• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
arwi - tak to teda jsou megasráči :angry: /pardon/ :wink:
kdyby jsi tam nezavolala, tak tam bude ležet fakt až do vánoc, ne? a neděkuj, nemáš zač :slight_smile:
31. črc 2009 v 15:05  • Odpověz
ahojky bledul, claudi, arwi
nějak nestíhám, čas tak rychle letí, ale jsem moc šťastná Ondrášek je kouzelnej už jsem stihla založit albíčko, tak sem mrkněte
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=420060&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
31. črc 2009 v 15:52  • Odpověz
klári - moc vám to sluší, všem třem :slight_smile:

celý den se chystám, že Pepuldovi ostříhám nehty, dělám to když spí, páč jinak by to bylo nemožné, ale dneska jak když má na to radar, jak mu sáhnu na ruce a vezmu nůžky tak se chruje nebo začne čučet :grinning: no, kdy já mu ty drápky ostříhám ? :confounded:
31. črc 2009 v 19:33  • Odpověz
jo a když mluvím o stříhání nehtíků, tak ty nůžky co jsem koupila s tou kulatou špičkou jsou úplně na hov.. :angry:, takže ho stříhám normálníma co používáme my... :wink:
31. črc 2009 v 19:35  • Odpověz
Ahojda,

Arwi, včera jsem si tvého příspěvku nevšimla, moc mě to mrzí, promiň. :frowning2: :frowning2:
Hlavně že jsou mrňata v pořádku.
Ty máš se svým gyndařem cístaře domluvenýho?

Klárko, Ondrášek je kouzelnej.
Holky, je tady nějaký plešaný miminko? Zatím to vypadá na samý máničky :grinning: :grinning:
31. črc 2009 ve 20:55  • Odpověz
Bledulko, taky jenom kojím a kojím. Mážná by to vyšla na hlavní pracovní úvazek :grinning: .
My teda kojíme z obou prsou pořád. Nějak nám to zatím vyhovuje a dr. tvrdí, že to nevadí.
Tak snad tím nic nepokazím.
31. črc 2009 ve 20:57  • Odpověz
Ahojda!

Hlásím se z PArdubic. :slight_smile: Balení bylo strašlivý, dokonce mě to dohnalo k slzám a nikam jsem nechtěla jet. :sweat_smile: ALe nakonec jsem všechno sbalili a dorazili do Pardubic. Vítek celou dobu spinkal a zatím vypadá, že se mu tady líbí. Já s Tomem jsme urvaný jak psi. :grinning:
31. črc 2009 ve 21:13  • Odpověz
Arwi, jejej,to ses asi pořádně lekla, ře. :confused: To mě mrzí. A máš velikou pochvalu, žes jela do nemocnice! Pletusi to,nebo jsou teď obě miminka hlavičkou dolů? Holčička už byla otočená,ne? A císař v epi je opravdu, opravdu v pohodě!!! :slight_smile: :wink: Notabene, když TI ten epi nechají aspoň do 2.dne po porodu. :wink:

Bledul, díky za ten seznam. MMCh, Broučí, ztratil se Ti ze seznamu hřebínek. :wink: :grinning: Co to mlíčko? POmohlo celodenní přikládání?

Rit, mocna Tebe myslím a včera jsme na Vysočině potkali čápa,jak se cpal na louce. Takto seposilňoval nacestu zaTebou! Určitě!! :slight_smile: :wink:

KLárko, Ondrášek je krásnej chlapeček a taťka je z něj zjevně úúúplně mimo! :slight_smile:

Ludvi, my vlasy už dost ztrácíme, takže budem za chvilku plešatý. :grinning:

Claudi,máš pravdu - máme doma (a pro jistotu i tady v Pcích) Bebu Senzitiv - doporučila mi ji laktační poradkyně. Vítkovi chutná. :slight_smile: TAk co Pepínek, kde spinká? :slight_smile: :wink:
31. črc 2009 ve 22:35  • Odpověz
Ahoj maminky a tehulky ( i kdyz uz jen dve :slight_smile: )

