• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Deni, ahojky, kontrolu mam v patek, ja vim, ze je to normalni, proste se tam nevejdou vem si, ze mam v sobe dve deti pres dve kila a hromadu plodovy vody, kam by se asi mely vejit...
Ta ospalost pred porodem je taky normalni vec, jen mi je uz asi jasny, ze do navratu meho doktora z dovci- tj. 9.8., to uz asi nevydrzim :frowning2:
19. črc 2009 v 19:43  • Odpověz
já ti věřím, že už to je těžké, včera u nás byla kamarádka, ta sice čeká jen jedno mimi, ale taky jí to už dává zabrat a zvlášť v tomto počasí, je to fakt hrůza. a nebojse, ty tvoje dva zlatíčka to vydrží tak dlouho, jak samy budou chtít :wink: a neboj, další kamarádka, ta včera u nás byla taky, má taky dvojčátka a ty taky přišly na svět dříve, vážili jen kolem 1,5 kg a jsou suproví, jsou zdraví, jsou to prostě draci :grinning: :grinning: , takže se neboj.
19. črc 2009 v 19:50  • Odpověz
Myslím, že to psala Ludva, náš Venoušek taky při koupání křičí, dneska to už byl extrém, řval jak na lesy, přítel ho slyšel až k sousedům :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , my sice koupeme ve velké vanně, ale neřkla bych, že by měl strach, ale vždycky pak řve už z hladu a nejhorší je pak jej usušit a namazat, obléct, to musí být rychlost, vlásky učesat a ouška vytřít až během krmení nebo po položení do postýlky.
19. črc 2009 v 19:56  • Odpověz
tak já letím do sprchy....
19. črc 2009 ve 20:17  • Odpověz
tak teda všem dobrou noc
19. črc 2009 ve 21:06  • Odpověz
zdravím všechny koníkovky :slight_smile:

bledul - krásný rodinný fotečky, paráda :dizzy_face: :dizzy_face: Všem vám to sluší a vypadáte jako velmi spokojená rodina :dizzy_face: :dizzy_face:

arwi - už se ti to opravdu krátí a jestli dvojčátka budou chtít na svět o trochu dřív, tak neboj, vše dobře dopadne....a že jsi unavená, to věřím....ale prostě teď už musíš jen čekat a vydržet!!! :wink: :wink: :wink: myslím na tebe a přeju ať je ti zase o trochu lépe :wink: Balíček s plínkama nemůžu poslat, páč to nemám do čeho zabalit... :unamused: jsem se na to dnes odpo chtěla vrhnout a jako jsem zjistila, že doma vlastníme pouze vánoční balící papír a to mi jaksi bylo blbé zabalit do něj :grinning: :grinning: :grinning: takže se zítra musím stavit v obchodě a pořídíit nějaký papír ... :wink:

denis - my taky koupeme před jídlem a malý už by ve vaničce nejraději snědl asi žínku z toho hladu :grinning: Ale třeba dneska s ním tchýňka byla kočárkovat, přijeli a on už plakal hlady a byl čas koupání, tak jsem ho nechtěla trápit a nejdřív ho nakojila a pak jsme teprve měli čvachtando :wink:
19. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz
zdravím při neděli
tak jsme dneska přestěhovali naší postel do budoucího dětského pokojíku, jelikož se s postýlkou do naší pidi ložničky nevejdeme, postavili postýlku, je to nádhera :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: teď se dohadujeme jak vymalujeme tu část pokoje co je přebalovák atp... to ještě bude diskuze, nechci to nechat bílé, přijde mi to takové nedětské :frowning2:
bledul krásné fotečky, jste rodinka k pohledání :slight_smile: tak ať jste dlouho, dlouho šťastní :slight_smile:
arwi věřím, že je to velká fuška, mám v pupíku jedno mimčo a funím jak sentinel a ty to máš dvojmo, ale koukám, že už jsi v 34 tt, tý jo to toto letí :slight_smile: že by jsme rodili ve stejnou dobu. :confused: :confused: :confused: :confused: :grinning: :grinning: Mě přijde, že čím jsem dýl doma tím se cítím líp a líp, tak jsem zvědavá co mi v úterý řeknou v poradně a kdy to nakonec propukne :grinning:
mějte se všechny moc krásně :slight_smile:
19. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz
Ahojda!

