• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj Claudi,

my se taky loupeme jako blázen.
Prý je to tím, že byl Matěj přenošenej.
Mudr nám taky poradila mazat mazat mazat - slunečnicovým olejem

Ale stejně si myslím, že se prostě musí vyloupnout, ale vypadá to děsně :grinning: :grinning: :grinning: .
1. črc 2009 ve 20:20  • Odpověz
Ahojky devcatka..

Hlasiiim se totalne zdrchlana a vyrizena.. Predem vzkazuji vsem tehulkam co maji male deti ze pred nimi smekam ja to vse zvladaji!! Prijela i s mamcou ma sestra ktere momentalne je 16 mesicu.. Mamca mi pomohla dat dohromady byt a lepili jsme do pokojiku ten prouzek tapety.. Rano jsme sli s kocarkem na postu vyzvednout balicek, po ceste jsme se este stavili na nakup.. No a potom na me padl ukol hlidani... Nohy mam tak strasne natekle az mi prijde ze mi musi zakonite pres nart prasknou, boli to jako cert..

No a ted jsem se zastavila a jsem rada ze jsem rada :sweat_smile: :sweat_smile:

Ani se mi nechce moc docitat a tak se jen ptam jestli nahodou se nam tu nenarodilo nejake nove mimi??
1. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz
Dneska byl Matějda poprvé v poradně. Už má 3,7 kg, tak snad má mlíčka dost.
Mudr se mě ptala jestli má prdíky a já hrdě hlásila že ne. Ehm ehm kapku jsem to zakřikla, celé odpoledne řičel chudinka bolestí. Naordinavala jsem si fenyklový čaj a poslala autora pro třešňový pecky :grinning: :grinning: . Asi si myslel, že jsem se z toho zbláznila, ale jelikož jsem mu řekla, že bez pecek nesmí domů (večer měl v plánu opět zapíjet) raději je sehnal... :grinning: :grinning:

Ouška vytírám jen z venku po koupání a nosík zatím vůbec.
On náš Matěj totiž nezvládá když je svéknutej, takže každé koupání a přebalování naříká.... asi stydlín nebo co.

Téda Květuldo, to máš teda pěknýho macka!!!!
1. črc 2009 ve 20:38  • Odpověz
Ludvi - tak to budeme mít brzo místo miminek pěkný loupáčky, co? :grinning: :grinning: Matějíček je tedy kus chlapa, my byli v poradně v pondělí a to Pepíno měl 3,5 kg... A co ty pecky, pomohlo to na prdíky?
1. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz
Andulko: a kde se ta nivea pro miminka prodává? u nás v drogerii nic takového nemají. Možná zkusím lékárnu.
1. črc 2009 ve 21:24  • Odpověz
iluš - taky jsem takovou Niveu pro prcky nikde neviděla, ale asi v nějaké větší drogérce by to mohly mít, ne? ale v lékárně třeba taky... Asi bych ji radši taky pořídila, když vidím jak ta pokožka miminek je citlivá. Půjdu se osprchovat a šup do hajan...

dobrou noc všem :slight_smile:
1. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz
Claudi: já mažu olejíčkem od Hippu a jen po koupání.

Slyšela jsem, že se hodně miminek takhle loupe a že je to normální, že se prostě oloupnou a pak je to v pohodě. Malá má zas na obličejíčku vyrážku, ale prý je to taky normální, bu´d to jsou potničky a nebo jak se ty moje hormony dostávají mlíčkem k malé, tak na ně takhle reaguje.

Malá je taky nerada moc dlouho hambatá. Když jí přebaluju moooc dlouho, tak se u toho začíná vztekat.
1. črc 2009 ve 21:30  • Odpověz
ale koupání přímo miluje, to si v té vodě lebedí a křičí jen, když jí z té vody vyndavám.
1. črc 2009 ve 21:30  • Odpověz
dobrou claudi :wink:

já ještě počkám na manžu, až se vrátí z práce a taky na další krmení, abych k malé třeba za hodinku nevstávala.
1. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz
Iluss, zeptej se v lékárně.
Seba Med má myslím taky krém pro miminka.
No nevím, já bych je zatím krémem nemazala.

