• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
AHojda!

Raubi, nene - je to parfemované od výrobce - na tom webu píšou, že je to příjemná vůně zeleného jablka pro podporu rozvoje čichu. No podporovat to bude,ale zda příjemně to fakt pochybuju. Asi to risknu a vyperu to.

KLárko, a už je líp? Jej, ještě že se o Tebe manžel tak hezky postaral.
Na prdíky - my masírujem bříško při kažém přebalení (kroužky kolem pupíku ve směru hod. ručiček, pak pokrčený nožičky přimáčknout na bříško a natáhnout 4x opakovat a pak silněji hladíme bříško od pupíku dolů a zase cvičíme nožičkama), dáváme pecky, nosíme a klepeme do zadečku. TAky nám pomáhá dát na bříško a přitlačit zadeček a tím pádem i bříško dolů. A co prý zabírá spolehlivě (i na zácpu) je teploměr do zadečku (strčit cca 1cm a lehce zakroužit), ale to jsme naštěstí ještě zkoušet nemuseli. Jinak já piju čaj s feniklem, anýzem a kmínem (Fur Mama od BabyLove z DMka).
Jinak já jsem Víťu taky musela budit po 3h na kojení a taky my většinou (hlavně přes den) usnul půlhoďky před krmením. Ale když začal hezky přibírat, paní doktorka nám prodloužila interval 4h přes den a v noci podle potřeby. :slight_smile: To byly Vítkovi asi 4 týdny.

Arwi, držím pěesti do poradny! :wink:

Vítek se před tou jedenáctou nabaštil a spal zas do půl 4h a pak do 7h. :slight_smile: Snad mu to vydrží.

Ludvi, taky u žehlení relaxuju a to kojím výrazně míň. :grinning: Matějda je teda jedlík! To se Ti stíhá dělat mlíko?? Když je vedro, tak Víťulda taky pije často a já po poledni většinou nemám mlíko a musím vařit Bebu. :confused:
10. srp 2009 v 10:34  • Odpověz
raubirka zdravím, no mě řekli v porodnice a pak i pediatr, že mám kojit cca po 3 hodinách, neříká, že to vždy dodrím, když usne těsně před tím nechám ho spát třeba o hodinu dýl, ale dýl ne a to i v noci kojím za den cca 8 x, u prsu vydrží zhrba 15 minut u každého, ale musím ho stimulovat, aby nespal a pil :frowning2: ještě se chci zeptat zda odstříkáváte mlíko po kojení, já to začla dělat protože jsem se bála toho zánětu, ale moc toho po kojení neodstříkám, tak nevím zda to má vůbec smysl ???? člověk, aby na to měl vysokou
andul prdíky se objevili až teď asi se mu nelíbí něco co konzumuju :confounded: čaj ro kojící matky piju 2x denně, zkusím mazat pupíkem a budu masírovat dle tvého popisu,snad mu tím ulevím, díky za rady :wink:
10. srp 2009 v 10:46  • Odpověz
KLárko, počet kojení za den se uvádí 6-12x,každý mímo prostě potřebuje jinak. :slight_smile: Víťuš taky u prsu usíná (jako např. teď :grinning: ). Vždycky ho polechtám, promluvím naněj,onsi 2x cucne a chrní dál. :grinning: :confused: Ale už mám vyzkoušené, že když mu prs na chvilku seberu, že se vzbudí.
Co se odstříkávání týče, tak se přiznám, že když mám"normálně" mlíka tak neodstříkávám.
10. srp 2009 ve 12:38  • Odpověz
tak jsme napapaný a taky spinkáme, s tím odstříkáváním, zkouším to, ale moc mi to nejde, tak nevím jestli s e na to ne vyprdnu :unamused:
10. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz
My nespíme. :confused: Ikdyž já bych spala hned. :grinning:
V porodnici mi říkali, že "fungující"prs nebude nikdy prázdný, protože se to mlíčko tvoří už při tom odstříkávání.TAk pokud Ti nezůstane mlíka moc, asi se na to s klidem vyprdni. Ale ne že mě pak budeš mlátit,když Ti to nebude vyhovovat! :grinning: :wink: Já hlídám zatvrdlinky - ty rozmasírovávám a případně odstříkám. Proti zánětu je prý nejdůležitější mít prsa v teple a mimo průvan - tedy žádný větráky a pod.

