• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
jelikož bydlíme v domečku, tak mám přislíbenou prádelnu s místnosti, kterou používáme zatím jako skladiště :grinning:
11. zář 2009 v 16:18  • Odpověz
Arvenko vidím že máš kočárek Dorjan já také sice máme jen jednoho mrňouska ale i tak je to překrásný kočár :grinning:
11. zář 2009 v 16:22  • Odpověz
Claudi, tak to jsme na to se sušákem stejně. Jen já mám dva a momentálně v obýváku. Ale ladí nám barevně ke koberci :grinning: .
Tak co perníček, povedl se?
11. zář 2009 ve 22:09  • Odpověz
Chtěla jsem po mé mudr recept na ty šupinky ve vlasek a tvrdila mi, že pomůže jen slunečnicový nebo olivový olej.
Se slovy : on to má málo, některé děti je mají rozlezlé i po obličeji. Tak asi budeme čekat až se nám to rozleze :angry: .
Bane zkusím to tím olejíčkem, u velkých dětí opravdu nic jiného nebylo a taky jsou bez nich....

Chtěla jsem se zeptat, mažete mimísky po koupání olejíčkem?
Mazala jsem Terku a má krásnou broskvičkovou pleť. Jendu jsem nemazala a je dost vysušený. Matěje prostě mažu obden. Zlatá strední cesta :grinning: .

Dneska jsem se dozvěděla, že moje bývalá sousedka čeká páté dítko. Tak to jsme úplní břídilové :grinning: :grinning: :grinning: .

Andulko, už používáš ty kapičky?
Docela o nich uvažuju, když se k nám blíží ta pandémie. Pokusím se donutit autora aby se nechal naočkovat na chřipku, aby nám něco nepřitáhl domů. Kamarádce doporučila doktorka naočkovat i velký děcka. Tak nevím. Nechci plašit.
Andulko, to ty máš tchýňku na hygieně? Nebo Bledulka?
11. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz
Tak z toho kvízu poznám jen Ondráška od Janči a Klárky, Skřítka Vítka, vlasatého Matýska od Ritušky, možná malého Adámka a nastopro buřtoto Pepína. A sámo Arwenčiny dvojčátka. Ostatním maminkám i miminkům se mooooc omlouvám.
11. zář 2009 ve 22:37  • Odpověz
Ahoda,
tak jsem vás konečně dočetla- ufff! :slight_smile:

Reakce vezmu " zkrátka"neb si to všechno nejsem schopná momentálně zapamatovat. :sweat_smile:
- Všechna miminka moc chválím za krásné míry a prospívání! :slight_smile:
- Mrňouskům s nemocnýma očičkama přeju brzké uzdravení a nebolestivé zážitky. :wink:
- Vašíkovi je už doufám po očkování dobře a Lucka si zaslouží nějakou dobrotu do prsíčka za odměnu, že to taaak krásně zvládla. :slight_smile: :wink: Snad na tom budou zbylá Letňátka stejně jako Lucinka. :slight_smile:
- Klárko, já jsem Vítkovi zadeček genciánkou mazala, až když tam měl puchýřky - to jsem nepoužívala Bepanten, ale jen "sušila" tou genzianou. Bepanten jsem dávala až pak. A Víťu nechávám alespoň ednou za den připřebalování na nepromokavý podložce aspoň 10-20min snahatým bimbulkou,aby seodvětral. :slight_smile: Hrozně se mu to líbí (Vítkovi i jeho bimbulovi :grinning: )
- Leni, a poslali vám dáreček a medajly domů? Kamarádka takynebyla ná VO a přinesli jí to domů. :slight_smile: Jéé, tatínek vám za pár dní přijede! To je bájo!!! A jak píší holky, do ledna to uteče a budete mít ta´tku už doma. :slight_smile: A že Petrovi přejem všechno nejlepší. :slight_smile: :wink:
- Sis, gratuluji Anežce ke křtu. :slight_smile:
- LUdvi, doufám, že Jukrajinci moc nezlobí a budete mít doma klid.
- Bledul, téda, velká pochvala za cvičení! :slight_smile: Jéé, Tomášek už chodí sám na velký záchod? To ješikulka! A neboj, nehody začnou postupněubývat. :wink:
- Arwi, broučku, jsi silná šikovná ženská a všechno zvládneš! Však si příští týden"odpočneš", až bude Daník u taťky. A kočárek a hlavně miminka jsou nádherná! :dizzy_face:

Tak tohle jsem napsala včera kolem poledne a teď jsem si všimla, že jsem to neposlala. :sweat_smile:
12. zář 2009 v 08:31  • Odpověz
autor
ahoj letníkovu :wink: :slight_smile:

kočky,loučím se s vámi..včera jsem už nestíhala odepsat,jen jsem si vás honem dočetla. za chvíli vyrážíme k mým rodičům a zítra se hned přesuneme k honzovým rodičům a budeme tam týden.... možná se tu ukážu,možná ne-podle toho jak to půjde....mějte se zatím moc hezky a at jste i s miminkama zdravé :slight_smile:
budu se na vás těšit :sweat_smile: :slight_smile:
12. zář 2009 v 08:39  • Odpověz
Takže ještě jednou ahoj při sobotě. :slight_smile:

Klárko, ať sušička dobře a dlouho slouží! :slight_smile: :wink:

Claudi, tu na ovoce bych si taky ráda pořídila -sušila bych jak napapu tak na koukání. :slight_smile:

Ludvi, jj moje tchýňka je v očkovacím centru. Hele, my jsme proti chřipce očkovaní všichni každý rok (já teda loni ne,páč už jsme byla těhu a letos nevím, zda do toho půjdu,asi radši ne). Zeptám se Ti mamky, jak se na to dívá, ale myslím,že Ti řekne, že očkovat ano - obzvlášť (si myslím) Jendu.

Holčinky, hroooozně se mi nechce, ale musím si jít umýt vlasy, tak zatím.
12. zář 2009 v 08:42  • Odpověz
BLeduli, užijte si to!

:wink:
12. zář 2009 v 08:44  • Odpověz
tak jsme připravený na odjezd na chatu za tchánovcema jen to počasí stojí z prd :angry:
12. zář 2009 v 09:55  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

andul - když se necháš ostříhat dohola, tak si vlasy nebudeš muset mýt, jen si špekem nablejskáš plešku :grinning: :grinning:

ludvi - perník se povedl, dnešní návštěva ho taky baštila, takže už je jen pár posledních kousků... Ta tvoje mudra :unamused: co slovo to perla, se mi zdá... no, ale myslím, že když budeš hlavičku Matějíčkovi mazat třeba jen olejíčkem po koupání, tak to taky bude mít efekt, pak jdou ty šupinatky dolů dobře, když se promastí... Jo a já Pepulína olejuji každý den po koupání, on to má hrozně rád, vždycky se u toho protahuje a prsí se na mě... :grinning:

bledul - tak šťastné cestování a v pořádku se nám zase vraťte :slight_smile:

čekám až se mladík vzbudí, abych ho mohla vykoupat...si klidně usne v době koupání, no nevím jak si to jako představuje :grinning: Jsem dnes jak praštěná pytlem, přitom noc byla docela v poho, tak nevím, asi stařecká únava na mě sedla...Taky na mě číhá zákeřná hromada prádla na žehlení, ale jsem statečná a dělám, že jí nevidím :grinning: :wink:
12. zář 2009 v 18:51  • Odpověz
Andulko, děkuju ti jestli se tchýňky zeptáš.
Terka by měla jít na očk na TBC a po tom se nesmí 3 měsíce očkovat nic.
Takže se chci rozhodnout jestli chřipku nebo ne.
Možná se poradím s naší imunoložkou, je taková rozumná, ale teď je bohužel v lázních a na dovolené. A pak u ní bude děsně lidí. Budu vděčná za další názor.
Naše dětská mudr je poněkud zvláštní..... Asi nenápadně přejdu k její kolegyni :grinning: :grinning: :grinning: .

Claudi, nejraději bych řešila prádlo jako Návštěvnici. Jenže kdo by pořád kupoval nové, že. Shopingovaní mě jaksi nebere a děti se při slovech : jdeme koupit... - hroutí. Přitom kdykoliv jedu do supermarketu je tam plno maminek s kačárkama jako na promenádě. To mi hlava nebere. Asi jsem z jiný planety :frowning2: .
Možná, že teď strávím pár týdnu v supermarketu, pokud bude pršet a doma budou řádit úkáčka...
12. zář 2009 ve 22:11  • Odpověz
ani noha dneska? :confused:
13. zář 2009 ve 21:23  • Odpověz
Claudi, taky jsem přes den koukala a když tunikdo nebyl, rozhodla jsme se napsat až večer.

Ludvi, ptala jsem se nato očkování a mamka říkala, že by velkým dětem naočkovala "prevenar 23" a Matějdu by taky dala očkovat. Jen ještě neumí říct, zda prevenarem nebo sinfoflixem (nebo jak seto jmenuje :grinning: ). 1.-3. října jede na nějaký kongres, tak slíbila, že to zkonzultuje s kolegy a Vítka naočkujem až na začátku října.

