• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
ahojky :slight_smile: ted mám pauzu-děti spí a já chvíli sedím než půjjdu něco dělat ...

no jsem zvědavá jak to bude,až bude manžel v práci,tenhle týden je se mnou doma....
Tomík se k adámkovi chová pěkně-chodí ho hladit a pusinkovat-spíš se bojím,aby mu něco neudělal neúmysleně -kopnutí atd...jinak dnes mám pocit,že trochu dělal naschvály,ale uvidíme jak to bude..pozornost se mu snažíme věnovat maximální,ale změna to pro něj nepochybně je...

díky za pochvalu adámka-už je ted trochu vybarvenější-není už tak modrý...až manžel stáhne fotky z fotáku tak vložím fotečky....

co jenda už je v pohodě?
8. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz
bledul - to jsi teda fofrník s tím balíčkem.... děkuji...dám hned vědět jak dorazí :slight_smile:

kočky, máte ty miminka mooooc hezký, Adulka i Matějda jsou fešáci :sunglasses: A Ludvi, jak to Terezce a Jendovi s bráškou sluší :dizzy_face:

jsem kaput, jdu do hajan...

dobrou, klidnou noc :slight_smile:
8. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz
Zítra jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá.
Minulý týden měl pořád nález na plicích a mudr. mu dala atb jen na týden :astonished: . Zdálo se mi to málo, tak jsem se dohodla s naší alergoložkou (protože naše mudr. má dovču) na kontrole a ta mu atb prodloužála na 10 dní. Snad už bude zítra v pohodě a nepožene nás na rentgen. Bála jsem se, aby týdenný atb stačili a nazačínali po týdnu znovu s jinými.

Adámka je teda kus chlapa, budeš mít co nosit. Pro Tomíka to rozhodně obrovská změna je. Určitě to oba zvládnete na jedničku a z kluků bude zanedlouho nerozlučná dvojka.
8. črc 2009 ve 21:28  • Odpověz
Naše mudr. mi doporučila pro Matějdu vakcínu Colinfant Newborn.
Měla by být na podporu střevní mikroflory a na podporu imunity, tak jsem zvědavá jestli to k něčemu bude. Má to být určeno hlavně pro nedonošené děti a pro děti alergiků. Mělo by to údajně zabrat i na ty slavný prdíky.
8. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz
Jdu zahnat velký děti do pelechů a poklidit trochu byt.
Sice razíme heslo : Bordel v bytě, šťastné dítě ale všeho moc škodí :grinning: :grinning: :grinning:

Zatím dobrou a poklidnou noc bez prdíkůůůůůůůů.
8. črc 2009 ve 21:36  • Odpověz
Téda, holky, ti vaši kluci jsou kouzelní! :dizzy_face: A jak jim to s těma sourozencema sluší. :slight_smile: Jak tak naně koukám, takmyslím, že to "starší" zvládnou všichni. :wink:

Bledul, doufám, že to překvapení bylo aspoň příjemný. :sweat_smile:
Ten krémík na opruzeniny,cos doporučovala Claudince,je ten všedé krabičce, co vypadá jak krabička od tmelu? :sweat_smile: Dostali jsme ho v dárkové krabičce taky, ale neměla jsme odvahu ho použít. :confused: :sweat_smile: Jenže Víťa má teď tu zadínku děsně opruzenou. :frowning2: :cry:

Ludvi, snad už bude Jenda ok. Držím pěsti! :wink:
8. črc 2009 ve 21:54  • Odpověz
Ahoj kočky,

teda, vy jste to hoho zase nabrebentily :slight_smile:
Andul - díky za odkaz na postýlku, vybrali jsme nakonec od babypointu trochu levnější, ale má taky to závěsný patro a k tomu si pořídíme to polohovací lehátko.

Já mám doma taky jen obyčejný šátek, ale ještě jsme ho nevyzkoušeli a ani asi nevyzkoušíme. Nějak se na to necítím. Ale časem pořídíme to beco a v tom prcka určitě budeme nosit o sto šest!!!

Luucco - velká gratulace k Terezce!!!

Sis a ludvi - ti vaši prckové jsou ale roztomilí!!!

Arwi - koukej odpočívat, kočko. Snad se ti ta tvoje motanice hlavy nevrátí a bude všechno v pohodě. Už to moc času nezbývá, viď?

