• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Tak tedy znova:

Klarko: s tím spinkáním přes den zkus vydržet možná má jen svoje období. Lucinka kolem druhého měsíce taky skoro vůbec přes den nespala. To až teď zase hezky spinká dopoledne i odpoledne.

Arwi: vitamíny pro Nikýska bych zatím radši žádný nezkoušela. Asi bych opravdu změnila druh mlíka nebo se zkus poradit s doktorkou. A některé děti nemusí být baculaté, jsou prostě vytáhlé. Moje sestřenice má chlapečka a když se narodil, tak byl strašně dlouhý a hubený, vypadal jak žabák, když měl natažené nohy :grinning:

Andulko: já dostala kytičku - krásnou čajovou růži a Lucinka dostala plyšovou hračku (která hezky a potichu hraje, když se zmačkne bříško), sadu dětských příborů, ponožky, knihu dětství (kam se zapisuje datum narození, váha, míra, první zoubky, úsměvy, krůčky, apod.), certifikát čestné občanky města a přáníčko.
4. říj 2009 v 15:29  • Odpověz
Ahojky maminy,

ty jo claudi, na nákupy na čtyřkolce  To musí být sranda  No já bych toho našeho prťouse taky chtěla motorů ušetřit, ale asi to nepůjde. Honza si asi říct nedá – a to už měl taky dva dost těžký karamboly 
Pepino zvládne otevřít myčku? To můj Honza ještě neobjevil 

Jo jo, ludvi, jíst se musí… A manžel dostl sprďana? To je u nás skoro denně :-;
A ať zítra dstanete na rehábce pochvalu!!!

Andulinko – no já si říkala, kdy budou první košíky na prodej – honem honem – na konci listopadu mi končí mateřská a bude jen rodičák…
A s beránkama a mlíkem neporadím – já je ještě naštěstí nedostala 

Bledulko – vydrž holka . My už taky topíme. V baráčku prostě bývá větší zima než třeba v bytě. A k tomu kouření – no mě například vadí i to, když si jde moje ségra zakouřit a potom si jde povídat s Ondráškem…

Iluss – tak to je fajn, že se vítání líbilo

Klarko – k tomu spaní přes den, každý mímo je jiný, ale Ondra přes den taky moc nespinká – dva měsíce mu byly na začátku srpna – no to bylo ještě dost plakací období a přes den usnul max. na tři čtvrtě hodinu – hlavně třeba na ruce (v postýlce se mu moc spinkat nechtělo) anebo potom v kočárku spal třeba o trošku dýl. Anebo s ním občas taky zalezu do pelíšku a to potom spinká taky o něco déle 
A prdíku jsme zbavili ve třech měsících úplně s přehledem – Ondra teď prdí skoro nepřetržitě 

Arwi – jseš šikovná holka a hlavu vzhůru!!! A Niky to dožene neboj!!! Je to fešák!!!
4. říj 2009 v 18:38  • Odpověz
Tak a je to bez smailíků :frowning2:

No a veletrh byl sice fajn a bylo tam straaašně moc lidí a myslela jsem si, že to bude o trošku větší.
Ondráškovi jsem koupila akorát koníka Ferdu od Lamaze :slight_smile:
Docela jsem tam obdivovala "fisrt bike". Kdyby to nestálo takovou pálku, tak bychom to možná Ondrovi pořídili, ale takhle nevím nevím...

Holky, už víte, co budete kupovat svým zlatíčkům k Vánocům???
4. říj 2009 v 18:44  • Odpověz
Andulinko a holky, to s tim kopirovanuim reakci do IP je super napad, ja vas nekdy docist stihnu, ale neni to pravidlo. Az nam zkrouhnou materskou, tak budu muset zacit delat a ani nebudu vedet, co je Konik :cry:
Moc vam diky za slova utechy k Nikyskove podezreni - vite, je strasny domyslet si, ze tedka ale jde fakt o moje dite, ze to neni strasny, protoze to slysim o detatku cizim, ale ze ted jde dokonce o moje. Ja jsem tohle nikdy nezazila, Danecek byl jak ripa a nevim, co jsem udelala zle, ze proste Niky jako ripa neni. A treba je a ja plasim zbytecne :-/

