• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj!

Tady je od noci chladno a prší.

Claudi, Víteček byl úžasnej! Budil se po 3h a vůbec neplakal. :dizzy_face: Nabaštil a se a po krkánku mi ještě na rameni usnul. Mimo krmení v 5h - to usnul až kolem půl sedmé. Pak byl vzhůru v 8h a od té doby chrní. Šli jsme si k němu kolem půl11h lehnout taky, ale já nějak nemohla usnout. Takže teď spí všichni vč. Pupí vedle na letišti a já tu čučákuju. :sweat_smile: Oběd dnes slíbila uvařit tchýňka, tak mám klid. Ale už i hlad.

A asi mi praskne ňadérko. :sweat_smile: :cry: Jak tu někdo mluvil o tom, že má jeden prs dominantnější ve tvorbě mlíčka, tak to je prý úplně normální a má to tak prý každá mamča. Ale že by mě muselo takle bolet od mlíka už po 3 hodinách od vypití, tak to by teda nemuselo. :confused: A to mám teď krmit z toho druhého! :sweat_smile: :frowning2: :cry:
18. črc 2009 ve 12:13  • Odpověz
Sis, já kojím taky 10-15min. Čas od času si Skřítě řekne ještě o 2.kolo, ale to už bývá max. 5timinutovka. Vporodce mi sestřičky říkaly, že si mimčo za těch 10min vytáhne co potřebuje a že když jsou u toho prsu dýl, dělaj si z maminky cumlíka. A taky kojím z jednoho prsu.

KLári, laminát?? Anapíšeš mi prosím jméno? Je ta podlaha hodně hejsavá? A nesmeká se bafíkovi?

Arwi, mňaminky grilováníčko! :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. črc 2009 ve 12:20  • Odpověz
Hezkou sobotu,

u nás v Praze je pěkně uplakaná.
Jsem sama doma s Matějíčkem. Manža jel za dětičkama na chalupu a budou opět a doufám naposledy zapíjet miminko. Prasátko, pivečko...
Pro mne to tady bude dlouhý, vrátí se až zítra kolem oběda a ještě k tomu leje jako z konve.

Á my se jdeme kojit...
18. črc 2009 ve 12:31  • Odpověz
ludvi - Matějda bude teda zapitej až až, co? ale to je dobře, bude zdravej jako řepa :grinning: :grinning: U nás taky leje, takže žádné kočárkování se dnes konat nebude...

sis - taky kojím kolem těch 10ti minut z jednoho prsu...a jak říká andulín, občas se doráží i z druhého, ale to jen výjimečně.... a teď jak byla ta vedra, tak pil i častěji ale kratší dobu, asi na žízeň...

áááá...jak sednu k PC, tak mládě se nám budí...nechce mi holt dopřát, abych tu něco napsala asi... jdu na něj na budulínka :slight_smile:
18. črc 2009 ve 12:40  • Odpověz
andul je mi líto, ale výrobce nevím. Ale je to německá firma, která snad dodává jen Bauhausu, pokud tam pojedeme mrknu se ti
pejskovi se capká dobře, je trochu žebrovaná napodobuje strukturu dřeva :wink:
18. črc 2009 ve 13:05  • Odpověz
Ahojky, tak my jsme napapani a budem spinkat, pujdu se taky natahnout. Zacalo prset takze ven nepujdem.

Andulko me taky Anezka papala v tom vedru castej a kratsi dobu. Jak rikas asi na zizen. Jinak me se taky jedno prso naliva vic :wink: Ale jestli je to normalni tak si s tim nebudu lamat hlavu.

Ludvi Matej poroste jako z vody, kdyz ho tata tak zapiji :grinning:

Jdu se natahnout to pocasi me zmaha.
18. črc 2009 v 15:19  • Odpověz
aaaa tady se spinká :pensive:
18. črc 2009 v 17:15  • Odpověz
u nás leje a leje

teda iluss - ty tu Lucinku pěkně krmíš. 5000g - to jste šikulky :slight_smile: My jdeme do poradny v úterý, tak jsem zvědavá na toho našeho křiklouna :slight_smile: A zároveň jdeme i na ultrazvuk ledvin a kyčlí.

Andulko - gratuluju k pěknému přibírání. To jsem ráda, že jste to zvládli i s tou hloupou moučnivkou...

