• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
rituš- maminka je super,že ti takhle pomáhá.. :slight_smile: to máš super :slight_smile:
nějak jsem nepostřehla jak dopadla svatba-budu muset asi ještě jednou juknout a dohledat to :slight_smile:

arwei- držím palce s tou prací jardovou...snad vám to vyjde....ale ono to co má vyjít vyjde :slight_smile: vzpomen si na tu věštbu :wink:

ludvi- s tím psych. bokem to naprosto chápu- i velký děti potřebují mámu- jen si to naštěstí už rozumově dokážou vysvětit,proč jim maminka není právě k dispozici...ale taky se ted bojím jak to bude,takže plně rozumím....

v jilemnici nezůstaneme - rodiče chodí do práce a hlídání by bylo až večer a to bude v praze taky (jako akutně-jako např. u porodu je tady kdykoliv,ale to už není třeba tedka) a já spíš potřebuju klid na to,abych se sehrála s těma dvouma dětičkama -aby tomíkovi nikdo maminku nesuploval- měla bych strach,aby se mi neodcizil...to prostě musím sama zvládnout a tak se asi na měsíc do prahy přesuneme a tam to máme navíc pořádně připravený na miminko,tady je to takoý provizorní ..
6. črc 2009 v 19:32  • Odpověz
autor
tak ještě bych mohla pokračovat dlouho a postupně dopisovat vše co bych chtěla říct,ale to se už nedá..jdu se navečeřet a pak asi bude večerní frmol-koupání divé zvěře a krmení a i zabalení věcí když se zítra vracíme :slight_smile:

tak zatím papá a všem dobrou a klidnou noc :slight_smile:
6. črc 2009 v 19:33  • Odpověz
Hlásím se po šátkové procházce na nákup a zpět. :slight_smile: Teda k obchodu - nakupovat byl taťka a my s Víťou pochodovali venku. Kluci teď vykoupali a už se Skřítě nese k prsíčku. :slight_smile: A baštíme. :slight_smile: A už máme dobaštíno. :slight_smile:

Jani, postýlku mám tuhle: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2560201&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F Ale na tom webu, odkud ji mám já, ji už nemaj. :frowning2:

BLedul, Víťulka dnes taky spinkal s námi v posteli. :wink:

Jéé, já doufám, že dneska bude spinkat celou noc a ne jako na dnešek. :sweat_smile: :confused:

Bleduli, Ty už dáváš rourku? Nám to doktorka zatím nedoporučovala, že je to prý až krajní řešení. :confused: Ale Vítkovi naštěstí (Ťuk ťuk) stačí masáže, vyklepávání a nahřívání bříška. :slight_smile:
A jak se širší rodině líbí Adámkovo jméno? Tušili to? A jak se cítíš Ty?
6. črc 2009 v 19:49  • Odpověz
Tak jsem zase na chvili tady :slight_smile:

Arwi tak drzim pesti at to Jardovi s tou praci vyjde :slight_smile:

Ritus mas super mamu ze ti takhle pomaha.

My jsme po koupeli ( koupeme ob den, dneska jsme se jenom otreli zinkou :slight_smile: ) ale zato jsme dlouho jedli a asi mame boleni a taky prdiky nas trapi. :frowning2: Dala jsem ji do postylky a statecne snasim plac, mam pocit ze se chce spis chovat protoze neplace v kuse ale ma pauzy. Dneska uz jsme pouzili i dudlika, jak jsem si rikala ze to vydrzim co nejdyl, ale nastesti ho vyplivne kdyz usne nebo ji ho seberu. Hůavne mam strach aby se mi neodstavila kdyz ji naucime na dudlik.
Jinak nas jeste trapi skytavka a docela casto a dlouho. :frowning2:

Zitra ma prijit pani doktorka a malou zvazi a konecne nam ji i zmeri :slight_smile: :slight_smile:

Jdu se pokusit sepsat porod.
6. črc 2009 ve 21:09  • Odpověz
spinkání v posteli s prckem, tak to děvčata taky známe...Dáme isice malého večer do jeho postýlky, ale pak na kojení si ho beru k nám a většinou už tam zůstane s námi do rána. Takže spánek je lehký, jak se hne jsem vzhůru, ale on nás má nablízku a je mu tak určitě fajn...