Zitra jdeme k doktorce na kontrolu, tak se ji vyptam, napadlo nas jeste bud dstavit Sandulku a veskere mlicko Nikymu nejak odsavat (i kdyz mi to odsavackou nejde a nejde), on to preci potrebuje vic - nebo je krmit oba napul, Sandulku taky prikrmovat. Otazka je, cim, splasila jsem na MMB kontakt na pani, co ma moznost dovezt Nutrilon z Polska za 255 Kc 800 g /(ten nam vrele doporucila pani doktorka a ja z financnich duvodu davam Sunar).
Dalsi variantou je produkt Chlorella - rasy, strasne zdrava a prinosna vec, jenze kdyz je budu bastit jam budu muset jist davku pro dospeleho, nedoplatim se a Nikulkovi stejne do mlika pujde prd, kdyz ho ode mne moc nevypije - takze zkoumam, zda by Chlorlellu nadrcenou do prikrmu mohl i on....

Jedine, co nedelam, je nocni zduchani do mimisku, protoze jsem sehnala dva monitory dechu. Jinak se proste o malyho bojim, holky :cry:
4. říj 2009 ve 20:57  • Odpověz
Andulko: joooo, janča má pravdu, už se na ty košíky moc těšíme :wink: jenom nezapomeň, že já si říkala jako druhá :grinning: :grinning: :grinning: (první byla myslím claudi nebo len) :wink:

Jani: no tak s vánocema zatím nevím, jen vím, že chci lucince koupit velkého plyšového medvěda do postýlky,aby tam měla nějakého kamaráda :wink:

Arwenko: netrap se přemýšlením, co jsi kde udělala zle, protože za to nemůžeš. I kdyby byl Nikýsek náhodou nemocný, tak to se stává a není to tvoje vina. Ale pevně doufám a věřím, že bude v pořádku.
4. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz
Arwi, je přirozený, že se o Nikyho bojíš. Bály bychom se asi všechny na Tvém místě. Ale věř, že to bude dobrý! Všechny držíme pěsti! :wink:
Co se jídla týče, sice nejsem laktační poradce, ale asi bych Sandulku neodstavovala. A řasy bych (já osobně) rozhodně nedávala! Teď mají dětičky baštit mlíčko a v něm nic takového není.

Iluš, tak to teda opravdu trošičku závidím. :sweat_smile: Ale Lucince dárečky mooooc přeju!

Jani, co je to to "fisrt bike"? Nějak spešl upravený kolo? :confused: A k Vánocům mám zatím vymyšlený župánek. :slight_smile: No a sámo že oblečení a hračky. A hrozně se mi líbí houpací koníci, ale to bude lepší asi až k narozeninám.
4. říj 2009 ve 22:23  • Odpověz
MMCh - ani nevím, zda jsem vám říkala, že má Vítek ATB. :frowning2: Ale naštěstí jen v kapkách do nosu. :slight_smile: Nicméně jsme si s nima už dneska brzo ráno užili. :frowning2: Pravděpodobně ty kapky rozpouští zadní rýmu, která Vítkovi v noci stekla do pusinky, on ji vdechl a nemohl ji vykašlat. :frowning2: Takže jsme vyklepávali, pak museli Vítka položit na bříško přes ruku a bušit ho mezi lopatky, než se mu podařilo zaskočenou slinu či rýmu vyplivnout. Přiznám se, že už jsem přemýšlela, zda volat "erzetu" nebo ne. :confused: Brr. Takže jsme ráno nasadili na vysavač odsávačku a pak jsme nestačili zírat, kolik toho to naše dítě v nosíku má.