Claudinko, s tím stříháním do hola, to asi ani nebude potřeba. Neb jsem včera po tom umytí vyčesala takovou kopici vlasů, že jestli to tak půjde dál,budu zachvilku plešatá. :frowning2: :cry:

Jinak my byli dneska s Tomem v kině! :dizzy_face: V kině 8min od domu dávali od 16h Harryho Pottera a Prince dvojí krve,tak jsem Víťulku nakrmila, dala ho babičce (tchýňce) do kočárku a vyrazili jsme. Bylo to fajn. :slight_smile: Ale byla jsem ráda, když jsem měla Ťuldu zase u sebe. :dizzy_face: :sunglasses:
13. zář 2009 ve 22:45  • Odpověz
ahojky

andul - tak mě taky padají vlasy o 106, a to mám krátký.... budu za chvíli Fantomasova sestra asi :grinning: Doufám, že se nám to brzy urovná a nebudou z nás plešatice :wink:
tý jo, jste si vyrazili za kulturou? já nebyla v kině ani nepamatuju...

ludvi - nejsi z jiný planety, já taky nemusím nákupní centra a už vůbec ne nakupování pojímat jako zábavu ...

tatík nám šel dneska ještě do práce, od zítřka má dovču...Původní plán byl jet na pár dní někam do penzionku, ale nakonec jsme zvolili variantu číslo dvě, a zůstaneme na základně /doma/ a když bude pěkně tak pojedeme na nějaké výlety jen přes den a večer zae šupky dupky domů... Zítra se chystáme do Liberce, drahý si tam chce objednat čtyřkolku /trochu se nám zbláznil :grinning: / a pak do ZOO...jůůůů, to se těším na zvířátka, tak doufám, že bude hezky a nebude lejt...
14. zář 2009 v 10:53  • Odpověz
Kocinky, ahojky, rychle jsem pridala do albicka nejake fotecky.
Niky ma zacpu jako maminka, vydava zvuky jak Jursky park a jeste nahlas chrupe.....budem s tim muset k doktorce. Sandy se neutesene cpe a vcera jsme najeli na dudliky, zklidneni je zretelne
14. zář 2009 v 11:11  • Odpověz
tak já myslela, že nebudu moc dočíst, a tady je pusto prázdno :confused: :confused:
víkend byl fajn, krom tchánovců jsme ještě navštívili moje rodiče i manželovi prarodiče, všichni jsou z Ondráška na kaši :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
jen ta noc nestála za nic, malej se hodně budil furt jsme papali (nepapali) asi mu nesedla změna prostředí. :unamused:
14. zář 2009 v 11:15  • Odpověz
arwi - hezké fotky, a jak babča krásně chová vnoučátka...určitě je z nich celá poprďánkovaná, co? :slight_smile: Koukám, že máš docela dlouhé nehtíky, to máš svoje nebo umělé? A jak to s nima zvládáš? Já prostě co je Pepča na světě, tak musím udržovat nehtíky jen krátké, páč bych s dlouhejma nezapnula asi ani bodýčko... Obdivuju všechny maminy s malými mimi co mají dlouhé drápky... Tak snad až mládě povyroste, tak se budu moct k těm gelovkám vrátit.... A dudlík, to je zázračná věc, že? Už jsme se na něj taky jakž takž naučili a zaplať bůh za to...
14. zář 2009 ve 12:55  • Odpověz
Ahojky devcatka...

Arwenko jelikoz jsem ted na pocitaci jednou za uhersky rok :grinning: :grinning: Tak ti dodatecne moc moc gratuluji k dvojcatkum a musim rict ze jsi sikovna ze jsi to takhle zvladla :wink: :wink: .. Jinak miminka jsou krasna a moc vam to slusi!! Joa co se tyka s tvymi story ze zachodu tak ja mam zase problem ze kdyz uz to na me prijde tak tam prosedim skoro hodinu, protoze to zesebe nemuzu dostat, tak si radeji maleho vzdy dfam do kresilka a postavim si ho ke dverim to kdyby nahodou se zacal zlobit..

Bledulko tak ten pan je teda opravdu frajer ze takhle sam od sebe prisel a dal vam to odskodneni, to se totiz v tehle dobe uz nevidi!!

A co jinak u vas vsech noveho?

