• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
bledul a jak se Honza tvaril na fotecky, cos mu nechala s Tomikem udelat? :sweat_smile: jsou vazne zlaty..... :sweat_smile: ja mam pocit, ze Tomik je celej tata :grinning:
7. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz
arwi, no ja zpocena urcite nejsem....trochu asi taky, ale tohle je nejakej bleee vytok :stuck_out_tongue_closed_eyes: na vodu to asi nevypada...nevim....
preeklampsii mela moje kamaradka a skoncila na JIPce...mela po porodu dost velky problemy, takze na to pozor....a ty mas vysokej tlak? to je, myslim, hlavni priznak....
7. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz
Leni, ja mela na zacatku tehu 140/90, pak se zacal snizovat, ale posledni mereni bylo 18.6. a pak se mi to teprve stalo....to, co je v tom clanku popsany, je uplne presny :frowning2:
7. črc 2009 ve 14:09  • Odpověz
hele, tak to by sis tam mozna mela hned zavolat a necekat do zitrka.....aby se ti to treba nezhorsilo.....neni to zadna sranda......
7. črc 2009 ve 14:11  • Odpověz
sis - Anežka je krásná holčička, povedla se vám :sunglasses: :dizzy_face: Aha, nálev rovná se klystýr...tak to mě fakt nenapadlo :grinning: Mě ho taky dělali a musím říct, že mi to vůbec nevadilo... asi jsem blázen :grinning: :grinning:

arwi - no pokud by to opravdu byla preeklampsie, tak to bacha....ale třeba je to planý poplach...udělají ti na to odběr krve a budeš vědět na čem jsi

len - poslední dny těhu jsem měla taky ten neustálý pocit vlhkosti v mezinoží...ale taky to byl jen nějaký výtok...vodu by jsi poznala, to je trochu jiné... :wink:
7. črc 2009 ve 14:12  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:
7. črc 2009 ve 14:13  • Odpověz
sis - o porodné jsme ještě nežádali, ale formulář na něj jsme dostali v porodnici, takže už jen vyplnit a donést na úřad práce, kde se to vyřizuje... Rodný list prcka k tomu potřebovat budeš určitě. Koukám na zadní stranu formuláře, kde píšou co je sebou potřeba: průkaz totožnosti žadatele, rodný list dítěte.
7. črc 2009 ve 14:16  • Odpověz
andul a vítku ahoooj :slight_smile:
7. črc 2009 ve 14:18  • Odpověz
No, jsem tam volala, ale nemel na me cas :frowning2: Ze prej vysetruje :frowning2: Tak nevim, jestli jet radsi do nemocnice nebo kam....ted mi teda nic neni, ale vcera sila
7. črc 2009 ve 14:19  • Odpověz
Ahoj Andulinko......
7. črc 2009 ve 14:28  • Odpověz
andulko a claudi, ahooooj maminky :slight_smile: jakpak se dari vam a vasim ratolestem?
7. črc 2009 ve 14:28  • Odpověz
leni - docela to ujde...malej dneska hezky spinká, tak já stíhám dokonce i nějaké ty domácí práce...ne že by se mi do nich teda chtělo :grinning:
už se ti to taky krátí kočko a za pár dní budeš mít malého drobečka v náručí :dizzy_face: Stěhování to je hnus fialovej, viď? nebude se ti po Praze stýskat?
7. črc 2009 v 15:29  • Odpověz
claudi ja ti ani nevim....tady kde bydlime to ani jako Prahu neberu...mam to tady moc rada, asi mi bude chybet baracek a zahrada a hlavne ty vychazky s Dantem....ale doufam, ze az se Petr vrati, tak pujdem zpatky, najdem si neco na okraji Prahy....tady asi ne, koukala jsem tady na baraky a vsechno je to v rozmeni 6-9 milionu a vys :stuck_out_tongue_closed_eyes: na to mit nebudem i kdyby jsme se opupinkovali :grinning:
na prdolku se uz moc tesim, doufam, ze jeste chvili vydrzi v brisku, abych do porodky nejela ve stresu, jak to dopadne tady...ale porad bojujeme o jmeno...nevim, co to Petra popadlo s tim Oliverem....kdyz jsem ho chtela ja, tak nechtel slyset a ted, kdyz uz jsou vsichni zvykli na Filipka, tak dela cirkus :grinning:
7. črc 2009 v 15:39  • Odpověz
leni - ať vyberete jméno to nebo tamto, tak to je jedno...obě jsou hezká :wink: a aby to ve finále nebyl třeba Denis :grinning:
baráky za 6 mega a výše, to jsou dardy....kde na to vzít, že? :unamused: ale jak říkáš, třeba na okraji se bude dát sehnat něco trochu levnějšího :wink:
a vaši jsou v baráčku nebo v bytě?
7. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Tak mame za sebou navstevu doktorky. Zloutenka nam ustupuje, pribrali jsme na vaze a uz mame 3,2 kg a merime 50cm :slight_smile:

Len stehovani ti vubec nezevidim, ja sem pred porodem taky stehovala, samozrejme s Michalem, ale dalo nam to zabrat a to byla jenom jedna mistnost, ted nas jeste ceka to nastehovat zpatky :grinning:
Jinak ja jsem mela ke konci tehu taky porad pocit vlhosti.

Dneska se chystame vyrazit s kocarkem na prochazku a na malou navstevu za nasi jmenovkyni je o dva mesice starsi :slight_smile: Vcera nam to prekazil dest tak snad dneska nam to vyjde :slight_smile:

Arwi s tlakem fakt opatrne, on na zacatku tehotenstvi se snizuje a pak zase postupne roste a muze to byt jeden z priznaku preeklampsie, ale hlavne pokud nemas bilkovinu v moci a tlak jak horu tak muzes mit jenom mirnejsi formu.
7. črc 2009 v 15:43  • Odpověz
Jsem se trochu zakoukala na televizi. :sweat_smile: Muži na stromech a doktorka Quinnová. :slight_smile:

Arwi, jestli TI je špatně, tak jeť do nemocnice!

Já musím pochválit Víťu za dnenší noc - spinkal krááásně! Kolem 23h se nabaštil, pak se bez pláče probral kolem 3h a pak v 6h a spinkla až do čtvrt na 11h, kdy jsem ho musela probrat napřebalení a krmení, neb jsem potřebovala jít do města. Koupila jsem přebalovací podložku do postýlky, aby mohl být Víťulka třeba mezi jedním přebalením bez plínky a odvětrsal si tak zadínku a bimbulku, stavila se vpráci a dáljsme se nedostala. :sweat_smile: :frowning2: Chtěla jsem ještě do Bejby centra pro to paraplíčko, ale prodá mi ho kolegyňka (použili ho jednou, ale bylo nakočárku cca 10min, protože ho Erik pořád sundával) a pro podložku do vaničky. No,tak pro tu se budu muset stavit jindy. Nebo se tam vypravíme ještě teď odpoledne, až přijde taťka a Vítek bude nabaštěný. Ale jsem už docela unavená - poslední dny mě pobolívá to bříško. :confused:

Jdu dočíst, co se dělo. :slight_smile:
7. črc 2009 v 15:44  • Odpověz
claudi, to ti povim...nechapu, kde na to lidi berou, aby si koupili barak za takovy prachy....dokonce jsem jich tu nasla par za 20-30 milionu :astonished: :astonished: to je fakt neskutecny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nasi bydlej v panelaku, proto z toho nejsem nadsena a hlavne Dante je tam dost nestastnej....nasi maj sice 4+1, 92m, ale ty mistnosti jsou celkem maly a on je tam jak nudle v bande :frowning2: budeme to muset nejak vydrzet.....
sis, jj, jsem z toho nestastna....vetsinu jsem toho udelala sama, kdyz byl Petr v praci a ted mi taky moc nepomaha.....zbydou na nej ty velky veci....ale prave ty prkotiny jsou nejhorsi :stuck_out_tongue_closed_eyes: hezky si uzijte vychazku, je tak dneska krasne....my se najime a zajdem taky na prochazku :wink:
7. črc 2009 v 15:48  • Odpověz
sis -tak to jste pěkní pašáci, krásně přibíráte a rostete :wink: Užijte si prochajdu a návštěvu :slight_smile:

andul - já už paraplíčko objednala z netu...tak doufám, že brzy dorazí a že to nebude žádnej šunt nebo mě z toho klepne pepka a budu tam stejně dávat tu plínku :grinning: Taky jsem přemýšlela, jak to udělat aby prcek mohl být co nejvíce rozbalený a větral si tu svou prdku...to je fajn nápad dát podložku do postýlky :wink: Jsi hlavička makovička :slight_smile:
7. črc 2009 v 15:49  • Odpověz
len - 4+1 je celkem velký byt, to jo, ale je to prostě pořád jen byt, pro Dantíka je lepší baráček a zahrádka, to jo ... ale on to vydrží a vy mu pak za odměnu nějaký domeček pořídíte až taťka vydělá nějaký korunky na misích :wink: :slight_smile: Tak se hezky vyluftujte :slight_smile:
7. črc 2009 v 15:52  • Odpověz
autor
ahoj z prahy :slight_smile:
7. črc 2009 v 15:54  • Odpověz
autor
adámka mám v náruči, honza s tome šli zařídit pojištovnu-naštěstí ji máme z arohem :slight_smile:
cesta s autem super-obě dítka nám spinkala jak andělíčci :slight_smile: jak nás pustili brzo a byl v pondělí ten svátek,tak Adámek nebyl anočkovaný,takže jsme ještě v jilemnici byli na očkování v porooddce a taky na UZ kyčlí a ledvin...manžílek ještě zašel pro rodný list a pak jsme už zabalili a jeli sem domů do prahy...ted mě čeká šílený vbyalování a to teda bude síla....
7. črc 2009 v 15:58  • Odpověz
autor
andulko-já to s tou rourkou nebrala jako výtku,jen jsem to vysvětlila...ještě k ní něco- myslím,že by byl spíš problém,pokud by se používala tak,že by se miminko umělo vykadit jen s rourkou a bez ní ne...ale to je na mamince a na tom,aby si našla zlatou střední cestu...aneb jak se říká-nicse nemá přehánět...

arwi- souhas s holkama,máš-li problém s tlakem,tak šup k lékaři
jardovi gratulace k práci-časem určitě postoupí,na začátku se většinou platy drží nízko-až bude mít po zkušebce,tak se to snad zdvihne...moc vám to přeju:slight_smile:

sis-teda ještě jednou klobouk dolů za porod anežky KP,krásný popis,jsi šikulka :slight_smile:

leni-tak už se stěhuješ? hlavně opatrně...možná jsi to tu i psala-jak s termínem a petrem u porodu? bude to mít šanci s tebou zažít?
k těm fotkám-no honza byl nadšený a rád za ty fotky-překvápko se podařilo :slight_smile: tomík je fakt podobný tatínkovi,ze mě má oči adámek uvidíme jak se vyloupne,ale v něm jsem viděla mýho tátu :slight_smile: takže asi po našem rodě..ale uvidíme časem,ted to ještě nejde říct...

claudi-dnes jsem ti nemávala-já usnula před turnovem a vzbudila se u boleslavi :grinning: co pepínek-čtu,že hezky pospává..to je dobře :slight_smile: a co první den bez tatuldy?
7. črc 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
tak a ještě zpráva OD KLARKY když jsem ji psala o luccce

"Díky za nové info,posílám gratulaci.Co vy,už Vás pustili z porodnice? Já jsem stále pod dozorem Dr. V neděli v noci mě budili křížové bolesti a ráno jsem špinila,myslím,že to byla hlenová zátka.Dostala jsem pigáro,abych nekrvácela.včera jsem byla 2x na monitoru ,zítra Uz a vyšetření. Domů asi až s mimčem.."

a další zpráva

"Jestli to byla zátka nevím,mohla i nemusela být. V pátek začínáme už 37 týden. Včera si tchýně odvezla věci na vyprání,manžel zakoupil vaničku a plíny. jsou zlatí."

