• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Teda, holky, řeknu vám, že už se docela těším, až bude po dovolených a bude tu (doufám) zas víc živo.

Dopoledne jsme byli zase po podlahách a asi máme vybráno. Překvapilo nás, že dřevěná plovoučka je na tom cenově jako masiv. Takže jsme se rozhodli, že do haly dáme masiv a do podkroví lamino. Prý je to dobrá volba, tak doufám, že jo. :grinning:
Potom jsme byli v obchodním centru vybrat Tomovi nové brýle a já jsem neodolala pokušení a nechala si v akci 50%ceny dolů udělat krátký gelovky. Je to super pocit, mít krásný upravený packy, ale trochu se zatím bojím Vítka. :sweat_smile: Ale to si do večera sedne. :wink:
Kluci před chvilkou odjeli prvně sami ven a já si napouštím vanu. Hodlám si ty dvě hodiny pořádně užít. :grinning: Ikdyž se mi už teď stýská. :sweat_smile: :grinning:
29. srp 2009 v 17:18  • Odpověz
Ahojte maminky a miminka :slight_smile:
Tak Letnikov je konecne kompletni :grinning: :grinning: :sweat_smile: juuu....jsem zvedava, jestli se nam nekdy podari dohodnout letnikova dovolena s prckama :sweat_smile: to by bylo fajn....
arwousku, jeste jednou ooooobrovska gratulace k tak narocnymu porodu :wink: teda na to, ze jsi se strachovala, ze je nedonosis, jsou to pekni macickove :wink: meli kazdej vic nez Filip :grinning: preju vam s Jardou pevny nervy a Daneckovi trpelivost, ze nebude mit uz mamcu jenom pro sebe....jste sikulky! malym preju jen to nej nej do zivota a at se jim libi :slight_smile:
jinak holky, prckove vam naaadherne rostou :sweat_smile: my jdeme v utery na kycle a ve ctvrtek na sestitydenni kontrolu...jsem zvedava na tu vahu :confused: pekne pribirame, ale na Pepina nemame, hi hi :grinning: :grinning: to je kousek :sweat_smile:
sis, koukala jsem, ze uz v peti tydnech pasete koniky :confused: wow.....! ja kdyz dam Filipa na brisko, tak mi prijde, ze se snazi zobat zrni :grinning: :grinning: :grinning: na ruce drzi hlavicku krasne, ale na brisku mu to moc nejde....ja myslela, ze se kone pasou az dyl :confused: no to jsem z toho jelen a doufam, ze nejsme zaostali :confused: :grinning:
ludvi, he he, dovedu si managera predstavit, ze byl asi trochu mimo, kdyz tam byl s kricicim uzlikem takovou dobu sam :grinning: petrovi malej v ruce zaknoural a uz se tvaril vydesene :grinning: :grinning: jsem na nej zvedava, az se vrati.....28 zari by mel prijet na dovolenou, tak uz se nebude moct vymlouvat, ze je Filipek moc malej... :grinning: bude muset ziskat dovednost prebalovani...pro zqacatek :grinning:
jinak s petrem jsme v kontaktu skoro kazdej den pres skype, tak se to da....uz dvakrat videl Fildu, vetsinou uz ale spinka, kdyz petr zavola :unamused: kdyz ho stihl poprve, tak dokonce brecel, bubik muj.... :frowning2: je mu to asi hodne lito, ze tu neni s nami.....hmmm, mne taky :frowning2:
andulko, tak to jsem zvedava na boj ohledne chozeni do kostela.... :grinning: jsem mooooc rada, ze nic takovyho resit nemusime :wink: uzij si vanu :grinning:
jinak se tady mame celkem fajn...nasi pomahaj jak muzou....jsou z malyho uuuplne vyprdli :grinning: jenom kulich je porad trochu prepadlej, broucek muj... :frowning2: no jo, tady nemuze behat tak, jako v reporyjich....to okoli mi taky dost chybi......
29. srp 2009 v 17:42  • Odpověz
Ahojda Leniku! Právě jsem z vany vylezla a je to balada. CHystám se teď na zbylou hoďku zavřít očka. :grinning:
Jéé, tak Petr přijede za měsíc na skok domů? To je super! :slight_smile: :wink: Doufám, že aspoň na týdne nebo na dva. :wink: Kdyse vlastně definitivně vrací domů?
K tomu pasení a vůbec psychomotorickýmu vývojijsem si našladocela prima stránky: http://www.maminkam.cz/psychomotoricky-vyvoj-2-mesic/ tak na ně jukni. Třeba se TI taky zalíbí. :slight_smile: :wink: A Víťa taky spíš připomíná kynklacího pejska z auta :grinning: než pasení koníků. Ale snaží se a lepší, brouček. :slight_smile:

Tak jdu se ješt na tu chvilku natáhnout. :slight_smile:
29. srp 2009 v 18:01  • Odpověz
Ahooooj,
zdravím z Českého středohoří!!!!!

Andulkko, jukla jsem na ty stránky, tak teda Matějdovi z těch bodíků jde nejlépe cucání rukou. Asi z něho bude lékař ORL, protože si úspěšně nonstop prohmatává celý nosohltan :grinning: :grinning: :grinning: .

Len, jak dlouho si taťku užijete? Jsi statečná, vůbec si nedokážu představit, že by byl manager tak dlouhodaleko.
Moje mamča je strašně hodná (rozená ošetřovatelka), ale asi bych u ní už bydlet nemohla.

Týýjo, nademnou běhá potvora kuna, to jsou mety.

Dneska jsme se konečně přestěhovali, krámů habaděj, nemáme tady totiž pračku :angry: :angry: .
Celárodina je na menší oslavičce narozenin (napočítala jsem padesát hostů), tak mám chvilku klídek. Jenom Terinku to tam neba /leze není pubertička) a všechno je buď trapný nebo "masitý". Tak jsme tady s Matějdou a s kunou samy.

Jinak holky : tchýňka je z Matějdy celá poprděná!!!!!!
29. srp 2009 ve 20:46  • Odpověz
Zatím čauky a zase někdy páčko,¨
Pokud mě drobotina pusti na počítač :sunglasses: :sunglasses:
29. srp 2009 ve 20:48  • Odpověz
Andulí, příště si udělejte s Tomem výlet do Okuly Nýrsko.
Mají tam pěkný obroučky a vyjdou Vás na třetinu i se skly.¨
Terce teď rozbil obroučky synovec, tak jsem zavolala do Nýrska, jestli by mi vsadili skla do nových obrouček. Paní nám to vyřídila jako reklamaci a obratem nám poštou poslala nové brýle. Zcela zdarma!!!!! To jsem fakt nečekala :grinning: :grinning: .
Páčko...
29. srp 2009 ve 21:11  • Odpověz
jeee, andul, ty stranky jsou fajn :slight_smile: takze pozadu snad nejsme....jenom u sis jsou nejak moc dopredu :grinning: :grinning:
jinak tata nam prijede jenom na tyden....ale diky bohu za to, snad ho malej pak nebude brat jako uplne ciziho cloveka, az se v lednu vrati napevno :wink: jeste by ho snad meli pustit dom kolem vanoc, tak uvidime :wink:
vlozila jsem par fotecek a jdu do hajan :pensive: mejte se kocky a pusinky miminkum :zipper_mouth:
29. srp 2009 ve 22:26  • Odpověz
ahoj ahoj :slight_smile:
jo, jo, ty stránky jsou fajn, už jsem taky študovala jestli nejsme opožděný :grinning:
tak jsem si sedla k PC a tatík vymýšlí co podnikneme,,,,vypadá to na procházku, tak to beru :wink: je tam sluníčkově, ale ne vedro, takže na prochajdu tak akorát...

hezký zbytek neděle a zatím pa pa maminy a prckové :slight_smile:
30. srp 2009 ve 13:12  • Odpověz
ahojda!

