• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
malá teď taky víc papá, jak jsou ty horka, tak má častější potřebu bumbat.
17. črc 2009 ve 12:37  • Odpověz
holky lepší mít cvalíky, než nejedlíky. To je moje osobní zkušenost.
Terka je gurmánka a Jenda se pořádně nenají ani kdybych se rozkrájela.
Všechny choroby jsou na něm okamžitě vidět.

My jsme se mudr. dohodly, že Matějdu naočkujeme 14 dní po Hexa, aby toho neměl chudinka najednou moc.
Už kv. reakcím, aby bylo vidět popř. na kterou vakcínu jí měl.

Iluss, a co Lucinka? Už jí ouška nebolí? Za krásu se holt musí něco vytrpět.
Kdyby jí to bolelo, tak jí klidně dej Parelen čípek, ať se moc netrapí.
17. črc 2009 ve 13:13  • Odpověz
tak jsem zas na skok tady, mala ted dopapala a cekam jestli si brkne. pardon za preklepy pisu levackou :grinning:

Diky za tip s ockovanim, aspon to vim dopredu. treba me pojistovna taky neco prispeje.

Iluss uzij si vikend :slight_smile:
17. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz
Cluadi, ty jsi bež naději lehnout. Lepší se vyspat než nakupovat. Napiš managerovi seznam a máš to.
17. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz
jé, já píšu jako tatar.

Klárko, ty fotky jsou opravdu nádherný.
Tak teď už aby se Ondrášek narodil, co?

Obdivuju všechny tatínky, kteří jsou ochotní se vyfotit. Klobouk dolů.

Mám dilema, jestli jít vytírat nebo obědvat. Oboje vyjde nastejno, jakmile vytáhnu mopa nebo talíř, mladík bude vstávat....
17. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz
ouška už jí nebolí, dneska už je v pohodě :wink: mažu jí to framykoinem, aby jí to nezačlo hnisat.

a kterou vakcínu jste vybrali? prevenar nebo synflorix?

Ludvi: no já to mám s malou úplně stejné. Celou dobu spinká a je hodná a jakmile si ohřeju jídlo, tak se vzbudí a chce taky papat. Minulý týden, když jsem byla u našich,tak se tomu strašně smáli, protože to bylo pravidelně každý den u snídaně, oběda i večeře. A to jsem jedla každý den v jinou dobu. Asi má na to nějaké radárky, nebo co :grinning:
17. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
TAk já jsme se dokonce i naobědvala. Ale měli jsme tu půlhodinové plakání a to bylo něco. Teď začínají Muži na stromech, takže čekám, že se Vítek každou chvílí probudí.

Il, užij si víkend u rodičů!
17. črc 2009 ve 14:09  • Odpověz
iluš - díky za super popis očkování, krásně jsi nám to tu popsala :slight_smile: Užij si víkenda u vašich a u Lucinky se přimlouvám, aby tě nechala najíst a vzbudila se až ty budeš napapaná :wink:

ludvi - spánek se u mě ještě nekonal....byla jsem přece jen v tom krámě, ale jen u nás ve vsi,pro to nejdůležitější.... A zítra vyšlu managera se seznamem :grinning: bo mu nechám pottomka a zajedu si sama do nějakého většího obchodu... Jak to dopadlo u tebe, bylo vytírando nebo jídlo nebo úplně něco jiného? :wink:

když jsme dorazili z obchodu, tak mladej se v kočárku kroutil jak paragraf, zase ty prdíky :angry: :unamused: Tak jsem chtěla vyzkoušet rourku....no horor hadr...Brečel u toho až se zalykal, on zpocenej, já zpocená...no nešlo mi to ani za boha...mladej byl v křeči a svěrač úplně sevřenej...takže jsem se nedostala dovnitř snad ani na milimetr...asi po pěti minutách souboje jsem to vzdala... tak nevím proč nám to nešlo...rourka byla namazaná podotýkám... :frowning2: :unamused:
17. črc 2009 ve 14:33  • Odpověz
Ahojte maminky, miminka a zbytek tehulek :slight_smile:
tak dneska jsme byli v poradne a jelikoz tlak byl v pohode 130/80, tak nemusim nastupovat do nemocnice :slight_smile: v patek mam dalsi poradnu, coz je 24. a 25. mam termin....doktorka rikala, ze kdyz bude tlak v pohode a neporodim, tak nastup by videla na 27. nebo 28.....takze jsem zvedava, jestli to ten Petr nakonec vubec stihne :confused:
hele arwi, jwstli blbe vidis, tak si fakt zavolej tu zachranku...me se doktorka pokazdy pta, jestli dobre vidim....abys fakt nemela tu preeklampsii :astonished: nebo kdyz se ti to znova stane, tak si jen tak pro jistotu hned zavolej do nemocnice......
jinak koukam, ze miminka vas vsechny pekne zamestnavaji :slight_smile: to je dobre, hlavne ze jsou vsichni zdravi a pekne rostou :sweat_smile: jen ty prdiky, co? :unamused:
klari kraaasny fotecky, hlavne ta, jak lezis na zemi :slight_smile: ta se mi libi moc moc moc :slight_smile:
ludvi, gratuluju k teply vode :grinning: co jenda, uz je zdravej?
jinak u mamky to probehlo v pohode, az na to, ze kdyz jsme tam prijeli, tak jsem cekala, ze pokoj bude prazdnej aspon tak, jak jsem ho naposledy opustila, ale bylo tam toho jeste vic.... :confused: my jsme dotahli z prahy skoro plny auto veci, tak si umite predstavit, jak to tam asi vypadalo.....takze jsem udelala vyhazovaci akci a pulku veci jsem prestehovala do kontejneru...nasi z toho meli malem infarkt :grinning: ale uz to tam vypada jako bydleni pro mimi...Petr smontoval postylku i prebalovak, s mamkou jsme povlikly a uz chybi jenom Filipek :grinning:
no jo, uz to nebude dlouho trvat... :sweat_smile: jinak jsme byli dneska na UTZ a uz vazime 2940g :grinning: :grinning: ale co do velikosti, tak porad je trochu mensi, nez by mel byt....tak uvidime :sweat_smile:
17. črc 2009 v 18:28  • Odpověz
AHOJDA

Tak Víťulka dneska papal cca po hodině a skoro celý den prospal. Teď už asi hodinu a půl vzhůru, tak jsem ráda a doufám, že noc bude v pohodě a bude hezky spinkat. Jsme doma spolu sami, Tom slouží, tak by mě neměl kdo vystřídat v uklidňování. :sweat_smile:

Leni, už jsme si tady říkaly, zda jsi ještě celá. Tak to je prima, že máte s Filípkem pokojík připravený a neboj, Petr to stihne - všechny vám tady držímě pěsti a to už je nějaká podpůrná síla. :slight_smile: :wink:

Claudi, už jste zkoušeli dát Pepču do toho křesílka? Víťa si v něm teď lebedí - křesílko mu hraje písničky a maminka ho houpe (nohou :grinning: ).

A když mluvíme o křesílku, dala jsem mu na křesílkovou hrazdičku (na kterou sedá sucháčem přilepit zajíček) spirálku z Chiba - je krásná -s drobnýma plyšáčkama (kravička hrká, šnek a ovečka šustí) a ani nebyla moc drahá. :slight_smile: Tak na ni jukněte, třeba se vám bude někomu taky líbit. :wink:

Jdem koupat.
17. črc 2009 v 19:27  • Odpověz
leni už jsme si říkali, zda už není prcek na světě, jsem ráda, že jste v pořádku :wink:
andul, teď jsem koukala do tvého přípravného albíčka, ty jsi fakt holka šikovná, ty košíčky jsou fakt úžasný
tak jsem přežila to dnešní vedro, ale bylo to fakt vyčerpávající :rolling_eyes:
17. črc 2009 v 19:44  • Odpověz
Ahojky tehulinky a maminky.. Tak jak se vam vsem vede..

Mam tu zase mamcu ale tentokrat se vsemi tremi detmi.. Takze tu mam veselo.. A posledni dva dny to mam na starost ja, protoze mamca chodi pomahat Dadovi s nejakou praci.. No muzu teda rict ze uz jsem ted pred nimi utekla do loznice.. Jsem uplne zdrchlana :grinning: :grinning: Nejhorsi je ze mam strasne otekle nohy, mamca i vcera rikala ze se ji to nelibi ze to mam strasne tvrde... A rano me tak bolej ze se na ne sotva postavim..

Jinak co se tyka doktoru, tak uz me skoro tri tydny nikdo nevysetroval spodem, tak ani nevim jestli se nejak otviram nebo ne.. Jinak u me nic noveho, v utery jdu na kontrolu tak jsem zvedava co mi reknou..

