• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Teď jsem normálně restartovala celého Koníka, protože jsem nevěřila, že tu nikdo nebyl. :confused: :sweat_smile:

Ludvi, ten zelený Xlander je hezký, tak ať vám dlouho a hlavně dobře slouží! :wink: Jak se dětem líbila pouť?

BLedul, jak to zvládáš s oběma broučky doma? Už se to nějak líp zajíždí?

A vůbec,holky, jak jste dopadly na úřadech? :slight_smile:
28. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz
Holky, ja jdu s Danym do vany, protoze mam normalne regulrni bolesti. Fuj. Zkusim koupel...
Prosim vas o informaci - tedy ty, ktere byly zamestnane, ke kolikatemu vam chodi PPM a kdyz jsem skoncila v praci k 27.7.2009, kdy by mi mela prijit prvni PPM? Dekuju moc
28. črc 2009 ve 21:34  • Odpověz
arwi - já jsem na PPM nastoupila 7.5. a hned posledního května mi peníze byly připsány na účet, takže docela to bylo rychlé... :wink:
28. črc 2009 ve 21:45  • Odpověz
Zdravím,

vítám Klárku s Ondráškem, ještě jednou všechno nej.

Jani v porodnici nám doporučili přípravek Doer medical silk, jukni na to. Snad to nebude jen reklamní tah.

Jdu to tady poklidit a do polechu.

čauky.
28. črc 2009 ve 21:59  • Odpověz
Ahojda berušandy!

Arwi, snad to bolení ve vaně přejde! A ten objednaný kočárek je super! Jak se Daníkovi líbilo na táboře?

Claudi, Pepínek už spinká? Vítek usne při chování, ale jak ho položíme do postýlky, je hned vzhůru. TAk ho teď zkusímedát spinkat do naší postele a uvidíme.

JAni, k těm těhufotkám - zkus tam zadat jméno a heslo malými písmeny. :wink: My máme taky Beco a taky ještě radši čekáme, až bude Víťula držet hlavičku. Výrobce sice uvádí, že se do něj můžou dávat i novorozeňata, ale zatím (stejně jako Bledulkovi) šátkujem.
:slight_smile: K lubrikantům - doporučuju koupit pro začátek bez parfemace a až to pak půjde, tak třeba mentolový je super - příjemně hřeje a studí... jeto zvláštní a super. :slight_smile: :wink: :dizzy_face: Zatím sice není po 22h, ale to se třeba zpraví, než to pošlu. :slight_smile: :slight_smile:
28. črc 2009 ve 22:00  • Odpověz
Ludvi, dobře se vyspi!

Jo a na gyndě jsem si nechala napsat antikoncepci "Cerazette".Tak to snad bude ok. :confused:

Arwi, taky jsem Lendě dneska psala. Jestli se do zítřka do poledního neozve, tak to už asi nevydřžím a zavolám jí.
28. črc 2009 ve 22:13  • Odpověz
andul - jo jo, Pepulda nám usnul už v devět, tak šupajdil pěkně do své postýlky a chrupká sladce :wink: Co Víťulínek, dal si říct a usnul nebo stávkuje?
taky se budu muset pomalu objednat na gyndu, vždyť už příští týden budeme mít konec šestinedělí...to to letí jako blázen :confused:
holky neplašte, Lenka je určitě i s Filípkem v pohodě...jen třeba nemá čas psát :wink:

jdu spinkat, dobrou noc všem :slight_smile:
28. črc 2009 ve 22:25  • Odpověz
Claudi, já jsem spíš zvědavá,jak se Lenka má. :slight_smile:
A Vítek se právě probudil a pláče, takže si jdem lehnout k němu.

