• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
luciasku,děkujeme za krááásnou zprávu :slight_smile:

klárinko,moc moc moc a moc gratulujeme k malému Ondráškovi :slight_smile: Přejeme vám hlavně zdravíčko a spoustu lásky a štěstíčka :slight_smile:

a pro tebe Klárko je Ondrášek určitě tou největší odměnou za to mnohatýdenní ležení v nemocnici... :wink: :slight_smile:
24. črc 2009 v 19:15  • Odpověz
Jani, já dneska odsávala Vašíkovi už 3x, mu neteče z nosu, ale kýchá a dost i chrčí a k tomu občas to pokašlávání, já mu do nosíká kapu Libenar, nic jiného nemám, tak to snad bude stačit, na noc dávám do ložnice i namočenou osušku.

Lucias - díky moc za super zprávičku. Klárko a Ondrášku moc velká gratulace letí k vám, krásně jste to spolu vydrželi po těch všech peripetiích. Klari přece jen ten čáp nesl Ondráška i tobě :wink: , přeju ti zdravíčko, ať se dáš brzy do kupy, doufám, že to nebylo moc náročné :wink: . Ondrášku tobě přejeme především hodně zdravíčka, štěstíčka, prostě všechno co potřebuješ k novému krásnému a spokojenému životu s maminkou a tatínkem.
24. črc 2009 v 19:18  • Odpověz
Koukám, žes mě bledulko předběhla, než jsem to napsala :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Já dovečeřím a vyrážíme s Jirkou na pivečko trošku se schladit a já potřebuju vitamínky na to svoje nachlazení a opary a pivo má plono vitamínů B :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. črc 2009 v 19:19  • Odpověz
Holcinky, ahojky, jsme v Trutnove na navsteve u Jardovych rodicu, zapnu internet a takova super zprava :slight_smile:
Klarinko, obrovsky moc gratuluju a preju Vam obema hodne zdravicka :slight_smile:

Tyjo, Ritu, my jsme jen dve uz......
24. črc 2009 v 19:19  • Odpověz
autor
téééda,člověk nakoukne a takováhle zprávička :slight_smile:

jsem moc ráda,že to má klárka ve zdraví a v pořádku za sebou :slight_smile:

holky,normálně dnes mám veget...Tomík u babičky a doma je to jak po vymření,samotný adámek už jde v pohodě zvládnout :slight_smile:
jinak dnes jsem si udělala super "okružní jízdu Prahou" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

vyrazila jsem jednak pro to porodný a ač na internetu píšou,že tam jsou v pátek během dopoledne,tak na dvěřích cedule,že je zavřeno :angry: ..takže jsem se otočila na podpatku a měla smůlu...pak jsem chtěla jet na národní třídudo tesco,koupit Tomíkovi nějaké oblečení...chtěla jsem využít toho,že s seou bych měla jen jedno dítko...vystoupím na národní třídě a to tesco je zvařený kvůli rekonstrukci...takže jsem se krásně projela prahou.....fakt dobrý :wink: :slight_smile: :grinning:

pak si vás dočtu,ted jdu koupat prcka :wink: :slight_smile:
24. črc 2009 v 19:22  • Odpověz
Klarko obrovska gratulace k Ondraskovi :slight_smile: Mate z nej urcite velkou radost po tom dlouhem lezeni v nemocnici. Doufam ze jsi porod zvladla bez problemu a preji vam hodne stesticka a hlavne zdravicka :slight_smile:

Jinak my jsme vykoupani ( dneska jsme teda jen omyvali zinkou ) napapani a ne a ne usnout, porad vyplivujem dudlika a to nas probudi :frowning2: To zase bude dlouhy usinani...
24. črc 2009 ve 20:54  • Odpověz
autor
holky,ted mi přišla sms od klárky ,kterou posílala někdy po poledni :confused: :confused: :confused: je divný,že přišla až ted a navíc asi není celá..nicméně vám ji sem píšu zpětně..

