• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Holcinky, prosim vas: povezte mi nektera, kdy a kam je nutno dojit si pred nastupem na MD (mam na mysli tech 8 tydnu pred TP) pro jake papiry a kde se o co zada? Je mi nad SLunce jasny, ze to vubec nevim a ze to zas nestihnu....moc diky :wink:
3. črc 2009 ve 20:00  • Odpověz
Přepisuji smsku od Bledulky (dřív jsem se sem nedostala :sweat_smile: , pardon)

"AHOJ HOLKY, DĚKUJI ZA VČEREJŠÍ SMS GRATULACE - VČERA JSEM NESTIHLA ODEPISOVAT. :slight_smile: DNEŠNÍ NOC V POHODĚ ,SICE JSEM SPALA MÁLO A V HLAVĚ SEMITO VŠECHNO HONILO, POŘÁDJSEMNATO MUSELA MYSLET. :slight_smile: mALÝ BY CHTĚL POŘÁD SÁT Z PRSU, TAKŽE MÁM PRSA VÍC VENKU NEŽ V KOŠILI SCHOVANÝ. :slight_smile:"

A mám vás všechny pozdravovat. :slight_smile: :wink:
Ani nevím, zda už sem některá "Letnička" tuhle zprávu nepřepisovala, tak to bude dyžtak víckrát. :sweat_smile:

Jinak si představte, že Víťa v noci na dnešek spal od 22:30h do 4:00h, kdy jsem mu skoro vnutila prso a pak zas do 8h a do 11h! :astonished: :dizzy_face: Doufám, že to tak bude už pořád. :grinning:

A taky doufám, že se máte, holky a miminka dobře. :slight_smile: :wink:
3. črc 2009 ve 20:58  • Odpověz
arwoušku - nikam kvůli tomu nemusíš, neboj..... tiskopis žádosti o PPM /peněžití pomoc v mateřství/ ti dají na gyndě, ty si vyplníš údaje a odevzdáš to v práci účetní, která to odešle na sociálku.... :wink: alespon tak to bylo u me, tak predpokladam, ze postup je vsude stejny.... :slight_smile:

andul - diky za zpravu od bledulky, uz to tu myslim nekdo psal, ale to neva... :wink:
teeeda, koukam jak vitek krasne spinkal, no to je parada, drzim palce at to vydrzi co nejdele :wink:

pepino prochrupkal jen s prestavkami na papani cele odpo a podvecer a ted ma kukadla dokoran a ja ho mam na ruce....ja uz bych sla docela do pelisku, tak doufam, ze brzy usne to nase miminko :wink:

kocky, dobrou noc
3. črc 2009 ve 21:09  • Odpověz
Tak ju, taky jsem slíbila popsat vám Víťulkovo narození. :o)

