• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Jinak u mě snad ani nic novýho není... čekáme na stavební povolení a pak nám začne blázinec a velká dřina...
4. srp 2009 v 09:36  • Odpověz
Před nedávnem jsem trošičku nakoukla a řešily jste tady sex... no, docela vás obdivuju co jste to už zkusily, protože já se toho hrozně bojím a ještě nic nebylo... dokonce i na kontrolu po šestinedělí jsem šla asi o dva týdny dýl.. mám tu jizvu furt hrozně citlivou :unamused:
4. srp 2009 v 09:37  • Odpověz
Tak já zase jdu, snad se sem nějak dostanu :slight_smile: pa pa a ať dětičky nezlobí :wink:
4. srp 2009 v 09:40  • Odpověz
Sakrys, ted jem si smazala cely prispevek :angry: :angry: :angry:

Tak tedy znovu - dobre rano, MAMINKY a miminka. Driv jsem psala TEHULKY A MAMINKY - ted jsem v tom uz jen sama :unamused:
Na jednu stranu Vam srasne zavidim, ze to uz mate za sebou, na druhou si preju, aby se jeste dopekly, porad nejsem 36.tt a doki je na dovce (nevim, co chci, kdyz ma kazdy den ambulanci a tudiz nemam tuseni, jak by opustil narvanou cekarnu a odjel rodit moje deti - kazdopadne by mi ale aspon mohl vyjednat ten epidural...)

Taky jsem prisla na to, ze bych prece jen rada rodila v Hradci, ale asi si nemuzu vymyslet a nez predcasny porod, tak bude lepsi donosit je co nejdele.

Kazdou noc se mi zda o ruple vode, tudiz jsem porad vzhuru a kontroluju, jestli to neni pravda.
Dvojcatka maji v brise zabavu, desne je bavi me mlatit vsemi koncetinami, ktere maji a protahovat se, kdyz nemaji misto :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2009 v 09:45  • Odpověz
bré dopoledne
janco9 mě v porodnici řeli, že mám budit cca po 3-4 hodinách, Ondrášek je fakt zlatíčko a je schopnej spinkat furt, to by to ho moc nepřibral :unamused: vážili jsme jen jednou a to nebylo asi nijak přesné, nemáme totiž váhu tak jsme ho zvážili na kuchyňské váze a na prkýnku :sweat_smile: měl dupajdy a váhá byla cca 2,88, takže to vypadá, že přibýráme :wink:

ludvi, takže se prcek konečně umoudřil???? to je super a s tchýní držím palečky, moje tchýňka zatím mile překavpuje, dokonce, mi volala v den, dky nás pouštěli z porodnice a přivezla nám navaříno :wink:

kvet ty taky žiješ??? ty Radimkovi je už tolik :confused: :confused: :confused: to to letí :grinning: :grinning: :grinning:

jo ještě jsem Vám nepopsalamůj porod,tak jdu na to, doufám, že to napíšu :slight_smile:
4. srp 2009 v 10:38  • Odpověz
kvet, arwi - ahojda

kvet - to bude prima až začnete stavět a ještě lepší bude až se budete stěhovat do nového krásného domečku :wink: Jizvička se umoudří, neboj a ty už pak budeš moci sexovat :wink:

arwi - jasně, že prcky ještě nějakou chvíli budeš dopékat :wink:
4. srp 2009 v 10:56  • Odpověz
takže průběh mého porodu :slight_smile:
24.7.2009 mě v 8 ráno vzbudil náš pejsek, nebyl ve své kůži, bloumal po pokoji a pískal, tak jsem vstala a šla ho utěšit. Nějak to ale nepomáhalo. Lehla jsem si v obýváku k TV, že ještě možná zaberu, ale nějak mi to už nešlo, v 9 hodin jsem ucítila mokro v kalhotkách, nějakou dobu jsem ležela a přemýšlela, jestli je to plodovka nebo ne, došla jsem si na záchod, vyměnila si vložky, tu první schovala sebou do porodnice a zavolala manželovi, že mi s největší pravděpodobností teče plodová voda a musíme do porodnice. Než manžílek před desátou dojel z práce, dobalila jsem tašku oblékla se a čekala. Do porodnice jsme dorazili cca v 10:30. Na příjmu na mě čekalapaní dr., která mě v 30 tt přijímala do nemocnice, pamatovala si mě :grinning: vyšetřili mi vložku na plodovou vodu, ale objevilo se jen několik kapek, natočili monitor, který byl v pořádku. Dostala jsem další vložku a měla chodit, aby se ujistili, jesti plodovka fakt utíká. V půl 12 jsem šla znovu do ordinace, na vložce zase jen pár kapek plodovky, ale já měla pocit, že to ze mě vytýká po deckách :confused: paní dr. mě vyšetřila a po dohodě se mnou mi vodu propíchla, ležela jsem na křesle a čekala až voda vyteče, bylo jí hrozně moc, alespoň mi to tak připadalo :grinning:, pak znovu monitor. pak jsem šla čekat s manželem na chodbu, než se uvoní postel na čekateláku. Asi o hodinu později mi začly slabé kontrakce cca po 5 min. Dostala jsem postel, vybalila si věci, manžílek ee mezi tím alespoň najedl nějaké bagety. pak si mě zavolali na přípravu, holit nebylo potřeba, dostala jsem yal gel, vyprázdnila se, to už jsem hopsala na balonu, kontrakce sílily a byly častější, po hodině mě porodní asistentka vyšetřila a byla jsem otevřena ná 4 cm, tak prý, že už na pokoj nepůjdu a zůstanu n sále, poslali pro manžílka a ten už byl celou dobu se mnou. ětšinu času jsem ztrávila na baloně, ke konci jsem se chodila sprchovat, ale od 4 hodin mi bylo už hodně blbě, kde mi nepomáhalo rozdejchávání, míč, teplá voda skoro nic. klem páté mi chtěli natočit monitor, ale nebyla jsem schopna ležet na křesle, takže z z monitoru bylo prd, tak miminko zkontrolovali jen jednou sondou :wink: v půl šesté už jsem měla bolesti, které mě nutili tlačit, i když jse nechtěla, poroto jsem řekla porodní asistence, že už o nevydržím, tak mě znovu vyšětřila, otevřená jsem byla na 8,5 cm, což je málo, ale já už si fakt nemohla pomoct, proto mi asistentka nějak pomohla a dootevřela mě, byla to úplně jiná a strašná bolest, ale já byla připravená tlačit. zavolali pana dr. (mimochodem ten se o mě staral ty dva měsíce co jsem proležela o pato víš) a začali jsme rodit. manžílek mi držel hlavu na prsou, já si držela nohy, asistentka mě lechtala na bříšku a říkala přicházejcí kontrakce, bylo zvláštní, že už jsem skoro žádnou bolest necítila. Asi na 6 zatlačení byl ONDRÁŠEK na světě, pocit uvolení byl nádhernej a já razem měla tolik energie, že bych se sebrala a jela hned domů. ondráška odnesli na měření, vážení, abdor skóre jsme měli 10-10-10. Mě mezi tí pan dr. šil, nic příjemného to nebylo a šití kůže mě fakt bolelo, přinesli mi Ondráška , byla jsem neuvěřitelně šťastná a spokojená. Pak mě převezli vedle portodního sálu, kde jsme pobyli 2 hodiny, volali, smskovali, fotili se se prckem, zde mě taky poprvé Ondráška přiložili k prsu. Pak následoval odjezd na pokoj, první sprcha proběhla celkem blbě, skoro jsem sebou sekla, a štěstí tam byla sanitárka, která to moc dobře viděla a zareagovaala včas. Hlava se mi motala ještě druhý den, proto mi vzali krev a nasadili železo. ondrášek první noc nepil mlíčko, protože se napil plodovky a zvracel :frowning2: druhý den nás převezli na normální pokoj a Ondra už byl až do propuštění se mnou. \kojení nám moc nešlo, z mé strany špatné bradavky, z Ondráškovi strany špatné přisávání, ale po třech dnech velkého snažení a za velké podpory sestřiček a hlavně tamní dětské doktorky Vokurkové jsme zvítězili a mohli v úterý dom. Všechny vyšetření dopadly dobře, taže jsme zdravé miminko.

takže to je v kostce jak se nám NÁŠ POKLAD NARODIL, nezapomenutelný zážitek s nádherným koncem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
Ahoj Claudísku :slight_smile:
Jak je?

