• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
oni pouští klimošku v čekárně u dětského doktora??? :confused: no to je teda fakt nerozum!

Taky jdu na kutě! dobrou noc!!!
22. črc 2009 ve 22:34  • Odpověz
čauky,
konečně to všechno chrní!!!!!!

Iluss, já jsem v lehátku vychovala 2 děti a pevně doufám, že Matějíček brzy pochopí, že je to v lehátku prima.
Zatím má teda dlouhý vedení a líbí se mu pouze u mámy na ruce :frowning2: .

Jinak hlásím, že už nepláčeme při koupání. Musí mít hooodně vody a je spokojený.
Chudák na nás měsíc křičel "dejte mi víc vody" a my to nechápali :grinning:
Chtělo by to aby vysílal nějaký titulky.

Jani, jj to počasíčko na rýmičku jako dělaný.

Děkuju všem za dudlíkové nabídky.
Synáček vzal na milost dudana od Nuku s anatomickým kaučukem.

Claudi, s pánem jsme se dohodli, že pošle korbičku i se sporťákem ve stejné barvě.
Inzeroval jí totiž za pouhých 1500,- Kč loňskou kolekci. To mi sámo nevadilo, ale bohužel to nevyšlo, takže budeme mít i korbičku letošní ale i tam mi dal dobrou cenu. To víš, že jsem mu hned řekla, že nemá na netu nabízet nic co nemá. Podle obchodního zákoníku na to nemá právo. To je jedno. Už se na kočárek moc těším, přijde mi v pátek.
22. črc 2009 ve 23:06  • Odpověz
Zítra jdou moje velký dětičky s mým otcem na parník a do muzea. V tom největším vedru!!!
Snad to přežijou, on náš děda je takový velký dítě a má občas dost blbý nápady :confused: .
Ještě, že je Terka taková rozumná :grinning:
22. črc 2009 ve 23:10  • Odpověz
autor
baf

že nevíte co dělám... :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ano,správně-opět tu v noci "čumákuju" s juniorem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :grinning:

a jdu si na netu hledat recept na makovinový odvar... :grinning: :grinning: :grinning:
23. črc 2009 ve 03:01  • Odpověz
BAF !!!

Mám NOVINKU - sice neúplnou a poloviční, ale Lende rano v pul druhe praskla voda a jeli do porodnice !!!!!
Podrobnosti sdelim hned po obdrzeni :slight_smile:
23. črc 2009 v 08:44  • Odpověz
autor
jejda :sweat_smile:

to je super zpráva- lenda bude u toho mít petra-to je skvělý :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
leni,at je to co nejrychlejší,co nejmín bolestivé a at jste oba v pořádku...držím palce :slight_smile:

arwi,díky za novinku :wink:
23. črc 2009 v 08:49  • Odpověz
No a my meli noc na draka, protoze kolem desate zacal Danecek lapat po dechu - je sice pravda, ze tady bylo na padnuti, ale on vubec nemohl dychat a trvalo to skoro hodinu. Budeme muset na nejaky vysetreni....az se vzbudi, pujdu s nim k doktorce...
23. črc 2009 v 08:49  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

No tak to je báječná zprávička!!! Konečně bude na světě další letní miminko! Už jsem si začínala říkat, že snad holky stávkujete! :grinning:
Leničko, držím palečky, ať to všechno rychle a bezbolestně dobře dopadne a ať jste oba zdraví!
23. črc 2009 v 09:26  • Odpověz
autor
arwi :unamused: ,kdy jdete k doktorovi?
23. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
Bledulko, ahoj, no, ted se probudil a za chvili pujdeme, namluvila jsem mu, ze jdeme pro mazani na aft, tak se neboji, no ale bylo to osklivy a rekla bych, ze tohle neni alergie, nevim :frowning2:
23. črc 2009 v 09:49  • Odpověz
Ahojky!

NA Lenika moooc myslím a už se těším na Filípka. :wink:

Arwi, doufám, že beude Daník v pořádku a že seto už nebude opakovat! :wink:

Bledul, zkus na Ádulku říkanku Makovýho mužíčka: "Sypu, sypu na víčka svá maková zrníčka. Sypu, sypu modrý máček, spinká, spinká košiláček." A Makový mužíček u toho ještě opravdu sypal dětem na víčka máček. :slight_smile: A zabíralo to! :slight_smile: :wink: :wink:

Il, jak velká je neteřinka? Přemýšlím pořád nad těma nechtíkama. :sweat_smile:

A jak jste se s miminkama vyspinkali? Bledul s Arwen nic moc, tak doufám, že zbytek na tom byl líp.

