• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahojky všem,
tak koukám, že u Arwenky asi nastává velká změna, držím moc palečky, ať je všechno v pořádku

andul, jj my pořád zapíjíme Vašíka a zatím to stále nebere konce :grinning:

holky, já se taky potím jak dveře od chlíva, je to hrůza, jsem pořád mokrá :unamused: a kolena mě taky bolí šíleně, kila mi nejdou dolů, tak se ani není co divit

jen co sem vlezu, ozývá se Vašík, tak asi budu muset končit

klárko taky všechno nejlepší, hodně zdravíčka, zvlášť teď, aby ten zánět brzy odezněl, štěstíčka, lásky, prostě ať se vám daří
12. srp 2009 ve 14:08  • Odpověz
Deni, ne, jeste ne, jen mame navstevu a vubec nestiham....nic se nedeje a je 3v1 :slight_smile:
12. srp 2009 ve 14:19  • Odpověz
tak to je dobře :grinning: , špatně jsem to pochopila
12. srp 2009 ve 14:54  • Odpověz
zdravím všechny a moc všem děkuju za milé gratulace :wink:
já prostě nemůžu dostat nic zadarmo. Zánět mě už nebolí, antibiotika asi začínají účinkovat,ale abych nebyl jeden den klid, tak jsme byli po 14 dnech na převážení a skoro jsme nepřibrali :cry: :cry: :cry: :cry: , takže musím nakojit,dr. mi řekla, že z každého prsu tak 10 minut (moje 45 minuté kojení prý není správné, jen se tím Ondra unaví a stejně nepije) a pak Nutrilon,dělám mu 40, kterou vypije. Tak doufám, že už nám naváží víc až půjdeme tento pátek znovu na převážení. Ještě, že už nemám tu teplotu, to nevím jak bych to dělala. Ke kojení mi řekla,že teď co prcek nenabírá mám kojit každé tři hodiny i v noci.
Jinak včera jsme měli s manžílkem 3 roky od svatby, je neuvěřitelný jak to letí.
12. srp 2009 v 16:19  • Odpověz
klarko, neboj, Ondrášek určitě přibere neboj, ještě má času dost, aby se naučil pěkně papat. chápu, že kojení každé 3 hodinky a i v noci je náročné, ale určitě to bude mít úspěch. andulka to taky zvládla, vy určitě taky.
já vás trošičku "pozlobím", Vašík včera spal celou noc bez krmení, najedl se ve 21:45 a pak papal až 6:43 :grinning: :grinning: :grinning: , ale i tak jsem klidnou noc neměla, protože se celou noc kroutil, naštěstí neplakal, tak jsem vždycky podala jen dudlíka, to ho uklidnilo a zase usnul. já jen doufám, že to bolení bříška brzy skončí, bříško bolí, ale je fakt, že nepláče, jen občas a chvilku a to kombinujeme jak Sab tak probiotické kapky :angry: , ale asi ani to nemůže být světoborné.
tak se mějte krásně, miminka ať poslouchají, poslouchají také dvojčátka v bříšku
jo a pochlubím se s autíčkem, dneska byl pro něj Jirka v Německu
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=l1ldab3yyhay
12. srp 2009 v 19:08  • Odpověz
Pripojuji se ke gratulaci Klarce k dnesnimu svatku, vse nejlepsi, pevne zdravi a hodne radosti s malickym :slight_smile:
12. srp 2009 v 19:31  • Odpověz
Ahojka,
Klárko, taky moc gratuluju k svátku.
Kojení se určitě rozjede, uvidíš. Jak malého přikumuješ, stříkačkou?
12. srp 2009 ve 20:43  • Odpověz
Dobrý večer,

KLárinko, jsem tu hlavně, abych Ti popřála všechno nejlepší k svátku. Hlavně hodně zdraví, štěstí, Lásky, pohody a spoustu úsměvů Tobě, manželovi a Ondráškovi. :slight_smile: A jak tak čtu, tak i spoustu dalších šťastných let v manželství. :slight_smile: :wink:
Neboj, Ondrášek, zase bude přibírat. :wink: Náš Vítek a Ludvovic Matějda, měli taky stopku a jak teď hezky baští a nabírají. :slight_smile: :wink:

Deni, autí je hezký. A Vašík je šikulka, že tak krásně spinká. :slight_smile:

Arwi, to je fajn, že se tu Jarda objevil a dal nám o Tobě vědět. :slight_smile:

Dneska jsem odnesla do kuchyňskýho centra návrh naší kuchyně, aby nám udělali kalkulaci a případnou další vizualizaci. A taky u nás byla kolegyňka s mužem a jejich ročním synkem kv. schodišti. A jsem tak hotová, že jsem pak nechala kluky koukat na fotbal a šla si lehnout.
12. srp 2009 ve 21:07  • Odpověz
Ahojky holky,

tak už se hlásím zase docela v pohodě bez depky a blbé nálady :-;

Tak nejdříve vítám ritušku a malinkatého vlasáče doma!!! Maty je krásnej chlap!!! Škoda, že nemáme holčičku :slight_smile:

Klarko - hodně štěstí a zdraví k svátku a k výročí taky velká gratulace!!! Zánět je blbej, ale bývá to docela často... Snad bude brzy líp. A kojení se taky brzy rozjede, neboj.

Arwi - tak pořád 3v1? Už se to ale určitě blíží. Bříško ti trošku kleslo, viď?

Andulinku - budu se ti muset podívat na to tvoje album domečku. Jinak co se týče kuchyně - já myslím, že nejlíp vychází Ikea - z naší zkušenosti :slight_smile: My jsme na naší šetřit nechtěli - vybrali jsme si různý blbosti včetně dřevěný pracovní desky a vyšla nás tam skoro na polovinu než kdekoliv jinde :-;

Ilus - 6kg? No to snad ani není možný :slight_smile: Ondra se vážil včera a měl 4910g :slight_smile: Budu ho muset asi motivovat vašima miminkama :slight_smile: A šupinky ve vlasech máme taky. Zatím je mažu jen normálním olejíčkem.

Deni - Vašík je zlatej, viď? Ty probiotický kapky se můžou kombinovat se Sab simplexem? Mě už to taky napadlo, ale ještě jsem se neptala doktorky...
12. srp 2009 ve 21:23  • Odpověz
Anduli a bldulinku, v jakých úvazech nosíte ta svoje zlatíčka? Mám pocit, že šátek u nás dostane druhou šanci :slight_smile: Nějak mě od toho nošení na rukou bolí už i za krkem :slight_smile:
12. srp 2009 ve 21:28  • Odpověz
Ahoj Jani,

Tak už je po depce? To je dobře. K nám chodí taky občas na návštěvu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Včera jsem byla s Matějdou v poradně. Váží 4920 g :grinning: a měří 60 cm.
Všechno v pohodě včetně kyčliček, jen budeme muset rehabilitovat, protože má hlavičku stočenou do prava.
Snad to nebude tak hrozný a nějak to zmákneme.

Já byla dneska na kontrole po šestinedělí a bohužel mám v sobě stále kus placenty :frowning2: .
Takže kdybych zalača znovu krvácet nebo mě bolelo břicho nastupuju na revizi :cry: :cry: :cry: . Achjoooooo.
12. srp 2009 ve 21:32  • Odpověz
andulí, krásné fotečky, fakt nádherná těhulka, kde jsou ty časy co :slight_smile:
12. srp 2009 ve 21:46  • Odpověz
jani, já ani od dr. nevím, jestli se to může kombinovat, ale známí, co mají dvojčátka, která se narodila ve 35tt je taky kombinovali, sab je jen od těch bublinek, ale probiotický už jsou podle mě na způsob asi "léčiva", tak asi jo :confused: .taky už mě napadlo, že skusím dát sab jen 2 kapky do každé lahvičky a probiotické těch 5 kapek denně jak se píše, jestli se to třeba nějak nebije, tak to skusím zítra a uvidíme
já si myslím, že Vašík váží do 5,5 kg a měří 62 cm, ale od dr. to nemám, měřila jsem ho doma krejčovským metrem a je taky fakt, že 62 nám jsou těsné.
ludvi, gratuluju ke kontrole, s tou hlavičkou, no náš Vašík je taky spíše vytáčí na pravou stranu, tak to řeknu v září dr. a uvidíme co ona na to. teda, jak to, že tam ještě zůstala placenta? :confused: :confused: :confused: :confused:, ty brďo, doufám, že to bude dobré a revize nebude třeba. já na kontrole ještě nebyla, dr. měl dovolenou a pak jsem nemohla já takže až za 2týdny tam vyrazím, teď budeme na týden na slovensku.
12. srp 2009 ve 21:55  • Odpověz
andulí, jj autíčko je super, miláček už mi volal, že v Německu s ním jel 160km/h a že super, ale u nás si to dovolit nemůže, než přijede domů, tak to k nám bude mít tak 8 h. jízdy, ale nejspíš se někde prospí, bude určitě unavený, vstával dneska už ve 3 h. ráno, cesta do Německa, pak vyřizování, a cesta zpět domů, takže to bude mít hodně náročné. to auto chtěl Jirka hlavně kvůli tomu, že je 7mi místné, poslední 2 sedadla sklopíš a máš krásně velký kufr :wink:
12. srp 2009 ve 22:02  • Odpověz
Ahoj ludvi a deni,