Klárko, no to je pravda, to jsem zvědavá !!
4. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
nazdárek kočky

tak konečně se námtu ukázala kvetulda?? To je fajn, mamino, že se daří dobře!!! A jak to, že Radímek dostane dvě injekce???

arwi - vydrž holka, vydrž!!!!

klarko - no, mně to s tím buzením taky říkali, ale budila jsem jenom jednou - někdy spal i dýl, ale já ho nechala
ale jen ho pořádně krm, ať je z něho brzy pořádný chlap :slight_smile:
těším se na popis porodu, bylo to určitě v pohodě, ne?

ludvi - no ta tvoje tchýňka je fakt za odměnu, to bych asi nevydržela tohle
a Matějda byl celý den usměvavý??? Den bez pláče jsme měli akorát tak prvních 14 dní :unamused:

Na první menstruaci jsem tedy zvědavá, ale slyšela jsem, že u někoho nemusí být vůbec po celou dobu kojení. Já jsem ani moc nekrvácela v šestinedělí. Akorát v porodnici a doma potom už jen tak lehce na slipovou vložku a asi jen 14 dní. Potom ani ťuk.
4. srp 2009 v 11:22  • Odpověz
klarko - takže porod docela v pohodě, viď??? hezky se tam o tebe starali :sunglasses: ersonál udělá hodně a když sestry pomáhají s kojením, hnedka to mamince zvedne náladu - mně taky pomáhali a myslím si, že když bych byla v nemocnici, kde by na mě neměli tolik času, tak nevím, jak by to dopadlo...
jseš šikulka :slight_smile:
4. srp 2009 v 11:39  • Odpověz
janco máš pravdu, sama bych to kojení nezvládla a jsem jim všem moc vděčná :slight_smile:
porod byl celkem v pohodě,bolel, což je jasný, ale musím přiznat po pravdě, že jsem to čekala ještě horší a hlavně delší :grinning:
4. srp 2009 v 11:42  • Odpověz
klarko - hezky jsi nám popsala svůj porod, dobře jste to všichni zvládli :wink:

jani - taky jsem to někde četla, že po dobu kojení se MS nemusí vůbec dostavit... tak se necháme překvapit :wink: Já tto měla jako ty, skoro žádné krvácení a pak už jen špinění a teď už asi týden chodím bez slipovky a v poho

arwi - jak vlastně Jarouš je spokojený v práci?
4. srp 2009 v 11:47  • Odpověz
jé tak já bych už chtěla mít ty očistky taky za sebou :unamused: já krvácím, ale už to není zas až tak moc a jizva se mi už hojí a můžu si už normálně bezbolestně sednout. :grinning:

claudie ahoj
4. srp 2009 v 11:49  • Odpověz
klarko - to je paráda si zase sednout jako normální člověk, co? :wink: Já jsem deset dní trpěla jako pes, bolelo mě to i při chůzi, musela jsem dělat malé krůčky jako nějaká Gejša :grinning: Závidím všem nenastřiženým rodičkám :wink:
4. srp 2009 v 11:54  • Odpověz
jj já jsem seděla na plovacím kruhu, tak to šlo vydržet, jinak to bylo krušné, cesta z porodnice byla taky hrozná, skoro jsem ležela :grinning: :grinning: :grinning: mažu se dubovou kůrou a myslím, že se mi to hojí rychleji než když jsem nemazala, ani vlastně nevím jestli mám ještě stehy nebo ne, musím se kouknout :sweat_smile: :confused:
4. srp 2009 v 11:56  • Odpověz
no jo, bolet to musí, ale já už jsem večer po porodu na tu bolest i zapomněla :slight_smile:
a teď když si Ondráše prohlížím, nechápu, jak mohl jít ven :slight_smile:

dnesak to naše zlatíčko celé dopoledne chrní :slight_smile: to ale nezvyklý klid

jo k těm kapkám - název je přímo Probiotické kapky. Dává se 5 kapek denně a jedna ta malinká lahvička stijí 650 :slight_smile: Dobrý co? Ale prý v Polsku a na Slovensku se prodávají asi za 300. My tady v Čechách musíme mít vždycky něco extra. Mně se zdálo, že ten Sab simplex moc nezabíral, tak jsme si řekli, že to zkusíme. Přijde mi to ale asi nastejno. Bříško má pořád tak nějak nafouklý a každé ráno tak od šesti do osmi se kroutí jako paragraf. Tak pevně věřím, že to potrvá do těch tří měsíců a potom už to bude v pohodě!!!

