• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Sis: kup Anežce na tu rýmu Libenar. Jsou to kapičky do nosu v takových ampulkách. Každý si to chválí. I nám to celkem pomáhá.

Dneska jedeme do Prahy na Karlák na tu sondáž očních kanálků, tak nám držte palečky, ať u toho moc nebrečíme. Doufám teda, že nás odtamtud nepoženou pryč, když má malá rýmu. Aby jí to vůbec mohli propláchnout.
18. zář 2009 v 10:20  • Odpověz
Iluss, tak na ten Karlák raději zavolej. Je to tam všechno totiž propojený :grinning:

Tchýně, když mě viděla proběhla bytem :grinning: :grinning: . Chviličku mi tady počkala u Matýska, abych vyjela autem z garáže. Tak jsem ráda, kontejner už tam zase leží a jestli ho nedovezou přes víkend trčeli bychom zbytečně doma. Manža má firemní fábinku a do té se rozhodně nevejdeme.

Arwen, ono se zbytečně neříká : jedno dítě žádný dítě. Jenže na to člověk příjde až když má velkou smečku :grinning: :grinning:
A jedna moje kamarádka říkává dvě děti jsou málo a tři jsou moc. Ale neměnila bych ani na chvilku. Konečně mám pocit, že jsem jako rodina úplná.

Sis, taky rýmujete? To je tím počasíčkem.... Chvilku vedro, chvilku zima.
18. zář 2009 v 11:00  • Odpověz
Kocky, Libenar nam pomohl, Nikysek dostal dvakrat a nechrci a neblinka :slight_smile:
18. zář 2009 v 11:52  • Odpověz
Ahojky děvčátka ludva je to fakt co píšeš a můžu potvrdit já mám 7 bratrů a vždy bylo veselo a krásně doma a je doteď jak se sejdeme :grinning: Tři děti jsou prýma mě se to nepovedlo ale jsem šťastná že máme alespoň dvě i když věkový rozdíl veliký :grinning:
18. zář 2009 ve 12:14  • Odpověz
Ahoj kočky
18. zář 2009 v 17:26  • Odpověz
koukám, že tady vládne rýma :frowning2: Tak snad vás brzy přejde.

Arwen - ty už zase pracuješ? Ty jsi ale pěkně neposedná :slight_smile:

Ludvi - tedy opravdu to nemáš jednoduchý. Fakt nezávidím, že nemůžeš být pořádně ani doma. No snad to budou mít brzy hotovo.

Tak co iluss a arwenko - jak jste dopadli u doktorů?
18. zář 2009 v 17:46  • Odpověz
A jedna otázka pro andulku - aničko, trošku jsem začala uvažovat nad tím, že bych přešla na látkovky. Poradila bys mi z jakého obchodu je nejlepší nakupovat? Jednou si sem psala seznam, co sis všechno pořídila, nemáš odhad, kdy to asi tak bylo? Že bych se na to mrkla :wink:
18. zář 2009 v 17:50  • Odpověz
nazdárek :slight_smile:

to abych se tu dlouho nezdržovala, aby na mě ta rýma od vás neskočila taky :grinning: Jo, jo, začíná to řádit...nastává období rým, kašlů a chřipajzen :frowning2: :angry:

jdu si zamotat ruce do háčku a vlny :grinning: :grinning: chci zkusit Pepinovi umotat nějakou čapku, tak držte palec, ať výtvor dopadne dobře /upozorňuji, že háčkovat umím jen řetízek :grinning: :grinning:/

tak všem smrkajícím a odsávajícím přeji brzké vyhnání rýmy z těla a taky pěkný nadcházející víkend...
18. zář 2009 v 19:18  • Odpověz
Hezký večer :slight_smile:

tak jsme dnešní výlet do prahy celkem ustály :wink: Lucinka si chvilku pobrečela a bylo to. Nejhorší to asi bylo pro mě, protože jsem tam musela zůstat s ní a koukat na to. Nebylo to teda rozhodně nic příjemného. Ale už to má za sebou a doufám, že už jí to nebudou opakovat. Za měsíc se tam máme přijít ukázat, ale doktorka říkala, ať jí to pořád kapu kapičkama a masíruju a uvidíme, jestli bude potřeba znovu udělat ten výplach.
Takže tam to bylo v pohodě, ale teď večer to na ní nějak všechno dolehlo a je mrzutá a pláče.
18. zář 2009 ve 20:05  • Odpověz
čauky,
Iluss, tak snad už budete mít nadobro pokoj. Chuděrka malá.

