• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
deni: ohledně té pusinky, tak to ti moc neporadím, Lucinka ji má krásně růžovou, tak jsem nic takového řešit nemusela, tak s tím zkušenosti nemám. Ale teď někdy bys měla jít taky na očkování (hexavakcínu), tak se tam doktorky zkus zeptat :wink:
24. zář 2009 v 17:19  • Odpověz
dneska jsou Ondrovi 2. měsíce, fotka je v albíčku, posílá všem tetkám velký úsměv :grinning:
24. zář 2009 v 17:19  • Odpověz
Jééééééééé klari Ondrášek je nádherný, jaké má krásné tvářičky
iluss jdeme 7.10. tak nevím jestli to bude stačit je to víc jak týden, aby se to nerozjelo nějak moc :unamused: a nezpůsobilo nějaké větší problémy, četla jsem, že to pak prý jde i do střev či co.
24. zář 2009 v 18:33  • Odpověz
deni já jsem mazala genciánkou několikrát za den, rychle to zmizelo. Ondra byl víc plačtivej, asi ho to bolelo :cry:
24. zář 2009 v 18:36  • Odpověz
no právě že Vašík už je 2 den takový hodně uplakánek, tak nevím jestli to není od toho, ale u pití z lahvičky mi nepláče, tak nevím, myslela bych si, že ho to bude bolet právě u pití, pokud to bolí :confused:
24. zář 2009 v 19:32  • Odpověz
mě taky u jídla neplakal, kup genciánku a namazej, uvidíš, že to brzy zmizí, já mazala jazýček a na patro se to dostalo samo. Blbý je, že moučnivka se vrací, takže ty miminka, co na ní trpí, si to budou zažívat častěji :confounded: :angry:
ještě poznatek od dr. často vyvářet lahve a mazat bradavky, ale to druhé se nás netýká :sweat_smile: :wink:
24. zář 2009 v 19:49  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: dobrá poznámka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , ale já po pravdě od začátku moc nevyvařuju, jen myju v jaru a teplé vodě a pořádně oplachnu, vyvařovala jsem tak asi 1x za měsíc a do teď s tím problém neměl, tak mě to udivuje, od čeho to dostal. možná tím, že si skoro pořád cucá ručičky nebo co. každopádně děkuji za rady
24. zář 2009 ve 20:01  • Odpověz
já vyvařuju 1x za den v mikrovlnce, jinak přes den jen horká voda a kartáček :grinning: :grinning: :grinning:
kvasinky jsou svinstvo :angry: :angry: :angry: :angry: ale myslím, že se to nedá moc ovlivnit :confounded: :confounded: :confounded:
24. zář 2009 ve 20:08  • Odpověz
Dobrý večer (teda spíš noc :sweat_smile: ),

Tom dneska slouží, takže jsme s Víťou sami. :confused: Ale Skřítek je úžasnej a od 19:45h spinká. :slight_smile: Snad mu to vydrží až do rána.

Ach jo, tak hodiny ukazují 23:44h a já jsem právě pověsila dva babiččiny šátky,který mi právě přinesla, jestli by se mi nevešly na sušák...

A taky jsme byli na kyčličkách. Jé,ani si neuvědomuju, jestli Claudi psala, ja dopadli. :sweat_smile: My máme za 2měsíce přijít znovu , protože Vítek nemá dovyvinutý pozdra či co. Prý to nic neznamená, tak to neřeším. Zatím. :slight_smile: Jo a pan doktor ho pochválil, že hezky prdí. :grinning:

Vítek je už totiž velkej chlap a když si prdne, je to secsakramensky cejtit. :grinning: A poslední dva dny kaká jen jednou (dřív třeba i 5xza den) a takový okrový hlenovitý blátíčko, který taky už smrdí. Tak doufám, že je to jen z dobře osídlených střeva že to není žádný problém. :confused:

Zítra ráno jdem na krevní obaz. Naší děckařce přijde, že je Víťa moc velká bledule. Tak jdem zjistit, jestli nemá málo železa. Jen mě štve,že ty odběry dělají jen mezi 7-8h. :frowning2: Takže budeme muset vstávat. :frowning2: :frowning2: No nic, vezmem šátek a aspoň se stavíme za holkama v práci. :slight_smile:

Deni a Klárko, přemýšlela jsem nad tou moučnivkou. Lenka (ta aromaterapeutka) říká, že moučnivka je projev maminčiny nevyřešený minulosti - odraz zloby, kterou si mamča nese s sebou,třeba nějaký neodpuštění nebo tak. A že se přenáší na dítko skrz prsa (jak správně říkala Klárka). Jenže vy nekojíte. Nic méně ty bakterie můžete mít i v puse, takže mě napadlo, že "zdrojem moučnivky" by mohlo být oblizování dudlíků - je to možný? Pokud jo, tak doporučuju přestat oblizovat dudlíky a zamyslet se, komu jste co neodpustily a odpustit. Nám to pomohlo! :wink: Odpustit sice nedokážu, ale aspoň jsem to vypustila a spolu s tee-tree, jsme moučnivku zlikvidovali. :slight_smile: :wink:
25. zář 2009 v 00:01  • Odpověz
andul, neodpuštění???????? no nevím, nic si neuvědomuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: dudlíky neolizuju ani jsem to nikdy nedělala :confused: :confused: :confused: tak fakt nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. zář 2009 v 01:09  • Odpověz
zdravím obyvatelky Letníkova :slight_smile:

andulíne - teda to jste si museli dneska přivstat co? by se mi teda taky moc nechtělo...A jak s tou krví? Kdy budeš mít výsledky? Já si pamatuju, že jako holka /asi 10 let mi bylo/, taky mudra jako že jsem nějaká bledá a brali mi krev a vše bylo OK...
my dopadli na kyčlích přesně jako vy :wink: Kyčle OK, jen za 2 měsíce na kontrolu kvůli těm jadýrkům či jak se to nazývá...Taky mudr říkal, že jako ať se nelekám, že to je v poho...některým díťatům snad dorůstají i na 6ti měsících a déle...

já jsem asi trochu retardovaná, ale co to jako má být s tím odpouštěním? :confused: My teda moučnivku neměli a nemáme, tak to znamená, že jsem všem všechno odpustila? :grinning: A propo, dudlíky já olizuju úplně s přehledem :slight_smile:
25. zář 2009 v 10:07  • Odpověz
Ahojky, krásný den přeju

Andul, tak já vím kde je chyba, asi v tom olizování dudlíků :frowning2: , a jak zkouším flašku s mlíkem či není horká, tak si jí strčim do pusy :confounded: , takže ještě dneska je vysterilizuju, mám z DM tablety je to za studena. A s tím odpouštěním, no asi vím kde je problém, na někoho se teď v poslední době zlobím. No a pak jedině ještě, že bych ještě neodpustila mamce, že umřela :pensive:
Vítek je fakt už chlapisko, že tak krásně "smrdí" :grinning: :grinning: :grinning:, jenže to náš Vašík "smrdí" skoro od začátku, po té UM stravě to asi smrdí hned :slight_smile: - rychna jak cyp
a ty kyčlíky, to zapouzdření určitě nic nebude, když to říká dr.

Jinak u nás je krásně, zase svítí sluníčko, tak toho opět využijeme a budeme venku s Venouškem, ale mám poznatek, že mi odpoledne už nesmí spát tak dlouho, stává se totiž poslední dny, že mi v kočárku venku spinká třeba od 14:30 do 17 h. a pak máme problém s usínámím večer, v 18 h. ho vždycky koupu a pak dostane papat a zabrat ve spaní mu pak fakt dělá problém.
25. zář 2009 v 10:09  • Odpověz
deni - to je krásné: rychna jak cyp :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2009 v 10:17  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jj ponašemu, moc to sice neumím, ale něco přece :wink:
jinak ahojky a co kyčle?
25. zář 2009 v 10:21  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

holky s tou mykozou-jestli můžu...ty mykozy (tzn. i moučnivka) vznikají velmi často -přemnoží se kvasinky,když je např. tělo oslabené atd...
u klárky by bylo u ondráška možný vidět i možnou souvislost s tou jeho opruzeninou..byl poškozen kožní kryt..pokud si dobře pamatuju,tak dostal ondrášek i mast imazol,což může svědčit pro to,že se doktorce mohlo zdát,že tam kvasinka může být...

