• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Hezké odpoledne :wink:

Tak co je tady nového? Je tu nějaká nová maminka? Jdu vás dočíst :wink:

Před chvilkou jsem hodila nové fotečky do albíčka Lucinky. Dnes jí jsou přesně tři týdny! Teeeda, to to letí, za chvilku už z ní bude veeelká holka :grinning:
19. čer 2009 v 18:22  • Odpověz
bledulko: hezká ranní story!!! :grinning: :grinning: :grinning:
a gratuluju k úspěšné poradně :wink:

arwenko: tak teď musíš opravdu hodně odpočívat. Vím, že už sa na mrňousky moc těšíš, ale ať si ještě chvilku pobudou tam, kde jsou :wink: Tady musí holt práce stranou. Vím, že je to těžké, ale bude se to muset nějak zvládnout. Držím palečky, abys nemusela do nemocnice.

To je dobře, že už má andulka vítka u sebe a že jí přesunuli na normální pokoj :wink:
19. čer 2009 v 18:32  • Odpověz
len: tak to kupuješ celkem drahý plínky. Já kupuju pampersky newbornky, v balíku je jich 40ks a stojí 250,-Kč.

deni: z toho si nic nedělej, my teď máma taky bříškabolový období, v noci jsme se s malou vůbec nevyspaly, taky nechce moc krkat, tak jí pak z toho bolí bříško a brečí. A taky nás trápí prdíky.

kvet: no když jsme byly s malou v porodnici, tak jí tam brali krev každý den a taky z ruky ze žíly, taky mě to zpočátu hodně vyděsilo, jak do tak malý ručičky zabodávají jehly. měla tu packu chudinka celou rozpíchanou.

bledulko: to jsou smutný příběhy. Jsem opravdu ráda, že i když se malá narodila takhle předčasně,tak že je v pořádku a nic jí není.
19. čer 2009 v 18:39  • Odpověz
Dneska jsme ani nebyly s malou venku, takže moc nespinká. Jak jsme se oblíkaly, že půjdeme na procházku, tak se to venku zatáhlo a strhl se prudká déšť a od té doby poprchává pernamentně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jsem se těšila, že když nespala moc v noci, tak že s ní odpo zajdu ven a v kočárku na čerstvém vzduchu usne hned.
19. čer 2009 v 18:41  • Odpověz
iluš - Lucinka je moc hezká, pěkné fotky :slight_smile:
19. čer 2009 v 19:44  • Odpověz
autor
ahoj iluško-maminko :slight_smile:

teda lucinka vám roste jako z vody ?
:slight_smile: no hezkou nevěstinku bude tomík mít :slight_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :wink: :wink: :wink:

a máš pravdu,že je velké štěstíčko,že máte Lucinku zdravou i když přišla na svět dřív- sice ne tak dramaticky brzo,ale člověk nikdy neví....a vlastně neměla nic víc,než tu žloutenku,že? fakt,jak není zdraví,tak pak vše stojí za ho...o sprominutím...

na prdíky- zkoušela jsi masáž bříška? sab simplex? pupík nebo flatulin gel na bříško? nahřát bříško teplým obkladem (nebo ty třešnové pecky např..? ) no, většinou to trvá do cca třech měsíců-pak se to zlepšuje :wink: :wink:

holky,balím a balím a jak si tak balím,tak mi došlo,že vlastně až pojedu zpt budupotřebovat i netěhotenské oblečení-ale babo rad,jak velký břuch mi zůstane tentokrát :grinning: :grinning: :grinning: takže si balím s sebou několik různých velikostí a uvidíme :slight_smile:

a to naše dítě právě šlohlo manželovu vodu po holení (odložil si ji na stole) a já najednou vidím,jak s ní sedí na zemi, lahvička otevřená a Tomík si potírá obličej a krk...kde to asi viděl,že? :grinning: :grinning:

leni,ten tlak máš pořád koukám na hraně...tak držím place,at ti tam takhle ještě zůstane :slight_smile:

sis- hele,to mi řekni,jak to děláš,že máš v bříšku mimčo tak krásných rozměrů..já mám prý zase čekat obra :wink: abych ho pak vyrodila...snad nebude větší než Tomíno.. budeš chtít zkusit přirozený porod KP? velikostně by se to snad dalo...a cvičíš jak psala andulka (těch 100 kočičích hřbetů) a nebo už ne?
19. čer 2009 ve 20:02  • Odpověz
Ahoj těhulíny a maminy,