no jo, však ona ke mě zase bryz dorazí. Ale teď dala na chvilku pokoj :slight_smile:

Ty brďo, vy teda pěkně přibíráte. Ten náš drobek zůstane asi navždycky drobkem :slight_smile: A Vašík už má 62cm? Ondra je o den starší a včera měřil 56 :frowning2:

Ludvi - trošku budeš s Matějdou cvičit a ono se to brzy zlepší :slight_smile: Ondra má pravou stranu taky oblíbenější, ale snad to je v pohodě. Taky se na to zkusím doktorky zeptat. Jdeme tam až na tříměsíční prohlídku 1. září.
Ještě kousek placenty? A to tě pustili z porodnice? Ale asi to zase až tak nevadí. Tak snad to bude brzy v pohodě.

Deni - jestli jedete na Slovensko, tak si tam nezapomeň koupit Probiotický kapky - prý tam stojí kolem dvou až tří stovek :slight_smile:
12. srp 2009 ve 22:02  • Odpověz
jani, 56 cm, jsme měli v 6ti týdnech. na kontrolu jdeme 2 září :grinning: . jo ty kapky si tam určitě koupím, a koupí mi je kolegyně z práce i v Polsku, já mám blízko jak na Slováky tak do Polska :grinning:
12. srp 2009 ve 22:05  • Odpověz
Deni - pěkný autíčko jste si pořídili :slight_smile:
My jsme nedávno koupili starší Octavku. A naše straré jsme prodali. Zítra musím jít vyřídit přepis a tak všechno okolo. Jsem zvědavá, jak to tam zvládnu s Ondrou... Vždycky tam je strašně moc lidí a úřednice za přepážkou se teda moc nepřetrhnou. Však on je Ondra popožene. Až tam začne křičet, určitě si pospíčí :slight_smile:
12. srp 2009 ve 22:07  • Odpověz
Deni, po porodu se mi placenta neodloučila, takže jsem šla do narkózy.
Doktor mi dneska říkal, že se to stává při hodně přirostlé placentě dost často, že to prostě nevyberou všechno.
Říkal, že se to snad vyplaví při první MS, ale že to může taky začít hnisat a podobně. Takže žádná sláva. Někdy berou celou dělohu :cry: :cry: :cry: . Doufám, že to bude dobrý, snad nemusím mít všechno, no né?
12. srp 2009 ve 22:07  • Odpověz
V 6 týdnech měl Ondra 55cm - no včera ho měřila jiná doktorka (byli jsme jen na kontrole s těma jeho ledvinama), tak to brala asi jiným okem. Snad povyrostl o něco víc :slight_smile: Zítra ho asi taky zkusím změřit doma :slight_smile:

Deni, mohla bych tě o něco poprosit?
12. srp 2009 ve 22:10  • Odpověz
Deni, děkuju. :slight_smile: JJ, kde jsou ty časy... Ale už se těším na další. :dizzy_face: :grinning:

Jani, to je moooc dobře, že už TI je líp. :slight_smile: Tak ať to už jen drží! :wink: Já nosím kříž s kapsou, kolíbku v kříži s kapsou nebo jednoduchou kolíbku. :slight_smile:

Ludvi, to mě mrzí s tou zbylou placentou. :confused: Držím pěsti, aby sama bezbolestně odešla a Tys nemusela do nemocnice.

