• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Arwi: tak koukám, že Sandy je celá moje Lucinka :grinning: taky je chovací. I když je napapaná a přebalená, tak brečí, protože chce chovat. Po narození, jak jsem s ní byla sama doma, tak jsem ji nechala chvilku vybrečet a ona si pak zvykla být v postýlce sama a nemusela jsem tak často chovat (chce to pevný nervy), ale teď jak jsme byli celé léto u našich, tak tam si jí babička opět rozmazlila a naučila na chování, že jsem teď jak na začátu a musíme pořád chovat. A vyřvat moc už nepomáhá, protože už nabere velké obrátky a vždycky zrudne jak moc se vzteká a řve, tak to nevydržím a začnu chovat.
8. zář 2009 v 11:18  • Odpověz
autor
andulku už jsem bohužel nezastihla,snad si rodinka svou dovču užije :slight_smile:

Deni- koukám,že vaším má krásný spací režim- jak píšeš,že v 19 se nají a v 5 se budí :slight_smile: to je fakt super :slight_smile: jak jste dopadli na 3m kontrole? co míry a váhy ?
s tím mým žlučníkem-no já bych radši zatím na operaci nešla-přeci je kojím a kdoví zda by to kvůli tomu neksončilo..držím žlučníkovou dietu a uvidíme,ráda bych vydržela s operací až do doby,kdy adámek nebude plně kojený a ještě líp až bude chodit a já bych ho nemusela zdvihat ...no uvidíme jak to bude potřeba..za popis průběhu díky :slight_smile: je jasný,že by musel manžílek být se mnou doma...no tak snad mě to nepřepadne akutně....
jo,někde kdesi daleko v diskuzi jsem zahlídla e máte nové autí? nebo se pletu? jaké máte? a jak slouží?
8. zář 2009 v 11:36  • Odpověz
autor
iluško-tak lucinka je taky chovací? já ten pláč taky nějak nevydržím..ani u toma jsem ho nevydržela...ale snad jim to nejvích chovací období za chvilkinku skončí :slight_smile:
takže lucinka zvládla dvojitý nápor očkováním dobře? to je super...koukám,že ti taky hezky spinká-až do 5-to fakt můžu jen závidět :sweat_smile:
jak píšeš,že je největší-ono se to může potom pěkně změnit časem :slight_smile: a je lepší,že hezky roste,než kdyby ses stresovala,že přibírá moc málo.. :wink: ale nám se asi adámek taky na zimu nevejde do korby ... :wink: :confused: :sweat_smile: ..já to vidím na sporták,naštěstí se dá sklopit do úplné rodiny-dám mu tam fusak a pod něj asi ještě kůži z beránka co mi zbyla po tomovi