VELKÁ GRATULACE SKŘÍTKOVI VÍTKOVI A JEHO RODIČŮM!!! POSÍLÁM MU DO PEŘINKY KUPU ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ!!! UŽ SE NA VÁS TĚŠÍM!!!

Arwen - co to tu čtu?? Koukej dát nožky nahoru a odpočívat!!!

Bledul - přeji šťastnou cestu do Jilemnice a ještě šťastnější potom zpátky do Prahy s miminkem :slight_smile:

Jinak Ondrášek už má svoje album. Bříško a říhání nás taky zlobí (ani tygřík nepomáhá), ale naštěstí docela spinká. Někdy má sice otevřený kukadla dvě tři hodiny, ale většinou nebrečí (ťuk, ťuk, ťuk :slight_smile: ). Na bříško dávám teplou plínku a masírujeme a myslím, že to pomáhá.
19. čer 2009 ve 20:35  • Odpověz
bledulko: masáže bříška dělám každý den tím gelem Pupík a taky piju fenyklový čaj. Ty kapky sab simplex chci koupit a taky ještě takovou tu trubičku do zadečku. Ty pecky bych taky chtěla koupit, ale musím si pro ně do prahy někoho poslat. My tu totiž dm nemáme. Mamka mi poradila, ať nahřeju žehličkou plínku a dám jí to na bříško, tak to pak taky zkusím.
19. čer 2009 ve 20:49  • Odpověz
Jani: krásný fotečky! Ondrášek je fešák! :wink:
19. čer 2009 ve 20:52  • Odpověz
autor
jani ahoj :slight_smile: tééda,Ondrášek je fešák :slight_smile: a vypadá jako že je veliký po porodu ...a pak v těch dupajdách ještě plave :slight_smile: holky,já už chci taky toho našeho skřítka mít v náruči :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

iluš-plínka je taky dobrá nahřátá :slight_smile: s rourkou snad pochodíš,já ji onehdá sháněla hodně dlouho...

holky,musí se to s těma prckama vydržet..až se začnou více hýbat a přetáčet atd,tak se jim i víc rozpohybují střeva a pak to bude mnohem lepší....

strašně to letí,ti vyši prckové za chvíli nebudou novorozenátka,ale kojenčci a za chvíli je podzim ...

jani- no padá na mě taková nostalgie a doufám,že až přijedu zpátky do prahy,tak jako spokojená dvojmaminka se zdravými dětičkami .... :slight_smile:
19. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz
bledulko: jooo, ti naši prckové opravdu rostou jak z vody :wink: a letí to opravdu rychle! Když si vezmu, že jsem měla ještě teď chodit s bříškem a rodit až příští týden v neděli a zatím mám doma už třítýdenní miminko!

však ty už se taky za chvilku dočkáš!!! :wink:
19. čer 2009 ve 21:20  • Odpověz
autor
no už bych to chtěla mít iluško za sebou... jako hlavně kvůli psychice-jako že pak už člověk má za sebou rizikový moment (porod)..kdyby mi ted někdo řekl,že to vše bude Ok,že bude mimčo i já v pořádku,tak si kidně ještě budu těhulka a klidně ho budu nocit i delší dobu než do termínu...ostatně je to asi mé poslední těhulkování a bude mi to pak chybět...

asi tím,že mám ještě toho Toma,tak už bych potřebovala být v klidu doma i s mimčem :slight_smile:
19. čer 2009 ve 21:37  • Odpověz
autor
jo a holky,psala mi lenča,že sem dneska nepůjde,že má doma petra,který je na PC a tak ho nechce vyhánět..a prosí,abych sem dala zprávu od Andulky :slight_smile:

takže zpráva od Andulky Lendě:

" ahojda leninko,jo jo,už jsme spolu.Mně je nesrovnatelně líp než včera a dokonce se mi už začíná dělat mlíko :slight_smile:
Leni,řekni holkám,že jsem hrozně ráda,že doma máme ten monitor dechu- Víťa před chvílí hltl u prsu tak,že se nemohl nadechnout a úplně zčernal.rychle jsem ho zvedla,ublinknul si a bylo zas dobře.Ale ta hrůza mě drží ještě ted...Pořád ho hlídám zda dýchá i když bych potřebovala aspon na 20 minut zavřít oči.Zbláznila bych se ,kdyby se mu něco stalo..
pá Ani. "

teda koukám,že Aničku Vítek pěkně pozlobil :confused: snad už se jim to nikdy nebude opakovat....to není příjemný zážitek... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:
19. čer 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahojky,

Bledulko, mluvíš mi z duše !!!!!!!

Zažila jsem v Motole maminu které natočili ráno monitor a v poledne u bohužel ne. Nechali jí maji pupkatejma do večera a v noci jí vyvolali porod. To už je dneska poslední smutný příběh ze života, ikdyž jich bohužel člověk zná víc. O to víc se bojí.
Pořád si říkám, že je mrňoskovi momentálně v bříšku nejlépe, ale už z toho přenášení mám taky strach.
Tak snad už se Bledul příští týden dočkáme... :grinning: :grinning: :grinning:
19. čer 2009 ve 21:48  • Odpověz
Koukám, že Arwen opět trošku zlobí. No, hobovat už jí nebudu, ale doufám, že konečně dostane rozum!!!!!
19. čer 2009 ve 21:50  • Odpověz
A teď jedna krátká pro naše čerstvé maminky :

Holky, nebojte se, všechno se časem srovná. Chce to klid a trpělivost. S rekární rourkou opatrně, je to sice šikovná věcička, ale bacha na to šťourání. Aby z toho nakonec nebylo moc kakání :sweat_smile: .
Jak píše Bledulka, za chvilku se budou mrňosové mrskat a bude po bolení.

To se nám to s Bledulkou radí, počkejte za pár dní :grinning: :grinning: :grinning: .
Po probdělé noci s prdíkama :grinning: :grinning: :grinning: .
19. čer 2009 ve 21:54  • Odpověz
autor
ludvi ahoj :slight_smile: co jenda? jak mu je? volala jsi doktorce?

s tím porodem- no právě kdyby mi někdo slíbil,že bude vše v pořádku,tak mi je jedno kdy a jak porodím ...člověk už jak má ty dětičky doma,tak snad má ještě větší strach,že? přeci jen už není sám za sebe,ale je tu i někdo další,kdo ho potřebuje... tebe snad taky nenechají dlouho přenášet a snad už brzo bude prcek venku...jak často ti ted dělají monitor po termínu?
19. čer 2009 ve 22:10  • Odpověz
Kocicky, ja ale vubec nezlobim. Dneska jsem jela na jednani, ale posledni, fakt, nemohla jsem tam ani poradne sedet. Sefovi jsem to rekla a jsme dohodnuti, ze budu doma a ze se napise dohoda o provedeni prace s Jardou a napise se to na nej a ja budu jen vykazovat hodiny. NIkdy jsem si nechtela hrat, pokud to tak pusobi - neotvirala jsem se a krom tech tehu potizi jsem zadne fyziologicke nemela. Ted riskovat nebudu a budu se snazit byt co nejvic doma a v klidu, sice nemuzu seknout s tou druhou praci, ale Jarda mi rikal, ze mi pomuze a ze se ty vybery budeme snazit presunout na vikend, abych v tydnu fakt moc nikam nemusela....ted si jdu hajnout a napisu jeste rano, Danecek spinka ve skolce, loucej se se skolkou, je uz velkej kluk :slight_smile:
Tak dobrou noc a hezke sny
19. čer 2009 ve 22:28  • Odpověz
na monitor mám jezdit obden, ale poradnu mám ve středu, tak to vychází 4x týdně.
Teď půjdu v ne, út, st, čt a pak přinejhorším v pátek na vyvolání.
To víš, ale stát se může cokoliv.... Ale už nebudeme malovat čerty na zeď, určitě to všechno dobře dopadne :grinning: :grinning: . Ale ta zodpovědnost za druhé.... Prostě moje největší přání je vrátit se z porodnice ve dvou :wink: .