Claudi, Matějda usnul. Nevím jestli ho zdolala chudáčka únava, nebo že by pecky?
To je jedno, hlavně že je mu dobře. On totiž chytá vzduch do pusy a polyká. Taky to Pepíno dělá? Vypadá u toho jakko kapr :grinning: :grinning: :grinning: a pak to takhle dopadá.

Jinak jsem ho před vážením řááádně nakojila a on se způsobně pokandil až po vážení :grinning: :grinning: .
Takže možná má trošku míň. Mám totiž kapku mindrák z vážení ještě z dob kdy byl Jenda maličký. Nebo spíš u Jendy to přetrvává :grinning: :grinning: . Když vleze na váhu - mám depku.
1. črc 2009 ve 21:34  • Odpověz
Uvažovala jsem o plavání kojenců, ale to by malý asi musel neopren :grinning: :grinning: :grinning: .
1. črc 2009 ve 21:36  • Odpověz
My máme taťuldu opět v osvěžovně - opět zapíjí miminko - doufám, že už je to poslední kolo.

Jdu dát Jéňasovi antibiotika a jdu to zahnat do pelechů.
Asi půjdu taky, než to na Matějdu zase přijde.

Holky, přemýšlely jste o očkování Prevenarem?

My do toho asi půjdem. Jenda měl zřejmě právě tuhle potvoru v nose.
Naše alergoložka, která je zásadně proti všem očk mi vzkázala po kamarádce, ať malého raději nachám na očkovat.
Uvidíme jak bude snášet tu první Hexa vakcínu. Jenda měl totiž u všech očkování vysoké teploty. Snad na tom bude Matějíček lépe.
Bohužel mu děcka budou nosit ze školy různé bacily.
1. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz
Jdu do vláken.
Iluss, dobrou.... a klidnou noc ti přeju.
1. črc 2009 ve 21:44  • Odpověz
Holky, ta Nivea se jmenuje "Childrenś pocket size" a na obrázku je holčička a chlapeek s nafuk. míčem a dva motýlci. Koupila jsem ji v DMku.
A Víťa se taky loupe - nožičky. Takže mu je mažu krémem od Hippu se zinkem stejně jako zadeček. Dostali jsme ho od mudry a pomáhá nám na opruzeniny. :wink: A tělíčko mažu olejíkem od Lenky. :slight_smile:

Ludvi, Vítek měl taky bříško jak kámen, ale rozmasírovali jsme to a teď je mu už dobře. :slight_smile: Kolečka ve směru hod. ručiček kolem pupíku a trochu tlačit. :slight_smile: :wink:
1. črc 2009 ve 22:04  • Odpověz
já malé taky masíruju bříško - používáme emulgel Pupík. Smrdí to mentolově, ale pomáhá to.

No i když nejlepší na prdíky je opravdu ten fenyklový čaj, sice je hnusný, ale prdíme po něm krásně obě dvě :grinning:
1. črc 2009 ve 22:17  • Odpověz
Il, já piju fenikl+kmín+anýz+verbenu a taky hezky prdíme. :grinning:
1. črc 2009 ve 22:24  • Odpověz
Dobre ranko holciny..

Tak jak jsme se dnes vyspinkali? No ja jak jsem psala ze jsem utahana, tak je pravda ze jsem se alespon tou unavou kraasne vyspala.. V noci jsem sla na zachod jen jednou, ale jinak jsem chrnela jako dudek :slight_smile: :slight_smile:

Jinak musim rici ze pokojicek pro Matyho se nam pomalinko dava dohromady.. S tou tapetkou je to uplne dokonale, mam z toho opravdu radost.. :slight_smile: :slight_smile:

No nic ja se musim jit oblekat, vezu Dadulu do prace a potom jedeme s mamcou do Obi a tak.. Tak se zatim mejte a preji krasny den.. :wink: :wink:
2. črc 2009 v 09:15  • Odpověz
Ahoj, dobre rano, holcicky, tehulky a miminka :slight_smile:
2. črc 2009 v 09:21  • Odpověz
zdravim vas vsechny :slight_smile:

jak jsme se vyhajali? nas mlady pan byl tak kazdou hodku a pul vuhuru a mel hlad, takze jsem celou noc stridave kojila, prebalovala a kojila :grinning: on si ted vesele vegeti u me na ruce a ja tu datluji levou rukou do klavesnice, se tak ty mimca maji, co ? :wink:

ja piju nejaky cajik pro kojicí maminy a prdiky nas zatim taky netrapi ani jednoho a mam dojem, ze tatka ho pije snad taky, nebot netrapi ani jeho a svorne s nami drzi basu :grinning: :grinning:

tu masticku pupik mam taky, ale zatim jsme ji nepouzili, tak jsem rada, ze s ni mas ilus dobrou zkusenost :wink:

tak jdu dat Pepinka do kosatiny a doufam, ze tam bude pekne chrupkat a ja mezi tim neco ukuchtim... :slight_smile:
2. črc 2009 v 09:45  • Odpověz
Teď jsme se vrátili od paní dokotrky - Víťulka je v pořádku, už máme 3690g a naměřili mu 55cm.

ALE CO JE TEĎ DŮLEŽITĚJŠÍ, když jsem vybalovala tašku, kouknu na mobil a tam zpráva od BLEDULKY!

"AHOJ HOLKY KONÍKOVKY :slight_smile: DNES V 10:58 SE NÁM NARODIL ADÁMEK (4070g A 53cm). JSME V POŘÁDKU A JE TO ÚŽASNÝ :slight_smile:"

Takže Bledulínku, ještě jednou veliká gratulace a Adámkovi všechno dobré! :slight_smile: :wink: Užívejte si a s-mějte se bájově, čtyřčlená rodinko! :slight_smile: :wink:
2. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz
Claudi,
u nás bylo v noci hrozně řvavo. A to tak, že jsme se musela hodně kontorlovat, abych se na Víťu nevztekala. Nakonec si ho musel vzít Tom, protože já už prostě nemohla. :frowning2: Bylo to děsný. Celý následující kojení jsme se Vítkovi omlouvala. :sweat_smile:
2. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
no nééééé, to je super zpráva!!!

BLEDULÍNKU - veliká gratulace od nás z Loukova letí k tobě do Jilemnice!!! Adámkovi přejeme co nejvíce zdraví, štěstí a lásky do života a vám rodičům ať dělá jen samou radost!! Tomík ať si brášku hezky užije a je jeho starším ochráncem :sunglasses: No prostě blahopřejeme moc, moc, moc!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
P.S: Adámek vykoukl na svět v den, kdy měl náš Pepíno termín :wink:

andulíne - díky za krásnou zprávu, mám velkou radost, že už to má Bledulínek za sebou a má svého uzlíčka už na světě... :slight_smile:
Víteček v noci plakal? ale ale, brouček malý.... :frowning2: To chápu, že už jsi měla vzteka trochu, já když prcek nějak déle pláče, tak jsem taky nervózní a nevím co chce, když je přebalený, najedený.... :frowning2: Ale určitě nám to prckové odpustí, když se jim po tom tak krásně omlouváme :wink: :grinning:
2. črc 2009 ve 12:43  • Odpověz
Bledulko, obrovská gratulace!!!!! Vybrali jste pěkné jméno a malej je teda kousek, je vidět, jak hezky se dopekl u maminky!! HODNĚ ZDRAVÍČKA !!!!!