dovču u rodičů jste si taky pěkně prodloužili..co vaši na lucinku? lucinka je první vnoučátko?
8. zář 2009 v 11:44  • Odpověz
autor
klárko,taky tě moc zdravím:slight_smile: jak se vede ondráškovi?
co ty šupinky? už to máte dobrý? nám se to ani nerozjelo tolik,hned jsem použila tu mastičku ondřejovku,jak radila iluška a docela hned bylo po šupinkách... :slight_smile:
8. zář 2009 v 11:59  • Odpověz
autor
claudi-teda pepínek vám roste jako z vody-teda spíš jako ze smetany :slight_smile: kojíš mlíkem nebo smetánkou? :grinning: no já musím být ticho,adámek taky nevypadá,že by strádal,asi taky tvořím smetánečku :slight_smile: :wink: :grinning:
jak to dopadlo v té škole,jak hlídala tchýnka? všechno v pohodě? možná jsi to tu už psala a já to přehlídla,tak se kdyžtak omlouvám :slight_smile:
8. zář 2009 ve 12:01  • Odpověz
autor
ludvi- teda tvoje mudra je fakt ůsuper" -že se ti plete do vojtovky-kašli na ní a řid se rehabkou nebo neuroložkou...koukám,že ti pořád dává "sodu"- nejdřív že nepřibíráte,ted tohle....koukám,že si vždy najde něco,na čem maminky zpražit :stuck_out_tongue_closed_eyes: co dětičky ve škole? v pohodě? a jak to jde ted,když jsi přes den s matějdou sama? je to lepší co se režimu týče?
8. zář 2009 ve 12:03  • Odpověz
autor
sis- co anžeka? a co křtiny? jak dopadly? (nebo se teprve chystají?)
holky a co rituška? byla tu nebo ne? nějak jsem se s ní dlooouho neviděla,ale je fakt,že njá jsem tu ted taky hcvíli nebyla....
8. zář 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
leni-jak to vůbec máte s petrem? přijede někdy na dovču k vám? a jak často jste v kontaktu? už se asi na malýho musí moc těšit..kdy se ti definitivně vrací? hele a co valstně ty vaše zásnuby? bude svatbička až se vrátí? :slight_smile:
8. zář 2009 ve 12:10  • Odpověz
autor
tak jsem holky všem shlídla albíčka :slight_smile: všem musím říct,že máte krásné dětičky :slight_smile: u některých podobu poznám,ale u mnoha spíš ne :slight_smile: ale jsou všechny moc krásné a určitě víc a víc porostou do krásy a budou dělat maminkám i tatínkům radost :slight_smile:

u nás nic nového...stále chováme a stále kojíme-mám pocit,že snad pořád :slight_smile: ale občas si dokáže dát pauzu...v noci spí tak,že do půlnoci spí a pak se budí po dvou hodinách,někdy i po hodině a půl...no jo no,co se dá dělat :wink:

tomík jinak brášku bere-to jsem moc ráda...taky začal chodit na záchod -ne na nočník a ne na záchod s dětským prkýnkem-prostě jen na záchod.sedí tam,drží se okrajů,zadek zabořený v míse a ještě mě vyhání,že prý Tom sám :grinning: :grinning:

no a já jsem včera znásilnila orbitreka,byla jsem na něm hodinu-tak jsem sama na sebe zvědavá,jak dlouho mi to moje snažení vydrží... :wink:
v sobotu opět na týden zmizíme z prahy,ale tentokrát tu tatínka necháme....:slight_smile:
8. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
Teeeda, bledulko, ty ses rozepsala :grinning: :wink: , ale to je dobře, nějak to tu poslední dobou vázne. každá se teď věnujeme miminku a jsme víc venku než na netu :wink:

no doktorka taky říkala, že se jí to přibírání na váze za chvilku zabrzdí. Že předčasně narozená miminka prý víc přibírají (dohánějí to) a kor když jsou plně kojená.
jojo, s tím očkováním to bylo v pohodě. Večer byla sice trošku mrzutá a plakala, ale pak usnula a do rána byl klid. Čekala jsem silný řev a vysoké horečky a ono nic :wink:

Naši jsou z Lucinky celí nadšení a už se jim po ní stýská :wink: nějak si na ní navykli. Lucinka je jejich třetí vnoučátko. Mám ještě staršího bráchu a ségru. Nejmladší jsem já, o rok starší mám ségru a o další rok bráchu. A taky miminka máme po roce, brácha má holčičku (rok 2007), ségra má chlapečka (rok 2008), já mám holčičku (rok 2009) a brácha nám teď oznámil, že jsou znovu těhotní, takže kolečko se znovu opakuje, příští rok bude další miminko :wink:
8. zář 2009 ve 12:36  • Odpověz
autor
teda te koník je nějaký rozhozený ...a smajlíci jsou v tahu...doufám,že se mi podaří to dobře odeslat a že se to pak dá nějak dopořádku..:slight_smile:

Iluško-teda tak to je bomba,jak s tvým bratrem a sestrou pěkně jedete po roce s dětičkama..:slight_smile:hele,vaši měli tři děti po roce? ty brdo,to musel být zápřah..