"ahoj,tak hlásím,že už jsem v porodnici.V devět ráno mi začala odtékat voda.Po příjmu ji doktorka píchla.mám už ii kontrakce,uvidím jak to bude trvat dlouho.Čekám na...."

no a zbytek si musíme domyslet,ale ted je to jedno,klárinka i Ondrášek to mají za sebou :slight_smile:
24. črc 2009 ve 21:24  • Odpověz
Hezký večer!

Klárko - veliká gratulace!! Ondráškovi přeju jen a jen to nejlepší a hodně zdraví,štěstí, pohody a hodně moc úsměvů!
:wink:
A mám vyřídit gratulaci i od Ilušky. :wink:

Holky, doufám, že budou miminka brzo v pořádku - ty rýmy jsou opravdu nepříjemný. :frowning2:

Bledul, musí to být hrozně znát,když je Tomík u babičky, viď. Teda, to by mě asi trochu naštvalo ty zavřený dveře. :confused: Ale aspoň jste si udělali výlet s Ádíkem. :slight_smile:

My byli kolem poledne venku (bylo příjemně teplo a foukal miloučký větřík), pak zkoukli Muže na stromech a pak jsem s Vítkem vytuhla. :sweat_smile: Zítra máme v plánu posekat "zahradu" kolem Domečku. :slight_smile: Tom pojede autem a my za ním dorazíme s kočárkem a šátkem, abychom pomohli hrabat. :slight_smile: MMCh - šátek je nejen krásnej, ale i lehounkej a slabej. Užsefakt těším, až budem šátkovat. :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ještě vám řeknu vtipnou historku z dnešního rána- Chvilinku potom,co jsem začala kojit Vítečka si Pupí došla na velkou (záchůdek má u nás v pokoji), takže zamořila celý pokoj neuvěřitelným smradem. A zatím co my s Víťou museli vydržet, Pupí spokojeně seděla v okně a čuchala čerstvý vzduch. :grinning: :grinning: :grinning:
24. črc 2009 ve 21:34  • Odpověz
Jůů, Bledul, to je fakt nějaký divný. :sweat_smile: Ale jak píšeš,teď už je to jedno. :slight_smile: :wink:
24. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz
autor
holky a přišla mi další zprávička od klárky-text stejný jako od Luciasky,která nám novinku oznámila a navíc tam mám fotku ondráška :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ...ted mi to manžílek nějak zprovoznil,nějak se mi to nejdřív nechtělo zobrazit ...jen nevím,jak tu fotku dostat do počítače,mms jsem nikdy ani neposílala ani nedostávala...nevíte někdo? :confused:
24. črc 2009 ve 21:52  • Odpověz
Ahoj,

tý jo, den se sem nedostanu a hned dvě miminka.
Oběma maminkám i mimískům přeju hodně zdravíčka a štěstíčka. Holky, tak jste se konečně dostačkaly.
Hlavně že jste všichni v pořádku. Moc moc gratuluju.

Andul, jak si Pupí zvykla na Vítka? Neleze mu do postýlky?
Ještě když jsme mívali kočky na chalupě kočárek je moooc zajímal. Byla jsem z toho vždycky na prášky. Bála jsem se, že mi miminko udusí.
24. črc 2009 ve 23:07  • Odpověz
Bledulko, taky je mi vždycky bez dětí smutno. Všichni si myslí, jak mi pomůžou když si vezmou velký děti a ono je to někdy horší než lepší. Za prvé se den strašně táhne a za druhé je Matějda paradoxně víc v pohodě když je u nás šrumec.
U tebe je to prece jen jiný, určitě si bez Tomíka odpočineš, protože se mu musíš mnohem víc věnovat. Vždycky jsi psala jak se mu babička s dědou věnují, tak je určitě mnohem víc v pohodě než ty. Ale ty hormóny, nemám pravdu?

