• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojky holky a miminka :slight_smile:

Tak u nás obrovská bouřka už od rána a až před chvilinkou se to trošku uklidnilo, ale prší pořád. Celé dopoledne hřmělo a blýskalo snad každých pět minut. Malá se vždycky u každého zahřmění lekla, že sebou cukla (byly to fakt rány) a kocour se chudák schoval za gauč a celé dopoledne nevylezl, jak moc se bál.

Luuuco, ještě jednou gratuluju k Terezce, zvládla jsi porod na jedničku! :wink:

Holky, tak s tou vodou vám to nezávidím, já si nedokážu představit, že bych měla být bez teplé vody, kor takhle po porodu. Ještě teď se cachtám dvakrát denně.

Andulko: jeeee a já si zrovna tento týden chtěla špenát uvařit, dostala jsem na něj chu´t a už jsem ho hodně dlouho neměla :wink: ale uvařím ho, vyzkouším a uvidím, co to s malou udělá. Řekla jsem si, že budu dietku držet celé šestinedělí a pak budu postupně zkoušet jednotlivé potraviny a uvidím, co malá na to.

Teeeda tak to ti spal docela dlouho :wink: malá se budí pořád po těch 2-3 hodinách. Kdyby mi takhle spala od půlnoci do šesti do rána, tak bych se vůůůůbec nezlobila :grinning: ale to ona neee.
Ale v noci je docela hodná, zakňourá si na jídlo, tak napapáme odříhneme, když je třeba, tak přebalíme a jdem chrupkat. Ale pravidelně každé ráno kolem sedmé se budí s obrovským řevem, že jí bolí bříško - prdíky a pořád se kroutí a ne a ne uklidnit. Jestli to je třeba tím, jak v noci spinká v zavinovačce a nehýbá nožičkama, tak ji to pak ráno trápí, no nevím nevím.
15. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz
Iluš, víš, že je to s tou zavinoačkou možný - my to máme taky tak. ALe tohle mě teda nenapadlo! :confused: :sweat_smile: Přes den si Vítek prdí, jak potřebuje (teď např. poplakával, pak se ozvalo zpostýlky zahřmění a Víťuš si začal spokojeně pobroukávat. :slight_smile: ), ale nad ránem - tak právě kolem té 6h dál, musíme prdíky rozhánět. Dneska ho chci stejně zkusit nechat spinkat jen pod dečkou místo v zavinovačce (je tady hrozně teplo i v noci), tak uvidíme, co to udělá. :wink:

Jak vás štve tendéšť, tak já mám opačný problém - před hodinou tady bylo 29°C, takže teď je ještě víc. :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mám v ložnici zapnutý větrák, aby se Víťulda neuvařil v dusnu a nezalknul tím nehybným vzduchem. A Vítka bez plínky, jen s přehozenou jednou látkovkou mezi nožičkama.
15. črc 2009 ve 13:41  • Odpověz
Tak to já tu mám docela zimu. Venku na teploměru bylo dopoledne 16°C, tak tu je docela chladno. Teď už to teda stouplo na 24°C, ale doma i tak je chladněji, tak je malá oblečená i zabalená. Měla totiž strašně studené ručičky.
15. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj kocicky, prisla jsem se na vas podivat, teda je mi cim dal hur, nesedet na zachode vydrzim tak pet minut, v noci jsem kazdou chvili vzhuru a vubec nemuzu lezet na boku, strasne me pak boli bricho, pekne casto mi tvrdne, nemaji proste uz misto, no :confounded:

Lucinko, prijmi i ode mne gratulaci k dcerusce, muj tajny tip podle fotek mi vysel, aspon neco- hned se jdu podivat do alba :slight_smile:
15. črc 2009 ve 14:03  • Odpověz
bledulko: díky za tipa s těma silikonovýma dudlíkama, teď jsem jí zkusila toho tmavého kaučukového a ten cumlá hezky :wink: (tedy zatíííím) tak asi opravdu se jí zvedal žaludek po tom silikonu :wink:
15. črc 2009 v 15:56  • Odpověz
Tak tady od 16h leje jak z konve. :angry:

Il, tak snad bude Lucince chutnat kaučuk. :wink: :slight_smile:

Arwísku,vydrž, holka, vydrž! Dvojčátka taky drží a vydrží! :slight_smile: :wink:
15. črc 2009 v 17:47  • Odpověz
Ahoj holky, tak mám chvilku...
u nás je tak jak u Andulky, nehorázné hyca a bohužel přes ty největší hyca mezi 12 a 14 h. jsme byli u dětské doktorky, tak hlásím, že Vašík už váží 5090 g a měří už 56 cm, obvod hlavičky je 39 cm, takže od minulé návštěvy 17.6. přibral 1190 g, v těch cenťákách poskočil o 6 cm, přes hlavičku 3 cm. Takže už jsme pořádný kus chlapa :grinning:. No jo, ono to tou lahvičkou je jednodušší, ale naštěstí nám neřekla, že bychom překrmovali, tak je to dobré. A ptala jsem se na čajíčky, takže nemáme dávat, ikdyž jsme na Nutrilonu, ale pokud chceme v těch hycach jako dneska, tak můžem dávat převařenou kojeneckou vodu. No nevím, jestli mi to bude chtít pít, když nepil ani feniklový čaj, ikdyž jsem ho trošičku přisladila. Ale je fakt, že ten hyc ty miminka hodně trápí, aspoň nás, celý den je Vašík ukňouraný a naspal za celý den jen asi hodinku, jsem zvědavá na noc, snad bude spinkat.
Arwenko, vydrž, ještě chvíli :wink: a bude zase líp
15. črc 2009 v 18:41  • Odpověz
My ti ještě teď máme 29 °C :confused: hnus. Venoušek mi hodně pláče, k tomu teplu se přidaly prdíky :frowning2: . Je to hrůza.
Andul, v čem budeš dávat Vítka spinkat? Oblíkáš mu v tom teplu bodyčko nebo ho necháváš jen v plínce a přikryješ něčím tenčím?Nám se určitě nepodaří nějak dobře vyvětrat.
15. črc 2009 v 19:24  • Odpověz
iluš, andul - já dávám Pepina na noc spát bez zavinovačky, právě kvůli pohybu, aby prdíky odcházely...

ale dneska to byl teda den jako vyšitej :frowning2: Ráno se vzbudil asi kolem sedmé, skoro celé dopoledne jsme bojovali s prdíky, pak usnul od jedenácti do půl druhé a pak už ani ťuk, jen jsme rozbalovala, přebalovala, rozháněla, kojila, cvičila, nosila, chovala a tak pořád dokola až do půl pátý...pak jsem ho už vykoupala, to se trochu zklidnil, ale prdíky pořád nešly ven...mazala jsem Pupíkem, nahřívala rýži, masírovala bříško...nic nepomáhalo... a pak jsem zaslechla takový divný zvuk z košatiny, jdu se na něj podívat co se děje a Pepínek blinkal...no snad co za celý den vypil, tak vyhodil.... :frowning2: ale neplakal, ulevilo se mu a po sedmé hodině konečně usnul...uufff....

doufám, že noc bude v klidu a zítra se vše urovná... Už jsem chtěla použít ty kapičky co jsem koupila, ale dočetla jsem se na příbalovém letáku, že se smějí dávat až od ukončeného 1.měsíce...a to budeme mít až příští středu ....

iluš- tak Lucince chutná kaučuk? u nás se neujal ani silikon ani kaučuk ... dudlíkem jsem holt zatím jen já :slight_smile:

dneska po tom náročném dni /neudělala jsem skoro nic, najíst se bylo taky umění/ jsem se těšila až nám taťka dorazí z práce domů... a co myslíte? přijel v pět a že od šesti si domluvil s kamarádem tenis :angry: No, neřekla jsem mu že jako ať nechodí, ale vařilo se to ve mě pěkně... :angry: :unamused: :frowning2: a to zítra je čtvrtek a to mají zase pravidelně nohejbal...asi mu schovám veškeré sportovní náčiní a obuv :angry:
15. črc 2009 ve 20:02  • Odpověz
Deni, Vítek má pyžamko a přikrývat ho budu povlečenou larisou (středně silnou). A kdyby mu bylo moc teplo, tak vyměním "peřinku" za slabou larisku.
15. črc 2009 ve 20:06  • Odpověz
ahojky,
klarko - no já myslela, že bys šla třeba rovnou rodit :slight_smile: náš Ondra se narodil 37+3 :slight_smile: tak třeba ten tvůj bude držet basu :slight_smile: ale kontrola dopadla dobře, tak se zdá, že ten tvůj Ondra si chvilku ještě v bříšku pobude 

bledulko - tak Ondra si včera lebedil v košíku při hučícím rádiu, já vím, že jste tu o tom už psala :slight_smile: tak snad to bude fungovat. Naštěstí nám takhle brečí jen ve dne - v noci docela funguje a po kojení hnedka vytuhne (Ťuk, Ťuk, Ťuk)

A dodatečně přeji sister a arwence všechno nejlepší k svátku!!!

Tak iluss už je doma – to je dobře – s tím dušením to muselo být děsný. Já si to neumím představit, ale je dobře, že se to hnedka napravilo!!!
Jak jsi psala ty ptázky k dotorce – mně moje doktroka doporučovala dávat jen kojeneckou vodu (ale já jsem jí teda Ondráškovi ještě nedala)
Ondra má na týlu taky takový červený flíček – tak jsem zvědavá, co ti na to řekne (my jdeme až příští týden, tak pak porovnáme odpovědi 
A ještě má takovou malou bouličku na patičce – asi si taky udělám seznam, abych se nezapomněla na nic zeptat

Luucco a Terezko!!Vítejte doma!!!

Ludvi – to je fajn, že vám ta poradkyně pomohla a problém je někde jinde než u vás. Prosím tě, za to se něco platí? Já uvažuju o tom, že také nějaké zavolám. Měla by být jedna v Kralupech. Ondra je u kojení strašně neklidný – možná je to špatnou technikou… Mám pocit že tu bradičku nemá až tak přitisknutou a já ho tam sama nějak neumím naaranžovat 
Jo a včera a dneska nás zřejmě postihla laktační krize – Ondra by papal, ale mlíčko nikde 

arwi – včera u nás byla na návštěvě kamarádka se skoro čtxřletými dvojčátky – jsou to holky  A byla s nima strašná sranda!!! Jak si spolu hrály a tak.

deni a claudi – ti vaši kluci rostou jako z vody  jsem zvědavá na Ondru příští týden

a kaučukový dudlík tedy taky vyzkoušíme a uvidíme  Ten silikonový si Ondra veme jak kdy.

u nás byl dnešek a včerejšek taky docela proplakaný – částečně asi tím nedostatkem mlíčka a taky tím horkem 
15. črc 2009 ve 20:38  • Odpověz
jani - a máš doma v záloze nějaké umělé mlíko /sunar, nutrilon/? já už jsem právě přemýšlela, co kdybych nějak neměla svoje mlíčko, tak jestli si nemám raději domů něco pořídit...kdyby něco...
15. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz
ahoj claudi - nemám a zatím si ho pořizovat nechci - Ondra si teď spokojeně chrupká už skoro tři hoďky, tak přece jenom něco vytáhl a teď už se mi prsa zase nalévají
já jsem si o té krizi něco přečetla a prý kvůli tomu spousta maminek přestane s kojením - tak se zatím držím
když by mu mlíčko nestačilo, tak by nečůral (správně má čůrat 6-8 za den - a toho se držíme - když ho přebaluju, většinou se mi u toho půčůrá a plínka je taky mokrá). Trvá to prý až dva dny. Řešila bych to až kdyby se to trvalo dýl. A je možný že dneska měl fakt velkou žízeň. Bylo u nás strašný dusno.
15. črc 2009 ve 20:54  • Odpověz
já zase píšu jako pako
15. črc 2009 ve 20:58  • Odpověz
autor
ahoj maminky a těhulinky :slight_smile:

tak ráno počasí fakt jak vymalovaný,nikam jsem nakonec nešla a musím to naplánovat na jindy...odpoledne pro změnu vedro, takže venku když jsme byli,tak jsem byla zpocená až bůhvíkde :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lucinko,vítáme tě doma s Terezkou..ještě jednou véééliká gratulace k holčičce a tobě pochvala za zvládnutý porod :slight_smile: je super,že ti ho nakonec nevyvolávali,zvládla jsi to pěkně :slight_smile:

andulko-díky za tip jak na moučnivku- klepu klepu-nemáme ji,ale člověk neví,kdy se mu to může hodit..je mi jasný,že prsa se musí taky ošetřit, kloktat bych já nemusela-dudlíky neolizuju a když spadne,ak jdem do sterilizátoru..vítek pořád s moučnivkou zápasí?to už docela dlouho,že?

denis- teda vašík vám krásně prospívá :slight_smile: to je fajn :slight_smile:

iluško-jsem moc ráda,že tip s dudlíkem vyšel-ale nikdy bych to sama nařekla,že to může miminkům takhle vadit :slight_smile:

claudi-co pepínek,už je v pohodě? už potom neblinkal? kocourek maličkej,to je mi ho líto... :unamused:

arwi- kočko,vydrž,už se to pomalukrátí i tobě-ona t to dvojčátka jednou mnohonásobně všechno vrátí :slight_smile:

Jani-takže hučící rádio zabralo? :wink: :slight_smile: to jsem ráda..ono to zní docela divně,ale když to zabere,tak je pak člověk rád....a s tou krizí laktační-to zvládnete,to je vcelku normální častý jev...hodně ondráška dávej k prsu -tak často jak potřebuje a ona se tvorba mlíka zvýší,ale trvá to cce 2-3 dny..a dostatek tekutin at máš-at máš z čeho tvořit mlíčko :slight_smile: a neklidný může být i ondrášek kvůlli tomu nedostatku-ono jim to prckům vadí,když to neteče,jak by oni chtěli...
15. črc 2009 ve 21:06  • Odpověz
Jani, já jsem měla krizi necelý tři dny. A z toho jsme dva dny dokrmovali - nejdřív Víťa vypil prs a pak dostal ze stříkačky Bebu Senzitiv. Tím,jak jsme ho pravidelně přikládala, tak se mi mlíko vrátilo. :slight_smile: a když bude nejhůř,mám mlíko pro malýho ve spíži. :slight_smile:

Deni,na to spaní jsem teď vyndala ten spacáček a přikruju hoprojistotu ještě tou slabou flískou.

Claudi, tak snaduž bude Pepínkovi jenom dobře. :wink:
15. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz
autor
andulko mám na tebe otázku-jak hodně strojíš vítka do šátku? mě je docela divný ho tam dávat nalehko,ale v těhlech vedrech....jinak to nejde než nalehko....

tak mě napadá,-jestlipak si ted ještě někdy vzpomeneš,že jsi chtěla holčičku? :wink: :slight_smile: asi bys už neměnila,že ne? :sweat_smile:
15. črc 2009 ve 21:15  • Odpověz
tak to já taky nebudu domů zatím nic pořizovat... když je to takhle jak píšete s tím mlíčkem :wink: Asi by to muselo opravdu trvat déle, aby se to řešilo umělou výživou a já bych ráda kojila tak alespoň půl roku,když to půjde ovšem....

bledul - už neblinkal, spinká od těch půl osmé...tak čekám kdy se vzbudí a jak bude papat a pak ho budu střežit jako oko v hlavě....snad bude už vše v normálu....

jdu si vypít čaj a zalehnu na kanapíčko na chvíli...

krásný večer a klidnou noc, pa :slight_smile:
15. črc 2009 ve 21:19  • Odpověz
Claudi: já ji zatím balila do zavinovačky, ale dneska ji asi nechám jen pod dekou a uvidíme, jak bude ráno :wink:

jinak nevím, jestli si na ten dudlík zvykne a bude ho chcít cumlat, ale aspoň se mi po něm nedáví a nezvedá se jí žaludek. Z toho silikonového se mi dávila a žaludek se jí zvedal.

