• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ja netvrdim, ze tohle cviceni je 100% ale u nekoho to zabrat muze...

Arwen:tahle pani ma taky dvojcatka a predtim mela chlapecka, tak se ji muzes zeptat na dojmy z porodu... a jestli rodila SP nebo CS
12. črc 2009 ve 22:33  • Odpověz
Ještě jeden vzkaz pro Bledulku,
vakcínu jsme malýmu dali teprve 3x. Na prďajse to asi moc nezabírá, ale snad to bude mít smysl do budoucna.

Mějte se všechny krásně, jdu do vany dokud teče teplá voda. Pa
12. črc 2009 ve 22:33  • Odpověz
Ludvisku, ahojky, holcicka ma 1,95 kg a chlapecek 1,85 kg, tedy dle odhadu a ja si pripadam, ze maji oba vahu minimalne parni lokomotivy.....
ono je to s temi cviky dost mozny, ale kdyz jsem priotevrena, tak Ti nevim...drzim palecky s laktacni poradkyni, ono to bude dobry a Matejicek si zvykne na nejaky dany rezim...

Leni, zitra jde poprve, vis? Je třo obsluha nejakyho stroje, ale vzhledem k jeho maturite s nim tam do budoucna SNAD pocitaji nekam na jine misto.

Vite, co je prdel? Sotva neodjede, POPRVE neodjede, vypadla mu korunka a nema tady zubare - takze zitra musi skloubit zacatek prace se shanenim zubaka, kterej by ho vzal, i kdyz sem nepatri.....
12. črc 2009 ve 22:34  • Odpověz
Tý jo Arwen, tak to už jsou kusani. To máš opravdu co nosit. Hlavně už by měli být v poho kdyby se něco poto, ne?
Všechno dobře dopadne, uvidíš.

To je pech s tou korunkou.....
12. črc 2009 ve 22:41  • Odpověz
Ludvi, ja si tak rikam, ze by to uz rozchodili normalne, i kdyz by asi byli chvili v inkubatoru a ja s nima v nemocnici. Lepsi, kdyz se drzej u mne, ale pronesou se, to jo.....kdy Ti ma prijet ta poradkyne?

Dobre ranko vsem ostatnim maminkam a tehulkam :slight_smile:
13. črc 2009 v 07:44  • Odpověz
čauky kočky :slight_smile:
ludvi - tak to jsem zvědavá co ti poradkyně poradí... kdy že to přijde, dneska navečer jo... držím palce :wink:

leni - třeba tobě se šátkování osvědčí lépe a dantík bude moc prohánět lesní hrbolaté cesty :wink:

arwi - jarda má ale smolíka :frowning2: snad nějakého zubaře splaší....

ještě malá info - včera jsem dostala tip na kapičky na prdíky...Baby calm se jmenují, prý jsou dobré a účinné a jsou to homeopatika....takže dnes se v lékárně hned poptám ....
13. črc 2009 v 09:18  • Odpověz
a ještě dotázek: holky co kojíte, zobete nějaké pilule vitamínů? a jaké?
13. črc 2009 v 10:45  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

naši domácnost ovládl chaos :grinning: :grinning: :grinning:

jsem prvně sama doma a už je legrace :wink: :grinning: :grinning:
ráno si vesele kojím adámka,manžílek už je v práci a tomík se rozhodl,že si sedne na nočník...máme hrací..
takže se vykadil,pak lítal s pokaděným zadkem po pokoji,všude smrad, do toho nočník stále dokola hrál tu přiblblou melodii a adámek stále sosal a stále sosal...docela dilema,co dřív- dokojit,či zlikvidovat ten nebezpečný odpad včetně pokaděnýho zadečku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

holky,jen v rychlosti- andulko- s ouškama ti neřeknu,já jak koupu v kyblíku na stojáka tak oška neponořuji,ale hlavičku vodou polévám-takže přes uši mi voda jde,ale nenateče dovnitř...takže jsem neporadila...

claudi- s šátkem se rádo stalo, doufám,že tě neodradilo to,že se hůř váže než kvalitní...jinak zatím si ho nech u sebe a pak ho pošli Lence,pokud se mezitím nikdo jiný neozve- holky- nabídka platí stále :wink: - nabízím k vyzkoušení šátek na nošení prcků-pokud někdo chcete šátek půjčit a vyzkoušet,tak vám ho claudinka pošle a vy ho pak pošlete lendě..