Už od pondělní poradny jsme tak nějak tušili, že to „přirozeně“ nepůjde. Pan primář mi nabídl nástup do porodnice a vyvolání porodu „s dost nejistým výsledkem“ – že by to stejně nejspíš skončilo akutním císařem. Ale že mám přijít ve středu ráno na lačno a že o vedení porodu rozhodne jeho zástupce (primářjel na kongres). Takže jsem pondělí probrečela, úterý byla na masáži a obídku u kamarádky a od půlnoci nic nejedla ani nepila. Ve středu ráno jsem před 7h ráno nastoupila do porodnice, kde mě přijali, natočili monitor a nechali mě čekat asi hodinu na zástupce primáře. V jednu chvíli mi bylo hodně ouvej, protože to vypadalo, že si mě tam nechají do čtvrtka a to bych se asi zbláznila – celý den a noc ležet v nemocnici a čekat na operaci. Tak jsem poprosila sestřičku, zda by za mnou mohl přijít na porodnici Tom (normálně tatínky pouští až k porodu) a ta to, díky jeho profesi, dovolila, tak byl Tom se mnou a byl i u „rozhodující vyšetření“. S panem doktorem jsme se domluvili, že vzhledem k tomu, že malý nesestoupil do pánve, tak jsme se domluvili, že mě zařadí na konec operačního programu a mezi 12h a 13h a půjdem na to. Asi dvě nebo tři hodiny jsme seděli na porodnici v „rezervní hekárně“ a čekali až přijde náš čas. :o) Přišla za námi paní doktorka, která mi měla dělat anestezii a všechno mi kolem epidurálu vysvětlila (byla už od začátku moc milá a moc se mi líbila). Kolem 12:30h přišla sestřička, napíchla mi kanilu (na potřetí :sweat_smile: ) a zacévkovala mě. Pak přijel zřízenec a jelo se na předsálí, kde mi paní doktorka napíchla epi (Arwen, vůbec to nebolelo! Jen jsem se nemohla během toho vpichu hýbat, aby se ta kanilka dobře zavedla.) a měřila mi s Tomem tlak a tak. Tom byl tak nervozní, že jsem jí byla vděčná, že ho zaměstnala. :slight_smile: :sweat_smile: Těsně před 14h mě odvezli na sál a začalo se. Od chvíle, kdy mě zacévkovali, jsem se přestala bát a začala se těšit a byla jsem děsně zvědavá, jak to bude probíhat. :slight_smile: 1., na co mě paní doktorka připravila, se nedostavilo – po epidurálu mi měl prudce klesnout tlak a z toho mi mělo být špatně – tlak mi kles jen o trošičku a protože jsem na kolísání TK zvyklá, bylo to v pohodě. :slight_smile: 2. co mělo přijít, bylo znecitlivění od prsou dolů. Arwen – jen znecitlivění, ne že bych necítila. Jenže já měla pocit, že se nic neděje a že mi to ještě nezabralo. Nohama jsme hýbala, ruce na břiše jsem normálně cítila… Jenže když mě zřízenec přendával z lehátka na stůl a já se ho měla chytit kolem krku, nešlo to, protože jsem nemohla zatnout břišní svaly. Ouha – to bylo překvápko! :grinning: Na stole jsem byla, operačně – porodní tým byl taky komplet, ale chyběl pediatr. Ten dorazil 2minuty po druhé a začlo se. Bylo to hrozně zvláštní a zajímavý – cítila jsem dotyky, že mám na břiše misku, jak mi roztahují svaly podbříšku, ale nic mě nebolelo!! :o) Fakt!!! Celou dobu jsem si povídala s anestezioložkou a ta mi říkala, co se děje. A za chvilku padla ona věta: „Už vidím hlavičku! Jéé, ten je vlasatej a hlavu má jak starosta. :grinning: :grinning: Je to kus chlapa.“ Pak se ozvalo takové zabeknutí a Víťa mě poblindil plodovkou a začal natahovat. :dizzy_face: Bylo to nádherný – slyšet ho, cítit, jak na mě plive a přitom žádnou bolest. Fakt doporučuju každé těhulce, která musí na císaře! Když ho celého porodili, vzal si ho pediatr a po 1.kontrole mi ho přinesl ukázat. Nemohla jsem mít Vítka u sebe, tak jsem ho alespoň pohladila po tvářičce, než ho zase odnesli. Zbytek porodu jsme vnímala tak trochu jak po flašce vína – šťastná a ještě šťastnější, že je malinký v pořádku. Nenechala jsem se ani přispat (prý si po tom přispání maminky nepamatují, že miminka viděly) a užívala si to naplno! Jediný, co bylo z celého porodu nepříjemný, bylo vysoušení břišní dutiny před vrácením dělohy do břicha (po porodu miminka a asi i placenty – ale to nevím jistě- se děloha vyndá ven, aby se zašila a pak se vrací do břiška) a když se operatér dotkl močáku – díky cévce mi byl hodně nepříjemný každý dotyk. Jinak fakt nic nebolelo! Po porodu mě odvezli na JIPku, kde jsem dostala kapačku a měla odpočívat, což přes endorfíny a adrenalin nešlo. :grinning: :sweat_smile: Tom byl celou dobu u operačního sálu (dovnitř ho ale nepustili) a když Vítka prohlížel pediatr, byl už u toho a pak s ním ztrávil celé dvě hodiny, než mi Skřítě přivezli na první kojení.
Z již zmíněného nadšení jsme toho na JIPce moc nenaspala a ráno to odnesla lehkým bezvědomím, když mě vedly sestřičky do sprchy. A dalším omdlením při druhém sprchovém pokusu. Prý je to po epi normální – omdlévání. A mně k tomu ještě sestra vyndala přívod epidurálu, který jsem měla mít až do soboty (vytrhla se mi totiž hadička ze zásobníku a sestřička usoudila, že to stejně nepůjde opravit) a měla jsem vstát a jít dost rychle. :frowning2: Po druhé jsem se složila po injekci proti bolesti, takže jsem pak dostávala analgetický kapačky (to bylo super, to nebolelo! :grinning: ). Víťulku mi nosili na kojení 4x za den na cca 10- 15minut, což mipřišlohrozně málo, ale o to víc jsem se na to těšila. Já jsem dostala najíst až v pátek. Do té doby jsem jen pila a dostávala glukozu do žíly. V pátek mě přestěhovali z JIPky na šestinedělí, kde jsem měla malého už u sebe a začalo mi starání, plakání a nejvíc užívání si jeho blízkosti. Z pátka na sobotu byl Víťulka ještě přes noc u sestřiček a nosily mi ho jen na kojení, ale pak už jsem ho měla u sebe pořád. A když jsem si nevěděla rady nebo jsem byla hodně unavená, šla jsme si k nim pro radu a ony si ho většinou nechaly na bečárně +- 2-3hodiny, abych si odpočla.
Jak jsem se toho šestinedělí bála, tak musím říct, že sestřičky byly fakt super, pomáhaly mi a dodávaly sílu, když jsem brečela. Prý jsem měla štěstí na dobrou službu, tak za to moc děkuju a při příštím porodu doufám, že budu mít znova takové štěstí. :slight_smile:

Toliko k Vítkovu narození. :slight_smile: Snad se nezlobíte za ten román.
:sweat_smile:
3. črc 2009 ve 23:06  • Odpověz
Andulko, ahoj, teda, to je popis :slight_smile: To je jako prochazka ruzovym sadem v tom Tvem podani - teda az na to omdlevani, fuj, nikdy v zivote jsem neomdlela, nevim, co to je :astonished:
Vazne u toho epi neochrnes na tu chvili uplne? Jak dlouho asi trva ten stav, kdy to telo takhle necitis?
4. črc 2009 v 09:04  • Odpověz
ahojda :slight_smile:

Andul - tak to si zasloužíš velkou pochvalu, za statečnost ... krásně jsi to zvládla!!! :slight_smile:

jak je u vás? u nás bouřka jako blázen :frowning2: jdu si chvíli mufnout na gauč, jsem nějaká nedospalá :wink:
4. črc 2009 ve 14:04  • Odpověz
Ahojda!

Holky, fakt je ten císař v epi v pohodě! :slight_smile: Teda aspoň u mě byl. Hrozně jsem si to užila! :slight_smile:
Arwenoušku, ono to je v podstatě jedno, jak dlouho - na sále nic z toho nepotřebuješ a na jipce Tě stejně nechají chodit a na posteli se otočíš přes ruce. :wink: Já jsem měla epi puštěný do čtvrtečního rána a vůbec mi to nepřišlo. :slight_smile:
A jizva je fakt malinká! Měla jsme strach, že budu mít jizvu přes celý břicho a Skřítě ze mě vyndaj jak chlaba z iigelitky, ale je to jinak - kousek nad ven.pahorkem udělají řez cca 10cm, kterým vyndají hlavičku a zbytek miminka porodí tlakem na břicho (jako by vymáčkavali pastu na zuby :grinning: ). TAkže se mímo projde "klasickým" porodem přes úzkou díru a přes odpor stažených břišních svalů. :slight_smile: Jestli chceš, můžu TI ji yvfotit. :grinning: :wink: :grinning:

Claudi,tady je odcela hezké počasí. Chceme jet na zahradu, nasbírat rybíz a na šátkovou procházku. Tak doufám, že počasí vydrží.
Co se šátku týče, tak je hrozně super!!! Krásně se v něm nosí a Víťovi se to moc líbí. :slight_smile: Jen jedno minus to má - máme půjčený guatemalský šátek, který je pevný a dost silný - tedy teplý. A Víťulda se hodně potí a tak z něj má potničky na tvářičkách. :frowning2: :confused: Takže asi po víkendu objednám nějaký slabší a tenhle koupíme až na zimu. Ale zatím ho budem nosit, abychom si byli jistí, že to bude dobrá investice a nebudou mě z toho bolet záda.