Bledul - to s tím prsem jako dudlíkem, to je u nás taky... Zatím jsem říkala, že dudlík zavádět nebudeme...ale je otázka jak dlouho to vydrží...nakonec u něj asi stejně skončíme. Maminy, dáváte mimískům dudlajse??? S rektální rourkou zkušenost nemám, nevím ani jak to vypadá...
Jak popisuješ pobyt v Jilemnické porodnice, tak je to hodně podobné postupům naší porodky v Bolce...Taky prcka nikam zbytečně neodnášeli a vše vykonávali přede mnou na pokoji...což bylo fajn :wink:

Jani - tak vy už jste takhle cestovali? jste šikulíni :slight_smile:

Arwi - pronajímat pokoj?? :confused: :confused: co to zase vymýšlíš brouku pytlíku?

Holky, zítra budeme poprvé s Pepínkem sami doma, taťka nám jde už do práce...Tak snad to všechno zvládneme :wink:

Rit - svatba se povedla, co? pařit do půl třetí, to jsi dobrá...ale proč ne, když je fajn zábava a nebyla jsi unavená... Mamka je fajn, že ti takhle pomáhá, to je milé... :slight_smile:

tak, určitě jsem chtěla říct ještě moc moc věcí....ale jdu hledat nějaký ten slunečník, ať ho můžu objednat, aby nám nedorazil až v prosinci :grinning: Nejdřív jsem měla vyhlídnutý právě nějaký univerzální asi za 300,-, ale jak Bledul napsala, že nějaký takový byl na prd, tak se ještě porozhlídnu....No snad vyberu ten správný... :wink:

klidnou, dobrou noc :slight_smile:
6. črc 2009 ve 21:13  • Odpověz
bledul - Jilemnice je v televizi /Cestománie/ :wink:

sis - škytavka nás taky provází, teď už ne tolik, ale první dny doma jsme škytali třeba 5x denně a taky dlouho. Při návštěvě u doktora jsem se na to ptala, a on říkal, že to nic není a musí se počkat až to přejde :wink:
6. črc 2009 ve 21:16  • Odpověz
Cladi dobrou :slight_smile:

Ja uz mam malou zase v naruci, prisla babicka, tak jsem ji musela vysvetlit proc ji nepochovam. Nakonec zacala blinkat takze sem si ji prece jenom zvedla.
Konecne se vyprdela a pokakala tak je prebalena a uz zase haja v postylce a cumle dudlika.
6. črc 2009 ve 21:36  • Odpověz
autor
píšu jednou rukou-v druhé je adámek....
tomášek byl tak znaven,že usnul po večeři před koupáním-nevyčištěný zuby má...ale byl tak hotovej,že ho neprobralo ani svlékání...
adulka je ale čilouš,takže jsem si ho vzala na ruku...

andul- rourka-vím,ž ji doktoři neradi vidí,ale prostě ji používám...resp..zatím jednou použila,ale bude-li potřeba udělám to zase-bříško masírujeme,klubíčkujeme a adulka i prděl...ale ta stolička mu nešla...rourku dávám na krajíček-zvlhčený krémíčkem a jako když meříš teplotu a prcek se vykadí tak to
hle zafungovalo stejně-adamek začal tlačit a vykadil se z podoby....pokud se nepoužívá rutinně a hlavn se dělá vše šetrně a jen na krajíček,tak v tom problém nevidím...je to na každé mamince...

dudlík-dávám a občas je potřeba-oni mají fakt potřebu sát a to bych měla bradavky zrasovaný..a hlavně radši dudlíka než palec....ale některé děti ho ani nepotřebují..... :wink:

claudi-cestománii jsem viděla :slight_smile: k deštníku-třeba ten tvůj typ slunečníku byl dobrý...jen doporučuji si dát bacha a kouknout,zda nemá hodně ohebnou pružinu..ale třeba jsou i jiné mechanismy-kloub atd....
takže porodla v bolce dobrý, to je fajn :slight_smile: určitě to s peínkm zvládnete bez tatínka a ten se na vás bude večer mooc těšit :slight_smile:

andulko-a k jménu- no zatím ohlasy pěkné-až na pradědečka ,který si do poslední chvíle myslel že to bude vojta (druhá verze u tomíka) a jeho tatínek byl vojtěch...takže pronesl,že jsme si to prosadili :grinning: ale jinak nic neříkal a hlavně-nevím co čekal,říkali jsme mu že to vojta nebude ani náhodou,že už máme jiné tipy...jiank rozhodla jsme se až na sálepo porodu ,vypadalo to že to bude jakub ( to jsem chtěla o malililililinko víc) ale jak to manžel nestihl a ten chtěl o malilililnko víc adama,tak ze mě vypadlo adámku,ahoj....a bylo jasno-bude to adámek....a mannžl byl docela překvapený,počítal s kubíkem :slight_smile:

sis-už se těším moc na popis :slight_smile:
jsi dobrá s nechováním..mě to zatím nejde...uvidíme zda to vubec půjde...
6. črc 2009 ve 22:09  • Odpověz
DUDLÍK: nám ho doporučila sestřička už v porodnici - povídala, že bude cumlíkovej a chovací a je. :slight_smile: CUmlíka dáváme na uklidnění a po kojení právě na škytku. Víťa ho kolikrát hned vyplivne a když usne, tak ho taky plive. Rozhodně to není tak, že by bez něj nemohl být.
A nemusíte se bát, pokud máte už pravidelně mlíko, tak by dudlík neměl být důvodem k odstavení. :wink:

ŠKYTAVKA: prý je to běžný a bývá to, když je mimčo přepitý. Děti, které často škytají a blindí, tak by měly mít právě zvednutou matraci pod hlavičkou - aby měly zádíčka a hlavně hlavičku výš. :wink:
Vítek škytá téměř po každým kojení. :frowning2:
6. črc 2009 ve 22:16  • Odpověz
Bledul, tak to tu měli bít dva Kubíkové a ani jeden nedopadl! :grinning: My to taky dohadovali ještě cestou do porodnice a v předsálí operačního sálu. :grinning: :grinning: :grinning:
6. črc 2009 ve 22:24  • Odpověz
JEŽKOVI!!! měli tu být dva Kubíci.
6. črc 2009 ve 22:26  • Odpověz
BLedul, já to s tou rourkou nemylsela, jako výtku. Jen mě to překvapilo. Když to Adulkovi pomůže,tak proč ne. :wink:

Sis, já se taky snažím Vítka nechávat v postýlce, aby si nezvykl, že po prvním zabeknutí budu u něj, takže ho třeba jen pohladím, promluvím na něj, dám mu cumlíka a jdu zas pryč, ale stejně to většinou po cca 10min nevydržím a jdu ho pochovat a to je pak během vteřiny klid a spinká.
6. črc 2009 ve 22:35  • Odpověz
Tak se pokusim popsat jak probihal ten muj porod.

