• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
koukám,že tu lehce trpím samomluvou,tak zatím papá :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :wink: :slight_smile:
30. čer 2009 v 15:32  • Odpověz
ahojte kocicandy :slight_smile:
koukam, ze je tu prazdno....asi jste vsechny mrtvy horkem jako my tady v Praze....to pocasi je fakt sileny :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja chci tak o 10 stupnu miiiiiin!! :angry: je to hruza....dneska jsem byla na vysetreni, tlak jsem mela zase 140/90 :confounded: to je urcite tim horkem....rikala doktorka, ze kdyz mi vyskoci na 150/100, tak si jdu lehnout do nemocnice :frowning2: tak drzte palecky.....jeste mi tam napsala, ze event. vykonu v celkove anestezii jsem schopna, tak doufam, ze to nebude potreba :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ludvi, to je fajn, ze uz jste doma....asi mas ale peknou honicku, co? :unamused: hlavne aby byl Jenda co nejdriv v poradku a bude to fajn :wink: rejpal v jidle na obzoru je dobrej :grinning: :grinning: :grinning: tchynka s oparem uz tolik ne :angry: to je vazne trubka :angry:
jak pisete o ty klimatizaci v aute, tak jsem fakt rada, ze ji mame....chudaci bobici mali, bez klimky musej byt v tom aute jak ve skleniku.....leda zkusit otevrit okno..... :confused:
30. čer 2009 v 17:28  • Odpověz
autor
tak občas nakukuju a koukám,že tu dnes není ani noha....

to tu zase bude žít večer až tu nebudu já :grinning: :grinning: :grinning:

leni- s tlakem moc moc držím palce,aby se to drželo...vydrželo to docela dlouho,tak snad se udrží i dál...moc bych ti to přála abys nikam nemusela....
30. čer 2009 v 19:23  • Odpověz
bledul, ja myslim, ze tu dneska nikdo nebude :grinning: to jsem zvedava, co vsechny delaj :confused: maminky skacou okolo mimisku a tehulky rozdychavaji pocasi :grinning:
30. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz
ahojky :slight_smile: jsem tu jen na skok, len má pravdu, maminky skáčou kolem mimísků a to doslova :grinning: malá si dneska usmyslela, že nechce být beze mě. Je pořád nějaká neklidná a plačtivá, jen u mě je v pohodě :wink: tak se dnes spolu mazlinkáme. Doufám jen, že to tak nebude každý den. To bych toho moc neudělala.
30. čer 2009 ve 21:15  • Odpověz
ahojda brouci pytlíci :slight_smile:

taky se sem dostávám až teď, ale ani ne tak kvůĺi honičce kolem prcka, ale protože jsme dnes měli jednu návštěvu za druhou....ufff, náročný den :grinning: :grinning:

Ludvi - tchýně je asi trochu slabomyslná ne? :angry: co Jenda, jak je mu? snad zase trochu líp...doufám a držím palečky.. :wink: Jo, jo, Matýsek a pepíno měli včera týdenní výročí :grinning: :grinning:

leni - tlak docela vysoký...ale když to počasí je tak na houby :frowning2: dusno a vedro moc moc moc... :unamused:

jdu to asi zalomit do pelíšku a mám dojem že až budu zabírat, tak prcek se přihlásí o papání a já budu mít po spánku...no jo, co se dá dělat...hlady ho trápit přece nemůžu :grinning:
30. čer 2009 ve 21:39  • Odpověz
autor
:confused: nikde nikdo?
doufám,že jste všechny v pořádku -těhulky,maminky i dětičky :slight_smile:
1. črc 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahoj bledulko,
já sem nakukuju a poctivě dočítám, blahopřeju k dalším mimískům, krásně se to tady rozrůstá... :grinning:
Jinak já stále 2v1, takže jsem zvědavá, která z nás bledulko porodí dřív, já mám čas do pondělí, jestli se nerozrodím, tak mám v pondělí odpoledne nástup do porodnice na vyvolání a to se mi moc teda nechce, ale co nadělám, prckovi se u mě líbí. :grinning: Jinak v pondělí jsem byla v poradně a k porodu to prý vůbec nevypadá, jen mo občad tvrdne bříško a tot vše, takže už nějak počítám s tím, že to bude na to vyvolání v pondělí. Dneska jedu ještě do porodnice na monitor, tak jsem zvědavá, co mi řeknou, ale asi nic nového. :cry:
1. črc 2009 v 09:28  • Odpověz
ahojda koblížkové :slight_smile:

dnes je tu pusto a prázdno... No jo, život se nám už trochu /trochu? no spíš hodně :grinning: / otočil, co? teda těhulkám ještě tak ne, ale kdo už má mimi doma, tak vidí, že už se to netočí jen kolem nás a našich taťků, ale že nám den a taky noc řídí naši miláčci :grinning: :grinning:

luco - moc ti přeju, aby se mimísek do pondělka rozhodl tvé bříško opustit zcela dobrovolně...ale kdyby ne, tak se neboj, vyvolání taky zvládneš a budeš mít prďolku už u sebe :slight_smile:

musím se vám podělit o dobrou zprávu. hodní lidé ještě nevymřeli !! volala mi před chvílí vrchní sestra ze šestinedělí /jak se mi tam ztratily ty peníze/, že policie případ´odložila /což bylo jasné od samého začátku/ a že jí to moc mrzí co se mi tam přihodilo a když tam dnes nebo zítra přijedeme s tím dokladem o zaplacení pobytu na nadstandartu, tak ho stornuje, vystaví nový - ponížený o oněch uloupených 1500,- - a ty mi vrátí... No holky, jsem valila oči, to bych tedy nečekala. Jsem ráda a potěšilo mě, že jsou lidi, kterým není zcela lhostejné co se děje a že se snaží o nějakou nápravu, i když by vůbec nemuseli :slight_smile: :slight_smile:
1. črc 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahoj kocicky, ja se jeste od rana nezastavila....
Claudinko, no tak to je absolutne super, je jasny, ze e od policie nedalo nic cekat, ale od te nemocnice je to perfektni gesto :slight_smile: Ono nemuseli, to ne, ale je to jejich vizitka.....

Jak se asi ten zivot otoci mne, kdyz budu mit dve? To k vam asi ani nebudu stihat chodit :frowning2:
1. črc 2009 ve 12:09  • Odpověz
Ahoj,

claudi, koukala jsem na tvé nové fotečky - oboum klukům to moc sluší :slight_smile: A koukám, že tos prckem máte všechno docela zmáklý. Tak jen tak dál.
To docela koukám, že jsou v porodnici takoví hodní. Myslím, že by tohle udělali málokde. I když by to takhle mělo fungovat

Iluss - tak to jste měli o něco víc než my. Včera jsme malého zkoušeli vážit a měl 3500g. Tak snad mu mlíčko stačí. V pátek jdeme do poradny, tak jsem zvědavá, jak na tom budeme. Ale už je na něm taky poznat, že už to není úplně miminko. Vždyť je mu taky dneska měsíc. Ale váhu musí ještě, kocour, dohnat.

Dneska v noci byl jako zlatíčko. Jedl v deset a potom se probudil ve tři a u jídla hnedka usnul a pak až v sedm. Docela mi ten spánek pomohl. Včera už toho bylo na mě nějak dost.

Len - tlak je potovora, ale jsem ráda, že to je teď v pohodě. Tak snad to vydrží. Přece nám neodejdeš do nemocnice dřív.

Takže další bude luuccaa a bledulka. Potom len a rit? A nakonec arwen? Nezapomněla jsem na někoho? Jo ještě klarka - chuděrka naše. Snad jí ten příští týden pustí domů. Už je v tý nemocnici fakt dlouho.

Jo a ještě dotaz pro maminky. Holky, jak šasto čistíte ouška a nosík? A používáte tu odsávačku na vysavač? Já jsem zatím čistila jen vatičkou.

Tak zatím pa, užívejte sluníčka!!!
1. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz
autor
ahojky :slight_smile:

luci- no už jsem an tebe myslela,zda už nemáš prcka v náruči :grinning: :wink: :slight_smile: :sweat_smile: mě teda ještě vyvoláváním nestrašili,ale uvidíme,kdy by to přišlo,kdyby to samo nepřišlo... :wink:
jsem na tom asi stejně jako ty-nález stejný jako před týdnem,zítra poradna a uvidím co mi řeknou...
asi čekáme až nám přijede tatínek z prahy a pak se rozhodneme vykouknout na svět :slight_smile: a taky by mě zajímalo,kdo bude dřív z nás dvou,ale já to odhaduji u sebe na víkend :sweat_smile: tak uvidíme...dnes jsem měla v noci opět poslíky po 5 minutách-asi dvě hodiny a pak najednou jako když utne a hotovo..akorát se mi pak zdálo,že jsem porodila na záchodě-v jednom zátahu šla hlenová zátka,voda a miminko a to jsem pak někomu dala,že jako není moje a že je podobné někomu jinémua ještě jsem té mamince zatajila,že se bouchlo do hlavy o zách.mísu :grinning: ...kde bylo moje mimčo se v tom snu neřešilo... :confused:

už je to luci dlouhý co? v těhlech dusnech navíc....

claudi-ani jsem nepostřehla,že ti někdo šlohl peníze-zalistovala jsem pár stránek zpět a jsem v obraze -lidi jsou fakt hrozní-v tomto směru..kde se dá co vzít,to zmizne..
ale přístup nemocnice je super-klobouk dolů....to je dobře,že to tak dopadlo a ještě že jsii měla nadstandart,jinak by ti to ani neměli z čeho papírově vrátit,že?

maminky-pohladte za mě ty vaše zlatíčka :slight_smile: už bych taky ráda měla po akci a malou prdelku v náruči :slight_smile:
1. črc 2009 ve 12:24  • Odpověz
Jani, ahojky, no, asi bych mela byt posledni a myslim, ze jsi nezapomnela na nikoho, coz mi pripomnelo, ze musim aktualizovat tabulku :slight_smile:
Malej je zlaticko, jak to zvladate v noci?