co se týče sterilizace lahviček- je vhodné řádně sterilizovat lahvička od narození do doby,kdy dítě samo neleze-to pak samo olizováním běžných věcí postupně svůj organismus osídluje běžnými patogeny...i proto se říká,že běžná domácí špína je pro dítě vhodná (tělo se zaměstná tímto a nezpůsobují se patologické alergické reakce-četla jsem článek v lékařských listech,který mi na toto téma tchýně přinesla)
ale do té doby je vhodné strerilizovat,po této době je to vhodné občas také sterilizovat. Já sterilizovala (po přikrmování) do cca 6 měsíců plně,potom jsem sterillizaci kombinovala s politím horkou vodou...nesterilituju vůbec od cca roku a něco....
k olizování dudlíků-myslím,že je to krajně nevhodné a to nejen kvůli moučnivce ale i přenosu jiných bakterií a virů-mimo jiné i těch,které způsobují zubní kaz...takový návrat do doby našich maminek,kdy se vše olizovalo...
platí to pak i pro lžičku,kde už je to horší vydržet a neolíznout (přiznám se,že já jsem někdy po roce lžičku olízla :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

když jsme u toho zdraví atd-jak se andulko tedy tchýně dívá na ten prevenar x synflorix? už je po té konferenci?

během dne vás pořádně dočtu a odepíšu :slight_smile:
zatím přeji pěkný pátek :slight_smile:
25. zář 2009 v 10:21  • Odpověz
bledul, píšeš to hezky a asi to tak má být....ale když jsme venku s kočárkem a malému se podaří vyhodit dudlík ven, tak ho prostě olíznu a je to...Já zastávám názor, že nic se nemá přehánět a to jak se sterilizací tak právě naopak :slight_smile:
25. zář 2009 v 10:26  • Odpověz
Hezké dopoledne :wink:

holky, s tím olizováním dudlíků - na to si radši dávejte bacha a nikdy je neolizujte. Dospělí mají v puse strašně moc bakterií, které jsou pro miminko nebezpečné a je pro miminko těžké se s nimi vypořádat. To už je prý podle odborníků lepší toho dudlíka dát dítěti i ze země, než olíznutého! To je to samé, jako když se miminko nesmí pusinkovat na jeho pusinku. Můžete mít na ústech třeba zárodek oparu (který se ještě nevivinul a ani nevíte,že ho máte) a pro miminko to může mít vážné důsledky.
Takže neolizovat, neolizovat a ještě jednou neolizovat!
Když jdete ven, tak si s sebou třeba vemte malou flašku s vodou, ve které by jste popř. mohly toho dudlíka opláchnout :wink:

Andulko: to spojování moučnivky s tím odpuštěním a vyřešením minulosti bych asi brala s rezervou. Na tohle jsem trošku skeptická :wink: Podle mě je to záležitost bakterií a kvasinek a ne nevyřešených vztahů.

Andulko: taky moc nezávidím to ranní vstávání. Držím palečky, ať výsledky dopadnou dobře :wink:
Když jsme byly s Lucinkou na těch očičkách, tak doktorka chtěla, ať tam za měsíc přijedeme na osmou ráno. Tak jsem jí hned řekla, že to ani náhodou, že to nestíháme, protože dojíždíme z daleka a musely bychom s Lucinkou vstávat v pět ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak jsem se dozvěděla, že ségry roční chlapeček má asi cukrovku. Ještě musejí udělat nějaké testy, aby se opravdu ujistili, že to je cukrovka, popř. jiná nemoc. Tak mě to docela zaskočilo a lehce vyděsilo. I když on je od malička pořád nějakej nemocnej. Je strašně náchylnej ke stonání.