Ludvi-díky za info o vakcíně...a jak se jako užívá-to je jako jedna vakcína rozdělená do více dávek? já se zeptát mudry-zda by mi to doporučila na ty střeva...škoda,že jsem o tom nevěděla,když byl malý tomulka-tomu by to asi onehdá mohlo pomoci....

arwi- držím palce s autíčkem,aby se kupec našel..hele a proč ti nevzali havarovanéto bylo havarované jako hodně? vždyt kolikrát se taková auta v bazarech prodávají a kupující je na to upozorněn-pokud to bylo jen tuknutý,tak by nemusel být problém,ne? zkus i jiný bazar...
13. črc 2009 v 10:55  • Odpověz
autor
ahoj claudi- neberu, snažím se jíst pestře,akorát vápník zobu,když nesmím moc těch mlíčných výrobků...jinak u toma jsem chvíli zobala calibrum mami
13. črc 2009 v 10:57  • Odpověz
Bledulinku, na tom aute neni ABSOLUTNE nic videt, pozna to jen oko VELMI zkuseneho mechanika a ta krabicka. Napisu si cedulku, ze je auti na prodej a tam,kde bude stat,si to lidi budou moct precist. Dam ho nafoceny na net a na bazary kaslu....no, bylo nabourane hodne, to mam z toho, ze jsem ho pujcovala,ale je to cele vymenene, je, jako by sjelo z linky, sechny dily jsou proste nove a ten clovek me akorat nastval - nicmene je to logicke, je to jejich prace stahnout zakaznika co nejniz,, aby na tom vydelali

Hele, to muselo byt super, to Tve dnesni rano :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Ja musim ve 12 na jednu pujcku,pak ve 13 na 2 hodiny do prace a pak mam vybery, Danecka ve skolce, uz to zase zacina, doufam, ze ho Jard pohlida, az budu odpoledne pryc. Trva mi to dele, jak se snazim vsecko delat pomalu a opatrne...
13. črc 2009 v 11:24  • Odpověz
bledulínku - tak to bylo u vás teda fakt dilematické ráno .... kojení nebo nočník, toť otázka :grinning: :grinning: úplně si to dovedu živě představit.... já když včera kojila Pepína, tak mi na plotně utíkaly brambory...smradu taky jako v hradu, ale neměla jsem tu sílu mladýho odpojit a jít ty brambory stáhnout, takže vesele dál utíkaly... :grinning: :grinning:
s tím šátkem - snad ani to vázání mě neodradilo, to ne...ale nějak mi to nesedí, vlastně ani nevím přesně proč... :sweat_smile: Taky mě už napadlo, že navštívím naši skorosousedku /má ročního chlapce a šátkovala/, aby mi poradila co a jak... Takže pokud zatím nikdo nemá o šátek zájem a bude ležet u mě, tak to třeba ještě prubnu :wink:

arwi - no vidíš, dobrý nápad s tou cedulkou na autě... třeba se někdo zrovna najde, kdo takové auti chce a ty ho prodáš raz dva :slight_smile:

jůůů, to je hodin....musím se jít nachystat a připravit maldého na cestu, v jednu máme být v poradně a já si tu sedím a tluču do počítače... jsem hrozná matka :grinning: :grinning:
13. črc 2009 ve 12:17  • Odpověz
zdravím po víkendu
přežila jsem ho celkem pohodě, hodně návštěv, proběhlo to focení, byla strašná sranda, tak se těším na výsledek, snad bude brzy, ještě než mě přepadne porod :grinning: hodně cítím podbřišek, v leže je to dobrý při stání je to horší a nejhůř je mi asi při sezení, tak jsem zvědavá, jak přežiju 30 minut v autě, zítra mám poradnu :slight_smile:
jdu si zabalit tašku do porodnice a taky musím dojít na zahrádku, aby se náš pesan vyčůral :wink:
13. črc 2009 ve 12:44  • Odpověz
dobré odpoledne,

teda včera jsem si dopřála pestrou stravu a měla jsem dneska velmi pestré dopoledne :frowning2: .
Takhle řičet umí určo jen naše dítko :grinning:

Pod oknem se nám koupou pasťáci a děsně u toho řvou. Vždycky mi malýho vzbudí ( a to je myslím zvyklej na ledaccos). Přemýšlím, z čeho si vyrobit prak ......
13. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
Ahoooj!!!