Nám krmení taky trvá těch deset minut, někdy se ale mladý pán po chvilce pustí a přisaje znova. Na vaši radu jsme taky pořidili latexový dudlík místo silikonového a chutné líp :slight_smile:

A jinak máme tedy fakt nějakého uplakaného kloučka. Včera měl před tchýňkou takový záchvat, že se až vyděsila. A na zklidnění nepomohlo absolutně nic. Až jízda autem - musela jsem na kontrolu na gyndu. No, aspoň, že večer usne tak kolem deváté a dá si to až do tří a potom se probere před šestou.

Ludvi - rodinka vás nechala doma, jo? No jo, zapíjení je povoleno :slight_smile:

Zítra jedeme na návštěvu ke švagřici. Tak nám držte pěsti, abysme se tam zase nepředvedli jako pěkný křiklouni :astonished:
18. črc 2009 v 17:39  • Odpověz
jani - tak snad Ondráška uplakané období brzy opustí a bude se na vás už jenom usmívat :wink: Závidím, jak ti krásně v noci spinká ... to u nás je maximum tři hodiny v kuse, jen jednou a to asi omylem :grinning: spal 5 hodin vkuse... A co kontrola na gyndě po šestinedělí, vše je v pořádku?
18. črc 2009 v 18:11  • Odpověz
mám asi tak 15 minut.
V půl má mladík nárok na další dlabanec.

My se kojíme půl hodiny z obou prsou. Prý to nevadí.
Dneska zase bolení bříška, už jsem to nevydržela dala mu ti kapičky Baby Calm. Nevím jestli to pomohlo, rozhodně celé odpoledne kaká. Nevím jestli po kapičkách nebo z toho jak teď dva dny pořád ucucával (asi z toho horka).

Jani, z toho záchvatu u tchýně si nic nedělej.
Moje tchýně vyzařuje nějaký divný vlny, které nesnesou děti do jednoho roku :grinning: .
Teda všechny moje děti. Je nějaká radioaktivní, nebo co.
18. črc 2009 v 18:19  • Odpověz
Jé Sis, co to máš v pase?
Máš tam jedno dítko a 43 tt :grinning: :grinning: .

Matějda se strašně bojí koupání. Řve chudinka o 106 a strašně se klepe. Možná ho zkusíme strčit do kyblíku.
Docela pomáhá, když ho porořím zabalenýho do pleny. Asi je mu zima :angry: .

Už vrže, jdu připravit koupáníčko...
18. črc 2009 v 18:22  • Odpověz
ludvi - radioaktivní tchýně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. črc 2009 ve 20:21  • Odpověz
Claudi, nezkoušela jsi ty kapičky?
18. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz
Teď jsem zahlédla reklamu na Probiotické kapky proti kolice, neznáte to někdo?
Nás se to netýká, my baštíme tu vakcínu..
18. črc 2009 ve 20:33  • Odpověz
Ahoj holky,

koukám, že buď mám málo mlíčka a nebo hladovce, spíš, ale tipuju to druhé. Kojíme po třech hodinách 15 min a stihne vypít obě prsa. :grinning:. Horší to bylo v tom vedru to jsem ho chudinku měla u prsa každou půl hodinu, asi měl žízeň. Na prdíky trpíme taky, ale celkem se to zpravilo po úpravě stravy, ale prdí teda nahlas, jako starej chlap. Vůbec nechápu, jak se to v tak malém miminku může brát.

Tak vy máte zlaté tchýně, ta moje Samuelka vůbec nepřijala a hraje si na uraženou.

Ludvi zkus koupat buď v kyblíku nebo mi máme takovej malej škopíček, ve velké vaničce mi taky plakal, bylo to moc prostoru pro něj.
18. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz
ludvi - kapky jsem ještě nedávala, páč jsem se dočetla, že se smějí dávat až od ukončeného prvního měsíce... No ale koukám, že ty jsi je Matějdovi dala a vše je v poho...No asi jsem posera, ale když by byla zítra krize, tak už je pepinovi taky dám....
Jak je mláděti kapeš, na lžičku a pak do tlamičky nebo nějak jinak?
18. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz
Claudi, dneska jsem to riskla, vlastně jenom o den a bylo nám to na nic :frowning2:
Dala jsem mu to na lžičku, moc mu to teda nejelo.
Dneska máme krizi, jindy spinká od 8 těch pět hodinek a pak se budí po třech.
Dneska ne a ne kňučí, kroutí se jako paragraf. Celý den jsem ho chovala na ruce. Budu mít svaly jak kulturiska, ale vytřít opět nestihnu. Jsem teda fakt zvědavá co s ním budu dělat od pondělí, až budu muset obstarat i ty velký.
A to už jím jen starý pečivo a piju kojící a fenyklový čaj!!!!!