A prdíky nás trápí pořád. Sice se to teď trochu zlepšilo, ale občas si pěkně pobrečíme. Já Ondrovi dávám ty kapičky Sab simplex, nahříváme plínku (pecky jsem ještě někoupila) a cvičíme nožičkama. Ale už se docela těším, aby to ten náš chlap uměl bez pomoci.
8. črc 2009 ve 21:56  • Odpověz
Jsem dneska děsně unavená. Tak se jdu osprchovat - snad to stihnu, než se ten náš tygr probudí na krmení a snad pak rovnou usne.
8. črc 2009 ve 22:07  • Odpověz
Tak jsem ten krémík našla a je to ten, o kterém mluvila Bledulka, takže ho vyzkouším. A moooc doufám, že Víťulkovi pomůže. Kdyby nic jinýho, tak hezky voní. :slight_smile: :grinning:

Jani, zkute ty pecky nebo rýži - plínka rychle vychladne. Nevím, jak ta rýže, ale třešňový polštářek drží teplý i 3 hodiny. :slight_smile: Ne sice tak teplý, jako při přiložení, ale hřeje pořád. :slight_smile:

My jsme dneska prvně koupali ve vaničce a zdá se, že se to Vítkovi líbí. :slight_smile: Vůbec neplakal a usmíval se a broukal. :slight_smile:
Zítra jdeme k pediatričce na vážení, k Lence oba dva na masáž (doufám, že mi ji Víťulka taky dopřeje) a pak na kontorlu s kyčličkama. No a potom asi padnu. :sweat_smile: :confused:

Jdem přebalit,nakrmit a všichni pak do hajan.
Tak dobrou noc! :slight_smile: :wink:
8. črc 2009 ve 22:48  • Odpověz
autor
ahojky,tak já za chvíli asi budu kojit,tak honem co stihnu :slight_smile:

claudi- rádo se stalo :slight_smile:

ludvi-držím palce s jendou-už je to strašně douho co stoná..skoro měsíc,že? až vyzkoušíš ten Colinfant Newborn tak nám dej vědět,zda to zabralo....kouknu se na internetu co píšou ....

andulko- no překvapení to bylo příjemné a moc milé...děkujeme moc :sweat_smile: :slight_smile:
ten sudocrem je opravdu jak v krabičce od tmelu :sweat_smile: ,ale u toma mi pomohl a pak jsme ho normálně pužívala...tak ho vyzkoušej a uvidíš....jo a v porodce měl adámek dost ošklivou kůžičku a hlavně pod plínkama a doporučili mi to koupat v řepíku a fakt je to lepší...udělala jsem odvar,přidala do vody na koupání a v tom ho koupala...

jani- koukám,že ondráškovi je už přes měsíc..to hrozně utíká....však za chvíli to bude umět sám-prdět....

nejvíc bych uvítala,kdyby se nemuselo dávat odříhnout-hlavně v noci-bych jen nkojila vleže a u toho bych vytuhla,,,takhle se držím,abychom pak ještě krkali atd..
8. črc 2009 ve 23:36  • Odpověz
Ahoj maminky a zbytek těhulínek (tři, to moc ne, co?) Jak je dnes u vás? Tady je kosa a zataženo, brrrrr :frowning2: Zas je naděje, že mi nebude blbě vlivem vedra, jdu si udělat kafíčko a hořčík a těším se, že se na mě někdo z vás přijde podívat :slight_smile:
9. črc 2009 v 09:18  • Odpověz
Ahojky všem, koukám, že fakt máme všechny krásné ty naše dětičky :grinning: :grinning: a nemůžu si pomoct, příjdou mi všichni ti naši kluci si podobní, hodně v nich vidím Vašíka :sweat_smile: , jen Adámek je prostě celá maminka :grinning: :grinning: . Mě příjde, že se nám Vašík hodně mění, jednou je podobný mě a po pár dnech zase Jirkovi a je to pořád dokola.

Andul, vy jdete na kyčle už teď? My byli kontrolovaní hned v porodnici a jdeme až v 6ti týdnech, doufám, že je bude mít v pořádku, v porodce měl. Jak jsem už psala, přes den pokud někam nevyrážíme se snažím ještě dávat do jednorázovky látkovou plínu, tak to snad bude dobré, jinak teď zkoušíme Pampersky a jsem zatím spokojená. Musím zaklepat na dřevo, že Vašík zatím s opruzením zadečku nemá problém, mažu ho Rybilkou a řekla bych, že teda mažu dost a je všechno v pořádku.

