• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Jdu to tady kapku poklidit, zítra přijedou tchánovci, tak aby babču nekleplo hned ve dveřích :grinning:
Nakonec si to tady prodloužíme do soboty, kolem baráku máme lešení a už se tam maká, takže není kam spěchat.
3. zář 2009 ve 22:20  • Odpověz
Jo jo byli jsme s kočárkem, ale chvilkama jsem Ondru nesla na rukou :wink:
A k tomu kojení - Přes den kojím po dvou hodinách. Když jsme ale na procházce a Ondra usne tvrdějc, tak i po třech po čtyřech, ale spíš je to po těch dvou. A v noci a ráno po třech. Naposledy nakojím kolem sedmé - pak kolem třetí a pak v šest nebo v sedm no a potom to jede po dvou hodinách. Takže přes den se Ondry asi nezbavím ještě dlouho :-; Ale naštěstí už to zmákne do pěti minut, takže i když jsme třeba někde ve městě nebo tak, zvládneme to spolu i na lavičce :slight_smile:

Lešení na baráku ti tedy nezávidím. Alesnad to budou mít brzy hotové. Jaký je plán? Jedna známe měla lešení na baráku skoro rok a když skončili, přesunuli se akorát na protější panelák, takže se toho hluku a prachu stejnak nezbavila.

Taky bych měla trochu poklidit nebo aspoň vyžehlit, ale nechce se mi. Honza šel do hospody a bude spát u kámoše, takže jsem dneska s Ondráškem sama doma. Půjdu asi do hajan, abych měla zase síly na zítra. Plánuju výlet do Prahy na nákupy :slight_smile:

Holky, jak se pozná, že začínají růst zoubky?
Jo a musím Ondru pochválit. Po úternám očkování neměl ani zvýšenou teplotu :slight_smile:
3. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz
Jani, tak to jsme s tím kojením na tom stejně. Až na to , že Matějda pije skoro půl hodiny a mezitím ještě cvičíme Vojtovku. Naštěstí v noci spí někdy i 4 hodiny. Dneska jsem mu vysvětlovala, že některá miminka papají až po 3 hodinách, jenom se na mě culil :grinning: .
Jdi si lehnout, žehlení ti neuteče :grinning: .
3. zář 2009 ve 22:39  • Odpověz
Ahojda!

Claudi, Pepínekto s babi určo dobře zvládne a Tobě držím pěsti, aby se Ti moc nestýskalo. :wink:

Jani, to musí být docela sranda, jestli si Ondra mění palečky v pravidelných intervalech- no co kdyby ten jeden najednou začal chutnat jinak,že? :grinning:

Ťulda zase děláto, že si vyplivne cumlíka těsně pod bradu a pak ho oblizuje a chytázase zpět do pusinky. :grinning:

Ludvi, správně - žehlení neuteče!
Ale jelikož během dopoledne odjíždíme na víkend do Pardubic a pak na dovču, mně se to nevyhne. :frowning2: Kluci ještě spí (Tom má volno), tak si umyju vlasy a jdu na to.

Jo a taky se vám pochlubím, že máme nový autíčko. :slight_smile: Využili jsme kriz na fin. trhu a koupili 4letou fabinku za 1/3 pořizovací ceny. :grinning: Je po manželce mechanikau Porsche, takževperfektním stavu, má klimošku a hlavně 5(!!!) dvěří! :grinning: :dizzy_face: :grinning:
Hihi, jsem to počítala a jsme v pořadí už 6. z Letníkova,kdo mají kv.miminku (a Bledulků teda kv. té křižovatce) nový auto. :slight_smile:
4. zář 2009 v 08:10  • Odpověz
ahojky všem vespolek, zdravím i všechny miminka, zlatíčka naše

claudi, držím palce ať to babi zvládne s Pepínem na 1 a ty vlastně první odloučení taky :wink:

Jani, Venoušek si taky cucá pěstičky, ale že by střídal prsty :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to ne jen prst si tam nejvýš strčí, s tím mlaskáním mě vzbudí i v noci, tak mu strčím dudlíka a je klídek a pěkně spinká dál. No a abych se taky pochlubila, tak se nají večer kolem 7 a papá až kolem půl 5 ráno nebo v 5 :slight_smile: takže to je super. Jen pořád blinká, takže pořád převlíkám jeho, sebe, utírám gauč, naši postel, prostě všude samý grcan :frowning2: ach jo, jsem zvědavá co mi na to v úterý řekna dr. jdeme na 3měsíční kontrolu, snad neřekne, ať si grcá, když přibírá :angry: Jinak přes den máme taky interval co 3 hodinky.

