• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
A ještě jeden dotaz - máte nějakou dobrou knížku o vývoji miminka? Nebo nějaké stránky na netu?
2. črc 2009 v 17:54  • Odpověz
Andul - tak jak se osvědčil šátek na Vítka? až budeš mít čas, tak poreferuj.... my jsme si ho zatím nepořídili, ale přemýšlela jsem o něm...

jani - vůbec nemáš blbé otázky... ba naopak, je dobře, když si tady info a zkušenosti pěkně vyměníme, člověk přece nemůže vědět všechno, ne? :wink:
Pepínek taky třeba po každém kojení neusne a je třeba i 2hoďky vzhůru...většinou nepláče, jen tak kouká a hajá... A např. dnešní dopoledne spal tak cca hodinu dohromady, jinak byl pořád vzhůru, asi ho bolelo bříško /takže jsme poprvé použili Pupíka :wink: /, takže jsem ho měla skoro pořád na ruce, je mi hi líto ho jen tak nechat ležet když pláče /asi ho pěkně rozcapím, ale když ono mi to prostě nedá...myslím, že to znáte, co? :wink: /. No a odpoledne usínal při každém kojení a spinká hezky....I u koupání byl hodňoučký, tak jsem zvědavá jaká bude noc :confused:

Mám knížku: Velká kniha o matce a dítěti Je tam o početí, těhotenství a vše kolem miminka až do tří let věku... Ale přiznávám, že jsem ji v těhu četla, ale jen tu část o těhotenství, takže se chystám do ní nahlédnout, třeba tam budou zajímavé a užitečné informace. Na netu určitě taky něco bude, jen jsem nic nehledala, tak nevím....
2. črc 2009 v 19:29  • Odpověz
autor
Ahoj kočky :wink:

Honza přišel na návštěvu i s notebookem a to co bylo napsáno do 14.57 jsem si přečetla :wink:

Děkujeme všem za gratulace :slight_smile: a díky i za sms-na ty už moc nezvládám odpovídat,ale honem vám nadatluji můj porod-než se kluci vynadívají na mimíska :wink:

Tááákže :grinning:

Ráno jsem se vzbudila už kolem 6 hodiny a říkám si-zácpa jedna mizerná,nutí mě to zase :wink:

Ale ještě jsem usnula a okolo 7:30 se vzbudil Tomík…to už jsem věděla,že na zácpu mě to nutí jen o kontrakci .-) a že navíc o zácpu nejde,spíš o průjem .-)

Trochu jsem to sledovala,interval vypadal okolo 5 minut,ale pak najednou 10 minut a tak jsem si říkala-poslíčci mizerný….:grinning:

Ale už jsem manžílkovi řekla,že si nejsem jistá,zda se něco nebude dít :slight_smile:

Měla jsem jinak dnes v 10.30 jít na kontrolu-měla jsem odvést Tomíka k dědovi do práce a pak jít do poradny…tak jsem si v půl deváté řekla,že zkusím vanu :wink: udělala jsem zábrany na schodech,aby Tom nevběhl na schody a nespadl, z pěnového Puzzle jsem udělala v koupelně místo na hraní pro Toma,aby tam byl se mnou pod dozorem a šla se naložit do vody…pravidelnost ani po půl hodině nic moc a Tomík že chce taky do vody koupat…tak jsem vylezla,vyměnila jsem vodu a Toma dala do vany a měřila si čas mezi kontrakcemi…a bylo to po cca 3-4 minutách docela pravidelně…zavolala jsem tchánovi,at si pro toma radši přijde domů a že mě možná i poveze autem do porodnice,že mě bolí břicho :wink: tak tchán že tedy přijde radši dřív a že radši vezmeme i tašku do porodnice…já se pořád bála planého poplachu .-) no a tak jsme asi okolo 9.40vyjeli a já si tašku dala ke tchýni na dialýzu a na porodnici jsem šla jen s průkazkou :wink:

Říkám jim,že mám přijít až později,ale že mám kontrakce po 3 až 4 minutách ..tak mě sestřička radši vzala rovnou k sálům a tam mě sestřička napojila na monitor :wink: -okolo 10 hodiny
5íkám,že bych pak potřebovala vyšetřit,že mám manžela v Praze a že potřebuje včas dojet,aby mi řekli jak to vypadá….tak že až dotočíme monitor,že mě Mudr vyšetří :wink:
Po monitoru (10.25) jsem si měla vzít andílka (opět jsem se modlila,aby to nebylo zbytečné a neposlali mě domů …) šla jsem an záchod a mezi řečí si povzdychla,že nejhorší je tlak na konečník…sestřička zbystřila a tak jí říkám,že u prvního porodu jsem měla ten tlak po celý porod…(asi 6 hodin) no a sestřička,že si mě radši vyšetří i sama…já se modlila,aby tam bylo aspoň 4-5 cm :wink:

A ona povídá-no nález je pěkný,ale obávám se,že to manžel nestihne…a já-cože? Na kolik jsem otevřená…prý na 7-8 cm…

Tak říkám,zavoláte mi prosím MUDr XY? – to je moje tchýně…tak jí zavolali,ta dělá o dvě patra níže…přišla hned a pak za ní primář,který pravil,že za chvíli budeme rodit,že mi nechají odtéci vodu a bude to..no nevěřila jsem mu..sice bolesti byli,říkala jsem si,že čekat s takovýhlema bolestma desítky hodin bych nechtěla,ale že by to mělo k porodu vést? Šla jsem na meruňkový sál –okolo 10.40 a pustili mi vodu…primář si odskočil na jiné pacientky kouknout a já říkám sestřičce-můžu si když budu chtít zatlačit…no prý ano,lepší si trochu tlačením ulevit než se stahovat…jenže jak mi píchli vodu,tak kontrakce trochu polevily a tak sestřička řekla,at si lehnu na bok,lehla jsem si na bok a hned další kontrakci jsem musela vyloženě tlačit.tak hned na záda,okolo jdoucí paní doktorku odchytla,zda se může obléci k porodu že rodíme…paní doktorka asi nepochopila naléhavost a dotelefonovávala hovor,tak jí řekla?už hodně rodíme .-D..v tu chvíli se vrátil primář,já už tlačila od té kontrakce a že je půl hlavičky venku,najednou úleva.vidím mezi nohama hlavičku a kus tělíčka a ještě jednou že zatlačíme a najednou byl Adámek venku( 10.58) :slight_smile: tchýně-babička si přestřihla šňůru,mě dali Adámka asi na 10 minut na prsa a mezitím mi porodili placentu atd…pak ho jen na pultíku zvážili,změřili a dali mi ho znovu a nechali mi ho celé dvě hodiny na porodním sále-tam se střídavě přisával a usínal…a i pediatr ho vyšetřoval přede mnou a nikam mi ho nevzali…až pak jen na hodinku k dětským sestřičkám :slight_smile: a pak už zase ke mně :slight_smile:

Takže-chtěla jsem epidurál-nestihl se
Nestihlo se ani klyzma,sprcha,holení (to jsem naštěstí částečně byla z domu) nástřih nebyl potřeba-mám jen cca 1cm trhlinku na jeden steh (díky balonku EPI NO asi :slight_smile: )a ani mi nemuseli tlačit na břicho-super porod,super zážitek,super konec…jsem nabitá endorfinama a v úplné euforii :dizzy_face:

Omlouvám se pokud je to zmatené vyprávění,ale jsem toho teď hooodně plná :dizzy_face:

Mějte se krásně a já si vás zase dočtu :wink:

A už jdou kluci (Honza a tom-byli se projít, pro Toma to bylo dlouhé) takže se jdu věnovat jim a malému - zkusíme zase kojeníčko.
2. črc 2009 v 19:54  • Odpověz
ahojky všem
Bledulko obrovská gratulace, Adámkovi přejeme hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, plno lásky od rodičů a bratříčka a spokojenosti. Je vidět, že se Adámek měl u tebe moc krásně, když je to takový kus chlapáka, asi to nebylo nejlehčí jej porodit, ale určitě jsi byla hodně šikovná a zvládla jsi všechno na 1 :wink: .

Claudi, přeju ti, aby Pepína opravdu to břiško nebolelo, u nás to totiž začalo až od 2 týdne, tak ať se vám to vyhne.
My ještě s bříškem bojujeme, sice to není takové strašné jako předtím, ale přece jen se pořád trápí.
A z čeho mám já trošku obavy, Vašík mi vesmes po každém nakrmení blinká. Někdy je to maličko, ale někdy je to hrůza, sotva si ho zvednu k rameni a už to jde z něj pryč, někdy toho je opravdu hodně, že mám pocit, že vyblinkal snad půl lahvičky (vypije 100 ml). Nevím co s tím, už jej při krmení mám výše, ale ani to nepomáhá, nevím, jestli to není i z toho, že při pití tlačí, tak jestli se mu to nedostává zpátky. Nebo to je Nutrilonem :frowning2: , no nevím.
Jani, Vašík už mi taky tak nespí jako na začátku, už se jim asi začíná trošičku měnit režim, asi už nám přes den nebudou spát tak, jako na začátku. Taky se kolikrát jen kouká kolem a hračky taky ještě moc nevnímá.