Dobrou noc!
28. črc 2009 ve 22:30  • Odpověz
Malinko to polevilo, holcinky. Fuj :frowning2:

Pujdu si taky lehnout, Daneckovi prectu pohadku a zalomim to normalne, to mi za to nestoji.
V te vane jsme zkejsli pul hodiny, nez dorazil Jarda z prace, musel me vyndat :angry:
28. črc 2009 ve 22:37  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

arwi-tak co,jak je po vaně? :confused: :wink: :slight_smile:
jinak k PPM,nastoupila jsem na ní 18.5, žádost odevzdala 14.5 a první dávka mi přišla 12.6. ,ale pozor,druhá 22.7: takže jen radši nespoléhat,že když první přijde k nějakému datu,že v tom datu bude chodit stále...může ,ale asi ani nemusí....
a jsou případy,kdy PPM trvá i dva tři měsíce..

andulko- no s Tomíkem a adámkem to zvládáme jakž takž...když má tomík fajn náladu,tak je zlatý a jde to sním..ale stačí,aby mu něco přelítlo přes noc a pak se šprajcne a je protivnej a ječí tady...což když iuspávám adámka je fakt super....dnes se šprajcl,že s tátou nechce jít na nákup (fajn,nutit ho nebudu) ale jen co honaz odešel,tak šílený řev,tahal mě ke dveřím,abych mu jako odemkla -no prostě síla...trvalo snad půl hodiny než se zklidnil..nchěla jsem zvyšovat hlasatd- aby si to nespojil s narozením adámka...je to asi pro jeho dušičku náročný,ale zase nechci,aby se mnou mával jak se mu zachce...uvidíme,jak to půjde dá...jinak je hodný...včera ráno se vzbudil a říkal "mámu rád" objal mě..pak "Tátou rád"objal tátu a pak "DEDAM(to je adam) rád" a snažil se ho objímat..tak to zase bylo tak milé a dojemné-zase jsem měla na krajíčku :slight_smile:

no a jinak o víkendu jak byl Tomík u babičky a dědečka-tak se očividně nenudil nebot stihli toto:
návštěva bazénu, dvakrát ráno byli v kavíně-tam se vozil v traktor a koukal jak krávy žerou a pak jak se dojí, byl skákat u známých na trampolíně,u sousedů byl kouknout na králíky, u dalších sousedů na sádrové trpaslíky :grinning: ,dělat v lese z louží potůčky,pak zbírali hrášek a rybízek...a to si myslím,že mi ani neřekli vše :slight_smile: prostě si to čividně užíval...ani se mu prý pak nechtělo kocourkovi domů :slight_smile:

holky,končím,adulka se budí..
dobrou noc všem :slight_smile:
28. črc 2009 ve 22:47  • Odpověz
Dobre ranko devcatka..

Me se dnes vnoci tak krasne spalo, ted jsem se vzbudila na curani a nejak mi to nejde zabrat... jsem jak rybicka..
Tak jsem vcera byla na kontrole.. Nejdrive jsem byla na ultrazvuku, tak malej ma uz 3483 g plu minus 10 procent.. No na monitoru se sice kontrakce ukazali, ale pan postarsi dokzor me opet poslal domu, ze ve ctvrtek rano v osm nastup na zatezovi oxytocinovy test a pokud nic tak budu po dvou dnech dochazet na monitor a vyvolan az nekde pristi tyden..

Me tak strasne stvou, nechapu na co cekaj.. Vcera vecer jsem mela celkem silne kontrakce, ale samozrejme ztoho nic nebylo..

Tak doufam ze mi to zitra rano pomuze a uz to budu mit za sebou..

Arwen opovaz se porodit driv jak ja, hezky pekne poporade jo :grinning: :grinning:
29. črc 2009 v 05:57  • Odpověz
Dobre rano, kocicky.

