• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
jj já jsem si občas všimla přízpěvku :slight_smile:
tak já jdu do hajan, tak všem přeju dobrou a poklidnou noc
30. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz
dobré ráno kočky :slight_smile:

jak jsme se vyhajali? doufám, že do růžova :wink:
u nás klasika, od půlnoci cca každé dvě hodiny je Pepino vzhůru, buď napapat, přebalit nebo jen tak utišit...závidím všem komu děti spinkají celou noc :slight_smile: ale snad se taky dočkáme...

Ludvi - jak jste včera dopadli, byla včelička?
1. říj 2009 v 08:56  • Odpověz
tak dnešní noc tedy stála zato :frowning2: :frowning2: a to patříme do kategorie, kterou popisuje claudie :grinning: :grinning:
Ondru strašně bolelo bříško, nic nepomáhalo, a když to ráno začlo nanovo tak jsem mu pomohla teploměrem, měl chudák strašně tuhý bobečky, nešlo mu to vytlačit, no pak se tedy sezsr.... prostě krása :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
jdu dát to albíčka nějaké aktuální fotečky :slight_smile:
1. říj 2009 v 11:05  • Odpověz
čauky,
jenom v letu, poradnu jsem raději přeobjednala na příští týden. Stejně by Hexu nedostal kv. rýmě a stejně ještě nemá zhojený ramínko po TBC.

Matějda včera pil po 3hoďkách, ale zo to v noci musel deficit dohnat, takže nakonec nevím která varianta je lepší.
Ráno jsem samozřejmě zaspala, takže honička. Musela jsem rozmlouvat mladíkovi sběr, prostě autobusem ho tahat nebude. Má novou úču, je to děsná koza, takže úderem osmé volal znovu, že zapomněl doma rumbakoule :angry: . Matějdu jsem odtrhla od zdroje a jeli jsme do školy. Jinak už by měl třetí poznámku a za pět kousků je napomenutí třídního učitele. Jenda je z ní chuděra celý vystresovaný. Asi budu muset dát sponzorský dar, bo co.

Celý dopoledne v háji, za chvillku přijede mamina na oběd a já nemám ani ustláno :wink: :wink:
Takže jdu makat a vy se zatím mějte pěkně. čauky.
1. říj 2009 v 11:38  • Odpověz
klarko - tak hlavně že je bobek venku a Ondráška už bříško nebolí, ale že to byla asi kouzelná noc, tak to věřím :frowning2: a koukám, že Oja bude motorkář po taťkovi, co? a krásně drží hlavičku...ten náš lenoch poslední dva týdny jako pást nechce ani omylem...

ludvi - aha, takže rýma u vás ještě je...Jenda se rozhodl být sběrový referent a na konci školního roku získat jízdní kolo jako Hujer? :grinning: a co ty rumbakoule, to mají o hudebce na ně hrát? No sponzorský dar by možná zabral, tak se plácni přes kapsu matko :grinning:

mě prcek usnul, tak jdu peckovat švestky a budu sušit zásoby na dlouhé zimní večery, ale asi je budu muset dát do trezoru, který nemáme, páč moje drahá polovička je schopná to zožrať než se naděju :grinning: :grinning:

bledul - včera u nás byla taky "škodící" situace... jako v pondělí jsem myslela, že budeme mít večer plný vášní a než jsem se dostala do postele, tak drahý usnul... v úterý měl choutky zase on, ale já byla utahaná jako kotě...no a když jsme se včera zázračně shodli, tak v nejlepším se dítě s pláčem vzbudilo :grinning: :grinning:
1. říj 2009 ve 12:02  • Odpověz
autor
ahoj maminky

claudi- řadím se taky do party nespavých miminek...máme to jak přes kopírák..ale jednu se to změní :slight_smile: tomík taky byl nespavec a ted krásně spí-akorát jsem si na to musela počkat :grinning:

holky, to je ale dilema...tomík má rýmu a v noci trochu kašlal-doufámže t byla jen zateklá rýma... zítra máme jet na týden k našim a honza jede do toho rakouska..tak ted přemýším, co by byo lepší,kdyby měl tomík stonat...zda být sama v praze,kde mám komfort domova,doktorku za rohem,ale byla bych sama,s nákupama by to bylo horší (nemůžu nechat malé dítě samotné doma a nemocné ho tahat ven je taky nanic) kamarádky co mám mají taky dětičky,takže bych je mohla poprosit o pomoc asi když by byl vyloženě průšvih...
u našich bych sama nebyla,ale naši by mi asi s dětmi moc nepomohli...spíš bych měla k dispozici někoho,kdo nakoupí,skočí do lékárny atd..není tam komfort domova- vím,že doma mám vše co potřebuju,podmínky pro dvě malýděti atd...a někdy ani nálada u našich není nejpříznivější-jemně řečeno....ale nebyla bych sama pro ten samotný pocit,že mám vedle sebe někoho a v průšvihu bych nebyla sama...

takže se jdu dát na modlení,aby zůstalo jen u tý rýmy a kašel se nezhoršil..tepotu nemáme,tak uvidíme...

jo,ludvi,díky za odkaz o prevenaru a synfl. z porodnice :slight_smile: tchýnka z toho co četla-výsledky studií atd...tak se spíš kloní k prevenaru....takže zatím u nás asi platí tahle varianta ...
koukám,že učitelka jendy je docela pipka- takhle malý děti zbytečně stresovt kvůli prdu... :unamused: :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky všechy vás zdravím,nějak asi nestihnu dnes více reagovat...zatím pá a at kjste všichni v poádku :slight_smile:
1. říj 2009 ve 12:15  • Odpověz
autor
claudi :grinning: :grinning: :grinning:
asi chce být zatím jedináček :grinning: :grinning:
1. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz
autor
klárko,ondrášek je fešík :slight_smile: a ta fotka s motorkou...no prostě vsuper-táta žije tím,že dítko je chlap,že? :wink: :slight_smile: :slight_smile: ještě na fotbal ho vzít :wink: :slight_smile:
1. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz
autor
tak zatím papá,jdu balit věci k našim- v nejhorším to zase vybalím... ,dát spát tomíka,večer cvíčo....tak papá :slight_smile:
1. říj 2009 ve 12:20  • Odpověz
bledul - to je dilema, co? ale asi bude lepší, když budeš u vašich, i když tam nemáš takové zázemí pro děti jako doma, ale jak sama říkáš, alespoň na to nebudeš sama a i to nakupování bude vyřešené :wink: tak držím palečeky,ať je to jen ta rýma a ta taky ať brzy zmizí :slight_smile:
když pojedeš k vašim, budeš tam mít net nebo bude týdenní absence na koníkovi?
1. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
bledul, taky bych jela k rodičům, pomůžou ti a nebudeš na všechno sama
jinak mě mrzí, že jste se moc nevyspaly, to my krmili ve 2 a v půl 7 a spinkali jsme do půl 9 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: zázrak, že do půl 9. pak jsme v 10 šli na 2 hodinky na procházku, Vašík celou dobu krásně spinkal a teď po papání jsem ho znovu uložila, sice určo neusne hned, ale snad brzy zalomí. Já jdu doobědvat.
klari, krásné fotečky, Ondrášek krásně drží hlavičku.
jo a musím se pochválit, my včera vydrželi na bříšku už 10 minut :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je úspěch, mu se teda na bříšku nelíbí, neumí si pak normálně lehnout, takže u nás spinkání na bříšku nehrozí a to co je nejdůležitější, Venoušek při pasení krásně zvedl zadeček nahoru a dal si nožičky pod sebe :sunglasses: tak aspoň malinký pokrok.
1. říj 2009 ve 13:10  • Odpověz
Ludvi, přeju, ať se nová úča brzy zklidní :wink:
1. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz
Ahoj maminky. Nestiham vas cist, ale musim se podelit o svoje rozporuplne pocity :unamused:
Byli jsme dnes s Nicolaskem na kontrolnim ultrazvuku mozku a jsem z toho takova nanic - mame podezreni na zuzeni komoroveho systemu. Nikousek ma dve hodnoty obracene, nez by mely byt, ma vetsi hlavicku (sice hranice normalu, ale ta nejhornejsi). Je tady riziko spatneho prutoku mozkomisniho moku, budou nas pravidelne kontolovat a radsi nedomyslim, co by bylo, kdyby se to potvrdilo :cry:
Bud je to pry opravdu tato porucha nebo by pak byla moznost, ze ma proste velkeho tatu a je to rodove...
Neznam vubec nikoho, kdo by takovou diagnozu mel a jsem celkem bezmocna, musim jen doufat a cekat.

