• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Tak jsem vypila meltu a litr a půl vody, ale lepší to není. Spíš bych řekla, že horší. A co je nejhorší, neumím si představit, že teď budu kojit. Ještě že budem krmit z pravýho prsu, k němusi můžu lehnout. Z leváho ne, protože mě u toho hodně bolí břicho. :frowning2:

BLedul, objednala jsem si ten sv. modrý. Snadjsem udělala dobře. Zvažovala jsem ho už před tím objednáním a od té doby nad tím pořád přemýšlím. Tak snad je má intuice dobrá a bude nám šátek vyhovovat. Referencemá super.

Berušky, jdu nakrmit Skříťulku a do hajan.
Dobrou noc!
7. črc 2009 ve 23:07  • Odpověz
Ritus, nic si z toho nedelej, ja mela posledni poradnu presne jako ty...vlastne mi vzali ster na streptokoka....jsem si pripadala, jako lahev od mlika....ten doktor ve me tou spejli rejdil jak divej :confounded: :confounded: :astonished: taky me nijak neprohlizel...jsem se divila jak ty...a to tam byl nejakej starsi doktor
sis, tak ja se stavim s Filipkem nebo Oliverem :confused: do rady na nevestu :grinning:
7. črc 2009 ve 23:12  • Odpověz
andul, tak drzim palecky, aby hlavina prestala bolet...hezky se vyspinkejte, dobrou noc :slight_smile:
7. črc 2009 ve 23:14  • Odpověz
kocky, ja si dala sprsku a jdu se taky natahnout....davaj nejakou komedii s Jackie Chanem.... :grinning: tak se vsechny hezky vyhajejte a zase zitra....dobrooooou :pensive:
7. črc 2009 ve 23:16  • Odpověz
Ahojda!

Zdravím při Vátkově snídani. :slight_smile:
Hlava mě pořád bolí, v noci mi nebylo dobře, tak jsme se s Vítkem domluvili,že zůstaneme dopo doma a já budu spát a odpočívat.

Přejeme všem "Letničkám" a miminkům venku i uvnitř krásný den!
Ani a Víťa
8. črc 2009 v 08:11  • Odpověz
Ahoj kocicky moje, preju krasne dopoledne, nejak jsem se nemohla vykopat z postele, ale musim pracovat (doma, nebojte)...

Bledulinku, jeste jsem si zadnou zachranku nevolala, ale je to doporuceni pana doktora, protoze jsem tam vcera radsi sla po tom, co se mi stalo v pondeli (ucebnicove priznaky preeklampsie - vubec jsem nevidela, strasne me bolela hlava, vypadavaly mi slova a vety, fuj), ale vcera jsem uz mela tlak normalni, tak nepoznal nic, ale rekl mi, ze kdyby se mi to stalo jeste jednou, hned si mam zavolat zachranku :frowning2:

Andulicku, to me mrzi, ze Te boli hlavicka, ona byla vazne prudka zmena pocasi a ty hormony na Tebe jeste porad pusobi....snad Te Vitulka dobre ohlida :slight_smile:
8. črc 2009 v 08:31  • Odpověz
dobré ráno

včera jsem se sem už večer nedostala, do jedenácti nám to naše krásné, milé miminko řvalo jako tur :grinning: Trápily nás prdíky, takže došlo na rýži v ponožce a ta pak zabrala a prcek se zklidnil a usnul... Já už byla s taťkou docela vyřízená, tak jsme šli chrupčit taky :wink:

bledul - písnu adresu do IP a moc díky.... jak se s tebou vyrovnám, vždyť tě to bude stát akorát peníze za poslání balíčku ? :confused:

arwi - tak je dneska dobře? opatruj se a šetři síly brouku... :slight_smile:

andul - tak pokud ti to Víťa dovolil, tak teda zůstaň dnes doma a odpočívej...on ti bude brouček malý dělat společnost :slight_smile:

Pepínek chrupká, tak letím ještě do sprchy, na hlavě mám kokrhel první třídy, vypadám jako dement :grinning: Taky nevím co budu dnes vařit ??? :confused: :confused: achhh joooo :unamused:

kočky zatím pa
8. črc 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahoj Claudinko, tak si uzivej Pepinka, doufam, ze ho dnes nebude nic trapit a bolet, ja nemam nejak na nic naladu, ale aspon se tou praci zabavim :slight_smile:
8. črc 2009 v 09:00  • Odpověz
Claudi, já jsem zjistila, že Vítkovi to teplé pomáhá i na usnutí a celkově na sklidnění. :slight_smile: Ťuk ťuk!
Takto zkuste taky. :wink: A pokud rýže Pepínkovi zabrala, tak to příště neodkládej a šupni mu ji na bříško hned, jak se začne kroutit (teda po rozmasírování, jestli masírujete). Nám to ohromně pomáhá!