V nedeli rano kolem devate jsem sla na zachod a mela jsem pocit ze jsem jenom necurala, ale ze ze me jeste neco vyteklo. Kdyz jsem se pak oblikala, tak uz ze me opravdu neco vyteklo, ale bylo toho malicko a nebyla jsem si jista jestli to je plodova voda, bylo toho jen trosku. Pak byl klid a v jednu hodinu jsme najednou ucitila ze ze mne neco tece tak jsem prachala na zachod, kalhoty jsem mela mokry, ale porad me prislo ze toho nebylo moc a navic ze me sel jeste takovej bilej hlen, asi zvytek zatky. Jenze zadne bolesti neprichazely. Tak jsem si rekla ze pockam. Na konec jsem si napustila horkou vanu. Rachala jsem se aspon pul hodiny, manzel tam sedel se mnou a kontroloval me. Kdyz jsem pred ctvrtou vylezla z vany ( bez manzela bych to nezvladla :grinning: ) Tak jsem zacala mit slaby kontrakce, ze zacatku jsem si nebyla jista jestli je to ono, bylo to jako pri mesickach, akorat v zadech. Kontrakce byly strasne nepravidelny, po pul hodine, pak zas po deseti minutach a zase pul hodine.
O pul seste jsem zavolala do porodnice a popsala jim situaci a rekli mi ze mam prijet a ze jsem mela uz v tu jednu hodinu. Manzel si nachstal svacu a piti a vyrazili jsme.Do Brna je to od na asi trictvrte hodiny. To uz jsem mela kontrakce cca po 10 min. a zacinaly zesilovat ale obcas jsem mela i nejakou slabsi a kratsi, coz jsem pak mela i behem porodu.
Kdyz jsme dorazili do porodnice tak mi natocili monitor. Ten byl v poradku, ale tlak jsem mela zvyseny.
Pak jsem jeste cekala az si me zavola doktorka. Manzel se mezitim sklidnil, byl myslim vic nervozni nez ja.
Doktorka se me ptala jestli jsem si volala na vysledky odberu (samozrejme jsem zapomela) Mela jsem v moci bylkovinu a vysoky tlak, a samozrejme neustupujici otoky. Mela jsem preeklampsii, takze jsem jeste dostala vynadany. Doktorka me vysetrila, takze jsem jeste zacala krvacet a porad ze me odtikala plodovka. Otevrena jsem byla na 2 - 3 cm.
Prijali me na sal, mela jsem nadstandart a bylo to super. Porodni asistentka byla moc prijemna. Manzel byl celou dobu se mnou a nevim co bych tam bez nej delala. To mohlo byt tak kolem sedme mozna pozdeji, kontrakce jsem zacala mit po 5 min a vsechno me to slo do zad.
Jeste mi jednou udelali ultrazvuk jestli je mala opravdu koncem panevnim a jestli to pujde normalne a jakou ma asi vahu. Mala nastesti mela vahovy odhad cca 3kg a byla dole zadeckem a nozicky mela skrceny. Takze me schvalili normalni porod.
Sestra mi prisla dat antibiotika a ty kapaly tak hodinku, kontrakce byly docela silny, ale na otvirani slaby :frowning2:
Domluvily jsme ze jak me dokapou ATB tak me da nalev. Otevrena jsem byla na 3 cm a kousek. Nalev jsem dlouho neudrzela ale zabral. Behem kapacky jsem zacala mit kontrakce po 2-3 minutach. Po nalevu jsem byla otevrena na 5 cm.
Monitor pres brisko ukazoval spatne takze jsem dosatala takovej ten dovnitr na hlavicku.
Vyzadala jsem si epidural, protoze ty bolesti do zad me strasne vysilovaly. Do pul hodky po nalevu me pichli epidural. Bezbolestne a rychle. To mohlo byt nekdy kolem pul jedenacte, ale nejsem si jista, cas sledoval manzel. Mozna to bylo pozdej. Nez mi zacal pusobit tak uz jsem byla otevrena na 8 cm a porod byl na spadnuti.
Ve sprse sem byla jenom jednou po nalevu a balon sem si taky nevyzkousela, sotva sem se drzela na nohach skrz ty bolesti do zad takze jsem stravila vetsinu casu na luzku v polosede nebo na v leze na boku.
Kdyz uz jsem to nemohla vydrzet a nutilo me to porad tlacit, tak me doktorka vysetrila znovu ( mezitim to delala PA prubezne ) a to uz jsem byla uplne otevrena a mohli jsme rodit. CHteli mi dat jeste oxytocin aby to slo rychleji ale to uz ani nesthli :slight_smile:
Asi na 4 kontrakce jsem zatlacila, byl tam u toho i strasi lekar, doktor me rikal kdy a jak, coz bylo super. Udelali me nastrih, predtim me samozrejme umrtvili, takze jsem ho vubec necitila. No kdyz uz lezla prdylka tak jsem dvakrat poradne zatlacila a mala vyklouzla krasne ven. Dali me ji hned na brisko a to jsem konecne otevrela oci a byla jsem nesmirne statna :slight_smile:
Malou osetrili na porodnim sale, nikam ji nenosili, manzel se koukal jak ji oznacili a pak mi napsal stejne cislo na ruku. Malou prohledla detska doktorka, zabalili ji do zavinovacky a tata mi ji dal pochovat. Pekne hlasite se hlasila na svet, ale tata to zvladnul :slight_smile:
Me mezitim zasivali. Pridali mi jeste umrtveni takze jsem nic necitila. Kdyz me zasili tak jsem se mohla otocit na bok a sestricka me pomohla malou prilozit k prsu a nechali nas o samote.
Zustali jsem tam asi tak hodinku. Pak si pro malou prisla detska sestricka a domluvily jsme se ze mi ji rano privezou, byla jsem hrozne utahana.
Jetse jsem se na sale osprchovala. Michal pobalil veci a sli jsme na sestinedeli. Meli volny nadstandart, takze jsem mela klid. Kolem druhe jel Michal domu a ja se pokousela usnout, moc mi to neslo ale trochu jsem se prospala.
Malou mi prinesli v pet rano a uz jsem si ji nechala.
6. črc 2009 ve 23:07  • Odpověz
Tak jsem se vypsala z podoby. Malou jsem mezitim jeste nakrmila a neco jsem psala s ni v naruci tak se omlouvam za preklepy :grinning: Prdelka konecne usnula, takze si jdu dat sprchu a do hajan.