Ritunko, ani omylem nechci jit driv, nez Ty a lezet v Hradci s detma v inkubatoru :unamused: :unamused:
Vcera po te vane to bylo lepsi, ale v noci jsem zas litala vecne curat a nevedela, jak si lehnout :frowning2:
Ja se toho svyho doktora snad nedockam....
29. črc 2009 v 09:20  • Odpověz
Tak jeste jedna hodne pozitivni informace :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

- volala mi Lenda, jsou v poradku, Filipek je zlaticko, hezky spinka, budi se v noci jen dvakrat, skoro neplace, Lena koji a jsou v Decine u rodicu, Petr odleta pozitri.
Mela hodne dlouhy porod, ale nastesti si v pet hodin dala epidural a bolesti byly pryc, doporucuje ho vsem a ja jsem taky pevne rozhodnuta.
Vsechny vas moc pozdravuje a jen, co se dostane k internetu, posle nam Filipkovy fotky :slight_smile:
29. črc 2009 v 10:07  • Odpověz
Arwi, zase jsi mě předběhla. :slight_smile: :wink:
Ale i tak vyřizuji pozdrav od Lendi a Filípka. A taky vzkaz, že si Lenka bude za 14dní pořizovat PC a NET a pak už zase za náma bude chodit pravidelněji. :slight_smile:
29. črc 2009 ve 12:33  • Odpověz
čautě kočky :slight_smile:

tak to ráda slyším dobré zprávy od Lenky, to je dobře, že je Filípek tak hodné mimi, jen ať mu to dlouho, dlouho a ještě dlouho vydrží :dizzy_face:

bledul - mámu rád, tátu rád, dedam rád...to je krásný od Tomulky ... se ńedivím, že máš na krajíčku :dizzy_face: víkend v Jilemnici měl tedy supr.... :wink:

rit - snad se Maty umoudří a bude už chtít vykouknout na svět...držím palce :wink:

arwi - čím tě jarda tahal z vany, jeřábem? :grinning:

u nás byla opět noc plná "vášní"... :frowning2: mladík od půlnoci do pěti do rána strašil tedy s vyjímkou 20ti minut kdy usnul...nejdřív se mu nějak nechtělo spát a pak byl souboj s prdíky... :unamused: Jsem dnes jakpraštěná pytlem, ale nemůžu si jít ani lehnout teď když chrní, páč tatík nám zítra odjíždí na pánskou jízdu /do neděle jede s klukama na lodě na Sázavu/ a já mu musím nachystat řízky a ostatní proviant ....takže spánek se odkládá na neurčito.. :angry:
29. črc 2009 ve 13:50  • Odpověz
Andulko, hlavně, že je v pořádku...oddechla jsem si

Claudísku, to si piš, normálně mě popadl a vytáhl, držela jsem ho kolem krku a ještě se bála, že mu vyklouznu, jak jsem byla mokrá, ale aspoň na chvilku mi to ulevilo od těch bolestí - jenže začínají znova :frowning2:

Normálně mi doki na kontrole povídal, že mám pít ten hořčík a až mi dojde, tak se on vrátí a můžu rodit. Že nevíte, jak to dopadlo? No jistě, měla jsem ho málo a mám poslední sáček.....normálně ho tam suším, nepiju ho a ani nevypiju, abych nepřivolala porod :angry:
29. črc 2009 ve 13:57  • Odpověz
No je to možný? Nikde nikdo???

Andulko - díky za radu. Hnedka to jdu zkusit. Prcek už leží v postýlce. Sice ještě nesp, ale snad to na něj brzy přijde a já budu mít chvilku jen pro sebe.

Tak Lenda už je u rodičů. No už se jí nemůžu dočkat.

Klárko a Ondrášku. Vítejte doma!!!

Claudi - teda - ten tvůj velký Pepíno tě musí nosit na rukách - takhle se pro něj obětovat. Snad sis našla aspoň chvilku a odpočinula sis. My jsme taky měli veselou noc - Ondra byl vzhůru co dvě hodiny. Celou noc pořádně nezabral :frowning2:

Rit - neboj, Maty si dá určitě brzy říct a vykoukne na tebe :slight_smile:

Bledulko - já ty slzičky z tvého vyprávění měla skoro taky :slight_smile: Tomík je určitě roztomilý a je to pro vás s Honzou radost. Tedy když se zrovna trochu nevzteká u dveří :slight_smile:

Arwen - tak to si to magnézko radši šetři. Já bych to asi udělala stejně :slight_smile: Dala sis zase vanu???