U nás se vstávalo až o půltřetí a ve třičtvrtě na sedm a od té doby je Víťulík vzhůru. V 10:20h nám začíná kurz masáží, tak to určitě usne cestou do MC. JSem zvědavá, co tam s ním spícím budu dělat. :sweat_smile:
23. črc 2009 v 09:49  • Odpověz
ahojky všem maminkám a těhulkám
Leničko, taky držím moc palce, přeju, abys to měla brzy za sebou a Filípek byl co nejdříve pěkně venku z bříška u maminky a tatínka :slight_smile:
arwi, snad u Daníka to nebude nic vážného, držím palce
taky se musím pochlubit, že nás Vašík v noci krásně spinká, nakrmí se v 21 h. a spinká do 2 h. někdy i do 3 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: pak se vzbudí kolem 5 h. a pak už to jde celý den pěkně po 3 hodinách. musím ho pochválit, je strašně hodňoučký, včera jsem tu měla kamarádky ze střední, přišly na zožirky Vašíka, já od rána chystala samé dobroty a on krásně spinkal, jen se vždycky napapal a šel spinkat, já měla čas všechno nachystat a odnést všechno do altánu.
bledul, máš strašně šikovného manžela, že tě tak krásně nechal dospat
ill, Lucinka je fakt kočka :wink: , už mám nevěstu pro Vašíka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ludvi, fajn, že brzy bude kočárek doma a neboj, když tak ty naše mimča budeme mít přes zimu ve sporťáku, já už jsem s tím smířená, pokud Vašík poroste takovou rychlostí jako teď.
andul, pěkná říkanka, tu neznám :slight_smile: . ať si masírování pěkně užijete
klarko, jsi moc šikovná, ale nepřeháněj to s těma přípravama a pěkně odpočívej zvlášť teď v těch vedrech.
já přemýšlím, že v tom hycu zůstanu s Vašíkem asi doma, už ráno v 9 h. jsme ve stínu měli 29 °C :unamused: tak ho nechci venku trápit, stejně mi pěkně spinká i doma, nanejvýš půjdem do altánu, tam to snad bude lepší.
23. črc 2009 v 10:23  • Odpověz
Ahoj maminy,

tak jak se máte???

Mi si užíváme teď krásné počasí na zahrádce, je to strašná výhoda, malej spí ve stínu v kočárku a malá si hraje na písku nebo se čvachtá. Včera jsme udělali výlet na koupaliště, tak malá byla, jak u vytržení :slight_smile:. Jen mě docela překvapilo, že já lezu do stínu a jiné maminy lezou s malými dětmi na sluníčko a ani kloboučky jim nedávaj. No nevim.

Jinak Samuelek je tak hodné miminko, že se pořád divím. Vanesska oproti němu byla roubíř. Horší je, že mi nějak ubývá mlíčko, tak snad se to zase spraví. Některé holky dokrmujou sunarem, ale já nevím, jestli to je dobré. Máte s tím některá zkušenost???

Leni držím palečky
23. črc 2009 v 10:37  • Odpověz
dobré dopoledne, tak jsem zase stávala v deset :confused: no nemůžu si pomoct, tak dobře se mi spí, krom toho běhání na záchod :angry: ale to jste všechny zažily :grinning: musím toho ještě využít, dokud to zatím jde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak koukám, že tchýnin čáp byl přece jen znamením :wink: Leni přeju ti, aby jsi porod zvládla co nejlépe a už se moc těším na zprávičku o Filípkovi.
23. črc 2009 v 10:43  • Odpověz
Klarko,jen spinkej opravdu dokud to jde. Mě malej chodí spát kolem deváté a na kojení stává v půl druhé a pak kolem páté.
23. črc 2009 v 10:45  • Odpověz
kuk
jani poslední měsíc je možná náročný, ale já si ho užívám jak to jen jde, hlavně hodně spím, dokud může že :grinning:
Emičce posílám gratulaci ke 3 kilům :slight_smile:

ivi teda to je pupík, já měla takovej ve 20 tt, ty budeš vypadat před porodem, jako že jsi ve 2 trimestru :wink:
23. črc 2009 v 10:45  • Odpověz
holky pardon, nějak jsem zkopírovala zprávičku do naší diskuze a patří do snažilek :sweat_smile: jdu to napravit :wink:
23. črc 2009 v 10:47  • Odpověz
no jdu si vlézt do vany, asi ještě trochu spinkám :grinning:
23. črc 2009 v 10:50  • Odpověz
Tak jsme se akorát vrátily z nákupu. Šla jsem do drogerky pro nějaké věcičky. Nechtěla jsem s sebou tahat kočár (protože mám drogerku 5 minut od baráku), tak jsem ji dala do takového toho baťohu na břicho a došla tam s ní takhle. Teda musím ale říct, že se mi docela pronesla. Na delší vzdálenosti to asi nebude. Obdivuju maminy, který takhle cestujou dýl.