Snazim se vas docitat, ale psat uz nestiham, vzdycky mi do toho neco prijde nebo uz jsem moc utahana. V nedeli zas jedem na par dni ke tchanovcum. Jinak nam uz bude pristi tyden 6 tydnu a ceka nas kontrola kycli a u detske doktorky. Mam na ni spoustu otazek tak snad nic nezapomenu. Strasne rychle to utika.
S kojenim nasteti problemy nemame, akorat mi mala skoro po kazdem kojeni ublinkne, ale nenatravene mlicko. A treba i za hodinu po jidle si jeste brkne. Obcas mam pocit jako kdyby lapala po dechu kdyz se naji, asi se ji vraci mlicko. :frowning2: Doufam ze se to casem upravi. Uz vynechvame jedno kojeni v noci kolem jedenacte a jime az v jednu nebo ve dve. Ale dlouho ji trva nez po koupani a kojeni usne. Konicky paseme cim dal lip :slight_smile: Zaciname broukat teda spis takove to hmmm :slight_smile:

Klarko vitej doma z porodnice :slight_smile: Jaka byla prvni prochazka? Urcite ti hromada lidi koukala do kocarku u nas to bylo taky tak a nejen na te prvni prochajde :grinning: Fotecky jsou nadherny a tatka vypada stastne :wink:

Andulko uzij si to v Pardubicich :slight_smile: Jinak nam uz taky zacinaji padat vlasky nahore na temeni, vzadu nam asi zustanou tam jich mame hodne :slight_smile: Jinak s tim balenim to znam, taky porad premyslim co jsem zapomela. Jezdime ted obcas na par dni ke tchanovcum, je to nastesti kousek. Travime tam ted vic casu, chodime totiz zkouset na hody a tak nechavam malou na hlidani babicce. Docela se i divim ze nam to vychazi s kojenim :slight_smile: :confused:

Bledulko snad se ti mlicko brzo spravi a ten Nutrilon nebudete muset pouzit.

Ludvi naze Anezka je asi taky rozmazlena kdyz se chova tak nejvic se ji libi briskem na prsa, musi mit rozhled :grinning:

Arwi to je dobre ze jste v poradku, je dobre ze jsi jela do nemocnice. Jak pise Andulka taky mam pocit ze jsi psala ze holcicka je hlavickou dolu. A neboj s epiduralem to urcite zvladnes at uz normalne nebo cisarem. Deti urcite na toho tvyho doktora pockaji :slight_smile:

Rit vydrz uz se ti to blizi, alespon ze vis ze nejpozdeji v utery to budes mit za sebou. Jsou teda ale v te nemocnici hrozny ze te poslali domu. Myslim na tebe a koukam jestli kolem neproleti cap, ve vedlejsi dedine maji na komine hnizdo :slight_smile: Tak ja ho kdyztak pujdu premlouvat aby uz letel :wink:

Jdu do hajan at se trochu vyspim, tata dneska zapiji s kamaradem syna tak jsme doma sami.

Dobrou noc :slight_smile:
31. črc 2009 ve 23:34  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

ludvo - tak co si založit živnost v oboru kojení?? :grinning: :grinning:
My zatím moc neplešatíme, sem tam nějaký vlas děda vševěda sice vypadne, ale zatím je z čeho čerpat :grinning: ;

andul - tak první velká cesta je za vámi...jste šikulíni a Viťulka je pašák, že cestu prospal. to je nejlepší :wink: jak dlouho se v pardubkách zdržíte, na víkend nebo déle :wink:
1. srp 2009 v 09:14  • Odpověz
Ahoj kocinky moje,

tak jsem mela behaci noc, aspon 5x na zachode s jednou vystavni kontrakci-poslickem a dvema ukrutnyma krecema, kdyz jsem se pokusila prevalit z jednoho boku na druhej. Pak jsem se vzbudila v pul sedme, nemohla zabrat, tak jsem cucela do casopisu, coz me uspalo a opet me v devet probudilo curani. No normalne my mame spotrebu toaletaku a vody jak na pionyrskym tabore :angry:

Andulicku, nepletes se, od prevcerejska vim, ze se druhe mimco otocilo hlavickou dolu, proto jsem ho necitila tam, kde bylo a vylekalo me to - nicmene jsem fakt srab a na prirozeny porod se vubec necitim :frowning2:
Pani doktorka mi rekla, ze kdybych chtela cisare s epiduralem, nesmela bych prijit s bolestmi a kontrakcemi, to bych sla pod celkovou narkozu a mela smulu, musela bych byt hospitalizovana den dopredu a museli by mi podavat leky na redeni krve a tak dale :frowning2:
Zrejme budu mit sterku :frowning2:
1. srp 2009 v 09:19  • Odpověz
Arwi, broučínku, mně o císaři nemusíš povídat. :wink: :grinning: A co se týká hospitalizace a fraxiparinu ('lék na ředění krve), tak ten Ti budou píchat (nebo kapat nebo tak) stejně - půjdeš-li na císaře - až do propuštění z porodnice. A jestli Ti můžu jako maminka po císaři poradit, tak jdi ideálně do císaře epidurálu a nenech se přispat. Vím, že teda budeš muset být o den dýl v porodnici, ale budeš na to všechnopsychicky připravená, uvidíš dvojčátka a všechno sito krásn´ě prožiješ a užiješ. Co jsem viděla maminky po císaři v celkovce, tak ty nevěděly, zda je mimi v pořádku ani zda je to holka nebo kluk a bolelo je to mnohem víc. :confused: Je jasný, že pokud by se dvojčátka rozhodla na svět dřív a jela bys už s rozjetýma kontrakcema, že se epi dát asi nebude moct, ale - a my všechny tady pevně věříme a dŕžíme pěsti - pokud miminka vydrží, domluv se s doktorem, jak to vidí on. :wink:
1. srp 2009 v 10:22  • Odpověz
ahojda
tak hlásím, že první prochajda dopadla dobře, moc lidí jsme nepotkali, ale sousedi se pokochali :grinning:
byli jsme si sednout na zahrádce naší hospůdky a já si dala malý černý, abych Ondáška taky zapila. Holky taky všichni Vaši zná mi tolik zapíjeli :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
Tom je z malýho úplně na větvi, přebluje, převléká a ke kočárku mě skoro nepustí
reagovat na vaší diskuzi zatím nestíhám, snad se brzy polepším :sweat_smile:
1. srp 2009 v 10:28  • Odpověz
Andulko, ja se poradim hnedka, jak se vrati, pokud to vydrzim......a dam na Tvou radu :slight_smile:

Holky, dala jsem do alba aktualni pandero, hruuuuuuza des
1. srp 2009 v 10:30  • Odpověz
Arwi, to víš, že se ho dočkáš! :wink:

Claudi, jak dopadlo spaní na balkoně? Nebyla Pepínkovi v noci zima? :grinning:

Sis, Vítkovi se taky nejvíc líbí "klokankování" na bříškem na prsa. :slight_smile: A taky občas po krmnení (hlavně večer) lape po dechu - vždycky vyletím a kontroluju, jestli nezvracel, aby to nevdechl.

KLári, Tom Váítkazapil tak, že do dneška bere pilulky na rozbouřenej žaludek. :grinning: :frowning2:
Taktoje fajn, že se vámprochajde vyvedla a ještě víc fajn,že tatínek stará. A s kočárkem to znám - musím se nutit,abych ho TOmovi půjčila a pak se přemáhat, abych mu ho hned zas nesebrala. :sweat_smile:

My budeme v Pardubicích do úterý. V pondělí jedu na kontrolu se zády - do Luže (Bledul :slight_smile: ) - tak doufám, že to nebude o moc horší než před těhu a že nám ještě druhé skřítě dovolí. Ikdyž se přiznám, že nevím, zdas bych to dodržela,kdyby my ho zakázali. :sweat_smile:
Vyrážíme k prababi na obídek, tak se přihlásím zase večer. :wink:
Krásnou sobotu!
1. srp 2009 v 10:41  • Odpověz
autor
ahojky,slíbila jsem ,že sem napíšu ty homeopatika při problémech s kojením (z knížky homeopatie v porodnictví)

KOJENÍ

Ricinus communis 5 CH (volný prodej)
nedostatečná tvorba mléka
Dávkování: 5 granulí 2x denně

Agnus castus 5 CH
nedostatečná tvorba mléka
reakční depresivní syndrom
Dávkování: 5 granulí 2x denně-pokud v případě nedostatečné tvorby mléka není dostatečný efekt,užívat ricinus communis 5 CH

