• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojda!

Claudi, jestli Tito pomůže,tak my jsme taky od 6h vzhůru. Nejdřív prdíky, pak hlad, potom akutní mazlinkání a teď si Víťuš hoví v postýlce, žďuchá do dráčka na spirálce a očiska má jak lucerničky. Do toho už začíná pobrékavat a být protivný, páč je unavený a nemůže zabrat. :frowning2: Už jsem mu pustilai Vangelise, ale zatím nezabírá. :frowning2:

Už pláče na tvrdo, tak se na něj jdu podívat.
17. črc 2009 v 08:42  • Odpověz
Ahoj kocicky moje.....to me mrzi, ze jste se nevyspinkaly, ach jo, co? To se srovna, ale mamca je pak po 14-ti dnech takovehoto rezimu uplne KO, co? Myslim na vas....
17. črc 2009 v 09:24  • Odpověz
Tak má Víťa čistou plínku,namasírovaný bříško a nožičky a mám ho v náručí, tak snad brzo zabere.

Ludvi, úleva to je obrovská! :slight_smile: Jen mám teď pro změnu strach, že Víteknepřibere tolik, com, když bzdemkrmit míň často. :confused:

A zdá se, že už spinká, Láskulka moje.

Sis, myslela jsem na vás, když hlásili, že je Blansko pod vodou. Doufám, že už víc pršet nebude a tahle voda byla ve vašem domečku ta poslední (a nejen letos).

Lenďa jela k rodičům, tak se tam možná zdržela.

Arwi, je Ti líp?

Holky, víte, jak jsem se hrozně těšila na ten nový šátek? Tak včera přišel, ale jiný! :astonished: :frowning2: :cry: Správná značka,ale jiná barva a jiný vzor, takže ho dneska pošlu zpět do Brna a budu doufat, že mi během příštího týdne přijde ten správný. :confused:

Mám na hlavě zábal zdýňovýho oleje, tak doufám, že přijde pošťačka. :grinning:

Jdu sundat a vyžehlit plínky. Všem krásný den!
17. črc 2009 v 09:30  • Odpověz
Arwi,já jsem včera vytuhla s Víťulou v devět večer. :sweat_smile: Co bříško?
17. črc 2009 v 09:31  • Odpověz
andulicku, no, nic moc, ale zda se to byt trosku lepsi, teda, prijde mi, ze taham snad sto kilo a vcera byla horsi ta palice a to, ze jsem zas prestavala videt, mam dojem, ze to snad ani nemuze mit souvislost s tehu, ale stava se mi to jen pri takovemto tlaku, tak asi ano :unamused:

KOukam, ze k Tobe budu chodit pak pro rady, co s placicima nespinkacima miminkama :slight_smile:
17. črc 2009 v 09:43  • Odpověz
Arwen, a piješ dost? Občas se mi to stává podobně, když málo piju - obzlvášť v takovým počasí. :confused:
A na Víťu platí mazlení. :slight_smile:
17. črc 2009 v 10:17  • Odpověz
Ja bych rekla, Andulicku, ze na moje zvyky az moc, driv jsem nepila skoro vubec a ted se snazim, ale nemuzu vypit 5 litru, oni mi lezi na mocaku a ja bych nevylezla z WC, uz ted tam litam co pet minut. Normalne si udelam treba horcik a do peti minut jdu a pak jeste treba 3x, v noci je to vubec katastrofa :angry: :angry:
17. črc 2009 v 10:35  • Odpověz
andul - tak to tě Víťulinka taky nenechal taky moc vyspinkat, co? Neboj se, bude určitě přibírat dost...nesmíš se stresovat zbytečně dopředu, psychika je moc důležitá a ty jako kojící maminka musíš být v pohodě :wink: Tak šátek poputuje zpět? No jo jsou to matlové patlové a neposlali přesně ten co jsi chtěla...Tak ještě pár dní vydrž a přijde ten správný :slight_smile:

arwi - to víš, v tomhle počasí se tlak děsně mění a tebe to pak zlobí :frowning2: Není divu, je vedro a dusno jak blázen... Hodně pít, hodně odpočívat....a bude lépe uvidíš :slight_smile:

prcek usnul tak mám chvilku na podělání něco doma...potřebovala bych taky jet nakoupit, už budeme jíst asi obalované bačkory :grinning: , ale ukrutně se mi nechce...Tak možná po obědě se vypravíme...a pak bych taky ráda na hoďku na dvě šla dohnat ten spánkový deficit z dnešní noci...No plány mám ale jaká bude skutečnost se uvidí :wink: Tak mažu na balkon pověsit prádlo ať krásně profoukne....
17. črc 2009 v 10:41  • Odpověz
Zdárek,

Arwen odpočívej co nejvíce, dokud můžeš, dokud jsou dvojčátka v bříšku máš "relativně" klid.
Kdy máš poradnu?
17. črc 2009 v 10:42  • Odpověz
Ted musim, bohuzel, chte nechte kvuli praci. Necham se ale odvezt...

