• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahoj len, no je fakt, že mi zpočátku po porodu to bříško taky chybělo, hlavně to kopání, byl to takový zvláštní pocit, kolik měsíců tam něco je a kope to a pak zničeho nic to zmizí. Ale jak se budeš starat o prcka, tak na to pak rychle zapomeneš a už ti to pak ani nepřijde :wink:
14. črc 2009 v 19:11  • Odpověz
hmmmm, asi jo.....kdyztak si udelame dalsi :grinning: :grinning:
14. črc 2009 v 19:17  • Odpověz
Už jsem tadýýýý!
:slight_smile:

Návštěva byla super - myslím, že si Víťa segru omotal kolem malíčku. :grinning:
Dopoledne jsme bylive městě a cestou domů jsme se málem uvařili ve vlastním potu - vč. Víťuldy. :confounded: Bylo tady 33°C! :astonished: :confounded:
A zítra má být stejně, jen má místy pršet.
:sweat_smile: :confused:
14. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz
ahoj andulko :slight_smile: takze navsteva byla mila :slight_smile: to je fajn....my jedeme zitra k nasim, kdyz bude prcek hodnej, tak uz se taky moc tesim....porad jsem doma a uz me to vazne neba.....jeste ze chodim ven aspon s dantulou, protoze s mym parezem nic neni :angry: mamka mi zrovna rikala, ze ma byt zitra 33, jeste ze mame v aute klimu :wink: a jak se jinak mate?
14. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz
holky který kojíte, děláte vašim drobečkům i nějaké čajíky?

vím, že do 5 měsíců stačím mimčům jenom mateřské mléko, ale když jsou taková horka, tak přemýšlím, že bych malé dělala i čajíky. A taky by po tom aspoň tak nepřibírala jako po tom mléku.
14. črc 2009 ve 20:57  • Odpověz
Já se na to vy....! Měla jsem napsané reakce pro všechny Letničky a dokonce to měla pojištěný přes ctrl+c, ale pochopitelně se mi to smazalo a nedejde mito ani zkopírovat! :angry: :angry: :angry: :cry:
14. črc 2009 ve 21:13  • Odpověz
luško, ahojda doma!
Naše doktorka říkala, že čaj jen vyjmečně v opravdových vederech a když už tak neslazený.
A taky gratuluju k prima výsledkům. :wink:
MMCh - na co třeba se cheš mudry zeptat? Třeba řešíme to samé. :sweat_smile: :wink:
Taky se Ti Lucinka dusila. :frowning2: Hrůza viď. Snad už se nám to nikdy nestane - moc moc doufám. Pomohlo Ti Lucku rychle zvednout a bouchnout do zadečku? To zabralo na Vítka v porodnici, jak se mi dusil tím mlíkem.

Leni, neboj - kdyby se (nedejbože) něco takového stalo, tak vůbec nebudeš přemýšlet a uděláš podvědomně právě to, co pomůže - mateřský instinkt.

Arwi, všechno nejnej k dnešnímu a Sis, všechno nejnej k včerejšímu svátku a hlavně zdraví vám i vašim láskám!

Klárko, jsem ráda, že jsi v pořádku z poradny doma. :slight_smile: Jen tak dál! :wink:

Claudi, teeeda, Pepča je cvalík. :slight_smile:

TAK TO NECHÁPU! FAKT MI TO NEŠLO VLOŽIT!!
14. črc 2009 ve 21:14  • Odpověz
Ludvi, jsem ráda, že s kojením nemáte problém vy s Matějdou ale mudra - kdyby to tak šlo dál, tak ji vyměníš?
S tou vodou to máte kv. Veletržní nebo proč?

Bleduli, co druhý den bez taťky?