Jenda pořád stejný, byla jsem s ním u doktorky, CRP opět nízké, poslechově dobrý, ikdyž je hodně zahleněný. Projistotu jsme byli i na ORL jestli nemá zánět dutin a taky všechno v pořádku. Z jedný strany ATB nechci, na druhou stranu bych ráda měla klid, že je přeléčený až se vrátím z porodnice. Miminečko by "mělo" být chráněné, ale já bude asi dost oslabená, tak abych to taky nechytila.
Manžu bolelo v krčku, došel si taky na ORL a hned dostal ATB kv. mému pupku!! To jsem tedy moc nepochopila. Mě doktůrek říkal, že to chce trpělivost, že horečky u virozy můžou být i přes týden. Ráda bych ho viděla s 20kg vrtícím baťohem jak vstává každý dvě hoďky a měří popř. chladí horečky :unamused: .
Momentálně jsme naměřili 38, dostal Paralen a za chvilku ho půjdu přeměřit, popř. strčit do sprchy.
Snad už to konečně skončí a pevně věřím, že nikdo další to nechytí.
19. čer 2009 ve 22:30  • Odpověz
Bleduko, už máš sbaleno?
No já myslím, že těhu oblečení budu nosit ještě hoooodně dlouho po porodu :grinning: :grinning: :grinning: .

Arwen, držím ti palce, zapoj pořádně autora a odpočívej. Vím, že se to lehko říká, ale všechno jde, když se chce.
19. čer 2009 ve 22:32  • Odpověz
Jdu na naší obvyklou měřící procedůru a do postele.

Bledul, v Jilemnici ti přeju hodně štěstí. Budeš mít alespoň trochu přístup na net?
Budu na tebe myslet a až ten váš mrňousek bude venku dej vědět.
19. čer 2009 ve 22:36  • Odpověz
Dobrou a klidnou noc vám všem.
19. čer 2009 ve 22:39  • Odpověz
autor
arwi - jsem ráda,že budš odpočívat :slight_smile: bereme tě tu všichni za slovo :wink:

ludvi- no s tím Jendou je to docela už dlouhý....snad se to už pohne k lepšímu přes víkend....tak v pondělí až budou výtěry snad budete moudřejší....

já už jsme zabalená,Tom taky... je toho docela hodně,ale snad to pobereme :confused: :sweat_smile:

ludvi,budu na tebe moc myslet,přijít to fakt už může kdykoliv a přeji ti,aby to přišlo dřív než vyvolávačky :wink:

v jilemnici přístup na internet mám-občas tam tedy internet nejde a spíš tam tak člověk ani na internet nejde,ale když bude potřeba a čas tak zajdu a nakouknu,ale uritě méně než normálně doma :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ale až budou novinky-at už ode mě či mi některá z vás napíše že má novinku-tak dám hned vědět :slight_smile:

vy se tu hezky těhulinky rozroďte a a hlavně at jste vy i vaše miminka v pořádku :slight_smile:

kočičky moje,budte všechny zdravé- vy i vaše drahé polovičky a dětičky a opatrujte se tu :slight_smile:
20. čer 2009 v 01:38  • Odpověz
autor
jo a pro Květuldu-

Květulinko,naše první letní maminko :slight_smile:

hodně štěstíčka a zdravíčka k Tvému dnešnímu svátku a ať Ti tvůj Radímek dělá jen a jen samou radost a jako rodinka ať jste hodně spokojení a šťastní :slight_smile:
20. čer 2009 v 01:41  • Odpověz
Dobre ranko..