No už se mi v košíku rozčiluje, tak zase musím končit, možná ejště nakouknu později, tak páčko a opatrujte se všechny.
2. črc 2009 v 19:56  • Odpověz
teda Bledul, máš můj obdiv....krásně jsi to zvládla, nádherný, rychlý a pohodový porod....Jsi šikulínek!!! :slight_smile: :slight_smile: Škoda jen, ´že to manžel nestihl, ale když jsi tam měla alespoň tchýňku tak to je taky fajn... co Tomík na mimíska?? :slight_smile:

deni - je to fakt, že co platí jeden den, tak druhý den nemusí být už pravda...a režim našich prcků se nám mění před očima... S tím blinkáním, to neporadím.... Určitě se zeptej v poradně, oni ti poradí.... my zatím moc neblinkáme ani neodříháváme, nějak nemá potřebu.... Koukám, že dáváš Nutrilon...ale ten je snad dobrej, ne? vím, že ho maminy dávají a hodně chválí...
2. črc 2009 ve 20:07  • Odpověz
Bledulínku! Ježkovi! :slight_smile: Jakto že neodpočíváš! Jdu Tě honem honem dočíst!
2. črc 2009 ve 20:13  • Odpověz
teda Bledulko, klobouk dolů, tak tový rychlý porod, to je snem každé těhulky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: bože, kéž by můj druhý porod byl taky takový :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , to teda byla rychlost. Pěkně odpočívej, potřebuješ nabrat síly, ikdyž porod byl rychlý a dalo by se říci "pohoda", ale i tak je to pro tělo záhul.

Claudi, jj, my vesměs taky ještě režim nemáme, když už si myslím, že se budí pěkně pravidelně, protože si to píšeme, časy i množství vypitého Nutrilonu, takže máme přehled, tak se to třeba po 3 dnech změní.

Jo a někdo tu psal o tom, že se mimi hodně loupe, tak to je normální, my už jsme skoro celí sloupaní, já ho mažu jen po koupání, tj. co 2 den olejíčkem od Hippu, jinak pak více mažu tu aktuální co se loupe, to už je marné, ti naši prckouvé se musí sloupat :wink:
2. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz
2. črc 2009 ve 20:42  • Odpověz
deni - jo to se loupeme my a Ludvískové... no s tím se asi fakt nedá nic dělat,tak ať se loupou loupáčkové, když se jim tak chce... :grinning:
deni - a nějak mi uniklo...ty jsi nekojila nebo jste už přešly na nutrilon? já jen, že jsem si říkala,jak se pak vlastně z kojení na umělou přechází...i když bych ráda tak do 6ti měsíců kojila, ale kdo ví co se stane, že? A taky Vašíkovi posílám pusu a gartulaci k jeho měsíčnímu výročí! :slight_smile:
2. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz
claudi děkujeme k přání k malinkatým narozeninám :grinning:
já se snažila kojit v porodce, ale ode mně nevypil nic, tak jsme odcházeli s tím, že tam byl jen na glukoze a nutrilonu. doma jsem se snažila ho přikládat, ale nic, nic nevypil, neuměl se vůbec přisát k prsu, a ani přes různé kloboučky, nesál, ani když v tom kloboučku už bylo mlíčko, prostě to neějak neuměl. tak doma jsme dávali taky nutrilon, musel pít co 2 hodiny, protože měl žloutenku už tím, že v porodce nepil, takže já jsem po 14 dnech to kojení a jeho trápení se u prsu nakonec vzdala. Doma pak Nutrilon už papal dobře, jen teď máme problémy s tím jeho blinkáním :frowning2:.
2. črc 2009 ve 21:09  • Odpověz
tak já se loučím, za chvíli bude krmení divé zvěře :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
pohlaďte bříška a polibte miminka a přeju klidnou noc :wink:
2. črc 2009 ve 21:34  • Odpověz
Hezký večer :slight_smile:

tak jsem se sem dostala až teď, byla jsem celé odpoledne venku. Bylo tam nádherně :wink:
Jinak zítra jedeme k rodičům do čelákovic a vracíme se až v úterý odpoledne,tak tu přes víkend nebudu :wink:

Jank: malá taky pořád nespí a taky dokáže být celý den vzhůru (teda když je doma, když jsme venku, tak spí jak dudek).