Andulko taky se snazim na ni jen mluvit a hladit ji nez ji pochovam, rozmazluji mi ji teticky a babicka :slight_smile:

Mliko uz nastesti mam, ale asi mam v jendom prsu min, ten levy se mi toli nenaliva, je to normalni? Taky mam na tom levym mensi bradavku takze se male hur chyta, to uz jsme meli v porodnici, ale nejak jsme to zvladli i bez kloboucku.

Dobrou noc :slight_smile:
6. črc 2009 ve 23:17  • Odpověz
Sis, omlouvám se, že nereaguji na Tvůj porod, ale mám tu zprávu od Lůci!

"PRCEK UŽ JE VENKU, NALEJTE SI SKLENKU. JMENUJE SE TEREZKA, JE TO NASE KOCICKA (3,5kg, 49cm). PŘIŠLA NA SVĚT PŘED CHVILINKOU V 20:38, ZA TÁTOU A ZA MAMINKOU."

Lůco, ještě jedna velikánská gratulace!!!
6. črc 2009 ve 23:21  • Odpověz
Víťulka je vzhůru nadruhou večeři, tak utíkám a přeju všem dobrou noc!

Sis, zítra se budu těšit,až sipřečtu, jak přišla Anežka na svět! :wink:
6. črc 2009 ve 23:26  • Odpověz
autor
ahoj kočky,šla jsem vám sem přepsat zprávičku od Lucinky a už ji Andulka napsala :slight_smile:

takže Lucinko,véééliká gratulace k vaší holčičce a Terezce přání všeho nejlepšího do života-hlavně zdravíčko,lásku a štěstíčko...

a ještě jednou veliký obdiv za to,že jste dokázali s manžílkem celých 9 měsíců čekat na to,až se dozvíte zda miminko bude chlapeček či holčička :slight_smile:
6. črc 2009 ve 23:53  • Odpověz
autor
jinak si dočtu zítra jak anežka přišla na svět,ted jsem úúplně hotová :slight_smile: papá
6. črc 2009 ve 23:54  • Odpověz
Dobre rano :slight_smile:

To je ale radostna zpravicka :slight_smile: Takze Luci a tatinku gratuluji k narozeni Terezky at je vam na tom svete krasne :slight_smile: :slight_smile:
7. črc 2009 v 09:56  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

Luco - velké blahopřání k Terezce, hodně zdraví, štěstí a pohody vám všem. ať vám malá krásně roste a dělá jen samou radost :slight_smile:

sis - teda, jsi dobrá... porod jsi krásně zvládla, máš můj obdiv... :slight_smile: To je fajn, že jste stihli epidurál, když to uleví od bolesti, tak proč ne... Já myslela, že si ho nechám taky dát, ale nakonec na něj nedošlo... A co anežka, jak spinkáa jak to zvládáte? :slight_smile:

bledul - kamarádka rodila o 14 dní dříve než já, má chlapečka a taky je to Adámek :sunglasses:

naše zvířátko před chvílí usnulo a teď v košíku prdí a chrochtá :grinning: :grinning: , někdy to jsou teda zvuky, že se divím kde se to vněm bere :grinning: :grinning: Tak asi se taky na půl hodinky natáhnu....
7. črc 2009 v 10:58  • Odpověz
Ahojky, hezke dopoledne.