Zdá se, že Skřítě v křesílku usnulo. Nejradši bych ho dala do postýlky, ale to se zaručeně vzbudí. :frowning2:
10. srp 2009 ve 12:59  • Odpověz
Holcinky, jsem doma. Teda, hodinu na pasech, ti dva meli tanecni zabavu, takze to kreslilo Mount Everest :slight_smile:
Jenomze - ja jsem na tom furt stejne - nic se nedeje, mam jenom ty pitomy poslicky a uz se nemuzu hejbat, ale proste to na porod nevypada a nevypada, ja snad budu normalne prenaset dvojcata...
Kdyby se nic nerozbehlo, mam 27.8. nastup do nemocnice na planovane vyvolani porodu, epidural se u nas neplati a mam slibenou analgezii, v bolestech me nenecha - tak aspon tak :slight_smile:
Muzu jeste pracovat a stihnout neco vydelat (to mi ovsem teda nedoporucil :grinning: )
10. srp 2009 ve 13:12  • Odpověz
čautě babušky jagušky :slight_smile:

arwi - no vidíš, to bylo strachu, že nedonosíš a ve finále snad budeš fakt přenášet :slight_smile: :grinning: Ale ne, to je dobře že se mimísci pěkně dopékají..vydrž těhulínko vydrž, jestli ti to alespoň trochu pomůže, tak věř, že mi z Letníkova na tebe moc myslíme a mooooc se už těšíme až nám tu přibudou ti tvoji dva čměláčci :dizzy_face:

ludvi - no vida, Matějda je vzorný synek...tak paráda, jen ať mu to vydrží už napořád a ty budeš nejspokojenější maminka pod sluncem :wink:

klári -hlavně že je to za tebou, ať to bylo co to bylo... Vysoké teploty v tomto počasí a ještě malý prcek k tomu, tak to je nic moc... :frowning2: tak tfuj tfuj a žádné virozy ať se nedostavují a pěkně se obloukem vyhnou... Nám taky pomáhají kapky Sab simplex... jsou volně prodejné v lékárně /asi 90Kč/ a když nám je napsal mudr, tak jsme dopláceli asi 30Kč... Čaj pro kojící matky taky piju a ještě jsem si začala dělat i samotný fenyklový čajík, tak 2x denně...Takže mi připadá, že už nepiju nic jiného než čaje a čaje a zase čaje... :grinning: Madt Pupík taky dáváme a rourku jsem nepoužila, nějak nám ji ta naše prdelka nechce přijmout... Ale teplé na bříško určitě uleví, to vyzkoušej...Já nahřívám ponožku naplněnou rýží a to se Pepínkovi docela líbí.. :wink:

andul - tý jo, Víťulka je teda zlatej klučík, takhle krásně spinušká jo? No parááááda mamino! :slight_smile:

jéé, ještě bych chtěla psát, ale prcek se začíná hlásit o svá práva, tak bude krmení dravé zvěře...

