• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
rit a neshodila sis ho bruchem? :grinning: :grinning:
bledul, tlak jsem mela zas :grinning: 140/90 :stuck_out_tongue_closed_eyes: snad to nepoleze nahoru....takhle by to jeste slo.....
19. čer 2009 ve 12:21  • Odpověz
tyyyyjo rit a ja koupila 24 plinek za 200 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: fuj!
19. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
Jo jo talir to odnesl taky :grinning: :grinning: Brichem jsem ho nezchodila, ale samozrejme by me to neprekvapilo.. Brala jsem si lahev s led. cajem a bouchla jsem si do kraje talire, no a uz letel.. :grinning: :grinning:
19. čer 2009 ve 12:23  • Odpověz
no ale rikam si, ze treba nebudou vyhovovat.....tak je zase zbytecny mit jich doma hafo.....no uvidime, jak se do nich bude prckovi curat a kakat :grinning: :grinning: ale je to drahy :frowning2:
19. čer 2009 ve 12:24  • Odpověz
za pul hodky mi prijde navsteva...jeee, ja se tesim...nebudu tu sama :wink: aspon na chvili....
19. čer 2009 ve 12:25  • Odpověz
No protoze v tescu meli akci novorozenecke 90ks za 299,- A ten sami den nam volala tchynka at si zajedeme do hypernovi ze tam maj akce na pliny ze jedno baleni stalo 419,- a kdyz jsis vzala dve tak te to vyslo na stejnou cenu.. Tak jsme vzali dva baliky tech o cislo vetsi.. Nevim jak bude malej velkej, tak ty mrnavi si muzu vzdy dokoupit, lepsi nez kdybych nakouila jen male a pak zjiztila ze je muzu tak akorat vyhodit, protoze mu nebudou
19. čer 2009 ve 12:26  • Odpověz
jdu udelat nejaky chlebicky a chutovky :wink:
19. čer 2009 ve 12:26  • Odpověz
jj, urcite je to vyhodny :wink: uvidime, az bude Petr doma, ze bysme zajeli autem, nechce se mi behat s balikama plinek v podpazi po Praze :grinning: :grinning:
19. čer 2009 ve 12:28  • Odpověz
No me mela prijit vcera kamoska, ale bohuzel to nestihla.. Normalne jela vcera do svatebniho salonu na zkousku satu ktere uz ma dobu rezervovane.. Podotykam ze za 14 se vdava.. Ta zkoska mela byt prvni.. No a kdyz tam prijela tak aniz by ji nekdo dal vedet nebo tak neco, tak ji proste rekli ze tam ty saty nejsou ze je nekomu pujcili... Takze za pujceni satu vyplazla 15 000,- Nema je ani oskousene a este nedej boze kdyby je ta nevesta ktera je ma ted prinesla znicene.. No tohkle jednani je strasny.. A to este do toho mela nejake starosti kvuli satum pro druzicky, taky ji to tam nejak zblbli..

No ma se snad stavit dneska, uvidi jak ji vyjde cas.. Byla bych celkem rada, preci jen jsem tu porad sama
19. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz
Len to chapu :grinning: :grinning:

Jinak si moc moc uzij navstevu :wink:
19. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
Fuuuuj ja jsem se precpala a ted mam chut na ten strudl, ale akorat nevim kam ho mam este nacpat
19. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
do briska, ritus, do briska :grinning: :grinning:
teeeda, to je sila s tema satama :angry: bych tam udelala peknej bordel :angry: :angry:
19. čer 2009 ve 12:45  • Odpověz
uz ho tam laaaaduju :grinning: :grinning:
19. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
kdopak to má štrúdla? rituš pošli :grinning:
já se nacpala květákem a bramborem sice taky fest, ale na štrúdl bych si určitě místečko udělala.... :wink:

Odpo chci taky něco upéct, zítra /pokud nebude úplně hnusně/ pojedeme na chatu do Albrechtic, už tam část lidí je od včera, tak aby bylo něco dobrého ke kafíčku... večer bychom poseděli, něco hodili na gril a v neděli tradá zase domů...

teda Arwi, holky se do tebe pěkně opřeli...ale nemohu s nima jinak než souhlasit, takže doufám, že na nás nezanevřeš...

leni - užij si návštěvu a hezky si pokláboste a popapkejte dobrůtky co připravíš :slight_smile:
19. čer 2009 ve 13:28  • Odpověz
No Claudi taky doufam ze na nas Arwi nezanevre!!
Jinak ano maaaam struuudl, uz jsem pul sisky snedla :grinning: :grinning:

No nikdo tu neni, tak ja jdu Matymu domalovat ten pokojicek.. A budu prubezne nakukovat :wink:
19. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz
rit - tak ať ti to jde od ruky a pěkně to Matymu vymaluj :slight_smile: a nezlob mě s tím štrúdlem...jé, já už ho vidím na talířku a k němu čajík nebo kávičku...si dělám chutě teda :grinning: :grinning:
19. čer 2009 ve 13:38  • Odpověz
Ahoj těhulky a maminky, jen jsem v rychlosti nakoukla, jestli už Andulka má novinky a ono fakt. Mě to vůbec nevychází chodit na ten net, malý Vašík trošku zlobí, od 6 h. skoro každý den máme nějaký kravál. Malý špatně pije, nechce si odbrkávat, pak pobolívá asi z toho bříško, blinkáme a pak zase má hlad, tak to jde minimálně do 10 h., než na chviličku usne a dneska se takhle trápí skoro celý den, teď mi asi hodinku spí, tak jsem za to ráda, aspoň se naobědvám a za chvíli zase bude vzhůru. Snad se to brzy upraví a to odbrkávání nebude takový problém :unamused: .
Andulko, Tome, moc Vám k Vítkovi gratuluju a Vítkovi přeju hlavně zdravíčko, štěstíčko a kupou lásky, kterou mu bez pochyb oba dáte, ať vám to vaše sluníčko dělá jen samou radost :wink: .
Jinak holky, všechny se držte, mějte se krásně Dena s Vašíkem
19. čer 2009 ve 13:51  • Odpověz
ahoj Denis a Vašíčku :slight_smile:
tak malý má trošku trápení s odříháváním? snad se to brzy spraví a bude líp :wink: držíme palečky :slight_smile:

tak u nás opět leje jako z konve a zatáhlo se pěkně...a to na mě působí teda velmi ospale vzhledem k mému dnešnímu brzkému vstávání...takže jdu zalomit šipku na kanapíčko a vidím to na hodinku dvě zaslouženého odpočinku... :wink:
19. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz
Holky tady u nas to vypada na konec sveta, jaky tam je strasne cerno!! :confused: :confused:
19. čer 2009 v 15:08  • Odpověz
Ahoj děvčata :slight_smile:

Koukám, že už Andulinka má Skřítě - Vítka na světě :slight_smile: Moc a moc gratuluju!!!!

Jinak já jsem na tom podobně jako Denisa. Malej mi spí přes den maximálně hodinu v kuse a o jídlo si říká nejdýl po dvou hodinách, takže z něj jsem pěkně strhaná. No a večer to s ním je pěkný rodeo... nají se a pak to vyblinká a hned zase brečí hladem a tak to jde třeba 2 hodiny dokola, naštěstí v noci je hodnej - pěkně spinká a ani neblinká. Četla jsem na netu o kolice a v plno bodů mi pasuje na Radimka, tak doufám, že to není náš případ :frowning2: Jinak dneska jsme byli na odběru krve a koukala jsem jak blázen - brali mu krev normálně z ruky jako dospělýmu... chudáček malej! Ani mi doktor nic neřekl na to, jak hodně blinká... jen, že pokud to není po každém jídle, že se nic neděje, ale i tak mám lufta z tý koliky :unamused: A odříhávání u nás taky není žádná sláva... v porodnici krkal jedna báseň a teď se mu to povede jen občas.

No holčiny, za chvíli se vrátí babička s kočárkem, tak jdu ještě něco udělat, zatím ahoj a všem co mají v plánu rodit :grinning: ať je to rychlý a bez komplikací!!!

Zase se ukážu, pa pa
19. čer 2009 v 15:13  • Odpověz
u nás už se trochu vyjasnilo, ale leje pořád.... :frowning2: To ani nepůjkdu s hafíkem na prochajdu, bychom byli jak vodníci... :grinning:

a další mamka na nás jukla - ahoj kvetul :slight_smile: Radimek je už taky velkej kluk, tak asi nechce celý den prospat, ale dobře že spinká alespoň v noci... Jinak věřím, že to asi jednoduché není... Kdo ví, co čeká nás ostatní těhulky čekatelky... :confused:

krásně jsem si schrupla, tak jsem zvědavá jak budu spát v noci, snad nebudu tak brzy vzhůru jako dneska ráno :unamused:
19. čer 2009 v 16:10  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

arwenka se na nás určitě nezlobí - ona je to hodně silná mamina a chce zvládnout hodně,ale myslím,že sama dobře ví,že to myslíme pro ní a ne proti ní...