TAAAAAAAAAKOVAHLE gratulace k Terezce, Lucinko, hodne zdravicka a stesticka :slight_smile:

Sister, Ty jsi tak mela porod docela v pohode, vid, kocicko? Ani to tak netrvalo, to jsme rada, ze vsechny rodite takhle v pohode. Prosim, rekla bys mi, co je to ten nalev, ktery jsi dostala??? :astonished:

Jinak - Jarda nastupuje v pondeli, je to prace na 3 smeny (bohuzel, ale to se neda nic delat), ze zacatku do vyroby a SNAD pozdeji, nekdy, mozna, i na jine misto. Nastupni plat kolem 14 000, nic moc, ale tady prace proste neni, takze musi byt rad i za to...
7. črc 2009 ve 12:35  • Odpověz
ahoj Arwi - taky nevím co Sis myslela tím "nálevem" ?? :confused: :astonished:
a Jaroušovi gratulace k místu...zaplať bůh alespoň za to, a taky je fajn, že budete spolu a ne jako dosud, že jezdil jen na víkendy... a penízky budou časem určitě lepší, po uplynutí zkušebky mu určitě přidají.... :wink:
a jak je ti těhulínko naše? co dvojčátka, neokopávají tě moc? :wink:
7. črc 2009 ve 12:55  • Odpověz
Claudinkooooo, ahoj :slight_smile:
No, napadl me leda klystyr :grinning: :grinning: :grinning:

To si pis, ze okopwavaji, nevejdou s tam a davaji mi to nalezite najevo.

Holcinky, musim se zeptat - hlavne tech, co mely problemy s tlakem....vcera se mi stala hnusna vec - a uz podruhe. Byla jsem v Kauflandu a najednou se mi zacaly delat mzitky pred ocima, za chvili jsem skoro nevidela a zacala me silene bolet hlava, dokonce jsme mela pocit jak po opici, vypadavaly mi vyrazy, proste hnus nad hnus- Rano bylo teda uplne jine pocasi, opravdu velka zmena tlaku, ale mela jsme pekne nahnano a bylo to skutecn hodne neprijemny....nemate nektera podobnou zkusenost, prosim?
7. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz
pekne popoledne :slight_smile:

Claudi a Arwi, tak nalev je opravdu klystyr :grinning: prijemny to neni ale vetsinou to pohne s porodem dopredu, protoze jak se ti vyprazdni streva tak tam je pak vic mista :grinning:

My jsme cely dopoledne byli vzhuru, o pul dvanacte dostala nabastit a ted spinka a cekame az prijede doktorka, dneska nam ji konecne zmeri a zvazi kolik jsme pribraly :slight_smile:

Arwi ja sem mela tlak vysokej az uplne ke konci a ty mzitky se mi obcas delaly taky. Rekni to doktorovi az pujdes na kontrolu muze to byt jeden s priznaku preeklampsie jak sem mela ja. Nechci te strasit, ale bude lepsi kdyz mu to reknes. Treba to bylo jenom zmenou pocasi.

Jinak kojeni uz celkem zvladame, dyl ji trva nes se prisaje na levej prs mam tam mensi bradavku a asi se me tam dela i min mlika. Ale papame tak po trech hodinach i v noci. Samozrejme nas taky trapi prdiky a boleni briska. Cvicime s nozickama a mazeme pukem brisko. Taky piju fenyklovy caj.
Posledni dve noci nejsu moc vyspana mala vecer po osme vubec neusnula, az po dalsim kojeni takze jsem sla spat kolem pulnoci. Kojeni nam trva tak pul az trictvrte hodky, nekdy si ani neodrihne a pak se bud poblinka nebo ma boleni :frowning2:

Maminky kdy jste byly zadat o porodny? je k tomu potreba rodny list?
Asi si pujdu dat obed. Zacinam mit hlad.

