• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
koktejl byl výbornej, z mraženejch jahod z loňska ty letošní jsem propásla když jsem ležela v nemocnici :angry:
23. črc 2009 v 15:03  • Odpověz
HOlky, normálně jsem vytuhla po kojení s Vítkem. :sweat_smile:

JInak hlásím, že v Budějicích je prý stále děsně dusno a vedro (to nevím, jsme od poledního zalezlí doma) a hlavně se tu teď hrozně zatmělo. Myslím, že bouřka je "za dveřmi". :confused: Snad to nikoho nikde nevytopí. :confused: :confused:

Klárinko, tchýňka na jahodách byla a já jen smutně koukala na ty plné přepravky - Vítek už byl tou dobou na světě. Tak jsem z nich upekla aspoň bublaninu, abych si mohla kousek jahod užít, ale nebylo to ono. :frowning2: TAk Ti nevím, která znás je na tom líp. :wink:
23. črc 2009 v 17:29  • Odpověz
autor
ahojky :slight_smile: tak jen nakukuju,zda tu není zpráva od lenourky a ono nic stále :confused: :confused: :confused:

psát se mi jí neche,třeba zrovna vyloženě rodí a to by nebylo vhodné..tak nezbývá než čekat až se nám ozve :wink: :sweat_smile:

snad holka moc netrpí...

jsem holky hysterka..a to doslova...Tomík je právě na cestě autem k babi a dědovi a tady je šílená bouřka...a já samozřejmě jsem mrtvá strachy,aby dojeli dobře...je mi úplně do breku... :cry:
23. črc 2009 v 17:45  • Odpověz
Teď jsem byla naproti v baráku u švagrové. Venku se to zatahovalo, tak jsem šla s malou radši domů, aby nás to cestou nechytlo. A přišla jsem jen tak tak. Jen co jsem zavřela dveře, tak se to přihnalo a spustil se obrovský déšť a vítr a je tam pěkná buřina. Zdržet se tam o dvě minuty dýl, tak nás to zastihlo.
23. črc 2009 v 17:58  • Odpověz
BLedul, jsem na tom podobně - stím napsáním Lenikovi. :sweat_smile: Už je to dlouhý... Moc na ni myslím. :confused:

Il, tak ještě že jsi šla prosíravě rychle domů. :slight_smile: :wink:
23. črc 2009 v 18:35  • Odpověz
ahojky
iluss užij si prázdniny u rodičů a neboj, jen ať babi rozmazluje :wink:, ale s rozumem, u nás je to podobně, jen co Vašík pláče déle než 5 minut už tu je babča nebo děda a hned jim musím vysolit, že malý jde papat, nebo je pokaděný, nebo jdeme koupat, takže žádné nošení, ale strašně moc se mi to hodilo, když ho trápí prdíky, to mi ho pěkně uklidní a já se nemusím moc stresovat, takže opět další výhoda toho, že bydlíme všichni společně.
andul, Vašík blinká pořád, ale řekla bych, že je to o něco lepší, ale není to ještě ono, chce to asi čas
u nás je taky už strašný vichr a začíná se taky mračit a u nás bude vichr asi šílený, páč máme kolem domu plno polí, takže tam si vítr užívá. asi si otevřu nealko lahváčka na zchlazení, taky jsme byli celý den zalezlí doma.
arwenko, snad už se to nebude u Danulky opakovat, neboj, bude to dobrí, držím palce, aby bylo
23. črc 2009 v 19:25  • Odpověz
holky, chci se zeptat, je normální, že mi Vašík už 2 dny vesměs pořád spinká? jen se napapá, chvíli si popovídáme a už zase spí, teplotu nemá, nepláče, nevypadá, že by mu něco bylo. může to být tím teplem, že by ho tak unavovalo?ale minulý týden mi zase z toho tepla právě přes den spinkat nechtěl. tak teď nevím, to je alchymie.
já doufám, že nebude nemocný, páč já jsem nachlazená už pár dní, v krku mě pobolívá, pokašlávám, mám rýmu, už jsem dneska začala pít Coldrex na chřipku a nachlazení, tak to snad pomůže, nos už mám plný oparů, já na ně hodně trpím, tak snad je ode mně Vašík nedostane, už ho ani zase nemůžu pusinkova, to je hrozné :frowning2: .
23. črc 2009 ve 20:00  • Odpověz
deni, já myslím, že to nic nebude. asi to je opravdu tím teplem. když nepláče a hezky papá, tak je spokojený a nic mu nechybí. nebála bych se toho.
23. črc 2009 ve 20:33  • Odpověz
Deni, Víteček taky od někdy od půl 11h dopoledne vlastně celou dobu spinkal. Teď je teda vzhůru,ale už je krásně chladno. Jen doufám, že nebude vzhůru celou noc. :sweat_smile:
Snad vám ten vítr nic neudělá.