No a jinak gel je pořízen. Ludvi - díky za tip, ale koupila jsem nějaký obyč. Tak uvidíme.
A taky máme za sebou kontrolu na nefrologii (zase ty ledviny) - dneska jsem byla pro výsledky kultivace moče. A představte si, že ten náš malý prďola tam má nějaký malý potvůrku - bakterie. Takže jsme dostali antibiotika :frowning2: Ach jo, začínám mít pocit, že s ním jezdím jen po doktorech :frowning2:
Jo a k nosítku - nakonec jsem to změnila na manducu. Tak jsem na to zvědavá. Snad nebudu litovat, že jsem nezůstala u toho Beca. U mě šátek prostě nepůjde. Nějak mi to nesedí. Tak Ondru zkusím šoupnout do té Manducy, ale pořádně ho tam začnu nosit až tu hlavičku bude mít pevnější.
29. črc 2009 ve 20:11  • Odpověz
Kočinky, jsem tady, ještě 3 in 1, ale na hranici :frowning2:

Dnes jsem byla s Danečkem ve městě na zmrzce (autem, nedojdu tam už) a oba nás honily dvě neodbytný vosy. Copak on, on zdrhal, ale já jsem předváděla něco mezi postřelenou kachnou a splašeným sudem, lidi na mě soucitně koukali, pak jsem potřebovala šťouchák na brambory, valila jsem se do schodů ho koupit a za mnou normální fronta lidí, co jsem jim ty schody blokovala, no přesně jak scéna z Mr Beana, jak se snažil předejít tu babičku, co se ploužila po těch schodech....no teda takhle neobratná bejt, to je něco :angry: :angry: :angry:

Vana zatím nebyla, Janičko, nemůžu do ni, protože Jarda tady není a já nemám šanci vylézt :frowning2:

Taky jsem se rozhodla ještě pro adaptér a sedačky na ten kočárek, celé to vyjde na 15 000 :frowning2: . ale než se tahat s dvěma sedačkama, v každé ruce s jednou, tak to si kočárek teda radši pořídím v plné výbavě, neřekla bych, že je to zbytečné....

Bala tady známá a normálně mě chytali poslíčci, tvrdý břicho - chvíli to vypadalo, že bude hlídat Danulíčka a já pojedu, pak jsem to rozdýchala, holky, já se toho doktora nedočkám.....
29. črc 2009 ve 20:31  • Odpověz
jani - antibiotika balterii zničí a Ondrášek bude mít po problému, uvidíš :wink: Gel je koupen? já ho dneska taky pořídila :wink: A nakonec zvítězila Manduca? Jsem zvědavá jak budeš spokojená...Pak poreferuješ jak se Ondráškovi líbí se nosit, ju? :wink:

arwouši - splašený sud :grinning: :grinning: :grinning: to je dobrá hláška :wink: No co, prostě čekáš dvojčátka, tak máš nárok být trochu neohrabaná, co na tom... :wink: Na lidi se vykašli... A až budou prckové na světě, tak budeš zase štíhlá a mrštná mladá maminka :slight_smile:

Kočky, přeju hezký večer a krásnou /doufám že i klidnou :wink: / noc....
29. črc 2009 ve 20:42  • Odpověz
Ahojky!

KOnečně jsem si sedla, tak jdu kouknout,co se dělo. :slight_smile:
29. črc 2009 ve 21:46  • Odpověz
Ahojda,

Arwi, tak si ten hořčík kup v lékárně. V tabletách je volně prodejný a stojí asi 30,- Kč.
Holka vydrž, vydrž.
Ikdyž mezi námi děvčeaty, musí to už být úmorný.

Claudi, u nás se taky vstávalo co dvě hodiny :cry: , přes den to bylo samé vrzání a békání. Až jsem si říkala, jestli nemáme ňákou krizičku s mlíkem.

Jani, ATB jsou blbý, ale lepší dříve než mít později nějakem problém. Určitě to bude brzy v pohodě, uvidíš.

A ten pocit, že chod¨ím s dětičkama jen po doktorech mám už 11 let :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: .