Teď půjdu balit, zítra odjíždíme k rodičům a budem tam asi měsíc, tak musím sbalit hooodně oblečení. A jak vidím, že malá rychle roste, tak jí toho budu muset vzít víc, i větší velikosti.

Arwi: doufám, že to u daníka nebude nic vážného :wink: držím palečky!

Andulko: neteři jsou dva roky, takže s těma nehtama je to v pohodě. Já teď kvůli malé bych si nenechávala delší nehty. Ale zase na druhou stranu ty gelové nehty jsou na okraji takové tupé, tak se nemůže stát, že bys malého škrábla.

Unko: holky tady taky měly problémy s úbytkem mlíčka, ale už se to zas spravilo. Zkus přikládat zase střídavě k oboum prsům během kojení (jako na počátku), aby se to mlíčko zas nastartovalo a rozjelo. A taky si kup čaj na podporu kojení (třeba od Lerosu je velmi dobrý a pomáhá).¨
Hlavně nedokrmuj, to by si na to malej zvyknul a třeba by už tvoje mlíčko nechtěl, tak abys ho zbytečně neodstavila.

Na dnešek si manže zapomněl nařídit budíka, tak ještě že máme malou, protože v tu dobu, co on obvykle vstává, tak se malá budí na kojení :wink: takže ho hezky probudila tím svým hlasitým mlaskání a on nezaspal :wink:

klari: užívej si toho pozdního vstávání a klidného spaní dokud můžeš :wink: pak už to jen tak lehce nepůjde.
23. črc 2009 v 11:34  • Odpověz
Holcinky, jsme zpatky, ale mam z toho akorat rozporuplne pocity, prestoze tam i pred doktorkou ne uplne lehce dychal, poslechla mu plice, srdicko, rekla, ze je to uplne ciste a ze to mohlo byt namahou spojenou s tim vedrem nebo nejakym psychickym napetim (to teda nevim, jakym), ze deti kolabujou v tomhle pocasi a ze nevidi ani nabeh na alergii ani na nic jineho, jenze mi taky rekla, ze kdyby se to zopakovalo, ze s nim mam jet na pohotovost, at ho videj presne v tom stavu a pak ze by nas poslala na alergologii, spirometrii a vysetreni srdicka.
Tak vam nevim, jestli ja plasim nebo ona podcenuje :frowning2:
23. črc 2009 ve 12:05  • Odpověz
ahojky

arwi - to mě mrzí, že máš trable s Danulkou....ať se brzy vše spraví :wink: díky za zprávu o lendě...už se těším až si tu přečtu že je Filípek další letní mimi :slight_smile: a pak už jen Klarka aRit...ty jo, už tu budeme všechny právoplatné maminky :dizzy_face:

ludvi - tak hlavně, že kočár bude a pán ti udělal přijatelnou cenu...pak písni jak s ním budeš spokojená :slight_smile:

bledul - copak copak, u vás se v noci ponocovalo? až vyzkoušíš odvar z makoviny, tak mi pošli návod...občas bych ho taky uvařila mladému pánovi :grinning: :grinning: ale dnes docela spal /ťuk, ťuk.../

musím jít něco dělat dokud pepino spí, jak je vzhůru tak nic neudělám, bo se z něj stává pěkný mamánek a maminka je vyměklá a chová a mazlí a povídá a zpívá, aby jejímu děťátku nic nechybělo :grinning:
23. črc 2009 ve 12:59  • Odpověz
TAk jsem zpět - ale nenamasírovaný. Víteček se asi lekl ostatních miminek a hlavně jak byl nevyspalý, tak plakal aplakal, až jsme ho "oblíkla" a uspala v sedačce. -Spinká ještě ještě teď. Já jsem se koukala a masírovatbudeme večer po koupání. :slight_smile:

Arwi, myslím, že oběreagujete adekvátně svému postavení - Ty jako mamka logicky jančíš a MUDra je nezúčastněně klidná. POkud na Daníkovi nic nenašla, tak nepanikař! Vem si, jak je v tomhle počasí blbě nám dospělým a jak teda musí být těm dětem. :frowning2: Snad už to bude dobrý a kdyby ne, tak fakt ta pohotovost. A kdyby Ti nebylo dobře, tak volej záchranku! Ne že ho v křečíš někam povezeš! To bys mu nepomohla! :confused:
23. črc 2009 ve 13:14  • Odpověz
Píšu radsši po částech. :sweat_smile:

Il, takže to budeš měsíc mimo koníka? :confused: :cry: HOlky, hezky si to u babi a dědy užijte! A Il, jakjsi psala,že babča rozmazluje,tak se jí v tomhle postav - Ty jsi taky máma a hlavně jsi Lucinčina mamka a budeš ji mít doma pak TY a ne Tvoje maminka!

