu kouknout na ten předpis.
V poleden jsem volala babičce o recept na vdolky, tak udělám zítra vdolky - už se těším! :slight_smile:
11. čer 2009 v 15:58  • Odpověz
tak kolem 30ti? ja to moc nepocitam, a abych se priznala tak to obcas i flakam :unamused: male se asi hlavickou dolu nechce a nebo si to nechava tesne pred porodem.
11. čer 2009 v 15:59  • Odpověz
Bledul - vaaauuu! Ty bláho!! Tak to mášmůjobdiv, že jsi se do toho půstila! Myslím, že odpověď na mou předchozí otázku je zcela jasná. Já si myslela, že děláš dort ve tvaru mašiny - jako se dělají podkovy, knihy a tak. :sweat_smile:
11. čer 2009 v 16:00  • Odpověz
Sis, jestli ji chceš otočit, tak jich 3O denně nestačí. :confused: Já dělala 1.den 50, pak 75, pak 100 a končila jsem asi na 120ti - poctivě každý den jsem navyšovala. Těch 100 by mělo stačit, ale mně to dělalo dobře, tak jsem si pak ještě přidala. :slight_smile:

Bledulko, to bude úplně škoda jíst, ten dort!!!
11. čer 2009 v 16:03  • Odpověz
Ta holčina to má ale perfektně rozepsaný a jak je to nafocený, tak se podle toho musí péct úplně nádherně. :slight_smile: Skoro Ti, Bledulinku, závidím. :slight_smile:
Jdu prozkoumat ten falešný marcipán na potahování. :slight_smile:
11. čer 2009 v 16:08  • Odpověz
Proč mi nejdou otevřít přísady a tak?? :confused: :confused:
11. čer 2009 v 16:11  • Odpověz
HOlky, jedem do města, tak zatím pa!
11. čer 2009 v 16:22  • Odpověz
autor
andulko,krémík hotový a jdu řezat- s pravítkem v ruce :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ....a falešný marcipán právě budu díky honzovi moci dělat zítra,takže to pak hned potáhnu a nehrozí,že by to nepřežilo převoz-dnes si to nařežu,možná i slepím dohromady a zítra potáhnu marcip..pokud by se mi nepovedl,tak to oplácám krémem a posypu čokoškou,ale tvar se snad povede..no a ještě k tomu budou dva vagonky- jeden bude na sobě mít ovoce s želatinou a bude tam tvarohový želatinový krém a druhý poveze klády (čokoládové tyčinky) a to bude taky jen piškot s tvarohem-ten vagonek bude kvůli manžílkovi,protože nesmí ovoce a máslový krém..piškot a tvaroh může,takže bude i on moci zakrojit...kdo bude hctít na oslavě lehčí,tak si dá vagon,komu nevadí sladké a marcipán,tak si může dát i lokomotivu :grinning: :grinning: :grinning: ještě přemýšlím,jak udělám koleje a pražce.. :confused: :sweat_smile:
11. čer 2009 v 16:27  • Odpověz
Bledul - máš to vymakný! :slight_smile: :wink: Na pražce měnapadlaprávě tabulka čokolády rozlámaná na štráfky a koleje bych asi smotala z plátu marcipánu na potahování - jestli to teda jde. Nikdy jsem s tím marcipánem nepracovala, tak nevím, zda je to reálné.
11. čer 2009 v 18:08  • Odpověz
Byli jsme s Tomem ve městě a koupili mu společenské kalhoty a krásnou košili - moc mu sluší. :dizzy_face: A pro mě jsme koupili novou kojicí košili. V úterý mi totiž utkvělo cosi z toho, co říkala Lenka - a to, že se sestry baví tím, co má která maminka na sobě. A tak jsem si řekla, že by bylo dost nefér vůči primáři, kdybych tam lítala oblečená jako žirafa. :sweat_smile:
11. čer 2009 v 18:26  • Odpověz
Ahojky kocicky, jsem doma z vyberu a foukam bazen. Je to fuska jak bejk.Mam spodek, ale ten vrch uz asi nedam :confounded: Na posledni chvili jsem splasila i plachtu pod nej. Ted rikaji v tv, ze ma byt snad i slunicko a teplo...

No a aby toho nebylo malo,tak jsem sice v mimiaukci vyhrala spidermanovsky povleceni, ale rovnou jsem nastvana - na cedulce bylo, ze se ma prat na 50, mamka ho vyprala pro jistotu na 40 a stejne pustilo, zezmolkovatelo a hlavne - vybledlo, ze vypada jako 100x prane....kdyz je to z mimiaukce, asi neni odvolani, co?.
11. čer 2009 v 19:03  • Odpověz
autor
andulko- já mám do porodnice košile dvě- jednu s čápem a jednu se žábou :grinning: :grinning: ale to jen kdyby náhodou,jinak chci používa érární :wink:
k dortíku- bud to udělám bez kolejí a nebo to celý udělám z toho marcip., protože to jen vyválím,říznu a bude to...

mašinka je promazaná krémem a sestavená a zítra tedy ještě to potažení :slight_smile:

k tomu proč ti nejdou otevřít přísady- ona je tam paní nenapsala,spíš chtěla dát návod na sestavení mašinky,ale tady máš odkazy,podle kterých dělám

korpus-ten je moc moc dobrý a zatím se vždy podařil :slight_smile:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=8873

falešný marcipán
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18616

a krém pod marcipán-není tak hutný a je dobrý a je tam i recept na tvarohový lehký
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18876&user=126509

no a já se přejedla třešniček,který mi miláček přinesl a asi puknu :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

musím jít balit na zítřejší cetu do jilem... takže zatím ahojky :slight_smile:
11. čer 2009 v 19:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.