Včera jsem objednávala Matějdu na kyčle a řekli mi že volám pozdě !!!! Už je prý moc starej :unamused: :unamused:
No pak jsem je ukecala na 11.8., normálně se dneska chodí mezi 3. až 6. týdnem. To jsou mi novinky.

Jdu spát, než se vzbudí to zvíře.
čauky.
29. črc 2009 ve 22:08  • Odpověz
ZAse se mi to smazalo! Já už se na to vyprdnu!

Vítek spal od 9:30h do 20:00h dohromady asi 2hodiny, byli jsme na 6ti nedělní prohlídce (Víťulka váží 4240g a 56cm a je v pořásku), na sociálce ukončit PN, pak tu byla kolegyňka a v 15h jsme se švagřinkou a kočárkem vyrazili do města. Vrátili jsem se těsněpo sedmé a to jsme Vítka honem vykoupala, nakrmila a naštěstí usnul! TAkže jsem si dala vanu a teď sotva zdvihám prsty na klávesnici. :confused: Zítra jedem do PArdubic, tak půjdu spát,ať můžu případně řídit - Tom slouží. BEru si noťas s sebou, tak budu i na Koníkoj - večer.

Dobrou noc!
Rit,Tobě třeba porodní, Arwence bez poslíků a všem ostatním bez prdíků a pláče. :slight_smile: :wink:
29. črc 2009 ve 22:14  • Odpověz
Ludvisku, ja ten tabletkovej mam a tak ho bastim, kdyz se to uz vydrzet neda....v noci jsem zas mela chodici a prevalovaci, ja si ten zachod snad dam k posteli nebo co....
Za chvili prijede kolegyne z te druhe prace a doveze Jardovi plnou moc k uzavirani smluv a vybirani, tak aspon tohle jsme stihli.
Resim tady, zda mam koupit i adapter na kocarek a dve vajicka, ale je pravda, ze jsou to dalsi 4000 a ze bych to potrebovala jen chvili....ja vam nevim.

Krasny den vsem :slight_smile:
30. črc 2009 v 09:05  • Odpověz
Ahojda.

Arwi, my adaptér na kořárek k vajíčku máme a už jsem stím takle byli na těch táborech a je to super! Na výlety nebo na třeba na velkej nákup si myslím,že to je ideální. :wink: Ale jak píšeš, jsou to další peníze. :confused: Jenže vajíčka budeš potřebovat tak jako tak. :confused: Kdyby byla dvojčátka mladší a narodila by se až bychom vajíčko nepotřebovali, klidně bych Ti to naše půjčila, ale takle to nejde. :confused:

BLedulinku, Tomík je zlatíčko a opravdu si myslím, že se nemusíš bát, že by na Dédu - Ádu žárlil. :slight_smile: :wink:

JAni, tak teď se aspoň ví, co Ondráška trápí a ta ATB to rychle zlikvidují a bude mu, broučkovi, dobře. :slight_smile: :wink:

Claudi, tak jak Pepča dneska v noci? Dobrý?
U nás bylo po dlouhé době vstávando po 2-3hodinách a od pěti do šesti plné bdění. Pak jsem si vzala Vítka do postele, přitulila jsem se k němu a během minutky spal. Uf.

