• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Arwi - co balíček, dorazil už? :wink:
30. črc 2009 v 16:31  • Odpověz
Claudinko, prave, ze nedorazil, to je u PPL divne, vid? No co, jeste pockam....
Mam tady mamku, to zas bude vecne cpani Danulky, aby nahodou neumrel hlady a tisic poznamek, co mam delat jinak, nez delam :grinning: :grinning:
30. črc 2009 v 16:51  • Odpověz
já to posílala přes českou poštu, tak nevím kde to zahrabali :angry: Vždyť Jičín je od nás kousek a poslaný to bylo v pondělí... jo, jo, to jsou služby zákazníkům fakt :angry: :angry: Kdybych ti ho nesla pěšky, tak už ho tam máš dávno :grinning:
No to víš, to jsou ty naše maminky a babičky...mají starost, aby ratolesti náhodou nepohubly :grinning: hlavně klid mamino :grinning: :wink:
30. črc 2009 v 17:03  • Odpověz
autor
ahoj :slight_smile:

andulko,jak jste dojeli do pardubek? jak dlouho tam vlastně budete? hlavně si to tam v klídku užijte :slight_smile: :wink:

claudi- koupila jsem Nutrilon hypoalergenní (přeci jen Tomík měl potíže se střevy,tak radši jsem vzala hypoalergenní,kdyby adámek měl sklon k alergiím..)
doufám,že ho nebudu muset vůbec načínat,ale pro klid duše ho radši mám v zásobě...

ptala jsem se v lékárně na homeopatika,které by pomohly podpořit tvorbu mlíčka a lékárnice mi dala clou brožurku o homeopatii v porodnictví....je tam i co na záněty prsou,na poporodní poraanění atd...asi to pak nějak oskenuju a hodím do placu ....člověk když má problém,tak je ochotný vyzkoušet cokoliv :wink:

arwi-zdravím mamino :slight_smile:
30. črc 2009 v 18:16  • Odpověz
autor
klárko,koukla jsem do albíčka- ondrášek je kráásný a manžílek je asi hrdý tatínek,že? je moc dobře,že se o vás stará :slight_smile: určitě je to fajn chlap a fajn táta :slight_smile: (už i podle toho,jak se snažil,když jsi byla v nemocnici :slight_smile: )
30. črc 2009 v 18:23  • Odpověz
bledul - to budeš hodná, když se podělíš o informace :wink:

klarko - pěkné fotečky, sluší vám to rodinko :wink:

tý jo, Pepino chrní už skoro čtyři hodiny, to je snad zázrak :slight_smile: Bude chudák celý zkroucený z té sedačky, nechala jsem ho v ní když jsme přijeli domů, aby se nevzbudil přenášením, šoupla jsem ho na balkon, na sedačku síťku proti hmyzákům a ono se mu tam nějak zalíbilo :wink: tak že bych ho takhle dala spát i na noc? :grinning:
30. črc 2009 v 18:40  • Odpověz
Ahoj kocinky, Bledulko, Claudi, Klari :slight_smile:

Klarko, Ondrasek je krasnej kus chlapaka a moc vam to vsem slusi !!!

Bledulko, taky Te zdravim :slight_smile:

Holky, normalne ja mam dnes pocit, ze citim pohyby jen na jedne strane, zacinam mit trosku obavy, aby se neco nedelo :unamused:
30. črc 2009 v 19:34  • Odpověz
arwi - neboj se, vše je určitě v pořádku kočko :slight_smile: kdy jdeš na kontrolu?
30. črc 2009 ve 20:53  • Odpověz
Ahojky holky,

tak dneska máme za sebou cestovní den - byli jsme v Motole s tou bouličkou na patičce - prý to není žádný problém - mám to jen sledovat a kdyby se to nějak změnilo, mám přijet, tak se to třeba samo vytratí
a potom jsem navštívila bývalou kolegyni z práce - má skoro půlročního chlapečka - ten je tak šikovný a je s ním hrozná sranda. Už se těším, až takový bude i ten náš malý prcek :slight_smile:

andulko - užij si pardubický výlet!!! Jo a ty fotky se mi nějak nechtěj ukázat - bude to asi tím pomalým internetem - dáš si je pak ještě do alba???

Klarko - tak snad bude Ondra takhle hodňoučký pořád!!! Je to moc pěkný chlap :slight_smile: A jak dopadla procházka?