Il, jak říká BLedul - dovýchovy si nenech nikým mluvit (ani náma tady :wink: :grinning: ) a dělej to, jak cítíš. :wink: Mamka to snad případně pochopí. :wink:

Jdu si lehnout za Víťulkou.

Dobrou noc!
23. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz
Iluš, užij si "dovču"! :slight_smile: :wink: A občas se ukaž, že jste v pořádku,ju. :wink:
23. črc 2009 ve 21:44  • Odpověz
Tak ve 2:26h začal Vítek pít a ještě je vzhůru. Jak odpolednea večer často ucucával, tak mám prsa nalitý k prasknutí, takže jsem po půlhodině kojení odstříkala ještě 60ml mlíka a Víťa z toho 35ml ještě vypil ze stříkačky. Teď jsem vedle zhasla, tak snad brzo usne a bude spinkat hodně dlouho. :sweat_smile:

Když jsme tak koukala na spícího Toma (u "dokrmování" asistoval), tak jsem si říkala, zda má v noci víc spát táta, který jde druhý den do práce nebo mamka, která se o mimčo celý následující den stará...

...
POřád čekám na zprávu od Leninky. Moc moc doufám, že jsou v pořádku a že se nic zlého nestalo. Už mám trochu strach, ale nejspíš je Lenka jen hodně unavená a tak odpočívá a dá nám vědět, jak bude moct.

Z postýlky se nic neozývá, tak si jdu zkusit lehnout. Snad už Skřítě spí a já brzo usnu taky.
24. črc 2009 ve 04:08  • Odpověz
Juchůůů! V 5:35h mi přišla tahle zpráva:

"TAK JSEM TADY. :slight_smile: PO DLOUHÝCH 21H TRÁPENÍ JSEM KONEČNĚ VYKOUKL NASVĚT. :slight_smile: VÁŽÍM 3100G A MĚŘÍM 46CM. UŽ SE NA VÁS MOOC TĚŠÍM, FILÍPEK."

Leninko, moooooooc mooooooc gratulujeme! Jsi pašák, mamko! Filípkovi do vínku vynšujeme jen zdraví, štěstí, Lásku, pohodu a úsměv na tvářičce i v srdíčku. Ať vám dělá jenom radost a je vám všem společně dobře. :wink:
24. črc 2009 v 07:09  • Odpověz
autor
ahoj kočky,tak jsem právě zapnua mobil a přišla mi super zprávička :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ta samá co andulce :slight_smile:

huráááááááá

leni,moc a moc gratulujeme k filépkovi a přejeme mu všechno nejlepší do života-hlavně zdravíčko,lásku štěstíčko a milujcí rodiče :slight_smile:

jsi šikulka,asi to bylo náročné,ale je super,že se to vše zdařilo před odletem tatínka :slight_smile: tak si to rodinko užívejte :slight_smile:
24. črc 2009 v 07:14  • Odpověz
autor
andulko,koukám,že jsi taky moc nespala,já tu o hodinu dřív byla taky :wink: ale dnes mám veget,tomík je v jilemnici a už ted je to strašně znát...ale večer jsem brečela jak se mi po něm stýskalo :confused: :wink: :cry: ty hormony mi dávají zabrat....

v jilemnici prý stále nejde proud po té včerejší bouřce,spousta stromů prý spadla na silnici jak jeli včera s Tomíkem,ale naštěstí dojeli dobře....

já si půjdu dnes ai zařídit porodný-využiju toho,že mám jen jednoho prcka doma a naběhnu tam...a asi si prcky rovnou nechám zapsat do pasu-doufám že to jde jen připsat...minulý rok jsme chtěli na šumavě jít na jeden německý vrchol a tomíka jsme nikde neměl zapsanýho,tak jsme nikam nejeli...
24. črc 2009 v 07:21  • Odpověz
Ahojda Bledulinku.