Ricinus communis 15 nebo 30 CH (volný prodej)
zastavení tvorby mléka, odstavení kojence

Lac caninum 9 nebo 15 CH (volný prodej)
zastavení tvorby mléka
Dávkování: 5 granulí 2x denně ,Střídat s lékem Ricinus communis 15 nebo 30CH

PRASKLINY PRSNÍCH BRADAVEK

Nitricum acidum 5 nebo 9 CH
praskliny s ostrými okraji, snadno krvácející
bodavé bolesti jako od zaraženého trnu

Graphites 9 nebo 15 CH
praskliny se žlutým sekretem tvořícím žlutohnědé stroupky

ZÁNĚT PRSU

Belladonna 5 nebo 9 CH (volný prodej)
akutní zánětlivé zduření prsu
zčervenání, otok, bolest, horkost
pulzující bolesti zhoršené dotekem a otřesy
Dávkování: 5 granulí 4x denně

Apis mellifica 9 nebo 15 CH (volný prodej)
zánět prsu s bodavými a pálivými bolestmi
zlepšení studenými obklady

Bryonia 5 nebo 9 CH (volný prodej)
horká, bolestivá a tuhá prsa
bolest zvýrazní i minimální pohyb prsu
zmírnění bolesti jeho stažením
1. srp 2009 v 10:43  • Odpověz
autor
dočtu vás později,ted zase jdu kojit..mlíko zatím moc nepřibývá..adama mám tedy u prsa stále...snad už se tvorba nastartuje...aby toho nebylo málo,mám antibiotika (streptokoka v puse-takže nemůžu skoro polykat) honza je na školení a tak aby mi rodiče pomohli,tak si zase vzali tomíka...doufám,že se do ponděka zmátořím,abych mohla líp fungovat..si přijdu neschopná.. :confused:

jo a včera jak jsem si byla v lékárně pro léky,tak mě pěkně na ulici seřvala nějaká ženská,že nosím dítě v šátku,že to je hrozný,že mě odsuzuje a toho dítěte lituje..kráva jedna :angry:
no nic,zatím přeji hezký víkend
1. srp 2009 v 10:51  • Odpověz
Claudísku, tak jsem si vyzvedla na poště balíček, který tam byl už od čtvrtka (mizerové)....
Moc díky ještě jednou - za plínky i za věcičky, jsi moc hodná :slight_smile:
1. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz
bledul máš kladnou zkušenost z homeopatikama????
1. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz
autor
tak mám chvilu času,klidu něco napsat... :wink:

JANI- tak to je moc dobře,že ta boulička nevadí a že nemusí Ondrášek na zákrok..řekli ti co to je za útvarek? tak snad mu to opravdu samo zmizí :slight_smile:
jak ses ptala na to polohování-já adámka pokládám na spinkání v noci pouze na boky a ty střídám-mám ho podloženého klínami a tak mi nemůže nijak sklouznout na bříško ani zpátky na záda..přes den ho dávám na spní občas i na záda a na bříško ho dávám pouze když je vzhůru a za dozoru...

RITUŠKO- kočko,třeba když to píšu tak právě rodiš :wink: ,pokud ne,tak nesmutni...hele,já doktorům u apolináře věřím a věřím,že vědí co dělají..i když to občas není příjemný a nebo pochopitelný pro laiky....
ale rozumím ti,že už to je pro tebe dlouhý..hlavu vzhůru,za chvíli už budeš mít prcka u sebe :slight_smile:
jak dopadl ten dnešní monitor?

LUDVI-tak homeopatika na způsob makového odvaru bych taky chtěla :grinning: :grinning: :grinning: dala bych ji adámkovi v koňské dávce :grinning: :grinning: :grinning: koukám,že matějda je taky nespavec a chovanec :slight_smile: my teda přes den ještě oproti vám spíme-spíš v noci se mi moc nelíbí ty tříhodinové bdící pauzy :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale jinak se přes den chce taky chovat a to docela hodně...houpu ho na baloně a to se mu skřítkovi líbí...říkám si,že to ale nebude vyžadovat snad věčně-tomíka jsme taky hodně chovala a to období pak přešlo...tak snad si na sebe nepletu bič :wink: :sweat_smile: :confused:
ty máš s těmi homeopatiky zkušenost? já doufám,že brzy zaberou....