Ahoj Claudi a Ludvi :slight_smile:
Poradnu mam ode dneska za tyden - a je uz uuuuuplne jasny, ze Jarda dostane prvni vyplatu az 17.8. - tudiz je celej tenhle najem a inkaso na mne (ma dostat nejaky zbytek penez z lesa, ale zanedbatelnej). Takze lezeni se nekona, kolegyne mi ale slibila, ze me povozi.
Kdyby tam nebyl aspon tak preukrutnej hic....az prijedu, placnu sebou do bazenu a pak pockam na Jardu, az prijde z prace a vynda me :slight_smile:
17. črc 2009 v 10:47  • Odpověz
Ahojda holčiny! :slight_smile:

Teeeeda, Claudinko, co jsi tady v noci strašila?!?!?!!! :grinning:

tak jsem vám teď chtěla napsat příspěvek o tom očkování, co jsem si všechno nastudovala a co mi bylo porazeno a malá se akorát budí a volá mě, tak se jí jdu věnovat a písnu to sem za chvilku :wink:
17. črc 2009 v 10:53  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Arwi pekne odpocivej a neprehanej to s tou praci. To boleni hlavy muzes mit z toho tlaku. Snaz se vypit aspon 2,5 az 3l za den. Ja vim ze stim brhanim na zachod to je des, ale vydrz :wink:
bré dopoledne
koukám, že toho moc nenaspíte, tak nevím jestli mám provokovat spánkem do 10 :sweat_smile: :grinning: dneska se mi fakt spalo úžasně, jsem si krásně odpočala
dneska jsem začala 38 tt :wink:
Ahoj Sister a Klarko :slight_smile:

Teda, jak, Klari, muze spat do 10? :astonished: :astonished:
Ja jsem co hodinu vzhuru a proste uz to nejde :angry: :angry: a kdyz konecne v pul 7 zaberu, zvoni budik do skolky..

Sis, ja vim, i ja samotna mam porad prisernou zizen - taky budeme muset ted po ceste asi pord stavet :slight_smile:
17. črc 2009 v 11:00  • Odpověz
Ahoj Klari :slight_smile: ty se mas s tim spankem.

Holky teda vubec vam nezavidim probdele noci. My nastesti docela dobre spinkame. Anezka si to vetsinou vbere pres den. Dneska jsme vzhuru od sedmi a ja bych tak spala. Jime ted casto po dvou hodkach asi je to tim vedrem. Pred pul hodinkou jsme meli hystericky krik, ale ten byl na chovani. Rikala sem si ze to vydrzim, ale ... Ted mi spinka na ruce a je spokojena, hraje nam k tomu cechomor :grinning:

Jdu ji dat do kocarku a na vzduch a jdu neco delat dokud spinka :slight_smile:

Andulko doufam ze nas nejaka ta bourka co hlasi na patecni noc a sobotu nevyplavi, koberce jeste nevyschly a steny taky ne a zem na zahradce jeste taky ne a to na ni sviti cely den slunicko.

Pa a hezky den :slight_smile: tady je zase priserne vedro
17. črc 2009 v 11:00  • Odpověz
arwen to spaní jde nějak samo :confused: a taky chodím, jen jednou za noc na záchod :wink: nemůžu spát na záchod, protože mě bolí, takže chrupkám na boku a nejlíp mi to jde když manžílek odjede do práce a já mám postel jen pro sebe.
17. črc 2009 v 11:22  • Odpověz
ahoj ahoj všem, jdu se kouknout co jste napsaly :slight_smile:
17. črc 2009 v 11:43  • Odpověz
klarko - to od tebe není hezké se tu vytahovat s tím spánkem :grinning: :grinning: :grinning: Ba ne, kočko jen si to pěkně vychutnávej a užívej, potřebuješ nabrat hodně sil a energie...V těhllech vedrech to pro vás těhulínky taky musí být vyčerpávající...Takže když ti spení nedělá problémy tak proč ne, že? A na wécéčko jen jednou za noc? To já ve třetím trimestru běhala několikrát a ke konci bych se už tam mohla odstěhovat...že Arwi, ty to znáš? :wink:

arwi - tak rychle vyři´d co potřebuješ a honem se nalož do bazénku...Hlavně aby se jarda někde dlouho nezdržel a ty jsi v něm nebyla až do večera než tě vyloví :grinning: :grinning:

iluš- to budeš hodná, když písneš co a jak s tím očkováním....ale nespěchá to...až budeš mít klídek a čas.. :wink:

sis - pouštíš čechomor anežce? já pepčovi pouštím Óčko a tam hrajou miš maš, tak ať si vybere co se mu bude líbit za žánr... :wink:
17. črc 2009 v 11:45  • Odpověz
klarko - co to je: nemůžu spát na záchod????? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Nemělo to být na zádech?? :grinning: :grinning: :grinning: jsem se pěkně zasmála tedy....
17. črc 2009 v 11:47  • Odpověz
claudie, to je ta těhotenská demence :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: a bude hůř :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2009 v 11:51  • Odpověz
Ludvi, my máme taky X-lander a jsme s ním spokojení, skládá se celkem v pohodě, ale skládá ho do auta přítel, já to ještě nezkoušela :grinning: , jediné, na co jsem přišli je to, že nám nějak vyskakoval rukojeť, dkyž jsme s kočárkem jeli přes pole neposečené trávy, tak to možná bylo tou zátěží, jinak to totiž nedělá.

Ludvi a Sis, my máme taky problém s ublinkáváním, Vašík taky dost hltá, a při tlačení pak taky hodně ublinkává, občas je to taky obloukem, ale to vyjímečně, nám dr. říkala, že pokud přibírá, nemám to řešit, tak to neřeším a jen vyměňuji pogrcané plínky a bryndáčky.

Ilus, tak to jste na tom s mírami podobně jako my :grinning: :grinning: :grinning:, pochvala pro tebe, že máš tak vydatné mlíčko :wink: kontrolu máme myslím taky tak nějak. Jsem zvědavá na Lucinku s naušničkama, tak snad bude brzy fotečka.

Gratuluji všem k přibývání miminek, jste šikulky s tím kojením, fakt :wink:

Arwen, drže se holka a opatruj, ještě chvilinku vydrž :wink:
17. črc 2009 v 11:59  • Odpověz
tak jsem zase tadyyyy :slight_smile: jsme přebalily, napapaly, pochovaly a pohoupaly na míči.

Takže s tím očkováním:

4.den až 6.týden - Tuberkulóza (většinou očkují v porodnici)
3. měsíc - 1. Hexavakcína (proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému
Haemophilem influenzae typu B, virové hepatitidě typu B a dětské
přenosné obrně)
4. měsíc - 2. Hexavakcína
5. měsíc - 3. Hexavakcína
15. měsíc - Spalničky, příušnice, zarděnky (1.dávka)
11.-18.měsíc - 4. Hexavakcína
21.-25.měsíc - Spalničky, příušnice, zarděnky (2.dávka)
5.-6. rok - Záškrt, tetanus, dávivý kašel (přeočkování)
10.-11. rok - Záškrt, tetanus, dávivý kašel, dětská přenosná obrna (přeočkování)
14.-15. rok - Tetanus (přeočkování)

A pak je dobrovolné očkování proti pneumokokovi. Vždycky byl Prevenar a teď je novinka Synflorix. ptala jsem se kamaráda, který pracuje v lékárně, aby mi řekl, co z toho je lepší a ten mi každopádně doporučil ten Synflorix. Protože prý má víc kmenů pneumokoků, takže je účinnější proti více druhům pneumokoka.