No, nenaspala. Před chvilkou Vítek dojedla já zvažuju, zda si zalíst ještě k němu nebo v klidu vyžehlit plínky. Ale vzhkedem k tomu, že mám Víťu na sobě kv. dalšímu krkánku (teď si vpostýlce pořádně ublinkl) -UŽ! :slight_smile: a malej je vzhůru, půjdusis ním lehnout a uvidíme, kdo usne dřív. Vůbec si teď netroufám odhadovat. :grinning:

A volalo mi teď PPLko, že kolem 11h přivezou šátek - juchůůů! Snad už to bude ten správný a snad hodně rychle uschne (nový věci vždycky peru - jsem na to hejsavá :sweat_smile: , ale šátek bych nejraději hned používala. :slight_smile: Ale i kv. vysrážení je potřeba, aby se nejdřív vypral. Jsemsi to hezky odůvodnila,abych nevypadala jak bláznivá ženská, že. :grinning: ).

Bledul, to se Tivůbecnedivím, žes plakala. Já bych taky bulela. Obzvlášťpo těch zprávách kolem počasí bych byla strachy bez sebe. :confused: Ale hlavní je, že dojeli v pořádku a Tomík si to u babi a dědy jak se patří užije! :wink:
Ve městě přeji příjemné počasí a na ÚP málo lidí. :slight_smile: :wink:

My jdem zkusit ještě ten pelíšek. :slight_smile:

Jo a Arwen takynejšel proud, tak se nelekejme,kdyžsetu dopo neukáže. :wink:
24. črc 2009 v 07:59  • Odpověz
autor
andulko,tak to zalez k vítkovi,plínky ještě chvilku počkají :slight_smile: at má vítánek odpočatou a svěží maminku :slight_smile:

jé,takže ten modrý šáteček už jena cestě, snad přijde konečně ta správná barvička a vzor :wink: pak dej vědět,jak jsi s výběrem spokojená :slight_smile:

no jinak v jilemnici mají asi s tomíkem bojový podmínky-včera s nm byli při svíčkách a to se u prý líbilo :slight_smile: dnes budou shánět chleba-otázkou je,zda bude a zda vůbec budou prodejny fungovat -známe to,jak nejde proud,tak nejdou pokladny a na lístek už málokde prodávají..prý tamje strašná spoušt po městě-v zámeckým parku spadaný tromy atd..prý ani při KYrilovi )orkán cca 3 trroky zpět) tolik škody nebylo...

arwen taky nejde proud? tak to asi odneslo celý liberecko-tam to prý nějak přetrhalo vedení :confused: :confused:
24. črc 2009 v 08:07  • Odpověz
Ahoj maminecky :slight_smile:

Proud mi uz jde a rano jsem mela krasne probuzeni v podobe sms od Lendi - uz jme mela vazne strach, chudak, mela asi silenej porod, ale hlavne, ze je Filipek na svete a oba dva v poradku!
Ooooooooooooobrovska gratulace znovu :slight_smile:

JInak jsem mela zas budici noc, nejde mi uz poradne spat, v jakekoli poloze me to bricho taaaak boli....
Musim se podivat na pc, co je noveho v praci, pokud se to po te vcerejsi bource podari (zatim to nejde), pak se dat dohromady a jit na kontrolu a na pasy - od rana mam zas v brisku technoparty, no co tam ti dva delaji, to musi byt veci :slight_smile:
24. črc 2009 v 08:25  • Odpověz
ahojda :slight_smile:

jsem tu jen naskok, kouknout co Len.

Leničko obrovská gratulace k narození Filípka. Přeju vám oběma hodně zdravíčka a pohody.

A se všemi se teď loučím, razíme do čelákovic. papaaaa
24. črc 2009 v 09:30  • Odpověz
Ahoj vsichni :slight_smile:

Nejak nestiham, vzdycky vas doctu a pak uz nemam silu neco napsat :frowning2:

Krasna to zpravicka :slight_smile: Lenisko obrovska gratulace k Filipkovi po tak narocnem porodu. Zvladla jsi to a jsi sikula a Petr u toho nakonec byl taky. Ten cap byl opravdu znameni :wink: Tak at vak Filipek pekne roste a preju mu hodne zdravicka a mamince samozrejme taky. A at vam dela jen samou radost :slight_smile:

Iluss uzij si to u babce a dedy :slight_smile: Male to moc na foteckach slusi :slight_smile:

Bledulko ty fotky jsou nadherny mas moc sikovnyho manzela a uzasnyho ze te nechal takhle vyspat :slight_smile:

Andulko gratuluju ke klickum od domu :slight_smile:

Holky vam to drobeckove v noci takkrasne spinkaji... Ta nase beruska se porad budi po 3 hodinach a obcas mi u toho stropi peknej ramus protoze jak hleda prso tak u toho sebou pekne sije a pak se nemuze poradne prisat, ale nakonec se ji to podari.
Ted mi beruska haja v lehatku a spinka. Jdu ji dat do kocarku dokud venku neni moc horko.
Jinak jsem si jen tak stoupla s malou na vahu a zjistila jsem ze uz vazime pravdepodobne 4 kg takze pekne pribirame :slight_smile:

Mala je vzhuru tak zaitm pa :slight_smile:
24. črc 2009 v 09:43  • Odpověz
Tak si tipněte, jak dlouho jsem spala - no cca 20 minut. :sweat_smile: Vítenka nechtěl bez maminky spinkat a když teda konečně u mamky v posteli usnul a přendala jsem ho do postýlky, byl za20min vzhůru a od té doby čumákoval skoro až do teď. Před 5ti minutami usnul v křesílku. :slight_smile:

Il, pááááá a občas písni. :wink:

Sis, to je fajn, že Anuška takle krásně přibírá. :slight_smile: A Vítek,když má hodně velký hlad nebo mi to trvá :sweat_smile: , tak taky hledá jak blázen a prsíčko mu kolikrát vypadává z papulky.

Arwenoušku, držím pěsti do poradny! Pak přijď říct,ju. :wink:

BLedul, představ si, že Tom ráno slíbil, že Víťu přebalí (to dělá skoro každý den, aby si malýho užil). Jenže Skřítek po prdíku usnul a tak šel Tom do sprchy a když byl Vítek schopen přebalení, měl být Tom za 15min v práci. Ale zřejmě po Honzově vzoru a mém sdělení, že jsem byla s malým do čtvrt na pět vzhůru, ho šel ještě přebalit. :grinning: Tak že Honzíkovi posílám pusu. :slight_smile: :wink:
24. črc 2009 v 10:46  • Odpověz
Ahoj holcinky, Andulicku :slight_smile:

No, v poradne jsem teda byla priserne dlouho, delali mi pasy, jenze jak jsou dve, tak to dvojnasob trvalo, navic sestricka nemohla najit srdicko holcicky, tak me trosku vystrasila :angry: Nakonec ho nasla, i kdyz teda sakra blizko chlapeckova, no snad to bylo vazne to druhe a ne totez :unamused:

Jinak mam bilkovinu v moci a slusnej nabeh na preeklampsii, ale nemam extreme vysoky tlak, takze zatim muzu byt doma a ne v nemocnici, no....aspon uz vim, od ceho mi bylo zle, kez by se to nerozjelo
:dizzy_face:
24. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz
No Anduli, Claudisek na me zapomnel s porodem, normalne citoval, ze uz jen Klarka, Lena a Rituska :slight_smile:
24. črc 2009 ve 12:37  • Odpověz
Ahojky devcatka...

Tak koukam ze Len me predebehla... Tak moc moc velka gratulace!! At vam dela malej jen a jen radost!!

No co se tyka me, tak podle prohlidky v utery pry este rodit nebudu!! :frowning2: :frowning2: Pani doktorka me trosku pozlobila aby to trosku urychlila, tak se ve me hrabala jak ve vratech.. Celkem to bolelo, ale uvolnila mi zatku.. Ta uz odesla, tak jsem zvedava kdy to prijde. Ale este me obednala na utery na poradnu a ultrazvuk.. tak jsem zvedava jestli to neprijde do uterka co mi v utery reknou.. Uz toho mam dost, dnes me pobolivaj zada..
jinak co se tyka mych oteklych nohou tak je to poorad stejne.. uz se nevejdu do zadnych bot.. Sice mi napsala nejaky rozpustny prasek, ale take mi rekla ze nevi jestli mi to vubec pomuze.. No a kdyz jsem prisla do lekarny, tak ho nemohli najit a akorat mi rekli ze na jedno baleni je dopltek asi 240,- Tak jsem si rekla ze se teda na to muzu vykaslat a ten tyden uz to vydrzim, kdyz me to nechali byt takhle dlouho, tak posledni tyden me to nezabije..

A co vy jak se porad stale mate?