Unko, neboj, já jsem s Matýskem taky na černý listině :angry: .
18. črc 2009 ve 21:54  • Odpověz
Unko, Samuel je krásný miminko.
Vanesska má neštovice? Máš jí doma? Jak to zvládáte?
Když jsem rodila, měla jsem doma synka s horečkama a porodník se hned ptal jestli nemá neštovice.
18. črc 2009 ve 22:03  • Odpověz
Ludvo tchýni neřeším, její blbost, že malého odmítá jen mě to mrzí kvůli Vanessce, ta malého zbožňuje a když tam jedou s přítelem, tak jí to chce vše říct a ona jí řekne, že jí nezajímá. Teď to naštěstí moc neregistruje, ale nevím až bude starší jak bude reagovat.

Koukala jsem na Matějíčka je nádhernej a všechny deti mají stejný obličejíčky, to je jak u nás. Samuelek vypadá přesně, jak Vanesska když byla malá.

Naštěstí to rychle pominulo, ale byl to záhul, měla k tomu chudák i angínu, takže jsem kojila a a mezi tím se starala o malou. Jeden večer jsem myslela, že jí odvezu do nemocnice, nemohla jsem jí sundat horečku měla 40. Mě zase doktorka řekla, že pokud kojím, tak malému nic nehrozí. Malou to chytlo asi den po návratu domů z porodnice, takže až teď se zajíždíme doma a začínám mít volnějš.
18. črc 2009 ve 22:18  • Odpověz
My přišli z porodnice a zjistila jsem, že má Jenda zápal plic.
Čím víc dětí, tím víc chorob :angry:
18. črc 2009 ve 22:39  • Odpověz
Koukám, taky sis to užila :frowning2: To je sice pravda, ale už teď na Vanessce je vidět, že není, tak sama a užívá si sourozence, i když je tak maličkej, je to naše malá pečovatelka
18. črc 2009 ve 22:53  • Odpověz
tak to je moc dobře. Prý jaký vztah si utvoří během prvních dvou, třech měsíců taký budou mít.
Ty holky jsou fakt dobrý už od malička.
18. črc 2009 ve 23:02  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:
přeji pěknou neděli :slight_smile:

tak sobota včera byla v pohodě- i když tedy počasí bylo pěkně ošklivé... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak jsme tu měli na návštěvě Honzova dědečka..docela sranda...on je to sice docela vzdělaný pán,ale ted už se víc projevuje jeho věk než vzdělání...
začalo to telefonem,že za hodinu přijede (bylo domluvený,že se ohlásí předem,ale čekali jsme trochu víc předem :grinning: -no nevadí, byli jsme stejně doma,tak proč ne..) tak jsem honem zadělala na jeho oblíbené kynuté buchty...

protože pršelo,tak mu pak honza volá,at nevystupuje na konečné,ale zastávku před ní,že ho tam vyzvedne autem..
tak tam jel autem a z vlaku děda vesele nevystoupil...tak jel manžílek zpátky jak blbec a pak šel tedy pěškx dědovi naproti..děda to pochopil,že ho vyzvedne manžel autem u zastávky tramvaje...

u nás dobrý,akorát mu tomík nechtěl dovolit,aby choval adámka- chtěl, aby ho hned vrátil mámě :slight_smile: :wink:

no a děda řekl,že s sebou vzal ovesné vločky,že chtěl s \Tomíkem krmit holoubky..no informace nijak zvláštní-ale když jsem šla dědovi do toho jeho tlumoku dát nějaké buchty v krabičce,tak koukám,že ty vločky tam má vyloženě vysypané- ne v pytlíku,ale jen tak na dně-tohle fakt může udělat jen senilní důchodce-zadělat si tašku vločkama kvůli nebohým hladovým holoubkům :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

takže jsme se s honzou trochu bavili,ale on nás ten humor přejde až zestárneme a budeme taky takhle senilní :wink: :wink: :wink:

jinak dobrý-prdíky nás klasicky zlobí,už začíná adulka blbě usínat,takže po nočním kojení mě čeká hodinka uspávání,takže závidím honzovi a tomíkovi jejich sladký spánek :wink: :sweat_smile: :sweat_smile: jinak kojíme zatím ve dne i v noci po cca třech hodinách :sweat_smile:
19. črc 2009 v 09:57  • Odpověz
autor
sis- to je mi líto,že vás to vytopilo :confounded: doufám,že to neudělo moc velké škody a že to bude brzy v pořádku..
jinak kojím cca 10 minut taky z jednoho prsa a pak mu někdy nechám dělat ze mě dudlíka,ale to vím,že už nesaje :wink:

ludvi- tchýně pořád není s matějdou smířená? :confused: to je fakt "bomba" ona ale vlastně nijak zvlášt neprožívá ani terezku s jendou,že? to je škoda,hlavně to asi je líto dětem,že?