Jo, Janča to myslím byla, kdo se ptal, zda si bereme mimísky k sobě do postele jen tak nebo je na něco pokládáme. My jsme dostali "matraci" pro Vítka do naší postele - je to taková speciální deka - z jedné strany tenká vrstva studený pěny, pak nepromokavá vrstva a z vrchu je hrozně jemný a příjemný flees či co.
:slight_smile: A pod tuhle "matraci" dáváme Vítkovi molitanový klín, aby měl hlavičku výš a neblindil. :wink: Občas ho dávámi do "hnízdečka" z koj.polštáře a občas jen do obyč velkýho polštáře. :wink:
30. črc 2009 v 10:00  • Odpověz
ZA 20min nám začínají masáže,ale jedu jen já, protože potřebuju mluvit sLenkou. Ale masáže bychom dneska ani jeden nezvládli. :sweat_smile: Jdu se vypravit. A pak budu muset zabalit do těchPArdubic - vůůůbec nevím,co vzít a co ne. :confused: :sweat_smile: :frowning2:
30. črc 2009 v 10:02  • Odpověz
Andulicku, vis, ja prave dve vajicka mam, jedno po Danulkovi a jedno starsi z MMB, tak nevim, jestli je mam brfat nebo ne. Naprd je, ze na ten adapter asi jen tak nejake nenacvaknu, vid?
30. črc 2009 v 10:42  • Odpověz
autor
ahoj kočky
jen v rychlosti hlásím,že na nás asi dolehla laktační krize...malýho mám pořád u prsu-teda u obou....k tou odstříkávám,abych podpořla tvorbu-ale nic moc tam nemám....prsa prázdný..
dnes asi koupím nějaký mlíko,ten stres že v noci nebudu mít co dát adámkovi byl nic moc....a třeba ho nakonec nepoužijeme :wink:

andulko,já si na cestování s tomíkem udělala velký seznam-abych na nic nezapomněla....
jestli chceš inspiraci,tak mi písni di ip mailík :slight_smile: :wink:
30. črc 2009 v 10:55  • Odpověz
tak jsem se konečně na pár minut odtrhla od toho mého pokladu :wink:
zvládáme to dobře, malinkej celej den prospí a večer si hraje na teroristu, tak jsem mu nabídla dudlík a on neprotestoval a nechal nás s taťkou vyspat :wink:
jinak mě manžílek stále jen mile překvapuje, krásně se stará :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
snad stihnu už konečně udělat to albíčko ale vždycky když si k tomu sednu, prcek se rozhodne jinak :angry:
Jani Emička je kouzelná, takovej drobek, něco podobného máme doma, včera jsem sehnala dvě bodýčka, které mu nejsou velké :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
v podvečer máme naplánovanou první prochajdu, až nebude takovej pařák, uděláme tady u nás na vesnici pořádný vzrůšo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz
Holky, snad už mámesbaleno a za chvilku vyrážíme. Zkusdímsevečer ozvat. PA
30. črc 2009 v 15:44  • Odpověz
čauky

andulí - šťastnou cestu do Pardubic... :wink: Máš sebou všechno? No není to už jako když jsme byli bez prcků, co? Něco se naházelo do tašky a jelo se... Teď musíme přemýšlet co vzít a jestli je to všechno a jestli jsme něco nezapomněli a tak .... Já dneska s malým jela k babičce /jen na pár hodin/ a třikrát jsem kontrolovala tašku, zda mám pro Pepina všechno :wink: :grinning:
Vítek spal tedy podobně jako naše mláďátko, taky po 2-3 hodinách vzhůru a strašil od čtyř do půl šesté...Pak zabral ještě do osmi alespoň... Dopoledne ani ťuk a teď mi usnul až kolem třetí hodiny, tak snad si chvíli pospí... :wink:

bledul - neboj, mlíčko zase bude :wink: Ale mít doma něco v zásobě je asi dobře, taky by mě trápilo, kdybych prckovi neměla co dát... Co jsi koupila za značku? Já byla včera v lékárně a právě jsem koukala co všechno mají...Taky bych raději něco pořídila kdyby mi moje došlo, ale absolutně nevím co..Nutrilon, Bebu /tu má myslím Andul/ ??? No nevím, poraď mamino :wink:

klarko - tak první jízda po vsi? No jestli to bude jako u nás, tak čekej nálet zvědavců na kočárek... :slight_smile:

Arwi - my adaptér na vajíčko nemáme, takže třeba v obchodě dám sedačku na vozík...ale ty budeš mít dvě, tak by to možná stálo za to, ale jak říkáš, třeba to na každé vajíčko ani nepůjde...no já nevím..

A už jsme osiřeli, taťulda odjel na tu Sázavu, tak snad budou mít pěkné počasí a v neděli se nám v pořádku vrátí :slight_smile:
30. črc 2009 v 16:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.