Preju vsem mimiskum zdravicko a mamcam pevne nervy :astonished:
1. říj 2009 v 15:46  • Odpověz
autor
arwi ahoj..
to je mi moc líto,že máš takovéto starosti... :cry: :frowning2: drž se...je mi jasný,že ted máš úplně sevřený srdíčko strachem o své miminko...budu moc a moc držet palce,aby výsledky v budoucnu byly co nejlepší a nikýsek byl zdravý...
připomenula jsi mi tu mou kolegyni,která má dvojčátka-budou jim ted dva roky- a chlapečkovi zjistili ve třech měsících větší hlavu a zjistili,že se mu tvoří hodně mozkomíšního moku...bylo to pro ně teda náročný- jedno miminko doma,druhý v nemocnici motole na několika operacích-jeden rodič s jedním dítěte, druhý rodič s druhým...vydělávání peněz muselo jít stranou-ležel tam nějak od ledna do května ale co je důležitý-ted je zdravý,nemá žáádný následky a vůbec bys to na něm nepoznala,že něčím takovým prošel...
držím palce,aby to u vás vůbec k takovémuto stadiu nedošlo,aby byl zdravý a tobě přeji hodně ssil a pevný nervy...pořád říkám,že zdraví je nejdůležitější a pak si člověk uvědomí,že to co řešil dřív byly věci podřadný...

arwi,drž se a dej vědět jak jste na tom,myslím na tebe a dětičky
1. říj 2009 v 16:15  • Odpověz
Ondra je dneska nějakej nevrlej, špatně jí, nemůže zabrat, pobrekává, trochu kašle, možná je to k tomu :unamused: :frowning2:

bledul jj taťulda je pyšnej na syna, ale fotbal u nás nehrozí, my jsme přes ty motory. Vlastně jsem vám ani nepsala, že už Ojovi v garáži stojí čtyřkolka :grinning: hlavně, že mám manžel výmluvu, proč jí mít pod střechou :wink:
bledul asi bych jela za rodičema, pomoc se ti bude určo hodit :wink:

pasení nás baví, ale moc dlouho to ještě nezvládneme, ale poctivě trénujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

arwen mám známou a její holčička má asi něco podobného co píšeš, museli jí zavést do hlavičky hadičku a tím jí odvádějí mozkomíšní mok :frowning2: , ale neboj holčina je šikovná a ten kdo neví, by si ničeho nevšiml :wink: a Nici bude určiě zdravej uvidíš, velká hlava ještě nic neznamená :slight_smile: :slight_smile:

píšu jednou rukou, do teď jsem malýmu četla pohádku od Boženy Němcové, líbilo se mu to poslouchal a pak mi do toho povídal. Teď se konečně cpe a chvílema mi u toho usíná, pak ho obléknu a půjdeme do kočáru, na prohajdě jsme dneska sice už byli, ale čerstvého vesnického (jezedáckého) vzduchu není nikdy dost
1. říj 2009 v 16:21  • Odpověz
autor
claudi- u našich internet jde jak kdy...pokud půjde,tak se přijdu podívat co je nového...možná se k vám půjdu vyplakat na ramínko,ale doufám,že to nebude třeba....

holky,za chvíli jdu cvičit,ale jsem nějaká unavená,doufám,že na mě nespadne činka a nepřilepí mě k zemi :wink:
zatím ahojky :slight_smile:
1. říj 2009 v 16:23  • Odpověz
Ahojda!
1. říj 2009 v 17:07  • Odpověz
Hezké odpoledne :slight_smile: tak už jsme zase zpátky doma!

Tak vás jdu postupně dočítat.

