• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojky, já jsem ak dorazila v pohodě. A jsem docela utahaná. No, je už znát, že jsme dva :slight_smile:

A díky za pěknou neděli, moc ráda jsem vás poznala. Tak zase někdy příště!!!

A psoun je taky roztomilý :slight_smile:
Andul - tohle křeslo se mi líbí :slight_smile: Já už bych po ZOO Ikeu asi nezvládla. Když jsme kupovali gauč, tak jsme nad touhle sérií přemýšleli. Nakonec máme sice jiný, ale k němu asi budeme kupovat tohle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S89830702 :slight_smile:, ale až si našetříme do prasátka :slight_smile:

A arwen byla taky úspěšná, to je fajn.

Na fotky jsem zatím nekoukala. Mrknu zítra nebo v úterý. Dobrou noc!!!
5. dub 2009 ve 23:00  • Odpověz
Ahoj tehulinky.. Tak koukam ze jste si to dneska kraaasne uzili. Strasne vam zavidim a STRASNE MOOOOOC me mrzi ze jsem nedorazila!!!!! Ale ted nejak posledni tri dny nikam nedojdu, tvrdne mi pupik a boli me pokud se jdu projit, takze nikam moc nechodim. Dela mi problem i dvaceti minutova klidna prochazka po rovine.
Vazne me to moc mrziii!!!

Jinak krasne fotecky
5. dub 2009 ve 23:01  • Odpověz
Dobreee ranko tehulinky...

Tak to vypada ze dneska bude zase krasne... :slight_smile:
6. dub 2009 v 08:40  • Odpověz
dobré ráno koblížkové....

teda Bledul ty by jsi měla dostat metál za nápad s tím novým nickem a albem :wink: ....jsi hlavička makovička, je to fakt dobrej nápad....

andul - tak to vás taky obdivuju, že jste zvládli ještě nakupování v Ikee, křeslo je gut, to se v něm bude lenošit a kojit :sunglasses: , co? :grinning:

arwoušku - sice jste hledali dlouho, ale hlavní je, že jste to nakonec našli a sedačka že se vám zamlouvá...tak ještě k ní ten byteček a bude vše úplně super! :wink: co Daník, nevytuhnul vám v autě?

rit - určitě zase nějaký sraz bude, na který se budeš moct dostavit /i když to už nebudeme 2v1/ ale asi už budeme kočárkovat.... :grinning:

tak jdu tady trochu poklidit, jak svítí do obýváku sluníčko, tak je nějak moc vidět prach na stěně...jsou dvě možnosti, buď ho budu muset utřít a nebo zatáhnu žaluzky a nebude vidět.... :grinning: :grinning: :grinning:
6. dub 2009 v 08:47  • Odpověz
Ahoj zlatíčka moje,

mohu Vám říct, že jsem hotová ještě teď, jsem si myslela, že vydržím víc :slight_smile: Asi jsou ty dvě opravdu větší zátěž, večer jsem se skoro nehnula :unamused: Přesto jsem fakt moc ráda, že jsem vás poznala, holky moje :slight_smile:

Andulko, představ si, že Daneček ztratil myšku u automatu na lístky, hledala jsem a nemohla najít, pak mi ji našla nějaká paní, co stála vedle - už jsem se bála, že nebudu mít talismánek!

Claudinko, to víš, že vytuhl, hned na cestě za sedačkou, spal celou dobu až za Prahu, takže tak hodinu a půl, tak sjem se bála, že nebude spát v noci, ale měl asi tak dost, že usnul bez problémů i věčer :slight_smile:

Já to měla horší, sice jsem spát teda jako chtěla, ale jistí lidé mě nechtěli nechat, že :slight_smile:
Fakt neúnavnej - to mám z toho, že jsem si našla sportovce :grinning: :grinning:

A sedačka, holky, to je naprostá pecka, nádhera :slight_smile: Složili jsme zálohu a je naše :slight_smile: Večer jsem měla v mailu pozměněný návrh smlouvy, jak jsme potřebovali, podepsali jsme ji a zítra přijede majitel hodit na ni svůj podpisek :slight_smile:

Půjdu na poradu, ale budu se Vám dnes snažit věnovat!
6. dub 2009 v 08:59  • Odpověz
arwi - tak že by Jaroušek večer po tobě chtěl nějaké "povinnosti"?? :grinning: :grinning: budeš ho muset vždycky přes den nějak víc zaměstnat, aby byl večer taky vyřízenej a nic po tobě nechtěl... :grinning: :grinning:
u nás to včera večer v ložnici vypadalo jako v manželství po třiceti letech, já byla unavená a Pepino taky, takže padla pusa na dobrou noc a bylo vymalováno.... :grinning:
6. dub 2009 v 09:06  • Odpověz
autor
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
6. dub 2009 v 09:06  • Odpověz
Claudisku, on je naprosto k neutahani, jedina finta na tohle je opit ho, ale to je zas protivnej, protoze koralku nesnese......si ted v tydnu oddechnu :slight_smile:
Neeeeeeee, ja jsem rada, ze ho mam, je na me hodnej a ma rad Danecka - i kdyz, Claudi, Ty vis, co jsem Ti rekla. Snad to nekdy, casem, prejde, i kdyz se to zatim moc nedari :frowning2:

Bledulicku, to si daji ti, co ji budou stehovat, ona ma rozmer 3x 2 metry, ale povim Ti, mam opravdu radost, je jako nova, ani rozlozenou ji nemeli :slight_smile:
6. dub 2009 v 09:11  • Odpověz
bledul - to je Tomíno statečný brouček, že to takhle snáší... včera to na něm bylo vidět, že je nějaký nemocný, měl ty unavený očička... :frowning2: tak snad ATB zaberou a pěkně se prospí a odpočine a zase bude dobře... Ty taky odpočívej ať doženeš ten spánkový deficit....

arwi - to víš, že to někdy přejde...prostě musí!!! :wink: /nebo alespoň bych ti to moc přála/ A to že má Jarda Danečka rád a naopak, tak to je hooodně důležitá věc pro další společný život....
6. dub 2009 v 09:21  • Odpověz
zdravím Vás kočky
fantomas jsem byla já :sweat_smile: :grinning: nějak jsem se přihlásila pod novým nickem a už jsem to pak nezkontrolovala, dneska Vás budu zanendbávat, musím se prokousat těma papíráma :confounded:
bledul ať se Tomíkovi udělá brzy líp, s antibiotikama, to určitě nebude problém :wink:
6. dub 2009 v 09:27  • Odpověz
Dobré ráno. :slight_smile:

Berušky, já myslela, že dnes asi nevstanu. :confused: Bolí mě nožičky a cééélá Andulka. :confused: Ale za ten včerešek to stojí!

Rituš,Unko, doufám, že už vám je,kočky,lépe a že bříška přestanou co nejdřív zlobit. :wink: Mrzí mě (a jistě můžu mluvit za všechny - nás),že jste kv. tomu nemohly na sraz, ale chválím, že jste rozumné maminky a neriskovaly jste. A jak říká Claudinka - tohlenebyl poslední sraz Letních maminek! :wink: Ten další seuž jen budejmenovat sraz Letních maminek a jejich miminek. :slight_smile: :wink: / na to jak jsem mimo, mi to docela básní :grinning: /

S tou Ikeou - je to přesně jak jsme říkaly na obědě - když člověk musí, tak musí. :grinning: TeĎ už se do Prahy opravdu nevydám a to křeslo jsem si musela vyzkoušet (a co si budem povídat - Ikea je celekm levná a líbí se nám). Takže to vypadalo tak, že jsme došli do "obýváků", tam vyhledali pouze křesla na seznamu (ještě že jsem si je vytiskla i s obrázkem :grinning: ) a ty zkoušeli. Já seděla a Tom se vyptával, případně hned zavrhoval (třeba to houpací :grinning: ). A tak jsme asi na čtvrtý pokus vybrali tohle. A pak jsme už jen "proběhli" zbytek obchodu se zastávkou u mých 3 zamilovaných kuchyní (tam jsme se mmch domluvili, kterou v případě Ikei pořídíme :slight_smile:) a pár dalších položek na seznamu a za necelé 2hodiny (!) od sjezdu z Magistrály k Ikee jsme odjížděli směr jih. :slight_smile:

Jančo, tu lenošku má tchýňka a jeto fakt príma pohověníčko! :wink: :slight_smile:

Claudýsku? Já siasi uvážu přesoči šátek,abych se vyhla úklidu. :sweat_smile: Čeká tu na mě věšák plný zimních bund a tak... Brrr. Ale s chutí do toho a půl je hotovo! :wink: :grinning: :grinning: Aspoň kdyby tady svítilo sluníčko. :confused: Jenže venku je mlha, že by nám ji Rákosníček skoro záviděl. :frowning2:
6. dub 2009 v 09:35  • Odpověz
Jéé - to mi taaak dlouho trvalo,než jsem to se smolila? Koukám,kolik toho tady přibylo! :confused: :grinning:
6. dub 2009 v 09:36  • Odpověz
Arwi,ta smlouva je na byt nebo na sedačku? Ať tak nebo tak -je to supééér!!! :slight_smile: :wink: :slight_smile: A myška? Jeto uličnice, že vás takle pozlobila, ale ona si to chtěla vybrat teď a u porodu budeuž jen a jen hodná a bude pomáhat. :wink: :slight_smile:

Bledulinko, tak já Ti k těm Tvým dnešním narozeninám přeju předně zdravého Tomíka,mimíska a Honzu (protože to je to nejdůležitější) a neméně zdraví i pro Tebe! Abyste byli všichni moooc šťastní a usměvavý!
(jen doufám, že jsem si to zapamatovala s tím datem dobře, nějak mi to dnes zatím nemyslí. ) Snad se Tomášek brzo uzdraví!!!!

Claudi, u nás to včera probíhalo stejně jak u Vás - pusinka a chópší, chópší.... :grinning:
6. dub 2009 v 09:49  • Odpověz
Anduli, ta smlouva je na byt, na sedacku jsme zaplatili zalohu a je nase :slight_smile:

Mysku jsem tam byla ochotna hledat do vecera, nastesti se nasla brzy :slight_smile:
6. dub 2009 v 09:54  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem prohlídla ty vaše 3 fotečky ze srazíku :wink: No a čtu, že jste to prožily parádně, tak to je bezva! :slight_smile:

Já jsem byla dneska v poradně. Mám nahoře pořád jen těch 9 kilo a všechno mám v pořádku. Ptala jsem se na ten hematom a prý tam pořád je, ale o něco se zmenšil. Stále to je ale hodně rizikový a tak se musím šetřit. Ptala jsem se, jestli ta placenta bude mít nějaký vliv na porod a v mým případě by prý na to ani vliv mít nemusela a zatím to vypadá na přirozený porod :slight_smile: Miminko je hlavičkou pořád dolu a čípek začíná měknout. Ptala jsem se na ty bolesti co mě občas trochu trápí a na to mi doktor řekl, že to je tím jak je Radimek hodně nízko hlavičkou a že tam asi občas šátrá ručičkou, takže to nic není. No a příště jdu zase za 14 dní a budou mi dělat nějaký poslední odběry. Doktor říkal, že se většinou provádí až někdy ve 37 tt, ale že to radši udělá dřív, aby měl jistotu, že se Radimkovi daří dobře.
6. dub 2009 v 10:00  • Odpověz
Kvetulinko, to jsou dobré zprávy!!! Tak to mám radost! :slight_smile: A přirozený porod - jéé! :slight_smile: Hlavně na sebe dávej dál veeeliký pozor, ať se nic nesemele. :wink:
A srazík byl bezva :slight_smile: Jen počkej příště, to už budete s Radimkem koukat na zvířátka s náma. :wink:

Arwen - supééér! A jsem ráda, že myška potěšila tak, že bys ji hledala do večera. :slight_smile: Hlavně že se našla. :wink:
6. dub 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahoj Květulko,

to jsem ráda, že je líp :slight_smile: Z té bolesti si nic nedělej, já už místama nemůžu chodit, viz včerejší večer, všecko bude dobré, odměnou Ti bude zdravý Radimek :slight_smile: Hlavně se šetři :slight_smile:
6. dub 2009 v 10:11  • Odpověz
kvet ahooojjj
srazík se opravdu vydařil :grinning:
a ty odpočívej jak můžeš, je super, že je všechno v pořádku :wink:
6. dub 2009 v 10:15  • Odpověz
Ahoj holky,
jen sem nakouknu, jsem zvědavá jak jste se včera měli a to je super, že vám vyšlo počasí a měli jste se krásně. U nás včera pršelo tak jsem na vás myslela, ale naštěstí v Praze ne a fotečky jsou krásný, moc vám to všem sluší s bříškama. Těším se až vás snad příště poznám taky osobně. :wink:

Kvet: gratuluju k supr výsledkům v poradně, to je dobře že se vám vede dobře... :grinning:

Bledul: držím palečky at je Tomík brzo zdravý....
Tak já letím do krámu a přeju všem krásný den... :grinning:
6. dub 2009 v 10:25  • Odpověz
ahoj,
koukám, že jste si srazík opavdu užily. To je dobře.

Holky, já mám ale vymalováno, heč!!! No musím říct, že se nám místo oranžové povedla růžová jako pro barbie, ale je mi to úplně jedno.....

Bledulko, to je mi líto, že je Tomík nemocný. Asi nějaká jarní virózka, viď?
Hlavně aby to netrvalo moc dlouho.
S tím autem jsem to myslela tak, že ti pojišťovna moc nedá, protože by ti teoreticky zhodnotili starý auto. Ale na druhou stranu ten chlap co vás naboural ti udělal škodu a pokud by jste si to auto nechali opravit a stálo to víc, než co ti dá pojišťovna, máš nárok na soudní nebo na mimosoudní vyrovnání rozdílu. Zkius se někde optat, je to sice nepříjemný po někom chtít peníze, ale na druhou stranu za blbost se platí, ne?
6. dub 2009 v 10:28  • Odpověz
Jinak Květuldě samozřejmě gratuluju k dobrým výsledkům.

Občas nakouknu, musím to tu ještě doladit po tom malování. Zatím.
6. dub 2009 v 10:31  • Odpověz
Ježkovi oči - je možný, že nosím tolik bund a mám tolik tašek??? :confused: :sweat_smile: Ale už je rotřízeno, teď touž "jen" vyprata uložit do další zimy. :sweat_smile:

Ludvi, tak nakonec růžová? To se bude Vrťapkovi líbit - v bříšku to má taky do růžova :wink: :slight_smile: Hele a ty gatě jsou úplně super! Koupila jsem si lněný a nemůžu si stěžvat - včera jsem byla jak v balvnce ( :grinning: ). A určitě je unosíme i po porodu, to se nebojím! :wink:

Luco, ahojda. Tady u nás včera asi taky pršelo, páč byly mokrý silnice. A kolem Písku lilo asi celý den - minimálně obě naše cesty - ale to bylo taaak příjemný, jak ten déšť voněl zemí a jarem... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. dub 2009 v 11:13  • Odpověz
Ahojte vsichni p vikendu :slight_smile:

Tak ctu ze srazik byl super a pocasi vam krasne vyslo :slight_smile: Fotecky pekny uz se tesim na dalsi. Skoda ze me to nevyslo a nebyla jsem s vami.
Jeste se porad lecim, zase se mi spustila ryma a kaslu, uz me z toho boli bricho :frowning2:

Bledulko at se Tomik brzo uzdravi.