Jani: ona tam má těch červených flíčků víc, tak jsem zvědavá, co to je, třeba to jsou jen potničky.

Jani: taky se mi zdá, že mám poslední dobou míň mlíka, vždycky ze mě teklo proudem a teď ne. Tak doufám, že s tím nebudou problémy. Asi zase začnu pít kojící čaje, aby se mlíčko nějak rozproudilo.

Holky, pokud můžu radit, tak umělou výživu zatím nedávejte, i kdyby jste měly málo mlíka. Zkuste přikládat zase střídavě k oboum prsům, jako na začátku kojení po porodu a ono se to mlíko zas nastartuje a bude se tvořit. Jakmile totiž nasadíte umělé mlíko, tak si pak mimčo horko těžko zvyká na to maminčino a zbytečně by jste ho odstavily.
15. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz
BLedul, já jsem teď moc nešátkovala - ta guatemala jefaktděsně teplá, takže jsem Vítka dávala většinou jen v bodýčku a ponožtičkách a když foukalo tak i ve slabé čepičce.
Víťulínka bych nevyměnila ani za deset holčiček!!! :grinning: :wink: :grinning: :grinning:

Ilus, já myslím, že když se dá mimi k prsu a pak se případně dokrmí, že se nic nestane. Představa, že by byl Víťa 3dny hlady je příšerná!

Claudi,snad budete mít v noci klid. :wink:

Tady už se zase nedá dýchat! :confounded: :cry:
15. črc 2009 ve 21:47  • Odpověz
Ahoj,

včera byl Matýsek úplně zlaté miminko a dneska má zase boleníčko...

Při večerním kojení dokonce tak tlačil, až nás oba celé poblindil a pak se má to chuďátko spravit.

Jani, koukni se na kojeni.cz, tam je telefonní číslo do Krče a kontakty na laktační poradkyně.
Já měla nakonec doporučenou holčinu od táty z chalupy, úplně náhodou se před ségrou prořekla, že odbornice na kojení. Je to taky sestřička z Krče a byla moc příjemná. Řekla si 250,- Kč i s cestou a to to má přes celou Prahu. Hlavně jsem měla trošku jistotu, že je to normální holka a né nějaká "šamanka". Mohla bych ti naní dát číslo, radí i po telefonu a možná by na Mělník taky dojela.
Jinak jsem si meilovala s nějakou těhulkou a ta mi doporučovala nějaká homeopatika na spuštění laktace.
Najdu to a napíšu. Jinak přikládat, přikládat a nenechat se odradit.

Uvidíme, jak budu mluvit zítra. Jdeme na převážení :angry: :angry: :angry: :angry:
15. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz
Jinak se Vám musím pochlubit, můj manžel je úplné zlatíčko.
Vytvořil samodómo elektrický ohřívač vody.
Sice jsem se kapku bála, že nás to všechny zabije, ale funguje to bezvadně.
A sousedi tiše závidí....

Jo a k tomu dudlíku, máme jich taky asi šest, ale jen jeden kaučukový vezme Matějda "občas" namilost.
Ptala jsem se v lékárně na tu klasickou kytičku, ale neměli.
15. črc 2009 ve 22:01  • Odpověz
Homeopatika na zvýšení laktace Ricinus communis 9CH - 2x denně 5 kuliček. Užívat do té doby, než se zvýší produkce mléka.
15. črc 2009 ve 22:02  • Odpověz
Koukám, že Claudinka měla podobný den jako já.
Ty chlapci jsou snad narozený ve stejnej den, co? :grinning:

Lucko, taky tě vítám doma !!!
A samozřejmě gratuluju k Terezce.
15. črc 2009 ve 22:07  • Odpověz
Len jela v tom vedru k mamince. Snad tu cestu přežila v jednom kuse :grinning: .
Jdu taky do hajánek. Matěj teprve teď zabral.
Snad to bude zítra lepší.
15. črc 2009 ve 22:12  • Odpověz
Berušky, jdu do spršky, nakrmit a do hajan.