Co se tyka porodu, tak jedine co mi rekli je ze muzu rodit normalne.. Ale jestli me nechaji kdyztak prenaset nebo ne, tak to se nikdo nevyjadril.. Jsem ztoho takova rozcarovana.. Vubec mi nikdo nic nerekne, takze nic nevim. Jen to ze zaznam monitoru byl vporadku.. Ale to je vse
17. črc 2009 v 19:44  • Odpověz
Holky ja uz jsem tak pitoma, ze vam sem pisu, co jsem uz psala.. Ach jo, asi mi to vedro leze na mozek..

Jinak uz je to vazne dlouhy, nejhorsi je ze nemam kam se pred tim teplem skovat, doma je nedejchatelno a mam otevrene uplne vsude..
Dneska jsem az dostala depku, a asi pred dvouma dnema jsem se rozbrecela ze uz nechci byt tehotna.. A dadula z hruzou polozil otazku jestli uz nikdy, tak jsem rekla ze jednou zase jo, ale ted uz bych to chtela mit za sebou.. Ale myslim si ze to este asi jen tak nebude..

No pokud bych se neukazala, tak dam vedet co mi v utery reknou v poradne.. Snad uz mi reknou 4 dny pred terminem vice.. A kdyby nahodou neco, tak pisnu :wink: :wink:

Jinak vsem co uz to maji za sebou moc moc zavidim a este jednou gratuluji..
17. črc 2009 v 19:59  • Odpověz
Len koukam ze tobe i rekli jak je malej velkej, me to rekli naposledy v kvetnu a od te doby nic..

Holky ja ztoho zacinam mit depky.. Proc nemuzu jednou narazit na normalni doktory
17. črc 2009 ve 20:01  • Odpověz
Ahojky andulko,klari a ritusko :slight_smile:
ritus, nic si z toho nedelej, ja kdybych sidneska nedupla,ze chci ultrazvuk, tak taky nevim, jak malej roste :stuck_out_tongue_closed_eyes: posledni utz jsem mela taky v kvetnu..... a taky jsem zvedava, jak to vlastne bude....mela jsem dneska radost z toho tlaku, ze nemusm do ty nemocnice :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale taky uz bych to chtela mit za sebou....zrovna jsem si ted koukla na nohy a normalne nemam moc videt kotniky :astonished: a to rano rikam doktorce, ze mi nohy neotykaji :frowning2: to vedro se fakt strasne snasi :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nepropadej depresim, uz to mame, kocko, za par.... :wink:
andulko, tak jste dneska sami? no snad bude skritek hodnej a nebude maminku moc zlobit :wink:
17. črc 2009 ve 20:39  • Odpověz
jinak holky, nasi maj tu koupelnu naaaadhernou :slight_smile: tam se nam to bude s Filipkem koupat :slight_smile: je ted fakt velika (na ukor kuchyne, ktera se zmensila) s uuuzasnou sprchou s masaznim panelem...juuu, ja se tak tesim :wink:
17. črc 2009 ve 20:44  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

tak se hlásím...zatím to s prckama docela jde i když adámek už začal se svým řvacím obdobím-zatím ne moc,ale už to není jen to spící miminečko :slight_smile:

včera jsme byli na kontrole...
očičko je v pořádku,jen ho mám vykapávat septonexem ,aby se mu tam nedostala infekce ( máme ho stále od porodu červené-prasklá žilka v bělmu)
krvácející pupíček je v pořádku - prý může trošku krvácet,ale jinak se hojí pěkně...
vážíme 4140,takže jsme přibrali za 7 dní 230g a měříme 55 cm :sweat_smile:
máme šílený potničky-tohle počasí je hnus...

s prdíkama bojujeme,ale to tu všechny maminky znají a těhulky poznají :slight_smile: :sweat_smile: :confused:

tomášek je na adámka holky úplně zlatý...hrozně jemným hláskem ho oslovuje "DEDAMU" a hladí ho,pusinkuje na hlavičku,dává mu dudlíka, pomáhá mi koupat (myje mu bříško) a dnes když dnes adámek v náruči plakal,tak mu chtěl jakoby masírovat bříško /jak to viděl u mě) ...prostě zatím je k němu báječný a snad mu to zůstane :slight_smile: nás s honzou teda trochu školí- více neposlouchá,chce se více mazlit a tu pozornost vyžaduje víc,ale to je normální....