zatím pa pa :slight_smile:
10. srp 2009 ve 14:03  • Odpověz
Ahojky všem maminkám a malým zlatíčkám, ahojky i arwence, poslední těhulce
Já se omlouvám, že mi nevychází s vámi v poslední době "plotkovat", ale máme to teď celkem náročné, pořád máme "zoglundiny" (zožirky, novicky, nevím jak se to správně říká :grinning: ), takže pořád dokelčka peču zákusek, nakládáme maso a děláme ho na grilu, pije se spousta piva, vína...... prostě tak jak to má být. v sobotu jsme to měli s první 1/2 rodiny z mé strany, zítra to budu mít s kolegyněmi z práce, a v sobotu odjíždíme na dovolenou na Oravu na Slovensko, tak už mám z toho pomalu hrůzu, abychom to zvládli s Vašíkem a hlavně, aby byl zdravý, nic víc není důležité. Jinak se máme dobře, Vašík je zlatíčko, prdíky nás taky trápí pořád, ale je to o hodně lepší než na začátku a je pravda, že kombinujeme jak kapky Sab tak probiotické kapky, v noci vstávám na krmení jen jednou, kolem 1 nebo 3 podle toho, kdy Vašík naposledy jí večer a pak většinou kolem 5 h. ráno. Jinak pořád vládne interval co 3 hodiny a jí 6 x až 7 x denně a to v rozmezí dávky 100-130 ml takže jsem taky zvědavá na kontrolu v září, kolik Vašík bude vážit, teď bych tipla tak 5,5 kg, ale měří už 62 cm, měřila jsem ho krejčovským metrem, takže to taky nebude úplně přesné :grinning:. Je to fakt naše zlatíčko, už asi týden ví, že má ručičky a pořád si je strká do pusiny, ikdyž mu strkám dudlík, tak ho vyplivně a cpe si tam ručičku. Krásně se na všechny kolem směje, výská, napodobuje ááááááááááááá a grrrrrr, koníčky paseme krásně a když jej mám v náručí, tak celkem dlouho udrží hlavičku a hodně se teda odtahuje a posiluje "bicáky" :grinning: :grinning: :grinning: .
Mějte se všechny krásně, pohlaďte prďolky, arwenko drž se, jsi šikulka, že držíš ještě pohromadě, ikdyž je to už náročné.
10. srp 2009 ve 14:07  • Odpověz
Ahojda,

Dneska jsem byla s Terkou na rovnátkách, chtěla jsem jít pěšky aby se Matějda vyspal, ale nejsíš jsme ho v tom kočáře uvařili . Vedro k padnutí.

Klárko, pokud tě prsa nebolí, tak odstříkavat nemusíš. Zbytečně si tím budeš mordovat prsa.
Takhle malinkatý miminko může pít i třičtvrtě hodiny, pak dobu kojení zkrátí, protože zesílí a bude mít větší tah.
Jukni se na www.kojeni.net jsou to super stránky a určitě tam najdeš co potřebuješ.
A hlavně hodně odpočívej.
10. srp 2009 v 16:39  • Odpověz
autor
ahoj holky,dneska nějak nestíhám,malýho mám pořád u prsa...nějak jsme zapomněla dneska pít a bolí mě hlava...
byli jsme s tomem u zubařky,zvládl to krásně,zoubečky ukazoval úplně skvěle..máme je v pořádku,akorát se jednou dřív do jednoho uhodl a tak ho má tmavý,ale zatím mu ho paní doktroka nechá,protože je pevný a jen kdyby ho bolel,tak by mu ho vzala...prý stačí se i bouchnot do zoubku třeba o hrníček...

nějak nestíhám reagovat,tak jen gratulace naší dvojtěhulce jak to krásně vydržela do dneška (nazdory všem pesimistickým představám) :slight_smile: arwíku,vydrž a už se blíží chvíle,kdy prckové venku :slight_smile: a kdyby jsem tě tu pak prošvihla až pojedeš do porodky,tak přeji pohodobý rychlý a co nejméně bolestivý porod a hlavně at jste všichni tři v pořádku :slight_smile:

zdravím i ostatní a přeji pěkný večer :slight_smile:
10. srp 2009 ve 20:22  • Odpověz
Bledulicku, ahoj, Deni, Ludvi a Claudi :dizzy_face:
Ja je snad vazne budu prenaset, to je hruza, vubec se jim nechce, jen mam stale poslicky a sotva se valim, ty nohy, to je humus fialovej a zacinam byt pekne na nerviky a chovam se tak asi i k okoli :angry: :angry:
10. srp 2009 ve 21:40  • Odpověz
Bledulko, tak to jsme na tom stejně :grinning: :grinning:
Taky mám pořád přisátou přísavku :grinning: a bolí mě hlava.

