• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
bledul - to se ty naše miminka asin na nás domluvili, co? :frowning2: a ty k tomu ještě Tomulku, fakt máš můj obdiv a Ludvísek taky, jak tu už psala Denis....my máme jen jedno díťátko a máme s tím co dělat ...

pověřila jsem taťku ať koupí tu rektální rourku...tak večer už bychom ji měli mít doma...prosím, kdo ji používáte, poraďte co a jak...čím ji namazat, jak hluboko ji vsunout a jak dlouho ji v zadečku nechat???? díky
16. črc 2009 v 10:35  • Odpověz
Klárko - tak vidíš, už máš skoro vše připraveno a nachystáno na příchod Ondráška... :slight_smile: Fotky vám udělal kamarád moc pěkné, bude to krásná vzpomínka na těhu, že? a moc vám to sluší rodičové :sunglasses:
16. črc 2009 v 10:39  • Odpověz
no klari, fotky jsou překrásné, opravdu ti to tam sluší. trošku mě mrzí, že my si nenechali žádné takové udělat, tak možná příště :wink: . doufám, že ty bolesti byly jen chvilkové a Ondrášek fakt ještě chviličku vydrží v bříšku. za chviličku budeš mít všechny věci a potřebné věci zařízené.

claudi já tu rek. rourku mám a použila jsem ji 2x, poprvé jsem uspěla, Vašík se pomocí toho vykadil a trošičku vyprděl a podruhé už ne. já ji normálně strčím do Rybilky, asi tak na 2-3cm a pomalinku zavádím do konečníku, on Vašík u toho dupku stahuje, takže nesmím tlačit a zavádět mu to pomalinku, jen jak mi dovolí, když se stáhne, tak ucítíš jako by překážku, tak dál nestrkej, počkej, já to tam nejvýš zavedla asi na 5 cm, víc jsem měla strach, taky s tím moc zkušeností nemám a nechci mu nějak ublížit. tak snad nám poradí zkušenější.
16. črc 2009 v 10:44  • Odpověz
holky děkuju, fotky jsou krásné, hlavně pak v plné velikosti, dělali jsme jich spoustu, tak jsem zvědavá, kdy dorazí zbytek :slight_smile:
vlastně už mám vše nachystané, až na drobnosti, jsem ráda, že jsem to zvládla celkem v klidu :grinning:
16. črc 2009 v 10:55  • Odpověz
ahoj holky!!!

Klárko, máš nádherný fotečky, moc ti to tam sluší!!!!! :slight_smile:
16. črc 2009 v 11:11  • Odpověz
Pekne skoro poledne :slight_smile:

Holky at vam ty kontroly u doktoru dopadnou dobre.

Ludvi mas sikovneho tatku :slight_smile: samoohrivac vody. Jinak vam vubec nezavidim tak dlouho bez teple vody. Jeste tu myslim nekdo psal ze je bez teple vody.

Lucko vitej doma a gratulace k Terezce :slight_smile: Porod jsi zvladla super na jednicku :slight_smile:

Pocasi je naprd :frowning2: Vcera i dneska je pres den starsny vedro a dusno. Pred vcerejse
kem tady byla hrozna bourka, pekne nam to vyplavilo domecek pode dverma a uneslo nam to kousek strechy :unamused: , mame jeste porad mokry nektery zdi a chodnik pred domem byl plnej blata. Navic kdyz byla vecer ta bourka tak jsem akorat kojila a krom toho ze me ty blesky a hromy nejak na klidu nepridavaly tak jeste zhasla elektrika takze musel naklusat tata s baterkou :grinning:
No a na dnesek v noci to bylo to samy, kolem sedme se zatahlo a zacalo foukat a pak zacaly litat blesky, ale nastesti uz to nebylo tak hrozny jako predtim, ale chodnik byl zase vyplavenej a elektrika tentokrat vypla az v pul druhe rano, ale zase kdyz sme sli papat, takze jsem musela vzbudit tatu a zase nam svitil baterkou. No a vrchol vsecho ze ta zatrapena elektrika blikala celou noc az do rana, chvili svitila a pak zase hodinku ne a tak porad dokola. Byla jsem docela nervozni ze na malou nevidim, mivam rozsviceno vedle v kuchyni zarivku. A bohuzel me pri nocnim kojeni dosvitila baterka. Jeste ze mam notebook ten vydava taky docela dost svetla a manzel ma svetlo na telefonu. Ja sice taky ale nevim jak se zapina :grinning:
Doufam ze dneska uz zadna bourka a blikani alektriky nebude, manzel dneska nebude v noci doma :cry:

Asi pujdu malou vzbudit na papani, musim dneska k obvodacce kvuli tomu mymu tlaku z te preeklampsie. Tak snad to uz bude v poradku, ale podle mereni doma se mi tlak dava do poradku, uz ho mam v podstate v norme.