Tak ten ségry roční chlapeček má opravdu cukrovku, už to má od doktorů potvrzené. Teď byl ještě na dalších testech, aby se zjistilo, který typ cukrovky má, jak závažné to je a jakou nasadí léčbu. Je to fakt hrozný, když má tak malé dítě takovou nemoc. Přišli na to úplně náhodou, prý v noci hodně pil, vypil třeba litr a půl vody za jednu noc a taky byl pořád unavený, tak to řekla ségra doktorce a ta je rovnou poslala na testy.
1. říj 2009 v 17:36  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:

Teda claudi, za chvilku si budeš moct tím háčkováním přivydělávat :grinning:
No u nás manželské lóže slouží taky jen ke spinkání :wink:

Klarko - přesně takouvohle sportovní lásku měl můj Honza taky (akorát trošku starší a v jiných barvách), ale už ji prodal a další bude až dokončíme rekonstrukci na baráčku. Teď má od taťky půjčené enduro - a tedy nevím, co je lepší, už ho taky pěkně pokřtil - a samozřejmě i svoje kolena a lokty :angry:
Ondráškovi to moc sluší. A s tou nevrlostí je to asi nějaké hromadné. Ten náš malý kocour už v noci taky moc nespinká. Buď chce jen dudlík, napapat anebo k nám do postele. Prostě to není to, co to bývalo. Ale aspoň, že v noci nebrečí a vždycky usne docela rychle.

Bledulko - já být tebou, tak bych asi přece jenom jela k těm rodičům. Snad zůstane jen u rýmy. A snad to bude u rodičů v pohodě.

Arwen - neboj, jak tu píšou holky, není to nic, co by se nedalo řešit!!!
1. říj 2009 v 17:48  • Odpověz
Deni: taky se mi zdá, že už Lucince začínají vylézat zoubky. Občas po večerech strašně pláček, žmoulá si v pusince pěstičku, okusuje si jí (jakoby si masíruje ty dásničky) a už je má taky takové červené a naběhlé. švagrová, která má dvě děcka nám taky říkala, že už se jí zdá, že jí začínají vylézat. Ta jsem zvědavá, jak dlouho se s tím budeeme trápit, než jí konečně vylezou.

Jinak už nám jsou 4 měsíce!!! :slight_smile: Je hrozný, jak to letí.
1. říj 2009 v 17:49  • Odpověz
Arwenko: já Lucince zpočátku taky svazovala ručičky plínkou a pak ji ještě zabalila do zavinovačky. Ona s sebou totiž zpočátku strašně mlela a rozhozovala ručičkama a to ji vždycky vzdubilo a měla tak neklidné spaní. Jakmile jsem jí zavázala, tak byla klidná a hezky spinkala :wink: Naučili mě to v porodnici, tam takhle balili miminka běžně.

Andulko: s tím vítáním občánků mám naprosto stejný problém. Máme vítání občánků teď v sobotu a taky nevím, co si vzít na sebe :sweat_smile:
1. říj 2009 v 17:59  • Odpověz
No a dneska jsme byli u paní doktorky pro další hexu, ale nakonec jí Ondrovi nepíchla. Měl včera docela průjem, tak akorát udělala výtěr a v pondělí, až budou výsledky, tak se domluvíme co a jak dál. A Ondrovo míry ve 4 měsících jsou 5,9kg a 62cm :slight_smile:

Iluss - tak s tou cukrovkou to asi nebude žádná sranda, ale třebas to bude ten mírnější typ (i když si myslím, že když už to je takhle u prťouska, tak to bude spíš ten typ 1) - asi to nebude jednoduchý, ale s dietkou se to všechno zvládne.

Deni - vám budou 4 měsíce zítra, viď? Začneš už s příkrmy? Četla jsem, že nekojené děti už začínají od 4 měsíců. Já už se docela tším, až budu dávat Ondráškovi i nějakou zeleninku nebo kašičku na večer. Snad mu to bude chutnat.
1. říj 2009 v 17:59  • Odpověz
Jeee, arwenko, to je mi moc líto, co teď prožíváš. Doufám, že bude všechno v pořádku.

