• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
jé,ahoj iluško :slight_smile:

tééda,koukám,že nevěstinka roste jako z vody :slight_smile: na zahrádce se určitě mátedobře..v těhlech vedrech bych jí taky moc a moc ocenila....
o těch stroupkách ve hlavě jsem četla..ale neviděla jsem to jak to vypadá..ale určitě se vám to brzy ztratí :slight_smile:
8. srp 2009 ve 22:27  • Odpověz
gratuluju všem maminkám k jejich miminkům!!! :slight_smile:

koukám, že jste tu řešily sexík. Tak my už ho s manžou 2x zkusili a pokaždé mě to bolelo, i když jsme byli hodně opatrní. Tak nevím. Ale budem to postupně a pomalu zkoušet dál. Připadám si teď, jako by to bylo poprvé (bolí to skoro stejně)

bledulko: stroupky se jí už skoro ztatily. už má tu hlavičku zase krásnou. Teda sle nechala jsem v lékárně skoro pět stovek, docela mě to zaskočilo. ale hlavní je, že jí to pomohlo.
8. srp 2009 ve 22:39  • Odpověz
arwenko: tak koukám, že už jsi poslední letní těhulka. Ale to je dobře, jen ať se miminkové hezky dopečou :wink: tak držím palečky, ať to všechno dobře dopadne a ať máš příjemný a pohodový porod. Nevím, kdy se tu zas ukážu, tak to radši přeju už te´d.
8. srp 2009 ve 22:41  • Odpověz
Dobre ranko holky..

Tak se hlasim ze uz jsme od patku doma.. No co se tyka porodu, musim rict ze mi malej dal opravdu zabrat.. Ale kdyz ho vidim tak to stalo zato.. Jinak musela jsem podstoupit celkovou narkozu protoze mi lokalni nezabrala.. Takze po probuzeni na jipu jsem si zavolala domu a vsichni mi rikali jak je malej krasnej, ale ja bohuzel o ty prvni chvilky prisla.. Malej se narodil ve 13:35 a ja ho videla az navecer..
Nemuzu se na nej vinadivat, je jak obrazek..
Prozatim to vypada ze jak mi dal zabrat pri porodu tak ted mi to vynahrazuje.. V noci vztava na papani tak po 3-4 hodinach a jen ho prebalim nakojim a zase spinka dal..

Jianak ja uz se citim fajn, sice to poboliva a jak doma neco trosku malo udelam tak jsem zdrchlana jak kdybych drela cely den :grinning: :grinning:

Jinak nejakou fotecku vam sem hned vlozim at ho muzete taky videt..

Koukam ze Arwenka je stale 3v1 to je je moc dobre.. Arwi vydrz co nejdele :wink:

A co jinak tady u vas noveho, nezlobte se ale docitat nebudu protoze bych tu ztravila nekolik hodin :grinning: :grinning:
9. srp 2009 v 09:42  • Odpověz
Mate tam ty fotecky..
9. srp 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahoj Ilusko a Ritusko :slight_smile:
Ilu, dekuju za pranicko, jeste se fakt drzej, i kdyz nevim, kam se tam vejdou :grinning:

Ritu: Matyasek je opravdu nadherny miminko, krasnej chlap. Jak to, ze Ti nezabrala lokalni anestezie, prosim Te? To jde????
A dedu Jardu znam, z Paky, zejo?
9. srp 2009 v 10:12  • Odpověz
Ahojky Arwen.. Moc moc dekuji..
Jo jo je to mozny, deda Jarda je z Paky.. A odkud ho znas :grinning: :grinning:
9. srp 2009 v 10:23  • Odpověz
A co se tyka te anestezie, tak nevim.. Kdyz mi potirala bricho desinfekci tak jsem citila jak to studi a pak zkouseli me pichat jehlickama a to jsem taky citila, takze me uspali celou..
9. srp 2009 v 10:25  • Odpověz
Ritu, to je divny s tou anestezii....ty jsi sla na planovanyho cisare, vid? Jak to ze to bolelo?
Dedu znam z Paky, to je prekvapeni :slight_smile:
9. srp 2009 v 10:28  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

Rituško, to je dobře, že už jste doma. Matyášek je fakt nádhernej! Je to krásnej klučina! :slight_smile:

Tak se tu holky mějte nádherně, ségra za chvilku odjíždí a bere si net s sebou, tak nevím, kdy se tu zas ukážu.

papaaaaaaa
9. srp 2009 v 10:46  • Odpověz
Ahojky Ilus moc moc dekujeme..