dnes jsem byla poprvé sama s oběma děckama kousek dál od domova (resp. poprvé jsem použila mhd :sweat_smile: )sice s šátkem,ale dětičky to obě krásně zvládly :slight_smile:

holky,nestíhám nějak reagovat,ale lehce jsem dočetla :slight_smile:včera jsem odpadla v 8 hodin i s adámkem a honza obstaral tomíka :slight_smile: takže jsem se krásně-i když přerušovaně) vyspala :slight_smile:

holky těhulinky-moc a moc se držte,už to máte za chvilku...v těhlech vedrech to je sice šílený,ale za chvilku už budete mít miminečka v náruči jo a rituš- to neřeš,že nevíš velikost..já jitaky naposledy měla změřenou ve 30 týdnu...pak už jen podle pohmatu -kdyby se jim něco nezdálo,tak pošlou na Uz ..a ono je to i lepší nevědět,kdybych věděla že jdu rodit víc než 4 kilové dítě,tak bych se předem bála a nakonec to bylo super :slight_smile:

zatím ahoj a maminky pozdravujte ta svoje malá zlatíčka :slight_smile:
17. črc 2009 ve 20:45  • Odpověz
leni, ritus, bledul ahoj
ritus holka vydrž, může to být každým dnem i my se dočkáme :wink: mimochodem krásné těhu fotečky :slight_smile:
bledul tě obdivuju, dvě dítka a to vedro, klobouk dolů :slight_smile:
17. črc 2009 ve 20:50  • Odpověz
ahoj bledul :slight_smile: no jo, zaslouzila matka :slight_smile: jsi sikulka, ze to zvladas.....ostatne vsechny maminky, ktery maj na starosti vic nez jedno maly detatko (vid arwi? )
holky, to vedro je fakt nesnesitelny....to baleni me zabije a porad to neni hotovy :frowning2: jeste musime vycistit koberec....se fakt zblaznim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2009 ve 20:52  • Odpověz
bledul ještě jsem se chtěla zeptat jakej je koupací kyblík, přemýšlela jsem o něj, ale nakonec manžílek koupil vaničku, měla jsem z toho kyblíku strach :frowning2: , je vidět dle foteček, že vy to zvládáte dobře :slight_smile:
17. črc 2009 ve 20:57  • Odpověz
klari, koukni se na you tube a zadej si tam tummy tub...je tam spousta videi, uvidis...ja o nem taky moc premyslim. kamaradka ho taky ma a moc si ho chvali
17. črc 2009 ve 21:04  • Odpověz
hele http://www.youtube.com/watch?v=vbrNt24eHVQ ale tady jsem to videla prodavat jen bez toho podstavce
17. črc 2009 ve 21:05  • Odpověz
autor
no holky,zvládat obě dítka prostě musím :slight_smile: :wink: jediný v čem je zatím problém,že tomík je ještě hodně malý na to,aby chápal,proč právě TEĎ nemůžu jít dělat to či ono...a že navíc je jak z divokých vajec a já jsem jak ostříž,aby adámkovi neublížil nechtěně...třeba když kojím a on se ke mě hrne a chce si k nám lehnout-tpo se bojím,aby se nezamotal a nespadl na něj atd..jinak to zatím jde....

jo,klárko,fotky jsou krááásný,tak jak tam ležíš na zemi e jak dělaná do těhulkovské soutěže :slight_smile: :sweat_smile: :wink:

kybylík koupací je super...ani jsem adámka nezkoušela koupat ve vaničce,ani ji nemáme- měla jsem ji na tomíka a nevyhovovala,tak jsem jii dala pryč a toma jsem kouapala a dámka ted koupu jen v něm...pokud by vaše miminko ve vaničce hodně plakalo,tak zkus nejdřív třeba koupit obyčejný veliký kýbl za 60 kč a zkus ho vykoupat v něm-a pokud se to osvědčí ,tak pak kup ten velký uzpůsobený na miminka...kdybys byla blíž,tak bych ti nabídla půjčení...jedině někdy o víkendu dopoledne kdyby si manžel přijel a pak ho odpoledne nebo druhý den zase přivezl....
17. črc 2009 ve 21:19  • Odpověz
Holky, koukáte na Uvolněte se prosím? Ta modelka je fakt hloupatá! :sweat_smile:
17. črc 2009 ve 22:04  • Odpověz
Takže se mi to zase smazalo!