ARWI- koukám,že tě prckové trošku pozlobili,to tě asi hodně vystrašili,že už jsi i ty,která jen tak s něčím k doktorovi nejdeš jela do nemocnice..to je ale dobře...jsou zkontrolovaní a ty budeš mít klid :slight_smile: bříško na fotce máš opravdu krásný,nestěžuj si...sice asi nosit ho je už námaha-představit si to nedovedu,ale co se týče toho jak to vypadá ,tak ho nekritizuj-je fakt krásný a krom bříška na tobě to těhotenství není vidět... :slight_smile:

CLAUDI-tak jsem se ještě jednou koukal na ty dekorace a ne ten web a možná se budu inspirovat :slight_smile: pak mi musíš říci ajk jsispokojená a jak to jd dát na stěnu :slight_smile: a asi bych klukům něco koupila :slight_smile:

KLÁRKO- podle příspěvků jsi orpavdu spokojená maminka,že? a manžela opravdu chválím :slight_smile:
s homeopatikama zatím zkušenost nemám-jen s jedněma proti zvracení v autě..
ted jsem chtěla v lékárně něco na podporu kojení a lékárnice mi právě dala celou brožurku k tomu tématu...a zda to pomohlo vám poreferuju za pár dní :slight_smile: :wink: ale co by člověk nevyzkoušel,když potřebuje.... :wink:

ANDULKO- jak je v pardubkách? na košumberku budu držet palce,at ti to dobře dopadne :slight_smile:
Tom zapíjel tak mohutně,že ho zlobí žaludek? :grinning: :grinning: :grinning: to je dobrý :slight_smile: tom je zlatíčko :slight_smile: můj honza si jen symbolicky lokl,pít na léky nesmí...ale oni to za nej dohnali ostatní :grinning: :grinning:
jo a v seznamu hřebínek nechybí :slight_smile: já ho použila na toma jen jednou-na těch jeho pár chlupů co měl nebyl třeba :grinning: :grinning: :grinning:
mlíčko zatím nic moc-moc ho není,ale zatím se držím a prostě jen kojím a kojím a uvidíme-snad už to brzy překonáme :slight_smile:

SIS- už trénujete se sborem? jak jsi psala že trénujete... a jak to budeš dělat se zájezdy-už to máš vymyšlené? budeš jezdit s malou?
anežka je šikulka,že už pasete..adámek se k tomu zdvihání hlavičky nějak moc nemá-je v tomhle úplně jiný oproti tomíkovi-už ted je vidět že každé dítko bude úplně jiné :wink: po kojení blinkáme taky,ale řekla bych že to není tak velké množství...

adámek je zatím nespavec,chovanec,ale řekla bych,že to zatím není takový vztekloun,jako byl tomík...jinak kdybychom nebojovalis kojením,tak by to bylo fajn...Tomík má občas hysteráky,snad ho to časem přejde...ted je u babičky a dědy,vzali si ho zase na víkend- tchýnka s tchánem,když se dozvědeli,že mám angínu a honza že je dneska pryč na školení,tak si pro nej přijeli...já dnes skoro celý den ležím,ted jsem na chvíli vstala a zase asi půjdu do peřinek....

tak se zatím loučím a pěkný slunečný víkend :slight_smile:
1. srp 2009 v 16:11  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
jsem tady na skok za chvili pujdeme bastit :slight_smile:

Bledulko tak drzim palecky at se vam to kojeni zase rozjede, snad ty homeopatika zaberou.
Jinak se zborem jeste nezkousime az koncem srpna. Na zkousky me to snad bude vychazet a na koncerty se to pokusime nejak udelat, kdyz to nebude moc daleko. Uvazuju o tom ze si malou vezmu sebou a nejakou teticku na hlidani. Ale to se jeste uvidi, kdovi jaky budem mit za mesic rezim :wink:
A ty zkousky na ktery ted jezdim jsou na hody, tanecni. Jsou 15. srpna a zkousime 3x tydne.

pa , anezka se hlasi o jidlo :slight_smile:

Pekny vikend
1. srp 2009 v 16:35  • Odpověz
čautě holky :slight_smile:

teda Bledul, ta ženská co měla řeči kvůli tomu šátku, tak to teda musela být krááááva nebeská :angry: :angry: Co si to dovoluje vůbec? Já to nechápu, jak může být někdo takhle praštěněj :angry: :angry:
Dík za info z té brožurky...večer prostuduji až bude čas. A tchánovci mají obr pochvalu, že vám takhle pomáhají, jsou fakt zlatí :slight_smile: A taky ti přeju, ať jsi co nejdříve zase fit kočko naše :wink:

arwi - na dva prcky bříško jako lusk... :wink: Ne že bych se s ním chtěla nosit, ale sluší ti... :slight_smile: A sláva české poště, že balík nebyl prošustrován :wink:

sis - to bude z Anežky taky nějaká zpěvačka jako rodičové, když už od mala s vámi bude jezdit :slight_smile:

andul - tak Pepíno nakonec na balkoně nespal :grinning: byl se mnou v manželské a spal moc hezky... :slight_smile: Jaký byl obídek u prababi, co bylo dobrého? :wink:

mládě mě volá, tak letím :slight_smile:
1. srp 2009 v 18:12  • Odpověz
nazdárek,
tak nevím, kde udělali soudruzi chybu, ale všechno co jsem ze sebe vypotila zmizelo :angry: .

Arwi, moc ti to sluší, to je bez debat.
Všechno dopadne dobře uvidíš.

Bledulko, mám s homeo výborné zkušenosti, ale bohužel ne s kojícíma.
Hlavně aby ti to zabralo a Adámek měl co pít. A babi s dědou máte fakt úžasný.

Víte co mě trochu štve? Že neprodávají ty umělý mlíka jako testry. Prostě si musíš koupit hned velký balení a pakud ho nespotřebuješ do měsíce, tak ho vyhodíš. Nebo prostě mimču nedělá dobře, nebo mu nechutná... Před lety mi dávala doktorka takový pidi balení na zkoušku.
1. srp 2009 ve 23:50  • Odpověz
Claudi, ještě jsi slaměná vdova?
To má mužíček na vodu idelání póčo, co?

Rituš a Arwi, zítra to holky nějak přežijte. Má být opět pěkný vedro.

Tak nakonec je můj nový příspěvek mnohem veselejší než ten co mi zmizel. Měla jsem pěknou depku a nakonec jsem se z toho vypsala a nakonec to zmizelo a to je možná dobře :grinning: :grinning: :grinning: . Hlavně že je líp.

Bledulko, třeba to těm našim klukům někdy dojde, že je dobrý se vyspat. Už aby to bylo!!!!

Holky, kdyby byl Matějda prvorozenej, byl by asi jedináček.
Jestli existuje hyperaktivní miminko tak je to nastopro to naše.
Jo jo do třetice to nejlepší :grinning: . Doufám, že to nezanechá špatné následky ne velkých dětech a na dosud bezdětných sousedech.

Sis, my taky blindíme, ale není to tak hrozný.
Mětějda dokonce odříhává během pití...

Klárko, užívej si spavého Ondráška. Já bych mohla jít do naší hospůdky leda tak na panáka :grinning:

Tak jdu konečně pověsit prádlo a do hajánek...
2. srp 2009 v 00:01  • Odpověz
Ještě jeden dotaz na Bledulku : od kdy se chodí s miminečkama plavat?
Nevím teda jestli budu mít tu odvahu vzít ho do bazénu, ale koupání se mu moc líbí a je to jedna z mála chvilek kdy nebulíkuje. Zatím spíš taková úvaha....
2. srp 2009 v 00:05  • Odpověz
Ahoj maminky a těhulko Rituško,

hlásím se stále 3v1, včera večer jsem teda měla namále, ale pak jsem to přežila.
Ludvi, mám na Tebe dotaz, co to máš za kočárek? Je podobný tomu mému vyhlídnutému, tak kdyby to byl náhodou on, dala bych si říct reference...