My jdem na kontrolu kyčlí ve 4 měsících, jsme tam objednaní na příští pátek. Kontrola v šesti týdnech proběhla v pořádku, tak snad i teď bude vše OK.

Jinak dneska jedeme k rodičům a vrátíme se až ve středu :wink: tak tu pár dní nebudu.
25. zář 2009 v 10:40  • Odpověz
autor
claudi-tohle řeším jednak dudlíkem přidělaným klipsem na oblečení a případně umytím pitnou vodou z PETky nebo otřením vlhčenýma ubrouskama. olíznutím dáte dítěti baakterie přímo z pusy do pudśy jako na talíři-není možnost,že by gřeba na vzduchu něco pochcípalo a jde to rovnou k prckovi..

taky jsem pro zlatou střední cestu,ale u tohoto konkrétně si myslím,že do doby než poeze (a tudíž se bude samo a přirozeně postupně osídlovat bakteriemi) si zaslouží se s některýma druhama bakterií nejlépe nesetkat...

přijde mi to najednu stranu trochu divný v tom směru,že se div ne dvakrát týdně pere povlečení (nemyslím,když je poblinkané atd,ale jen tak ),denně stírá prach a dvakrát denně vytírá podlaha a pak se mu dají bakterie a viry přímo do pusinky....myšleno ted obecně,nikoho konkrétního nemyslím .....jestli mi rozumíš jak to myslím...

ale určitě každá maminka jedná dle svého nejlepšího přesvědčení, a ostatně je to na každé z nás :wink: :slight_smile:
25. zář 2009 v 10:42  • Odpověz
autor
a ještě k tomu odpuštění- beru to spíš jako vliv stresu na organismus a je prokazaný,že je sposuta nemocí,která se vlivem stresu objeví a nebo zhorší...

iluš-jsem s tebou zajedno s tím olizováním-včetně toho oparu- malé dítě a opar je velmi nebezpečná kombinace,která může skončit i fatálně...když jsem měla opar,tak jsem si snad desetkrát myla ruce než jsem vzala tomíka do ruky,abych mu nezanesla opar třeba na zadeček při přebalení,do očička atd...
25. zář 2009 v 10:45  • Odpověz
lenin říkal: učit se, učit se, učit se a Iluš říká: neolizovat, neolizovat, neolizovat, tak já se teda polepším a olizovat nebudu :slight_smile:
25. zář 2009 v 10:51  • Odpověz
autor
ještě si dovolím zkopírovat kus článku na téma zubní kaz u dětí:

Tvorbu zubního kazu můžeme ovlivnit mnohem dříve.

Klíčovou roli ve vzniku a pokračování zubního kazu hrají mikroorganismy. Hlavním viníkem a zároveň "zaměstnavatelem" zubních lékařů je bakterie jménem Streptokokus mutans. Potlačení ochranných faktorů, především zvýšený přívod cukru a nárůst kyselosti slin podporuje množení této bakterie v dutině ústní. Ještě zajímavějším a zároveň doplňujícím objevem je, že dutina ústní narozených dětí neobsahuje Streptokoky mutans (objev učinil Carlsson a kol. 1970). Tyto streptokoky nalézáme v ústech až po prořezání zubů, kdy se teprve mohou usadit na jejich tvrdý povrch. Streptokokus mutans se přenáší slinou, nejčastěji matkou na dítě (objev učinili Li a Caufield 1995; Caufield a Walker 1995).

Právě matka je většinou členem rodiny, který je nejvíc v kontaktu s dítětem v ranném věku, a proto bývá nejčastějším přenašečem tohoto onemocnění zubu. Cestou přenosu je obvykle olíznutý dudlík nebo lžička, kterou již matka neočiští pod vodou a podá zpět svému dítěti. Děti matek s velkým množstvím Streptokokus mutans ve slinách vykazují taktéž velké množství těchto mikroorganismů ve svých slinách, a naopak.
Přenos těchto bakterií je obzvláště nebezpečný v období prořezávání prvních mléčných zubů, protože se snadno zadržují v ještě porózní zubní sklovině. Navíc v tomto věku je velmi obtížné zajistit u dítěte dostatečnou ústní hygienu. Povzbuzující je ale další zjištěná skutečnost, že Str. mutans se dokáže usídlit v ústech dítěte pouze do 3 let věku. Pokud se to bakterii v daném období nepovede, obsadí její místo jiný mikroorganismus, zubům i celému organismu neškodný. Proto je důležité právě v době do 3 let věku dítěte omezit možnost přenosu výše jmenovaného mikroorganismu na minimum.