Tak si to teĎ snad nesmažu. :sweat_smile:

Bledul, občas si na noťasu zmáčku nějakou neodhalenou kombinaci kláves a shodím si koníka, občas měto asi teda odhlásí, jak jsi psala a občas mi zdrhne net. :frowning2: :sweat_smile:
Ty fotky jsou nááádherný! Úplně z nich čiší vaše vzájemná láska a pohoda. :dizzy_face:

Claudi, já budu zítra posílat zpět ten šátek a budu ho balit taky do vánočního papíru, ale tou bílou stranou nahoru. :wink: Ikdyž by to bylo super zabalit tím barevným navrch a s adresou tam nalepit kus bílého papíru. :grinning: Ale to nevím, jak by se na to pošta tvářila. :confused:

HOlky,některý lidi, jsou prostě jiný a nikdo je nepředělá, tak si z toho nedělejte hlavu a jak už tu padlo - šidí hlavně sami sebe!

Arwi, vdrž to, holka. Ještě vydrž!

Deni, a jaký to bylo - nechat Vašíka u babičky a dědečka?

Klárko, to je moc dobře, že se cítíš líp a líp. To je dobře!
:slight_smile:
19. črc 2009 ve 22:19  • Odpověz
Děvčátka, my jsme tu před chvílí s Tomem brečeli nad Vítečkem štěstím a vůbec jsme nemohli ani mluvit dojetím. :sweat_smile: :dizzy_face:
19. črc 2009 ve 22:22  • Odpověz
Jéééžkovi oči - píšu jak tatar! :astonished: To je ta mateřská dovolená (kterou nemám :wink: ) a chybějící kus mozku, který jsem věnovala Víťulkovi. :grinning: :grinning: :grinning:

Arwen, vydrž!

Klárko, to je moc dobře, že se cítíš líp a líp. Mám za Tebe radost! :slight_smile:
19. črc 2009 ve 22:35  • Odpověz
Berušky,víte kolik už máme příspěvků? Tenhle je 10331.! :astonished: :slight_smile: :wink:
BLedul, pomalu začni chystat nové téma. :wink: Ale bylo by stylový vydržet, dokud nebudeme všechny maminkami. :slight_smile: :wink: :slight_smile:
19. črc 2009 ve 22:37  • Odpověz
Ahojky,

tak jsme z návštěvy doma :slight_smile: Ondra byl v celku hodný. Občas si sice breknul, ale jen co si ho vzal na ruku někdo jiný než já, tak ztichnul :slight_smile: Takže jsem si připadala tak trochu zbytečná :slight_smile:
My taky koupeme před krmením, ale i když před tím třeba pláče, tak ve vodě se docela uklidní a pořádně to rozjede zase když ho vyndám :slight_smile:
A možná už jsme zavedli večerní režim - kolem deváté poslední koupání a potom už usín v postýlce sám a vydrží spát až do tří nebo čtyř :slight_smile:

Klarko - mně se třeba na zeď moc líbí takové ty samolepky. My je tedy zatím nemáme, ale mám je v plánu koupit. Jestli jezdíte občas do Hornbachu, tak tam mají moc pěkné. A v úterý tě čeká poradna? Tak ať to dobře dopadne!!! A je dobře, že je doma fajn, aspoň se na porod můžeš těšit a všechno tak půjde lépe...

Jo a k ospalosti před porodem - já jsem prospala skoro celé dva dny před tím mým.

Bledulko - moc krásný fotečky. Ty s Adámkem jsou od profesionála nebo fotil Honza?
19. črc 2009 ve 22:39  • Odpověz
Ahojky andulko,

už jdu na kutě jsem dneska nějaká utahaná, tak pokecáme někdy jindy. Dobrou noc!!!
19. črc 2009 ve 22:50  • Odpověz
JAni, taky jdu do sprchy, nakrmím Víťulku a jdu do hajan- já se těšíííííím!

Dobrou noc všem! :slight_smile:
19. črc 2009 ve 22:52  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile: tak to naše dítko to nějak zalomilo a já čekám až se probere na kojení :sweat_smile:

děkuji za pochvalu foteček :slight_smile: Jani-fotil to Honza :slight_smile: ale úplně spokojen s nima není- představoval by si jinak osvětlení atd... hnědé pozadí je koupená látka,kterou jsme si právě kvůli focení před časem koupili :slight_smile:

arwi- kočičko,vydrž ještě...už to musí být náročný,ani si to asi my jednomatky neumíme představit nosit v bříšku skřítky dva..ale už to za chvíli budete mít za sebou ...tak at je co nejlíp a odpočívej co to jde :slight_smile:

Deni-jé,tak jste si na chvíli odpočinui od vašíka :slight_smile: to jsou fajn rodiče,že ho pohlídali:slight_smile: a jak píšeš-sami se kolikrát babičky a dědečkové připravují o to krásné s dětičkama...je fajn,že máš tchýni hodnou :slight_smile: jak píše o tom koupání-nám když to vyjde (nebo spíš nevyjde) tak klidně koupu po krmení...už to neřeším jako u toma a prostě to otočím :slight_smile:

klárko, to ráda slyším,že se doma cítíš čím dál tím lépe....:slight_smile: co pokojík? už je vyřešeno,jak se dozdobí? :slight_smile: :sweat_smile:

andulko- jak píše,že jste plakali štěstím nad vítečkem-to je moc hezký :slight_smile: moc vám přeju,aby takovýchto štastných slz bylo víc než těch smutných :slight_smile:
k diskuzi- jednou už sem psal někdo od adminů,že už není potřeba zakládat novou diskuzi,když se překročí 10tis, příspěvků-asi něco nějak změnili... :confused: :sweat_smile: já bych byla pro pokračovat v této,když to jde...aspon si i za čas můžeme pročíst jaké to bylo,když jsme rodily atd :slight_smile: co vy na to?

jani-jé,to máte super režim,že ti takhle hezky a dlouho spí v noci :slight_smile: čiší ze mě bledá závist :sweat_smile: :sweat_smile: u nás to režimem tedy nezavání ani omylem :confused: :wink: :slight_smile:

no nic,jdu se podívat na toho prdolku malýho a kdyžtak do něj dloubnu,aby se už přihlásil o mlíčko a já šla spát..:slight_smile:

dobrou noc :slight_smile:
20. črc 2009 v 00:07  • Odpověz
Hezké pondělí!

Jak pak jste se vyspinkali?

My docela dobře - bašta byla po 11h,pak o půl4h a v 7h. Někdy těsně před 9h Vítek usnul a už je vzhůru.
:confused: Stihla jsem akorát umýt nádobí a uklidit kuchyň. V 10hbychomměli mít sváču apak půjdem s kočárkem do města. Zatím neprší, tak to snad vydrží.

Bledulinku, aha - tak to jsem nevěděla s tou diskusí. :sweat_smile: Tak to je super,že se to už nemusí zamykat. :slight_smile:
Ádulka se jistě ještě "zatáhne" a bude v noci spinkat jako miminko. :slight_smile: :wink: (Tohle sousloví musel vymyslet jedině bezdětnej chlap - nebo chlap,co chodil v kuse na noční, co? :angry: )

Ájé - v postýlce je vééélký neštěstí. Tak jdu zatím broučínkem. :slight_smile:
20. črc 2009 v 09:39  • Odpověz
dobré ránko maminky, miminka a zbývající těhulky :slight_smile:
tak jsem se v noci vzbudila s mírnými bolestmi v podbřišku a křížovými bolestmi, donutilo mě to dojít si na velkou a pak jsem zase usnula, už je to dobrý, Jen mě celkem bolí kostrč, myslíte, že to může být také k porodu????? :confused: :confused: :confused: nějak furt nevím zda to co už jsem pár krát cítila byly kontrakce nebo ne :astonished: :sweat_smile: :sweat_smile: :confused: nějak mi nikdo není schopen popsat, jaká ta bolest vůbec je ??!!!!!
bledul zatím jsme se na ničím neshodli, řekla bych, že se to bude dělat až bude prcek na světě, ale to je celkem jedno :wink: jen víme, že chceme zkombinovat dvě barvy, na skosených stěnách by to mělo vypadat pěkně. Možná oranžovo-žlutá, žluto-červená, modro-zelená, no uvidíme.
minulý týden jsem si objednala přebalovací podložku a zatím nic :angry: :angry: :angry: ale psali, že zboží bude (bylo) minulého týdne, tak snad balí PPL brzy přiveze :grinning:
20. črc 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahoj maminy a těhulky :slight_smile:

Omlouvám se, ale vůbec nemám na internet čas, furt někde lítám, uklízím nebo mám na ruce toho našeho šmudlu :slight_smile:

Koukám, že jste řešily, jak dlouho krmíte... no mi se zvládáme najíst už za 5 minut a stačí to :slight_smile: A co se týká režimu, tak Radimek usne kolem 20,00 hodiny a probudí se na jídlo ve 3 nebo ve 4 ráno a pak buď v 6 nebo v 7... je to poklad :slight_smile:

V nejbližší době se chystám na prohlídku po šestinedělí ke gyndařovi, ale mám z toho ještě pořád lufta, tak uvidím, kdy se tam dopracuju :grinning: Doktor už mě sám nahání ať přijdu, že prý má malý zrcátka, že se bát nemusím :grinning: :sweat_smile: :grinning:

Jinak hypotéku už máme skoro schválenou, takže to je paráda a zařizuje se nám už i stavební povolení, tak doufám, že ještě letos začnem stavět :slight_smile: Když by to šlo dobře, tak bychom mohli příští Vánoce strávit ve svém :slight_smile:
20. črc 2009 v 10:35  • Odpověz
klarka: ahoj kláry :slight_smile: To by už mohlo souviset s porodem :wink:
20. črc 2009 v 10:36  • Odpověz
no tak já zase letím, jen jsem zaskočila pozdravit a čeká na mě koš prádla :slight_smile:

pa pa
20. črc 2009 v 10:39  • Odpověz
ahoj kvet tebe už jsem neviděla :confused:
Radimek je krásnej a co nějaké novější foto :slight_smile:
k hypotéce gratuluju vím, že teď je to pěkná fuška jí dostat, kort s malým mimčem a představa vlastního bydlení je nádherná co??
20. črc 2009 v 10:41  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem se od rana nejak lepila a zjistuju, ze jsou to asi kousky zatky. Sedim u pocitace, pracuju, jeste mam jet na nejake pujcky a nevim, co mam delat, ja vim, ze muze odchazet dlouho, ale je to divnej pocit a navic jsem to rekla jardovi a jako by mu to bylo jedno....jede sem mamka, aby hlidala Danecka, kdyz musim na ty pujcky, Jarda teda pojede se mnou, takze kdyby neco, bude aspon u me, ale najednou mam dojem, ze mu ten celej porod je uplne ukradenej :frowning2:
20. črc 2009 v 11:27  • Odpověz
arwen ahoj
s tou zátkou mě poprvé odešla v 34 t ještě v nemocnici a minulý týden taky trochu a koukni na mě zatím se nic neděje, tak se tím nestresuj, u každé je to jiné
a s těma chlapa mě taky občas pěkně štve, že se manžílek víc nezajímá, myslím, že bude docela překvapenej až to začne :confused: :grinning:
20. črc 2009 v 11:31  • Odpověz
Ja si zas, Klari, myslim a bojim, ze mu zacnem bejt pekne ukradeny :frowning2:
Co Ti na tu zatku rekli doktori? Ze se s tim nema nic delat? Asi jen davat pozor na pohyby, vid?
20. črc 2009 v 11:33  • Odpověz
neřekli mi nic, jeden den jsem měla nahnědlý rosolovitý výtok a pak nic, nějak jsem to už pak neřešila k tomu jsem měla docela silné křížové bolesti :confounded: :rolling_eyes:
horší by bylo krvácení, ale jestli máš strach zavolej svýmu dr. a zeptej se, třeba tě uklidní nebo tě bude chtít vidět :wink:
jak často cítíš pohyby, já hlavně večer to se tam může snad zvencnout, přes den taky, ale ne tak často a občas mě to bolí v pánvi, když se tam vrtí :confused:
20. črc 2009 v 11:38  • Odpověz
autor
ahoj všem :slight_smile:

klárko- no popravdě já už si nedovolím říci,co jsou porodní bolesti a jak vypadají-kdybych doma čekala až by to bylo "podle mě ONO" tak bych asi porodila doma :grinning: ..ale to co popisuješ můžou porodní bolesti být-a pokud budou sílit a být častější tak šup do porodky :slight_smile:

arwi- já myslím ,že jardovi to jedno není :wink: známe chlapi-oni občas schovávají svou nervzitu za masku nezájmu a neumějí dát najevo přesně to co cítí..myslím,že ukradený mu nezačínáte být...chápu,že to mrzí a že člověk pak neví co si má o tom svým mužským myslet,ale věřím,že jeho nezájem je jen taková přetvářka,aby nemusel dát najevo svou nervozitu z blížícího se porodu (třeba má i navíc strach,zda bude dobrým tátou,možná má i blbý pocit,že zatím nepřináší do rodiny tolik financi co by bylo třeba atd...těžko říci,co těm chapům honí v hlavě)
arwi,drž se a nesmutni.... :wink:
20. črc 2009 v 11:50  • Odpověz
bledul ahoj
bolesti jsou ty tam, asi zase poslíčci či co, zítra se v poradně zeptám, jsem zvědavá na nález na čípku jestli postupuje nebo ne :wink:
20. črc 2009 v 11:52  • Odpověz
autor
květul-koukám,že radímek je zlatíčko-takhle hezky spinkat :slight_smile: hod nám sem recept jak na to :slight_smile:
jejda,docela závidím,že máš šestinedělí už dva týdny za sebou...