Ludvi, ať už je brzy Jenda v pořádku a ty atb rychle a úspěšně zaberou. To heslo je krásné, já to taky s úklidem taky strašně nepřeháním, stačí pak chvilička a je zase čisto, to si raděi odpočinu než bych gruntovala :grinning:

Jani, my taky objednali včera lehátko a chceme ještě chůvočky?
Holky jestli máte chůvičky, tak jaké a jaké máte zkušenosti? My bydlíme v RD, který je 2patrový a chceme malého slyšet i na zahradě, když budeme venku.

od známých máme vyzkoušené tyhle, ty měly krásný dosah i do altánu a dál
http://www.detske-chuvicky.cz/p/philips-scd489
ale jirkovi se ještě zamlouvají tyhle
http://www.consumer.philips.com/consumer/cs/cz/consumer/cc/_productid_SCD530_00_CZ_CONSUMER/SCD530-00
nebo tahle, přesně nevím, která se mu víc zamlouvá, ikdyž tam je rozdíl i v ceně
http://www.consumer.philips.com/consumer/cs/cz/consumer/cc/_productid_SCD510_00_CZ_CONSUMER/SCD510-00
9. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
Ahojky od prsíčka. :slight_smile: :wink: Teda Víťa zdraví od prsíčka. :grinning:

Arwen, těhulky i sTebou jste min ještě 4 - Ty,Lenďa, Rit a Klárka.
Dpufám,že se ten předpoklad splní a žer Ti nebude špatně! :wink:

Holky, nevíte některá, jak je to s PPL- jestli dnes podám, zítra dodaj?
9. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
Arwen ahoj, já už kafčo za sebou mám, snídani taky a Vašík se mi už pomaličku budí po 3 hodinkách spánku.
U nás je taky zataženo a zima, ani nejdu ven s Vašíkem, u nás dost fouká a nechci riskovat, že bude nemocný, ještě nezkoničilo 6ti nedělí, tak to nechci přehánět, spinká u otevřený ventilačky tak aby na něj nefoukalo, ale doma bylo čerstvo.
9. črc 2009 v 09:43  • Odpověz
Deni,my máme tuhle: http://www.detske-chuvicky.cz/p/philips-scd510
Funguje na hafokanálů, takže nám neruší signál kolem jezdící sanity, je obousměrná- takže můžem na Vítka mluvit z jiného pokoje a to světýlko je taky fajn- takový malý tlumeně svítící bod, že vidíš, zda má mimi zavřené oči nebo ne, mimčo není v absolutní tmě, ale tmu vlastně má.Jedinánevýhoda, kterou to má, tak to, že rodičovskou jednotku musíš hlídat, aby byla dobytá. Ale to asi u všech.
9. črc 2009 v 09:48  • Odpověz
Ježkovy zraky, Andulko, já zapomněla na Klárku, fuj, to jsem ale :angry: :angry: Klári, promiň, to je tím, jak Tě držej v té pitomé nemocnici :frowning2:

PPL funguje spolehlivě, my v práci ani jinak neposíláme :slight_smile:

Denisko, Ty vidíš Vašíka ve všech miminkách? :slight_smile: To je hezký :slight_smile: Já vidím pořád jen sud :slight_smile:

Holky, tak můj doktor má na přelomu července a srpna 14 dní dovolenou....to jsem v háji :frowning2:
9. črc 2009 v 10:07  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

andul -ppl ted u nas bylo, v uetry jsem objednala navecer, vcera prisel email, ze posilaji zasilku a dnes rano v pul osme telefon od ppl, ze kolem pul desate jsou tu a taky ze jo...slunecnik na kocarek uz je doma...jen jsem ho jeste nestacila ani rozdealt nebot zviratko nase male je nejake mrzute a mam ho na ruce :wink:

deni - chuvicky mame nejake obyc, dostali jsme je, myslim ze znacka sencor, jsem s nima moc spokojena, nejsou obousmerne, jako ma andul, ale to neva... hodne je pouzivam a muzu byt v klidu, kdyz vim ze prcka uslysim kdyz se vzbudi a ja jsem venku nebo naopak on venku a ja doma neco solicham :wink:

tak uz mame jen ctyri tehulinky, jo... teda posledni ctyri mohykanky :grinning:

mam taky chut na kafomliko, ale musim pockat az mladas zabere, aby tu zase nebekal :grinning: a na kycliky jedeme dneska, pojedu sama, tak doufam ze to zvladnu :wink:
9. črc 2009 v 10:08  • Odpověz
arwi - tak ho prece musi nekdo zastupovat po dobu dovolene pro akutni pripady, ne... tak nesmutni :wink:
9. črc 2009 v 10:12  • Odpověz
Claudi, o to vůbec nejde, jde o porod, můj.....
9. črc 2009 v 10:14  • Odpověz
aha.... ale ty nebudeš rodit na přelomu července a srpna, jasny :wink: dvojčátka ještě chvíli vydrží a počkají si na tvého mudr :wink:
9. črc 2009 v 10:16  • Odpověz
Claudinko, to uz nevydrzej, to vazne pochybuju, uz ted zacinam 33.tt, tusim....to bych je musela donosit do 37. - a to vzhledem k tomu otvirani asi neklapne. Ti dalsi doktori, co tady jsou, ty jsem nikdy u porodu nechtela, to se dam radeji dovezt do Hradce :angry:
9. črc 2009 v 10:25  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
9. črc 2009 v 10:28 • olinka_andy
Oli, hihi, to je super otazka :slight_smile:
Ja napul Sandru cekam, ale FAKT NEMAM v rodine nikoho, kdo fandi Arsenalu :grinning: :grinning:
9. črc 2009 v 10:33  • Odpověz
autor
krásné ráno :slight_smile:

holky,za chvíli se přijede na adámka podívat můj tatka -jede do prahy an kontrolu k dr,tak se i zastaví..
..tak jsem zvědavá :wink:

vložila jsem do alba nové fotky,jak se nám adámek mění a vylupuje z poporodní oteklé modré podoby :slight_smile: a andulko,je v albbíčku i pár fotek té sluneční clony-stínítka...

arwi- určitě to s porodem dopadne dobře i s jiným lékařem...věř tomu :slight_smile: a třeba tě i miminka překvapí a udrží se déle :slight_smile:

jo a spala jsem do půl desáté-tatínek si vzal v sedm adámka i tomíka a já slastně dospávala....tomu říkám luxus-ale to mi brzy skončí :wink: :confused: :sweat_smile:
9. črc 2009 v 10:33  • Odpověz
autor
deni- ty všude vidíš vašíčka :slight_smile: to je pěkný :slight_smile: já po porodu měla pocit že vidím tomíka v adámkovi,ale hned druhý den jsem tam toma už neviděla a viděla mého tátu :slight_smile:))

holky,ty miminka tak krásně voní,to je boží,já kněmu tak ráda čuchám :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. črc 2009 v 10:36  • Odpověz
Bledulko, jako to si nedelam legraci, ze je Adamek celej Tomik a cela Ty...to je podoba jak blazen :slight_smile: Krasny kluky to mas a tatínek je hodnej, ze Ti pomaha...poslouchej, mam na Tebe otazku - u mne je asi hloupost cvicit s mickem EPI-NO a pit malinik, vid?
9. črc 2009 v 10:40  • Odpověz
tak zvířátko konečně usnulo :slight_smile: a maminka se napapala...

arwi - ty si takhle vybíráš koho chceš u porodu? mě to bylo úplně jedno... hlavně aby vše dopadlo dobře a kdo mě bude rodit, to jsem ani nepřemýšlela... Měla jsem radost že jsem měla u porodu porodní asistentku Helču, co jsem k ní chodila na předpor. kurzy, to jo, to potěšilo :slight_smile: To je dobré s tím Arsenalem :grinning: :grinning: U nás by tam musela být napsaná SLAVIA :grinning: :grinning: /taťka fandí :wink: /...

bledul - voní krásně miminkovsky, taky bych ho pořád očenichávala :grinning: :grinning:
9. črc 2009 v 10:59  • Odpověz
Claudinečko, já si nevybírám, ale s těma dvěma mám větší strach, tenhle doki mě zná, ví, co a jak a já nikdy nechtěla do Jičína, už proto jsem rodila Danulíčka ve Vrchlabí, víš? Tihle páni doktoři, co tam jsou,no nevím, mám na ně vlastní názor, proto jsem šla tady k tomu do ambulance a ona ta dovča vyjde zrovna takhle :frowning2:
Já si nevyvbírám, to ne, ale je to prostě rizikovější, než u jednoho....
9. črc 2009 v 11:30  • Odpověz
mě ty děti nějak splývají :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
adamek s tomíkam jsou ale celá bledulka, to se nezapře
já tu měla kamarádky s dětmi, tak jsem si užívala, ted mi vašík spinká v náručí, tak píšu jednou rukou, tak sory za chyby
9. črc 2009 v 11:37  • Odpověz
arwi nebij ještě vydržíš a určitě ti bude jedno kdo tě rodí, uvidíš :grinning:
dneska vašík celkem dobře snesl ten zahuštěný nutrilon tak snad to tak bude dál, v noci ho pro jistotu nedostal, aby se vyspinkal a byl fakt klídek a vyspaná jsem i já
9. črc 2009 v 11:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.