s tím očkováním-doufám,že i u nás proběhne dobře..jdeme tam zrovna v odbě,kdy bude Honza asi v rakousku a tak doufm,že nenastane nic takovýho co by se nedalo zvládnout s dvěma dětmi...
lucinka ale opravdu nevypadá,že se narodila dřív-ono i při narození měla docela hezkou váhu na to že se narodila dřív :slight_smile:

hele,taky vám někomu zlobí koník? to je fakt divný-já se ted nevyznám v tom textu...
8. zář 2009 v 15:19  • Odpověz
autor
tak a už to běží pěkně :slight_smile:

holky,jak jsem procázela vaše albíčka,tak jsem dostala takový malý nápad..

doufám,že nevadí-ale zkopírovala jsem z každého albíčka nějakou fotku miminka a dala do jednoho albíčka :slight_smile: a jestlipak navzájem uhodneme,komu které miminko patří :slight_smile:
albíčko je zde :slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=454535&vReferer=
8. zář 2009 v 16:08  • Odpověz
bledul ahojky

si vynahrazuješ absenci, co :grinning: :grinning: :grinning: moc ráda tě "vidím"

albíčko je super nápad,ale poznám jen to své zlatíčko :wink: to zatím stačí hihihi :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak jsi teda dobrá s tím cvičením, taky bych měla začít něco dělat, ale nějak se k tomu nemůžu donutit :confounded: :angry: :angry: :angry:

já hlásím, že jsme snad zvítězila nad Ondrovým věčným blinkáním, koupila jsem k Nutrilonu ještě zahušťovač Nutriton a blindnění je pryč huráááááááááááááááááááááááá
8. zář 2009 v 16:23  • Odpověz
jé, to je dobrý nápad Bledul s tím kvízem :grinning: ale musím na to mrknout až večer v klidu doma...Pepíno usnul venku v lehátku, tak ho tu strážím, přinesla jsem si noťas, ale děsně se mi leskne monitor a vidím skoro prd, takže bych nepoznala asi fotku ani toho svého mimi... Ale už se těším, až budu tipovat čí je kdo miláček :slight_smile:
8. zář 2009 v 16:44  • Odpověz
bledulko: taky se divím, jak nás všechny zvládali mít takhle po roce. já si nedokážu představit, že bych vychovávala najednou svoji Lucinku, ségřinýho Kubíka a bráchovu Terezku, to by mě asi brzy odvezli na psychinu! :grinning:

klarko: to je super, že už ondrášek neblinká! :slight_smile:

bledulko: bezva nápad s tím albíčkem našich miminek. Poznám tak polovinu :wink:
8. zář 2009 v 18:09  • Odpověz
iluš - tak to jsi dobrá jestli poznáš půlku miminek.... :wink:

já docela tápu.... své dítě jsem poznala, takže jeden bod získám určitě :grinning: No a pak už spíš doměnky...
Mimi číslo 1 tipuju na Ondráška od janči /tam vidím podobu/, pak mimi číslo 3 a 8 to budou arwenina dvojčátka, mimi 4 bude asi rituščin Maty /ten měl takové háro/,mimi číslo 5 je slečna tak že by Lucinka? No a jinak jsem total v koncích....
Takže prosím Bledul, až si třeba i ostatní maminy tipnou, aby jsi napsala kdo je kdo....
A zároveň se omlouvám všem nepoznaným mimískům a taky těm které jsem třeba zaměnila...Jsem hrozná teta z Letníkova :grinning:
8. zář 2009 ve 20:25  • Odpověz
Claudi, docela jsi se trefila, tedy až na moji Lucinku :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Lucinka je šestka :wink:
8. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz
:grinning: nevidíš pindíka a myslíš hned na Lucinku, vi´d :wink:

pětka je Anežka od Sister.