Řeším v sobě pořádný dilema - a to, jestli se mám nechat hospitalizovat i bez kontrakcí a rupnutý vody, abych mohla dostat ten epidurál, hraju si s myšlenkou, jestli nemám zkusit porodit přirozeně s nějakou analgezií a vůbec teda nevím, co dělat a doki je na chatě :angry: :angry:

PŘEJU VŠEM KRÁSNÝ DEN, SCHOVEJTE MIMINEČKA DO STÍNU A SEBE TEDA TAKY, BUDE ASI DOST ŠÍLENĚ....
My jsme sami, Jarda jel na ryby a vzal si auto a poprvé jede sám někm dál, tak tady trnu...
2. srp 2009 v 08:41  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:

SIS- aháá,tak to byla zkouška na tancování :slight_smile: s tím zpíváním,pokud budeš mít někoho,kdo bude jezdit s vámi,tak by to mohlo jít :slight_smile: snad vám to nějak půjde zkloubit dohromady :slight_smile:

CLAUDI-normálně dnes ti závidím,že máš tak blízko do skal :grinning: bych tam v tomhle horku zalezla a bylo by :slight_smile: tam by byl chládek a příjemně :slight_smile: :sweat_smile:

LUDVI- copak,něco tě trápilo,že ji měla depku? nebo spíš jen hormony? nebo asi oboje dohromady,že? Matějda je teda pěknej aktivka,drž se....ono se ti to vrátí

s tím mlíkem a testry- ono mám ocit,že existovalo kdysi vzorové balení od beby...ale to je několik let zpět....kdybych měla načatý nutrilon,tak ti nabídnu na zkoušku,ale mám ho nenačatý a doufám,že se kojení upraví a nenačatý ještě zůstane....

s bazénem- do klasického bazénu,kam jsou plavat děti hromadně-se chodí od 6 měsců,my začali v 5 -zrovna začínal kurz a instruktorka měla podmínku,aby vážil 7 kilo (aby rychle neprochlal ve vodě)...od 6 týdnů do 6 měsíců se jinak chodí do vaniček-to se trénuje ve vaničkách,kde je jen tvoje dítě samo ...
pokud bys chtěla chodit v půlroce do velkého bazénu,je vhodný pak nějak včas ředtím začít dítě otužovat a na koupání postupně používat malinko chladnější vodu..bazény dětské většinou mývajéí okolo 30-32 stupnů...

ARWI- teda to dilema ti nezávidím,rozhodování fakt není lehký...a to bys nemohla mít císře v místní anestezii,pokud bys přišla hned na začátku porodu? kdy se ti vrací doktorr z dovolený?

mě je dneska naštěstí už lépe,krk už taky přetává bolet a jsem bez teploty..takže zítra snad buduvnormlně fungovat,až tu budu mít obě dětičky :slight_smile: jen to mlíko se mi zatím ještě nedělá tak jak by bylo třeba...

tak kočky zatím ahoj a užijte si pěkného dne :slight_smile:
2. srp 2009 v 09:54  • Odpověz
Bledulinko, vrací se 9.8. - poradnu mám 10.8. a mám teda obavy, že to nestihnu :frowning2:
Doktorka v té nemocnici mi řekla, že místní anestézie připadá v úvahu pouze, když budu den před PLÁNOVANÝM PORODEM
2. srp 2009 v 09:57  • Odpověz
sakryš, pkračování - hospitalizovaná, budou mi dávat léky na ředění krve a na ten epidurál budu řádně připravená :unamused:

Jak mám asi vědět, kdy mám nastoupit a jestli do toho 36.tt vůbec vydržím, když je mi takhle? :confounded:
2. srp 2009 v 10:00  • Odpověz
zdravím vás :slight_smile:

teeda, to je vedro jako blázen, co? už od rána tam venku smaží o stošest..Kdyby tak člověk mohl být někde u vody, to by byla parádička... A místo toho stojím u plotny... :unamused:

ludvi - to je fakt s těmi vzorky, bylo by dobré zkusit zda to bude mimu vůbec pít... jedině se zeptat po kamarádkách a známých co kdo dává a vyžebrat vzorek na zkoušku :wink: Pepino se mi dnes odpo vrátí, tak už slaměné vdovství skončí...Počásko jim vyšlo bezva, přijede určitě jako cigoš :grinning:

arwi - lituju tě velrybičko naše v tomto vedru to musí být děs nosit ten baťůžek, co? :frowning2: až jarda přijede z ryb, tak skoč do bazénku :wink:

bledul - asi se půjdu na ty Drábky schovat....tam musí být prima teplota :wink:
2. srp 2009 v 11:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.