• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj holky :slight_smile:

Iluss uzijte si to u babce a dedy :slight_smile: Jste odvahy promenadovat se v desti ja bych se sla nekam schovat :grinning:

Ritus ahoj, neboj Dadu urcite z prace pusti, zvlast kdyz to mate tak blizko. My to mame do porodnice trictvrte hodiny autem. Jinak mam taky strach ze to nepoznam az to prijde :unamused:
Tak jsem tajne doufala ze pojedem driv jak v pondeli na vyvolani a male se asi ven nechce. Dneska sem rano na zachode premyslela jestli ze me netece voda, ale bylo toho jenom trosku, takze su ted zmatena. Ale vypada to ze vydrzime do zitrka.
Tak snad budem mit porod bez komplikaci.

Jinak se musim pochlubit. Dosatala jsem od manzela notebook :grinning: Takze pokud to pujde mozna vam uz napisu z porodnice. Na nadstandartech maji wifi.

papa a hezkou nedeli :slight_smile:
28. čer 2009 v 11:34  • Odpověz
Jeee Sis ty se mas.. Ja mam svuj notebook rozbity, ale uz se oprvuje.. To jsi musela byt ale hodna, ze jsi dostala takovihle darek... :slight_smile: :slight_smile: Tak treba si to mala este do zitra rozmysli :wink: :wink:

No nic, jdu se holky natahnout, protoze v noci jsem toho moc nenaspala, tak treba to pujde ted.. Bricho mam teda tvrde jako kamen, ale ani neboli.. Takze se bude lepe spat nez v noci..
Tak zatim pa pa
28. čer 2009 v 11:48  • Odpověz
Příjemné nedělní popolední. :slight_smile:

TAK my jsem s Víťou dneska prvně sami dva doma - Tom jel na tu svatbu a právě volal,že se kamarádi vzali. :slight_smile:
Jinak musím konstatovat, že mám v prázdném bytě mnohem víc klidu a není to tak náročný, jako když je Tom doma - paradox, že? Tom mi sice hodně pomáhá s malým - přebaluje, chová na odříhnutí, - ale jak se mu člověk "musí" věnovat, tak je to nějak unavující. :sweat_smile: Skoro se až stydím, že to tak mám. :confused: :frowning2:
Včerajsem vám začala popisovat ten můj porod, tak to během dneška dosesmolím a lupnu to sem, slibuju. :wink:

Il a ostatní maminky, taky vás tak bolí záda a nemůžete je udržet narovnaná, jak máte těžká prsa? Jsem z toho dost nervozní, celý život chodím narovnaná a dost si to hlídám a teď mi to vůůůbec nejde! :angry:
A taky jsem se chtěla zeptat, jak to děláte s procházkama - chodíte pravidelně ve stejnou dobu nebo ne? A hned po krmení nebo necháte mimi usnout a pak ho třeba za hodinu jdete oblíknout a ven?

Sis,Ty máš jít zítra na vyvolání? :confused:
28. čer 2009 ve 12:28  • Odpověz
autor
ahoj kočky máme další miminko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

zpráva od UNKY :slight_smile:

"Všichni slyšte novinu,máme větší rodinu! Dneska ráno byl ten čas 8.52, kdy další přišel mezi nás. Je to malý uzlíček 50 cm, 3320g, říkáme mu Samíček (Samuel) "

Veliká gratulace Unce,tatínkovi i Vanessce k miminku a malému Samíčkovi přejeme do života jen to nej nej nej :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
28. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
autor
jinak hlásím,že nerodím a moukám,že malá sis se taky nenechá do ničeho nutit :slight_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :wink:

sis- pořád na tebe myslím a taky jště na Luccu-ta se zatím taky neozývá-termín má v úterý myslím...
sis-pokud by ti to telko pořád,tak je to voda a jed do porodky.....ale zítra už budeš mít malou anežku v náruči,tak to uteče-budu držet palečky moc a moc a moc :slight_smile:

andulko- neboj,až si zajedete režim,tak bude jedno,zda je Tom doma nebo ne,prostě ted možná potřebuješ mít svůk klid,za myšlenky se nestyd :wink: a k tomu chování miminek- prostě andulko,každá to cítí a chce dělat jinak a právě jsem chtěla říczt,že at to děláš jak to děláš,tak si do toho nenech mluvit a už vůbec nejsi povinna nikomu vysvětlovat porč a jak to děláš... stůj si za svým a nenech se vynervovat nikým.... vím o čem mluvím,sama jsem s tím bojovala a byla pak na nervy a to nepomohlo nikomu :wink:

rituško- neboj,porod poznáš- poslíčky jsou nepříjemné,ale až ucítíš pravou kontrakci,tak si pak řekneš-to je ono :wink: :slight_smile: a kdyby náhodou nemohl Dáda,tak si bud můžeš zavolat sanitku (v případě,že bys krvácela např,nebo měla špatnou plodovou vodu-např. u zelené plodovky ihned do prodoky--to značí,že miminku se nevede nejlíp) a neo-když je čas a klid,tak můžeš jet taxikem...vypiš si čísla pro jistotu a kdyby to nedejbože nedopadlo s Davidem a neměl tě kdo odvét,tak nemusíš zmatkovat a panikařit a zavoláš si odvoz takovéhoto druhu :wink:
28. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz
Ahoj holky,

vítám doma Pepína !!! Claudinko, porod jsi zvládla na jedničku a bylo to celkem v pohodě, viď? To je dobře. Jseš šikulka :slight_smile: A hlas jsem vám poslala. Myslím, že máte výhru jistou :slight_smile: A jaká je vlastně cena?

Bledulko - tak tu vanu jsem ti fakt záviděla, úplně jsem si to při tvém popisu představovala a už se nemůžu dočkat, až si ji taky budu moct dát - snad po šestinedělí
miminko si asi dá načas, viď? Ale hlavně, že máte pohodu a nemusíš být v Praze, sice většinu času bez Honzy, ale to snad zase až tak nevadí

andul - já jsem taky kolikrát ráda, když je Honza v práci - dělá ale dvanáctky, takže k večeru už je to zase naopak dlouhý... S malým mi ještě tolik nepomáhá jako tobě Tom, ale už se ho snažím zapojovat čím dál tím víc - když jde druhý den do práce, tak ho nechám odpočinout, ale když má volno, tak se musí trošku starat :slight_smile:
Jinak s kočárkem chodím tak nějak odpoledne - Ondra papá vždycky kolem druhé. Když se nakrmí a je klidný, tak ho oblíknu a nechám ho usnout až v kočárku. Někdy mi ale i po krmení brečí, tak to ho nejdřív musím trošku zklidnit :slight_smile:

Záda mě kvůli těžkým prsům nebolí. Já je zase tak velká nemám :slight_smile: Ale cítím, že poporodu mám všechny svaly docela ochablé a tak nějak jsem pořád shrbená, takže mě záda bolí spíš z toho.

A copak asi ludva s Matějěm. Už by měla být taky doma :slight_smile:
28. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
autor
jo a za sebe- včera jsem si dali malý výlet-bylo to super :slight_smile: byl zakončený kynutýma borůvkovýma knedlíkama a to bylo úúúplně super...
jeli jsme na tu chatu,kde přespávali rodiče a ostatní účastníci po tůře na Sněžku a dnes taky razili na výlet-už jen asi 10 km.... a tak se nabídli,že si tam nechají Tomíka přes noc a vezmou ho s sebou :slight_smile: takže jsme měli s manžílkem večer sami pro sebe :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a ráno jsme spali do hříšných 11 hodin,což jsme dlooouho s tomíkem nezažili :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

jo a jak jsme jeli zpět domů včera večer,tak nad autem nám přelítl čáp :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tak jsem stáhla okýnko a řvu na něj : "přines nám prosím čápe miminko" a on nic a letěl dál,takže mám smůlu a musím počkat na jinýho čápa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

tak zatím ahoj a hezkou neděli :slight_smile:
28. čer 2009 ve 13:22  • Odpověz
Unko, moc moc gratuluju!!! Přeji Samíkovi hodně štěstí a zdraví!!! Ať se vám daří!!!

Ahoj bledulko,
no, já si těch rad ostatních taky nechci moc všímat, ale kolikrát mi je z toho do breku a leze mi to na nervy. Včera jsem měla takovou debilní náladu, že když malý brečel a nemohla jsem ho ztišit, brečela jsem s ním a říkala jsem si, jestli nedělám něco špatně...

Rit - kontrakce poznáš, neboj. I když já jsem ty pravé dostala až v nemocnici a rovnou docela silný. A s Dádou to nějak dopadne - z práce ho určitě pustí. A když tak ta sanitka nebo taxík. Bledulka má dobré nápady s těmi čísly na taxislužbu - mě by to nenapadlo :slight_smile:
28. čer 2009 ve 13:29  • Odpověz
ahoj Arwenko, jak se máš? :sunglasses: :grinning:
28. čer 2009 ve 13:30  • Odpověz
bledulko - tak třeba k vám přiletí vrána :slight_smile:

a kdopak to k nám zavítal :slight_smile: ahoj j.a.r.d.o.
28. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz
autor
jani, no vrána k nám přiletí fakt jen těžko ,z tohoto miminka už holčička nikdy nebude :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: -to by ji "cosi" přebývalo :wink: :wink: :wink: :grinning: :grinning: :grinning:

hele a vanu si už za chvíli dáš,vždyt už budeš mít dvě třetiny "chráněného" období za sebou :slight_smile: :slight_smile:

a k těm radám- já před tomem měla spoustu načteno,teoreticky všechno zmáknutý,představa byla naprosto jasná jak se k miminku chci chovat atd...a ejhle-ono to ve skutečnosti bylo jinak :wink: :wink: a pak stačilo málo-pár nevhodných poznámek od okolí a já byla vynervovaná ,moje sebejistota šla někam a připadala jsem si jako nejhorší máma na světě....moc mi v tom pomohl honza,který mě v těch chvílích podpořil ....