Andul, gratuluju k autíčku :slight_smile: a užijte si víkend a dovolenou

Ludvi, užij si návštěvu tchánů, určitě budou dětičky rozmazlovat :wink:
4. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Tak koukam ze nam miminka vsechny krasne pribiraji :slight_smile:

Arwi a Jardo dvojcatka jsou nadherny :grinning:

Andul gratuluju k auticku :slight_smile: Nas letos taky ceka vymena auta, to v kterym jezdime jeste neni nase je napsany na brachu. Uzijte si vikend v Pardubkach.

Ilusko vy jste si tu dovcu u vasich pekne prodlouzili :slight_smile:

Jinak my jsme taky byli na ocnim, pred 14 dny, protoze nam taky teklo z ocicka. Meli jsme masirovat. Zlepsilo se nam to jenom na par dni takze jsme tam byli dneska znovu a dostali jsme dalsi kapicky a v utery jdeme na proplach :frowning2: Doufam ze to moc neboli.
V nedeli nas cekaji krtiny :slight_smile: Doufam ze nam trochu vyjde pocasi.
4. zář 2009 ve 14:47  • Odpověz
ahojky

Ludvi - babča s Pepčou se hlídali na jedničku , vše zvládli...mají ode mne pochvalu :slight_smile: v sobotu jdu taky do školy, ale jen od devíti do dvou, tak to bude kratší než dneska...Na kolech jsme byli bez mláděte...to ho taky babina hlídala...
My taky kojíme klidně po dvou hodinách, někdy po třech...jak má mladý pán zrovna chuť..Ale teď, když jsme objevili kouzlo odsávačky a Pepino jakž takž z lahvičky bumbá, tak je větší šance na únik z domu, alespoň občas je to potřeba :wink: I když teda musím přiznat, že se mi hrozně stýskalo...no bylo to poprvé, kdy jsem byla tak dlouho od malého pryč...

tak a jdu dočítat dál...
4. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz
sis - už se těším na fotky ze křtin...teda doufám, že nějaký dodáš :wink:

andul - tak super koupě nového auta...přeju pěkné poježděníčko a taky si moc užijte dovču a počasí ať vám vyjde co nejlépe :wink:

jani - to nevím s těmi zoubky :frowning2: myslíš, že už by vám mohly růst?

deni - venoušek ti taky krásně v noci spinká :slight_smile: ... to já mohu zatím jen závidět tyhle dlouhé intervaly...

půjdu asi brzy do hajan, jsem z té dnešní školy nějaká kožená...Tak krásný večer, dobrou noc a pohlazení miminkům :slight_smile:
4. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz
Ahooooooooj :slight_smile: :slight_smile: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Honem se na vás letím podívat mezi kojením, ohříváním příkrmu (bohužel) a přebalováním a přikládám odkaz na nové fotky:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=307485&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