Zítra jedeme na opožděnou šestinedělní poradnu a hlavně na kyčličky.
Poprvé pojedu s Matějdou sama, děti jedou s dědou do Dinoparku, tak to bude trošku jedodušší.
Trošku se bojím, že mi bude cestou vřískat :frowning2: , v autosedačce to moc rád nemá.
Musí si chlapec zvykat od září nám to zase začne....
10. srp 2009 ve 22:46  • Odpověz
Arwísku, tak já se v Tobě nevyznám - nejdřív se celou dobu bojíš, že dvojčátka nedonosíš a teď zas že budeš přenášet. :confused: Holka, hymbajs najdi si aspoň jeden aspekt toho těhu, který si budeš užívat! Jinak z toho budeš akorát nešťastná a jednou si to třeba budeš i vyčítat. A to by byla přece škoda! :sweat_smile:

Bledul, taky jsme nějak zapomněla pít a jíst a Víťulka chtěl od dopoledne co +-2hodiny prsíčko, takže jsem úplně vy(o)cumlaná. Musíme na sebe víc myslet! :grinning: :wink:

Malinkýho cosi trápilo (snad už je to pryč),celý den plakal, málo spinkal a hodně často bumbal, ale brzy u jídla usínal. A celý den prděl. Už jsem se s Tomem domluvili, že půjdem Vítka přebalit a změříme mu při tom teplotku a v tu chvíli prcek usnul. :sweat_smile: Takže spinká posranděný až za ušima,ale zřejmě spokojený. :slight_smile:

A já mám afty nad horníma jedničkama, na přechodu dásně do rtu a ze zadu za horníma jedničkama. :unamused: :cry: Hrozně to bolía vůůůbec nevím, z čeho to mám. :confused:
Jdu do Hajan, tak dobrou noc!

P.S.: Deni,to pořád zapíjíte Vašíka?? Vau!

P.S.: Ludvi, vidíš, tady byla zima jak v lednici - 17°C. VYrazila jsem s Vítečkem v šátku a dala mu -blbka- krátký rukávek a musela jsem ho přikrývat volnými konci šátku, aby mu nebyla zima. :sweat_smile:
10. srp 2009 ve 22:47  • Odpověz
A tak zpět - teď mi Tomříká, že když šel z práce (kolem 16h) bylo 32°C a k to bylo přitom v 10h jenom 16°C. :confused: Tak pak mimá to miminko spinkat a být spokojený! Chudinka naše milovaná.

Ludvísku, ať vám poradna a ortopedie dobře dopadne a Matějda zvládne cestu. :wink:

A teď už opravdu dobrou noc. :slight_smile:
10. srp 2009 ve 22:51  • Odpověz
Andulko, afty si potírej tee-tree olejem.
Matějda taky k večeru povrzával. Asi jak se mění tlak. Tady už konečeně od večera prší.
Snad se to vyprší přes noc a ráno raníčko už bude zase sluníčko. Ale nemusí být zase vedro.

Jdu si lehnout, tak dobrou...
10. srp 2009 ve 23:00  • Odpověz
Dobrý den!

Tak se chystáme s Vítečkam v šátku do města a co myslíte? Jasně že začalo pršet jak z konve. :angry:

Ludvi, potírám a trochu to pomáhá, ale ještě to bolí. :cry:

Přestalo pršet, tak možná ještě vyrazíme.
11. srp 2009 v 09:41  • Odpověz
Ahoj maminecky, tak se mi povedlo vstat ted, protoze jsem byla co 10 minut v noci vzhuru a otacela se jak prase na grilu, bolesti blby :frowning2:

Tady se pokousi vylezat slunicko, ale pres mraky mu to moc nejde. Preju maminkam i miminkum krasny den :slight_smile:
11. srp 2009 v 09:55  • Odpověz
Ty jo, to je hruza, kocinky, jak jsou miminka, tak jsem sama i tady :cry: :cry:
11. srp 2009 ve 20:46  • Odpověz
Arwi,taky se tomu divím. :confused: A jak Ti je, brouku?
11. srp 2009 ve 20:55  • Odpověz
autor
ahoj všem :slight_smile:

no já se arwi teda nedivím,že je tady prázdno...už toho času není tolik :wink: ,kvůli tomu přeci nemusíš "plakat" ,ne? :wink:

a vůbec,normálně se těším,až bude jeden den,kdy nepoužiješ negativní smajlíky a budeš aspoň jeden den pozitivně naladěná a v pohodě :wink: :slight_smile: to tady asi všechny oslavíme :wink: :slight_smile: :dizzy_face:

teda holky,jsem normálně nějak vytuhla :slight_smile: šla jsem do vedlejšího pokoje bojkotovat ten šílenej včerníček co ted dávají (úplně mě irituje,jak je namluvenej :grinning: ) a najednou jsem usnula...manžílek byl tak hodný,že adamka vykoupal,oblíknul a přinesl mi ho k nakojení :sweat_smile:
a před chvílí jsem se konečně vykopala a vstala :sweat_smile: :sweat_smile:

holky,normálně za hcvíli je září a když je září,tak už se pomalu blíží vánoce :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a já už mám vymyšlený první dárek :grinning: :grinning: :grinning:
11. srp 2009 ve 21:09  • Odpověz
autor
holky,to je prča
kuk sem
http://www.novinky.cz/krimi/176094-duchodci-se-ztloukli-holemi-kvuli-broskvim.html

že mě to nepřekvapuje.... :wink:
11. srp 2009 ve 21:13  • Odpověz
No tak to teda neeeeee, ja nejsem naladena negativne, jen tady je pusto a prazdno.....
Vim, ze neni cas, ale proste uz tady nikdo nenadava na velky bricho, hic a neustaly moceni, jen ja :grinning: :grinning:

Bledulicku, cetla jsi o tom tmavem obcanovi, co nasel v kontasu 50 000 a sel je vratit?
To se fakt nechce verit :slight_smile:
11. srp 2009 ve 21:23  • Odpověz
Jůů,holky, to jsou věci! :astonished: :grinning:

Arwi, povzbudí Tě, když si tu postěžuju na hroznou bolest kolenou. :grinning: :wink: Dopolední prochajdy jsou ok, ale z těch odpoledních se vracím úplně hotová. Kolena mě bolí při každém kroku a ještě teď to cítím. :frowning2: A paty trochu taky. Mám trochu podezření na odvápění. :sweat_smile: :unamused: :confused:

Bledul, vyšehradský naušnice měly u Toma úspěch. :slight_smile: :wink: A na vašeho Tomáška si vzpomenu vždycky, když jdu za svým Tomáškem do práce - chodím totiž kolem "stašidelný" předzahrádky plný trpaslíků, sádrových žab, čápů, vodníka a hada. :grinning: TAk až nebudete vědět,kam na výlet, můžu vám tam dovolit exkurzi. :grinning: :grinning:
11. srp 2009 ve 21:47  • Odpověz
autor
arwi- jo jo,četla jsem to..sama za sebe nevím,zda bych se zachovala stejně :confused: možná jo-měla bych paranidní pocit,že to na mě někdo nastražil a sleduje,zda to vrátím nebo ne :grinning: :grinning: :grinning:

arwi-tak já si zanadávám na to,že se ted po porodu strašně moc potím :sweat_smile: :sweat_smile: tak,že smrdím sama sobě :grinning: :grinning:

andul-tak hezky papkej sýry at vápník doženeš..a kup si třeba šumivej :wink:

naušničky se líbí? :slight_smile: to je dobře :slight_smile:
tak jo,až pojedeme vaším směrem,tak nás zavedeš k trpaslíkům :slight_smile: :wink: :grinning: :grinning: to se docela divím,že je někdo v tomhle množství ještě má na zahradě...v jilemnici taky jedna taková zahrádka je-vypadá to strašně,ale děti to mají rádi..

