• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojky Iluš! :slight_smile:

Il, já - asi to jsou jen hormony - ale mám pocit nějaké "prázdnoty". Krom přebalení a nakojení a mazlinkání nevím, jak se Víťovi věnovat. :sweat_smile: V porodce se pořád něco dělo - vizity, návštěvy, spolubydlící s miminky... A doma je klid a proti porodnici hrozné ticho - až je mi z toho ztísněně... :confused:
23. čer 2009 ve 21:51  • Odpověz
holky, jsem zvědavá na vaše bříška, tak šup sem s fotkama a budem porovnávat :wink: :grinning:
23. čer 2009 ve 21:52  • Odpověz
ilus :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jj, snazim se to dat nejak dohromady, ale jeste musim na nakupy :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to jeste nemame ten papir o priznani otcovstvi :confused: iluss, ja se prave bojim, kdyz pomyslim na tebe, ze to muze prijit kdykoliv :confused:
arwi, urcite ho budes mit vetsi :grinning: :grinning: mas tam dva prcky :wink:
andul, tak to je fajn, ze se tam o vas tak hezky starali...ja jsem zvedava na motol :confused:
23. čer 2009 ve 21:53  • Odpověz
andulko: taky jsem měla takové pocity. Najednou jsem nevěděla, co mám doma dělat a ta porodnice mi pak docela i chyběla. I když jsem se z ní strašně těšila domů. Ale tam to mělo určitý rytmus a řád a tak nějak se tam pořád něco dělo :wink:
A taky ti možná chvilku bude chybět to bříško a pohyby miminka v něm.
23. čer 2009 ve 21:54  • Odpověz
arwi, to bylo videt? no to musel byt sakra vytok!!! :astonished:
andul...ono to prijde.... :wink: ono se s takovym drobeckem asi moc delat neda.....
23. čer 2009 ve 21:55  • Odpověz
jeee, no to jsem si zrovna dneska rikala, jaky toi asi bude, az nebude prcek v brisku.....to musi byt divny, co? kdyz se tam najednou nic nehybe
23. čer 2009 ve 21:56  • Odpověz
Leni, no ja mela fakt mokrou prdel - bez legrace....pak to z niceho nic preslo

Jo a vite, co se mi stalo? Lezela jsem u Ordinace, zrala rohlik se syrem a hromadou majolky a polozila talir na bricho. Najednou kopanec jak od Ronalda - a talir i s rohlikem na zemi, az se majolka rozplacla na linu :slight_smile:
23. čer 2009 ve 21:57  • Odpověz
Iluš, nevím, zda to bylo tím,že jsem po císaři - ale spíš bychřekla, že ne. Protože v sobotu pouštěli rodičky ze středy (večer jsem začala brečet, protože holky, co rodily se mnou ve středu a ležely jsmei spolu na pokoji už byly doma) a tak jsem pak měla možnost i porovnat přístup a vysvětlování všeho dalším dvěma mamčám a těm vše sestry taky vysvětlily. V pátek bylo šestinedělí úúúplně plný - myslím,žejsmenaJIPce zaslechla něco 36maminkách s miminky. :astonished: A hlavně v pátek, kdy mě přeložili z JIPky na "šesťo", mi maminky taky pomáhaly. A od soboty už jsem zase pomáhala já. :slight_smile:

Leni, souhlasím s Iluškou - připravená taška je pojistka. :slight_smile: :wink:
23. čer 2009 ve 21:57  • Odpověz
len: může, ale i nemusí. Kamerádka chytla měsíc před porodem chřipku a jak kašlala, tak se jí z toho spustili kontrakce a skoro z toho začla rodit. Tak jí doktoři dali nějaké prášky na zastavení porodu a nakonec ještě 14 dní po termínu přenášela.

Ale pro jistotu si to všechno sbal. Stejně už je na čase. Každá těhulka by měla mít měsíc před porodem radši sbaleno.
23. čer 2009 ve 21:59  • Odpověz
arwi: teda to más uvnitř schovaného špičkového fotbalistu! :grinning: už abys ho pomaloučku zapsala do nějakého oddílu :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2009 ve 22:01  • Odpověz
jj, budu balit, slibuju :wink: hlavne musim vyprat to savo za zupanu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
arwi :grinning: :grinning: :grinning: rostak jeden :grinning:
23. čer 2009 ve 22:02  • Odpověz
arwi, treba budes mit jednou druhyho Ronalda a nebudes muset pracovat :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2009 ve 22:02  • Odpověz
Jenze to uz budu stara Breca a kazdymu bude burt, ze ty miliony mam - leda tak si ode mne nechaj platit drinky :angry:
23. čer 2009 ve 22:03  • Odpověz
no ale tobe to burt nebude....budes si uzivat....havaj, maledivy, seychely :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2009 ve 22:12  • Odpověz
Arwen, to jsou teda raubíři -třebabysi radši dali nějaké ovoce. :wink:

Jéé, já taky! Ale vůbec nevím, co vlastně můžu jíst a co ne - už teď je jasné, že trpíme na prdíky, tak je nechci ještě podporovat. :frowning2:

Iluško, takže ses cítila podobně? Takto jsi mě trochu uklidnila. Doufám, že to nebude trvat dlouho.