konec citátu:slight_smile:
25. zář 2009 v 10:53  • Odpověz
tak já se polepším :pensive:
25. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
Nazdárek Letníkovky,

Bledulko, naprosto s tebou souhlasím. Žádný olizování a porádně sterilizovat.
Já teda dětem vyvářela lahvičky do roka, přece jen jsou od mlíka!
A zásadně mlíčko neohřívejte opakovaně. Můžu se zdát cimrlich, ale když má potom mimčo zažívací potíže, není to žádná sranda a nakonec žádný penízky za mlíčko neušetříte....
Na noc jsem si vařila vodu do termosky a pak jen přidávala Nutrilon. Tím jsem se vyhla dlouhému chlazení a řičení dětiček. To samý na výlety a tak. Dneska dokonce prodávají dávkovače na mlíko, to mi přijde taky docela šikovný do terénu.

Deni, já jsem si vždycky nechala kápnout mlíko nad zápěstí. Tam je kůže citlivá a poznáš hned jestli je teplota OK.
25. zář 2009 v 11:18  • Odpověz
tak jsme měli vyrazit ven, Venouška jsem oblíkla, najedl se a řádně se pokadil, tak se nám to zbrzdí, snad se do té doby počasí moc nezmění :slight_smile:
25. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
deni já už flašku zkouším jen na chytnutí do ruky, už jsem si nějak zažila, jak by mlíčko mělo být teplý :grinning:

bledul, my jsme měli moučnivku jako první a pak tu opruzeninu, asi to mohlo se sebou souviset :angry: , teď už je obojí dobrý

malej teď chrní venku v kočáru, samozřejmě jak jsem vyjela na prochajdu malej se po......, rychle jsem ho přebalila v kočárku, aby mi nenastyd, a prošli jsme se po vesnici, jinak by neusnul, on tu plnou plínku moc nemusí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
klari, tak já s flaškou nemám problém, já mám v konvici vždycky vodu převařenou a pak ji jen přihřeju v mikrovlnce, už vím, jak ji nastavit a je to :wink: . my taky hned přebalili, ještě jsme to stihli doma, počkala jsem si až dotlačí a pak vyrazili, ještě stále spinká, občas se proberu, chvíli pojezdím s kočárkem a on dál spinká

u nás sice svítí sluníčko, ale je celkem čerstvo, tak jsem zvědavá na zítra, u nás by mělo být taky krásně
25. zář 2009 ve 12:57  • Odpověz
u nás je taky sluníčko :slight_smile:
jsem po obědě, Pepino usnul, tak to půjdu taky asi na chvíli zalomit :slight_smile:
25. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
tak jsem vás dočetla :slight_smile:

Andulko- no to víš,že mi občas-při velké náloži- kalhotky protečou :wink: ale mám jich dost,tak to neřeším- stíhá mi to v pohodě schnout :wink:
a co jinak? už jsi zdravá?
s těma kyčličkama-tak snad to příště už bude dobrý a budete mít klid...kdyby to bylo něco závažnějšího,tak by se to určitě řešilo,tak asi jen těm vašim prckům (s pepínkem) trochu dýl trvá,než budou kyčličky úúplnně vyvinuté :wink:
tak at vítek dneska odběr zvládne a at má krváček v pořádku...není bledounký po tatínkovi? tom mi přijde z fotek jako dost světlý typ..