Už se mi po vás, holky, stýskalo. :slight_smile:

Včera jsme byli celý den venku a bylo to hrozně fajn. Vyvětrali jsme Víťovi zadínku a brouček u toho maminku krásně počůral. :grinning: Dneska jsme byli dopoledne ve městě a teď Skřítě vzorně spinká.
Navečer přijede segra - už se na ni hrozně těším, od února jsme se neviděly. :frowning2:

A teď jdu juknout, co se probíralo- :slight_smile:
13. črc 2009 ve 14:30  • Odpověz
ahojda :slight_smile:

tak zase na chvilku klid :slight_smile:

claudi - mně šátkování taky moc nesedí, až bude Ondra větší, pořídíme to beco a bude se nosut v tom anebo takovou tu krosničku na záda (nemáte s ní některá nějaké zkušenosti nebo jen tak z doslechu?) a jak jste dopadli v poradně?

leni - teda ten tvůj chlap je skoro stejný jako ten můj :slight_smile: no jo, nic je nerozhází a žijou si svůj discopříběh :slight_smile: ale obdivuju tě, že dokážeš zachovat chladnou hlavu
ta jo a v sobotu už máš termín? to to letí :slight_smile: a s tlakem to je sice na pytel, ale jak psala bledulka - je dobře, že celé těhotenství to bylo v pohodě!!!
A k fotkám nemám co dodat :slight_smile: jsou úžasný!!!

bledulko - no jo, máš veselo :slight_smile: musí to být sranda
a co Adámek? určitě to je moc hodný mimčo :slight_smile:

arwi - s autama je to na pytel, ale jestli je ta fabie po bouračce úplně opravená, tak ji na inzerát určo prodáš
my jsme teď museli naše staré auto opravovat - stálo to 10000 a protože už má hodně najeto a rezne tam náprava (nebo co), tak se Honza rozhodl, že jezdit s ním je nebezpečné. Výhodně jsme koupili deset let starou octávku a tohle chceme prodat. Jenže za tu cenu, kterou bychom si představovali ho nikdo asi nekoupí... Takže nám zůstane i tohle staré a k tomu dluh u Honzovo dědy. Jsem zvědavá, jak to budeme splácet...
A stěna je moc pěkná. A neboj, sundavat ji nebudete muset - vždycky to nějak jde

klarko - na fotky se moc těším a doufám, že se z poradny ještě vrátíš domů :slight_smile: jedeš už do toho Benešova?

ludvi - s tím kojením to snad bude v pohodě - jsem zvědavá, co ti poradí ta laktační poradkyně
já bych místo praku spíš pořídila nějaký granát - soused už od rána něco řeže nebo bourá - a to jsou strašný zvuky (nemůžu dát malého spinkat ani do kočárku na zahrádku :frowning2: )

Jinak u nás byl docela pohodový víkend. V sobotu jsem vyrazila na nákupy a pak za kamarádkou a vyjeli jsme s kočárkem a v neděli jsem vyrazila za rodičema do Krupky. Můžu vám ale říct, že jezdit sama s prckem v autě není vůbec zábava. Musím ho mít na zadní sedačce, protože nemáme vypnutý airbag (bledulko - u vaší octavky ho máte vypojený?) a jsem z toho docela nervozní. Takže každou chvilku zastavuju a chodím se na něj dívat.

A prdíky nás trápí pořád. Tedy já nevím, jestli je to bříškem, ale kolikrát pláče i hodinu a už nevím, co s ním mám dělat. Zkouším všechno možné - přikrýt, odkrýt, přebalit, pochovat na všechny možné způsoby, dudlíka, zpívání, puštěnou hudbu a nic. Už jsem z toho docela vyřízená. Takovýhle ječák má tak jednou až dvakrát denně. Včera ho to chytlo u mojí mamči. No, byla z toho docela hotová. Brečel v kuse skoro dvě hodiny. Kolikrát se chudák nestihne ani nadechnout. Já nevím, jestli takhle brečí každé miminko, ale myslím, že ne.