Claudi, my byli na šátkové procházce dopoledne,ale protože je maminka tydýt, tak jsem zpátky jeli autem. :sweat_smile: Byli jsem se podívat na domečku (vnitřní omítky jsou už hotovédo čista :dizzy_face: ) a já si blbka vzala pěnový nazouváky bez ponožek a pochopitelně jsme si udělala na každé noze puchý, takže pro nás tchýňka "musela" dojet. A až na ty puchýře to bylo fajn. :slight_smile:
Doufám, že vy se vrátíte bez puchýřů. :slight_smile: :wink:

Leni, Filda Ti je hrozně podobný! :slight_smile: Jen tu pusinu nějak nedokážu přiřadit. :sweat_smile:

Ludvi, to jsem měla vědět dřív - ty brýle jsou už objednaný. Ale je pravda, že kdyžjsem to teď četla, vzpomněla jsme si, žes o tom už mluvila. :sweat_smile:

Holky, Víťa mi tady řve v postýlce a já si v klidu koníkuju- to jsem máma, co? :grinning: Je to takový to řvaní z únavy, kdymu nepomůže nic jinýho, než že usne. Už aby to bylo! :sweat_smile: Jdu aspoň pohladit.
30. srp 2009 ve 14:17  • Odpověz
andul - ajajajaaj, tak puchýře? to je nemilé... :frowning2: ještě, že tchýňka taxikářka pro vás zajela :slight_smile: My jsme uťapkali taky pěkný kus cesty, ale moje žabky mi puchýře neudělaly... :wink:
Jsem taky máma - macecha, když vím že Pepinovi nic není a nemá hlad a přesto na mě haleká, tak ho taky chvíli nechám ať si pobéká...ale se přiznávám, že dlouho to nevydržím a pak hned jdu chovat :grinning: :grinning:
30. srp 2009 ve 20:19  • Odpověz
Ahojda, zdravím všechny maminky a posílám pozdrav od Arwenky, Niky je už z inkubátoru u sestřičky a mamči :slight_smile: mám nělaké nové fotky v albu, tak se můžete mrknout,jinak Arwence se stýská po vás a taky po pc, je to takový virtuálná nadšenec :grinning:
Zdraví Jarda
30. srp 2009 ve 20:27  • Odpověz
koukám, že už ani neumím psát :grinning: :grinning:
30. srp 2009 ve 20:29  • Odpověz
čauky,
Jardo, miminka jsou krásný. Pozdravuj Arwenku a Danečka. Moc neoslavuj, abys byl k použití až je pustí z porodnice :grinning: :grinning: :grinning: . Budou tě mooooooc potřebovat.
30. srp 2009 ve 20:37  • Odpověz
Neboj, pomáhám jako ďas, strávil jsem s nima celé dnešní odpoledne a Kája říkala, že jí to neskutečně ulehčuju :slight_smile: Jezdím tam za nima každý den, a jsem pyšný na potomstvo :wink:
30. srp 2009 ve 20:40  • Odpověz
Claudi, tak jak probíhá nácvik pití z lahvičky? Aby mu tchýňka nemusela v pátek mazat chleba se sádlem :grinning: :grinning: .

Tak jsem se těšila na chaloupku, jak si pěkně odpočinu od domácích prací a mezitím se nám sem nakvartýruje každý den nějaká návštěva. Takže budu u plotny ve stíženýchpodmínkách. Docela jsem nasrknutá.