Vůbec se mnou ty hormony mávají-brečim co dvě hodiny. :confused: :sweat_smile: :frowning2:
23. čer 2009 ve 22:16  • Odpověz
andulicko moje, vis, co jsem uz sezrala ovoce? Ani za celej zivot tolik ne :slight_smile:
Pujdu spinkat, kocicky, maminky a miminka, tehulinky....
23. čer 2009 ve 22:20  • Odpověz
Arwen, dobrou!

Zítra se pokusím napsat vám víc o tom, jak to všechno probíhalo. A řeknuTI i k epi - a rovnou to, žebychdo toho šla znova!!! :wink:
23. čer 2009 ve 22:21  • Odpověz
arwi, dobrou a hezky se vyspinkejte :wink:
andul, takze prdiky vas trapi? to je mrzuty :frowning2: chuderka malej :frowning2: a copak vam na to pomaha?
23. čer 2009 ve 22:25  • Odpověz
andulko, jestli se potrebujes vybrecet, tak klidne brec, ono je to asi lepsi... :wink: uz se tesim na zitra az budes vypravet :wink:
23. čer 2009 ve 22:28  • Odpověz
zrovna davaj pana prstenu :wink: arwen si prosazuje smrtelnost :grinning:
23. čer 2009 ve 22:31  • Odpověz
andulko: to je normální, porod je velká rána pro organizmus, tak to chvilku trvá, než se tělo srovná a dá se dohromady. Vždycky když se někdo bavil o mém porodu, tak se mi z toho nahrnuly slzy do očí. Ani nevím proč. jednou jsem se skoro rozbrečela u reklamy :grinning:

Andul: nesmíš nic co nadýmá - tzn. zelí, hrách, fazole, čočka, cibule, česnek, okurky a pak nic dráždivého - jahody, citron, pomeranče, rajčata, ostrá a kořeněná jídla apod.

Jinak prdíky jsme tu probíraly už s Jančou, taky naše mrňousky trápí. Tak na to máme masážní emulgel na bříško Pupík, fenyklový čaj pro maminku, kapičky Sab Simplex, třešňové pecky v pytlíčku na bříško a v neposlední řadě cvičení nožičkama :wink:
23. čer 2009 ve 22:33  • Odpověz
Leni,musíme cvičit a vyplácávat, ale pomůže tojak kdy. :frowning2: A to přitom piju čaj s anýzem, feniklem a kmínem. :confused:

Jdu si dát sprchu. V jedenáct krmíme a pak jdu do peřin. Doufám, že se nebudou opakovat předešlé noci a Skříťulka bude spinkat hezky od krmení ke krmení. Ještě se tu nejspíš stihnu před krmením stavit.

Mmch Iluš- v noci přebaluješ před každým krmením nebo třeba objedno? V porodce jsme viděla to i to. My zatím v noci přebalujem kolem kojení, ale asi budu přebalovat i v noc před každým nebo já nevím. :confused:
23. čer 2009 ve 22:35  • Odpověz
ja pobezim taky do sprchy....jeeee, ja uz se na Vitka tesim :sweat_smile:
23. čer 2009 ve 22:40  • Odpověz
v noci přebaluju ob jedno kojení. Pokud tedy neslyším,že se zrovna malá pokakala, když ano, tak ji samozřejmě přebalím :wink:
přebalím jí kolem půlnoci, kolem půl třetí jen nakojím a pak přebalím až u dalšího kojení kolem páté.
23. čer 2009 ve 22:50  • Odpověz
TAk to jsem to dělala do teď úplně setjně. :slight_smile: Jen my kojíme 11, 2 - 2:30, a 5 - 5:30h. :slight_smile:

Taťka zrovna přebaluje, tak já jdu připravit prsíčko,aby se Víťule moc nerozčiloval. :wink:

Dobrou noc.
23. čer 2009 ve 23:05  • Odpověz
autor
ahoj holky, v podvečer mi nešel internet a než se to zprovoznilo,tak jsem vás všechny prošvihla :confused: :sweat_smile:

andulko,holka naše :slight_smile:
vítám Tě doma a jsem ráda,že jsi tady s námi :slight_smile: ještě jednou vééliká gratulace k Vítkovi :slight_smile:
holčičko,ty nálady přejdou a jen počkej,za chvíli se vítek začne vědomě usmívat a to pak bude paráda a pocit prázdnoty zmizí...vy si na sebe zvyknete a uděláte si režim a bude fajn...a to,že tě ledacos rozbrečí ber jako normu na dlooouhou dobu...já byla u toma hned dojatá- stačila písničky,reklama,vzpomínka,pohádka-cokoliv...a hned slzy v očích...a místo aby to přestalo,tak jsem otěhotněla a pokračuje to dál... :slight_smile:
a kdyby tě cokoliv trápilo,tak se nám sem můžeš s čímkoliv vypsat:slight_smile: ale to ty určitě víš :slight_smile:

arwi- teda kočko, koukám,že jsi dnes musela mít nervy na pochodu...arwinko,prosím bud co nejvc v klidu a vydržte s miminkama ještě...snad ti šéf vyjde vstříc s notebookem..