HOlky, to je fofr, jak nám ti mimísci rostou, co?
12. srp 2009 ve 22:11  • Odpověz
no tak já pracuju na úřadě, tak já si to všechno domluvila s tím přepisem :wink: snad tě dlouho nenechají čekat.
ludvi, no tak to nic moc, bože, držím palce, aby to bylo dobré
já už první MS měla, nekojím, tak se to dalo očekávat, tak jsem zvědavá, jestli bude pravidelná, je HA neberu a ani nechci brát, nebrala jsem ji ani předtím, tak by pravidelná měla být, já s tím nikdy neměla prblém, tak klepu na dřevo, aby to tak zůstalo.
12. srp 2009 ve 22:12  • Odpověz
Deni, asi se ty kapky kombinovat můžou.
Mám Matějdovi dávat probiotika, nebo je jíst sama na posílení imunity. Matějda má sklony k atopickému ekzému :angry: . A to ví, že mu Sab simplex občas dávám. Takže to asi nevadí, ale zeptej se raději třaba v lékárně.
12. srp 2009 ve 22:13  • Odpověz
No teda ludvi - tak ať ti ta první MS přijde co nejdřív a všechno veme s sebou. Holka holka, všechno nemůže být přece růžové :confounded:
A co Matějda, už je klidnější?
12. srp 2009 ve 22:13  • Odpověz
Ludvi, ty probiotika dávej Matějdovi, třeba po lžičce nebo nakapat do pusinky, mě to Vašík po lžičce nechce, párkrát to dostal nakapané do pusinky, ale většinou to má v pití, my to máme jednodušší s tou lahvičkou. a je dobré mu to dávat delší dobu, prý klidně do roka, právě na tu imunitu, ti co mají ty dvojčátka, tak to dávají pořád a to budou mít za pár dní rok.
12. srp 2009 ve 22:16  • Odpověz
ahoj andulko - akorát si prohlížím tvoje nové (staré) fotečky :slight_smile: Moooc hezká vzpomínka :slight_smile: A fotografka hje fakt šikulka a ty s Tomem šíkovní modelové :slight_smile:

K těm úvazům - no jí jsem si totiž zase někde přečetla, že děti do půl roku by se neměli nosit svisle - že jei ta hlavička tlačí na páteř. A to je tuším ten úvaz kříž s kapsou, viď? Tak jsem z toho zase celá zamyšlená :slight_smile: Ale já takhle Ondru nosím i bez šátku a má to rád. :frowning2:
12. srp 2009 ve 22:19  • Odpověz
Matějda je momentálně zlaté miminko, ťuk ťuk.
Snad mu to vydrží.... a co Ondrášek, je to lepší?
Hele, ségře řičel Adamíra do roka ve dne v noci a teď je to flegmouš :grinning: .
Jo, a mojí kamarádce řval Ondra do dvou let a to měla po roce další holčičku. A taky to na nich nenechalo žádný následky.
12. srp 2009 ve 22:20  • Odpověz
jani, copak potřebuješ?
12. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz
Tak to je dobře, že Matějda přišel na to, že bez pláče je líp :slight_smile:
S Ondrou je to snad o něco lepší. Když nespí, tak už dokáže i jen tak koukat, broukat a zajímat se o okolí :slight_smile:. Dřív jen Spal nebo řval :slight_smile:
Já doufám, že mu ten pláč vymizí po třech měsících, tak mě nech mých v představách :slight_smile: Do dvou let si to fakt neumím představit :slight_smile: To by asi dostal přes pusu izolepu. Já chci hodný miminko.
12. srp 2009 ve 22:28  • Odpověz
holky dobrý večer, ještě jednou všem moc děkuji, že jste si vzpomněly na moje jmeniny, je to moc milý.
Hlásím,že Ondráškovi Nutrilon chutná, kojím a pak mi ještě spapá 40 :slight_smile: :slight_smile: krmím lahvičkou od aventu. Prcek se taky více zklidnil, po kojení kouká, ale nepláče, což před tím nebylo, hold měl hlad chudáček :frowning2:
a ještě takovej malej poznatek, do tý doby co jedl jen moje mléko plínky nijak zvlášť nesmrděly, za to teď je to teda síla :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
janco, já Ondru taky často nosím a držím svisle, má to rád, snad mu tím teda nijak neubližuju
mějte se tu krásně, já si jdu lehnout a opečovávat manžílka, který se vrátil před chvílí z práce, dává dohromady naše druhé auto, abych už měla doma konečně k dispozici přibližovadlo a nemusela se furt někoho doprošovat, aby mě odvezl tam a tam.
Tak pěknou a klidnou noc všem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. srp 2009 ve 22:30  • Odpověz
ále - jen mě něco napadlo. Ale nevím, jestli to po tobě můžu chtít :slight_smile: Myslíš, že bys mi koupila a poslala jedny kapky?
12. srp 2009 ve 22:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.