Zítra jdem taky na vážení - Ludvi, doufám, že oba naši kluci budou pochválený, že krásně přibrali. :wink:
15. črc 2009 ve 22:42  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

naše miminko se rozhodlo být od půl čtvrté vzhůru a já tu s ním straším, jsem už i po snídani...no to se mi dlouho nestalo :slight_smile: kolíbám ho na jedné ruce a už je takovej načatej, tak doufám, že brzy zabere a maminka se vrátí do svého pelíšku ...

ludvi - tak to je jasný, kluci se narodili ve stejný den, tak tak chtějí i stejně prožívat své prdící-neprdící dny :grinning: dnes na vás budu myslet at je to v poradne vsechno v poradku a pak dej vedet :wink: no teda, pan ludvísek je skoro einstein, co.... :grinning: ohřívač vody co nezabíjí lidi :grinning: :grinning: šup na dveře cedulku, že vysprchování v teplé vodě u vás poskytujete za mírnou úplatu .... no musí se nějak vydělávat, ne :grinning: :grinning: :grinning:

andulíne - taky držím palec at dopadne vážení na jedničku a Vitulka at jim mudrům ukáže jakej je chlapák :wink:

zvířátko mi usnulo, tak rychle s ním do postýlky a já jdu k tatkovi do pelíšku :wink:
16. črc 2009 v 05:46  • Odpověz
autor
ahoj :slight_smile:

claudi tak to jsme měli podobnou noc :wink: od 4 do 6 jsem byla vzhůru-nejdřív kvůli adámkovi,pak když zabral ho vystřídal tomík a pak začali oba..tatínek dostal za úkol uspat tomíka-ten měl úspěch,já šla prdět s adámkem -taky s úúspěchem..pak konečně zabral i adámek..jenže tomík spal pak jen hodinu a ted už jsme opět vzhůru..

no,ale stejně se musíme chystat k mudře s adámkem,budou mu brát krev ,snad tam nebudu brečet s ním (hormony jsou hormony) na tomíka leze rýma,snad to jen tou rýmou skončí... :confused:

tak holyk přeji krásný neuplakaný bezprdíkový den a těhulkám přeji,at je bříška netrápí a nebolí :slight_smile:
16. črc 2009 v 07:07  • Odpověz
ahojky, všechny zdravím, u nás je konečně zataženo a trošku lepší a příjemnější luft než včera :slight_smile: a v noci sprchlo.

koukám, že nás bylo víc, co jsme měli akčnější dny a noci s dětmi. ten náš brouček usnul až kolem 20 h., a spinkal do 0:30 h., to jsem ho už ale spíše probudila na jídlo, potom už mi krásně spinkal do 4 h. a pak do 7 h., a teď už mí spí taky určitě hodinku, tak jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží.
bledul, kloubouk dolů, že to tak zvládáš s 2 dětičkama a Ludvi ty se 3 no nevím nevím, my máme co dělat s jedním prckem :slight_smile:
Vašíka jsem nakonec na noc oblíkla jen do trička s krátkým rukávem, jinak zůstal v plínce a nechala jsem ho v zavinovačce a to mu stačilo, po probuzení byl teploučký, ale nezpocený.
Holky, Vašík má na týlu taky takové červené flíčky, ale to je prý normální, už jsem se ptala dr. minule, to prý deti mají a časem to samo zmizne.
Všem co jdete k dr. držím palečky - ať jsou jen samé pěkné výsledky
Jej, teď si Vašík uprdnul jako starý chlap :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hlavně, že se mu uleví
16. črc 2009 v 09:14  • Odpověz
dobré ranko
tak včera přišla po mailu první várka foteček, tak mrkněte, jsou v albíčku :wink:
noc nestála za nic, budili mě opět křížové bolesti :astonished: tak jsem čekala, jestli se to nějak rozjede, ale přešlo to, jdu se vykoupat, pak má přijet sestřenka s tetou
oblečení, plínky, věci na koupání atp.. roztříděno a uloženo v přebalovací komodě :grinning: dneska asi budeme sestavovat postýlku :slight_smile:
16. črc 2009 v 10:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.