A cenově to vychází takto:
prevenar 1980,- (za jednu dávku)
synflorix 1640,- (za jednu dávku)

Očkuje se to společně s Hexavakcínou (takže taky ve 4 dávkách) a je to prý s tou hexavakcínou velmi dobře snášené.
Ten Synflorix chrání před zánětem středního ucha a invazivními pneumokokovými onemocněními.
Takže já půjdu do té vakcíny Synflorix.
17. črc 2009 ve 12:11  • Odpověz
My byli dneska taky vzbuzení už v 6 hodin, nakrmila jsem Vašíka a před 8 h. jsme šli na špacýrek do 10 h., a pak domů na jídlo a spinkání, venku už v těch 10 h. byl pařák jak blázen, takže teď mi Veca spinká pěkně v chládečku doma v košíku, možná vydrží ještě přes půl hodinky, tak taky půjdu hodit do pračky prádlo.

arwi, já v těhu chodila taky pořád na záchod, tak jak píšeš ty, skoro co 5 minut a v noci to byl horor, skoro sjem se nevyspala. ale neboj, ono to brzy přejde, pak stejně zase nebudeš spát kvůli miminkům :grinning: :grinning: :grinning:
17. črc 2009 ve 12:15  • Odpověz
Deni, my jsme vlastně porodily skoro ve stejný termín :wink: ty jen chvilku po mě.
Jenže Vašík měl pri narození 3,60 a 50 a my 2,68 a 48. A teď máme skoro stejně. Malá to sice hezky rychle dohnala, ale bojím se, aby to takhle rychle nešlo dál. Snad se to přibírání a růst trošku zpomalí a vrátí do normálu :wink: ale doktorka nic neříkala, že by to bylo španě, tak snad to bude v poho :wink:
Aby mi za chvilku nepřerostla přes hlavu :grinning:
17. črc 2009 ve 12:15  • Odpověz
Dneska jedu zase na víkend k našim a vrátím se v pondělí, tak budu o víkendu hodně fotit a v pondělí sem šoupnu nové fotečky lucinky s naušničkama :wink:
Chtěla jsem vám vyfotit pouze ty naušničky zblízka, ale asi nemám moc kvalitní foťák, protože to bylo strašně rozmazaný a z dálky ty naušničky zas nebyly vidět :unamused:
17. črc 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ilus, fajn žes to tu tak krásně rozepsala, já právě řeším co nechat naočkavat, jestli prvenar nebo ten synflorix a hlavně, kdy, jestli v té první várce v době od 6 týdnů do 6 měsíců nebo v té druhé 7 až 11 měsíců, ono se to liší pak i cenově, ne že by mi šlo o peníze, to vůbec, ale moje dr. říkala, že záleží jen na nás, no ona toho moc není příznivcem, říkala nám, že je více závažnějších onemocnění a neočkuje se proti nim a o prevenaru jde reklama, tak to chtějí všichni očkovat, má za to, že to je hodně komerční. no a teď babo raď :unamused:
17. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz
no já zas na to slyšela samou chválu a prý je lepší to naočkovat hned v těch 3 měsících a očkovat to společně s těma Hexavakcínama. Když se to očkuje dýl, tak pak se to očkuje pouze ve třech dávkách a vyjde to pak levněji. Ale co kdyby to chytla dřív, takže myslím, že čím dřív se nechá naočkovat, tím líp. No já ji radši nechám naočkovat, protože člověk nidky neví a abych pak toho třeba v budoucnu nelitovala, že jsem ji nenechala naočkovat a ona třeba onemocněla.
17. črc 2009 ve 12:25  • Odpověz
Ilus, jj já vím, ale buď ráda, že to takhle krásně dohnala :wink: , že Lucinka není nějaké bobátko o které by ses zase strachovala, že je hubeňoučká atd.. Ale máš pravdu, já mám taky strach, aby Vašík nebřibíral strašně rychle a nebyl z něj cvalda, ale taky nám na to dr. nic neříkala a náš bobek jí tak 7x denně, takže dost často a dávám mu teď po 110 ml. tak uvidíme v těch 3 měsících na kontrole. Já musím končit, Venoušek mi pláče.... tak páčko holky a hezký víkend všem pokud už se tu nedostanu, my zítra s partou máme zožirky Vašíka, takže bude už asi po 100 pořádně zapitý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
taky jsem nad tím tak přemýšlela, a je třeba to nechat předepsat od dr. nebo to normálně koupím.
17. črc 2009 ve 12:27  • Odpověz
je potřeba předpis od doktorky. Mě říkala, ať si tam tak týden před prohlídkou zajdu pro recept, ona mi ho vypíše a já si pro to dojdu do lékárny a nechám to pak v lednici.
Jo a přispívaj na to některý pojišťovny, nevím, kterou máš, ale ta moje (Metal Alianze) na to přispívá.
17. črc 2009 ve 12:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.