• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
ahoj berušky :slight_smile:

jak se máte? koukám,že naše jediná těhulka je ještě těhulka :slight_smile:

dneska jsem byla na tom ultrazvuku-adámek má kyčličky v pořádku :slight_smile:
já jsem opravdu měla potíže od žlučníku- mám v něm dle ultrazvuku dost malých kamínků (které právě mohou cestovat a ucpat bůhvíco všechno ) a v krvi mi to docela rozhodilo jaterní testy....takže jdu ještě příští pátek na kontrolní odběry...
no a jinak pokud budou ještě obíže,tak bych měla jít na operaci hned a pokud zatím znovu obtíže nebudou,tak až později-až třeba nebudu kojit atd....

no ale prý tady v jilemnické nemocnici maminky s takhle malým miminkem přijímají oba (pokud to jen trochu jde) takže pokud bych bývala v to pondělí skončila na chirurgii,tak bych tam mohla být i s adámkem ...v praze by to asi takhle nešlo...

jinak si ale užíváme volna :slight_smile: zahrádka je úžasná-tomík se ze zehrady nehne :slight_smile: jezdíme na výlety-ale na konec kratší -k jizeře, k mumlavskému vodopádu atd....takže naštěstí jinak dobrý :slight_smile:
doufám,že i vám všem se vede pěkně...zatím ahoj a já zase nějak nakouknu :slight_smile:
20. srp 2009 v 16:01  • Odpověz
zdravím maminy a poslední těhulínku z Letníkova :slight_smile:

arwouši - já myslím, že by tě u vyřizování nezbytných formalit kvůli autu mohli vzít přednostně bez čekání, jestli tam nebudou teda opravdoví balvani... přece nenechají těhulku čekat frontu, co? doufám, že se nepletu... Jo, včera jsme se s pár holkama sešli, Lucka s Dádou samozřejmě přišli taky :slight_smile: Dádouš je správný živel a Lůca je mu neustále v patách... :grinning:

andulíne - co masage? spolupracovalo díťátko nebo byl zase bojkot? :wink:

bledul - jen si užívejte jilemnický komfort se zahrádkou, počaśí vám vyšlo nádherně, to je skvělý... :slight_smile: Kamínky umí udělat pěknou neplechu v těle, to jo :frowning2: Pokud by byla operace nezbytná, tak je fajn, že by jsi mohla Adulku mít u sebe, určitě by jsi byla klidnější....

Já jsem dnes naložila mlaďase do auta a jela jsem do vedlejší vesničky na koupák...jůůů, to bylo prim a osvěžit si tělo... pepíno to v autosedačce pěkně prospal a dokonce bych řekla, že se mu ten koupalištní šum vody a hlasů docela zamlouval :slight_smile:
20. srp 2009 v 16:19  • Odpověz
Jsem doma, holky moje.
Nafotím dva úlovky z bazaru, ale hezký, v nich asi odvezu děti z porodky (pokud se mi nějaké vůbec narodí).

Andulko, nebudeš tomu věřit, ale já jsem si normálně vybalila plínky a hrazdičku a tím jsem skončila a pak koukám na dopis a na základě toho jsem šla teprve hledat kolotoč :slight_smile: :grinning: :grinning:
JEŠTĚ JDNOU TI MOC DÍKY :slight_smile:

Claudinko,on tam nikdo nebyl, tak jem naštěstí čekala jen chvilku¨, zato ráno to byl príma zážitek, pošťák zazvonil, řekl, že tam mám balík od Andulky, já ho požádala, aby vyjel výtahem do 2. patra a otevřela - samo se nic nestalo, tak jsem sjela dolů a k mému překvápku mi to dal podepsat a normoš odešel, tak jsem tam stála s tím balíčkem plus ještě s jedním, ve kterém přišel vzorek Whiskas pro kočku a říkala jsem si: Noco, tak porodím, no - a nastěhovala to do dveří a do výtahu a z výtahu a po chodbě a domů - a zas nic, žádná ruplá voda, jen píchání (v břiše, samo :grinning: )
20. srp 2009 v 16:33  • Odpověz
holky ahojky

bledul, tak opravdu žlučník, to mě mrzí, vím co to je, tak snad se kamínky ztratí a ta operace nebude nutná. Jinak tedy nechápu, kde ty jsi vzala žlučníkové kameny, přijdeš mi jako velkej pohodář :wink:

clauudie jééé koupák ty se máš, já mám bazén na zahradě a můžu se na něj tak maximálně koukat :angry: :angry: :angry: blbý šestinedělí, už aby bylo za mnou.