Jé Claudi, u vás je taky smrkando?? Hlavně aby to nechytil Pepíno, jdete na Hexu v pondělí?
My jsme objednaný tuším na 30.9. Jsem docela ráda, těď frkáme celá rodina, teda kromě tatínka (ale až to na něho padne, tak to bude teprve mazec :grinning: :grinning: :grinning: ).

Tak co, Andulko, máš ofinku nebo berušku??

Josifku, 7 bratrů??? to je jako z nějaké pohádky :grinning: :grinning: :grinning: . Žehlit bych na vás teda fáááákt nechtěla :grinning: :grinning: .
18. zář 2009 ve 21:03  • Odpověz
tak lucinka vždycky usne a pak ji probudi obrovsky pláč. vůbec není k utišení, musím ji vždy pochovat a ukonejšit. asi se k tomu dnešnímu trápení očiček ve snu pořád vrací. je to uplně to samé, jako když jí píchali ouška. taky pak večer plakala ze spaní.
18. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz
ludvi - ne, ne, zatím nerýmujeme... no jo, čeká nás to v pindělí, tak to jsem zvědavá jak to Pepino snese tu včeličku...doufám, že se nám teploty vyhnou...
tak u vás je odolný už jen tatík? to budď ráda, páč když chlap dostane rýmičku, tak to je skoro na operaci... :grinning: Myslím, že to znáš, co? :grinning: :grinning: :grinning:

iluš - kočička malá Lucinka :frowning2: , ona se z toho vyspinká a zítra bude zase veselá a usměvavá na svoji maminku :slight_smile: tak to nějak zvládněte kočky :wink:

čapka je na světě, jsem háčkovací odborník :grinning: :grinning: dokonce jsem ukončení provedla do obloučků...no já jsem se sama divila, že jsem to zvládla...Zítra jedu koupit nějaké příze a udělám barevnou...

dobrou a klidnou noc! :slight_smile:
18. zář 2009 ve 22:39  • Odpověz
Holky, tak se pridavam k slzavemu udoli, dnes v noci Niky skoro nespinkal a ani ted nemuze zabrat, place a neni k utiseni, Sandulka zacala s timtez pred pul hodinou. Mamka houpe a vozi,ja se do toho snazim neco uvarit a uklidit,ale nic moc z toho nekouka :frowning2:
19. zář 2009 ve 14:50  • Odpověz
AHoda v sobotu!

Tak myslím, že nám experti přes NET zapomněli říct, že se skrz síť se šíří i jiné viry než ty, co napadají počítače. To jinak není možný - z nosu mi teče, hlavu mám jak střep, bolí mě v krku a unavená a rozlámaná jsem jak po flámu. Normálně jsem to chytla od Ilči! :grinning:

Jinak Vítek má 63cm (o 10cm víc než po narození!) a 5,15kg. :slight_smile: Očkování jsem obrečela já víc a Ťulda neměl ani zvýšenou teplotu a naštěstí ani zhoršenou náladu. :slight_smile: Očkovali jsme zatím jen Hexavakcínou, na toho menigokoka si počkáme, co nám poradí tchýňka. :slight_smile:

Ludvi, mám "ofinku" i berušku. :grinning: Nechala jsem si to sestřihnout podle obličeje a mám to hodně krátký, kolem očí. Jeto hezký, ale pro mámu hrozně nepraktický - takže mám vlasy stažený klasicky do uzlu a "ofču" připnutou sponečkama. :sweat_smile:

Claudi, jéé, tak to čepku vyfoť a šup s ní do alboně! :slight_smile: :wink: Já mám taky jednu rozháčkovanou. :slight_smile:

Jani, výborný stránky jsou www.branakdetem.zc , www.e-plenky.cz a www.latkovky.cz :slight_smile: Na látkovkách.cz je to i hezky rozepsaný, co je na co a jak se to používá. :wink: My dáváme klasický "starý" čtvercovky složený do obdélníku, do nich dáme "vkládačku" (http://www.branakdetem.cz/save-vlozky-imse-bioflanel-tvarovane,-5ks.htm) a separačku (http://www.branakdetem.cz/separacni-vlozky-imse-baby-200ks.htm je to vlastně "papírová" plínečka, která chytá tuhý /z/ hovínka a dá se buď spláchnout do záchodu nebo i vyprat a použít znova) a celý to "zajistíme" a "upevníme PUL svrchňákama (doporučuju zase Imsácký - my máme http://www.branakdetem.cz/imse-vimse-organic-bila.htm , http://www.branakdetem.cz/imse-vimse-organic-zviratka.htm se zvířátkama zestatku :slight_smile: a http://www.branakdetem.cz/imse-organic-fox.htm ty mám nejradši :wink: ) a pak máme ještě http://www.branakdetem.cz/svrchni-kalhotky-mio-soft.htm s hvězdičkama, ale ty dávám, jen když nejsou jiný suchý. Nejvíc nám vyhovují fakt ty Imse Vimse. :slight_smile: :wink: Maj totiž zvenku ještě bavlěnou vrtvičku a taqk jsou víc savý. :wink: A ty svrchňáky to chce mít tak čtvery-patery. :wink:
A jestli budeš kupovat Ondrovi ty plenky až teď,tak bych možná investovala do nějakých tvarovaných plínek (my jsem je dostali ty čtvercovky, tak mi přišlo zbytečný zatím kupovat tvarovaný, ale až začne Víťa sedět, tak jich pár taky koupím) http://www.e-plenky.cz/zbozi/zbozi_skupina.php?nazev=Plena%20Imse%20Bioflanel&cislo_zbozi=36&kategorie=A2 , http://www.e-plenky.cz/zbozi/zbozi_skupina.php?nazev=Plena%20Imse%20Biofroté&cislo_zbozi=44&kategorie=A2 a na noc pak tyhle http://www.e-plenky.cz/zbozi/zbozi_skupina.php?nazev=Tots%20Original%20suchý%20zip&cislo_zbozi=1003&kategorie=A2 Takže asi tak. :slight_smile: :wink:
19. zář 2009 v 15:16  • Odpověz
Arwísku, ono jak se mění počasí, tak to ty naše prdelinky malý hrozně vnímají. Snad se ti Tvý broučkové brzo utiší a uklidní. To je fajn, že mamka takle pomáhá. Broučí, zvládnii to a dělej si ztohoco nejmenší hlavu! Pry to hodněfunguje - klidná pohodová maminky= klidný pohodový miminko. :slight_smile: :wink:
19. zář 2009 v 15:22  • Odpověz
19. zář 2009 v 17:04  • Odpověz
jeee a já si zrovna říkala, kam se poděla tam moje nemoc, se ani nerozloučila a odstěhovala se k andulce :wink: zůstala mi už jen ta rýma. A Lucince už ta její rýmička taky odeznívá.
Tak ať se z toho taky brzy dostaneš.

To je dobře, že jste očkování ustáli bez vedlejších komplikací :wink:
Jeeee, to my měly na třech měsících 61cm a 6550g (koukám, že jsme pěkní buřtíci) :grinning:

Tak jsi se k tomu účesu odhodlala? dej nějaké fotečky do albíčka, ať tě můžem okouknout :wink:
19. zář 2009 v 19:22  • Odpověz
tak výlet se vydařil na jedničku s hvězdičkou, malého jsem skoro nepoznávala, hodně spinkal, krásně papal a hodně se usmíval :wink: za to teď jak se mu na 200% nevěnuji není s ním k vydržení :angry: je to moje prdelka vyčůraná
přidala jsem fotečky z výletu a taky nějaké od Honzíka :wink:
20. zář 2009 ve 12:07  • Odpověz
Přeji vám hezký nedělní večer, prcek už chrní, tak jsem na chvilku zasedla k počítači a odpočívám. No, ale u vás se moc dlouho nezdržím, když tu řádí ta rýma :slight_smile:
Dneska jsme měli nějaký mrzutý den a ke všemu ani noc nestála za to. Ondra se mi začal budit co dvě hodiny. Tak doufám, že to je jen přechodné období... A navíc se pěkně začíná vztekat - jako když hračky nedělají to, co si on zrovna přeje :confused:

Iluss - chudinka Lucinka. Snad ten proplach konečně pomůže a už nebudete mít s očičkama trápení. Já taky prožívám každou injekci...