Ale nějak nevím nemůžu určit 2 a 12
8. zář 2009 ve 20:58  • Odpověz
autor
pěkný večer :slight_smile:

klárko,tak to je super,že ti ondrášek neblindí :slight_smile: on ti blindil jen nutrilon,že?
mě adam občas hodí velkou šavli po kojení a tak řeším,zda snese umělé- mám zítra nějakou akci a hlídá tatínek a moc toho nejde odsát,takže budeme muset načnout ten nutrilon pokud bude mít hlad než přijdu ..snad ho celý nevyhodí...

iluš- no mě by taky asi odvezli-stačí mi to takhle po dvou letech dvě dětičky a někdy nevím kde mi hlaca stojí-zvlášt když tomík něco "nutně chce a musím u toho být a přitom tom zdržuje slovy "tom sám" takže když se někam chystám,tak s vééélikým předstihem :sweat_smile:

claudi :slight_smile: tak já ti výsledek pošlu do Ip,jo?
8. zář 2009 ve 20:58  • Odpověz
jé, tak to bylo ale těsně vedle :wink: Takže mimi číslo pět by mohla být Anežka od Sis? A Lucince posílám omluvu a pohlazení na čelíčko :slight_smile:
8. zář 2009 ve 20:59  • Odpověz
autor
iluš-tak to jsi dobrá,vypadá to,že jsi odhadla skoro všechna miminka ...
8. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz
a kdo je tedy ta dvojka a dvanáctka? nenapínej :wink:
8. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz
autor
iluš- dvojka je Terinka od Luccky a 12 je Samík od Unky :slight_smile:
8. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz
pěkné ráno a hned potřebuji radu :sweat_smile: :confused:

malej je už asi třetí den opruzelej, na na zadečku, ale v levém třísle a trochu na pytlíkovi
nemyslím si, že bych ho málo přebalovalo, mažu rybilkou, jen na zadečku. Včera sem začala mazat postižené místo bepanthenem, zatím se to nelepší, myslím, že ani nehorší. Co můžu udělat, abych se toho Ondra zbavil, mám namazat genciánkou???? někde na netu jsem četla, že jo. A za jak dlouho mám dojít k dr., kdyby se to nelepšilo nebo naopak horšilo???? předem díky za reakce :wink:
9. zář 2009 v 09:39  • Odpověz
Ahojte vsem maminkam a miminkum z letnikova :slight_smile:

Klari ja bych to genciankou nemazala, pokud to mate jenom zarudnuty tak k dotorce nemusis, ja bych sla az pokud by se ti delaly puchyre. Me dala doktorka na opruzeniny framykoin masticku tak to zkus.

Arwi popis porodu uzasny a obdivuju te jak jsi to zvladla. zVladas to i ted, ja si nedokazu predstavit ze bych mela doma miminka dve. K tomu kojeni ja obcas Anezku taky kojim na dvakrat, musi si mezi papanim odrihnout aby si udelala misto.

Iluss Lucinka krasne pribira uz to je velka holka :slight_smile:

Bledulko vitej doma, koukam ze dohanis absenci na konikovi :grinning: Tomik je sikula ze uz chodi sam na zachod :slight_smile: Drzim pesti se zlucnikem at te uz nezlobia da pokoj nez prestanes kojit. Taky bych mela strach kdybych sla na operaci ze ztratim mliko.
Jinak ten kviz s miminkama je super :slight_smile: Ja sempoznala moji Anezku a pak Nikyho a Sandy, Jinak jsem uplne stracena zbytek jenom typuju.

Andulku uz sem nestihla,ale uzijte si dovcu :slight_smile:

Claudi jak zvladas skolu? Ja te obdivuju do skoly bych uz nesla. Ale hlavne ze se skolou zvladate krmeni.
9. zář 2009 v 09:56  • Odpověz
My jsme byli vcera na proplachu slznyho kanalku na pravym oku a dneska jdeme zase. Doufam ze uz to bude dobry a konecne nam prestane tyct z ocka.