Snazim se vas docitat, abych byla trochu v obraze. Docela jste me vydesily tou laktacni krizi, kdy ji mam asi tak ocekavat?

Zatim papa
16. črc 2009 v 11:16  • Odpověz
sis tak to mě mrzí, že vás vytopilo, to je hrůza, škody na majetku a jak říkáš, člověk už pak má hrůzu z každé bouřky, doufám, že budete mít klid a nic více se už nestane a tu elektřinu snad brzy někde opraví.
držím palce u dr. a snad tlak už bude v pořádku.
ahoj iluss
16. črc 2009 v 11:24  • Odpověz
sis - no to jste si teda užili :frowning2: :unamused: snad už bude po bouřkách a nic vás už neohrozí a elektrika půjde tak jak má ..
laktační krize se vůbec nelekej, to se ti nemusí taky vůbec přihodit...a kdyby náhodou, tak už se tu probíralo jak se zachovat...hlavně hned neodstavovat, to by byla velká škoda ... Jak dopadla kontrola tlaku, vše OK?

u nás je dnes opět dusno jako v prde... :unamused: Malý chrupkal dvě hodinky venku v kočárku, pak jsme šli papat a přebalit a teď jsme zůstali doma, je tu příjemněji....
16. črc 2009 ve 13:52  • Odpověz
Zdravím,

konečně se to zvíře nechalo položit do postýlky :angry: .
To jsem tedy zvědavá, co s ním budu dělat přiští týden, až přijedou děcka od babičky. Pěkně jsem si ho rozmazlila.
No jo no, je to naše poslední miminko.

V poradně dobrý, Matěj přibral 20dkg, mudra byla spokojená a já šťastná jako blecha.

Holky, chtěla jsem se zeptat, do máte kočárek X-lander, jste s ním spokojený ?
Skládá se dobře? Ještě pořád jezdíme s naším balkóňákem a chtěla bych si koupit nový, ale stále váhám nad x-landerem a jané. X-lander je těžší, ale má zase 4 kola, já starší matka preferuju 4kolku :grinning: .
16. črc 2009 ve 13:55  • Odpověz
Sis, teda to Vás lituju. Tady byla bouřka včera dopoledne a byla taková tma, že jsem si rozsvítila světlo.
16. črc 2009 ve 13:57  • Odpověz
ludvi - gratulace k váhovému přírůstku :wink:
my máme čtyřkolku xlandera, jsem s ním spokojená, zatím pohoda.... ale ještě jsem ho do auta neskládala, teda vlastně jo, když jsme ho koupili, tak jsme to zkoušeli a bylo to v poho....ale co jsme z porodky doma, tak jsme ho do auta ještě nepotřebovali dávat...jezdíme jen s autosedačkou... :slight_smile: ale můžu ti ho jen doporučit... :wink: jané moc neznám, tak nemůžu posoudit...nevím, zda ho tu někdo z holek vůbec má... :confused:
ludvi - ty používáš tu zázračnou prdící rourku? jak s ní pracuješ?
16. črc 2009 ve 14:06  • Odpověz
claudi, používala jsem jí před lety s Jendulou.
S Matýskem zatím jen 2x. Má dva konce, ten s menší dirkou napatlám po obvodu Rybilkou a opatrně zasouvám do konečníku. Miminko se snaží rourku vytlačit a tím by mělo vytlačit i prdíky. Nám jí Matějda ucpal stoličkou a bylo. Ale ulevilo se mu hned :grinning: . Já myslím, že stačí zastrčit jen na kraj tak 2 cm. Mohl by se totiž poškodit svěrač konečníku a miminko může mít potom průjmy. Prostě opatrně.
16. črc 2009 ve 14:26  • Odpověz
Ale zase docela uleví, pomáhá i proti zácpě.
Když budeš opatrná, určitě mu neublížíš, neboj.
Kolikrát za den ti Pepínek kaká? Náš Matěj spotřebuje skoro všechno, proto kaká jednou za dva dny. Proto má taky plný bříško plynů, protože má prázdný střeva. Prý je to tak v pořádku, ale to bříško ho prostě pořád bolí a jak se snaží tlačit tak z toho ublinkává.
16. črc 2009 ve 14:29  • Odpověz
Claudi, tak díky za radu s kočárkem, asi si ho objednám.
Dětem se taky určitě bude líp jezdit se čtyřkolkou. Chtěla jsem ho od začátku, ale pak se mi zdál maličký ten sporťák. Zamilovala jsem se do Peg-perega, ale i po složení je strašně obrovský. K Jané mi nabízí švagryně k zapůjčení korbičku a autohačku, ale to se mi moc nechce. Korbička je černá a stejně se mi víc líbí x-lander. Budu ho od záží skládat docela často, tak abych se z toho nezbláznila.
16. črc 2009 ve 14:34  • Odpověz
ludvi - díky za info ohledně rourky :wink: No, už vidím jaká to bude "operace" až bude potřeba jí použít... Ten xlander budeš mít z letošní kolekce nebo 2008? My máme z té loňské, líbila se mi ta barva RED a tu v kolekci 2009 už nedělají...ale jinak to je asi jedno...
Pepino kaká každý den tak 2-5 krát řekla bych... Ale prý není nic neobvyklého, když mimi nekaká i několik dní, že prý mateřské mlíčko stihne veškeré strávit a tudíž už nemá co vyloučit... Tak Matějda má intervaly jednou za dva dny, hmmm...až na ty zpropadený plyny by to nevadilo... Jsou to naše chudinky malinký :slight_smile: A bumbáš ty kojící čaje? Já většinou vypiju dva za den...docela mi chutnají..Střídám i značky abych nepila pořád jen tu jednu...Teď mám koupený ten od Lerosu, myslím, že ho tu někdo doporučoval, tak jsem zvědavá jeslti bude lepší třeba než ty ostatní :wink:
Pepínek mi spinká a já místo abych to taky zalomila, tak jsem ukízela a žehlila, prostě mi to stejně nedá...ale tak hodinku bych si klidně mufla, to zase jo...Ale to už mám smolíka, páč čekám, že se mladík každou chvíli vzbudí...
16. črc 2009 v 15:35  • Odpověz
Ahojda,