jinak já v tom období uplakaném používala balon,na něm jsem se houpala s Tomíkem,to ho uklidnovalo a taky to pevné zavinutí a šumění nám pomohlo....

ale vím jak ti asi bylo- ono si okolí někdy neuvědomí,že i sebenevinnější poznámka může čerstvou maminku ranit či úplně dorazit....drž se a klidně si doma nachystej pár odpovědí univerzálních,kterýma je odpálíš....jinak to totiž kolikrát nejde.. :wink:

úplně vzpomínám na ty otázky typu

kojíš, nemá hlad? není mu zima? není mu teplo? neškrtí ho to? není počůraný...on má prdíčky,on chce spát, on toho dudlíka určitě nechce, ...a spoooustu dalších poznámek a připomínek a každý si hrál na to,že ON ví nejlépe co mé dítě trápí... :wink:
28. čer 2009 ve 13:58  • Odpověz
autor
ahoj jardo :slight_smile: kde máš arwíska? :wink:
28. čer 2009 ve 13:59  • Odpověz
Holky zacinam mit nerva.. Jsem uplne vyrizena.. Sice jsem ted odpo usla, ale jsem uplne mrtva.. Bojim se ale jit este spat, abych potom spala v noci.. Myslela jsem ze kdyz se vyspim ze to bricho trochu povoli, ale je porad tvrdy a tezky.. Ale nejak hrozne to neboli, jen je to neprijemne.. No jestli to bude takhle vypadat az do terminu, tak teda nevim.. Jen si rikam aby to nejak nevadilo malemu ze je ten pupek tak stazeny.. No snad ne.. V utery jdu na kontrolu, to jsem zvedava co mi reknou..
28. čer 2009 ve 14:52  • Odpověz
Jeeee Unco tak moc moc moc velka gratulace.. At vam dela jen a jen samou radost.. :wink: :wink:
28. čer 2009 ve 14:53  • Odpověz
UNKO, vééélikááá gratulace!

Samíkovi všechno dobré,
kolem jenom lidi hodné.
Zdraví, štěstí, pohodu,
s nikým žádnou neshodu!
Ať se na svět jenom směje,
a splní se mu, co si přeje! :wink:
28. čer 2009 v 15:10  • Odpověz
Ahoj holky,
moc moc Vás zdravím.

Jsem tady jen na chvilku, jen Vás pozdravím a jdu si nachvilku lehnout.
Matěj je zatím pohodové miminko, jen máme pořád starosti s Jendou.
V pátek u nás byla doktorka juknout na mímo, tak jsem ho nechala poslechnout a zjistila, že má zápal plic.
Takže opět radosti i starosti.
Dočtu Vás jindy, za chvilku přijede tchýně, tak si jdu ještě odpočinout. Bude to celkem náročná soudružská návštěva na nervy
:frowning2: :frowning2: :frowning2: .

Zatím se mějte. čauky.
28. čer 2009 v 15:14  • Odpověz
Ludvííí! Ahojda - vítej doma a ještě jednou gratulace k Matýskovi!!!
28. čer 2009 v 15:19  • Odpověz
Jendy mi je moc líto. :frowning2: Snad se z toho brzo dostane - držím pěsti!! :wink: A tchýni dyž tak vyhoď oknem, když bude moc prudit - pak to svedeš na laktační psychozu. :wink: :grinning:
28. čer 2009 v 15:22  • Odpověz
Andulko dobre ty :grinning: :grinning: :grinning:

Ludvi tak si hezky odpocin a pevne nervy s tchyni.. A este jednou gratulace k Matyskovi.. A at se Jenda brzy uzdravi..
28. čer 2009 v 15:31  • Odpověz
Rit, mně na poslíky pomáhala teplá vana nebo sprcha (celý tělo a na bříško kroužky ve směru hod. ručiček), procházky nebo skákání na míči. A spolehlivě mi zabíraly myšlenky na odchod do porodnice, jakmile jsem to začala vážně zvažovat,bylo po poslících. :grinning: :grinning: TřebaTi taky něco zabere. :wink:
28. čer 2009 v 15:49  • Odpověz
Bledulinku, tak borůvkový kynuťáky teda závidím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: A malilinko i to nerušený spaní - ale to si s manžílkem zasloužíte a hádám, že jste to oba už potřebovali, že? MMCh- mám radost z těch Honzových výsledků- jen tak dál a ještě líp!!! :slight_smile: :wink:
Víš, co mě napadlo? Mělten čáp s sebou uzlíček? Pokud ne, tak nevěš hlavu, to on si pro nějnejdřív musel zaletět a pak se k vám hned vrátí! :slight_smile: :wink: Stejně jsem zvědavá, jak se bude Gunárek jmenovat. :slight_smile:
28. čer 2009 v 15:54  • Odpověz
Jani, my jsme kv. počasí kočarkovatještě pořádně nezačali, tak teď aspoň zjišťuju, jak to dělaj jiný mamči. :slight_smile:
Taky jsem chcíplá a hrozně mě to rozčiluje. :angry: Už se těším, že zkusím po šestinedělí chodit na aquaaerobic - je to na hoďku, tak nakrmím, nechám taťku s Víťou a zajedu si zacvičit a než bude čas na další baštu, budu zpátky. :slight_smile: Snad to tak půjde, uvidíme.
28. čer 2009 v 16:01  • Odpověz
Holky moje....vas docist je temer nemozne....tak co jsem stihla:
Mame nove letni miminecko, to je super - Unko, obrovska gratulace!!!
Ludvïnko, to me mrzi, ze je Jenda nemocnej, vecko bude dobry, preju vam vsem pevne nervy.
Andulko, mam k Tobe velikou prosbu, Ty jsi sem vkladala kdysi seznam veci do porodnice, vid? Nevzpomnela by sis, kde by asi byl? Nemam totiz ale vubec nic nachystano a zacinam byt malicko nervozni,vis? Moc dekuju

Bledulko, Janinko, to si Jarda jen delal legraci, byla jsem vedle nej a tahala ho za to za usi
:grinning: :grinning:

Pred chvili nam privezli prebalovak a davam do albicka fotku, je jako novy a za tu cenu naprosto super :slight_smile:
28. čer 2009 v 16:05  • Odpověz
autor
ahoj kočky,mám mrchy poslíčky,tak jdu zase zkusit kamarádku vanu -včera to bylo na poslíky fajn :slight_smile:

andulko- k tomu čápovi- no tak to jen doufám,že pro uzlíček neletěl někam k rovníkové africe,nerada bych porodila černouška :grinning: :grinning: :grinning:

ludvi- ahoj a ještě jednou veliká gratulace k matějíčkovi... a jenda at se brzy uzdraví-už se mu to chuděrkovi táhne dost dlouho :unamused:
a přežij tchýni :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. čer 2009 v 16:07  • Odpověz
Arwi, máš to v IPéčku- bylo to jednodušší zkopírovat z wordu než to hledat. :grinning: :wink:

Bledul, snad ne, to by ses ho taky mohla dočkataž na Vánoce, kdyby letěl tak daleko. :grinning: Držím pěsti, aby vana zabrala nebo popohnala čápa. :slight_smile: :wink:

Sis,zítranaTebe budumoooc myslet! Ničeho se neboj a těš se na Anežku! :wink:
28. čer 2009 v 16:23  • Odpověz
Arwen zkus radeji este kouknout na stranky porodnice kde budes rodit.. Kazda porodka totiz vyzaduje jine veci co si sebou mas vzit...

Jo a Anduli mohla by jsi mi to take prosim poslat.. Sice jsem koukala na stranky Apolinare, ale to kdyby nahodou.. Moc dekuji
28. čer 2009 v 16:27  • Odpověz
Andulinku, dekujuuuuu :slight_smile:
Jen me zarazil ten pocet latkovek, pro Boha, na co tolik? Ani jsem jich nemela tolik v planu....
28. čer 2009 v 16:31  • Odpověz
Arwen,to si uzpůsob, jak chceš. :wink: Já jsem to opsala z průkazky. :slight_smile: A sama jsem jich kupovala ještě víc - používáme jenom látkovky - Víťa má citlivou pokožku az jednorázovek v porodce byl hrozně osypanej, takže už tam jsem mu musela do jednorázovky dávat látkovku.

Rit, jdu Ti to poslat. Ale je to výbavička pro novorozeně, ne co doporodky. :wink:
28. čer 2009 v 16:39  • Odpověz
Anduli to nevadi..

Holky ja jsem precitlivela to je hruza :grinning: :grinning: .. Koukala jsem na nejaky film a narodilo se jim miminko a bulela jsem u toho jak zelva :grinning: :grinning: :grinning:
28. čer 2009 v 16:51  • Odpověz
Andulinecku, ja prve myslela taky vybavu do porodky, vis?

Holky, dala jsem do alba Vorvani mlade jednu silenou fotecku :slight_smile:
28. čer 2009 v 17:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.