Jo jinak jsem poslala managera s dětičkama na Obecní úřad a měli taky z technických důvodů zavřeno, tak to bylo asi nějaký hromadný :grinning: . Asi by mě trefilo táhnout se tam zbytečně s miminkem. Ještě že jsi neměla Tomíka.
24. črc 2009 ve 23:14  • Odpověz
Jani, jsme na tom podobně.
Matějda usne maximálně na 20 minut mezi kojením (a to kojíme o dvou hodinách). Zrovna dneska jsem se mu snažila vysvětlit, že "normální" miminka spí i 2 hodiny v kuse. Roztomile na mě zašilhal, ale k srdci si to nevzal :frowning2: . Večer dokonce řičel dvě hodiny v kuse a nakonec ho zklidnila až svěrací kazajka. Byl tak utahanej, že se ani pořádně nenapil. Doufám, že noc bude v pohodě.
Ale udělal mi obrovskou radost dneska se na nás poprvé zasmál jako delfínek a na hříbátkách začal zvedat levou ručičku a stáčel tu obrovskou hlavu taky do leva. Zřejmě nás brzy čeká převalování na zádíčka.

Zítra k nám přijede švagryně s rodinkou. Bláhově jsem si myslela, že budu mít naklizeno a napečíno. Ehm, ehm, bordel je tady neskutečnej a dneska už toho asi moc nestihnu. Odpoledne mi volala kamarádka, že je v Globosu, jestli něco nepotřebuju, takže mi naštěstí koupila Marlenku. To je asi tak všechno co máme doma k jídlu kromě zbytku meruňkovýho koláče od středy a 10 vajec :frowning2: .

Jdu s tím bordelem něco udělat, hlavně potichu abych nevzbudila Matějdu to by byl konec.
Čeká tady na mě hromada žehlení a škopek mokrýho prádla ach jo.

Jo a jedna perlička na závěr : včera můj muž usnul na poradě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
Asi mu to noční kojení dává zabrat.
24. črc 2009 ve 23:28  • Odpověz
Klari moc moc velka gratulace!!

Paani tak to vypada ze nakonec budu ja ta posledni :grinning: :grinning: Arwen tak doufam ze me nepredbehnes!! Este si tam ty dva prdolky chvilku nech :grinning: :grinning:
25. črc 2009 v 00:15  • Odpověz
autor
tak konečně jsem lehce něco dočetla :slight_smile:

SIS - takže anežka pěkně papká a přibírá? to je dobře :slight_smile: a jak to u vás vypadá po té potopě z minulého týdne?
a s tím spaním v noci to mám podobně,adámek si to i občas zkrátí na dvouhodinovky a chce zase sát :sweat_smile:
děkuji za pochvalufotek (a manžílka :sweat_smile: )

ANDULKO - co šáteček? asi už je vypraný,skoro suchý a těší se na Vítečka,že? hele,vlastně dnes (sobota) měli naše dětičky mít svátek,kdyby to byli Kubíčkové :grinning: obě jsme si to vesele na poslední chvíli rozmyslely.. :sweat_smile: :sweat_smile:
jo a Tomovi pochvalu za ranní přebalování :slight_smile: to je fajn,když jsou chlapi pozorní :slight_smile:
jak píšeš o Pupí a fekální historce- nám takhle provoňuje vzduch Tomík- to je něco podobnýho....nočník hrajem do zblbnutí melodii,smrad se line po bytě a já čekám,až Adámek přestane sosat abych tu "nálož" mohla zlikvidovat..a tohle se odehrává pravidelně skoro každé ráno mezi 7 a 8 hodinou :grinning: :grinning: :grinning:

JANI- to je dobře,že Ondráška už rýma netrápí a že to rychle přešlo...s tím spaním no adámek taky moc nespinká a někdy už si taky mezi kojením udělá bdící pauzu a usne až po dalším nakojení...přes den mi to nevadí,ale když si takovouhle pauzu udělá v noci tak je to fakt zábava :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ondrášek je teda pěkný šikulínek s tím otočením :slight_smile: ono to vlastně strašně letí,koukal jsem ti do pasu a ondrášek bude vlastně příští týden dvouměsíční,že? :slight_smile: :sweat_smile:

ILUŠKO-asi tady už nejsi,ale pokud přece-užij si to u rodičů a hlavně at je vše v pohodě a at ti nikdo do ničeho moc nemluví :wink:

DENI- at je brzy co nejlíp a at to Vašíček nechytne od tebe.. :confused: koukám,že píšeš,že máš opar :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded: tak hlavně,aby ho Vašík od tebe nedostal...já ho měla s Tomíkem jen jednou a osvědčilo se mi koupit takové ty náplasti na ně...měla jsem strach,abych mu to třeba i rukou nepřenesla třeba i na zadeček ..a pochutnej si pěkně na pivečku :sweat_smile: :sweat_smile:

RITUŠKO- neboj,už to budeš mít za chvilinku :slight_smile: a pak splaskneš a nebudeš mít žádný otoky a budeš mít jen mrnouska v náruči :slight_smile: ale je fakt,že ta horka jsou unavující..tak se drž a už se těšíme každou chvílí na zprávičku :slight_smile:

ARWI-snad ten talk už nepoleze nahoru...šetři se kočko...a kdyby cokoliv,tak fakt hned volej sanitku a kašli na vše okolo..preeklapsie a eklampsie je pěkný svinstvo :frowning2: ale už se o krátí beruško i tobě...
a co autí..už něco pozitivního v tomto směru? a co daneček,jak se těší do první třídy vlastně?

LUDVI-koukám,že dneska úřady zpestřily den nejen mě,ale i tvému manžílkovi :grinning: :grinning: :grinning: tak si asi dáte taky repete,že? :wink: já asi hned v pondělí :wink:
no je fakt,že bez tomíka je tu klid,stihla jsme uklidit,vyspat se atd..ale stejně mi kocourek moc chybí..ale vím,že jemu je tam moc dobře,že nijak nestrádá ani neteskní..tam ani nemá čas na tesknění...ale to spíš já matka hysterická to nějak těžce nesu-a to bylo i v porodnici-i tam mi moc hcbyěl,že jsem to pak oplakala...hormony se mnou fakt mávají :confused: :fearful: takže matejdovi vyhovuje když má sourozence doma a je u vás živo? taky se ti po dětech tsýská? člověk by řekl,že jsou velké,ale hormony jsou hormony a člověk to hůř snáší,že? já tahle dřív nebrečela,když Tomík na noc odjel,to až ted...a včera jak padaly stromy při bouřce ,oni s Tomíkem zrovna na cestě a mobily jim nefungovaly,protože vypadl vysílač,to jsem fakt byla úplně hotová a strachy bez sebe

a jak píšeš,že manžílkovi dává noční kojení zabrat :grinning: :grinning: :grinning: tak to závist veliká že tě zastane manžel i v této věci...v tomto je můj jinak báječný manžel pozadu a mlíko se mu ne a ne spustit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

no,ale vážně- to museli docela na poradě koukat...aspon jim dal najevo,jak jsou porady nudné :wink: :slight_smile: :grinning: :grinning:

tak jo,já jdu asi do peřinek dřív než mě z nich vytáhne junior :wink: :slight_smile:

pěknou sobotu všem :slight_smile:
25. črc 2009 v 01:01  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

tak my máme dvě další miminka...no to jsou zprávičky :slight_smile: velká gratulace lence i klarce a vítám na světě filípka a ondráška :slight_smile: :dizzy_face:

arwi - omluva obrrrrr a ještě větší... samozřejmě jsi mezi těhulky měla patřit taky, jsem skleroza :grinning: no a ted jsi už opravdu jen ty a rit.... :wink:

u nás byla ve čtvrtek taky ta šílená bouřka, kytky lítaly po dvoře jako divý :frowning2: :angry: a proud nám nešel až do včerejšího dopoledne a net pustili až dnes.... ještě že se nestalo nic horšího...ale hnus to byl, to jo :angry:

dnešní noc jsme trávili s pepinkem sami, tatka je sluzebne pryc, ale dneska se nam uz vrati :wink: takze jsme se v pelisku mohli krasne rozvalovat a do jeho postylky jsem ho ani nedavala :wink:
25. črc 2009 v 08:00  • Odpověz
tak dnes je u nás v Letníkově pusto a prázdno... no je vidět, že se všechny věnujete svým drahým polovičkám a dětičkám a to je dobře :wink:
já užívám chvíle nicnedělání...taťka se nám už vrátil, uspal malého na baloně a je klídek ... vidím to na kávičku :wink:
25. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz
autor
ahoj všem :slight_smile:

claudinko,čauky :slight_smile: já využívám naprostého volna (tomík u babi a dědy a Honza s Adámkem na prochajdě) a snažím se něco uklidit ) ráno jsem si pospala-adámek se definitivně vzbudil v 7 hodin,asi hodinku jsme se s ním pak v naší posteli mazlinkovali a pak ho Honza vzal do vedlejšího pokoje a já ještě spala :sweat_smile:

no jo vlastně,i u vás byla ta šílná bouřka s výpadkem proudu....já takovýhle počasí nesnáším a moc mě netěší,že takovýhle extrémy jsou čím dál častěji... :fearful:

užívejte si tatínka a klídku a i té kávičky :slight_smile:
25. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
autor
jo a koukal jsem ti do albíčka :slight_smile: pepínek vám roste jako z vody :slight_smile: hezké fotečky :slight_smile:

na té fotce s jazykem mi přijde hodně podobný tatínkovi :slight_smile: zdá se mi to a nebo je fakt celý tatínek? :sweat_smile: :slight_smile:
25. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz
Ahojky!

Tak my byli dopoledne sekat "zahradu" u Domečku a Víteček pomáhal mamince hrabat. :slight_smile: JAkmile zastavím s kočárkem, tak je Víťuš vzhůru a tak jsem si ho vzala do šátku (Bledul, ještěvečer jsme ho stihla vyžehlit :slight_smile: ),kde spokojeně pokračoval ve spinkošení. :slight_smile:
Šátek je opravdu moooc hezký a hlavně přestože pevný je slabounký a ohromně lehký! S tou guatemalou se to vůbec nedá srovnat. A musím říct, že těch peněz nelituju a jsem ráda, že jsem tu objednávku ještě změnila z toho elasťáku na tenhle. :slight_smile:

Calusi, Arwi, já jsem to z hoto prvního příspěvku s těma těhulkama původně pochopila tak, že CLaudýs mluvila k Arwen, tak ji do toho nezapočítala. :sweat_smile:

Bledul, já jsem to s tím svátkem říkala ráno při kojení. :grinning: Říkala jsem: "Vítečku,víš,že máš s Adámkem dneska skoro svátek?" A zatímco se Vítek spiklenecky culil, Tom nechápal. :grinning:
25. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz
Claudi, souhlasím sBledul, Pepča je celej tatínek. :slight_smile: A je to fešák. :wink: Přiznám se, že jsem si Tvého muže představovala spíš jako Jardu a on je spíš jako Honza. :slight_smile: Sympaťák je to. :slight_smile: :wink:

Arwi, toale Jarda taky. :wink:

Jsme po obídku, tak se jdeme přidat k Vítkovi a Pupí a dáme si poobědovou siestičku. :slight_smile:
25. črc 2009 ve 14:11  • Odpověz
Ahojky holky,
jsem Klárky kamarádka,jelikož už víte,že malý Ondrášek už narodil,tak tady je první fotečka Ondráška s rodičema.
odkaz:http://www.facebook.com/photo.php?pid=197472&id=1645095207&ref=nf#/photo.php?pid=197472&id=1645095207&ref=nf
25. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz
bledul, andul - dík za pochvalu :slight_smile: no s tou podobou na té fotce máte pravdu, tam je opravdu pepínek velkému pepinovi podobný... ale jinak to zatím tak jednoznačné nebylo...tak uvidíme jak dál se do koho bude podobat...taky nemusí do nikoho, že... :wink:

bled - tomík si užívá u babi a dědy, no ten se má...jak dlouho se v jilemnici zdrží ?

andul - tak fajn, že výběr šátku se podařil a ty i vitulka jste spokojeni

pajul - dik za odkaz na fotku ondraska, ale ja se tam nemuzu dostat...
25. črc 2009 v 16:21  • Odpověz
Já jsem se tam dostala! A Ondrášek je krásnej! :dizzy_face: Je to focený asi úplně těsně po porodu, protože indet. štítek má ještě zastrčený za peřinkou a ne na ručičce. :slight_smile: A klárinka tam vypadá jako že se jen připletlak focení a ne že právě porodila! Moooc jim to tam sluší! :slight_smile:

Pajul,díííky!