HOlky, já se musím pochlubit - Víťulka chvilkama šilhá, což znamená, že už ostří!!!
14. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz
autor
ahojky,pěkný večer :slight_smile:)

tak já dnes vyrazila porpvé s šátkem ven, zítra mě to čekátaky-musím do práce nějaký papíry zařídit a nějak se docela bojím tramvají jet s kočárkem i tomem zároven-aby mi tomík někde nezůstal- musím to nějak vymyslet jak to dělat,aby mi tramvaják neujel dřív než naložím kočár i toma...toho se trochu bojím.....

iluško-teda zážitek to musel být fakt hnusný.přeji at už se to nikdy nikdy neopakuje...člověk se o ty miminečka strašně bojí..
je dobře že sis to užila u rodičů :slight_smile: jiank čajík nedávám zkusila bych možná jen kojeneckou vodu....-protože většina čajů co jsou pro nejmenší jsou slazené a pytlíkové jsou většinou pro starší (4.-6 měsíc) ale mlčko by fakt stačit mělo-když cucne jen na žízen to přední mlíčko...
k dudlíkům- hele a zkoušela jsi ty žluté ( gumové-latexové neo jaké-ne ty silikonové) mě v proodce setřička říkala,že některým dětem nedělá dobře silikon,že jim to dělá na zvracení a žeho nechtějí.. adámkovi silikon nevadí,ale třeba fakt některé děti silikon nechtějí...

andulko-takže návštěva sestřičky super? to jsem moc ráda za tebe :slight_smile: takový krásný miminečko si musí omotat snad každého :slight_smile:

klárko-gratulace k proadně :slight_smile: bych se normálně pak zasmála,kdybys po tom všem ještě přenášela :slight_smile:ale to se asi nestane,co? a co ty fotečky? kdy budou?

sis- já mám houby ráda a ještě raději je sbírám..ty jo,takový množství houbiček- já se asi k vám vypravím a tatínek mi ukáže,kam na praváčky chodí :grinning:

ludvi- hele s tím pastákem za barákem to je asi fakt ne nervy a o nervy co? :confounded:
co matějda? bylo to dnes lepší? neplakal tolik jako včera nebo jo?
14. črc 2009 ve 21:30  • Odpověz
Andulko: já se chci doktorky zeptat na následující:

1. na ty čajíky, jestli jí je mám vařit nebo jestli stačí mlíko
2. pořád nám tečou očička
3. na týlu hlavičky má malá takové červené fleky, tak jestli to jsou jen potničky nebo něco jiného
4. malá má vystouplý pupík a doktor na ultrazvuku říkal, ať ji objednáme na chirurgii (z čistě estetického hlediska), tak jestli mi napíše nějaké potvrzení a nebo jestli mi třeba neporadí co by pomohlo, abychom se vyhnuly chirurgickému zákroku)
5. minule mi řekla, ať se ve třech měsících objednáme do nemocnice na kalmetizaci kvůli očkovájí TBC, ale pak jsem doma zjistila, když jsem pročítala zprávu z porodnice, že v ní je napsáno: kalmetizována, a ten flíček na rameni se jí taky udělal, tak jestli není zbytečné tam jezdit a tahat tam malou
6. a jako poslední jí chci požádat, aby malé píchla ouška na naušnice.

jeee, tak nám Lucinka taky šilhá a už hooodně dlouho. To znamená, že ostří??? to jsem nevěděla.

hmmm, tak asi čajíkovat nebudeme :wink: asi fakt bude stačit mlíčko.

jj, byly to fakt nervy. Malá se mi i u každého kojení lehce dusí a kucká. Ona totiž strašně hltá, zapomíná u toho občas dýchat a někdy si naplní celou pusu mlíkem nebo špatně polkne a pak se zakucká a chvilku se dusí. Je to taková moje malá šmoulinka :grinning:
14. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz
bledulko: no já bych se do prahy taky bála s kočárkem. Ale za nedlouho se tam chystám, chci jet navštívit kolegyně v práci a pochlubit se lucinkou. Ale té tramvaje se taky obávám, budu muset někoho otravovat, aby mi pomohl s kočárem do tramvaje.
Když jedu s kočárkem k rodičům do čelákovic, tak musíme v lysé nad labem přestupovat, musím s kočárem do podchodu, to znamená po schodech dolů do podchodu a pak zas po schodech nahoru na druhé nástupiště. A na přestup jsou jen tři minuty. Tak se tam s kočárkem taky ještě bojím jezdit sama, protože občas jsou lidi děsně neochotní s tím kočárkem pomoct. Tak buď jezdím s manžou a nebo požádám švagra, aby jeli se mnou a pomohli mi s kočárem. Sama bych ho totiž neutáhla.
14. črc 2009 ve 21:45  • Odpověz
autor
iluško-

k té kalmetizaci- myslím,že jde o to,že se malé někdo musí podívat na tu reakci po očkování a podle velikosti té reakce posoudit,zda a jak očkování je účinné...