Vítek teď leží v postýlce (s peckama na bříšku :slight_smile: ) se střídavě zavřenýma a otevřenýma očičkama, občas si něco broukne, občas bekne, ale jinak je zlaťoučký! ťuk ťuk!! A hajá tam takle už od8h! Takže já jsem umylanádobí, dala prát plenky, poklidila a teď piju čajík a mlíčko a asi si k němu po krmení v10h zalezu do pelíšku. :slight_smile:

Arwenoušku, tak aťTi jde práce rychle od ruky! :slight_smile: :wink:
8. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
Anduli, to mate pohodicku, to je prima :slight_smile:
Mne tady nejakej smejd uz hodinu o patro niz vrta - to je kraval :angry: :angry:

Jsem zvedava, jak to bude vsecko s tema nasima dvema malickyma....
8. črc 2009 v 09:33  • Odpověz
Dobre rano :slight_smile:

Andulko snad te ta hlava brzy prestane bolet, asi to je tim pocasim.

Holky co ze to pouzivate na to boleni briska a prdiky? Potrebovala bych poradit.

My jsem uz obe napapany, malou asi tlaci brisko nebo prdiky, porad se snazi vytlacit jakoby bobek ale nejde ji to. Vzdycky chvilku a pak je klid. Poradte prosim zkusene maminky.

My jedem do mesta vyridit pojistovnu a nakoupit par veci. Jeste ze mam doma teticky, malou mi pohlidaji.

Zatim pa
8. črc 2009 v 09:39  • Odpověz
Sis, my Vítka při každým přebalování namasírůjeme, zacvičíme s nožičkama a tím bych řekla, že prdíky výrazně eliminujeme. Ale když se nějaký objeví, tak "vyklepáváme" (poplácáváme na zadeček), krčíme nožičky na bříško a hlavně nahříváme bříško - perfektní jsou ty polštářky z třešňových pecek z DMka nebo - jak psala Claudinka dneska ráno - rýže v ponožce (oboje dáš na chvilku do mikrovlnky nahřát a pak přes plínku nebo zavinovačku položíš mimču na bříško). Taky funguje (ale to si myslím, že hodně rychle vychladne, ale nevím, nezkoušela jsem) nahřátá plínka žehličkou a na bříško.
V lékárně (a nevím,zda ještě někde jinde) sedá koupit masážní protiprdíková emulze "Pupík" - a ta prý taky pomáhá. (tuším, že ji používá a chváli si Ilča)
No a v neposlední řadě se vyplatí pít protinadýmací čaje - já piju "Fu"r Mama" od Babylove - DMko. ALe myslím, že si mamči chválí i čajíky od Legrosu (doufám, žejsemtu firmu napsala správně :sweat_smile: ). Prostě fenikl, anýz, kmín a pod. :wink:
8. črc 2009 v 09:59  • Odpověz
Sis - přesně tak jak to Andulka popsala... :wink: My taky používáme mastičku Pupík, je taková hodně mentolová, namažeš kolem pupíku a jemně vmasíruješ.... Andul má ty třešňové pecky, my použili rýži...Jeden sáček rýže /neuvařené/ nasypeš do bavlněné ponožky a dáš do mikrovlnky cca na půl minutky... Pak prckovi přes plínku na bříško... A cvičení s nožičkama taky zabírá...pěkně kolínka k bříšku a jemně cvičíme doleva a doprava a pak jako když šlapeš na kole... :wink: Bledulka má zkušenost zase s rektální rourkou, prý je to taky šikovná věcička...A Iluš /myslím/ dává kapičky Sab simplex /nebo jak se to jmenuje/, ty jsou volně k dostání v lékárně asi kolem 80-100,- nebo ti je může napsat mudr...
Tak snad si z toho něco vybereš a hlavně doufám, že to pomůže a Anežku nebude nic trápit a maminka bude taky spokojená :slight_smile:

Jako nevím, proč se mateřské říká dovolená ??? Prcek usnul a já tu běhala s mopem po bytě, bo mě ty drobečky se zapichovaly už do chodidel a pak honem něco uklohnit a teď to tu u noťase do sebe házím... :grinning:

Bledulínku - jak to doma zvládáte??
8. črc 2009 ve 12:22  • Odpověz
Claudinko, já jsem si zase naplánovala, jak si se Skřítětem lehnu a ono ne a ne usnout. Tak jsem ho dala do křesílka, na bříško nahřála pecky a hádej co - Vítek spí jak dudek - během dvou minut. :slight_smile: Tak ho asi ještě chvilku nechám v křesílku, vypiju si meltičku a pak ho zkusím přendat do postýlky a natáhnu se, než začnou Muži na stromech. :slight_smile:

Jééé,Víťa chrápe. :grinning: Teda pochrupává. :slight_smile:
8. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz
Andulínku - tak, tak, plánovat si můžeme co chceme, že jo? a ti prckové si to udělají stejně po svém... :slight_smile: Ale pecky zabraly, to je dobře :wink: Do jakého křesílka Vítečka dáváš? to je takové to lehátko - sedátko? Taky ho máme a nevím od kdy ho do něj dávat...
to je srandovní, když ty mimískové chrupkaj nahlas, co? :grinning: :grinning:
8. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:

claudi-chystám ti balíček :slight_smile: a poštu máme před domem,okolo jdu v podstatě skoro vždy :grinning: :grinning: :grinning: tak až tam bude málo lidí ,tak to tam dám...

hele,nechceš ještě něco? napadlo mě ,zda nechceš na třeba vyzkoušení vložky do podprdy od chicca pokud je už sama nemáš....
8. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz
bledul - jsi zlatá holka :slight_smile: Ne, díky, šátek stačí... Vložky do podprdy od chicca mám /jsi nám je přece doporučovala, ne? :slight_smile: tak jsem uposlechla a pořídila a jsou gut :sunglasses: /....
8. črc 2009 ve 13:01  • Odpověz
autor
jinak jsme dnes byli v poradně- poprvé :slight_smile: adámek váží 3910 :slight_smile:

v noci spal 4 hodiny v kuse-podezřívám ho ze záludnosti-namlsá mě,ukonejší a pak spustí typické tříměsíční řvací období :grinning:

jinak prdy máme dost,mám gel flatulin -aůe to je asi skoro to samé co Pupík-prostěě mentolová mastička ...

dnes asi odpoledne půjdeme na matriku ...

andulko k tomu stínítku- je tam vidět bokem-přímo samozřejmě ne,ale bokem ne prcka v pohodě vidíš :slight_smile:

jo a už se tomík svezl na tom stupátku-skejtu a byl nadšený :slight_smile: :wink:

arwi, teda no tak fakt bud opatrná a pokud se něco bude opakovat-a držím palce aby ne- tak fakt neváhej a volej sanitku-preeklampsie a eklapmsie je fakt hnus a dost závažná věc...drž se ...miminka rostu každým dnem a termín se ti taky pomalu blíží :slight_smile:
8. črc 2009 ve 13:06  • Odpověz
Bledulínku, a jak by tofungovalo, kdyby šlo sluníčko z boku?

Claudi,dávám ho do tohodle křesílka: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2238118&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F . Funguje toijako houpačka, takže se v tom Víťovi líbí. A na víc to má funkci brnění ve dvou různých intenzitách a hraje to písničky (ty ale nepouštíme). Takže zabrníme, pohoupáme, nahřejeme a spinkáme. :slight_smile: :wink:
8. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz
andul - tak to máme něco podobného....no hned to dneska vyzkoušíme...Mě se zdálo, že je na to ještě prcek malý...ale vždyť uý je to velký chlap přece :sunglasses: Taky to nějak pod nožičkama brní a hraje písničky....

bledul - ta clona do kočárku vypadá dost dobře... Já už teda objednala slunečník, tak snad taky poslouží... Adulka je pěkný kus chlapa, skoro 4kg...hmmm asi mu mlíčko pěkně chutná :slight_smile:
My jdeme zítra na kyčle, tak doufám, že to bude OK :wink:
8. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
autor
andulko-v nejhorším můžeš tu clonu spustit jako plínku rovně...taky se to dá posunout tak,že jak je to na gumě okolo korby,tak se to dá teoreticky natočit tím směřem odkud sluníčko jde-pokud by tudy mělo svítit déle...uvidím,jak mi to bude vyhovovat,ale asi jo...vzpomínám,jak jsem šachovala s tím slunečníkem..tak uvidíme,zda ten co máme k tomuhle kočárku vytáhneme a nebo bue stačit ta clona...mám ji danou na korbě stále-na stříšce mám patent,kde je rukojet aby se dala korba vzít,tak jsme to schovali k tomu a není to idět a je to pořád k dispozici... :slight_smile:

jé,vy máte vobrační lehátko? to musí být fajn-to se prckům musí líbit :slight_smile:

claudi- hele znáš sudecrem- mastička na prdelku..mě u tomíka vyhovovala,když měl podrážděnou prdelku...dostala jsem vzorek v porodce a protože mám doma normoš balení a tenhle znám,tak ti ho můžu věnovat -když už k vám posílám balíček :slight_smile:
8. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
dneska opět nestihnu s vámi poklábosit, tak aspoň gratulace:

Luco - velká gratulace k Terezce, přejeme jí hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, ať se jí mezi námi líbí a ať dělá svým rodičům jen samou radost.