Zítra přijdu, slibuju - a napíšu vám daleko víc :slight_smile:
4. zář 2009 ve 22:23  • Odpověz
arwen vítejte doma
musím říct, že ti ty dvě mimča moc a moc sluší :grinning: :grinning: :grinning: a jak to všichni zvládáte???? vypadáte moc spokojeně.
já jdu do hajan, krmení bych tipla tak kolem půlnoci, tak ať stihnu ještě trochu dáchnout.
4. zář 2009 ve 22:37  • Odpověz
ahojte maminky a miminka :wink:
tak jsem se zase utrhla.....
andulko, ja bych rekla, ze filda je celej petr...hlavne tu pusinu ma po nem :grinning:\
ludvi, taky zapasime s dudanem....akorat ze filda miluje v puse misto prstu zarazenou kozu :grinning: :grinning: tak nevim, jak mu vysvetlit, ze je to skoro to samy :sweat_smile: drim palecky s haldou pradla :grinning:
jinak fotecky arwiska a mimisku jsou naaadherny.... :sweat_smile: ta kojici je fakt zlata :sweat_smile: no mamca se bude muset ohanet :grinning: ale urcite to zvladne, kocka nase sikovna :wink:
klari, koukam, ze bojujete s prdikama...nam se takly osvedcil teplej pytlik...teda s peckama, ne rejzi....ale normalne jsem prisla na to, ze kdyz si kazdej den dam cerstvy svestky, tak mame po prdikach....tak jednou, dvakrat denne se mi pokrouti, ale je to super....nevim, co budem delat, az nebudou svestky :grinning: a to jsem si koupila ty probioticky kapicky a jeste jsme je ani nevyzkouseli....
ludvi, ty uz jsi je vyzkousela? nevim, jestli mu je nemam zacit davat preventivne......
hokly, taky se chci zeptat, kdyz koupete mlady pany a mejete jim bimbasky, uz jim je pretahujete? ja se na to vcera zapomnela zeptat u mudra a nekde jsem cetla, ze zezacatku to maj srostly, tak se to nema delat...no takze nevim.... :confused:
jani, gratuluju ke klidnejsim dnum bez brekotu :grinning: ja musim zatukat, ze nas burtik fakt breci jenom kdyz ma zarazeny prdy...jinak je to milacek.....
hmmmm, vcera jsme byli na 6 tydenni kontrole a podrzte se! nas mladej ma 4720g a 54cm :astonished: tak to teda nevim, po kom je.....doufam, ze to timhle tempem nepujde dal......
jak jste se tu bavily o cetnosti kojeni, tak mne prijde, ze nekdy kojim nonstop.....v noci jde spat kolem osmy a budi se kolem pulnoci a pak vetsinou po dvou hodinach, nekdy dyl.....ale pres den kojime treba i po hodine a to je malej prisatej nekdy i trictvrte hodiny....proste si s tou bradavkou hraje a kdyz mu ji seberu, tak se neskutecne rozciluje....jak mu ji vratim, tak je zase klid.....no proste pora papame :grinning: doktor rikal, ze pribral vic, nez by po nem chteli, ale at pokracujeme v kojeni....tak nevim, jestli nas to dite jednou nesezere :grinning:
jani a kotatko uz ma jmeno?
unko, teda taky te obdivuju, ze vyrazite za hranice....ale kdyz to tem prdolum pomuze, tak proc ne, ze jo? hlavne aby jste dorazili v poradku a libilo se vam tam :wink: a teda atopickej ekzem :astonished: to teda nic moc....chudatko....
jak jste se tu bavily o tech vakcinach, tak o tom jsem jeste poradne nepremyslela....ale jak psala andulka, ze tchynka je epidemiolozka a doporucuje prevenar, tak ho asi taky nechame pichnout....za mesic jdem k doktorovi, tak se na to jeste poptam.....a koukala jsem, ze kvetulda ma ockovani obema vakcinama...to jsem z toho jelen :confused: to se da??
andul, no tak vtipek s paraplickem me vazne rozesmal..... :grinning: :grinning: :grinning: no a neudelas nic :grinning: my paraplicko nastesti nemame :wink: pouzivam radsi plinku.....
jinak k tem kilum...ja uz mam vsechno dole....nekdy mam dokonce o kilo, dve min, nez pred tehotenstvim :grinning: :grinning: diky bohu za to......
iluss, drzim palecky s ocickama....myslim si, ze by to proplachovani bylo mozna vetsi utrpeni pro tebe nez pro malou...koukam, ze taky pekne rostete...jen tak dal :grinning: ono je asi lepsi, kdyz jsou ty mimca trochu vetsi, kdyz pak dostanou nejakou nemoc....urcite se jim pak lip bojuje :wink:
hi hi, takze claudi, tebe boli prdelina? :grinning: jak pise andulka....kdovi, z ceho to je je....nekdo tomu rika kolo.... :grinning: :grinning: jinak gratuluju k prvnimu uspesnemu dni ve skole a malymu s babickou a lahvickou :wink: uz to bude jenom lepsi..... :wink:
4. zář 2009 ve 22:46  • Odpověz
jeee ahoj kocicko :slight_smile: no kraaaasny pokladky jsi si privezla z porodnice :sweat_smile: konecne uz jste doma, co? uz se tesim na vypraveni.....a drzim palecky, abyste to zvladali co nejlip.....pusinku :zipper_mouth:
4. zář 2009 ve 22:50  • Odpověz
jinak filipek je vazne zlaticko...uz se rehta jako blazen, hlavne na tatu, asi mu prijde smesnej :grinning: :grinning: :grinning: uz otacime hlavicku za hrackama a pomalicku zaciname past konicky.... :slight_smile: taky zaciname "povidat" :slight_smile:

kocky, bezim do sprsky....mejte se tu naaadherne, opatrujte ty svoje pokladky a ja se zase stavim :wink:

pusinky vam vsem..... :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
4. zář 2009 ve 22:54  • Odpověz
jeste jsem vlozila tri fotecky a jdu do hajan...pa paaaaa letnikovky a letnikovcata :zipper_mouth:
4. zář 2009 ve 23:30  • Odpověz
Ahoj holky,

Arwenko, vítám tě doma. Moc ti to Arwen sluší, vůbec nevypadáš jako čerstvě po porodu :grinning: a máš nádherná miminka. Ještě jednou moc gratuluju a přeju všem hodně zdravíčka a štěstíčka. To je neuvěřitelný jak je malá Sandra holčičí a Niky klučičí. Jsou to dvojčátka, jsou si tak podobný a přece jen je vidět, které je děvčátko a které je chlapeček :grinning: . Fakt nádherný. A co Daneček, líbí se mu ve škole? To je fajn, že jsi s ním mohla poprvé jít. Určitě měl obrovskou radost. Jste krásná rodinka :grinning: :grinning: . Až budeš mít chvilku, tak napiš, jak to zvládáte.
5. zář 2009 v 00:00  • Odpověz
Len, Filípek je krásnej klučík. Pindík se klukům přetahuje až po roce, teď určitě ne. Ta poslední fotka je fakt krásná :grinning: :grinning: . Jinak kapičky jsem ještě nenasadila, nechávám si je až na horší časy :grinning: . Pořád si říkám, že začnu brát nějaký probiotika sama, ale ještě jsem se k tomu nějak nedostala.