Jo a mrkněte na pár nových foteček!!!
4. srp 2009 ve 12:01  • Odpověz
cesta z porodky pro mě byla taky hororová, stočila jsem si pod sebe do kruhu osušku, páč kruh jsem neměla a stejně jsem taky skoro ležela...

no teda to je darda za ty kapky a kór ještě když máš dojem, že ani moc nepomáhají :frowning2: Ale prostě člověk zkouší všechno, aby těm prckům pomohl, že... :wink: Taky se utěšuju, že snad to musí někdy skončit a prdíky nám dají pokoj...Holky a pak už bude zase lépe.../no až do té doby než tu budeme řešit zoubky :grinning: /
4. srp 2009 ve 12:08  • Odpověz
jé holky, tak to vám teda nezávidím, mě sice taky trošku střihli, ale jen tak lehce, takže sezení mi problémy nedělalo vůbec, jen mě to tak trošku tahalo...
ale dubová kůra by klarko ulevit mohla

claudi - no jako gejšu si tě moc představit neumím
4. srp 2009 ve 12:09  • Odpověz
Jani Ondrášek je nádhernej a jak se za ty 2 měsíce změnil :wink:
jani - fotky pěkný, Ondrášek je slaďoučkej jak ti spinká v náručí :dizzy_face: A nějak nemůžu rozpoznat zda je spíš tvůj nebo tatínkovej... Na tohle já jsem prostě slepec..ale spíš bych tedy řekla, že je maminkovej... :wink:
jdeme papat :grinning:
4. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
díky za pochvalu :slight_smile: je fakt zase úplně jinej a hlavně takovej kulaťoučkej :slight_smile: sice je ještě drobek oproti jinejm miminkům, ale snad to dožene :slight_smile:
vždycky se musím smát, když jsme v poradně a na přebalováku vedle je stejně strarý miminko - těch pár set gramů je fakt hodně znát

no, já v něm vidím svýho taťku :slight_smile: ale lidi spíš říkají, že je na Honzu, ale ti, co Honzu moc neznají, tak že zase na mě - no je to prostě míchanec :slight_smile:

klarko - tak Ondráškovi pořádně napucni :slight_smile:

A co máte dobrého k obědu? U nás je rizoti od včerejška, takže vařit nemusím, ale nechala bych se inspirovat třeba na zítra. Nějak mi dochází fantazie...
4. srp 2009 ve 12:27  • Odpověz
Janicko, Ondrasek je naprosto jednoznacne strasne podobnej Tobe...

Claudinko, ale jo, jde to, je to sice jednotvarna prace, nicmene muze byt rad, ze ji tady vubec nasel.
Jdu delat bramboraky, holky, zacina mi byt vselijak, zacinaji mi posliky a jsem takova bez nalady
4. srp 2009 ve 12:45  • Odpověz
arwenko - každá práce je tak trochu jednotvárná. Hlavně, že nějakou má a může být s vámi v bytečku :slight_smile:
Po obídku si dej pěkně dvacet a odpočívej. Co Dajdula, máš ho doma?