jaké bude mít lucinka naušničky? to bude kočička :slight_smile: to se tomíkovi bude moooc líbit nevěstinka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
14. črc 2009 ve 21:48  • Odpověz
autor
iluško- v praze určitě někoho v pohodě odchytneš-já si vybírám spíš chlapíky středního věku -ti jsou ochotní a občas i se někdo nabídl sám...jen se samotným kočárkem to zvládneš v pohodě (i když je otrava si někomu říkat o pomoc)

jo a taky se bojím jak zesynchronizuju nástup na jezdící schody s kočárkem i tomíkem zároven-když někde není výtah... asi o víkendu vyrazím trénovat s manžílkem a on bude jen koukat a zasáhne jen v případě potřeby...

ty schody do podchodu jsou asi horší- jsou urču´tě delší a to se nikomu neche se tahat s kočíkem...
14. črc 2009 ve 21:53  • Odpověz
koupila jsem jí naušničky ze žlutého zlata a je na nich hvězdička (nebo kytička) z růžového kamínku, jsou nádherné.

Původně jsem chtěla kulaté s drobnýma kamínkama (viděla jsem je na jednom miminku a byly nádherné), ale pak mě od těch kulatých hodně lidí odrazovalo, že prý se snadno otevřou a jak si miminko pořád sahá na ouška, tak by si je mohlo strhnout, tak jsem koupila na to klasické zapínání pro miminka. Je to nejbezpečnější.
14. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz
no švagrová takhle jezdí pořád a už jí pár lidí poslalo do oněch sedacích míst! Takže se na to fakt netěším. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. črc 2009 ve 21:57  • Odpověz
autor
iluš- v čelákovicích nebo v praze ? :confused: to je fakt "super"... :frowning2:

tak pak nám musíš lucinku vyfotit s naušničkama :slight_smile: a ty kroužky jí mužeš koupit až bude starší a bude z toho mít rozum a nebude si za ně tahat :sweat_smile:
14. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz
Arwi: poslala bys mi do mejlu foto te vasi fabie a co to je za obsah a tak? Potrebuju si koupit auto a chtela bych se zeptat svary co na to rika, ale asi nejspis budu kupovat octavku... ale i tak bych se rada podivala... :slight_smile:
Zkousel ajsi ten pohyb te kocky, nebo tu hudbu?

Ten email:pavlina.machacova@seznam.cz

Klarko: pokud se tu uz nezjevim a nebo ty, a nebo Ti za me nestihne poprat Honzik, tak Ti drzim palecky at to krasne odrodis a prcek Vam dela samou radost... jako nam Elda :slight_smile:
a to preju tedy mimojine vsem, ktere to ted ceka!!!! Lenurko a Arwi :slight_smile: Dvojcatka Ti na jednu stranu moooc zavidim, ale musi to byt teda taky nervicky a ty ja moc nemam... :slight_smile: jeste ze mame tak hodny dite :slight_smile:
14. črc 2009 ve 23:22  • Odpověz
Dobry vecer devcatka...

Tak dnes mam za sebou prvni monitor, vse je v poradku.. A v poradne me opet nikdo neprohledl, takze ani nevim jak to tam dole vypada, jestli teda jako ten nas prdelka neco chysta a nebo ne.. Az jsem si rikala, ze uz to neni mozne a ze maty je tam vzpricenej rucickama o steny a proste si rika ze ven nepujde.. :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak Len uz se nam to opravdu krati, jsem strasne moc zvedava ktera znas driv to bude.. Dneska mi pekne tvrdnul pupik, ale samozrejme nic z toho