Claudinko, tak první den ve škole máš úspěšně za sebou :grinning: :grinning: . Babča si to určo užila a Pepča taky. Tak teď už to bude jen lepší, uvidiš. Babča bydlí někde blízko, že často hlídá?

Jdu spát, zatím...
5. zář 2009 v 00:10  • Odpověz
leni s tím přetahováním předkožky, v porodnici mi řekli, že přetahovat nemám, zkontrolovat by to měla dr. někdy v roce tuším :confused:
pecičky nám taky pomáhají, dneska v noci byl malej tak posranděnej, že mu nestačila plína :angry: , doberu ještě poslední malé pampersky a budu muset koupit větší :wink:
5. zář 2009 v 08:57  • Odpověz
Dobré ráno,

chtěl jsem Arwen blahopřát k miminkům. Arwen, máš krásné děti, jsou jako z obrázku, moc se vám povedly. Vůbec nevypadáš jako po porodu a dvojčat už vůbec ne. Tak ať se daří :dizzy_face: :dizzy_face: .

Hele sestro, ty taky nevíš kdy jít spát co..... :grinning:

Asi jste probíraly přetahovaní bambulínů..........když byli starší kluci malí, radilo se přetahovat už od narození a mazat Infadolanem, stejně šli oba dva na uvolnění sondičkou ve dvou letech. U třetího chlapa přetahuju od narození, ale jen přetáhnu a omyju, nemažu a vypadá to dobře, snad to to samo uvolní.
5. zář 2009 v 09:00  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: tak už jsme konečně doma!!!

Jdu dát nové fotečky do albíčka a pak se mrknu, co je tady nového :wink:
5. zář 2009 v 16:00  • Odpověz
tak jsme se byli podívat jak naši vesniční hasiči soutěží, vám teda povím, že jsem tam odtud utekla úplně zmrzlá :rolling_eyes: :confounded: Ondráškovi bylo v kočárku dobře, ještě teď chrupká, já se jdu na chvíli natáhnout jelikož mě bolí hlava jako střep :angry:
5. zář 2009 v 16:10  • Odpověz
Arwenko: vítej doma!!!

holky, máte krásný miminka, je úžasný, jak hezky rostou a jak se mění! :slight_smile:
5. zář 2009 v 16:21  • Odpověz
ahojda :slight_smile:

Leni - Filípek je pěknej kus chlapáka :wink: je moooc krásnej :slight_smile: Jak jsi to udělala, že jsi na své váze a dokonce i pod ní? To jsi dobrá... Co babi a děda? Určitě jsou z Fildy poprďánkovaný, co? Ale je fajn, že jsi u vašich, když je Petr pryč, alespoň ti pomůžou a nejsi na všechno sama...

Ludvi - babča bydlí s námi v domě..Nemůžu si na ní fakt stěžovat, je fajn a do ničeho se nám nemontuje :wink: Když jsme barák rekonstruovali, tak jsme si udělali vlastní vchod nahoru a ona má dole taky všechno svoje, takže kdybychom se nechtěli vidět, tak ani nemusíme...Ale jak říkám /ťuk, ťuk/ zatím to klape a jsem ráda, že jí máme, pomáhá jak může... :slight_smile:

Arwi . jste super rodinka. Dvojčátka jsou kouzelná...Tak doufám, že jsou hodná a ty to vše v poho zvládáš. Jarda je pyšný tatík a Daník "velký" bráška :slight_smile: Tobě to sluší, ani bych neřekla, že máš za sebou porod a dablovanej :slight_smile: Tak ještě jednou přeji hodně zdraví a prckové ať vám dělají jen samou radost.. Co mamka na ně? Určitě k vám teď často jezdí, ne?

Klari - u nás byla dnes taky hasičská soutěž - dětská...Myslela jsem, že až přijedu ze školy, že se půjdu číhnout, ale je taky pěkná kosa, tak se mi ani nechtělo..