Arwen ne ne, mela jsem rodit normalne, ale jelikoz jsem se po 14 hodinach otevrela pouze na 6cm a vubec to nijak nepostupovalo dal a zkalilo se mi zbytek plodove vody tak me presunuli na sla na cisare..Oni mi este davali kapackou provokace na kontrakce abych se lepe otvirala a to taky nepomahalo.. Jen jsem mela kontrakce tu posledni hodinu skoro porad vkuse, vubec neodchazeli abych si mohla odpocnout.. Uz jsem nevedela co mam delat, nemohla jsem stat,sedet a ani lezet.. No nemit tam Dadu tak nevim, sama bych to asi nezvladla.. Jsem moc rada ze v tehle dobe je moznost mit tam chlapa u sebe!!! Strasne moc mi to pomohlo
No to teda je prekvapeni, no jo no ten svet je preci jen opravdu malej :grinning: :grinning:
9. srp 2009 v 11:32  • Odpověz
Kocinky, jedeme s Jardou za nekolika zakazniky, uz hodku v kuse mam prvidelny poslicky a dala jsem do alba aktualni bricho, malem jsem se uz nevesla na fotku, kdyby nahodou neco, myslete na me....
9. srp 2009 ve 13:55  • Odpověz
nazdar kočky

bledul, andul - jejej, tak vy jste měli minisrazík, to je fajn :slight_smile:

rit - hezké fotky, Matyášek je fešácký mimi :slight_smile:

arwi - nestraš pořád :wink: já myslím, že se tu večer ještě ukážeš a pak klidně ještě pár dní...co říkáš? :wink: Nohy máš teda oteklé pěkně, ale já je ke konci těhu měla taky a dá se s tím žít, a ještě štěstí že to bylo takhle na léto, bo všechny boty mi byly malé a jen pantofle se dají nosit :grinning:

měla jsem tu od čtvrtka neteře, tak bylo o zábavu postaráno...Jezdili jsme se koupat a bylo to moc fajn se konečně v těch vedrech taky vyčvachtat... Raději si teda beru ještě tampon, kdyby něco....

jdu ještě ven na sluníčko, zatím pa pa a nespalte se
:wink:
9. srp 2009 v 16:19  • Odpověz
Claudisku, ahojky. Ja nestrasim, pouze popisuju stav sveho tela :grinning:
Poslouchej, mamco, kdyz jsme byli u Tebe, lila jsi mi jakousi mineralku a do ni davala limetku. Zkusila jsem to dneska s neochucenou Magnesii, ale neni to v zadnem pripade ono. Nepamatujes si, jaka to byla? A co Pepinek a velkej Pepca?
Uz jsem klesla hodne hluboko, kdyz posloucham doktory a nasobim tady davky toho magneska jeste Magnesii :slight_smile:
9. srp 2009 v 18:12  • Odpověz
Ahoj holky!
Moc vsem gratuluji k miminkum!!!!
Klarus, tak jste to zvladli, cooo??? Malej je krasnej, at Vam dela samou radost a jste stastni jako doposud! :wink:
Holky, co je s lenourou? Nemuzu nikde nic najit... jestli ma po...???
Diky!
9. srp 2009 v 18:13  • Odpověz
Raub - ahoj, Lenda ma Filipka uz pres tyden a oba jsou v poradku, jen ted nemuze na internet :slight_smile:
9. srp 2009 v 18:16  • Odpověz
Ahhaa, tak to jsem rada! Tak ja se tu zjevim, az tu snad bude!!! :slight_smile:
A Tebe to teprv ceka, vid? tak drzim moooc pesticky! :slight_smile: Uz abys to mela za sebou, ze?
9. srp 2009 v 19:11  • Odpověz
Arwoušku - to fakt nevím co to bylo za vodu co jsi u nás bumbala :confused: nekupujeme pořád tu samou značku, takže to už se nedopátráme... Jen hezky pij Magnesii a buď hodná těhulínka co poslouchá doktory... :grinning: :grinning:
Malý Pepča už je vykoupaný, napapaný a vesele chrupká v košíku a velký Pepča je taky po koupeli a napapaný je taky, jen teda nespí v košíku, ale čučí na zprávy :grinning:
Jak to budeš mít vlastně s Danulíčkem až budeš v porodnici, bude u táty nebo bude Jarda náhradní maminka?
9. srp 2009 v 19:30  • Odpověz
Claudinko, Jarda musi do prace, tak bude Danulicek asi stridave u taty a nekdy u moji mamky nebo ona tady.
Ta voda byla ochucena, nebyla to prirodni, nemusela jsem ji sladit :angry: :angry:
Maleho Pepinka pohlad a velkeho pozdravuj :slight_smile:
Pokud se nerozskocim, musim zitra do poradny a prezila jsem dokiho dovolenou :slight_smile:

Raub - no, ceka a mam cim dal vetsi strach.....dekuji za podporu :slight_smile:
9. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz
Ahojda,
tak už jsem necelou hodinu doma. VYbalili jsme, nacečeřeli se a teď jdu vzbudit Skřítečka, který už od půlčtvrté spinká!!! :astonished: V noci to bylo podobné - nabaštil se před devátou večer, pak v půl čtvrté a pak zase v půl deváté! :dizzy_face: Doufám, že mu to vydrží. :sweat_smile:

Claudi, už jsem si říkala, kam ses nám ztratila. :sweat_smile: Jéé, Ty ses koupala! Já ci takííííííí!

Arwi, a to bylo pořád řečí, jak tu dovču nezvládneš, jak budeš rodit bez něj a koukej, jak jste to zvládli. :grinning: :wink: Vůbec se nebudu divit, když vydržíš do 38tt. :wink:

BLedul, díky za pochvalu. :sweat_smile: Však Tobě to taky moc sluší! :slight_smile:

Iluš, ahojda! Je dobře, že je Lucinka už ok. :slight_smile:

HOlky, ještě dotaz - Vítek dostal do tety hrací kostku od Lamaze - takovou tu co hrká a je v ní ta "převalovací kulička rolnička" (za mě bývali takový plastový šašci, co se kynklali ze strany na stranu a "hráli"). A ta kostka je "navoněná" (smrdí to jak levnej voňavej stromeček do auta :confounded: :angry: ) a je na ni napsáno, že se nemá prát, ale jen omývat vodou (jinak je plyšová) a tou z ní ten smrad nedostanu :frowning2: :angry: :cry: Myslíte, že ji můžu vyprat v ruce nebo na šetrný praní v pračce ?
9. srp 2009 ve 21:57  • Odpověz
Tady jsem tu kostku našla na webu : http://shop.hrackydomino.cz/katalog/product/49712/

Píšou tam, že " Barvy tak zůstávají stále stejně intenzivní i po několikerém přeprání. " Tak teď babo raď! :confused:
9. srp 2009 ve 22:00  • Odpověz
Tisková oprava - domů jsme přijeli ještě před devátou a večeřeli jsme. :grinning:

Ahoj Raubi. :slight_smile:

Rituš, vítej doma! Vzpomeneš si,jak dlouho po píchnutí epidurálu jsi ještě cítila ty jehličky? Jediné vysvětlení, které mě napadá je´, že to bylo moc brzo. :confused: Ale hlavně, že jste s malým v pořádku!!! Už se těším, až se kouknu na fotky. :slight_smile:
9. srp 2009 ve 22:04  • Odpověz
Rit,Matyáška je teda pěkný kousek a je moooc hezký miminko a vážně je děsně vlasatej! :grinning: A ještě fotku s maminkou, prosíme! :wink:

Arwi, teda ty nohy jsou fakt děsný. :frowning2: Ale jinak Ti to pořád sluší a krom bříška není vidět, že jsi těhotná. Ženská, vždyď Ty nemáš ani zadek!!! :astonished:
9. srp 2009 ve 22:13  • Odpověz
Naše Šípková Růženka je vzhůru, taťka přebalí a já utíkám připravit prsíčko, tak dobrou noc všem!!! :slight_smile: :wink:
9. srp 2009 ve 22:14  • Odpověz
andulko, ze to rikas zrovna Ty, ta, ktera byla hubena ceyl tehotenstvi :slight_smile:

Taky dobrou, kocinky, delala jsem ovocnej dort a padam uz na hubu :slight_smile:
9. srp 2009 ve 22:18  • Odpověz
Nazdárek,

Arwen, nohy jsem měla taky takhle nateklé. Těšila jsem se, že až porodím bude to lepší, ale bylo to ještě horší.
V porodnici to bylo nejhorší, doma se to do týdne upravilo, ale ještě teď 7 týdnů po obuju jen pantofle a vytahané tenisky.

Jinak postavu máš jak modelka a to břicho nemáš zas o moc větší než jsem měla před porodem. A to tam máš koťátka dvě!!!!