Arwenko jak se citis?
24. črc 2009 ve 13:55  • Odpověz
Ahojky Ritunko, no, to je taky pekny, prenaset v tomhle pocasi, vid? Prasky na otoky? Co to muze byt? Kasli na to, to uz ten tyden vydrzis :slight_smile:
24. črc 2009 ve 14:05  • Odpověz
Jo jo Arwen, no muzu ti rict ze toho mam plne kecky.. Vcera jsem myslela ze zhebnu.. No proste strasny..

A co ty jkak to snasis? Musi to byt uz taky hrozne vid?
24. črc 2009 ve 14:13  • Odpověz
No nic holky ja se zase loucim.. Ted se sem nedostanu, protoze nam doma nefunguje moc net.. Kdyby se neco delo tak pisnu sms.. TAk se mejte krasne

A len este jednou moc velka gratulace :wink:
24. črc 2009 ve 14:31  • Odpověz
Ahoj,

tak nejdřív - velká gratulace Leničce a Filípkovi!!! Snad tě to moc nebolelo, kočko naše :slight_smile: A tatínek si Filípka taky stihne užít ještě doma :slight_smile:
Tak Fildovi přeju mc moc zdaví a štěstí!!! A těším se na první fotečky!!!

Arwen, rit a klarko - tak už jen vy a jsme komplet :slight_smile:

Denis - tak t je Vašík hezky vzorné miminko :slight_smile: Ondra by si měl vzít příklad :slight_smile:

Bledulko - porodné vyřízeno??? A Tomíka se neboj. Určitě to u babičky a dědy bere jako jedno velké dobrodružství a po mamince a tatínkovi se mu vůbec nestýská :slight_smile:

Ilussko - tak to budete mít dlouhou dovolenou. Docela závidím :slight_smile: A občas sem nakoukni, ať víme, jak se ti s Lucinkou daří!!!

Včera bylo pěkný horko, co? My jsme taky nevystrčili nos z domu. A dneska taky ne, protože Ondru už rýma skoro přešla, ale nachcípaná jsem pro změnu já. Bolí mě snad každý kloub a sval na těle :frowning2:
Předevčírem spal Ondra od osmi večer do pěti do rána :slight_smile: Dnešní noc byl ale zase vzhůro po třech hodinách :frowning2: Takhle mě namlsat na dlouhý spánek :slight_smile: Jsem zvědavá na dnešek.
Holky, jak to děláte, když vám po kojení prcek nezabere? Tři hodiny v kuse mi Ondra nevydrží, tak mu musím dávat už po dvou hodinách. Třeba dneska to takhle má skoro celý den. Spinká max. 20 minut v kuse.

A už máme doma lehátko. Včera jsem ho stihla vyprat (andulinko :slight_smile: )a v tom horku uschlo rychle a dneska už se vesele houáme. Sice se am docela klidní, ale sát se mu tedy moc nechce.

Představte si, že se mi dneska dopoledne otočil z bříška na záda. Myslela jsem, že to byla náhoda. Tak jsem ho na to bříško dala ještě dvakrát a pokaždý tam hodil záda.
24. črc 2009 v 16:50  • Odpověz
Leničko, gratuluju k Filípkovi, přeji mu hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka a ten zbytek příjde sám. Leničko tobě taky přeju hodně zdravíčka, ať se brzy po tak dlouhém porodu dáš pěkně dohromady a jsi plná síly a můžeš si s Petrem užívat vašeho synáčka.
Zbytek dneska nestíhám, takže vás jen všechny zdravím, zdravím miminka a taky miminka v bříšku. Krásný víkend, kdybych se tu neukázala. Já budu odpočívat, jsem taky nachcíplá, už piju Coldrex na nachalazení a Vašík mi začíná taky nějak pokuckávat :unamused: tak doufám, že to přejde, jinak budeme muset v pondělí asi k dětské, aby se na něj koukla.
24. črc 2009 v 17:07  • Odpověz
Deni - Ondra měl tak yrýmu, ale to nejhorší bylo jednu noc a jeden den - asi čtyřikrát jsme odsáli a potom jsem mu dvakrát za den stříkla do nosánku roztok mořské vody a docela to zabralo!!!
24. črc 2009 v 17:18  • Odpověz
Ahojky všem....přeposílám vám zprávičku od Klárky :wink:

Světe tře se!Jsem tady,jmenuji se Ondřej,narodil jsem se v 17:45,vážím 2910g,měřím 49cm.
Všichni jsme v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face:
24. črc 2009 v 19:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.