Iluško - ahojky doma...to jste si vegetili, že? Lucinka už pěkně povyrostla, slečna jedna... :slight_smile:
5. zář 2009 v 17:48  • Odpověz
Holky co plně kojíte mám na vás dotaz...Dáváte prckům nějaký čaj? Já jsem doteď Pepinovi žádný nedávala, páč když měl žízeň tak si jen tak "ucucl" ode mne...Ale jak jsem teď byla v té škole, tak jsme se s tchýňkou domluvili, že mu na žízeň udělá fenyklový čaj...No on ho pije jako ďas...moc mu chutná... mudr říkal, když jsme tam naposledy byli, že pokud plně kojím, že čaj dávat nemusím... no ale asi mu ho dělat budu, on je zároveň na ty prdíky, tak mě zajímá zda taky čajíkujete?
5. zář 2009 v 17:59  • Odpověz
claudi: já jsem čajík dávat chtěla, kor v létě, když byly ty vedra, ale doktorka mi říkala, ať nečajíkujeme, že mlíčko plně stačí. Tak tedy nečajíkujeme.
5. zář 2009 ve 20:12  • Odpověz
autor
ahoj maminky :slight_smile:

konečně se k vám dostávám...po dovolené a sposutě práce s vybalováním a oběháváním doktorů...

moc dočítat nestíhám,lehce jsem to prolítla,ale uznávám,že si z toho pamatuji nula nula nic :wink: :sweat_smile:

ještě jednou gratulace arwence a jardovi ke krásnému párečku,máš arwi můj obdiv,že jsi to zvládla spontánně.Fotečky jsou krásné,daník vypadá jako hrdý bráška a jarda jako spokojený hrdý tatínek...a tobě to moc slušelo-krásná mamina dvojčátek :slight_smile:

taky jssem koukla leničce na filípka,toho jsem taky neviděla- je to leni fešák :slight_smile: gratulace taky :slight_smile:

no my jsme se v pořádku vrátili z dovolené,adámek tedy v jilemnici spal o dost lépe než tady.jinak kojím po dvou hodinách...takže se nenudíme :slight_smile:
byli jsme jeden den na horách,to bylo super-adámka jsem chvíli nesla v šátku...taky jsme byli u mumlavského vodopádu a pak jeden den v prachovských skalách,kde mi to ovšem (podruhé) zpestřil žlučník,takže jsme se docela rychle vrátili domů..
ale celkově to bylo fajn-užívali jsme si toho,že jsme byli všichni 4spolu :slight_smile:

po návratu jsem si obíhala endokrinologii,protože mám dost rozhozenou štítnou žlázu,v pondělí tam jdu ještě jednou...

jo a holky,představte si-jak nás v dubnu naboural ten pán a zrušil nám auto,tak minulý týden volal honzovi že se sejdou..a honza dostal na ruku jako omluvu od něj a odškodnění 20 tisíc !!!!! teda docela jsem koukala jak tela na nový vrata...ten pán nám to dal sám od sebe...

adámek nám jinak hezky roste-ani nevím kolik váží...na kontrolu jdeme až za měsíc a to si zrovna řeknu,jakou chci vakcínu na pneumokoka...tomík má prevenar,uvažovala jsem o synflorixu,který toho má víc,ale tchynka mi přinesla nějaké lékařské noviny co odebírá a tam bylo srovnání a vyzní to ve prospěch prevenaru..ještě se mi zeptá dětské doktorky co zná,ale asi opět půjdeme do prevenaru...

zítra jsme chtěli jet na výlet a rozhodujeme se mezi karštejnem a řípem,ale vzhledem k tomu,že v kralupech máme dědu,tak to vezmeme asi tam a od něj směrem na říp-pokud nám to nezkazí počasí...

příští víkend mám sraz od střední školy po 10 letech a tak uvažuju,že tam pojedu-aspon na dvě hodinky mez kojením-a pak znova do jilemnice,kde asi budu celý týden sama s dětma a manžílek bude chodit do práce..

a taky mi možná manžílek ujede na 5 dní v říjnu do rakouska...manželovi rodiče tam pojedou asi do hor a honza by jel možná s nima fotit...vypadá to,že se těší jak malý kluk :slight_smile: takže budeme s prckama pár dní sami...ještě si zajistím nějakou kamarádku,kdby se děl nějaký průsvih,abych měla komu říct....

no a taky už mám první dva vánoční dárky :grinning: :grinning: :grinning: moc se nesmějte,ono to uteče jako voda :slight_smile: :sweat_smile:

jo a jinak jsem si řekla,že zkusím něco málo pohubnout-samozřejmě nijak drasticky a dramaticky(přeci jen kojíme :sweat_smile: ) ,ale tak nějak polehoučku..odstříkám mlíko a zkusím chodit polehounku cvičit-máme ve sklepě orbitreka,už je notně zaprášený,tak ho asi opráším :slight_smile: teda pokud budu mít silnou vůli-znáte to.. :slight_smile: :wink:

přemýšlím co ještě napsat-za tu dobu jsem vám toho chtěla tolik říct,ale v hlavě mám :stuck_out_tongue_closed_eyes: ted vymeteno