Holky to je zas noc, jsem asi kazdou hodinu vzhuru.. Nemuzu dneska nejak spat, porad se prevracim v posteli a s tim pupikem abych rekla pravdu, tak to moc nejde :sweat_smile: :sweat_smile:
No pujdu este zkusit spat, ale moc si od toho neslibuji..

Kvetu taky preji zpetne vse nej k svatku a hlavne at ti Radimek dela jen radost a je krasnej a zdravej kluk :wink:

Bledu hezky si to v Jilemnici uzij a nacerpej sily na porod.. Preci jen tam budes moci vice odpocivat, kdyz budes mit k Tominovi nejakou tu rucku navic :wink: :wink:
A jak tak koukaaam Tomino chce byt vonavi frajer uz od malinka :grinning: :grinning: Tak hlavne aby mu to vydrzelo :grinning: :grinning:

Tak se zatim mejte a pa
20. čer 2009 v 05:41  • Odpověz
ahoj při sobotě...

Ludvi - ať už je Jendovi a manželovi brzy lépe a ty si můžeš malého Matýska přivézt mezi zdravé členy rodiny :wink:

Bledul - přeju krásný pobyt v Jilemnici, hezky si to tam s Tomíkem užijte a nechte se opečovávat od tchýňky s tchánem :slight_smile: A nezapomeň mávat!! :wink:

Arwi - no to zní rozumně... buď opatrná a všeho s mírou :wink:

Rit - noc nic moc, že? já dnes o trochu lepší než včera, ale taky žádná sláva... :unamused:

Květ - také gratuluji ke svátku, hodně zdraví, štěstí, lásky a Radimek ať ti dělá jen samé radosti :slight_smile:

kočky, užijte si víkend a opatrujte se :slight_smile:
20. čer 2009 v 08:25  • Odpověz
autor
ahoj ahoj ahoj :slight_smile:

tak jsem si najednou nějak při sobotě vzpomněla,že arwen měla někde tu soutěžní fotku bříška...no a tak jsem chtěla odhlasovat a teda holky musíme trochu nějaký hlásek poslat,dyť jsem poslala první hlas...myslím,že na tu soutěž zapomněla i arwen sama,že jo? :grinning: :grinning: :grinning:

takže dělám agitku- koukejte se přihlásit na těchto stánkách

http://www.aktyx.reflex.cz/user/register

a odhlasovat tady přímo

http://www.aktyx.reflex.cz/fotografie/458-cekani-na-dvojcatka

já pak zmermomocním manžílka,aby odhlasoval-až přijde domů z práce-tak než vyrazíme do hor :slight_smile:
20. čer 2009 ve 13:43  • Odpověz
autor
a jinak teda krásný víkend,případným rodičkám krásné porody :wink: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :slight_smile: a zatím se loučím.... :sweat_smile: :sweat_smile:
20. čer 2009 ve 13:44  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: já ani nevěděla, že arwenka soutěží s nějakou fotkou :wink: ta fotka je moc krásná!

tááák, úkol splněn, hlas je poslaný :slight_smile:

bledulko papaaa a užijj si to v Jilemnici a hodně štěstí u porodu, už se ti to taky blíží :wink:
20. čer 2009 v 17:35  • Odpověz
autor
ahoj holky,psala jsem si s andulkou

"....dneska už jsme s Vítou samostatná jednotka :slight_smile: A vypadá,že ho budu mít i přes noc :confused: :slight_smile: V noci jsme začali kojit v sedě a to se mu líbí,takže jsme Ok-ťuk ťuk! A přes noc se mi nalily prsa tak,že jsem odpoledne 2x odsávala- au. ....Co ta Ludva,kde se Matýsek fláká? všechny zdravím a už se moc těším domůMě se tak stýská. I po vás :cry: .Dobrou. Ani."
20. čer 2009 ve 23:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.