Jo a dala jsem par fotecek do alba :slight_smile:
7. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
Ahojte kocicky :slight_smile: pekne vas zanedbavam poslednich par dni, co :frowning2: zlaticka, prubezne docitam, ale mam tady tolik prace, ze nevim, kde mi hlava stoji :frowning2: to baleni je nekonecny :frowning2: mam sbaleno tak 3/4 pokoje a to jeste nemam zabalenej ani hrnicek z kuchyne....hadam, ze po porodu se sem budu muset jeste vratit, protoze na Petrovi to proste nenecham.....prijde mi, ze od rana do vecera porad neco delam a vubec to neubyva.....aspon ze je prcek hodnej a nedere se ven....tuk tuk......jeste musi vydrzet...... :wink:
sis, gratulace jeste jednou k Anezce a hlavne ze uz jste doma :sweat_smile: epidural bych asi chtela taky, ale jak tak ctu, tak u vetsiny holek z letnich maminek se to vubec nestihlo :grinning: doufam, ze i na nas zbytek cekaj porody bez komplikaci.....
luuco, tobe taky ooooobrovska gratulace k Terezce.... :sweat_smile: Terezku jsem taky chtela, kdyby to byla holcicka :wink: moooc hezky jmeno :sweat_smile:
claudi, arwi, pri nalevu me taky napadl klystyr :confused: :grinning:
arwi, to je BOMBA, ze ma Jarda tu praci....bude super, ze bude s vami doma......ty penizky se mu urcite zvysi, neboj....neni to zadna horentni suma, ale urcite lepsi nez byt treba na podpore....
s tim tlakem ti moc neporadim....to mas asi nizkej, ne? ja kdyz jsem mela hypertenzni krizi, tak to bylo jiny.....kdyz to prislo, tak prisaham bohu, mela jsem pocit, jako by na me sahla smrt :frowning2: nejde to moc popsat, ale mela jsem pocit, jako bych byla mimo telo....projela mi od hlavy dolu obrovska horka vlna a najednou jsem mela pocit, ze jsemmimo...hybala jsem rukama, ale necitila je, vlaste jsem necitila cely telo.....takze zkusenost mam jinou :unamused:
ritus, koci, to je fajn, ze jsi si svatbu uzila, i kdyz saticky nedopadly :wink: a nic si z toho nedelej, ze jsi otekla, uz jenom par dni a splasknes :wink: ja zatim moc neotykam...obcas mi otecou prsty na rukach a na nohach....ale zatim to jde, vetsinou to rychle splaskne......a jak jsi psala o postylce, tak se vazne koukni na aukro...sezenes uuuuzasny s komplet vybavou za 2000.....coz je zadarmo, bych rekla.....
bledul, jak to tady ctu o tech prdikach, tak asi tu rourku budu taky pouzivat....myslim si, ze je zbytecny, aby mimca trpela....a jak je jinak? Tomik si na Dadama zvykl hezky, ze? :grinning:
andulko a co vy? o tom satku taky premyslim....hlavne kdyz budu chodit s Dantem, tak prcka v kocarku bych nekde na loukach asi nedala :frowning2: ale neznam nikoho, kdo by ho pouzival...tak nevim, jestli satek nebo nejaky nositko.....
7. črc 2009 ve 13:38  • Odpověz
jeeeee sis, Anezka je kraaaaasna :sweat_smile:
7. črc 2009 ve 13:40  • Odpověz
Sis, jeeeeee - a jak je Ti podobna, ale vazne!!!

Leniku, ne, to jsi neprozila moc neco jinyho, ja mela pocit, ze mam aspon 40 horecky, ale jako by do mne nekdo vylil litr koralky najednou, takovy jako uplne zmateny pocity, a taky jsem necitila pravou ruku - no brrrrr, jdu v patek k doktorovi, musim se ho zeptat..... je Ti dobre?
7. črc 2009 ve 13:46  • Odpověz
arwisku, jj, zatim je mi fajn....jen kdybych nemela tolik prace....a Petr? ten porad lezi u pocitace....fakt nevim, co s nim....kdyz mu neco reknu, tak je jeste urazenej....fakt me sere!!! :angry: :angry:
a co ty? jsem zvedava, co ti doktor rekne.....ja to zatim v tehotenstvi nemela.....do poradny jdu v patek a poprvy na monitor, na to jsem taky zvedava :confused: naposledy me v poradne doktor ani nevysetroval.....jenom mam pocit permanentniho vlhka v mezinozi :grinning: ale nemam pocit, ze by ze me neco teklo....jako voda nebo tak....spis mi to prijde jako vytok.... :confused:
7. črc 2009 ve 13:54  • Odpověz
a jsem zvedava, jestli me jeste pred porodem poslou na UTZ....prcka uz jsem hodne dlouho nevidela a ani nevim, jak je velkej :frowning2: docela bych to chtela vedet.....
7. črc 2009 ve 13:56  • Odpověz
Leni, tam mam prave vlhko taky, chodim porad na wc zkoumat, jestli mi neco neruplo,, ale spis jsme zpocena jak prase :slight_smile:

No a ted jsem si precetla clanky o preeklampsii a myslim, ze to mam jasny, je to presne totez a docela me srasi, ze to ohrozuje plod :frowning2:
7. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.