Matyasek uz skoro tri tydny zvatla jak o zavod, hlavicku uz taky drzi sam (obcas mu teda spadne) ale pani doktorka rika ze je moc moc sikovnej.. Jinak zacina si vyzadovat pozornost, protoze si rad povida.. Posledne jsem si ho musela dat ksobe kdyz jsem vesela pradlo, koukal na me z kresilka a jak jsem se ztratila z dohledu tak zacal poplakavat, ale to bylo jen jednou jinak je porad moc hodnej..
Jo a byli jsme na kyclich a jelikoz to nebylo uplne v poradku tak ame na 5 tydnu davat este dve lkatkove plinky na vic, aby mel nozicky od sebe..
Jiank tak nejak nic noveho, maliho stale tahaj jak kocku, teda spis u taty doma, jinak ani ne..

Jo je pravda ze Matyasek je tak moc siukovnej ze se naucil si cumlat palec a to je zase neco na me tak mu ho porad vytahuji a davam dudlik.. :grinning: :grinning:
14. zář 2009 v 16:19  • Odpověz
Jinak mi zacina byt doma v Praze smutno.. David je porad v praci a my jsme s Matym porad sami.. Kamardky co mam tak chodej do prace a tak ani nemame skym chodit na prochazky.. Ted jsme v Dymokurech u tchynky tak malej si lebedi cele odpoledne vnku v kocarku a spinka.. Zitra jedem domu a ve ctvrtek k me mamce..
14. zář 2009 v 16:22  • Odpověz
Klari: Lucinka, jak měla ty šupinky a stroupky na hlavičce, tak u toho taky plešatěla. Já jí to mazala Ondřejovkou, Lenienskou a myla šamponem Polyarem. po týdnu byla skoro plešatá, ale pak hned ty vlásky začly dorůstat a má je teď krásné.
14. zář 2009 ve 20:20  • Odpověz
Ludvi: já mažu Lucinku po každém koupání. Máme tady docela dost tvrdou vodu, tak aby nebyla vysušená. Nejdřív jsem jí mazala olejem Hipp a teď zkouším tělové mléko Hipp.

Andulko: s tím padáním vlasů to mám stejně. Vždycky se zhrozím, jaký chomáče vlasů mi vypadávají, když si myju hlavu. A manža furt nadává, že jsou kartáče u vysavače ucpaný mýma vlasama. Snad se to brzy srovná.

Jeee, taky bych šla na HP do kina. Jenže u mě je problém, že to máme celkem daleko, tak bych to časově na kojení nestihla. :unamused:
14. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz
Ahoj maminecky.

Ritusko, to je dot, ze jsi taky prisla, napadl me, ze kdyz budes v Pace u rodicu, mohly bychom se videt! Co Ty na to?

Holcinky, mam takovou strasne debilni otazku, vlastne dve:

1 - zvladate miminko v noci samy? Myslim tim, jestli mate nektera manzu, ktery taky vstane a neodejde vedle do pokoje, kdyz brecej :unamused: Jde jen o noc.....

2 - stalo se vam nektere, ze melo miminko zacpu a nekolik dni nemohlo kakat? Nikysek se vubec nemuze vykakat a pokud ano, ma to silene tuhy a dela mu to problemy, tlaci, rudne, boli ho to a ja nevim, co mu na to dat, vsude mi rikaji, ze na to pro takle maly miminko proste nic neni :frowning2:
15. zář 2009 v 08:29  • Odpověz
bré ráno

arwen přes noc jsem na to sama, i když musím říct, že mě taťka včera v noci zachránil, jelikož mě bolela hlava tak, že jsem se skoro pozvracela. Ale jinak vstávám sama
se zácpou neporadím, Ondra se sice taky kroutí, ale každý den se vykaká

zítra jedu do Prahy na kontrolu k mojí dr. tak doufám, že budu o.k., přemýšlím, že si nechám napsat antikoncepci, berete jí některá???? taky hodlám dojít na pracák a požádat o porodné. jsem moc ráda, že moje mamča na mě v Praze počká a absolvuje to s náma, jinak si to moc nedovedu představit.

iluss tak to jsem zvědavá jestli mu vlásky dorostou, j mažu olejem z DM drogerie, jsem s ním spokojená, musím ho kupit, už dochází. Jdu se umýt a vyrážím na nákup, musím koupit hlavně malého mlíčko, ode mě se mu už moc nechce :frowning2: :unamused: :angry: , tak nutrilon pěkně mizí :slight_smile: ale co hlavně, že mu chutná
15. zář 2009 v 10:01  • Odpověz
Ahojky maminky..