NAše siestička se protáhla na 3hodinový spánek, ve kterém kluci ještě pokračují. :grinning: Průšvih je, žebudu mudet toho malýho vzbudit,protože jedl v 13h a máme přes den dovoleno spát max.4h. a to jsme už přetáhli. :sweat_smile:
25. črc 2009 v 17:23  • Odpověz
Tak jíme až ted. Neměla jsem to srdce ho budit. :sweat_smile: A stejně jsem to udělala.
25. črc 2009 v 18:05  • Odpověz
tak jsem se zaregistrovala na facebook a už jsem se na tu fotku od klarky taky dostala... Ondrášek je slaďoučké mimi a rodince to mooooc sluší :dizzy_face:

andul - mě ti kluci taky oba chrupkají :slight_smile: a budit nemusím naštěstí ani jednoho, počkám až se sami proberou :slight_smile:
25. črc 2009 v 18:10  • Odpověz
Claudi, já moooc doufám, že nám to po šestinedělí taky dovolí - nebudit vůbec.
25. črc 2009 v 18:21  • Odpověz
Bledul, s hormonama nejsi sama...

Jsme poslední dobou hrozně podrážděná, Tomáš mě vytáčí úplnýma maličkostma (ptá se na věci, který děláme už dobu stejně, neuodnese po sobě hrnek od kafe, neuklidí si oblečení - prostě klasický chlapský věci, který mi dřív nevadily), takže se těším na dny, kdy je v práci a odpoledne ho už netrpělivě vyhlížím a těším se na něj a přitom se večer zase pohádáme (teda nepohádáme, protože on se nehádá - ale já jsem vzteklá) A to mi TOm přitom pomáhá, jak může - vaří, koupe, když potřebuju, tak asistuje u nočního kojení...
Jsem hrozně unavená. A teď tu bulím naštvaná sama na sebe, že jsem taková.
25. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz
andulko - neplakej kočko :slight_smile: ....to co popisuješ je naprosto normální, hormony s náma cloumaj a jsme holt víc citlivé než za normálních okolností... Máš skvělého muže, který to chápe a tu chvíli co to potrvá tak to vydrží a pak zase bude vše normální a tvá podrážděnost bude tatam.... :wink: Někdy mám taky takové stavy a jsem vzteklá, jindy zase lítostivá a prostě se ty nálady střídají a mění pořád dokola... Těhotenství, porod, mateřství a kojení je pro nás velká změna a tělo se s tím vším musí nějak vypořádat...tak naše "super" nálady jsou asi taková daň za naše malé miláčky :slight_smile: :dizzy_face:
25. črc 2009 ve 20:57  • Odpověz
Ahoj mamce a tehulky :slight_smile:

Tak my jsme vykoupani a napapani a konecne lezime v postylce a vypada to ze budeme spat :slight_smile:

Andulko taky je mi obcas uplne dobreku z uplne stejnyho duvodu jako tobe a pripadam si jako blbec. Ale jak rikate hormony jsou hormony.

Bledulko dalsi takovou bourku uz jsme tady nastesti nemeli uz jenom slabsi. Strechu jeste nemame spravenou. Jinak uz jsme skoro vyschli :grinning:

Jak jste prezili vcerejsi bourky? Tady to nastesti nebylo tak hrozny. Bledulko vubec se ti nedivim ze jsi mela o Tomika strach.

Tak uz nespime a mam Anezku na ruce, jeste nas tlacil nejaky vzduch a jeste si brkla. a to jsme jedli v devet.

Arwi uzijte si s Jardou vikend.

Pridala jsem nejake aktualni foto do albicka.

Mala mi usina na ruce tak ju jdu dat do postylky a dam si sprchu a do hajan.
Dobrou noc :slight_smile:
25. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.