Rituš, Matýsek je kouzelnej hošík.
Nech se hýčkat od manžílka a co nejvíc odpočívej.

Andul, my kojíme pořád po dvou hodinách :grinning: . Pomalu začínám relaxovat u tak nezáživných činností jako žehlení. Mám pocit, že jenom kojím a kojím.

Na chalupě to bylo bezva. Matějda byl moc hodný, jenom se venčil na zahradě a baštil. Pomalu začínám závidět maminkám co mají zahrádku.
9. srp 2009 ve 22:51  • Odpověz
Jdu ještě vybalit poslední "kousky! a jdu do hajan.
9. srp 2009 ve 22:54  • Odpověz
Maminecky, ahoj, hezky den vam i mimiskum.
Jdu dodelat nejakou praci (jeste, ze muzu z domu) a pujdu do poradny....ach jo, mam hruzy, co mi rekne :unamused:
10. srp 2009 v 08:56  • Odpověz
hlásím se po absenci a tady vysvětlení, proč jsem se tu od čtvrtka neukázala :wink:
Ve čtvrtek večer jsem se cítila unaveně, tak jsem si změřila teplotu a měla 38,5, přes noc hrůza a ráno teplota stejná, manžílek mě odvezl k dr., která mě prohlídla a řekla, že si myslí, že je to viroza, takže max. paralen nad 38.5 a hodně odpočívat, pít a odpočívat, no copak to jde s 14 denním miminkem když jsme dorazili domů, cítila jsem se tedy úděsně, teploměr ukázal 39,4 , takže jsem si vzala ten paralen, nakojila malého a manžílek mi udělal zábaly. Ondra jako by věděl, že mi není dobře a byl hodné miminko, papal a spal, takže jsem si hodně odpočala, ještě v noci jsem měla skoro 39, pak jsem se zpotila (fuj musela jsem strašně smrdět ) a ráno byla horečka pryč. Co to bylo, nemám páru, buď ta viroza, zánět prsu, únava..... no nevím, ale unavená ještě trochu jsem tak se teď budu šetřit a prcek to bude muset zvládnout bez prochajdy :slight_smile:
Ondrášek už trochu změnil své návyky, noci jsou úžasné, spíme budíkem se budíme na papání a zase spíme, přes den je to trochu složitější, trvá nám i 2 hodiny než po kojení usneme, pláčeme, chceme se chovat, zpívat a povídat si a pak už za další hodinu musím zase budit na kojení, no je to celkem záhul
taky si myslím, že už nás taky trápí prdíky, proto i to dlouhé usínání, chudáček, poraďte co nejlépe zabírá, vy už máte více zkušeností
10. srp 2009 v 09:54  • Odpověz
Cauky!
Klarus: prosim te a ty budis malehoOndraska i v noci po trech hodinach? Ja jsem od porodky kojila do dvanacti a pak uz jsem malou nebudila, mimco by melo mit jednu velkou pauzu... Kojit by si mela 6x denne.
Jinak zanet prsu jsem taky mela, a byla to sranda (obrazne receno) den predtim, nez mi Jindri odjeli do Francie jsem si stezovala, ze nam tata musi dat deky, co ma pro nas schovane do vybavy, pac v tomhle uz se spat neda, ze pod tim byla zima, cely den jsem byla hotova a bylo mi chladno, Jindra se furt divila, ale nebrali jsme to nejak vazne, zrovna ten den Jindri hrozne varila, takze byla cely den u sporaku.... a az kdyz navecer odjizdeli, tak ja si doma vzala teplomer a mela 39 a ja byla doma uplne sama, Tom v praci, tata na chalupe, segra za hranicema a co ted??? Tak me rano tchyna vezla na pohotovost a zanet....
jinak na prdiky jsme meli vsechno, nejlip nam pomahal SamSimplex, kdyz i to nepomohlo,tak jsme pouzivali polstarek s peckama a kdyz ani to ne,tak trubicku do zadecku,tu jsme pouzivali tak 6x,a cvicit nozickama a nekdy i feniklovy cajik,od prvniho tydne...
Malej Ondrasek je moc krasnej!!! Povedl se Vam! :slight_smile:

Anduli:s tou kostkou to je pech, i kdyz od Lamaze jsou dobre veci, tak nechapu, proc je to naparfemovane a neparfemovala to treba teta? To je asi blbost, co? Ale asi pro svuj pocit bych to omyla, mozna i vyprala...
10. srp 2009 v 10:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.