Jo a dneska nám končí šestinedělí :slight_smile:
13. črc 2009 v 15:55  • Odpověz
Říkala jsem si, že ilus se tu dlouho neobjevila, ale tušila jsem, že vegetí u rodičů :slight_smile:

A s rit je snad všechno v pohodě - třeba jenom odpočívá, určitě by dala vědět, kdyby se malý už narodil :slight_smile:
13. črc 2009 v 15:59  • Odpověz
jani ahoj
ano jedu do Benešova, jsem tam dlouho nebyla co :grinning: :grinning: a domů se rozhodně podívám, nevím pro by mě tam drželi, a jestli jo tak se zblázním :rolling_eyes:, cítím se docela dobře, někdy líp někdy hůř, ale trochu už funguju, samozřejmě to nepřeháním
tašku už jsem jakž takž pobalila, poraďte třeba nějakou maličkost, která se vám hodila????
pračka zrovna doprává poslední věci, které ještě zbyly doma a neprala je tchýňka a pak musím roztřídit oblečky a vybrat, v čem prcek pojede domů :wink:
13. črc 2009 v 16:05  • Odpověz
autor
arwi- tak třeba nad uspěješ soukromým inzerátem...budu držet palce...uvidíš,že se to nějak vyvrbí :slight_smile: ta obýváková stěna je krááásná,přesně můj šálek kávy :slight_smile: fakt super...

claudi- takže u vás pro změnu smrádek z brambor,jo? :grinning: :grinning: a šátek-pokud se nikdo zatím neohlásí si fakt u sebe nech a klidně vyzkoušej znovu...však sama uvidíš,zda se to to ještě bude chtít zkoušet... :slight_smile:

jani- tak gratulace k ukončení šestinedělí :slight_smile: trošku závidím,i když si nemůžu stěžovat- lehkou zrcátkovou kontrolou jsem zjistila,že trhlinka už je zahojená,ten můj jediný vnější steh mi vypadl,takže pohoda...
ke krosničce- no máme ji-dostal ji tomík k narození- -velkou a je super na delší trasy,ale je sama o sobě těžká-oproti látkovým nosítkům,takže třeba ted už v ní toma nosit nemůžeme-resp já ne a manžel by se asi musel střídat s někým.. a když prcka chodícího neneseš,tak stejně se táhneš s krosnou...na běžné nošení bych šla spíš do nosítka,na cestování a delší túry je fajn,ale za tu cenu se asi nevyplatí......
k autu-my vozíme děti jen vzadu,takže airbag máme u octávky zapnutý...já neřídím (dlouho jsem nejela,časem to snad osvěžím) a jezdíme jen k rodičům na dálku a to řídí manžel..já sedím vedle něj a dítka hezky vzadu....zatím jsme tak jeli teda jen jednou -z jilemnice-ale šlo to...

klárko-držím palečky zítra na poradnu :slight_smile:
víkend věřím že musel být super-po těch týdnech v nem... těším se na ty fotečky :slight_smile: a bud na sebe opatrná :slight_smile:
13. črc 2009 v 17:58  • Odpověz
Arwenoušku, já jsem měla pocit určité méněcenosti, když bylo jasné, že půjdu na císaře. A taky jsem chtěla, aby si Skřítě prošlo tou přirozenou porodní cestou. Ale jak už jsem psala při popisování mého porodu, ta "dirka" v břiše je fakt malinká a mimi je vytlačovaný z břicha skrz odpor stažených břišních svalů, takže si jakoby tu porodní cestu projde taky - jen se místo s kostma pere se svaly. :wink: A nemysli si, onje i ten císař makačka - hlavně potom. :wink: :slight_smile: :sweat_smile: Takže myslím,že to vyjde na stejno a vzah k miminku si myslím, že to neovlivní. :wink: Vítka miluju hrozně moc moc moc i když šel na svět bříškem! :slight_smile: :wink:

Claudi, ten nápad se sousedkou je prima - ono stačí šátek nějak jinak uvázat nebo do něj mimičo špatně položit a je to. JAk se šátkování zatím učím, tak kolikrát musím taky převazovat a utahovat a tak. A jestli jsi ochotná tomu dát ještě šanci, tak držím pěsti, aby byl další pokus příjemnější. A když to nepůjde,tak to nepůjde. Beco je taky fajn. :slight_smile: :wink:
MMCh - co poradna? Jak Pepča přibral?

Bledulinku, problém s oušky jsme už vyřešili - dneska jsem koupila podložku do vaničky, takžebude mít Skřítě ouška nad vodou a nebudu se muset bát,když nám klesne ruka a potopíme mu hlavičku i s ouškama.
JAk jste zvládli zbytek dne bez taťky?