Tak zítra jdeme s Lucinkou na kontrolu kyčlí ve 4 měsících, tak jsem na to zvědavá, snad to bude ok :wink:
1. říj 2009 v 18:07  • Odpověz
Holky, nějak se mi poslední dobou zdá, že lucinka málo přibírá na váze. Jak to byly obrovský skoky na váze zpočátku, tak poslední dobou už je to miminum.
Na tříměsíční prohlídce u doktorky 7.9. vážila 6550g. A dneska jsem ji večer vážila doma a měla pouze 6640g. To znamená, že za skoro 4 týdny přibrala pouze 90g. To je strašně málo!!!!!
Poslední dobou u kojení docela často blbne a nepapá už ani tak dlouho, jak dřív. Ale ani nebrečí hlady. Nabízím jí třeba prso a ona ho odmítá, že nechce a sama si pak řekne, kdy má hlad. Doktorka sice říkala, že se to rychlé přibývání na váze za chvilku zastaví a už nebude tolik přibírat, ale že by zas tak moc, to se mi nezdá. Příští týden jdeme s Lucinkou na očkování, tak se tam doktorky rovnou zeptám.

Jo a taky mám teď problémy s rukou. Poslední dva dny mě strašně bolí levá ruka od zápěstí směrem k prstům. Jakobych měla nějak namožené šlachy u palece a ukazováku. Strašně to bolí, neudržím ani prázdný talíř, dělá mi problémy zapnout lucince knoflíčky nebo cvočky na pyžamku, nemůžu ji ani pořádně uzvednout. Tak nevím, jestli tam mám nějaký zánět nebo co. Hlavně nevím, proč to bolí, protože jsem se tam vůbec nebouchla.

:frowning2:
1. říj 2009 v 19:14  • Odpověz
iluš - tak mám naprosto stejný problém s tou rukou, taky levá a taky od zápěstí k prstům...už asi třetí týden to pobolívá, nemám to asi jako ty, že bych neudržela talíř, ale někdy to bolí taky fest...myslím, že to může být namožené jak zvedáme a nosíme naše milé bobečky...zatím s tím nic nedělám, ale asi si to začnu stahovat..
Tak ať zítra na kyčlíkách dopadnete OK :wink:
1. říj 2009 v 19:54  • Odpověz
jani - krásné míry, to jste pěkní chlapáci :slight_smile: Tak tvůj manžel je taky motoblázen jako Klárčin?
1. říj 2009 v 19:56  • Odpověz
andul - co to znamená? řekneš ahoj a zase zmizíš... :grinning:
1. říj 2009 v 19:57  • Odpověz
bledul - jak dopadlo cvíčo? byla činka na tobě nebo ty na čince? :grinning:
1. říj 2009 v 19:58  • Odpověz
arwi - pevné nervy a odvahu :wink: držím palce, aby bylo všechno v pořádku a Nikýsek byla zdravý :slight_smile:

deni - 10 minut? tý brďo, to jste pašáci...

taťka houpe mladého v křesílku tak já jdu dát sprchu a pak bude růžovka, i když mě poslední díly moc nebavily, tak nevím jestli budu vůbec koukat...
1. říj 2009 ve 20:01  • Odpověz
Dobrý večer,

lehce jsem vás prolítla a jdu žehlit k růžofffce :grinning: :grinning: :grinning:

Budu tedy reagovat jen lehce :grinning: :grinning:

Arwen, jeden čas byl Jenda sledován na Karláku kv. refluxu. Jezdili jsme tam jednou za měsíc na odběry, sono a tak.
Jednou se taky paní docentka zhrozila jakou má velkou hlavu, ale naštěstí zrovna vkročil do ordinace můj muž s Terkou a rovnou tu žádanku na vyšetření roztrahala. Všichni máme obrovskou kebulu. A Matěj? Ten jí má ze všech největší.
Jednou jsme byli na pokoji s hočičkou a ta měla taky tu trubičku v hlavičce. Byla to taková krásná okatá holka a moooc šikovná.
Arwi, držím ti všechny pěsti, aby se diagnoza nepotvrdila a Nicolásek byl zdravý chlapeček. Holka, nemáš to vůbec jednoduchý. Drž se, je mi to moc líto.
1. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.