Dneska se taky Vašík trápí s bříškem, už to vypadalo, že máme klid, ale dneska dostal nový Nutrilon 1 AR, protože hodně blinká, tak jsem ho chtěla vyzkoušet, ale ten nový je hustší a je více napěněný, sice Sab Simplex ty bublinky zlikviduje, ale asi ne dostatečně, takže jsme od rána do půl 12 plakali, taky jsem masírovala Pupíkem, cvičili s nožičkami, příště ještě vyzkouším tu nahřátou rýži, to mě vůbec nenapadlo, děkuju za tip Claudii, jo a klaudi, já mám taky deštník, přímo od x-landru a už vím, že není všemocný, já si asi ještě objednám tu clonu, co tu dala Bledulka odkaz.

Holky mějte se všechyn krásně, pohlaďte miminka a bříška a držte se a Arwi, opatruj se a raději jdi zbytečně k lékaři nebo do nemocnice, než pak si něco vyčítat, drž se, držte se všechny těhulky.
8. črc 2009 ve 13:48  • Odpověz
Ahojky kocinky, ktere jsem jeste dneska nezdravila, musim to zaklepat, ale dnes mi nic neni, zatim jsem nikam nevolala...
Uz vim, ze poridim nahrivaci pecky a houpaci lehatko, tedy pecky dvakrat a lehatko jednou a budou se v nem stridat, snad jsou v poradku :unamused:
8. črc 2009 v 15:08  • Odpověz
deni - tak ještě že jsem neobjednala originál slunečník od xlanderu, byl něco kolem 600-700,- a ten co jsem vybrala je nějaký univerzální /prý/ , s poštovným asi za 400, - Tak jestli bude na prd, tak ztráty nebudou tak velké... :grinning: Uvidíme, nakonec třeba skončíme taky u clony....

bledul - tu mastičku neznám...no tak když nám ji pošleš, tak rádi vyzkoušíme :slight_smile: děkuji kočko :wink:

arwi - to je fajn, že se cítíš dobře...ať to tak zůstane až do porodu :slight_smile:

měla jsem tu návštěvu, maminu se 7-měsíčním klučíkem... Tý jo, to je rozdíl chovat na ruce to naše ´klubíčko a toho 7měsíčního :grinning: :grinning:
8. črc 2009 v 15:43  • Odpověz
claudi já mám origoš z druhé ruky s poštovným za 400,-, ta paní ho prý vůbec nepoužila. Já zatím ještě dobře nevychytala kam s ním, jde dát na rukojeť z pravé strany, ale z levé tam teda místo není a na té pravé pěkně drží, pokud se nejede po velkých nerovnostech, třeba přes pole a ne vždy cloní přesně tak, jak bych chtěla a je na takové pružině, tak se celkem dost hýbe. Možná ten univerzální bude lepší.
arwen, je fajn, že ti je dobře, neboj, zlatíčka budou určitě v pořádku.
8. črc 2009 v 17:12  • Odpověz
autor
deni- koukám,že vašíčka to bříško zlobí :frowning2: asi to není jen tak vybrat to správné mlíčko aby to malému úplně sedlo...držte se..

claudi-kluci šli dnes do lékárny-vzali to okolo pošty :wink: tak až to dojde tak dej vědět :slight_smile:

andulko- dnes mě čekalo ve schránce milé přáníčko:slight_smile: moc moc s manžílkem děkujeme...hooodně mě to překvapilo a potěšilo :slight_smile:

jo a ještě něco-vybalovala jsem dnes tašku z porodky (včera jsem to už nestíhala) a v jedné malé kapsičce jsem měla od tebe tu myšku dřevěnou-jak jsi nám dala v ZOo :slight_smile: ani jsem ji nestihla v porodce vybalit :slight_smile: takže asi působila na dálku :sweat_smile:

arwi jsem ráda,že dnes bylo dobře :slight_smile:
8. črc 2009 ve 20:33  • Odpověz
autor
jéé,ludvi,koukám na fotečky :slight_smile: jsou super a všechny dětičky máš úžasný :slight_smile: matýsek je krásný :slight_smile:
8. črc 2009 ve 20:47  • Odpověz
Ahoj !!!!!!
Bledulko děkuju za pochvalu. Vám se Adámek taky povedl. Je Ti strašně podobný :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
8. črc 2009 ve 20:53  • Odpověz
A co Tomík? Zvládáte?
Budeš to mít holka těžký, ale stojí to za to!!!
8. črc 2009 ve 20:53  • Odpověz
Jééé, gratuluju Lucce k Terezce. Konečně další holčička.
8. črc 2009 ve 20:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.