JO a mám už ortel nad pneumokokovým očkováním: tramtadadá výhercem se stává Symflorix! - vsuvka od Tomaa jeho mamky: Prevenar bude sice od nového roku mit vic druhu antigenu, ale nektere antigeny u Symflorixu maji tzv. zkrizenou imunitu, tzn. ze chrani i pred bakteriemi nesoucimi odlisny antigen (a tim padem ma obdobne spektrum ochrany jako Prevenar). Dale ma Symflorix prokazanou lepsi ucinnost proti zanetum stredniho ucha a dale chrani pred onemocnenimi zpusobenymi Hemophily (diky pouziti jineho nosice). Konec vsuvky. :slight_smile: Takže tak. :slight_smile:
4. říj 2009 ve 22:58  • Odpověz
pěkné skoro poledne :grinning:

moc všem děkuji za příklady a vychytávky při utišení těch našich miláčků :wink:
kočár funguje vžycky, včera jsem hopsala na baloně a to se mu taky líbilo :slight_smile: i spánek už je lepší, včera jsme nedělali nic jiného než přebalovali Ondra kakal 5x :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
teď jsme se napapali a malej leží na kojícím polštáři, tak ho oblíknu a jdeme na prochajdu :slight_smile:

andul jak jsi spokojená s becem??? nějaké poznatky, přemýšlím nad koupí nosítka

arwen, já bych asi zkusila prckovi dát jiné mléků, my jsme na Nutrilonu a přibíráme krásně, dr. mi i říkala, že sunar doporučuje až tak od 4. měsíce.

Tak mládě je už zase načaté, jdu na to procházku :wink:
5. říj 2009 v 11:49  • Odpověz
Hezké poledne :slight_smile:

tak jsme byli s manžou a Lucinkou dopoledne na prochajdě a rovnou jsme se stavili v drogerii, potřebovala jsem pro Lucinku Rybilku na zadeček. Tak samozřejmě jsme koupili všechno možné okolo a Rybilku jsme zapomněli koupit :grinning:
Jo a koupila jsem Lucince řetízek na dudlíka, který se připevní na oblečení, teeeda docela mě zaskočila ta cena (80Kč). Myslela jsem, že to bude tak za dvacku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Andulko: a Víťulka na vítání občánků žádné dárečky nedostal? :confused:

Andulko: tak toho houpacího koníka lucince taky chci pořídit, ale taky až k těm příštím vánocům.

ANdulko: jeee, to je mi líto, že je víťa nemocný. Snad se z toho brzy dostane. Toho odsávání rýmičky jsme si taky celkem dost užili. Taky jsem nestačila koukat, kolik toho tam naše malá měla. Ještě že jsme koupili tu odsavačku na vysavač, tou ústní jsme totiž vůbec nic nevysáli a jenom jsme ji tím trápili.

Andulko: jsem ráda, že jsi mi potvrdila ten Synflorix, jsem ráda, že jsem udělala dobře :wink:

Jinak musíme se pochlubit, Lucinka se dnes ráno konečně vykakala ( po týdnu a půl!!!) a byla toho tedy opravdu hromada! :wink:
5. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz
všechny tady probíráte vítání občánků, tak jsem dneska volala na obecní úřad, kdy mi půjdeme vítat a nejdřív listopadu :angry: jsme malá vesnice a prý čekají na všechna miminka co se mají ještě letos narodit, tak hold musíme počkat, ale i tak mám radost, že se to alespoň koná :grinning:

prochajda byla fajn, objevuju nové a nové trasy naší vesnicí :grinning: :grinning: :grinning: , malej ještě chrupe na zahradě, tak snad se mu to spinkání vrátí jak byl zvyklej :wink:
5. říj 2009 ve 14:18  • Odpověz
Klari: vždy´t máte na vítání občánků ještě čas :wink: malý Oja je přece o dva měsíce mladší než naše Lucinka.
Jo a za ten víkend prý u nás vítali celkem 60 miminek. Šlo to tam jak na běžícím páse :wink: U nás se holt rodí hodně miminek.
5. říj 2009 ve 14:23  • Odpověz
Ahojky Letňátka :wink:
Vidím že probíráte vánoce :grinning: :grinning: :grinning: My už máme tři dárečky pro naší Karamelku,spinkací hadrovou panenku, mističku s hrníčkem a bryndáčkem z Ikei a koupací sedátko :grinning: :grinning: :grinning: . Vítání máme zasebou a bylo moc krásné
5. říj 2009 ve 14:26  • Odpověz
čaues holky :slight_smile:

klari - buď ráda, že bude alespoň nějaké vítání, u nás není žádné...a je pravda, že kdyby bylo, tak pepino by byl jediný uvítaný občánek za tento rok, bo se žádné jiné dítko letos ve vesnici nenarodilo a vypadá to, že ani do konce roku žádné další nepřibude :wink: Tak budu muset na obecním úřadě navrhnout, aby nám udělali nějaké soukromé vítání :grinning:

děvčata teda vánoce se blíží co? to je děs... já mám už dva dárky, jeden pro tchýňku a jeden pro Pepina staršího...malému teda ještě vůbec nevím co...koupili jsme jídelní stoličku, tak tu bychom mu mohli pod stromek nadělit a chtěla bych mu taky koupit nějakého velkého plyšáka do pokojíčku :slight_smile:
5. říj 2009 ve 20:28  • Odpověz
pěkný večer
no o Vánocích mi nemluvte, nevím tedy jak budu nakupovat dárky, s prckem, on vidí nákupní centrum a ječí na dálku, no chlap, znáte to :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
myslím, že bude hodně vytíženej počítač, internet a následně přepravní společnosti :wink: :wink: jen ty nápady mi nějak chybí, jediné koho nemusím řešit je tchýňka, ta si pořídila novou kuchyň tak mám spoustu možností co pořídit a Ondráškovi, to taky určitě nebude problém, jen aby stačili penízky :sweat_smile:

Ondra se jinak vrátil do svého zajetého systému a krásně chrupe i přes den, jen jeden poznatek, už ho to samotného přes den nebaví a brekem si vynucuje pozornost :angry: hold to bude pěkně rozmazlené mimino :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz
Se mi to smazalo. :angry:
Tak vám aspoň popřeju dobrou noc. Jsme dnes vyřízená- Tom slouží a Ťulda spal za celýden 1,5 h. To mám za to včerejší vychloubání. :confused: Jdu do hajan.

Dobrou a hezký sny!
5. říj 2009 ve 22:27  • Odpověz
Hurá, už se mi stýskalo!

Klárko, jak ses ptala na ty účinky úplňku, tak já si opravdu myslím, že to vliv má. Vítek včera celý den nespal. :frowning2: :angry:

Claudi, jak dopadla svíčková?

Il, Vítek dostal dekret a já růži v celofánu. :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to bylo všchno - no hlabně že jsme královský a krajský město, jak bylo na vítání zdůrazněno. :confused:

Tak jsem dneska přidala na Ježíškův seznam židličku na baštění. :slight_smile:
6. říj 2009 v 17:02  • Odpověz
Hezké odpoledne,

tak jsem už od rána pěkně vytočená. Dopoledne dávám malou do kočárku, že s ní taťka půjde na prochajdu a já zatím doma uvařím, tak když jí dávám do výtahu, tak tam někdo těsně před tím kouřil, no to byl smrad. Fakt mě to naštvalo, jak jsou lidi tady v tom baráku neohleduplní a přímo tupí!!! Vědí, že jezdíme s miminkem výtahem a klidně si tam zapálí! A jak je ten výtah uzavřený,tak to samozřejmě nevětrá a ten cigaretovej smrad se tam drží dlouho.

No a aby toho nebylo málo,tak celé dopoledne nešla studená voda, šla jen vařící. Tak jsem tam volala a oni mi řekli,ž e prý něco opravují a že to pár hodinek potvrá. Tak to zapli až odpoledne!

No a k tomu mi ještě celé dopoledne nešel internet, pak kolem poledne už šel, ale koník nešel pořád celé odpoledne.

Takže fakt "super" den!