andul na masáž bych zašla hned, musím se kouknout jestli tady v okolí někdo masáže nedělá

já jsem se dneska vrhla na umytí a vysávání auta, už jsem totiž mobilní :grinning: :grinning: zítra jedeme na převážení k paní dr. tak, aby jsme neudělali ostudu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. srp 2009 v 16:41  • Odpověz
arwen zapla jsem teď koníka a narazila na tvoje nové fotky, nevím co furt máš, ale mě se tvůj pupík líbí :wink: a postýlky taky, je zajímavé srovnání staré - nové :wink: :wink: :wink:

před chvilkou jsem dokoupila Oju a taky ho zvážila váha navážila 3310 g :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak jsem zvědavá jak dopadneme zítra u doktorky :grinning: :grinning:
20. srp 2009 ve 20:02  • Odpověz
Klarisku, vis, ja to bricho taham a proste si uz prijdu absolutne desne. ale co, aspon budou deti dopeceny - snad.
Uz na to mam jen 6 dni a cim vic se to blizi, tim vic bojim, bojim
Ondulka krasne roste - jeste mu dej pred navstevu pani doktorky nahamat a je to :slight_smile:
20. srp 2009 ve 20:31  • Odpověz
jj napapat mu určitě dám a pak si zajedeme udělat radost koupit něco pěkného :wink: :wink:
20. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz
klari - 6ti nedělí ti brzy uteče a pak už si budeš moct užívat bazén, teda pokud taky ještě počasí dovolí :wink: Ondrášek pěkně přibírá, to je fajn... Tak ať váha u mudry dobře váží :slight_smile:

arwi - no prostě jsi nepřehlédnutelná s tím bříškem, ale je pěkné... :slight_smile: Postýlky máš hezky nazdobené, to se bude dvojčátkům hajinkat jedna báseň :slight_smile:
20. srp 2009 ve 21:34  • Odpověz
Hihi, jenze mam jen jedny perinky :grinning: :grinning: :grinning:
Jeste, ze muzou do jedne postylky na chvili :slight_smile:
20. srp 2009 ve 22:09  • Odpověz
Ahojda. :slight_smile:

Arwi, břicho máš teda pořádný, ale není se čemu divit se dvěma miminky. :slight_smile: :wink: Vydrž, prďka, vydrž! Už jen pár dní a cipísci jsou na světě. :slight_smile: :wink:
Ten pošťák byl slepej nebo jc? TO snad není možný! Ten balík nebyl až tak těžký (něcokolem 5kg), ale byl obrovský a tak se hrozně blbě nesl. :confused: :frowning2: Ale kolotoč postýlce sluší. :wink: Teď nevím, zda jsem Ti psala, že jsem to nemyla. :sweat_smile:

KLári, neboj, Ondrášek bude jistě pochválen. :slight_smile: :wink:

My dneska prvně pili z lahvičky (se špendlíkovým dudlíkem, aby nám Skřítě nezlenivělo :grinning: ). Jak pořád špiním, tak mám slabý mlíko a Vítkovi to nestačí. Vždycky vypije jedno prso a za hodinu chce druhý, pak teprve usne. :confused: Takže jsem od Lenky dostala 4 vzorky mlíčka Beba 1HA Premium a po koupání jednu Vítkovi dala (baštil hoďku před tím). Vyžahnul 40ml a spokojeně usnul. :slight_smile:

Claudy, masáže půl na půl. :slight_smile: Ale už jsem se s Lenkou domluvila, že si dáme ještě jeden kurzík - to už bude Víťuš větší a snad se to bude malýmu víc líbit.
20. srp 2009 ve 22:13  • Odpověz
Andulko, no a co, tak jsi to nemyla. Je to ciste a ja to umeju :slight_smile:
Ten postak me dostal, fakt. Mne taky vubec nevadila ta kila, ale ta velikost, jsem to vubec nemohla popadnout :slight_smile:
No co. Neporodila jsem. Kdyby se ty dve daly prenaset, stopro se toho budu ucastnit. Nejhorsi je, jak mi tlacej na spodek, to je neco :angry: :angry:
20. srp 2009 ve 22:20  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Jdu jen nahlásit novinky a zase pádím. Včera jsme byli s Radimkem a očkování, dostal chudáček 2 injekce, do každýho stehna jednu, hrozně moc brečel :frowning2: No ale jsem ráda, že to docela zvládá, zatím se neobjevila ani horečka, jen mírně zvýšená teplotka 37,6 což je parádní ...navíc má docela dobrou náladu, hraje si a i si říká o jídlo, doufám, že další dávky očkování zvládne taky v pohodě :slight_smile: Jinak vážíme už 6545g a měříme 60,5 cm a pořád jenom kojím. :slight_smile:

arwen: pořád na tebe holka myslím, už abys to měla za sebou a těšila se z miminek :slight_smile:

No a co se týká baráčku, tak stále čekáme na povolení a nakonec nebudeme na konci vesnice u lesa sami, bude tam nějakej milionář mít agroturistickou jízdárnu, takže z toho mám smíšený pocity... no... třeba nakonec budu mít koně :slight_smile:

Radimek se za chvíli probudí a bude mít hlad.. pa pa a pozdravujte miminka :wink:
21. srp 2009 v 08:27  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

andul - to je Víťa šikulín, že bumbá z lahvičky i od maminky... :slight_smile: Já si jedu v pondělí pro odsávačku a už budu zkoušet Pepuldu na odstříknuté mlíčko z lahvičky...abychom to nenechali až na poslední chvíli, já budu ve škole a on by třeba z lahvičky od babči nechtěl, tak se musí naučit....Snad nám to půjde :slight_smile: Jinak mu bude muset namazat chleba se sýrem :grinning:

kvet - ahoj holka, tý vado to to letí...Radimek má dnes 3 měsíce, tak to gartulace ke čtvrt narozeninám :grinning: Očkování tedy zvládá dobře, je to pašák...A míry máte taky moc pěkné...Prostě mimča nám rostou před očima ze dne na den, co? No a koník u baráčku? To by přece nebylo špatný, ne? :wink:

arwi - pošťák měl opravdu asi šedý zákal bo co, ne? to musel být megahňup, když tě to nechal nést :angry: :angry: Pozdravuj Jardu, Danulíčka a pohlaď za mě mimísky v bříšku... :slight_smile:
21. srp 2009 v 09:21  • Odpověz
Maminky, ahojky, tak krome vecernich poslicku porad cela, dvojcatka uz asi nebudou lvicci, to nestihnu :frowning2:
Ahoj Kvetulinku, Tebe jsem nevidela ani nepamatuju - to je dobre, ze hezky pribirate a jste zdravi !!!!!

Claudinecko, nojo, to jsou ty sluzby posty, ale na druhou stranu si to bricho treba namlouvam, kdyz ho nevidel :grinning: :grinning: :grinning:
21. srp 2009 v 09:36  • Odpověz
Arwi, vidíš, my Ti to tu říkáme pořád a nám nevěříš! :grinning: :grinning:

Claudinko, ono to s tím pitím z lahvičky nebylo tak slavný, víš. :confused: První 30ku Véťavypil bez protestů, pak to začal plivat a nakonec stejně skončil u prsu. :sweat_smile: Je rozumný, začít učit Pepího na lahev dřív, než to bude nutný. Babička sice prsa má, ale mlíčko z nich předpokládám nepoteče, co. :grinning: A kdyby tonešlo lahvičkou, taknám se osvačila stříkačka přes prst. :wink:

Bledul, tak to je dobře, žeuž Ti je líp a hlavně že se ví, od čeho Ti bylo zle. :wink: To je fajn, že bys mohla mít Adámka u sebe - tak nějak jsem to mylsela s tou Ludvou a MAtějíčkem. Nepřemýšlelas teda o tom,lže by sis ten žlučník nechala vyčistit v Jilemnici než čekat na další záchvat třeba v Praze?
MMCh - tchýňka měla žlučníkovej záchvat včera taky. :frowning2:
21. srp 2009 v 11:44  • Odpověz
Arwi, vidíš, my Ti to tu říkáme pořád a nám nevěříš! :grinning: :grinning:

Claudinko, ono to s tím pitím z lahvičky nebylo tak slavný, víš. :confused: První 30ku Véťavypil bez protestů, pak to začal plivat a nakonec stejně skončil u prsu. :sweat_smile: Je rozumný, začít učit Pepího na lahev dřív, než to bude nutný. Babička sice prsa má, ale mlíčko z nich předpokládám nepoteče, co. :grinning: A kdyby tonešlo lahvičkou, taknám se osvačila stříkačka přes prst. :wink:
21. srp 2009 v 11:49  • Odpověz
Ach jo, nějak mi to blbne. :sweat_smile:
21. srp 2009 v 11:49  • Odpověz
Jéé, vždyď já ani nepozdravila. :sweat_smile: :sweat_smile:

Takže AhOOOOj! :slight_smile:

Včera mi přišly ty kapičky. :slight_smile: Byly zabalený v krabici, obalu z polystirenu a byl u toho takový ten blok do "piknikových" chadicích boxů. Takže byly opravdu ve studenu. :slight_smile:
21. srp 2009 ve 12:01  • Odpověz
Nazdárek babuchy,

Koukám, že Arweňátka stále nič. To je fakt neuvěřitelný :grinning: :grinning: :grinning:

Bledulko, možná není špatný ten Andulčin nápad žlučník vyndat v Jilemnici. Až Adámek trošilinku povyroste.....
Že bych jela na ten zákrok do Jilemnice? :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Na Bulovce to na stopro nelze, v Brandýše už taky ne. Ještě se zeptá v Gyncentru, kam chodím na gyndu. Tam se všechno platím, tak možná by šlo za prachy i tohle. A ráda bych je sámo dala, pokud by mohl být Matějda se mnou. Přiznám se, že si vůbec nedovedu představit, že ho tady někomu nechám :angry: :angry: .
Zajímavý je, že když jsem na Bulovku psala, že jsem byla u nich na porodce spokojená, ihned mi primář obratem odepsal a "Ďakoval za pekná slová". A teď když mám problém mi parchant neodepsal :angry: :angry:
21. srp 2009 ve 12:32  • Odpověz
Dneska jsem byla s Matějdou na rehábce.
Je totiž celý stočený do prava, takže budeme muset cvičit.
Zatím to nevypadá nijak složitě, ale piští u toho pěkně.

Jo a pro útěchu maminek křiklounů : křiklouni mají pevné břišní svalstvo :grinning: :grinning:
21. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz
Květ, téda to je malej pěkný buřtoto, ne?
Matějda měří stejně a má o kilčo a půl míň :grinning: :grinning: . Vypadal by vedla Radimka jako špagetka.
To nás ovšem nerozhodí, jsem to totiž zvyklá od Jeníka :grinning: :grinning: :grinning:
21. srp 2009 ve 12:37  • Odpověz
Andulko, nechceš zkusit ty Bledulčiny homeo?
21. srp 2009 ve 12:49  • Odpověz
Do alba jsem přidala jednu spešl pro Arwen :grinning:. Fakt si nedokážu představit mít tam dva kousky :grinning:
21. srp 2009 ve 13:40  • Odpověz
Ludvi, ahojda. :slight_smile: Jaký Bledulčiny homeo? Já ty kapky zatím strčilado lednice a nedávám je. Víťuš je šikulín a prdí krásně sám. :slight_smile: ťuk ťuk!!! :zipper_mouth: :wink:
Hele, vy tu pračku máte samostatně stojící nebo vestavnou? Nemůžu totiž nikde objevit vestavnou boženu pod 30tisíc. :frowning2: :angry:
21. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz
my máme volně stojící
homeo na podporu laktace
velký děti jsem taky nekojila dlouho a nenechalo to na nich žádný následky
21. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz
Matějda si začal strkat ruce do pusy a děsně slintá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Fakt síla.....
21. srp 2009 ve 14:01  • Odpověz
Kapky si taky objednám - na horší časy :grinning:
21. srp 2009 ve 14:02  • Odpověz
hlásím návrat z města

máme s Ondráškem za sebou první společnou samostatnou cestou autem, celou ji prospal,tak se mu asi líbila :grinning:

u pí. dr. super váha navážila přesně 3300 g, takže jsme za týden nabrali 410 g :wink: :wink: paní dr. nás pochválila.

Ludvi s tou rehabkou to vidím u nás asi podobně, Ondra se stále točí doleva, takže máme polohovat a za 14 dní to zkontroluje, ale už se vidím na neurologii :frowning2: :frowning2: a cvičit Vojkovu metodu

andul u nás flaška šla hned od začátku, naštěstí mu chutná i moje mlíčko :wink: jen to zvracení to nás stále trápí :confounded:
21. srp 2009 ve 14:03  • Odpověz
jé chtěla jsem napsat vojtova metoda samozřejmě :sweat_smile:
21. srp 2009 ve 14:18  • Odpověz
Klárko, tak to jste teda přibrali pěkně.
Máš doma váhu? Třeba by mu stačilo tvoje mlíko a Nutrilonem se přepíjí a pak ublinkává.
Co ho zvážit před a po kojení, třeba už dokrmovat nepotřebuje.
To je jenom taková úvaha.....

jj začínáme s Vojtovkou. Chtěla jsem od dr. doporučení už ve třech týdnech a ona chtěla počkat do šesti.
Myslím, že jsme mohli začít už dřív.
Zatím máme mačkat jeden bod mezi žebírkama a tím Matějda stahuje bříško a rovná se do roviny.
U toho pouze přidržuju hlavičku rovně. Asi je to pro něho docela namáhavé, protože u toho děsně heká.
Snad to zvládnu a budu mačkat na správném místě.

Tak Ondrášek je levičák :grinning: :grinning:
Klárko kde bydlíte? Prý jsou na Vojtovku nejlepší na Praze 4, ale to je pro nás z ruky.
Ukecala jsem rehábku ve speciální školce pro postižené děti, je prý taky mox dobrá a mám to blízko.
21. srp 2009 ve 14:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.