V nedeli jsme meli krtiny takze uz mame doma maleho andilka :slight_smile: Dam sem par fotecek. Dostali jsme dvoje nausnicky a taky pismenko A na retizku. Nakonec se nam sesla cela rodina i kdyz nekteri rikali ze nemuzou tak jsem byla rada.

Anezku uz asi 14 dni pozoruje hracky takze jsem objednala kolotoc nad postylku a vcera nam prisel, je z neho uplne paf a to jsem ho jeste nezapla, musim koupit baterky. Paseme krasne konicky, uz se opira o rucicky a strka si nozky pod sebe. Na boky se jeste neotacime, ale to prijde :slight_smile:

Bledulko chtela jsem se te zeptat. Me uz asi 14 dni sumi v uchu, byla jsem na usnim a nic tam nemam a sluch mam taky v poradku dokonce suprovej. Tak me rekl doktor ze to muze byt od krcni patere a nebo od stitne zlazy. Mam si pry zajit bud na ortopedii nebo na neurologii. Kam bys sla spis na tu ortopedii?
9. zář 2009 v 10:05  • Odpověz
Jinak musim se pochlubit, konecne nam prisla po dvou letech splaceni sada hrncu zepter :grinning:
9. zář 2009 v 10:07  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

klárko, mě na opruzeniny,když je jednou měl Tomík docela dobře zabrala mastička SUDOCREM-to je antiseptický krém,který se může používat i na drobné popáleniny,omrzlinky či malé poranění... asi 6cm nádobka stojí ale přes 100.- mám tu i malý vzorek od ní,ale nevím jak bych ti ho rychle dodala..jedině,že by se ti u mě stavil manžel..a nebo zkusit poprosit v lékárně o vzorek-mě ho jednou dali k velkému balení zdarma
ale každé mamině se asi na opruzeniny osvědčilo něco jinýho

jinak hlavně klárko větrat...nech ondráška bez plínky jen na dece at k tomu jde vzduch..naštěstí je teplo,takže opravdu ho nechat navolno bych radila

jakmile bys měla pocit,že tam má nějakou infekci,tak k doktorce ...jinak i kus na čas dát do jednorázovky látkovou plínu,kůžičku mu může dráždit i ta chemikálie,kterou jsou ty jednorázovky napuštěné...víc neporadím asi...
9. zář 2009 v 11:17  • Odpověz
autor
ahoj sis :slight_smile:
koukala jsem na ty fotečky jak jsi na ně dávala odkaz :slight_smile: anežka je krásná holčička :slight_smile:

jejda,anežka musela na proplach slznýho kanálku? chuděrka malá,...tak snad už to bude mít za sebou a nebude se to muset opakovat...masírujete i kanálek?

hrnce po dvou letech? ježiš,to by mě teda nebavilo čekat dva roky na hrnce...to jako je takhle normální průběh nákupu a nebo nějaká chyba někde? to jsem ještě neslyšela... :confused:

šum v uších- no holka nevím...
myslím,že by to mohlo být i od tlaku..
jinak mě v těhu zléhalo v uších a dr.koucký mi řekl,že to je vlivem hormonů..
jinak bych ale zkusila nejdřív ortopedii než neurolku-jetsli tam je někde problém...ale jinak jako nevím :confused:
hele,ale ty taky stonáš se štítnou žlázou,že? byla jsi po porodu na kontrole? na odběrech?
9. zář 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
takjsem sis zkoukla hnedka fotečky-dokud mám čas :wink: :sweat_smile: a moc vám to tam rodinko sluší :slight_smile: ta fotka jak jsi tam sama s anežkou zblízka je moc pěkná :slight_smile: anežka má ještě nějaké jiné jméno? nebo je křtěná Anežka? ten dortík je krásný a moc moc lákavý :slight_smile: hned bych si kousek dala :slight_smile: ale vzhledem k tomu,že se snažím zhubnout,tak si pochutnám jen takhle virtuálně :sweat_smile: :dizzy_face: :wink: a propo..dnes jdu cvičit :wink: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. zář 2009 v 11:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.