Ludvi- tak koukám,že je to všude "stejný" s těma návštěvama...akorát to na vlastní rodinu mrzí....
co cvičení-jak to zvládáte? asi to je časově krapet náročný-zorganizovat to tak,aby byl vyspalý,ne čerstvě najedený a ne hladový atd,že? musíš mít záhul-tři dětičky....
adámek ještě občas pláče,ale už začíná být chvílemi spokojený i když se nechová..chová se sice ještě docela hodně,ale už má období,kdy se nevztekne,když ho zkusím položit-ale musí být odpočatý a ne unavený-to je pak řev :grinning: ale zatím ještě prostě houpeme na baloně a počítám,že se to už bude ted jen a jen zlepšévat :slight_smile:
s tou sterilizací apod. mi cimprlich nepřijdeš-naopak v tomto směru je to podle mě fakt potřeba ... :wink:

deni- ty jo,to jsi dobrá,že aý takhle cvičíš...já se do toho teprve dostávám...a spining obdivuju tuplem-to jsem na něm byla kdysi jednou a už nikdy více :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem to absolutně nemohla utáhnout a bylo to pro mě hrůůůza..obecně kolo moc nemusím-radši chodím a radš bych i běhala než jezdila na kole...
s tou moučnivkou-tak držím palce,at se ji brzy zdravíte a snad už ji nechytne zpět :wink:

iluš-tak s tím dvd co ti přišlo- tak to jsi na tom dobře :wink: mě zrovna včera přišla velká obálka s nadpisem "vážená maminka" a tam byla jedna pampers plína :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
užij si to u rodičů a opatruj se tam :slight_smile:
tyjo,s tím ročním synovečkem a cukrovkou-to je síla-takový malý drobek :unamused: to bude sestru čekat asi perná práce ..hlavně aby byl co nejdřív kompenzovaný...nebudou to mít jednoduchý...jak na to přišli? náhodně z odběrů?

pokrač. za chvíli :wink:
25. zář 2009 ve 13:22  • Odpověz
autor
klári,s tím kojením-mě to mrzí,ale určitě jsi dělal první poslední,ale někdy se holt nedá nic dělat..hlavně aby
ondrášek i maminky byli spokojení :wink: a jsou dobrý i ty dva měsíce :wink: a u druhého mimča to třeba půjde líp :wink:
ta moučnivka a opruzeniny- no může to souviste i opačně-prostě jednou byla kvasinka v těle a když pak přišla opruzenina,tak to,že se tem objevila ta kvasinka už bylo asi jednoduchý ... hlavně,že už máte prdelinku v pořádku :slight_smile:
a gratulace k tulení s manžílkem :slight_smile: já jsem obnovení nočního života tentokrát zvládla líp-je znát,že jsem měla asi dva stehy,oproti šílenýmu nástřihu u porodu Toma..
ale abych se jen tak neradovala,tak adámek působí jako dokonalý hlídač...jen co se k sobě s manžílkem přitulíme,tak se prevít vzbudí a nebo ještě větší záškodnictví,když nás vyruší během tulení...manžel už kolikrát zaúpěl,co to máme za dítě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tomík tak záškodnický nebyl,ale ted se s adámkem asi dohodli,že dalšího sourozence nechtějí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

sis-anažka měla rýmu? :confused: to jsem nějak přehlídla..to jsem ráda,ž už je to lepší..kočička malá...a co ty?

claudi-s těma kyčličkama držím pepínkovi taky palce, aby jste taky brzo dovyvinuli to co máte :wink: :slight_smile:
s velkým kočárkem-to je výhoda-i manžestrová liberta se bude hodit :wink: co škola? jak to jde s pepínkem skloubit? jde to dobře? to si neumím představit- ted ve svým věku takhle studovat natož s dětmi :wink: :slight_smile: obdivuju.fakt
25. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
jinak jsem holky viděla fotky své neteře- budou jí dva rky a viděla jsem jí dvakrát a naposled když jí bylo čvrt roku...takže jsem ani nevděla jak vypadá....je z ní taková pěkná modrooká holčička ...

jdu vypsat žádost na příspěvek od pojištovny na tomíka..tak zatím papá :slight_smile: a pěkný den :slight_smile:
25. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.