Jo jo taky jsme bez teple vody a to na 6 dni.. Nevim co to je, ale pry maji nejakou odstavku a ta probyha kazdy rok.. A to sousedka mi rikala ze muzu byt rada za 6 dni, protoze drive to i trvalo tri tydny.. To by me asi jeblo...
No Dadula ma vyhodu ze se sprchuje v praci, ale ja jsem odsouzena na rychlovarnou konvici a hrnce :grinning: :grinning:

Holky me tak strasne natykaj nohy, ze kdybych se do nich pichla spendlikem tak snad vytecou litry vody.. A dnes rano me tak strasne boleli, ze jsem se na ne ani nemohla postavit.. sotva jsem dosla na zachod..
15. črc 2009 v 00:05  • Odpověz
Paana iluss koukam ze mala ti pripravila takovoiuhle vzrusivou noc.. Chudera mala, musela se taky pekne leknout.. No ja jsem zvedava na toho naseho budulina.. Mamca rikala ze kdyz jsem byla mala ze jsem se porad necim dusila.. Tak snad nebude po me :grinning: :grinning:
15. črc 2009 v 00:09  • Odpověz
autor
ahojky :slight_smile:

to je fakt bomba-chtěla jsem jet do práce-mám tam nějaké papírování...nakojila jsem,ustrojila oba prcky i sebe a v tu chvíli se zatáhlo a lije a dokonce asi i hřmí..to s šátkem nikam nejdu...to je léto jak vymalovaný .. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

rituš ahoj :slight_smile:
tak jak se daří prckovi? teda to je docela zábava sledovat,zda bude dřív malý filípek nebo máťa :slight_smile: :wink:

s tou teplou vodou vás holky obdivuju-být bez ní...kor ludvi u tebe v šestinedělí-já jsem ve sprše dvakrát denně...
15. črc 2009 v 08:31  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

bledul - to je fakt na posr.... :angry: :angry: když jste se vypravili na cestu a počasí si klidně začne blbnout :unamused: ale třeba to bude jen přeháňka a za chvíli to přejde...

rit - vydrž holka vydrž...otoky za chvíli zmizí a ty budeš zas jako proutek a Maty určitě vyleze ven, neboj...jen se mu ještě nechce... :wink:

iluš - tý brďo, tak s tím dušením Lucinky to musel být mazec... ale hlavně, že jsi byla pohotová a vše je v pořádku :slight_smile: Já bych taky chtěla kupovat miminkovský naušničky, ale to by se Pepínkovi asi nelíbilo :grinning: :grinning:

andul - to je fakt s tím šilháním? my už taky nějaký čas šilháme, tedy ostříme :grinning: Už jsem na netu hledala jak v kterém stáří miminko vidí, ale moc jsem toho nenašla.... :frowning2:
15. črc 2009 v 08:44  • Odpověz
tak bledul - u nás taky leje jako z konve...a to jsem taky chtěla jít ven, do obchodu alespoň pro pečivo...jenže malý plakal, nemohl vystřílet prdíky, takže než jsme se vyprdíkovali tak se rozpršelo a ve finále Pepínek usnul, takže jsem napsala taťkovi sms ať pečivo nějaké zakoupí....
15. črc 2009 v 09:37  • Odpověz
Ahoj holky, moc moc vás zdravím a děkujeme za gratulace. :wink:
My jsme od pátka doma, ale nějak nestíháme takže, jsem se sem dostala až ted, když malá spinká. Ani vám nemusím asi říkat jaký to bylo nádherný překvápko, že máme holčičku, nějak jsem počítala s klukem.... :grinning: Ale hlavně že jsem zdravé...
Jinak se vám pokusím popsat porod..
Tak v pondělí 6.7. Jjsem měla odpoledne nastoupit na vyvolání, ale v noci z něděle na pondělí jsem toho moc nenaspala a pořád na to myslela až jsem to asi přivolala :grinning: , v šest ráno mi trochu praskla voda, nebyla jsem si jistá jestli to je ono, ale kolem deváté už praskla pořádně takže jsme jeli..
Do porodnice jsme dorazili kolem desáté hodiny, udělali mi monitor, ultrazvuk a dali kapačku s atb na streptokoka, ale byla jsem otevřená jen na 2,5 cm takže nic moc a poslali nás s manželem na hekárnu :grinning: , tak jsem si hopsala na míči, byla jsem ve sprše a průběžně mi dělali monitor a vyšetření, ale v pět hodin jsem byla pořád otevřená málo teda asi na 3cm, takže to vůbec nepostupovalo, idkyž kontrakce jsem už měla asi po 3minutách ale nebyly teda ještě tak silný, ty pořádný bolesti přišly až po páté hodině, kdy mi pro urychlení dali kapačku s oxitocynem, a to byl mazec, hned jsem měla velký bolesti, že jsem ani chodit nemohla a byly asi po 2minutách, stála jsem u okna a držela jsem manžela, musím říct že mi tam strašně moc pomohl, bez něj bych to snad už vzdala. Ale pořád mi všichni říkali, jestli to půjde to otvírání takhle pomalu porodím až o půlnoci a to byla šílená představa v těhle bolestech tak dlouho, ale v sedum večer přišla doktorka a viděla , jak už jsem hotová, tak mi nabídla epidurál, já ho s díky přijala, ale prý že mě nejdřív vyšetří. A ja jsem už byla otevřená na 7cm a hlavička krásně sestoupla, takže na epidurál bylo už pozdě, rychle mi udělali klystýr, a po osmé hodině se šlo na věc. :grinning:
Když už mi doktorka řekla, že při kontrakci můžu tlačit, byla to krásná úleva a asi na 4 kontrakce byla malá venku v 20:38 byl to nádherný pocit..... pak ještě placenta, tak šla v pohodě asi půl hodky mě teda šili, ale dalo se to vydržet, v tom chodil manžel fotit naší holčičku a pak mi ji přinesli, no prostě krása.
Takže nakonec porod ani tak dlouho netrval, což jsem ráda, ikdyž ty bolesti byly hrozný, ale šla bych do toho znova malá za to určitě stojí.....
A ještě sem dám nějakou fotečku toho našeho uzlíčku...
15. črc 2009 v 09:43  • Odpověz
Tak jsem se trochu rozepsala :grinning: :grinning: . Zatím jen jednu fotku, zbytek dodám později..
15. črc 2009 v 09:53  • Odpověz
ahoj Luco a Terezko :slight_smile:

vítejte zpátky doma a na koníkovi holky naše šikovný... Porod jsi krásně zvládla, máš pochvalu :slight_smile: A Terka je krááásná princeznička, tak přeji ještě jednou ať vám dělá jen samou radost a vy ať jste jí těmi nejlepšími rodiči :dizzy_face:
15. črc 2009 v 09:54  • Odpověz
Luci, vítej zpátky - maminko a ještě jednou gratuluju! :slight_smile:
Koukám, porod nakonec docela v pohodě, viď. Psychika dělá hodně a občas umí i takové věci jako vyvolávání všeličeho - i porodu. :grinning: A hlavně, že jste s Terezkou v pořádku. Manžela máš doma nebo chodí do práce?

Bledul, Claudi, tady na jihu je taky zataženo a zimnějc - a to předpovídali 32°C. Ale já jsem radši, když je pod 30°C,včera jsme se z procházky vrátili úplně mokrý. :rolling_eyes: ZAtím neprší, tak pokud to vydrží, vyrazíme s Víťou po 11h s kočárkem na chvilku ven - teď malý spinká. Tak už ne - budí hoprdíky, tak rozháníme. A možná to byla i bolavá pusinka. :frowning2:

Bledul, tu moučnivku stírám gáz. čtvercem namočeným v Tantum verde. Moučnivka se tvoří na sliznici pusinky, takže se musí stáhnout i s tou sliznicí, aby se netvořila dál. Je to pro toho mrňouska nepříjemný, ale úlevucítí okamžitě po vytření. Víťuš už zase spinká -takže to byla pusinka.
15. črc 2009 v 10:20  • Odpověz
Samozřejmně se musí při moučnivce vytírat tím tatumem i cumlíky a maminka bradavky (já ho ještě kloktám -přeci jen ty cumlíky občas oblíznutaky :sweat_smile: )
15. črc 2009 v 10:22  • Odpověz
holky já vás všechny zdravím, celkem vás zanedbávám, ale snažím se aspoň číst co řešíte důležitého a co by se mi taky hodilo :wink:

illus, mě už se s Venoušem taky stalo, že se mi začal dusit při pití z lahvičky, nemohl popadnout dech, naštěstí to nebylo ještě tak hrozné, takže stačilo přehodit přes rameno a bouchat ho do zad. Od té doby, když ho krmím, tak mu po chviličkách vždycky vytáhu dudel z pusy a mám aspoň jistotu, že v pusince nic nemá. Je ale pravda, že se u toho hned vzteká. On mi Vašík taky strašně hltá.

Luci, ještě jednou gratulace k Terezce, přejeme hlavně hodně zdravíčka. Koukám, že ses u porodu taky natrápila, jako každá mamča :wink:, ale v závěru to už bylo lehčí co :wink:. Já v den porodu říkala už nikdy a od té doby říkám, že pokud to půjde chci další miminko, klidně ještě dva :grinning: :grinning: :grinning:

těhulky, držte se, už to máte za pár, v tom horku si "zaleste" někam do chládku, ať to zvládnete a hlavně hodně odpočívejte

na více mi nezbývá čas reagovat, takže se omlouvám. Gratuluju k dobrým poradnám a další, které to čeká taky držím palce. My dneska jdeme s Vašíkem do poradny v 6ti týdnech k dětské a na kyčle. Doufám, že vše dopadne dobře. tak zatím páčko holky. jo a bez té vody to taky znám, my přijeli z porodky a byli jsme bez vody 4 dny :angry:
15. črc 2009 v 10:23  • Odpověz
Radši píšu na víckrát, abych nedopadla jako včera. :sweat_smile:

Rit, to bylo super, slyšet miminko, viď? Nechceš si o to vyšetření příště říct, kdyby žádný nebylo? Ať jsi klidná? Ikdyž ono je to na tom úplným konci skoro jedno, protožese ten stav rodidel může během hodiny úplně změnit.

Arwi,vidíš - třeba Raubi koupí Tvou fábinku. :slight_smile: Nebo ji doporučí dál. :wink:

K tomu šilhání - říkal to tcháník, takže to bude asi pravda. :slight_smile:

Jinak mám ze včera důležitý poznatek - předevčírem jsme měli k večeři špenát a bVítek měl včera ve stoličce takový šlemík (bylo to žluté, jako zbylé kakánky, ale konzistencí a"chováním" to vypadalo jak vaječný bílek). Dost nás to vylekalo, tak jsme rychle volala Lence (krom milionu jiného je i laktační poradkyně) a ta když zjistila, že jsem jedla špenát, mě uklidnila, že je to nejspíš po něm a že si mám dát k večeři špaldu nebo rýži. Malý mělpak v noci průjmík (bez šlemu), ale teď už to vypadá zase dobře. TAkže špenát vyřazuji ze svého jídelníčku (fňuk :cry: ) a vy se,mamky, nelekejte,kdyby se u vašich prcků po špenátu objevil šlem v kakánkách a uvařte si rizoto. :wink:

JO a představte si, že Vítek spal v noci od 20h do 2:30h, kdy jsem ho vzbudila na krmení. Já už byla celá nesvá, že tak dlouho nejedl a on by si klidně ještě chrupkal. :sweat_smile: Ale máme nařízeno budit po 3hodinách, tak jsem ho po těch 6,5h už vzbudit musela. :sweat_smile:
15. črc 2009 v 10:41  • Odpověz
ahoj všem
tak mě v 10 zbudila strašná buřina :confounded: a slejvák, na štěstí dneska nikam nemusím.
raubirka ahoj, internet je malej co?? posílám gratulaci k elišce, je nádherná. Focení Honzíkem bylo prima, doufám, že brzy pošle výsledek :slight_smile:
dneska mám konečně v plánu roztřídit vyprané oblečení a prádlo, jen se k tomu dokopat.
bledul s tím přenášením, já už neřeším nic, i to je prý možné.
15. črc 2009 v 11:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.