k hypotéce gratuluji a snad vám to s domečkem půjde jako po másle :slight_smile:
20. črc 2009 v 11:53  • Odpověz
ahooojky brouci pytlíci :slight_smile:

jako Kvet - ty jsi sem příjdeš lážo plážo a klidně řekneš jak krááásně ti radimek v noci chrupká... tiše pláču a závidím :grinning: :grinning: U nás prostě ne a ne překročit souvislou dobu jednoho spaní nad tři hodiny ani omylem ... Tak si dělám alespoň iluze, že třeba časem se ten režim upraví a mládě se rozhodne spát více hodin na jeden zátah... :wink:

klarko - Ondrášek nakonec vydrží poctivě až do termínu :slight_smile:

andul - ty jsi ale hlava pomazaná :grinning: To mě vůbec nenapadlo, ten balíček zabalit druhou stranou papíru...Jsem těžce retardovaná a sleduji, že bude už jenom hůře... :grinning: :grinning: Ve městě jsem dnes byla a do papírnictví samo nestrčila ani palec u nohy ....

Arwi - ono to nebude tak horké jak to vypadá :wink: Jarda možná jen maskuje nervozitu a strach z budoucích změn, které vás čekají.... Uvidíš až budou svištíci na světě jak se o vás určitě bude starat a pomáhat jak to půjde... Tak se zbytečně netrap ať stres nepřenášíš na ty dva cvrčky co máš pod srdíčkem :wink:

Bledul - Honzovi vyřiď velikou pochvalu za krásné fotky...On možná s nimi není úplně spokojen a jakožto skoroprofík na to má nárok, ale pro mě jako pro naprostého laika jsou krásné a perfektní :slight_smile: :wink:

Pepíno nechtěl vůbec žádný dudlík, ani kaučuk ani silikon, různé tvary jsem zkoušela a prostě nechtěl a nechtěl...A dneska jsem dopoledne jela do města kvůli občance a do pár obchodů a tchýňka se nabídla, že ho pohlídá ať si to oběhám bez něj... No a přijedu domů a mladý pán se spokojeně chová v náručí své babičky a světe div se v puse dudlíka!!! :grinning: :grinning: Prý začal plakat a jako hledat, tak tchýňka nelenila, vydala se na průzkum pokojíku, vyčenichala dudlíky a Pepíno si dal říct...No já žasnu, tak já mu je zkoušela několikrát a nic a od babiny na první pokus... Tak jsem docela ráda, protože dělat dudlíka pořád jen ze sebe mě už fakt nebavilo :wink:
20. črc 2009 ve 13:11  • Odpověz
Tak jsme z města doma. :slight_smile:

Claudi, do papírnictví jsi přece nemusela, když máš ten vánoční papír - určitě sis říkala, že to uděláš stejně jako já (balíkje už na poště :slight_smile: ) a tak jsi do papirnictví nešla záměrně, vzpomeň si přece. :slight_smile: :wink: :wink: :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
No hurá! Pepínek zvládá dudlínek! :slight_smile:

Přiznám se, že v tomhle jsem nesmlouvavá a když zjistím, že si Vítek už dlouho jendudlá, prs mu beru a měním ho za cumlíka. Mám ty bradavky nějaký citlivější či co a dělají se mi ragády a to kolikrát až do krve. :cry: Teď např. už 3.den kojím přes klobouček, aby se mi zahojily. :sweat_smile:

KLárko, poslíci jsou mrchy a nabyla jsem dojmu, že jejich úkolem není ani tak připravit rodidla a dělohu na porod, jako spíš vynervovat a vyšťavit budoucí maminku. :angry: :grinning: TAk se drž a kdyby se to ztupňovalo nebopraskla voda, šupajdi do porodky! :wink:

Květul, moc vámpřeju, aby se vám stavělo rychleji a bez kompikací, jako jsme měli my. :wink: Nechtěla bys nám ukázat aktuální Ramdimkovi fotky? :slight_smile:

Arwenoušku, neděs se předem!A třeba je jen JArda unavenej z té nové práce. Nedělej si z toho hlavu, broučíne. :wink:
20. črc 2009 ve 13:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.