Ludvi, ani pecky a masáže Matýskovi nepomáhají? A Jéňa to s těma dalšíma ant určitě zvládne. :wink: Prochajdy si užijte, ale nepřehánějte to. :wink:

Jo a k těm knížkám - dneska jsem si koupila dvě knížky od Grady z edice Pro rodiče - "Jak se domluvit s kojencem a batoletem" a "Jídelníček kojenců a malých dětí". Na tu domluvu se už fakt těším. :slight_smile: :wink:
4. črc 2009 v 15:24  • Odpověz
Tak z výletu nic není - začíná bouřka. :frowning2: Snad ten rybíz vydrží do zítra - mám hroznou chu ťna rybízový koláč s drobenkou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
4. črc 2009 v 15:50  • Odpověz
Jéé, teď po sobě čtu ten popis porodu a Vítek sice do pánve sestoupil, ale nenaléhal hlavičkou. A vícnež V9ťulka jsem na šestinedělí brečela já. :sweat_smile:
4. črc 2009 v 15:58  • Odpověz
u nás teda taky žádné procházky dnes nebyly.... měli jsme odpoledne ve znamení návštěv /ne že bych je neviděla ráda, ale kdy to už skončí??? :confused: :sweat_smile: :confused: /

Andul - čím mažeš Vítkovi ty potničky na tvářičkách? Nám se udělali na krku, jak je ta kůže nahrnutá a jak se prcek zpotí, tak jsem je tam dnes ráno objevila... Zatím jsem na ně nic nedávala, ani doma na to nic nemám...
4. črc 2009 v 19:53  • Odpověz
Claudisku, nemažu to ničím - snažím se hotam častěji jemně omývat a minimalizovat zpocení. A čas od času mu tam máznu krémík od Hippu se zinkem, kterým mažem zadínku.

A šátek jsme po velkém a náročném rozhodování a kontultaci s kamarádkou šátkařkou objednala tenhle: http://www.branakdetem.cz/mam-eco-satek.htm

Jinak jsem si dneska psala s Bledulínkem a zlobí ji plačtivé hormony a v klidu ji nenechal ani Adámek, který dlouho nečůral. Ale už je to lepší - už se mu to povedlo. :slight_smile: Tak snad teď bude čůrat pravidelně a tak jak má. :slight_smile:

A Sis s Anežkou by měly být od čtvrtka už doma. :slight_smile:
4. črc 2009 ve 21:16  • Odpověz
Ahoj zdravím,

u nás nic nového. Matějda prořičel celé dopoledne, chudinka malá.
Snad se to brzy spraví, jinak mi z toho asi hrábne. Nějak to plakání těžce snáším.

Taťulda s Terkou naštěstí uklohnili oběd, jinak jsme byli bez jídla :frowning2: .

Po obědě se nám miminko pěkně pokandilo a spalo v kuse 4 hodiny :grinning: , naštěstí do růžova :grinning: :grinning: .
Takže jsme si odpočinuli celá rodinka a bylo nám fajn.

Bledulko, taky mám plačtivou...
4. črc 2009 ve 21:59  • Odpověz
Holky, chtěla jsem se zeptat : kojíte z jednoho prsu nebo z obou ?
Matějda má z jednoho hlad a nedá se s ním vydržet (jako s každým hladovým chlapem), tak kojíme pořád z obou.
4. črc 2009 ve 22:02  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

andul - taky se snažím víc to místo omývat, ale zabránit aby se na krku nezpotil, to asi nepůjde.... má tam tu kůži navrstvenou jak ten pes Šarpej, nebo jak se jmenuje :grinning: :grinning: Ale řekla bych, že to má dnes Pepino lepší, tak uvidíme....

tak Bledulajs má spalšené hormony do plačtiva? a Ludvík taky? tak si holky poplačte, budete hezčí! :grinning: Jsem hrozná, si z vás dělám srandu, co? :grinning: :wink: Mě tohle naštěstí minulo, jen když včera Pepan přepnul telku na Titanic, tak jsem mu říkala ať tam dá něco jiného, jinak že budu bulet jako želva, ale u tohohle filmu já řvu standartně...takže by to nebylo nic nového :grinning: :wink:

Ludvi - ještě že máš takové pomocníky a uvařili obídek... :wink: my jdeme dnes na oběd ke tchýni, tak jsem rádda, že nemusím nic kuchtit...i když malej spí a mohla bych, tak ale ráda si taky odpočinu :wink:
k tomu kojení - někdy Pepínkovi stačí z jednoho prsu, ale většinou chce taky z obou, takže mu to dopřávám...
5. črc 2009 v 10:45  • Odpověz
tak kdepak jste kdo těhulky a maminky ? Ono je dnes docela pěkně, není takové dusno a hlavně nepršelo, takže my jsme byli taky celý den venku... :wink: Teď už je prcek vykoupaný, napapaný a spinká v košíku :dizzy_face: Já jsem vyžehlila a teď ještě zalít venku kytky a už nic dělat nebudu :grinning:

hezký večer všem :wink:
5. črc 2009 v 18:15  • Odpověz
Ahoj zlaticka, teda, tady ale opravdu nikdo neni, jen obcas nekdo nakoukne .- jak je hned videt, ze jsou miminka na svete - uz proste neni cas :frowning2:
My jsme byli dneska u mamky, hned jsem nafasovala hromadu vypranych vecicek na mimi, mam uz plnou komodu. Od patku jsem byla nekolikrat v Tescu a Kaufu, tak na namesti na trhach a to je proste nestesti, protoze ja nesmim jit kolem mista, kde prodavaji kytky.....dopada to tak, ze prave ted presazuju hromadu toho, co jsem za zvyhodnenou cenu koupila nebo co uz mi zakorenilo.

Danulinek byl jeste vcera v poradku, dnes me jeste neprozvonili, tak snad...styka se mi po nem, nedava mi pusinky na brisko (ctete pandero), nehladi me :cry:

Privezla jsem si mantinel na postylku a holcinky, je tak strasne dlouhej, ze vubec nevim, jak ho tam mam dat, kdyz ho dam jen dovnitr, je kolem cele postylky a jeste ma malo tkanic, jde to jen, kdyz ho provliknu po cešle delce mezi sprinclema a to, hadam, asi tak byt nema....nemate tim zkusenost?
5. črc 2009 v 18:51  • Odpověz
ahojda kocicky....teeeeda, tady je uplne mrtvo :astonished: no jo, nejni cas, co? :wink:
arwi, tk si tam jeste nejaky tkanicky prisij a dej to jenom dovnitr...mezi spruslema to asi byt nema.....a jak se jinak mame?
5. črc 2009 v 19:03  • Odpověz
Leni, no to je dost. Uz jsem se Ti chystala psat sms, to se dela, tak dlouho se neozvat? Dostanes na zadek :angry:

Ono je to totiz dlouhy jak tyden pred vyplatou a ta postylka by musela mit tak dva metry, aby to dalo jen dovnitr....ale ta pani, co to od ni mam pujceny, to v postylce mela - pripadam si jak analfabet a je mi trapny se ji ptat...
Prave mi dosla hlina a tu botanickou zahradu jeste nemam zasazenou....
5. črc 2009 v 19:12  • Odpověz
Ahojda!

Tak u nás teď bylo pěkně živo - zase ty prdy. :frowning2: Ale k masážím jsem ještě včera přidala třešňový pecky a to je fakt pecka!!! Takže teď taky nahříváme a spinkáme. :slight_smile: ťuk ťuk! :wink:

Arwi, taky bych tam našila další tkaničky. :wink: Když to provlíkneš mezi špruslema, tak mantinel z poloviny ztratí smysl, páč se dvojčátka budou o každou 2. šprusli bouchat. :frowning2:

Leninko, co Vaši? Jsou v pohodě? Nevyplavilo je to včera?
5. črc 2009 v 19:18  • Odpověz
Arwenko, s Léňou jsme na tom byla podobně a taky si říkala, že pokud se dneska neukáže, písnu jí textovku. :sweat_smile:
5. črc 2009 v 19:19  • Odpověz
A Ludvi, já kojím z jednoho prsu a střídám je. Mám naštěstí dost mlíka, tak Víťulovi z jednoho kůzlátka stačí. :slight_smile:

MMCh - taky vás to tak bolí, když se miminko přisává a po kojení? Já si kolikrát musím udělat po 10-15ti minutách kojení přestávku, abych si odpočla od té bolesti a za 3-5min kojíme dál. Vítek teď protáhl svých deset minut jídla na 20min. :confused: Ale hlavně, že se nabaští.
5. črc 2009 v 19:27  • Odpověz
Holky, hele, kdo by nechtěl polštářek s peckama, ale něco hezounkýho, tak tady je tip: http://www.termofor.cz/?product=17 :slight_smile: To by se mi líbilo. :slight_smile: :slight_smile:

Leninko, Ty už se taky blížíš do termínu - jak Ti je, broučí? A jak to vypadá s tím termínem? Platí ten "koníkový" nebo jste se s doktorem domluvili jinak?
5. črc 2009 v 19:55  • Odpověz
Andulko, ahojky :slight_smile:

Ty máš ty pecky v nějakým polštářku? Nebo jak je nahříváš? To jsem ještě neslyšela...