Arwi - tak co dětičky, už jsou trošku klidnější?

Claudi - teda ty háčkuješ? Já jsem kdysi pletla - dokonce i svetry. Ale teď už si do ničeho netroufnu. No, možná časem upletu něco Ondráškovi. Třeba šálu - to jde rychle :slight_smile: Až čepičku vyzkoušíš na Pepinovi, tak ho vyfoť a šoupni to do alba :wink:

Andulko - tak to máte pěkné míry :slight_smile: Víťa roste jako z vody. A jsem zvědavá na tvůj nový sestřih :wink: Moc díky za tipy na plenky - jdu se na to mrknout a pak napíšu, co jsem všechno koupila :slight_smile:

Klarko - ti naši uličníci s námi pěkně cvičí, viď? Moc vám to na fotkách všem třem sluší!!! Ondrášek je fešák :slight_smile: A taťku jsem s bradkou skoro nepoznala.

Tak já jdu studovat ty plenky. Zatím papa
20. zář 2009 v 19:49  • Odpověz
holky, nevím co se to s Lucinkou děje, ale poslední tři večery má lucinka strašně ubrečené. Z ničeho nic vždycky kolem šesté začne strašně plakat, je to ale úplně hysterický řev, uklidní se až u mě. Ale když jí chci dát napapat, tak nechce a strašně řve. A to už by měla mít hlad, protože to už jsou třeba čtyři hodiny, co naposledy jedla. Ale ona prostě nechce a strašně se vzteká. Tak jí vždycky uhoupu ke spaní, chvilku se prospinká (třeba dvacet minut) pak se probudí a už je v pohodě. Nikdy tohle nedělala, tak nevím.
20. zář 2009 ve 20:14  • Odpověz
Iluss - tak přesně tohle mi dneska udělal Ondrášek taky - přes den krmím po dvou hodinách (i když tedy poslední dobou po třech a interval dvě hoďky si nechácá na noc :slight_smile: ) a dneska už to bylo tři a půl a pod hrazdičkou už začal být ukňouraný. Tak jsem si řekla, že mu dím napapat a uspím ho. Jenže jakmile jsem ho dala k prsu začal tak neuvěřitelně řičet, že jsem myslela, že jsem mu nějak ublížila.
Nevím, co to mlže být. Co třeba bolavé bříško? Nic jiného mě totiž nenapadá :frowning2: Ale to bývá takhle pravidelné většinou do tří měsíců...

No a z těch plenek už mám hlavu baňatou. Ale už vím tak přibližně - koupím ty kalhotkové - andulko do nich se taky vkládá ještě ta vkládací nebo už nemusím?
20. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
Teď ještě rozmyslet, kterou značku - přemýšlím, jestli než ty kalhotkové Imse neobjednám spíš Haipa daipa - zdá se mi lepší to velikostní upravování. No nevím. Jdu ještě brouzdat :slight_smile:
20. zář 2009 ve 20:35  • Odpověz
brý večer,

Ill, Matějda jeden čas taky takhle plakal, ale během pár dnů to přešlo. Asi byl moooc unavený, že nemohl ani pít.

Jani, co že ses rozhodla pro látkovky? Vůbec nevím o co go :frowning2:

Claudi, tak jak háčkuješ? Já kdysi dávno spíš pletla, háčkování mi šlo moc pomalu. A to jsem si vždycky koupila pořádný lano, aby to přibývalo :grinning: :grinning: . Na háčkování byla machr spíš ségra.
Zítra držím Pepínovi palečky, aby Hexa moc nebolela a hlavně byl po ní OK.

Dneska jsme byli na procházce v Botanický zahradě. Jsem úplně nadšená, určitě brzy zopákneme a rozhodně na delší dobu.
Zítra jdu s Matějdou na kontrolu na rehábku. Doufám, že budeme pochválený, protože se fakt snažíme - bojím, bojím.....
20. zář 2009 ve 21:20  • Odpověz
Zdravím Letní maminky a přeji krásný večer
Ludvo no my si postupně žehlili sami :grinning: já jakož nejstarší jsem musela nejvíc pomáhat :grinning: Ale svoji rodinu miluji :wink:
Pokud budete mít chuť kouknout na naše fotečky z vítání občánku můžete
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3303116&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1
20. zář 2009 ve 21:24  • Odpověz
Tak jdu naladit kámošku žehličku, mějte se děvuchy moooc pěkně. čauky.
20. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz
nazdar Letníkovky :slight_smile:

iluš - tak nám to taky mlaďas dělá s tím pláčem jak píšeš...ne každý den, ale třeba tři čtyři dny za sebou, pak pár dní zase nic a pak se to opakuje....s tím asi nic udělat nejde, jen možná špunty do uší :grinning: ...asi to mají jako nějaký miminkovský rituál...