Jo a jak jsme se bavili o těch Vánocích, tak jsem přemýšlela, že koupím lucince k vánocům asi jídelní stoličku a dětský talířek a lžičky. A možná taky nějaké odstrkovadlo nebo chodítko, za chvíli to uteče a bude ho potřeboval :wink:

Andul: to je fakt ostuda, že vám na vítání nedali žádné dárečky. Vždyť co by jim to udělalo, kdyby něco koupili, zas tak moc by je to nestálo!
6. říj 2009 v 18:07  • Odpověz
Krásný večer děvčátka s mimisky.
Můžu poprosit o zaslaní hlasu na tento lin děkuji mockrát :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/gallery_view.php?page=3&id=16831&from=gallery
6. říj 2009 v 18:15  • Odpověz
Il, tak tos měla opravdu den na prd! :angry: :frowning2: S tím výtahem bych to asi neustála a nalepila na něj ceduli. :angry:

Josífku, omlouvám se, ale hlasovala jsem tam pro Arwenčina dvojčátka, takže by bylo nefér, hlasovat jinde. Promiň.
6. říj 2009 v 18:39  • Odpověz
Nic se neděje i tak děkuji :grinning:
6. říj 2009 v 18:43  • Odpověz
ahoj všem :slight_smile:

iluš -tak to jste měli fakt super den :unamused: tak doufám, že večer a noc bude o mnoho lepší :wink:

andul - svíčkovka dopadla super, jen se po ní zaprášilo :slight_smile:

josifku - též omluva, jsem na tom jako Andulín....tak snad v jiné soutěži ti pomůžeme :slight_smile:

holky, koukám, že většina našich prcků dostane jídelní židličku :grinning: alespoň si nebudou závidět :wink: pepino je nějaký mrzutý, asi nemůže zabrat... :frowning2: jdu ho pomazlit broučka malého :slight_smile:
6. říj 2009 v 19:42  • Odpověz
ahoj ahoj, tak se hlásím po pár dnech i já
tak oslava se vydařila, řádili jsme do půl 4, já s Jirkou, další oslavenec s přítelkyní a ještě jedni známí, Vašíčka hlídala tchýně s tchánem a krásně jim spinkal až do 6 rána, jen pro nás to bylo pak v neděli náročné :sweat_smile: , vzpamatovávala jsem se ještě včera, ten spánkový deficit je mazec.

tak to my na vítání občánků dostali taky pamětní list a knížku, nic více, ale aspoň něco a fotečky nás nakonec vyšly 33,- jedna, jsou nádherné, jak bude chvilka, hodím je albíčka

vašík mi dneska u jídla strašně plakal, skoro vůbec nic dneska nesnědl, jestli celkem 500 ml tak to je přeháňka, prostě potáhnul jednou a křik a jen co se blížila flaška k pusince, řval znova :confounded: , vůbec jsem nechápala co se děje, pak na chvíli zabrala jiná lahvička s jinou savičkou a večer mu dával jirka a říkal, že se mu nezdá savička u té předchozí lahvičky, tak nevím, vyměnila jsem jí za jinou a uvidíme večer. zítra nám držte palce, jdeme na 4m kontrolu, na hexu a synflorix.
tak vánoce zatím nějak neřeším, s tchýni jsme se domluvili, že si nic kupovat nebudem, jen vašíkovi něco, jinak utrácet nebudem, už i tak nás všechno stojí šílené prachy.když už něco budeme kupovat tak nějaké maličkosti mému taťkovi, segře a bráchovi.
6. říj 2009 ve 21:01  • Odpověz
Deni: tak ať zítra u doktorky dobře pořídíte. Nás čeká to samé ve čtvrtek (4.měsíční prohlídka a odkočávní hexou a synflorixem) :wink:

Jsem zvědavá, co mi doktorka řekne na to, že lucinka moc už nepřibírá a poslední dobou taky moc nechce papat. Jen si párkrát cucne a už nechce. Před tím jsem jí krmila třeba patnáct minut a teď je po pěti minutách hotová. :confused:
6. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz
CLaudi, jestli to nebude tím, že kolem Vánoc začnem prcky přikrmovat a neumím si moc představit, jak cpu do Ťuldy dušenou mrkev a mám ho přitom na klíně. :grinning:

Deni, téda, to jste fakt dobří, že jste takle ponocovali. Já jsem tak vyřízená, že jen představa něčeho podobného mě děsí. :sweat_smile: Ale hlavně že jste si to užili! :wink: Co se toho Vašíkova pláče týče, tak fakt nevím. :confused: Max. ta savička jestli nebyla špatná. :sweat_smile:

Sice koukáme na kriminálku, ale asi půjdu spát. Jsem docela urvaná. :pensive:
6. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz
autor
ahoj holky ,jen se hlásím...
je mi smutno-po honzovi,i po vás...
andulko,měla jsi pravdu-víš v čem.... :unamused:
děti jsou v pořádku,rýma je u obou,ale naštěstí-klepu na dřevo- se zatím nic nerozvíjí...
ještě 5 nocí....

jdu vás dočíst co stihnu...
6. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
Deni - teda to jste zapařili, věřím, že jsi pak byla KO...taky bych byla vyřízená ještě tři dny potom...ale fajn, že jste si to užili :wink: držíme palečky na zítřejší kontrolu a včelky ať Vašíka moc neštípou :wink:

andul - máš recht, bude to tím :grinning: počkej, to budou souboje a mrkev budeme mít za ušima i my :grinning:

il - vám taky přání ať kontrola dopadne OK a Lucinka aby byla statečná na očkovando

tak co, pustili jste se někdo do toho háčkování? já mám další pepici hotovou, ale ta není pro nás, budu ji darovat... :slight_smile: asi se ze mně stane háčkovácí maniak :grinning: :grinning:

dobrou a hezké sny :slight_smile:
6. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
ilus, andul ahojky
Vašík mi taky nechce jíst, je vidět, že jí méně, ale asi to bude normální, taky se na to zítra zeptám
Já taky myslela, že nevydržím nějak dlouho, ale prostě to šlo samo :wink: , oslava jak má být a v pátek si to zopakujem, jen už to bude s rodinkou, a bude to asi komornější hlavně pro mě, ikdyž budu oslavenec, ale pochybuju, že by mi někdo hlídal více Vašíka
taky koukám na kriminálku, ale taky půjdu brzy do hajan, jen počkám až příjde Jirka z hospůdky...javascript:addEmoticon(':wink:','vBody')
6. říj 2009 ve 21:42  • Odpověz
Holky, nás čeká prohlídka a očkování příští týden. Tak ať vám to všem dobře vyjde! :wink:

Hele, Il, k tomu jídlu - Ťulda mi nechce pítzprsu. :frowning2: :cry: Nejspíš to bude tím, že znich nic neteče. :cry: :cry: :cry: Dneska se zdá, že zkončili beránci, tak to snad bude zítra už zase dobrý. Celej dnešek jsem kojila naráz z obou prsů - teda na střídačku během jednoho kojení, ne že by měl v papulce obě prsíčka na ráz. :grinning: :grinning: :grinning: Snad jsem tím podpořila laktaci. No, uvidíme zítra.
6. říj 2009 ve 21:46  • Odpověz
andul, tak ať mlíčko Vítkovi zase chutná
jdu do hajan, tak páčko, načerpejte síly na další den a miláčci ať jsou hodní
6. říj 2009 ve 21:47  • Odpověz
claudi: já jsem se do háčkování bohužel nepustila :frowning2: já to neumíííííííím

andulko: taky se mi poslední dobou zdá, že mám málo mlíka. vždycky jsem měla takový plný prsa a teď skoro nic a ani když je zmačknu, tak nic neteče. Ale lucinka normálně saje, tak doufám, že jí to stačí, protože hlady zatím nepláče. Začla jsem teď znovu pít kojící čaje a taky přikládám lucinku k oběma prsům, tak snad se to brzy srovná. Nechci ještě dávám příkrmy. Ale už jsem se na to raději informovala, čím bych měla popřípadě začít, tak bych kdyžtak začla navečer kašičkou.
6. říj 2009 ve 22:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.