Jdu zápasit s z dudanem. Nějak se s Matýskem nemůžeme dohodnout jestli není lepší než ruka zaražená až v krku. Už by toho samovyšetřování mandlí mohl nechat :angry: :angry: .
30. srp 2009 ve 20:43  • Odpověz
no ta fotka jak Arwi kojí oba prcky najednou, tak ta je krááásnááá :slight_smile: Je to šikovná mamina :wink: Dvojčátka jsou roztomilá a Danulík bude určitě doma pomáhat, co? :slight_smile:

ludvísku -chleba se sádlem se konat asi nebude, páč mladý pán se rozhodl spolupracovat a lahvičku už nebojkotuje... :slight_smile: Jedna dobrá duše mi poradila zkusit kojit přes kloboučky, aby si zvykl na něco jiného v pusině než na mě, páč u nás dudlík taky nemá úspěch... takže párkrát proběhlo kojení s kloboukem a taky jsem na lahev koupila jiný dudlík, páč ten tvarovaný co tam byl nemá Pepino rád, koupila jsem silikonový kulatý a ten mu až tak neva... Takže mu jedno krmení denně dávám cvičně z lahve, aby to do příštího pátku nezapomněl :wink: Jinak si už připadám jako dojnice, kojím a odsávám a odsávám a kojím...No co, vydržet to musím, ať se to naše mládě má dobře... :slight_smile:
Jsi samá návštěva? To tak bývá...když si člověk myslí, že si dáchne, tak velký kulový, co... :unamused: Co Matějíček, stále si osahává své mandličky? :grinning:

volala mi má sestra, bydlí v paneláku, vykradli jim sklep :angry: :angry: Mají fakt smůlu...v zimě jim vybrali chatu a teď tohle... :angry: :angry: :frowning2: :frowning2:
30. srp 2009 ve 21:28  • Odpověz
holky, mrkněte...dobrý tip na dárek /vánoce se blíží :wink: /
www.fotomontaze-cl.cz
30. srp 2009 ve 21:30  • Odpověz
Hezký nedělní večer!

Jardo, děkujeme za zprávy a za fotečky - jsou krásný! Arwence to moooc sluší a Daník vypadá na pyšnýho bráchu. :slight_smile: Koukám, že ses s nově nabytým postem tatínka sžil na jedničku - to je prima a věřím to Arwen hooodně pomáhá. :slight_smile: :wink: A počkej, až je budeš mít všechny doma. :grinning:

Ludvi, tak zavřete okenice, zamkněte dveře na petlice a dělejte, že nejste doma. :slight_smile: :wink:
Musím zaťukat (ťuk ťuk), že Víťa si cumlá "jen" hranu dlaně (jako mezi zápěstím a palcem). Ale taky díkytomu plive cumlína. :angry:

Claudi, se segrou je to teda blbý. :angry: No ale radši sklep než byt.

Před chviličkou jsem dožehlila. Teď si sním kousek marlenky a jdu chrundat. :dizzy_face: :pensive:

Dobrou noc! :slight_smile: :wink:
30. srp 2009 ve 23:18  • Odpověz
Ahoj mamulky,

hlásím se po delší odmlce, nějak toho bylo moc. A koukám dvojčátka máme na světě, tak moc a moc blahopřeji!!!

Samuelek nám hezky roste, 17.8. jsme byli na kontrole a jeho míry jsou 5 015 g a 60 cm. No prostě pořádný chlap:slight_smile: Jinak je pořád moc hodný skoro vůbec nepláče a moc hezky se směje, trošku už se začal sám přetáčet na bok a když ho dám na bříško, tak hezky pase koníčky. V noci stávám dvakrát na kojení.

Horší je to s naší Vanesskou, má hrozně krušné noci. Křičí a brečí ze spaní, tak dělám všemožné věci, aby to nebylo, tak časté. Po dovolené půjde na pět dní v měsíci do školky, už se moc těší. Také jsem jí domluvila plavání a jedno dopoledne v mateřském centru. Zima bude dlouhá, tak aby se tu pipinka s náma nenudila.