Jani: hračky ondráška ještě chvilku zajímat nebudou, sotva začíná vidět :wink:

Jinak knížku nemám, všem mám z netu, hodně dobré stránky jsou www.babyonline.cz

Bledulko: ještě jednou moc gratuluju, zvládla jsi to krásně!!! :slight_smile: Koukám, že tu máme zatím samé bezva pohodové porody :wink:
2. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz
deni - aha, tak vy jste to měli s krmením takhle...No to se někdy tak stane, nedá se nic dělat. Než trápit sebe i malého je lepší dát ten nutroš...máš pravdu.... :wink: krásně se napapejte a krásně vyspinkejte, dobrou noc :slight_smile:

iluš - užijte si prodloužený víkend u rodičů :slight_smile:

půjdu taky asi už na kutě...a jsem zvědavá jak se dneska vyspíme :wink: pa pa pa :wink:
2. črc 2009 ve 21:50  • Odpověz
Berušky, předávám zprávu od KLÁRKY, která psala Bledulce (snad se mito nadruhý pokus povede odeslat).

"Moc moc gratratuluju, jsi šikulka,že jsito tak zvládla.Já tak super den nemám, mělajsem jít zítra domů, alepo utz mě nepustí. Mimčo má 2300g,což je blbost, protože minulý týden měl o 100g víc.Zdá se jim to málo. Dr mi říkal, že se nemám stresovat, že váha je orientační. V pondělí půjdu na utz znova a pak se uvidí. Klára a Ondrášek"

Klári, držím pěsti, aby vás v pondělí už opravdu pustili!!! :wink:
2. črc 2009 ve 22:22  • Odpověz
autor
Ahoj. Tady je manžel od Bledulky :wink:

Pro ty zvědavé jsem připravil malou galerii fotek našeho Adámka :grinning:

http://public.oplustil.cz/adamek1
3. črc 2009 v 01:01  • Odpověz
Ahoj holky, dočítat nestíhám, ale že Bledulka už má Adámka si nejde nevšimnout :dizzy_face: Hrozně moc a moc gratuluju!!!! :slight_smile: Fotečky jsou super! :slight_smile:

Jinak holky, už jsem si koupila ten ochranný krém proti sluníčku pro Radimka... jmenuje se to MicroSun Baby a stojí 208,- Kč - je to jediný ochranný krém, který se dá použít pro prcky do půl roku života, protože je jako jediný bez chemických filtrů.

Koukám, že čepičky taky moc nedáváte... já to s ní sice taky nepřeháním, ale jak o tom mluvil doktor, tak mám vždycky tak trochu obavy.

Co se týká oušek, tak mu je vytírám jen trochu, když má vidět maz, jinak ne... dovnitř nezajíždím skoro vůbec, v porodnici nás varovali, že bychom jim mohli způsobit špunty v ouškách.. no a nosánek, ten musíme odsávat každý den, protože od narození trošičku "rýmičku" má... většinou před spaním.
3. črc 2009 v 07:38  • Odpověz
V úterý půjdeme konečně taky s nožičkama, tak doufám, že je bude mít v pořádku a nebudeme muset dávat široké balení. Ještě jsme u ortopeda nebyli a jen děckař mi řekl, ať mu to široký balení radši dávám, že je lepší to radši zachytit dřív než to dohánět později..
3. črc 2009 v 07:40  • Odpověz
Jo a dneska mi spal Radimek v noci 7 hodin v kuse, dobrý co? :slight_smile: Akorát přes den se mu nechce už skoro vůbec spinkat ... teď trošičku zabral, tak si jdu skočit do krámu pro snídani... pa pa
3. črc 2009 v 07:41  • Odpověz
Holky, no teda, ja vas zase nestiham....musela jsem na skok do prace, ale uz jsem zase doma.
Ze vseho nejdriv pridavam sms od Bledulky:

Ahoj holky, děkuji za včerejší sms gratulace - včera jsem nestíhala odepisovat :slight_smile:
Dnešní noc v pohodě, sice jsem spala málo a v hlavě se mi to vše honilo, pořád jsem na to musea myslet.
Malý by chtěl pořád sát z prsu, takže mám prsa víc venku než v košili schovaný :slight_smile:
Pozdrav všem na MK, Bledulka

A musím teda říct, že Adámek je naprosto celá mamka jako Tomík, taťka se na mě nebude zlobit, žejo, ale teď to zrovna takvypadá :slight_smile:

Květulko, ahojky :slight_smile: Teda, to je ale dobrý, super, že spal Radimek tak dlouho, já si tak dlouhý spinkání u Danulí vůbec nepamatuju!
3. črc 2009 v 11:41  • Odpověz
Tabulka aktualizována u mně i u Maminek :slight_smile:
3. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
No teda čtu ještě jednou průběh Bledulčina porodu, to snad není možný....kočičko, jak moc Ti tohle přeju a zároveň závidím....
3. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj všechny,

dneska má Matějda špatnej den. Celé dopoledne békal a békal, zase ty zatracený prdíky. Teď chvilinku spinká, tak snad se z toho vyspí, chudinka. Děti jsou úžasný, je jim ho líto a tak jsou zalezlí v pokojíku.