klarko - moc pěkné fotky - jseš skvělá modelka a moc ti to sluší!!! i manžílkovi :wink: ta, jak ležíš na zemi je fakt super :slight_smile:

ludvi - velká gratulace k úspěšnému přibírání :slight_smile: snad to takhle bude i u andulky
psychika určitě dělá svý, tak jen tak dál
k tomu x landeru - my tedy máme trojkolku 2008, ale skládání je určitě stejný - mně se to skládá docela dobře, i když si umím představit, že by to šlo i snadněji, ale jde to zvládnout docela rychle a jednoduše. Někdy mi tam trošku překážejí ty adaptéry a někdy jsem dost nezkušená, když ohýbám tu rukojeť, ale chce to nacvičit a pak to jde v pohodě. Potřebuješ k tomu ale obě ruce - některé kočárky jdou myslím složit i jednou rukou.
A jaké máte auto?

Taky jsem přemýšlela nad tou rektální rourkou, ale Ondra kaká docela často - to spíš prdíky. To střílí skoro u každého kojení. Jinak krize je snad zažejnána (ťuk, ťuk, ťuk) - kojím teď tak po dvou hodinách a z obou prsou, ale malému to snad stačí. Sice byl dopoledne nějaký nevrlý, ale aspoň pořád nevytáčí hlavičku a nehledá jako o život :slight_smile:
16. črc 2009 v 16:18  • Odpověz
a místo nezkušená mělo být neobratná :grinning:

a co lenoura? nemáte nějaké info, jestli musela do té nemocnice?
16. črc 2009 v 16:22  • Odpověz
Ahoj holky, tak kontrola u dr. s tlakem v poradku, mam ho zase normalni a poslechove nic neslysela takze se mam stavit za 14 jenom na premereni. Jinak jsem zdrava :slight_smile:

Klari krasny fotecky, priste az budu tehotna si taky zajdem nekam k profikovi. Tentokrat jsme to jaksi nestihli :cry:

Ludvi tak velka gratulace k vahovemu prirustku :slight_smile:

U nas je taky od rana strasny parno a dusno. Za chvilku se mi mala probudi na na papani a pak pujdeme asi na prochazku.