A jak se máte vy??? Už se mi po Vás stýskalo
31. srp 2009 ve 12:00  • Odpověz
zdravím ve spolek
tak už jsme s Ondráškem už zase sami doma :frowning2: s taťuldou to bylo teda lepší, chjo hold někdo ty penízky vydělávat musí :grinning:

u nás nic podstatného nového není. Prdíky stále trápí, ale s teplým polštářkem, pupíkem, masážemi jsme schopný se denně vykakat. Začal méně spát a více se smát, ale i plakat, roste před očima, dle mého vážení už má více jak 3800 g, ve čtvrtek jdeme na kontrolu v 6 týdnech, tak jsem zvědavá co nám paní doktorka řekne :slight_smile:

andul puchýře jsou svinstvo, tak ať se brzy zahojí

jardo - arwen je fakt šikula, že jí moc pozdravuju

claudie - Ondra taky nechtěl tvarované savičky, teď používáme, kulaté od Aventu a mladej saje jako ďas a co je nejlepší i od mě :wink:

unka máš krásný dětičky :grinning:
31. srp 2009 v 15:16  • Odpověz
Ahoj maminy!!!

Tak se po dlouhé době. To víte….
Pečlivě jsem vás dočetla a prohlédla nové fotečky 

Tak nejdříve obrovská gratulace arwence, jardovi a danulíkovi!!!! Posílám pusinku těm vašim dvěma novým uzlíkům!!! Arwi, vidíš a všechno dopadlo moc moc dobře!!!!

A opožděně přeji šrěstí a zdraví k propásnutým narozeninám arwenky a taky svátkům Radímka a ludvi 

Jsem moc ráda, že se tu všichni máte fajn. A taky konečně vítám lenouru  Leni, Filípek je roztomilouš!!!
Ti vaši prckové ale pěkně rostou!!! My jdeme zítra na 3měsíční prohlídku a první očkování. Tak jsem na toho našeho ferdu zvědavá.
Nebyla jsem tu něco přes týden. Tak jen v rychlosti – Ondra se s tím jeho brekotem snad už konečně rozloučil Sice ještě občas béká, ale už to není tak stresující. Krásně se směje, cucá si rurčičky (a nejvíc je spokojení, když má palec zaražený až na mandle) a už si s nimi začíná hrát. A jeho nejoblíbenější hračka je chrastítko špendlík. Ještě si ho neveme sám, ale když mu ho dám do ručičky, tak ho zkoumá pusinkou  Hlavičku už se taky docela drží a koníčky paseme rádi. A taky si umí krásně povídat. Sám pod hrazdičkou nebo se mnou. No hned je veseleji, když tu jenom neřve….
Jinak se u nás nic moc nedělo. Minulý víkend se vdávala moje kámoška. Přes den byl Ondráš s námi a večer hlídala ségra. V sedm jsme ho uložili a probudil se až ve tři ráno.Tak jsem si pořádně užívala s Honzou zase po dlouhé době takhle ve společnosti. A večerní režim už máme docela pravidelný. Kolem sedmé půl osmé poslendí kojení a potom až mezi druhou a třetí. A pak většinou pravidelně v šest  Je to docela pohoda, když ho večer po krmení šoupnu do postýlky a vím, že za chvilku už usne sám.
Akorát přes noc se mi vždycky strašně moc nalévají prsa, takže po nakojení si to druhé musím trochu odstříkat. A osvědčila se moje ruka. Je to pro mě rychlejší a pohodlnější než odsávačka.

A doma máme nového člena. Minulý týden k nám přišlo kotě a líbí se mu tady. Ještě nemá jméno – nemáte nějaký nápad? Bude bydlet v naší dílně 

Ludvi – zítra jdou tvoji odrostlíci zase do školy, viď? Těší se?

Anduli – já si taky určitě nějaký košíček koupím!!!!
31. srp 2009 v 15:17  • Odpověz
čauky všem :slight_smile:

unko - Sam je pěkný chlapík :slight_smile: a Vanessku ať brzy opustí to špatné spinkání :wink: Tý jo, to jí čeká plno zážitků, školka, plavání a mateřské centrum...to se tedy má :slight_smile:

jani - to máš perfektní, že Ondrášek spí tolik hodin v kuse a má už zaběhnutý noční režim :wink: U nás to ještě není pokaždé stejné, ale koupeme tak kolem půl sedmé, pak je kojení a většinou mezi sedmou-ossmou usne...no a někdy se vzbudí třeba až ve dvě, ale někdy taky už v jedenáct...takže zkrátka jak kdy...ale jinak musím zaklepat, že i když v noci je častěji vzhůru, tak se jen nají nebo přebalíme a zase chrupká :wink: Účast na svatbě ti docela závidím, taky bych už něco podnikla... :slight_smile:

klari - no jo, taťkové musejí makat, aby jsme se my maminy a dětičky měli dobře :wink: ....my jsme taky rádi, když ten náš je s námi doma... Zrovna dnes si vzal den dovolené, byli jsme Pepinovi zřídit stavební spoření a pak jsme si udělali výlet na vyhlídkovou věž na Kopaninu , oběd v pizzerii a prostě takový příjemný letní den to byl... :slight_smile:
31. srp 2009 ve 20:27  • Odpověz
Dobré ránko,

tak dnešní noc už byla klidnější, jinak by mě z toho piclo.

claudie - to teda u Vanessky to vůbec takhle neznám, Samuelek strašně rychle roste za chvilku už bude mít velikost 68. Musela jsem něco naplánovat zima bude dlouhá a u nás nic nedělají pro děti.

Holky z toho si nic nedělejte, že máte tatínky v práci, mi to máme bohužel taky tak, ale v pátek jedeme na dovču, tak se už moc těšíme
1. zář 2009 v 07:46  • Odpověz
dobré dopo :slight_smile:

u nás taky noc celkem OK, ale ještě bych si klidně chvíli poležela...třeba se odpoledne zadaří si chvíli mufnout s mládětem :wink:

unko - kam razíte na dovču? my taky něco plánujeme, ale jen na pár dní a ne nikam moc daleko...taky se už těším.

a co vy ostatní maminy z Letníkova, jak se vede vám a vašim mimískům? doufám, že je všechno všude v pořádku a dětičky vám dělají jen samou radost... :slight_smile:
1. zář 2009 v 10:17  • Odpověz
claudie - museli jsme naplánovat ze zdravotních důvodů moře, takže jedeme do Caorle na týden. Mám z toho trošku obavy, ale cestu bychom měli zvládnout za noc a máme pronajatý hezký apartmánek s předzahrádkou, takže snad vše proběhne v pořádku.
1. zář 2009 v 10:50  • Odpověz
Kam pojedete vy Claudie???
1. zář 2009 v 10:51  • Odpověz
unka to tě obdivuju, že jedete za hranice z takhle malinkým mimčem, já jsem na to velkej srab :unamused:

u nás noc nic moc, zase ty prdíky, chjo :cry: :cry: :cry:
1. zář 2009 v 10:54  • Odpověz
Klarko - malýmu se začíná dělat atopickej ekzém a Vanesska to má doporučené od lékařky, taky se bojím, ale zajistila jsem podmínky, jako máme doma, tak bychom to měli zvládnout, jinak bych taky nejela.

A co ty kapky nezabírají???
1. zář 2009 v 11:05  • Odpověz
Klárko a co třeba vyzkoušet homeopatika??? Dostala jsem takovou knížku od dětské doktorky Homeopatie v pediatrii a je tady 7 druhů homeopatik na dětské druhy koliky. Mě pomohly moc u porodu, tak třeba by to i Ondrovi zabralo
1. zář 2009 v 11:10  • Odpověz
unko - no to klobouk dolů, že se vydáte s prckama tak daleko, ale když by to na ekzém mělo zabrat, tak jedině dobře... My ještě nevíme přesně kam, ale naše představa je nějaký pěkný penzionek v Jizerkách nebo Krkonoších...takže taťka slíbil, že něco vybere a já se mám nechat překvapit. Pojedeme ale jen tak na 3 - 4 dny, takový prodloužený víkend... I když budeme mít vše potřebné, tak přeci jen doma je doma...
Vám přeji, ať se vám tam líbí a děti aby cestu zvládly co nejlépe :wink:
1. zář 2009 v 11:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.