Ludvi, doufám, že vámlak.poradkyně pomůže a žeto nebude tak hrozný, jak se bojíš.

Na Ritušku číslo bohužel nemám, ale myslím,že ho má Bledulínek. :slight_smile:

Leniku, ptámse Tebe, protože zyblé mamči předpokládámuž pláštěnku nakočárek mají a Arwen bude dvojkočár a na ten by se to nevešlo - ale mám na odkup pláštěnku na kočárek (nedopatřením jsme koupili dvě :grinning:). Tak kdybys chtěla, písni. :wink:
Od tchýňky jsem dostala lišky a mámpocit, žes nedávno dělala liškovou omáčku, mohla bys mi prosím písnout recept nebo odkaz? Děkuju.

Mám kluky na zahradě, tak jdu vysát pokojíky.
13. črc 2009 v 18:06  • Odpověz
autor
jani, jak píše,že ti ondrášek hodně plakal..u adámka zatím nevím jak to bude,ale tomík byl od prvního týdne strašně neklidné a uplakané miminko...kojila jsem ho často, prdíky taky měl,ale i tak plakal hodně oproti jiným dětičkám,co jsem porovnávala s kamarádkami atd..no a vyzkoušela jsem následující-miminko pevně zabalit- ne do rchlozavinovačky,odkud se mu ručičky dostanou,ale normálně do tetraplany-tak,že měl na spinkání ručičky podél těla- tím se omezilo,to,že sebou škubala těma ručičkama nešermoval-což ho předtím budilo a lekalo..navíc prý mají miminka pocit,že jsou v děloze,jak jsou těsněji svázaní a to je uklidnuje...no a pak jsem si s ním sedla na balon a mírným pohupováním ho uspala v náruči...a k tomu jsem mu pustila tzv. bílý šum ( já použila rozladěné rádio,někdo zkouší fén,či vysavač) ono totiž když jsou miminka v děloze,tak proudění krve v tvé aortě a dalších cévách je tak hlasité,že ho vnímali podobně tak,jako když pustíš třeba ten fén... a to jim opět prý připomene dělohu a oni se zklidní...k tomu jsem mu dlaa dudlíka a musím říci,že se to strašně omezilo -ty záchvaty pláče,kdy se nedal zklidnit.. a ve třech měsících najednou jako když utne-během cca týdne dvou - postupně jsme přestali zavinovat,rozladěné rádio jsme nepotřebovali a bylo to docela v klidu...zní to všechno divně,ale za zkoušku nic nedáš :slight_smile: když si člověk už neví rady,tak zkouší ledacos...
13. črc 2009 v 18:20  • Odpověz
autor
andulko ahoj :slight_smile: tak lehátko je určitě fajn-budeš mít obě ruce volné :slight_smile:

co Tomáš-jsou s Vítkem asi pěkná dvojka,že?:slight_smile: já se vždycky staršně ráda dívám na honzu s dětma,když neví,že ho pozoruju- je super je pzorovat -jak se k nim pěkně chová atd... :slight_smile:

dnešek byl v pohodě,jediný karambol bylo to,že se nám vypnuly pojistky ve chvíli,kdy jsem chtěla nahřát pecky v troubě... :slight_smile: :wink: adámek je zatím hodný,takže jsem se i dost věnovala tomíkovi a i se po obědě s nimi vyspala...ale až adámkovi začne to pravé řvací období,tak bude konec takovýmto idylkám :slight_smile:
ted je honza s tomem venku,já peču chleba,vařím obídek a peru a mezitím datluji sem :slight_smile: a asi se přemůžu a půjdu žehlit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

na ritušku číslo mám,pokud by se ještě chvíli neozvala,tak jí písnu,ale nerada bych jí uháněla :wink: ...rituška docela často zmizne a pak se objeví :slight_smile: číslo na mě má,tak předpokládám,že kdyby nám něco chtěla oznámit,že napíše :slight_smile:

ludvi-tak co laktační porakyně? jak jste s Matějíčkem dopadli?
13. črc 2009 v 18:27  • Odpověz
Jééé, koukám, že jak jsem měla ten vzlaz rozepsaný dlooouho, že se tu objevila Janička s Klárkou.

Jani, já bych taky zkusila to pevný zavinutí a Vítkovi pomáhá i poplácávání do zadečku.