My mame spis problem s ublinkavanim. Mala si nekdy poradne nebrkne a pak ji to tlaci v brisku takze mi to nekdy vyhodi i obloukem :frowning2: A kdyz kojim tak mam pocit ze strasne hlta az ji nekdy zaskoci.
16. črc 2009 v 17:11  • Odpověz
Ahoj kocinky,

musela jsem se na vas prijit aspon podivat, uz nekolik dni mi je pekne nanic, tvrdne a boli bricho, dneka od rana mi tresti hlava, nic moc, proto toho moc nezvladam...doufam, ze mi nic neuteklo

Klarinko, moc krasne fotkym hlavne ta lezici, spicka :slight_smile: Jeste, ze jsme to stihli taky, Sis - protoze ja uz jiste vim, ze tehotna uz nebudu :slight_smile:
16. črc 2009 v 19:17  • Odpověz
Hezký večer, jsem tu jen na skok, malá od od návštěvy doktorky pořád ubrečená a chovací. Píchali jí tam ouška kvůli naušnicím a strašně moc brečela (skoro jsem brečela s ní jak moc mi jí bylo líto), ale už je z ní fešanda. Moc jí ty naušničky sluší. Akorát je kvůli tomu teď taková nesvá a plačtivá. Ale snad se z toho brzy dostane.

Jinak u doktorky všechno v pořádku. Je z ní pěknej macek, sama doktorka byla překvapená, jak moc vyrostla a váhově přibrala (na to, jak malinké miminko byla). Měla teď 56cm a 5000g.
Ale jinak ji pochválila, že vypadá moc dobře :wink:
Na ty očička jsme dostaly další kapičky a kdyby ani ty nepomohly, tak se máme objednat k očaři. S tím pupíkem se prý na chirurgii zatím objednávat nemáme, prý by se časem měl vtlačit sám, jak prý budou růst břišní svaly. Ty červené flíčky na týlu hlavičky jsou prý taky normální. A jak jste říkaly, stačí kojení, žádné čajíky nebo jiné tekutiny jí dávat nemám.
Dala nám nějaké letáčky ohledně očkování, (prevenar a ještě nějaké nové - novinka, tak si to musím do příště nastudovat, jestlli do toho půjdem nebo ne). Ale asi jooo. Jinak další prohlídka je ve třech měsících (objednala nás na 7.9.) a to už jí i naočkuje.
16. črc 2009 v 19:41  • Odpověz
jani - jsem si říkala jak jsi asi nezkušená u skládání rukojeti :grinning: :grinning: :grinning:

sis - to je fajn s tím tlakem :slight_smile: Náš mladej taky u kojení hltá jako ďas...to bude asi normální... Se asi ty díťátka naše bojí, že jim to někdo sní :grinning: :grinning:

arwouši - kočko, copak copak? :confused: Neuteklo ti nic zásadního,neboj.... Moc, moc se opatruj a šetři co to půjde...ať tam prckové ještě chvíli vydrží :wink: Co Jarda v nové práci, jak se mu tam líbí? Snad je spokojen.... Arwi, pošli mi do IP tvou adresu....mám tu balík plínek 2-5kg a nám jsou už malé, tak bych ti je poslala :wink:
16. črc 2009 v 19:44  • Odpověz
normálně mi prďolka pláče ze spaní :cry: to jsem nečekala, že jí to tak vezme :frowning2:
16. črc 2009 v 19:44  • Odpověz
holky naše malá taky u kojení strašně hltá, vydává u toho takové hýkavé zvuky (mamka říká, že je je jak krůtička, jak u toho hýká :grinning: ) a taky u toho strašně kucká.
16. črc 2009 v 19:46  • Odpověz
ilus, tak lucinka uz je velka fesanda s nausnickama...jůůůů, urcite ji to moc slusi :slight_smile:
hlavne at ji brzy ten plac prejde chuderku malou... prostuduj letacky o ockovani a pak nam povez co a jak, at jsme mamky informovany co tem prdolkum nechat pichnout za vcelicky... pisu jako tatar bez interpunkci, pac mladas mi haja na ruce a datluju levackou :grinning:
16. črc 2009 v 19:57  • Odpověz
Ilusko, ahojky, tak to je super, ze je Lucinka v poradku, je to uz kus slecny, jen, co je pravda :slight_smile:

Claudinecko, ahoj, ja nevim, cim to je, ale je mi teda desne, ted varim vecu a spim u toho vestoje :frowning2: Danecek se osidit neda, nemuzu ho pichnout k pocitaci a delej si, co chces, musim se mu taky venovat, takze mam slusne jazyk na veste. Jarda mi pomaha, to je jasny, ale treba nekam dal jet samotneho se ho jeste bojim pustit, aby se nerozbil on ani auto, takze proste jedu s nima, jako treba dnes na koupalko, i kdyz jsem jen koukala, jak se Danulicek koupe.