jani - to jsi dobrá, že umíš plést i svetry...já kromě pletení nohama :grinning: umím plést ponožky a taky asi šálu, jak říkáš to jde rychle...Tu první čapku co jsem uháčkovala, tak tu fotit do albíčka nebude, bo by jste se mi smály :grinning: Sice se tváří jako že se povedla,ale je to zkušební vzorek, ktreý ani Pepinovi nebudu dávat, asi ho věnuji nějakému plyšákovi teď na zimu :grinning: :grinning: Už mám rozháčkovanou další čepici pepici, tak tu až dodělám tak vám ji ukážu :wink: No a taky mě zajímá co že jsi se rozhodla přejít na látkovky?

ludvi - díky za držení palečků...jsem zvědavá jestli tam mládě mudrovi pěkně zazpívá...vždycky je tam takovej v klídku, tak zítra bude změna asi :grinning:
když se tak snažíte, tak vás přece musí pochválit, to je jasná věc :wink: jo a prochajdu v botanické bych si taky dala říct...to mě taky baví čučet na kytííí :grinning:
20. zář 2009 ve 21:48  • Odpověz
Dobrý večer!

HOlky, já se asi udusím - mám nos úúúúplněplný! :cry: A pusu plnou aftů, takže nemůžu ani horký čaj. :angry: :frowning2: :cry:

K tomu vztekání - já se na to ptala maminek od "starších"dětiček, co jsme s nima chodila na těhu cvíčo a teď chodíme s mimčama na cvíčo a pod. A prý je to 3. - 5. měsíc běžný - prý se už začínají prosazovat. A nezajímá je, co chceme zrovna my ale oni.

Jani, Hajpou nic nezkazíš. :wink: Já mám vyzkoušený Imsácký a znám je i od kamarádky. A sama jsem celé šestinedělí nosila Imsácký látkovky (vložky) a opravdu super! Jo a co teda doporučuju, tak zapínání na sucháč. :wink: Patentky jsou "pomalý" a hlavně namahavý. :sweat_smile:

Klárinko, takže jste si to užilli? To je prima! No jo, tady na jihu je kráně.
:slight_smile: :wink: A fotečky jsou opravdu krásný! :slight_smile: :wink:

Ludvi, do botanický zahrady bych taky šla. A docela se těším, až si uděláme výlet do toho Trojskýho skleníku - Fatamorgány (?), tam to musí být krásnýýý... Jak dopadl balkon?
20. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz
Ahoj Claudi! :grinning:
20. zář 2009 ve 21:50  • Odpověz
Pekny vecer, jdu sem nakuknout pred spankem.

Illus doufam ze uz znovu na proplach nepujdete a ze vam to pomohlo. My jsme musely 3x :frowning2: Doufam ze se ti Lucinka brzo uklidni. Me to Anezka obcas udela taky, ale u nas je to vzdycky boleni briska.

Dekuji za rady ohledne Libenaru, zakoupila jsem, ted uz mame rymu lepsi a lepsi, uz odsavam jenom obcas. Ja mam jeste porad peknou rymu (mam uz z toho vecnyho smrkani odrenej nos) a dva dny uz se pekne v noci potim. Michal je jeste porad nemocnej. Tak snad to prestojime a konecne si zajdeme na tu veceri k vyroci.

Andulko at se brzy uzdravis a hlavne at to Vitek nechytne taky. Jinak Vitek je kus chlapa :slight_smile:

Claudi teda ja bych asi uz neuhackovala ani retizek a to sem kdysi umela i plest. ses sikula :slight_smile:

Dobrou noc jdu se potit :unamused:
20. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz
čauky andulísku :slight_smile: ale, ale ,ale...copak to zase v Budějcích řádí? nějaký bacil rýma-afty?? Tak snad se z toho trochu vyspíš a áno bude třeba lépe :wink:
20. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.