Andulko, to mě taky mrzí, že se Vítečkovi něco nelíbilo a maminka nemohla spinkat...bzpomínám si na sebe, tak jsem měla co dělat, abych se nevztekala. Hrozně se bojím, že to Jardu omrzí a nebude mi pomáhat :frowning2:

Claudísku, Pepínek spinká a Ty si můžeš odpočinout?
2. črc 2009 ve 12:54  • Odpověz
Ahoj holky, jen sem nakukuju a co to nevidím,Bledulka už má Adámka..... :grinning: Moc moc moc gratuluju a přeju jen to nejkrásnější... :grinning:
Jinak já stále 2v1, vidím to na to pondělí na to vyvolání, ale aspon mám už nějakou jistotu. :wink:
2. črc 2009 ve 13:16  • Odpověz
Luci, to Ti uz rekli, ze by v pondeli vyvolavali?
2. črc 2009 ve 13:35  • Odpověz
Ahoj těhulky, maminky a miminka!!! :slight_smile:

Juuu, tak to je nádherná zprávička!!!
Bledulko, moooc moc moc GRATULUJU a tobě a Adámkovi přeju hlavně hodně zdravíčka a pohodnových dní i nocí! :wink:
Koukám, že to je pořádný kus chlapíka :wink: tak hlavně že jste to zvládli v pohodě a bez jakýchkoliv komplikací. Už se tu na vás moc těšíme!!!
Adámek je krásné jméno, měla jsem ho vybrané pro chlapečka, kdybych ho měla :wink:

Andulko: nic si z toho nedělej, chce to prostě velkou trpělivost a občas dojde hodně rychle, hlavně když je mamina celá nevyspalá a unavená :wink: já to znám taky. Tím si projde každá mamina!
2. črc 2009 ve 13:43  • Odpověz
Jéééé, Bledulko, tak konečně ses taky dočkala!!!!

Moc ti blahopřeju a přeju samozřejmě jen to nejlepší Tobě i Tvým všem chlapům. Hlavně zdravíčko, zdravíčko a štěstíčko.
Mějte se všichni moc krásně.
2. črc 2009 ve 14:32  • Odpověz
Holky, nebylo to ani tak o ztrátě trpělivosti, jako o vzteku na sebe samu. Neměla jsem mlíko a Víťulka měl hlad a já mu nemohla dát najíst a byla jsem úplně zoufalá a nevyspalá a Skříťulka pořád plakal a plakal. Bylo to hrozný! :frowning2: :cry:

MMCh- včera jsme si od kamarádky půjčila šátek, tak vyrážíme na první šátkovou procházku - držte pěsti, aťmě z něj nebolí záda a můžem si ho taky koupit. :slight_smile: A hlavně, abych ho dobře uvázala a Víťulka mi z něj nevypadl. :sweat_smile: :grinning:
2. črc 2009 ve 14:55  • Odpověz
Ludvi, co Jéňa? Už zabrala antibiotika? A Matějda je stále bez prdíků? Jéé, kéž vám to vydrží!!! :wink:
2. črc 2009 ve 14:57  • Odpověz
Tak bledulinku - konečně ses dočkala!!! A bylo to dřív než o víkendu. Tak snad to Honza za vámi stihnul dojet :slight_smile:

Přeji tobě i Adámkovi pohodový poleženíčko v porodnici a potom šťastný návrat domů. A ať je klučina zdravý!!! Jéé to je hezký. Mám slzičky :slight_smile: Moc gratuluju!!!

Tak a za chvilku tu budou už všechna miminka.

Luucco - třeba zaberou ty bouřky a prcek půjde ven sám. Jako u sisiter. Ta měla jít v ponělí na vyvolání a Anežka se narodila v neděli před půlnocí (tedy aspoň myslím).

Andul - já už jsem taky kolikrát se sebou měla co dělat. Hlavně mě štvalo, že nevím, jestli je Ondra v pohodě nebo jestli brečí kvůli něčemu, co ho třeba bolí a tak. Dneska je zase jako zlatíčko. Tak snad to po šestinedělí bude lepší.
Se šátkem jsem ještě nevyrazila. Nějak nemám odvahu ho tam strčit. Ale budeme ho muset zkusit už brzy :slight_smile:

Holky, zase jedna taková blbá otázka. Usnou vám mimča po každém kojení nebo někdy udělají přestávku? Ondra byl třeba dneska celé dopoledne vzhůru. Naštěstí nebrečel, ale jen tak ležel v postýlce. Různe jsem mu tam nastavila hračky a tak, ale ještě ho moc nezajímají.
2. črc 2009 v 16:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.