Normálně se pokoušíme rozpálit gril a místo uhlíků je všude smradu jak v hradu, lítá papír a sousedi asi začnou sepisovat petici :slight_smile:
5. črc 2009 v 19:58  • Odpověz
Arwi, koukni: http://naturalbaby.cz/shop/lecive-doplnky/sacek-s-tresnovymi-peckami-3.html
nebo tady
http://www.ditevbavlnce.cz/a-plinky/eshop/33-1-Prebalovani-koupani-hygiena/0/5/1497-Nahrivaci-polstarek-z-tresnovych-pecek

Ale v Dmku je nejlevnější - stojí myslím kolem 80,-ti korun. A asi yb šel udělat i doma - http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?id=11785471

Koukáme na Kytici - je to krása, ale mrazí z toho...
5. črc 2009 ve 20:28  • Odpověz
jé, Andul....ty mi tu dáváš odkazy přesně na to co potřebuji.... Dnes večer jsme měli prima "orchestr" pláče :frowning2: Pepínka trápily prdíky, bříško měl jako kámen a plakal a plakal...a my masírovali a mazali a pořád dokola....Pak si trochu ulevil a teď už spinká...
Takže při příští kalamitní situaci vyzkouším asi tu nahřátou rýži v ponožce...a až bude cesta do DM, tak zakoupím třešňové pecky.... Chudinky naše malinký...takové trápení s prdíky :frowning2: :frowning2:

taky máme puštěnou Kytici....ale je to fakt ponuré...

ahoj Arwi a Leni... :slight_smile:
5. črc 2009 ve 21:14  • Odpověz
Claudi, to je rajská hudba ty prdíky, viď? :dizzy_face: Krom věty - "Miminko je v pořádku a zdravé" a Tomova "Ano" jsem nic hezčího neslyšela. :slight_smile: :dizzy_face: :grinning:

A tyteplý pecky opravdu pomáhají!!! A nemusí se to nahřívat dlouho - stačí půl minutky v mikrovlnce. :wink:
5. črc 2009 ve 21:33  • Odpověz
no, to ti teda povím ..... :grinning: :wink:
ještě jsem teď koukala na různé rady na netu, jak bojovat s prdíky a nadmutým bříškem....tak uvidíme, ale to nahřívání se mi zdá docela fajn....nějaké kapky a rektální rourku bych nechala až jako poslední možnosti, kdyby nic nezabíralo :wink:

půjdu chrupkat, jsem znavená jako kotě ...

dobrou a hlavně klidnou noc :slight_smile:
5. črc 2009 ve 21:37  • Odpověz
ahojte kocky....no ja taky cucela na Kytici....je takova depresivni, ale fakt ji miluju :wink: to jsem si musela vychutnat :wink:
arwi, kup si Pepo :grinning: na ten gril......
anduli, no jestli neporodim driv, tak toho 25. asi budu muset rodit, protoze kardiolozka mi napsala do papiru, ze nesmim prenaset :confounded: asi je to dobry, protoze neporodim, az bude Petr pryc :wink:
teeda holky, starosti s prdikama....taky nas to asi ceka :grinning: uz se na malyho tesim :sweat_smile: ale asi se nc nedeje...obcas me trochu boli v krizi, jako pri kramech, ale nic z toho....tyyyyjo, uz mam jenom tri tydny do terminu :slight_smile: nevim, jestli se na ten porod vic tesim nebo se vic bojim.....cas od casu mi natecou prsty na rukach a to je sila....vetsinou v noci a behem dopoledne to zmizi....uz aby byl malej venku :wink: zrovna resime s Petrem to dilema jmena....on se najednou proste rozhodl, ze chce Olivera.....ja ho asi necim majznu po hlave, protoze chci Filipka :grinning: :grinning:
5. črc 2009 ve 21:37  • Odpověz
jo a nase to nesplachlo, bydlej daaaaaleko od vody :wink:
arwi, se ji klidne zeptej....treba mela vetsi postylku :confused:
5. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz
claudisku, hezky se vyspinkejte...preju klidnou noc :wink:
5. črc 2009 ve 21:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.