Bledulko - jak to, že není mlíčko??? Snad to bude brzy zase v pohodě a na Nutrilon nedojde.
Já jsem si tu umělou výživu tedy ještě nepořídila.

Arwi - já autosedačku na kočárek docela dávám. Když jedu do poradny nebo tak. Nevím ale, jestli ti ty tvoje budou na kočárek pasovat. Záleží, jaké bys měla ty adaptéry. Nejlepší by bylo, kdybys to mohla někde vyzkoušet.

Holky - mám na vás jeden dotaz. Polohujete ty svoje prcky nějak na spaní? Já už jsem teď Ondru na bok nedávala, ale mám strach, aby tu hlavičku neměl nějak křivou. On si ji vždycky sám vytočil na stranu a nebo si ji prostě nechal tak nějak veprostřed.
30. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz
jani - to je fajn, že boulička nic není, třeba se sama brzy vytratí a bude to :wink: Počkej, za chvíli to uteče a budeme si tu říkat jak je těm našim zlatíčkům půl roku a pak najednou rok a přijde doba, kdy tu budeme řešit jaký koupit penál do školy :slight_smile: :grinning:

já malého na spaní nijak nepolohuju, dám ho normálně na záda a on si tu hlavičku položí kam chce a ve spánku ji obrací...jen přes den, když spinká a já ho mám na očích, tak ho dám třeba na bok a na bříško jen když je vzhůru
30. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz
Dobry vecer devcatka..

Tak se hlasim opet cela a stale 2v1 po dnesnim ranim zatezovym testu.. Jinak abych vam to popsala, celkovy monitor trval asi hodku a pul.. Nejdrive 20 minut a potom me napichli na kapacku s oxirocinem a po 20 minutach opet vypojili a dotocili monitor.. No kontrakce se mi po napichnuti hned rozjeli.. I sestra rikala jak na to krasne reaguji a ze treba me este dneska doktor posle zpet na porodni sal a treba uz to bude, ale opak byl pravdou.. po vysetreni mi zdelil jak mam krasne kontrakce a ze se to pripravuje a poslal me zase domu.. No muzu vam rict ze jsem odchazela uplne nejaka zdrchlana a malem jsem se rozbrecela, ze me zas poslali domu.. Jen mi to tim rozbkaznili, takze pres pul dne me bolelo bricho a cely den spinim..
No jinak pokud se nebude nic dit, tak v sobotu jen na monitor a pokud stale nic tak v utery rano v 7:30 nastup na vyvolani..

Uz me ztoho vazne hrabe, ja proste nemuzu mit nic jen tak.. vse musi byt snejakyma obstrukcema..

Jinak kontrakce uz mam asi ctvrty den, takze zadna slava, uz druhy den chodim s vlozkou, protoze ze me porad neco tece a obcas mam trochu mokre kalhotky a pripadam si pripocurana, ale moc to neni.. Jenze lekari rekli ze plodovka to taky neni, tak asi nejak od te hlenove zatky..

Jinak tak nejak prezivam, ten kdo prenasel vi o cem mluvim :wink:

A co jinak u vas noveho??
30. črc 2009 ve 22:54  • Odpověz
čauky maminy,

poslušně hlásím, že je u nás konečně ticho.
Tak nevím, jestli něco nedělám špatně. Normálně jsem si to dítko pěkně rozmazlila.
Přes des skoro nespí, max. tak 15 minut mezi kojením. Chce se chovat a to pouze na mém pravém rameni! Jinak pláče a pláče a pláče. Už jsem si nastěhovala do obýváku i kočárek a snažila jsem se ho uspat v kočárku. Dopoledne to ještě fungovalo (vydržel mít zavřené očička 30 minut!), ale odpoledne ani náhodou.

Do postýlky ho dávám spát na bok, ale stejně se mi z rychlozavinovačky vykope a najdu ho spát na zádech. Takže se nato asi vykašlu a bude. Hlavičku stáčí na pravou stranu, snažíme se na něj dělat cukrbliky z druhé strany a v kočárku hlavičku podpírat a zdá se mi to trošku lepší. Chtěla jsem od mudr. doporučení na neurologiii, ale trvrdila že je ještě brzy. Na šestinedelní se ještě raději zeptám, abych něco nezanedbala.

Bledulko, mlíčko se určo zase objeví, uvidíš. A kdyby ne, svět se nezblázní, hlavně že budete všichni v pohodě.