Claudi, ja nevedela, ze mas nove fotky, konecne vidim Pepinkovi do oblicejiku, ten je krasnej....
1. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
autor
ahoj arwi a jani :slight_smile:

jani-jsem ráda,že jsi se vyspala a určitě se cítíš líp :slight_smile:

jo jo,jinak už většina z tématu má miminko už na světě....už nás moc nechybí...jen mi lezou krkem telefony,které místo pozdravu začínají slovy "tak co,už? " a nebo "jsi celá?"

:wink:
1. črc 2009 ve 12:29  • Odpověz
Ahojky těhulky, maminky a miminka! :slight_smile:

No jak je venku krásně,tak je tady pusto :grinning: já byla dopoledne s malou a manžou na procházce, venku je fakt nádherně. Odpoledne chcem jít taky (ale už bez manžy, ten akorát odešel do práce), tak doufám, že počásko ještě vyjde, protože na odpoledne hlásí bouřky.

Luco: tak držím palečky, ať porodíš do konce týdne :wink: abys nemusela na to vyvolání, ale i kdyby ano, tak neboj, to zvládneš :wink:

Claudi: no tak to je supeeer, to bych teda opravdu nečekala, to je vidět, že to je opravdu slušná porodnice!!! :slight_smile:

Jani: já vážila malou taky včera a měla 4110g, takže docela macek :grinning:
Malá se mi probudila během noci taky jen dvakrát (a včera taky), jedla v jedenáct, pak ve dvě, pak v pět a v osm (ale to už jsem vstávala).

Jani: já nosík zatím nečistím, myslela jsem,ž e se má odsávat až když tam něco má (rýmičku nebo tak podobně), zatím ho má čistý, tak neodsávám. A ouška jenom po koupání vytru lehce do sucha, když mu tam během koupání nateče voda (ale dovnitř moc nezajíždím)
1. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz
claudi: hezký fotky, chlapíkům to spolu moc sluší!!! :grinning:
1. črc 2009 ve 12:47  • Odpověz
Bledulko, to je presny, nikdo se mnou nezacina hovor jinak. A co je horsi - vsichni zakaznici a znami mi povidaji, ze jak to, ze jsem jeste neporodila, ze musim mit uz tesne pred porodem nebo prenaset, protoze mam velky bricho :angry: :angry:
1. črc 2009 ve 12:47  • Odpověz
Arwi: no bledulka už tyhle dotazy moc dlouho slýchat nebude, ale ty si jich ještě určitě pár vyslechneš. :wink: tak přeju pevný nervy!!!
1. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz
K tomu čištění - mně se totiž zdá, že to v něm občas nějak chrčí a že má nosák trochu ucpaný. V pátek se na to zeptám doktorky. A Lucinka je fakt pravidelná, viď? To Ondra to takhle ještě neumí. Někdy krmím po dvou hodinách a někdy po třech. A kolikrát vydrží u prsa i hodinu - to už mě má ale jen jako dudlík.

My půjdeme na prochajdu až odpoledne. Já dopoledne nic moc nezvládám. Když vstanu, tak se tu snažím trochu poklidit. Ale dneska ta je fakt krásně.

Bledul - určitě ti vyjde ten víkend, když si to takhle přeješ.
Arwi - no asi ty otázky budeš muset ještě chvilku vydržet :slight_smile: A jen ať ještě trochu povyroste :slight_smile:
1. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz
Jani, lucinka ještě není pravidelná, to teď v noci byla náhoda (dvě noci před tím se mi probudila 4x) :wink:

A i přes den to je jak kdy a taky mě používá jako dudlík, normální dudlík nechce, tak si taky žužlá mě.
Když jsme přišly z porodnice, tak ten první týden byla jak švýcarky, budila se přesně po třech hodinách, ale pak to přestalo a někdy se probudí po dvou, někdy po třech a půl. to je jak kdy.
1. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
Ahoj holky, je tu některá? :slight_smile:

Jdu zase jen na skok, teď jsem přijela z poradny... holky, dáváte miminkům v těhletěch vedrech čepičku??
1. črc 2009 ve 13:56  • Odpověz
ahoj kvet! já malé čepičku dávám, ale jen takovou lehkou letní.
1. črc 2009 ve 14:04  • Odpověz
ahoj iluss :slight_smile:

No já mám taky takovou lehoučkou, síťovanou, ale i tak v ní je zapařenej, tak teď vůbec nevím jak ho strojit :unamused: A co ji jinak dáváš na sebe?
1. črc 2009 ve 14:06  • Odpověz
no já mám taky problémy s oblíkáním, dávám jen dupačky a tu čepičku, když je chladněji, tak jí zabalím do zavinovačky a nebo ji nechám rozbalenou a kdyžtak přes ní přehodím plínku. My chodíme ve stínu, na sluníčku moc ne, právě proto, aby nebyla moc zapařená.
1. črc 2009 ve 14:34  • Odpověz
To je věda to oblíkání, co? :slight_smile:

No já mu dávám dupačky a dneska poprvé jsem mu dala krátký rukávek a vypadá hrozně spokojeně :slight_smile: Když je chladnějc, tak nemám problém ho oblíknout, ale když je takhle teplo, tak se bojím, abych to nepřepískla... on čepičku vůbec nechce a je v ní zapařenej i když je ve stínu... opravdu nevím proč by ji venku měl mít, když ji nemá doma :unamused: :frowning2: Moje máma taky bráchovi čepku když byl malej nedávala a je zdravej, tak nevím :frowning2:

Jinak už máme 5.290 g a měříme 56,5 cm :grinning:
1. črc 2009 ve 14:42  • Odpověz
no odpoledne jí taky dám asi jen krátký rukávek.

Já jsem slyšela, že čepička musí být kvůli té fontanele, aby jí neofouko a taky kvůli ouškům. Ale taky je v ní tak trošku zapařená. Tak nevím nevím.

Hele a mažeš ho nějakým krémem na opalování? Sice je vozíme ve stínu a na sluníčko nepřijdou, ale prý je spaluje ten horký vzduch, tak nevím, jestli ji mám nějakým krémem na opalování mazat a když ano, tak hlavně kterým, protože jsem žádný krém pro úplně malá miminka neviděla.
1. črc 2009 ve 14:59  • Odpověz
doktor mi říkal o nějakém krému, který je ochranný s 24 hod. účinkem, ale úplně mi vypadnul ten název... zeptám se v lékárně a když tak ti to písnu.

No jo, ale v kočárku nefouká.... fakt nevím... člověk má z těch prcků ale zamotanou hlavu, viď? :slight_smile:
1. črc 2009 v 15:20  • Odpověz
jooo, fakt to s nima není lehký :wink:
i když za dob našich maminek, když my jsme byli prckové, tak taky nic nebylo a všechno jsme to v pohodě zvládli a přežili a mrkni co z nás vyrostlo! :wink:

jdem na procházku, zatím paaa
1. črc 2009 v 15:51  • Odpověz
Holčinky, já vás vůbec nestíhám! :cry: :frowning2: :cry: Hrozně moc doufám, že se to zlepší, až budeTom chodit od příštího úterý do práce a my si s Víťou uděláme vlastní režim.

Ani nevím, zda se tu včera objevil můj večerní příspěvek, ale hlásím, že laktační krize je zdá se na ústupu. :slight_smile: Ťuk ťuk! Ale nahradil ji zánět pravé bradavky. :frowning2: Auki auki. :cry:

Iluš, já jsem dneska koupila Niveu pro miminka s 50 faktorem a budem Víťu taky mazat - přeci jen se chtě nechtě to sluníčko do kočárku dostane.
A čepičku dávám podle počasí - když je hodně horko, tak ji nedávám, snad to nevadí.
1. črc 2009 v 19:54  • Odpověz
holky, já když jsou takovéhle vedra ani čapku nedávám, do kočárku nefouká, tak snad mu je tak lépe...a třeba dnes měl jen bodýčko s krátkým rukávem a ponožky a přes sebe lehkou deku....
ouška čistím po koupání vatovou tyčinkou a nosánek jsem taky ještě nečistila, tak to nevím... :confused:

hlavně žádný stresy, všechno zvládneme a ti naši mimísci budou spokojeni... :wink:

bledul, arwi - ty otázky typu ještě jsi celá a kdy to bude mi ke konci už taky lezly krkem :angry: , takže chápu...

penízky v porodnici jsem opravdu dnes dostala, tak fakt smekám...

a taky mám dotaz maminy... mažete prcky olejíčkem jen po koupání nebo častěji? já mazala jen po koupání olejíčkem od johnsonu a Pepínek se začal trochu loupat, a když jsme byli u mudr, tak říkal, at koupíme v lékárně obyč slunečnicový a mažeme třeba i přes den, takže zakoupeno a mažeme častěji a přesto se mi zdá že se loupe stále stejně...
:frowning2:
1. črc 2009 ve 20:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.