tak zatím papá a já si ještě musím prohlídnout postupně všechna vaše albíčka :slight_smile:
5. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz
no Bledul, už jsem myslela, že jsi se nám odstěhovala někam do pralesa, kde není internet :grinning: Ahoj, ráda tě tu vidím kočko!
tý jo, tak to je super s těmi penězi od pána co Honzu naboural, to se jen tak nevidí, aby někdo dal prachy když nemusí...
já se ti teda vůbec nesměju, že už máš dva vánoční dárky, páč já mám taky a taky dva :grinning: Máš recht, vánoce se kvapem blíží a než se rozkoukáme, tak budeme strojit stromeček. Na ty letošní se těším obzvlášť, protože si pod stromek asi zabalíme malého Pepču,páč to je pro nás ten nejkrásnější dáreček :dizzy_face:
6. zář 2009 v 16:06  • Odpověz
Ahoj kompletní Letní maminky
:dizzy_face:
Slíbila jsem tenhle popis porodu už včera, ale nedostala jsem se vůbec k počítači a vidím, že to bude i dobudoucna problém…teď tady sedím, Nikyho na ruce, ten se nemůže vykakat, u mě v pohodě a jen se položí, pláče…včera měla tentýž problém Sandy a největší mám po tom porodu já, vůbec nemůžu na wc, úplně to bolí a nepomáhá vůbec nic
:frowning2:
Dostala jsem domu Gutalax a kdyby ani to nepomohlo, tak i Yal – zážitky s obojím popíšu na konci tohohle románu
:slight_smile:
Tak tady je ten slibovany zážitek:

Mela jsem nastoupit ve stredu vecer, abych si tam lehla a podle situace mi udelali cisare ve ctvrtek nebo hned ve stredu. Prijela jsem (sama autem, Jarda byl na odpoledni a cekal na horky telefon, kdy se ma sbalit a prijet).

Uz tam byl muj doktor, prohledl me a rekl, ze jsem vic otevrena nez den predtim v ordinaci a ze by byl pro spontanni porod, ze me proste nechce rezat...jsem se neskutecne zdesila, ale nakonec mu to odsouhlasila, je preci doktor a vi, co dela - poprosila jsem ho ale, aby mi dal analgezii a vsecko co jde, protože se mi vybavil opet porod Danulky a ty šílenosti s nim spojene - tak mi to slibil a ja zavolala Jardovi, ten během chvilinky prijel, ja uz lezela na stole s temi vsemi kanylami a kapackami a doki pichnul Sandy vodu. Uz se nedalo nic delat…
polozili me a porad monitorovali obe srdicka, pak mi pichli kapacku s oxytocinem a mohla jsem vstat.

Jarda dostal ty lekarsky hadry, vypadal skvele, ale to mi zacinalo byt jedno, hlavne ze byl u me - silily mi kontrakce a byly cim dal castejsi, az to bolelo uz hodne, tak jsem si rekla o epidural, takze mi ho pichli, strasne se mi ulevilo a pripadala jsem si jak ozrala po deseti pivech
Jenomze jsem posleze zjistila, ze mi pichli jen polovicni davku a do toho zdvojnasobili oxytocin, ten epi pusobil jen hodinu, kterou mi bylo fakt dobře, to jsem si povidala s Jardou,
pak ale pusobit prestal a zacaly silenosti, ja rekla, at mi pichnou tu druhou pulku, ale doktor, ze to uz nejde, protoze bych nevedela, kdy mam kontrakce a kdy je potreba tlačit.

Takze nastala nejhorsi hodina, kdy jsem mela priserny kontrakce, ale jeste nesmela tlačit.
U toho mel ve mne doki narvany ruce a pomahal s otviranim, pak rekl, ze uz tlacit muzu - jeste, ze jsem dostala klystyr, protoze bych se tutove posrala.
Tenhle stav trval asi dalsich 45 minut, po kterych se narodila Sandra.
Ulevilo se mi, ale ne nadlouho, hned pichl vodu Nikymu, zas mi znasobil oxytocin a to jsem si pochodila v tech kontrakcich od zacatku a na tuhle chvili, asi 15 minut, si vůbec nepamatuju.
Nikoho porad monitorovali, srdicko slyseli, jenomze kdyz se doktor podival ultrazvukem, zjistil, ze se Niky otocil obracene a ze se uz neda nic delat, protoze na cisare bylo pozde.
Takze se uz musel narodit koncem panevnim, sel napred nozickama, jeho porod trval daleko kratsi dobu.
Museli mu davat kyslik, protoze se nadychal vody a Apgara mel 7-9-10
Pri tom jeho porodu spolu s vodou a krvi s nim vylitlo vsecko, co jsem mela v sobe a nahodilo to nejen doktora, ale i zdi na porodnim sale, které sestřička pak hodinu myla a povidala, ze to od roku 1974, co tam dela, ještě nevidela
:slight_smile:
Pak jsem porodila placenty a doktor me strasne dlouho sil, jeste ted me sakra boli frnda
:frowning2: Sandy mi dali hned na prilozeni, ale Niky sel rovnou do inkubatoru…
U mne uleva silena, pak jsem musela lezet dve hodiny na sale a pak jsem zkusila vstat, jenze se mi strasne motala hlava, tak me na voziku dovezli na pokoj, kde jsem myslela, ze budu spat, ale vlivem tech endorfinu ani minutu…
celou noc jsem byla vzhuru a nechapala, ze se mi podarilo je porodit.
Jarda u toho byl a fotil, ale jak u mne bylo tolik lidi, skoro se ke mne nedostal, presto jsem strasne rada, ze tam byl a byl mi takovou oporou, když ke mne mohl. Z dvojčátka jsem dostala 15 ruzi a krasny prstynek
:dizzy_face: Taky se sel dvakrat umejt, protože to s nim malem seklo.