..teda nemá to holka naše jednoduchý... :unamused: hlavně,aby byli oba v pořádku...
7. črc 2009 v 16:18  • Odpověz
autor
jo a holky, v jilemnici jsem udělala asi dobrý kup :wink: teda doufám :wink: ještě jsem ho tedy nezkoušela prakticky,ale vypadá to dobře...místo slunečníku a plínky na kočárek proti sluníčku jsem koupila takové látkové stínítko...zkusím pak znásilnit manžela,aby vám to nafotil.... :wink:
7. črc 2009 v 16:45  • Odpověz
autor
http://www.kinderwagen-sonnensegel.de/Sonnensegel/sonnensegel.html

http://www.kasa.cz/baby/koupit/921758/doplnky-a-prislusenstvi/eisbarchen-/

tak vida,fotit nemusíme :grinning:

na těch německých stránkách je vidět,jak to jde i na sporták :wink:
7. črc 2009 v 16:51  • Odpověz
autor
a tu clonu můžete mít až k rukojeti,ale taky mnohem kratší-podle toho jak chcete....
http://www.ondalek.cz/produkt/eisb%C3%84rchen-slunecni-clona-na-hluboky-kocarek

na tomhle odkazu ten menší obrázek-tam je to vidět,jak to jde stáhnout :slight_smile: a sklon stínění si i upravíte podle toho,kam k rukojeti to přichytíte :slight_smile:
7. črc 2009 v 16:53  • Odpověz
BLeduli, a je přes to stínítko vidět do kočárku?

Leni, zvládni to balení a moc se nepřepínej. :wink: Baráka za 30milionů? To má kouhoutky z briliantů nebo co?? :confused:

Arwi, to je super, že má Jarda práci! A 14tis. do začátku je super! :wink: A jak už psala, tuším CLaudi, budete spolu a to je taky moooc důležité! Už nebudeš na všechno sama!

Sis, Anežka je zlatíčko! :dizzy_face: :wink: Čí že je to nevěsta? Že bych Víťu postavila do řady. :grinning:

Klárko, moc moc na Tebe myslím a držím pěsti, aby Ti to rychle uteklo a Ondráška jsi měla už doma v náručí! Drž se, kočko!
7. črc 2009 v 18:51  • Odpověz
Tak jsem tady, kocicky, znami nam zas montovali stenu, uz je to v hromade a snad se to o vikendu nejak povesi. K doktorovi jsem nakonec sla, kdyz se to bude opakovat, mam si normalne zavolat rychlou a nikam uz nechodit :unamused: Muze to byt i preklampsie, nemusi to byt - dneska púrave zjistil houby, protoze jsem mela tlak normaln - ale fuj, nebylo mi dobre :frowning2:

Klarinko, drz se, kocicko, myslim na Tebe
7. črc 2009 v 19:06  • Odpověz
K těm šátkům - já než ho objednala, tak jsem si ho pujčila od kamarádky, abych ho vyzkoušela. Ne každému miminku se to totiž líbí a ne každá maminka šátek zvládá. TAkže doporučuju: buď najít nějakou maminku "šátkařku" nebo si ho půjčit v obchodě. Ale to bývá celkem drahý, kolikrát za cenu koupě nového šátku. Tak to mě pak napadlo ho koupit a pak případně prodat. :wink:
7. črc 2009 v 19:06  • Odpověz
autor
ahojky :slight_smile: máme umytého adámka a už je v postýlce..takže jsme ho poprvé doma koupali :slight_smile: moc se mu to v kyblíku líbilo,skoro by tam usnul :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
ted zpacifikovat staršího prcka a bude chvilka klidu :sweat_smile:

andulko- stínítko jsem jen nainstalovala a vypadá to,že tam vidět bude,ale až zítra půjdeme na prochajdu,tak ti řeknu případně vyfotím jak tam jde různě vidět či nevidět,ju ? :wink: :slight_smile:

k šátku- leni,můžu t šátek půjčit- na Toma jsem si koupila šátek obyčejný a ted na adámka mám lepší ...ale ten obyčejný by na vyzkoušení stačil a pokud by tobě i prckovi šátkování vyhovovalo,tak si pak můžeš koupit svůj lepší a kvalitní...a než porodíš a budeš chtít šátkovat,tak nabízím půjčení šátku i jiným letním maminkám...tak si kdyžtak řekněte,pošlu poštou :slight_smile: njak říkám,je hodně obyčejný- s těma lepšíma se lépe úvazy vážou,ale na vyzkoušení to fakt stačí v pohodě :slight_smile: nevím,kdo tu uvažovat ještě o šátku-claudinka? claudi-kdyžtak fakt napiš-vyzkoušíš na pepínkovi a pak ho můžeme předat lenče či někomu jinému :slight_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. črc 2009 ve 20:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.