Jarda to v praci v pohode stiha, neni to tezka prace, delaji ctyrsmenny provoz - takze treba 4 ranni, dva dny volna, 3 odpoledni, zas volno a tak....je to jen teda pry jednotvarne a ne moc zazivne, ale zadna buzerace, tak uvidime, kazdopadne lepsi, nez nemit nic.

Moc Ti diky, ze bys mi poslala plinky, adresku pisnu....
16. črc 2009 v 19:57  • Odpověz
arwi - hned jak bude cesta na poštu tak balíček pošlu a neděkuj, není vůbec zač... :wink: No to je jasné, že Daneček tě taky potřebuje, to chápu, ale všeho s mírou, jasan brouku? určitě se už na tebe těšil z toho Chorvatska, co? Přivezl ti alespoň mušličky z moře? :slight_smile:
To jsem ráda, že Jarda je v pohodě a práce je fajn...a vůbec nejlepší na tom všem je, že jste všichni pohromadě spolu a že ti pomáhá, pozdravuj ho ode mě kluka jednoho ušatýho :grinning:
16. črc 2009 ve 20:05  • Odpověz
HEzký večer!

Jsem nějakáurvaná, takjen zpráva od doktorky- ta nás - stejně jako Ludvu s Matějdou - pochválila. Vítek přibral 18dkg! :dizzy_face: Přes den máme budit po 4h, když se nevzbudí dřív sám, a v noci máme nechat spinkat.

Omlouvám se, ale víc dnes nezvládnu, jdusi s Víťulkou lehnout.

Dobrou.
16. črc 2009 ve 20:45  • Odpověz
ahojda,

Jančo, ta rourka je právě na prdíky, taková prdilka :grinning:
To je fajn, že je krize zažehnána.

Děkuju Vám za info o kočárku, asi do něho půjdu.

Jo a dobrá zpráva : teče nám opět teplá voda.
Vynález našeho vědátora jsme sice využili jen jednou (zvažovala jsem, jestli mu mám radostnou novinu vůbec sdělovat), ale alespoň něco.

Arwi, šetři se, šetři se, šetři se. Plně tě chápu, Daneček tě jistojistě potřebuje, musíš se mu určitě věnovat, ale třeba by se dala ošidit večeře a tak. Vydrž, už jen pár dní !!!!!!

Andulko blahopřeju k přírůstku na váze. Taky se ti tolik ulevilo ?

Zatím dobrou...
16. črc 2009 ve 22:45  • Odpověz
nazdárek :slight_smile:
tak jsme vzhůru od půl druhý a už jsem myslela,že naše miminko nebude chtít ani spát...ale slitovalo se nade mnou a právě zabírá...Tak třikrát hurá a já zase budu moct jít spát :wink: Taťka řeže v ložnici pařezy a myslím, že ani neví, že strašíme v obýváku....

andul . tak výborně, že Víťulka přibral...to je opravdu asi úleva, že? :wink: Tak jen tak dál....gratuluju :slight_smile:

Ludvi - no jak tohle mohli s tou vodou manželovi udělat :confused: že jim není hanba, teď když doma máte super vynález, tak oni si tu teplou klíďo píďo pustí :grinning: :grinning: Doufám, že si to nechal alespoň patentovat, aby mu nápad někdo nevyfoukl :grinning: :grinning:

tééda, už se mi zavírají klapky o 106..... Tak jdu dát Pepina do jeho postýlky a já zapluji do své...

hezky spinkejte a nechte si něco krásného zdát :slight_smile:
17. črc 2009 ve 02:55  • Odpověz
už zase sůvíme :grinning: .... se tomu jako směju, ale spala bych jako dudek :unamused: tak zase prcka pohupuju na klíně a čekám, že teda ještě vytuhne .... tý jo, kde jsou ty časy, kdy jsem spala víc jak dvě hodiny v kuse... :confused: :sweat_smile:
17. črc 2009 v 05:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.