V nemocnici jsme stravili 9 dni, Niky musel diky tomu tezkemu porodu na spoustu vysetreni a dokonce mel poporodni obrnu prave rucicky, která mu nastesti odeznívá, zustala mu lehka svalova hypotonie, která, doufam, také odezni, není plne kojeny, protože nemel tolik sily vytahnout pro sebe dostatek mlicka, kojim a k tomu mu pridavam Hipp.

Co je na tom vsem uplne nejzvlastnejsi je to, ze se doktori domnívají, ze Niky je mladší nez Sandra, ze je proste pocaty dele, ze je to hrozne malo pravdepodobne a neobvykle, ale vsechno tomu nasvědčuje…ale my vime, byl to tenkrat sileny tyden, ze se to mohlo stat
Sandulka strasne ji, je to otesanek a kolikrát nechapu, kam se to do ni vejde, kazde tri hodiny ji musim krmit, jinak by si snedla ruce a vsecko, co ma na sobe a na co ji dosahne pusinka, je to kočička krasna hodna mala a Nicolasek ji dozene, zejo, ze mam pravdu?

Nakonec musim napsat dva zážitky, kdyby me někdo videl, musel by se protrhnout smichy !!!

Jak jsem nemohla v porodnici na WC, dala mi sestřička po neuspesnych pokusech s lactulosou znovu Yal gel, stala jsem u prebalovaku, v ruce plinu a nesla ji do kose a jak jsem se k nemu ohnula, zabublalo to a prestoze byl zachod tri metry, nedobehla jsem…asi jsem jedna z mala, kdo muze tvrdit, ze si v zivote opravdu a doslova nadelal do bot, protože to je pravda
:grinning:
A ten druhy je z domu – dostala jsem Gutalax a pry jednu tabletku na noc tak jsem si ji vzala a myslela, ze to se mnou nic neudela, v noci jsem vstala a sla kojit Nikoho, zrovna tak hezky hamal, když to zabublalo (tady u nas v byte je ale zachod asi 20 metru od postele, takze jsem se s pricucnutym Nikym a staženými pulkami snazila dojit je bez uhony, coz se povedlo, ale vysledek v podobe kojici maminky sedici na zachode s vyvalenyma ocima byl asi hodne zajimavy
:grinning:

Kdo docetl az nakonec, dekuju.

Dekuju za všechny podrzene palecky a za všechny vzpominky a blahopřáni, verte mi, ze jste me v těhotenství strasne drzely a byly velkou oporou.
Zasloužíte si všechny do jedne obrovsky dik !!!!!
6. zář 2009 ve 20:24  • Odpověz
Arwenko: teeeda, fakt tě obdivuju, jak jsi to krásně zvládla!!!! Jsi šikulka!

U těch tvých záchodových příhod jsem se tak nahlas rozesmála, až jsem probudila Lucinku :grinning:
6. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz
Ahojda- jsmena skok (chápejte na vyprání :grinning: ) doma. :slight_smile:

Arwísku, kočičko, vítej doma! Hnedka jsem zkoukla fotečky - kráááásaaaa! A jak píše Ludva - Sandulka je na1. pohled krásná holčinka a Nikýsek kluk jak buk. :slight_smile:
Teda porod jsi zvládla na vyznamenání! :slight_smile: A Niky všechno dožene,neboj! Je prima, že mohl být Jarda u Tebe a podporoval,jak mohl. :slight_smile: Zážitky s vyprazdńováním,super. :grinning: Snad už to do budoucna půjde snás a malinko pomaleji. :slight_smile: :wink:
A víš, na co semoc těším? Na fotku celé rodiny. :wink:
Co babičky a dědeček? Už mláďátka viděli? A mamka asi bude pomáhat,viď? :slight_smile:

Bledulínku, taky vítej doma! :wink: Holka, co zas ten žlučník? Necháš si ho odoperovat? Možná by to stálo za úvahu,když to zlobí opakovaně. Co kdyby Tě to (nedejbože) chytlo, když budeš sama doma s dětičkama?
"Bouravý pán" je kabrňák! To se jen tak nevidí. :astonished: A vidíš, došlo na má slova - všechno zlé je k něčemu dobré - máte bezpečnější větší auto, takové krásné odškodné (které serozhodněneztratí,že? :slight_smile: :wink: a kdo ví, možná nakonec i nového kamaráda,ne? :wink:
Tak Honza si pojede odpočnout a načerpat nové síly do Rakous? Tak ať těch sil načerpá pro vás pro oba. :slight_smile: :wink:

Ludvi, tak už se zítra velký děti konečně dočkají a poběží do školičky? A Tobě začne jezdící maraton,co? :frowning2: Hele, nezvládli by to busem? Terda je už dost velká, aby je odvedla, ne?
A abys nebyla v tom špinavém prádle sama, tak mně dneska poběží pračka asi celou noc. Mám tu na 5várek. :rolling_eyes: 2x plíny, 1x Vítkův zbytek a světlý a tmavý naše. :confused:

Claudi, tak školní odloučení jste vydrželi, to jste šikulíni a babi si s taťkou asi pořádně Pepínka užili, že. :slight_smile: Co zadínka, je to už lepší? :wink:
My čajík taky nedáváme. MUDra povídala,že stačí mlíčko,tak stačí mlíčko. :slight_smile:

Iluš, teda Lůca je kočka veliká!!! A přeji rychlou a bezproblémovou adaptaci doma. :slight_smile: :wink:

Leninko, teda ten váš klučík vypadá v 6ti týdnech jako naše Skřítě ve 2,5měsících. :grinning: A to bylo pořád strachu,jakej je malinkej a jak to nedožene. :grinning: :grinning: Je kouzelnej. :wink:
K přetahování: Já teda nevím, jestli se to dá považovat za přetahování, ale já při mytí bimbulínka jakoby stáhnu,jak to předkožka dovolí a vymyju z poza ní ten mázek ("smegma" jak mě těď poučil manžel :slight_smile: ). Nejdřív to šlo jen malilinko a teď už to jde bez odporu i víc. Násilím to nikam nervu, ale malounko stahuju. :wink:

Ježkovi, já už si víc nepamatuju,na co jsem chtěla reagovat. :sweat_smile: :frowning2:

Víkend byl poněkud náročnější,ale jinak v pohodě. :grinning:
Páteční cestu do Pic jsem prospala (asi po 3 za ty 3 roky,co tam jezdíme), což jsme ocenila vnoci ,kdy byl Víťuš po 2,5h vzhůru. V sobotu jsme se stavili na čaj na chalupě za našima - Víťa to celé pro změnu prospal :sweat_smile: - a pak jsem byli na té svatbě. Já pochopitelně řvala hned, jak jsem prvně viděla nevěstu (hrozitananánsky jí to slušelo) a probulela jsemi celý obřad. :sweat_smile: Vítek obřad pros-p-r-al (kamarád očuchával svoji roční holčinku,zda není pokaděná náhodou ona - stáli vedle nás :grinning: ) a zbytek odpoledne taky,takže jsem se domů vraceli až kolem půl 7h a krásně si to užili. :slight_smile: :dizzy_face:
Doma jsme napustili velkou vanu a já si do ní vzala Víťulíka. :slight_smile: Kdybyste ho,holky,viděly! On si to tááák užíval! :dizzy_face: Plaval, cákal, tlemil se a výskal na celý kolo. :dizzy_face: :dizzy_face: Ráchal se snad 20minut a vůbec se mu nechtělo ven. :grinning: A při krmení po koupání během 5ti minut spal. :slight_smile:
Ovšem v noci byl zas 2x vzhůru a od 6h už nezamhouřil oka po celý dopoledne (krom cca 30ti min). Takže jsme v 13h dali prsíčko, v 13:30 usnul a probudil se v 19:10h !!! Je to takovej náš malej preVítek. :grinning: Jsem zvědavá na tu noc. :sweat_smile:

Jinka autíčko jezdí báječně a coje celkem prča, tak jízda s tempomatem - jak to samo zrychluje a tak. :grinning:

Nu,jdu dátdalší várku do pračky a zalést na chvíli do duchýnek. Takže dobrou noc a krásné sny celému Letníkovu!
6. zář 2009 ve 21:55  • Odpověz
Dobré pondělní ráno. :slight_smile:

Tak Vítek dle očekávání v noci 2x vstával na baštu (doufám, že se mu režim co nejdřív otočí zase zpět), ale naštěstí se to krylo s výměnou prádla v pračce, tak to bylo aspoň při jednom. :slight_smile:
Jinak plínky jsou už vyžehlený a jdu na bábovku. :confused: A po ní pak sekanou - ať máme co s sebou.

Chtěla jsem se zeptat,zda mají vaše zlatíčka taky pořád tak studený ruce. Dneska jsem dokonce dala Vítkovi v noci rukavičky. :sweat_smile:
7. zář 2009 v 08:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.