Arwi, mám taky starší autohačku a na kočárek mi nepasuje :frowning2: , ale nechce se mi kupovat novou.
30. črc 2009 ve 23:03  • Odpověz
Jé Rituš, zrovna jsem na tebe myslela.
Je mi tě moc líto, vím jak se cítíš. Přenášela jsem 3x :grinning: :grinning: .
Neboj, všechno dobře dopadne a brzy budeš maminou.
Kde budeš rodit u Apolináře? Hele ber to tak, že když půjdeš na vyvolání, máš alespoň jistou postel v porodnici :grinning:
Držím palce, aby se to konečně rozjelo, už je to dlouhý, viď?
30. črc 2009 ve 23:07  • Odpověz
Bledul, ty homeo prý fakt fungují. Buď trpělivá taky jsem myslela, že s kojením končíme a dneska jsem Matějdu vážila a měl 4,5 kg. Doufám, že to nezakřiknu, ťuk ťuk a držím ti palečky.

Loučím se jdu do vláken.
30. črc 2009 ve 23:10  • Odpověz
Holcinky, tak jsem jela radsi do nemocnice, no nejdriv nemohli najit na pasech jedno z deti, musela prijit doktorka a najit je ultrazvukem, nastesti JSOU OBE ZIVA a i chlapecek se otocil hlavickou dolu, proto jsem ho necitila tam, kde byl predtim, pres hodinu jsem lezela na pasech a kdyz jsem pak vstala, t byla tak neskutecna bolest hlavy, pry od dolni dute zily, ktera vede levou pulkou tela a ja si ji tim nehybnym lezenim pricpala...

Zjistila jsem, bohuzel, ze pokud bych chtela spinalni anestezii, nesmela bych prijet s bolestmi na posledni chvili, ale cisar by musel byt naplanovany a prijmout by me museli den dopredu....musim vydrzet do prijezdu dokiho, kocky....
30. črc 2009 ve 23:11  • Odpověz
Ahojky Ludvi..

Jo jo je to strasne dlouhy, a kdyz me chytnou kontrakce, tak si rikam jako jestli uz konecne, ale vzdycky zase odejdou.. :frowning2: :frowning2:

Uz zacinam byt hrozne nestastna, hlavne to ze jsem uplne nepouzitelna.. Jsem uz tak na sve telo tezka ze pri zvedani z podrepu me strasne boli kolena.. No proste des.. Zkousim vse mozne, horkou vanu, sex, ovybehnout par schodu, ale proste mladej se drzi zuby nehty..
Bleduko, nemáš nějaký homeo na způsob makového odvaru?
Ty bych brala a platila zlatem.
Rit, taky se dočkáš. A brzy!!!!
30. črc 2009 ve 23:14  • Odpověz
Jo jo, nejdyl v utery..
30. črc 2009 ve 23:17  • Odpověz
No nic ja se loucim, jdu chrupat.. Tak se zatim mejte vsichni krasne a preji dobrou noc
30. črc 2009 ve 23:18  • Odpověz
Ahoj Ludvo, náhodou jsem na tebe natrefila. Tak se mi zdá, že z Matěje roste Adamíra II :grinning: . Vydržať!!! Bude líp :wink: . Je to ale náročný, no....prostě ty třetí děti jsou divný :sweat_smile:. Někde jsem četla že takové malé miminko nemůže býr rozmazlené, ale vymazlené :slight_smile: :slight_smile:.

Tak jsem si přečetla vaší poslední stránku, nemáte to lehký holky, to nám už je hej. Arwenko, držím palečky, ať vydržíš co nejdýl, je lepší, žes jela, lepší jet 100x zbytečně a být klidná, že jsou miminka v pořádku. Třeba tě nechají porodit přirozeně, když je chlapeček hlavičkou dolů, tak prorazí cestu a holčička by mohla jít KP. Nebo už máš císaře jistého?

Rituško, to je trápení tohle.....znám to, zažila jsem to 3x. To, že tě takhle načali a pustili domů je pěkná sprosťárna :angry:. Asi nemají místo či co, podle mě bys po tom testu měla být pod dohledem. Tak přeji, ať to máš brzy za sebou a miminko v náručí. Třeba už dneska v noci porodíš a bude dobře :wink:.
30. črc 2009 ve 23:23  • Odpověz
Dobre ranko..