Bledulko, koukám, že jsi taky rodička přebornice. My to s Matějdou taky tentokrát zvládli za 2 hoďky a nebýt té přirostlé placenty, tak to byla pohodička.

Deniso, pokud ti malej takhle blinká, poraď se s doktorem. Nám takhle blindil Jenda a měl jícnový reflux. Koukni na to na netu a zkus si po domluvě s dr. zakoupit Nutrilon AR. Je to speciální zahuštěné mlíčko. Po každém krmení ho nech 30 min ve zvýšené poloze. Buď ho chovej na rameni, nebo ho dej do autosedačky nebo do lehátka. Pokud ti tootiž takhle blinká, mohl by to lehce vdechnout a mít zápal plic (my ho měli 3x). Nemusí ani viditelně blinkat, stačí když mu jdou žaludeční šťávy nahoru. Jak říkám, poraď se s pediatrem, vyšetřuje se to ultrazvukem a někdy opravdu stačí to zahuštěné mlíčko a režim ve zvýšené poloze. Nenech se hlavně odbýt, většinou to dr. bakatelizují a říkají, že to má každý druhý mimino.
3. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
Květuldo, my teda čepičku máme :grinning: :grinning: :grinning: .
3. črc 2009 ve 13:21  • Odpověz
Arwen, tak co dělají mimískové?
3. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz
Deni, mne jeste napadlo - zajdi do lekarny a rekni, ze chces prisadu do detske umele vyzivy proti ublinkavani. Danuli mi to totiz delal taky a tohle docela pomahalo, ja to mela na pytel v tom, ze jsem ho kojila a tohle zahustovadlo mu davala bokem, ale Ty to namichs do mlick a je to.

Ludvi, no chudinka Maty, to je na pytel, kdyz pak nemuzes nic, nejde mu pomoct....to se urovna, ale ten jejich plac boli :frowning2:
No a k tomu porodu - jak jen vy to delate, holky, kez by na to byl nejaky navod, ulehceni....EPI-NO si nemuzu dovolit ani z fin, ani ze zdrav. duvodu, takze mi nezbude nic jineho, nez se nechat fiknout...
3. črc 2009 ve 13:35  • Odpověz
Arwen, to zahušťuvadlo se jmenuje NUTRITON.
Taky jsme ho zkoušeli, nevím co vyjde finančně líp, ale nám se osvědčil víc ten NUTRULON AR.

Arwen, taky jsem pěkně fiknutá, neboj. To se nedá nic dělat.
3. črc 2009 ve 14:44  • Odpověz
Matějda úspěšně chrní. Tak snad ze vzbudí s lepší náladou.

Jéňa má ještě ATB, ale už jsme začali chodil alespoň na krátké procházky ve stínu.
Ze začátku to bylo dost blbý, musela jsme kluky oddělit, aby to malý nechytil. Nic moc, ale už je snad zaléčený.
Ve středu jsme byli na KO, nález na poslechu tam ještě měl, dr. říkala, že ATB stačí na týden. Vůbec se mi to nezdálo, tak jsem poslala velký chlapy na konzultaci k jíné mudr. a samozřejmě nám ihned ATB připsala. Má nález i na druhý plíci. Jsem z toho trošku rozhozená. Máme totiž novou doktorku a teď nevím, jestli jí můžu věřit. CHJOOO!!!
3. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz
Arwen, a nefiknou ti rovnou císaře?

Jééé, tak už musím, zatím....
3. črc 2009 ve 14:50  • Odpověz
zdravím vás všechny :slight_smile:

Bĺedul - Adámek je moc krásné miminko a všem vám to sluší, rodinko čtyřčlená :slight_smile: Taky bych řekla, že se prcek docela "pomamil" :slight_smile: Tak vám přeju ať vás brzy pustí a taťka si vás bude užívat už pěkně doma :wink:

Ludvi - to je docely blbý s tou doktorkou... :frowning2: Když každá pak rozhodne jinak, tak to je z toho člověk docela jelen!! :unamused:

čekám kdy se mladík vzbudí, chrní už od jedné hodiny, takže to bude asi každou chvilku...
:wink:
3. črc 2009 v 15:18  • Odpověz
Ludvi, ja si o nej i reknu, sice tu jizvu na brise nechci, ale nez trpet jako predtim :unamused:

Ahoj Claudiskuuuu :slight_smile:
3. črc 2009 v 19:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.