Bledul, Tomík je zlatíčko! :dizzy_face:
Já mám občas trochu problém zvládat Vítečka a Pupí a to se Pupí chce jen mazlit (zbytek jevlatnějenminimální péče). Takže se přidávámk obdivovatelkám "vícečetných" maminek. :slight_smile:

Klári, fotečky jsou fakt nádherný! Krásný bříško! :slight_smile: Můžu mít debilní otázku? Ta podlaha je dřevěná prkená nebo plovoučka? Je moc hezká. :slight_smile:

Rit,, vydrž prďka, vydrž!! Už jen chvilku!
17. črc 2009 ve 22:30  • Odpověz
Ahojky devcatka..

Tak jak jste se vsichni vyspali.. Paani to mame dnes krasne a prijemne.. Teda pro me :grinning: :grinning: Nechci byt sobecka ale pro me je to prijemnaa zmena, ale skok to je teda strasnej.. Ale co se tyka nejakych otoku, tak je to jedno, ja uz nesplaskavam, jsem natekla permanentne..

Jinak holky drzim drzim :grinning: :grinning: .. Chudak Dada za mnou porad chodi co semnou je.. Jsem ted strasne naladova a hodne veci me rozhodi.. Tak se ho snazim porad ujistovat ze se nic nedeje, ze uz to jen chci mit za sebou..

Klarko dekuji za pochvalu fotecek.. Jinak jsem koukla do albicka, mas nadherne fotecky.. Moc vam to slusi :wink:
18. črc 2009 v 07:30  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

andulí - na krause jsem koukala jedním okem....modelka byla opravdu blbka na entou!! :grinning: :sweat_smile: :unamused: Ale za to kraus je borec :grinning: :grinning: někdy je až docela drsnej, ale ten pořad dělá dobře... :wink: Jaká byla u vás noc? Co Víťulka spinkal hezky? U nás to celkem šlo....

rit - jsem taky ráda, že se ochladilo....už to bylo nesnesitelné.... V noci tu byla bouřka jako blázen, hromy, blesky a děsnej vichr...Snad to zase někde nenapáchalo nějaké škody :confused:
18. črc 2009 v 09:39  • Odpověz
Ahojky holcinky,

my jsme tady meli vcera navstavu, tak jsme grilovali,mnamky, kolegyne mi dala starsi plastovej nabytek na balkon, tak jsme meli aspon na cem sedet, Danulicek lital s osmiletou holcickou do 22.30 (kdyby to videla babicka, vezli by ji do Bohnic)...vstavali jsme ted, Jarda je v praci a ja bych jeste taaaaaaak spinkala :slight_smile:
V noci byla bourka, tak jsem sla k Danulickovi, aby se nebal, ale vubec jsem se tam nevesla, hladila jsem ho a usnula jsem v nejaky sileny zkrouceny poloze, ktera me zas ve tri probudila, tak jsem odesla do sve postele a pak zas pro zmenu litala na zachod :angry: :angry:
Ted je pod mrakem a pekne se ochladilo....
18. črc 2009 v 09:53  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nas jeste ani nekaplo jak nam vyhrozovali zase bourkama. Ale pekne se ochladilo a je zatazeno a asi bude prset.
Anezka mi vecer usnula az opul desate a to jedla v osm, ale vstavala az ve dve takze jsem se trochu vyspala. Michal byl vcera u kamose zapijet ing. titul a vratil se az rano.

Arwi taky bych si dala neco na grilu, ale to by se asi male nelibilo :frowning2:

Michal konecne natira kolibku :slight_smile: Mela jsem mit vcera konecne prebalovak, ale tomu znamymu co nam ji delal tak mu na ni neco spadlo takze to musi opravit a bude v pondeli.

Holky jak dlouho kojite? Me mala pije max 10 minut a davam ji z jednoho prsu.

Ritus vydrz uz to mas za chvili, ty otoky jsou desny, ja je mela tri tydny a to sem rodila driv. Poporodu ti to splaskne. Akorat ted rozhybavam klouby jak jsem je mela stuhly.

Nam se zacina libit ve vode. Ze zacatku strasne brecela kdyz jsme ji dali do vody ted uz se ji to zacina libit, uz nebreci a kouka co se to deje :slight_smile: Tak zacinam premyslet ze se poohlidnu kde je u nas plavani s kojenci.

Peknou sobotu, papa
18. črc 2009 v 11:37  • Odpověz
nádherných 16 stupňů, dokážu doma i něco dělat :grinning:
andul podlaha je laminátová, mají jí v bauhausu, není úplně z nejkvalitnějších, ale cena je příjemná :slight_smile:
arwen, jé grilování, mňam, taky bych si něco dala :wink:
18. črc 2009 ve 12:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.