Petromilo dekuji, ale bohuzel jsem nikam nejela.. stale jsem i po dnesni noci cela.. A nemyslim si ze nemeli misto.. No nevim.

Ale muzu rict ze jsem si tuto noc opravdu uzivala.. Snad asi trikrat nebo ctyrikrat me vzbudila hrozna bolest.. Jenze prisli dve tri kontrakce a zase to prestalo.. porad ze me tecou nejake tfujtajble..

A co jinak vy ostatni, jak jste se dneska vyhajali??

Arwen je dobw ze jsi tam zasla.. Tak drzim moc moc palecky at vydrzis co nejdele.. :wink:
31. črc 2009 v 08:02  • Odpověz
zdravím všechny :slight_smile:

ludvi - tak to matějda opravdu není žádný sedmispáč :frowning2: a v noci jak, bylo to lepší? na tu neurologii myslíš proč zajít?
teda holky, to přenášení máte asi v rodině, ne? :wink: :grinning:

arwi - vydrž prťka vydrž :wink: já věřím, že se svého doktora dočkáš :slight_smile:

rit - neboj, úterý tu bude cobydub a možná si to mimi rozmyslí a ani tak dlouho čekat nebude :wink:

my jsme měli dnes docela pěknou noc, pepino chrupkal od devíti a probral se akorát v jednu a v pět na jídlo a pak bylo v sedm vstávání... proč to tak není už pořád? to by byla paráda.... pomalu nám končí šestinedělí a zdá se mi, že nějaký pravidelnější režim u nás jaksi nenastal... každá noc a každý den je jiný a já nikdy nevím jak zrovna mladý pán bude bo nebude chtít spát ....
31. črc 2009 v 08:48  • Odpověz
autor
ahoj kočky,psala mi andulka- koníka zatím nestíhá,ale včera dojeli dobře do pardubic a Víťánek celou cestu spinkal.Všechny vás zdraví :slight_smile:

já dnes jen a jen kojím ,adámek je dnes nějaký extra ubrečený,je to dneska na palici :wink: :grinning: tak snad večer nebo o víkendu budu mít více času se sem kouknout.. :slight_smile: :wink:
31. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz
bledul - takže dnes je u vás kojící den? to znamená, že mlíčko je zpátky :slight_smile: to je dobře... Tak ať Adámek brzy přestane plakat :slight_smile:
31. črc 2009 ve 13:43  • Odpověz
31. črc 2009 ve 13:54  • Odpověz
autor
ahoj claudinko..:slight_smile:

no líčko zpátky není,ale adámek si o něj říká,tak jen přikládám a přikládám a dávám mu obě prsa a doufám,že se tvorba zvýší když je ta poptávka po mlíku taková velká :wink: :confused: ale když mu dám z obou prsou,tak nevypadá hladově,ale jedno prso nestačí..

dnes jsem vyřadila první malé věci :slight_smile: ani bych neřekla,že tak roste,ale asi to tak bude,když už mu začínají být věcičky malé :slight_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
31. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz
autor
ty dekorace jsou hezký...to fakt drží v pohodě i na stěně? to je hezký-ten strom a ptáčci-to by se asi tomáškovi líbilo....
31. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz
bledul - no to by bylo, aby nebylo!!..když je taková poptávka po mlíčku, tak nabídka se musí určitě vytvořit :wink:
No, já doufám, že to na zdi bude držet...mám právě v plánu ten strom na ní nalepit, to sluníčko dám na okno... Nejraději bych, aby už to přišlo hned a teď... :grinning:

před chvílí mi psala Arwi, v pondělí jsem jí poslala balíček a je pátek a ještě ho nemá...a to je Jičín od nás nějakých 40km ...nevím co na té poště dělají blbci :angry: Tak jsem jí písla podací číslo a ona že tam prý zavolá, tak doufám, že jim to Arwouš pěkně vytmavil... No, teď mě napadá, že to bylo v tom vánočním papíře, tak asi na poště myslí, že to mají doručit až v prosinci :grinning: :angry:
31. črc 2009 v 15:02  • Odpověz
CLAUDINKO, JSOU TO SRACI :frowning2:
Samo ho maji od vcera na poste, magori pitomy, nikdo nezvonil, ac jsem byla doma, zadna vyzva, nic.
Hlavne, ze je na svete a ja si ho zitra vyzvednu na poste :slight_smile:
a Tobe dekuju :slight_smile:
31. črc 2009 v 15:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.