jani- to jsem ráda,že ten latexový dudlík dělá ondráškovi líp než silikonový.. :slight_smile: to bych fakt nikdy neřekla,že na to můžou děti takhle reagovt-když mi to v porodnici řekla sestřička- když dávala adámkovi ten žlutý místo mého bílého-tak jsem tomu nechtěla věřit...a co jinak ondrášek? jak zvládl dnes návštěvu? bez křiku nebo s křikem?

unko- to je dobře,že už je vanesska zdravá-(taky jsem si myslela,že neštovice a miminko k sobě nesmí-tak je dobře,že jse to zvládli dohromady) musel to být ale fakt záhul v těch dnech...klobouk dlů-přeci jen je vaneska ještě takový drobeček ...a je super,jak si buduje vztah k bráškovi :slight_smile:

claudi-koukám,že máš taky nespavce :sweat_smile: náš adámek je to samý co pepínek :slight_smile:
19. črc 2009 v 10:13  • Odpověz
Zas se mi to smazalo...

Tak vám aspoň posílám pozdrav z jihu! :wink:
19. črc 2009 ve 13:06  • Odpověz
autor
ahoj andulko :slight_smile:

jak je na jihu :slight_smile:

hele,jak to děláš,že se ti to čato smaže? (jestli máš dlouho rozepsaný příspěvek,tak to někdy koník vezme jako nečinnost a při odesílání tě jakoby odhlásí a příspěvek je v tahu- lepší si ty delší příspěvky a nebo ty co píšeš po částech a dlouho -psát do wordu a pak to zkopírovat :slight_smile: )
19. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz
autor
tak jsem zkoušeli vyfotit nějaké fotečky,ale řeknu vám- ta naše robátka to bojkotovala docela dost (starší dítě zdrhalo ze záběru,mladší občas pobreknul a kabonil se :grinning: )

a příští víkend nám Tomík ujede k babičce a dedečkovi :slight_smile: už se jim prý stýská :slight_smile: honzův tatínek si vzal i na pátek dovolenou,aby si ho prý víc užil :sweat_smile:

a co vy,jak se máte o víkendu? :wink: :slight_smile:
19. črc 2009 v 18:43  • Odpověz
Ahoj Bledulicku, Ludvi, Andulicku, Claudisku, Unko a maminky, jen jdu nahlasit, ze jsem jeste cela, vcera jsem mela totalne debilni den, byli jsme u mamky a ja tam usinala vestoje, nepreslo to vubec, vstavala jsem dneska v deset, je to trosku lepsi, ale stejne nic moc, kez by tam ti dva jeste vydrzeli, ale vsecko nasvedcuje tomu, ze to asi uz moc dlouho nepotrva, ach joooo...
Rada ctu, ze jste vsechny mamky i miminka v poradku, jen s temi tchynemi je to teda na pytel, ze se, babizny, nestydej :confounded: :confounded:

Jdu delat rizoto....
Nevite nekdo neco o Len?
19. črc 2009 v 19:16  • Odpověz
bledulko nádherné fotečky, moc se povedly, všichni tam vypadáte nádherně
19. črc 2009 v 19:28  • Odpověz
jinak ahojky všem, akorát jsem se nalogovala a hned viděla fotky bledulky

my jsme měli včera zožirky Venouška s naší celou partou, bylo nás tu 20 a bylo to super, bylo tu plno dětí, Venouška jsme měli venku jen chvíli protože potom začalo hodně foukat, tak jsem předávala malého babičce a dědovi k hlídání :wink: byl šikulka, vesměs celý den spinkal.

já si na tchýni ani tchána vůbec nemůžu stěžovat jsou zlatí a Vašíka si plně užívají, mrzí mě, že některý ty vaše tchýně jsou takové jaké jsou, je to moc škoda, o hodně přicházejí

arwenko, zajdi si raději k lékaří a všechno mu řekni, ať tě prohlídne, nebo kdy máš kontrolu?
19. črc 2009 v 19:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.