andul-písni mi prosím mailík do IP,pošlu ti sobotní fotečky :slight_smile: a já tě taky požádám o ty tvé :slight_smile:

jo a koukala jsem se ti do alba na střeše a náhodou ta kuchyně s tím tmavým okolím je nááádherná :slight_smile: ale ti nakonec mít nebudeš,že? mě se ještě líbí v ikee jedna a pokud bych jednou zařizovala kuchyni,tak takto...
11. srp 2009 ve 22:10  • Odpověz
Bledulínku, jj, tu máme vybranou v Ikee. Ale teď jsem se zamilovala do jiné - zítra ji zkusím vyfotit a dát do alba i s aktuálníma fotkama domečku. Dneska nám dělali vodovodní rozvody. :slight_smile:
Sobotní fotky zítra stáhnu a pošlu. Už jsem se na to dneska chystala,ale nějak jsem to nezvládla. :sweat_smile: A teď už na to nemám. :confused: :pensive:

Treperendy, přeju vám dobrou a klidnou noc bezprdíků, plakánků a častého nutkání na záchod. :wink:
11. srp 2009 ve 23:16  • Odpověz
ahojky
tak jsem včera byla nucena navštívit ambulanci v porodnici, mám zánět v prsu :angry: :cry: :cry: :cry: , takže papám po 8 hodinách antibiotika, tak doufám, že se z toho brzy vyhrabu a už se mi to nevrátí.Jinak se o mě v Benešově zase skvěle postarali,12:05 jsem stála na recepci a 12.15 už jsem seděla s receptem v autě směr domov.

andul mě zase pěkně bolí záda, na procházkách je to nejhorší :confounded: :confounded: :confounded:
12. srp 2009 v 08:30  • Odpověz
Klarus: teda s tim kojenim jsem to neslysela, ze bys musela budit... ale kazdy doktor jiny nazor, muzes se zeptat i segry, ta mi vzdycky dobre poradila... a to urcite v noci nebudi, ta je rada, ze muze spat :grinning: i kdyz Honzik ji to moc nedoprava :slight_smile:
jinak je super odstrikavat pri kojeni, lip to tece :slight_smile: sice je to makacka, ale jde to.. z jednoho prsa kojis a druhe odstrikavas... ale ja kdyz mela zanet, tak me sestra naucila odstrikavat bez odsavacky, jen rukou a jde to.... :slight_smile:
a s tema prdikama, oni ty deti to ani nemusi mit z toho co snis, muzou to mit z jekehokoliv jidla... ale to je u kazdeho jine, to si asi musis vypozorovat, cely den muzes jist zdrave a nenadjimave jidla a stejne to ma.... :frowning2:

jeste pisnu, ted musim bezet...
12. srp 2009 v 09:02  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

klárko,to je mi líto s tím zánětem..havně at ti atb co nejdřív zaberou a at jsi brzy fit :wink:

a hlavně-klárko-vše nejlepší k tvému dnešnímu svátku-hlavně hodně zdravíčka,lásky a at jste spokojená štastná rodinka :slight_smile:
12. srp 2009 v 10:59  • Odpověz
zdravím vás děvčata a díťata... :slight_smile:

klarko - také se připojuji k přání všeho nej k tvému svátku /dík Bledul...ani nepotřebuji kalendář :wink: :grinning: /... Ajaj, zánět v prsu... :frowning2: Hlavně, že máš na to léky a ty jistě brzy pomůžou....

arwi - kde jsi dneska? copak že se nehlásíš? že by něco nového u tebe? :wink:

andul - dej sem pak odkaz na fotky baráčku, taky se ráda podívám jak vám to hnízdečko roste... :wink:

bledul - taky mám pocit, že od porodu se potím víc než obvykle...No, ale ono taky není divu v těchto vedrech, že? :unamused:

Dnes je u nás zataženo a poprchává, ale dusno je pořád... :angry: To naše dítě je od půl sedmé vzhůru a jako asi už vůůůbec nehodlá spát... A já bych si tak ráda zrovna mufla alespoň hoďku... budu ho muset přemluvit, že půjdeme hajat spolu... :wink:
12. srp 2009 v 11:56  • Odpověz
Ahoj holky, tady Jarda od Arwenky...zatím je to ok, pokud se něco bude dít, tak dám včas vědět :wink:
12. srp 2009 ve 13:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.