Arwenko co se tyka setkani, budu rada.. Urcite by jsme se mohli sejit.. A jak jsi psala ohledne toho vykakani tak moje kamaradka ma kamaradku a jeji prcek taky nemohl kakat. Nevim jak je to uplne u tech malinkych miminek, ale malemu delali nejake vysetreni strev a dostala rektalni tycinku a ta mu pomohla. Byt tebou tak zajdu k doktorovi a poradim se snim, protoze neni mozne aby maleho nechali se zacpou jen tak..
A co se tyka vztavani u nas pres noc, tak ja se vzbudim kdyz se malej budi a este nebreci, probudi me to jeho kruceni, jen ho nakjojim a on zase spinka dal.. Este se mi nestalo ze by v noci plakal, takze nevim.

Jinak mi mame uz skoro 14 dni vyrazku po obliceji, tak ho pry mam malo koupat a mame do koupele nejaky olejicek a nemam ho vubec myt mejdlem, jen pry vodou, ale uz se nam to lepsi, chudak je jak struhadlo..
15. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
Čauky holky,

Arwen, osobně neznám chlapa, který by vstával s miminkem :grinning: :grinning: :grinning:
Náš autor strká hlavu pod peřinu, vzdychá a ráno děsně málo vyspinkaný :angry: :angry: . A musí si lehnout o víkendu po O!!!!
Matějda kadí jednou max. dvakrát do týdne, taky u tuho děsně rudne a heká a má to načátku tužší. Možná by pomohly ty probiotický kapky, zkus se zeptat dokrorky. Nebo si nasaď probiotika sama, taky ti to pomůže :grinning: :grinning: . Ještě mě napadá Hylak, ten je děěěěsně kyselej, ale Jenda ho jako maličký mimino dlabal v pohodě.
A co miminečka, pláčou v noci hodně? Týjo, vůbec si to nedovedu představit.
Jinak s tou zácpou, jsem si teď vzpoměla co mi poradila ségra. Zkus pít meltu, vyčistíš se a ještě se po ní tvoří mlíko :grinning: :grinning: . Momentálně jí piju s 30% šlehačkoou (ňák došlo mlíko), jsem teda zvědavá jestli stihnu dojít na nákup :grinning: :grinning: . Ale je to docela dobrý :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
Klárko, držím pěsti u doktora.
Taky máme ucpaný vysavač chrounama, jen u nás to rozčiluje pouze mě :grinning: :grinning:

Jé Rituš, ty už jsi ve 48tt :grinning: :grinning: .
Máte se fajn? Co synovci, už nezlobí?
15. zář 2009 v 11:02  • Odpověz
Ahojky ludvo. To nejsou synovci, ale brachove. No uz je to loepsi,k ale stejne maleho porad tahaj jak kocku.. Je to jen otazka casu kdy je malej omrzi.. no ja jsem totiz slonice :grinning: :grinning: proto ten 48 tyden :grinning: :grinning:
15. zář 2009 v 11:05  • Odpověz
Taj uz ¨jsem to zmenila :grinning:
15. zář 2009 v 11:07  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

Arwenko: já v noci zvládám Lucinku úplně sama. Ona v noci vůbec nebrečí, když má hlad, tak se začne vrtět, tak mě to probudí a hned jí dám napapat. Pak si jen odříhne a jdeme znovu chrupkat. Tak ani pryč z ložnice nechodíme, protože jsme opravdu hodně potichu a manžu to vůbec neprobudí.
Občas bych tedy uvítala, kdyby se v noci probudil a vzal si jí třeba na odříhnutí. Hlavně z počátku, po porodu, když se malá v noci budila po dvou hodinách a já byla strašně utahaná, to pro mě bylo úmorný chodit v noci půl hodiny po pokoji a čekat, až si odříhne. Ale jelikož manža chodí do práce, tak jsem to po něm ani nechtěla.

Jo a s tím kakáním, Lucinka po porodu kakala snad pětkrát denně. Ale teď kaká tak jednou za 4 dny. Prý je to u kojených miminek úplně normální, nemusí kakat třeba týden. Ale myslím, že miminka krmená umělou výživou by snad měly kakat častěji. Ale nejsem si jistá. Zkus se zeptat doktorky.

Arwi: zkus mu třeba strčit do prdelky teploměr, většina miminek se po tom hned vykadí (a bacha, mají daleký dostřel, abys neměla strakatý tričko) :grinning: (znám z vlastní zkušenosti) :grinning: :grinning: :grinning:

Klari: já antikoncepci beru (AZALIA-pro kojící maminky), nerada bych znovu hned otěhotněla, na další mimi si chvilku ještě počkáme :wink:
Tak držím palečky, ať ti to u doktora dobře dopadne :wink:
Neboj, vlásky za chvilku dorostou :slight_smile:
15. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.