HM, bramboráky bych si dala, ale asi by to nebylo moc dobrý pro Ondráše. Já mám pocit, že je nafouklej i z vody, co piju...
4. srp 2009 ve 12:53  • Odpověz
jani - já dělala špagety s mletým masem, do toho žampiony, rajčata, papriku a kečup a bylo to dobrý... :wink: rizoto bych si ale taky dala :wink:
4. srp 2009 ve 13:16  • Odpověz
Janinko, po obidku jdu obvolavat dluzniky a dvacet nehrozi bo nas vystehujou :frowning2:
4. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz
tak máme za sebou první procházku sami dva, jak jinak jsme zmokli, ještě, že jsem si zkusila pláštěnku nandat doma nanečisto, jinak bych tam trdlovala ještě teď :sweat_smile: :grinning:
jinak jsem ujela skoro 4 km a jsem teda grogy, kam se poděla moje fyzička :rolling_eyes: :confused:
na sporáku se dělá bramboračka, jen houby chybí, ty mi sežrali moli a letos jsem žádné sbírání bohužel nepodstoupila :frowning2:
4. srp 2009 v 15:23  • Odpověz
Ahoj mamce a posledni tehulko Arwenko :slight_smile:

Tak jsem sem nakoukla po delsi dobe a krasna novinka. Tak ses Ritus konecne dockala.
Gratuluji moc tobe i tatinkovi k narozeni Matyaska, at vam roste ve zdravia dela vam samou radost :slight_smile:

Bledulko to je dobre ze uz mate mlicko a ze uz te prechazi i ten krk. Jinak se mnou taky hormony pekne mavaji :wink:

Klari porod jsi zvladla na jednicku :slight_smile:

Jak se tu bavite o menstruaci. Ja uz jsem pred par dny prestala konecne spinit a uz mam jenom slabouckej bilej vytok. Takze mozna dojde i na ten prvni sex :grinning: Me nastesti jizva po porodu skoro nebolela, ani nevim kolik jsme mela stehu nejak jsem se nekoukla. Stehy mi odpadly asi tak po trech tydnech. Akorat se mi tam udelala modrina a ta me docela bolelal ale jenom par dni.

Jinak my se zaciname usmivat, je to jenom naznak kdyz na Anezku mluvim. Tak jsem z toho vzdycky uplne nameko. Nejvic se usmiva po kojeni kdyz usina, asi se ji zda neco peknyho :slight_smile:

Na kontrolu v sesti tydnech pujdeme nakonec az 20.8. (takze vlastne az v 8 tydnech) mame totiz prijit az po kontrole nozicek a na ortopedii maji ted 14 dni dovolenou.

Jak jste prezily ty vedra? Tady se nedalo byt ani venku ani vevnitr, mala skolro nespala a kojila jsem hodne casto. Dneska uz je to super je kolem 20stupnu a prijemne.

V sobotu jdeme na svatbu tak nevim co si vemu na sebe :frowning2:

Arwi jak je? Vydrz doktor se ti za chvili vrati a prckove uz jsou zrali urcite aby mohli jit na svet. Jak jsi se rozhodla, pujdes na cisare? nebo to zkusis prirozene.

Musim jit mala se mi budi na jidlo. pa
4. srp 2009 v 16:12  • Odpověz
Holky, ja se toho svyho dokiho uz nedockam :frowning2:
Je mi cim dal hur a tyden to uz urcite nevydrzim....asi si tam pujdu lehnout dobrovolne....
4. srp 2009 v 19:22  • Odpověz
tak prohlídka na gyndě je za mnou... mudra mi napsala nějaké globule na zavádění, zítra budu muset do lékárny, aby mi je udělali... jinak je snad vš OK... prohlídka mi ani nevadila, mudra byla něžná :grinning: :grinning:

sis - svatbu si užijte, taky bych někomu šla...dlouho jsem na svatbě nebyla, no asi si budu muset vystrojit vlastní :wink: A co třeba něco na sebe z půjčovny, nějaké pěkné šatičky nebo kostýmek ? :wink:

arwi - hlavu vzhůru holka, žádný stres... Stát se to mlže, že ten týden už nevydržíš, ale důležité je, aby miminka byla v pořádku a teď už by byla "jen" o měsíc dříve venku a to je na dvojičky krása... :wink:

taky jsem se děvčata objednala zítra ke kadeřnici, páč už mám na hlavě takový kokrhel, že mám vážné obavy, aby se mě naše díťátko nezačalo bát a nemělo mě za bubáka :grinning: :grinning: už se těším, že budu zase krátkovlasatec a nebudu dělat po vsi ostudu :wink:

doufám, že se máte všichni co nejlépe .... :wink:
4. srp 2009 ve 21:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.