holky,víte...osobně znám pár smutných příběhů

jedna maminka (kolegyně z vedlejšího oddělení) přišla o miminko-chlapečka tři týdny před porodem
jeden kolega má chlapečka postiženého vlivem špatného vedení porodu- málem umřel,pka dlouhé stonání a jeho chlapeček,který je jen o několik měsíců starší než Tom nebude asi nikdy chodit a těžko říct,jak na tom bude mentálně....
kolegyni z práce ve třech letech onemocněla holčička nádorem ledviny,dva roky bojovala,ale prohrála

jediný aspon trochu pozitivní příběh- jedna pacientka u nás ležela po porodu - kvůli jinm komplikacím,mimink vážilo necelých 500 gramům(i když byla asi ve 30 týdnu-pupečník nefungoval tak jak má) a další miminko už mít nebude,protože přišla o dělohu...miminko nakonec vypiplalai a po několika měsícíh pustili domů....zda má následky nebo ne už nevíme ,ale chlapečka si odvezli domů ...

takže já ač samá legrácka a srandička,tak jinak mám velký respekt jak z těhotenství tak i z porodu a prostě holky zdraví je to nejdůležitěší...těch lidských osudů i u dospělých člověk viděl v nemocnici hodně (a sister určitě taky) a prostě někdy musí všechno stranou...ono vám je potom fakt do breku,když nemůžete pomoci a jen koukáte,jak z někoho ten život vyprchává a vy nemůžete pomoci...

no nic,zanechám smutného tématu,jen pro vysvětlení,proč jsem si trochu pustila pusu na špacír...
19. čer 2009 v 16:44  • Odpověz
autor
jo,květuldo,jestli Radímek neodříhává,zkus polohu na tygříka,-dětem to pomáhá ...
pokud neznáš ,pošlu ti do Ip podklad..

holky,celkově...mám na internetu uložené video co jsem ho nabízela formou dvd a kdo chcete,napište do IP a pošlu vám adresu,kam ho manžel uložil... veřejně to sem psát nechci,člověk neví kdo sem chodí :wink:

jo a jak píšete,že vám prckové dost pláčou atd...no tak s tímhle jsme bojovali s tomíkem taky...á 2 hodiny hlad, stále pláč,moc toho nenaspal-ani přes den ani v noci a byl neklidný...nám pomohlo -když jsme ho chtěli zklidnit-ho napevno zabalit ,aby nemohl hýbat ručičkama, pohupovat se s ním lehce na baloně,dudlík do pusy a pustit třeba vysavač nebo rozladěné rádio nebo fén... a ono ho to uklidnilo...prý to neklidným dětem připomíná prostředí v děloze-pevné sevření, pohupování a šum velkých cév v břiše maminky :wink: dělali jsme to tak do cca 3 měsíců a pak najednou jako když utne z něj bylo usměvavé miminko-sice stále hladovec a nespavec,ale už aspon tolik neplakal :slight_smile:
19. čer 2009 v 17:02  • Odpověz
Holky mam vymalovaaaaaaanooooo Huraaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
19. čer 2009 v 17:16  • Odpověz
rit - no paráda...jsi šikula a máš hotovo :slight_smile: už budeš pomalu ale jistě pokojíček dávat do kupy a to je příjemná činnost... :wink:
19. čer 2009 v 17:32  • Odpověz
To jo, na nejake myti pomalovani uz nemam silu.. Mamca mi rekla at to necham byt, ze to udela az dorazi.. Alespon ze tak, jinak teda nevim jak bych to udelala vse sama..
19. čer 2009 v 17:41  • Odpověz
autor
ritu- no tak super, to už bude pokojíček jedna báseň...stejně dobrý,že jsi to zvládla sama-ale ještě že jsi to dělala po částech.... :slight_smile:

maminka je hodná,že ti pak pomůže... :slight_smile:

já střídavě balím a střídavě odpočívám...zítra razíme a claudinko-budu zase mávat,tak se těš :grinning: :grinning: :grinning:
19. čer 2009 v 17:57  • Odpověz
Bledu, ona to mela delat cele.. Ale ja mela strach ze by se to vse nestihlo, protoze nemam este malemu vyprane hadriky a preci jen uz se to krati a ja mela strach ze kdyby to prislo nahodou na me driv, tak abych to mela pripravene.. ja jen vymalovala a mamca mi to pak dodela.. A este jsem chtela vyalovat kuchyn s obyvakem, ale nevim.. Mamka porad rika at si z toho nedela hlavu ze to ztihne, ale nevim nevim
19. čer 2009 v 18:06  • Odpověz
autor
rituško,tak zatím vyper a dej si to vyžehlené do tašek,igelitu atd...aspon to nejmenší základní pro miminko....a budeš pak víc v klidu a pohodě :slight_smile:
já to mám v těch vakuových pytlích,co doporučila andulka a vyndám to po příchodu z porodky a mezitím se mi to aspon nezapráší :slight_smile:
19. čer 2009 v 18:09  • Odpověz
JA si to nekam skovam.. Mam komodu, nebo to dam do velkych pytlu.. Ale nemohla jsem vyprat dokud jsem nemela vymalovani, nemela bych to totiz kam dat a pak tam malovat a este preskakovat obleceni to by neslo
19. čer 2009 v 18:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.