Klárko, tak Ondráškovi něco hezkého vyber.

Hihi, když jsem šli zporodky my, tak bylo Víťovi všechno veliký. :grinning: V 56 jsmetotiž měli jen samé letní věci a ten týden bylo hrozně zima a lilo jak z konve. :frowning2:

Jdu vařit špenát. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
13. črc 2009 v 19:01  • Odpověz
Jo a zkoušela jsem jahody v bublanině a během "pečení" jsem jich pár taky snědla a Víťulka v pohodě! :slight_smile: ťuk ťuk! :zipper_mouth:
13. črc 2009 v 19:02  • Odpověz
Ahojte kocicky :slight_smile: uff! tak konecne mam pro dnesek hotovo...rano jsme byli na houbach :wink: nasbirali jsme asi kyblik a skoro pulku jsem musela vyhodit, ale i tak jsme meli uuuuzasnou omacku, vetsinou z pravacku, takze krasne bila, smetanova...mnaaaam :grinning:
jeste jsem poklidila kuchyn,umyla nadobi, vyprala, povesila a dala si uuuzasnou sprsku :slight_smile: tak uz je mi fajn....
hi hi, na houbach jsme se s Petrem rozesli a kdyz me pak nasel, tak mel chudak smrt v ocich, jako ze kde jsem, ze u sebe nemam ani mobil a co kdybych nahodou zacala rodit :grinning: :grinning:
ludvi, chuuude, to je mi te lito, ze vam nepotece tepla voda...neumim si to predstavit....hlavne ne v tech nadchazejicich teplotach....ja se tak potim, ze jsem ve sprse nekolikrat denne....a co poradkyne? jak jste dopadli?
claudi, kdyby nikdo ten satek zatim nechtel, tak ja ti pak do IP pisnu adresu, ju? jak jste dopadli v poradne? co pepino, jak pribirate? :wink: hi hi....nevim, co je horsi...jestli smradek z pokadeenyho zadecku nebo utikajici brambory na plotne...bleeee :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
bledul, tak story s pokazenym zadeckem a hracim nocnikem me fakt rozesmala :grinning: :grinning: :grinning: si to zacinas poradne uzivat, vid? :grinning:
arwi, s tou cedulkou na auto je to dobrej napad :wink: a co jarda, jak to vyresil se zubarem? tyyy jo, ja vubec u zubare nebyla, snad nedostanu v porodnici vynadano :confused:
klari, budu drzet palecky zitra do poradny....snad bude vsechno ok :wink: hlavne se setri, koci....
andul, koukam, ze mas doma vzorne miminko :slight_smile: hezky spinka, broucek....jen aby spinkal i v noci :wink: a co segra? uzili jste si navstevu? :slight_smile: jo a plastenku na kocarek mam....dostali jsme ji s kocarkem :wink: a jak se povedl spenatek? :wink: jo a s tema liskama jsem to urcite ja nebyla...ja sice vim, jak vypadaj na obrazku, ale nazivo jsem je nikdy nevidela....takze jestli jsem je nekdy potkala v lese, tak tam zustaly :grinning: :grinning: :grinning: ale strasne bych si je dala...jenom na sadlicku s kminem a soli....mnam...to jsem jednouy mela....
jani, ja myslela, ze takovyho pareza mam doma jenom ja....by me zajimalo, co z toho ty chlapi maj :angry: :angry: a dekuju za pochvalu fotecek :wink: jani, hele, tak si kup do auta to panoramaticky zrcatko, abys nemusela zastavovat a prcka kontrolovat :wink: s tema vasema prdikama jsi me uplne vydesila....doufam, ze to tak hrozny doma mit nebudem :confused: nevim, co budu delat, kdyby jo....
13. črc 2009 ve 20:50  • Odpověz
nazdárek kašpárek

Ludvi - prak je málo.... Viděla jsi "jáchyme hoď ho do stroje" ? tak jak chocholoušek střílel s tou bazukou, tak to by bylo něco!!! :grinning: :grinning: :grinning:
co poradkyně, jak to proběhlo, poradila?

andul - tak včerejší výlet se vyvedl? a co ségra na Víťulku? určitě ho pěkně pomuchlala, že? :wink: a máš pravdu, ať se mimi narodí kudy chce, milovat je budeme stejně nejvíc jak to vlastně jde.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak Arwoušku neplaš a neboj se :slight_smile:

Jani - tak vám už končí šestinedělí...tý jo, to to tedy uběhlo... Jani, zkoušela si na prdíky ty kapky dát Ondráškovi? Já je dneska koupila, ale ještě jsme je nepoužili... Jmenují se Baby calm a jsou to homeopatika, už jsem to tu zmiňovala ráno.... A jak ti tu radila Bledulka s tím zabalením prcka do pleny, aby se zklidnil, tak my to dělali v porodnici a opravdu to pomohlo...Je v tom sice trochu jako ve svěrací kazajce, ale učinek to má :wink:

Bledul - krásně to zvládáš maminko šikulko, máš můj obdiv...mimi a k tomu 2letého svištíka :slight_smile:

a my dnes absolvovali poradnu, vše je v pořádku a vážíme 4180g...to znamená, že za 14 dní jsme přibrali 700g... tak doufám, že tímmto tempem z nás nebudou za chvíli cvalíci metráčci :grinning:
koupila jsem si v lékárně vitamíny pro kojící maminy Calibrum mami, sice se snažím jíst pestře, ale někdy nějak naní čas se moc rozcapovat, tak ať tělo nestrádá....a taky jsem podnikla návštěvu zlatnictví a zakoupila vyhlédnutý stříbrný prstýnek jako odměnu od taťky za porod našeho synáčka :wink:

Arwouši - k tvému zítřejšímu svátečku posíláme s pepínkem pusu na nosánek a pohlazení na bříško dvojčátkům a samozřejmě přejeme jen všechno NEJ!!!! :slight_smile:
13. črc 2009 ve 21:09  • Odpověz
leníku - ahoj houbařko :slight_smile: jasně adresu písni a já ti ho pošlu :wink: a já ti písnu moji a prosím poslat jednu porcičku té úžasné houbové omáčky co jste uvařili :grinning: :grinning:
13. črc 2009 ve 21:13  • Odpověz
ahoj claudisku :slight_smile: no pekne pribirate :wink: neboj, metracka urcite mit nebudes, dyk jsi sama tintitko :slight_smile:
adresku posli, omacka uz je pripravena na cestovani :grinning:
13. črc 2009 ve 21:27  • Odpověz
ČAUKY holky,

Jani, neboj, náš Matějda přeřve všechny !!!!!!
Měli jsme opravdu pestré dopoledne i odpoledne. Chvilkama to vypadalo, že ho snad týrám. Použila jsem tentokrát i rourku, mladej se po zákroku vykakal a byl svatej klid.
Je pravda, že když se nedokáže uklidnit, nasadíme svěrací kazajku a docela to zabírá. Příště vyzkouším i ten fén.....
Za celý den jsem nebyla schopná se najíst a pověsit prádlo, které jsem v 6 ráno vyprala.
Jen jsem si říkala, jak jsem to dělala minulý týden, kdy jsem všem vařila, prala a ještě jsem se věnovala dětem.
Teď tady mám jednu čtyřkilovou housku a nezvládám to.
Holt i děti mají své dny.

Jinak slečna laktačka byla naprosto v pohodě. Je to sestřička z Krče, strašně fajn holka.
Prakticky nás jen uklidnila, že je všechno v pohodě. Matěj se naštěstí choval jako slušně vychované miminko.
Kojíme se správně, mlíka máme dost, takže chyba zřejmě nebude na naší straně, ale na straně doktorky.
Jsem z ní docela rozpačitá.

Bledulko, bavila jsem se s ní i o té vakcíně. Říkala, že se to dává hlavně nedonošeným dětem, protože nemají vyzrálá střeva.
Podává se 3x týdně před kojením. Poraď se s Vaší doktorkou. Jsou to probilotika, takže to malým neublíží. Ale je dost možný, že je to pro donošené děti zbytečný.

Claudi, tak to je Pepínek pěknej kusanec. To je fajn, kkdyž malej takhle přibírá.

Klárko, držím ti palce v poradně.
Tašku máš sbalenou? Já zapomněla samozřejmě kartáček na zuby :grinning: . Moje spolurodička se celé 4 dny nečesala, tatínek hřeben nedonesl ani při propouštění.
13. črc 2009 ve 22:14  • Odpověz
Len, já chci taky houbovku......
Kam jezdíte na houby?
13. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.