leni- hele,opovaž se předbíhat :grinning: :grinning: :grinning: ted chceme rodit my se sister luccou a unkou :slight_smile: hm,kdybychom to tak ovlivnovaly my a ne miminka,co? :wink: :sweat_smile: :grinning: hele,zátka nemusí být s krví,u toma jsem měla bílý poloprůhledný (jakoby mléčný) sopl ...takže držím place,at stihneš vše co potřebuješ a nepřekvapí tě to v nevhodnou chvíli :wink:

u mě nic nového ... je mi smutn po manžílkovi i když se tu u rodičů mám dobře...s Tomíkem mi pomáhají,děda ho vodí na prochajdy ke kravičkám a do lesa a tak mám i chvíle jen pro sebe...strejdové s ním taky dělají lumpárny,takže Tomík je ve svém živlu...

dnes jsem s ním šla na prochajdu do lesa (je to kousek i do kopce,takže jsem funěla jak sentinel :grinning: a bylo po dešti a holky byla krááásná duha nad krkonošema -a byla celá-ne jen kousek :slight_smile: duhu jsem neviděla ani nepamatuju...chvíli tu v podvečer vysvitlo i sluníčko,vylezli mrchy slimáci a tomík je chtěl zbírat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: ted je tu zas hnusně a hrozný vítr a pokud bych začala rodit,tak snad ani nebudu honzu k porodu volat,protože bych měla strach,aby vůbec v tom počasí dojel- ještě by se po cestě něco stalo a to mi za to nestojí...snad se počasí umoudří co nejdřív... :confused: :confused: :confused:

iluško a jani-jsem ráa,že si kojení užíváte a že to jde :slight_smile: já se na to taky moc těším,snad bude prcek spolupracovat a bude prso chtít :slight_smile: s tou dovčou- iluško-tak u roičů to asi fakt budete mít nejlepší-jak to popisuješ :slight_smile:
my pokud bude vše Ok,tak asi zase v srpnu nějaký čas pobydeme v jilemnici a uvidíme,zda nepojedeme někam na prodloužený víkend do českého ráje-coýž je kousek odsud,takže je kam se kdykoliv hned vrátit...ale to předbíhím,musím nejdřív porodit a pak plánovat :grinning:

kočky dobrou noc a těm co pojedou rodit přeji rychlé Ok porody,těm co rodit ještě nemají přeji aby se ještě držely a vám maminkám klidnou noc s vašimi ratolestmi :slight_smile:
23. čer 2009 ve 23:41  • Odpověz
Ahojky tehulky a mamci.. Tak tam mate ty fotecky.. Zatim pa pa ukazu se rano
23. čer 2009 ve 23:49  • Odpověz
autor
Rituško- fotečky jsou opravdu krásný-máš nádherný bříško :slight_smile:

přítel je sympaťák a moc vám to spolu sluší :slight_smile: a trochu mi připomínáš herečku Blanarovičovou :wink: :slight_smile:
budete s prcekem kráásná rodinka :slight_smile:
24. čer 2009 v 00:27  • Odpověz
Bledulko, moc dekuji za pochvalu :slight_smile: :slight_smile: Ale jsou to fotky delane pred mesicem a to jsem mela este o dost mensi brisko.. Ale jsem rada ze jsme ty fotky udelali driv, protoze ted jsem uz opuchla a otekla...

Jinak uz mam kocarek.. Tak uz myslim ze snad nic nepotrebuji.. Takove ty drobnosti uz muzu dokoupit i kdyz Maty tu bude taky :slight_smile:

Jinak vcera jsem byla v kardio poradne, z jejich hlediska muzu rodit prirozenou cestou.. Takze super.. Kontrola za tri tydny, ale rekl mi ze je mozne ze uz porodim..
Ale jinak ve zprave od gynekolozky co tam snim vzdy sedi jsem zjistila ze se pomalinku zacinam pripravovat... jsem otevrena na spicku prstu a pry hlavicka naleha.. Takhle to tam napsala.. Dneska jdu naposled ke svemo OG a potom uz jen do porodky kazde utery.. Jinak pristi tyden me este ceka podrobne vysetreni panve.. Mam obcas dost velke bolesti prave pulky zadku a okoli kostrce.. No jsem zvedava co mi reknou..
24. čer 2009 v 07:38  • Odpověz
jinak vsem preji dobre ranko :slight_smile:
24. čer 2009 v 07:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.