Un., vy můžete být na zahradě?To závidím- tady je taaak strašný vedro, že jsme zalezlý doma se zavřenými okny a puštěným větrákem.
Z mlíčka si nic nedělej a hodně přikládej. :wink: S Vanesskou jsi laktační krizi neměla? A kdyby měl malý hlad a Tysmlíčko faktneměla, tak mu klidně ze stříkačky trochu um. mlíčka dát můžeš. My to dělali taky tak - Vítek vypil, co mohl a pak se dotáhl Bebou senzitiv ze stříkačky. :wink: Za 3dny jsem měla mlíka zas dost a Bebu jsme uklidili do spíže na horší časy. :slight_smile: A ty čajíky jsou super, podporují laktaci a hezky a míň se po nich prdí. :slight_smile: :wink:
Já piju F"ur Mama do BAbylove z DMka.
23. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz
Deni, co to Vašíkovo blikání - je to lepší? A máš teda vzorňoučkýho chlapečka, když Tě takle nechá pracovat. :slight_smile:
Ta říkanka je z knížky Makový mužíček od F. Nepila. :slight_smile:

Klárko, spinkej, spinkej, spinkej! A když bys měla mít náhodou výčitky, řekni si, že musíš spát i za nás. :grinning: :wink:
Onto ten čáp vzal nejdřív k Lendě, aby Filda stihl tatínka, ale za chvilku poletí k vám, neboj! :slight_smile: :wink: A nebo možná počká, až přejdou ty děsný vedra. :confused:

Tak mě napadá, jak je na tom asi Rituška?

Claudi, takže vnoci byl klídek? Třeba už bude pořád větší a větší. :slight_smile: :wink: Co šátek? Dostal 2. šanci?

Il, právě pro tu tupost ty nechtíky zvažuju (a samo, že i proto jak hezky vypadaj a snadno se udržují).Mám svoje nehty hrozně ostrý a to přes veškerou mou snahu je ztupit. :frowning2: A dlouhý jsme je nenosila nikdy.
23. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
andulí - vítulka to celé prospinkal, jo....to je stejně sranda, jak my si plánujeme co a jak a ti prckové si klidně usnou nebo naopak zase neusnou :grinning: mě pepino usnul, pustila jsem se do žehlení a za půl hodky byl vzhuru a už ho mám na ruce :grinning: :grinning: šátkování se ještě nekonalo, sousedčin manžel je nemocný a ona musela začít chodit na brigádu, aby měli korunky.... a tak toho má asi dost a já jí nechci otravovat, aby mi ukázala jak na to... tak uvidíme zda na šátek ještě dojde ....
23. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz
k tomu kupání, když prcek večer usne.... nám se to stalo právě včera, chrupkal a mě se ho nechtělo budit, tak jsme včera prostě koupání vynechali a bylo to... :wink:
23. črc 2009 ve 13:54  • Odpověz
Claudinko, a ja ne, jo? :angry: :angry:
23. črc 2009 ve 13:57  • Odpověz
tak jsem si udělala ledovej jahodovej koktejl, to je boží v tomhle humus počasí :wink:
23. črc 2009 ve 14:15  • Odpověz
No měsíc nebudu mít přístup na net, ale sem tam sem písnu :wink: občas zaskočím k rodičům do práce a odtamtud písnu :wink:

Andulko: no já jsem to mamce už říkala, ale ona si nedá říct :wink: prostě když malá brečí, tak nemá to srdce ji tak nechat a hned k ní utíká. Ale jak tam budem ten měsíc, tak si to budu muset nějak ošéfovat, jinak bych s malou pak opravdu nic neudělala.
23. črc 2009 ve 14:28  • Odpověz
Iluš, tyhle tendence měl a občas do teď má Tom a tak ho musím hlídat a občas mu i zakázat, aby k malýmu šel. Je to těžký, ale jinak to nejde. :frowning2:

Klárko, přiznám se, že závidím. :sweat_smile: Jahodový koktejl - mňaminky mňam! :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Arwi, v čem Tě Claudulín opoměl?? :confused:
23. črc 2009 ve 14:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.