Kvet to je dobre ze je vam lip, hlavne se setri :slight_smile:

My jsme byli v sobotu v divadle jmenovalo se to Gazdina roba. Meli to moc hezky udelany. Vcera jsme meli koncert v Hradci kralove. Kostel byl pekne vymrzlej, jeste ze venku bylo tak hezky a teploucko.
U nas vubec neprselo, nejak se nam ten dest vyhnul.
Odpoledne budu hlidat synovce tak asi pujdeme ven, prece nebudeme sedet doma kdyz je venku tak krasne :slight_smile:
6. dub 2009 ve 12:01  • Odpověz
květ - to ráda slyším, že je vše v pořádku... :slight_smile:

ludvo - to neva, že je to růžová místo oranžovky.... :grinning: hlavně, že je to čisté a hotovo, ne?

sis - tak to jsi prožila mega kulturní víkend, co? :grinning: užij si to venku se synovečkem....

já ještě něco spapkám a jdu taky ven, slíbila jsem to chlupáčovi, že ho provětrám, tak aby neřekl... :grinning: :grinning:
6. dub 2009 ve 12:46  • Odpověz
tak jsem doma z procházky, ten náš hňup - pes - se na louce musel sammozřejmě vyválet v hnoji, co tam navezli jezeďáci... :angry: ....no ale abych mu jen nekřivdila...začal se asi stydět za to co provedl, tak pak při cestě zpátky to vzal rovnou do Jizery a tam spáchal očistu... :grinning: :grinning: :grinning:
vzala jsem si noťásek na balkon, ale děsně se mi leskne monitor, tak moc nevím co jsem napsala, když tak se nelekejte, jestli zzz toho vznikla nějaká hámotina :grinning: :grinning:
6. dub 2009 ve 13:47  • Odpověz
Claudi, je to v poho, je to srozumitelný! :slight_smile: :wink: Třeba chudák smrděl sám sobě a tak se radši dobrovolně vykoupal v řece. :slight_smile:

Nezabíjejte mě, ale já jsem se dala do čištění koberce u nás v pokojíku. :slight_smile: Ale nebojte - zatím čistím jen ten kousek a okolí, kde bude stát křesílko. A vzala jsem to tím vanishem na suchý čištění - jsme na to zvědavá. :slight_smile: Jen číča to blbě snáší,protože jsemji zavřela do obýváku, aby se v tom neválela. :confused:
A za chvilku půjdu zaset Míňe do výběhu travičku. :slight_smile: Jééé, to jaro je tak super!!!!
6. dub 2009 ve 13:56  • Odpověz
andul - asi máš pravdu, sám sobě smrděl :grinning: :grinning: :grinning:

jen uklízej holka zlatá, ale nepřežeň to, jen pěkně v klídku... :wink: ten Vanish je prý dobrý, kolegyně o něm minule básnila, jak jrásně s ním vydrbala koberec a že se to nemusí máčet a prý není nijak cítit... tak pak poreferuj, zda jsi s ním byla taky spokojená....

já se teĎ krásně vyvaluju na balkoně a udělala jsem si kafíčko s mlíčkem, no prostě siesta hadr... :grinning: :wink:
6. dub 2009 ve 14:07  • Odpověz
Claudi, tak já bych řekla,že i docela voní. :slight_smile: Užívej si sluníčka a kafíčka! Kdyžto takle popisuješ, tak mě trochu mrzí, že kafe téměř nepiju. :sweat_smile:
6. dub 2009 ve 14:10  • Odpověz
tak to ho taky budu muset někdy vyzkoušet, až se rozhodnu ty naše jediné dva koberce v domě vyčistit /ale myslím, že to jen tak nebude... :grinning: /.....
andul - tak místo kávičky si´dej dobrý čaj nebo kakao :wink: jo a prosím, můžeš mrknout na ty tvoje kaťata co jsi včera měla na sobě, co je to za značku.... taky bych něco takhle vzdušnějšího než jsou džíny možná ještě pořídila na ty tři měsíce.... kujůůůů
6. dub 2009 ve 14:20  • Odpověz
BLEDULCE - taky přeji k narozeninám /říkali jsme včera, že máš ty dvacetiny, že? :grinning: / vše nej, nej, nej a ještě jednou nej... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. dub 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.