• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ludvísku - jak dopadlo očkovando? Byl Matějda vzorné dítko nebo halekal jako náš pavián? :grinning: Ten gravimilk jsem taky chtěla zkusit, tak když ho tak chválíš že ti chutná, no to na tebe dám a zakoupím si též... :wink:
7. říj 2009 ve 20:51  • Odpověz
co jste tady psali o mlíčku a prsou, tak jsem na tom ouplně stejně...taky mi poslední dny připadá, že už nejsem Dolly a bála jsem se že už mlíčko nebude...Ale malý saje, hlady nepláče, tak je vše asi OK...A při kojení taky dávám z obou. A s tím pitím, no taky už tolik nevypiju tekutin jako když byla vedra...Tak si to musím hlídat a pít apít a pít...
7. říj 2009 ve 20:54  • Odpověz
hihi, Lucince se potí čelíčko hlavně když papá :wink:

no nikdy mi ta lovela nic nevyžrala, tak to asi opravdu bude tím bodýčkem.

Jo a dneska jsem lucinku vážila a měla 6780g (před měsícem 6550g), takže za měsíc přibrala 230g. Tak uvidíme zítra u té doktorky. Ale vypadá spokojeně, tak to asi nic nebude. Doktorka říkala,že se to přibírání pak zabrzdí.
7. říj 2009 ve 20:54  • Odpověz
jasně, Lucinka je přece malá slečna, tak si hlídá váhu :grinning:
7. říj 2009 ve 20:56  • Odpověz
Bledul, antikočku mám už třetí měsíc, takže v tom to asi nebude. :confused: Díky tomu císaři nesmím ideálně rok otěhotnět, takže jsem si ji nechala napsat hned po šesťu.
O tom dotýkání se homeo mi nikdo nic neřekl. :confused: Pán v lékárně mi akorát řekl dávkování a že jsem šikovná, jestli přijdu na to otvírání. :grinning:

Klárko, takydoufám vlepší noc než na dnešek - Vítek plakal a byl min 2h za noc vzhůru. :frowning2: Tak nám (a i ostatním maminkám a tatínkům :wink: ) přeju lepší noc. :slight_smile: :wink:

Iluš, tak to ber jako obnovu Lucčina šatníku. :wink: :grinning:

Ludvi, jak zvládá Matýsek hexu?

Leni, domlouváme kuchyň. :slight_smile:
7. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz
Claudi, Vítek se taky při vztekání dokáče zpotit skrz bodýno a dupajdy. :grinning: :angry: :angry:

Il, umíš si představit, kolik by Lucinka musela vážit v roce, kdyby nabírala pořád tím superrychlým tempem? To by z ní byl golem. :grinning:
7. říj 2009 ve 21:46  • Odpověz
tak som tu :slight_smile: zdravim vsechny letnikovky :grinning: uz jsem byla trochu nervozni, ze jsem tu tak dlouho nebyla :wink:
prolitla jsem co jste nakecaly a asi nezvladnu zareagovat na vsechno, je toho mooooc :astonished:
takze tatka nam odjel.....mam z toho takovy divny pocity :frowning2: asi byl urcite rad, ze je doma s nami, ale bylo to divny....jak jsem se bala, ze ty prvni dny s malym mu budou chybet, tak se to asi potvrdilo :frowning2: prvni den mel u sebe malyho asi dohromady 15 minut a predstavte si, ze zbytek dne stravil u pocitace!!!!!!!! dalsi dny to bylo trochu lepsi, ale porad ten pocitac a televize....no nevim :frowning2: a dokonce se me zeptal, kdy ho vratime, ze uz ho mame dost dlouho :angry: asi si delal legraci, ale byla pekne blba :frowning2: tak jsem zvedava, jak bude probihat dalsi dovolena nekdy na konci listopadu.....dokonce i muj tata mi rikal, ze se mu moc nelibi, jak se petr chova....misto aby vzal treba psa ven, tak cekal, az nakojim a pak zajdu se psem :frowning2: a kdyz jsem byla venku, tak malyho vetsinou chovala mamka nebo tata.....no nevim, je mi z toho nejak divne.... :frowning2: a kdyz jsme jeli do prahy na kontrolu na gyndu, tak jsem prisla k autu, malej byl uplne rudej, jak rval a petr stal venku...ulet, co?

arwisku, kocicko, uplne chapu, jak se citis....musi to byt hrozny :frowning2:ale jak pisou holky, urcite to bude ok....dneska je medicina na vysoky urovni, tak se na doktory spolehni, urcite udelaj co muzou...a nikysek bude v poradku :wink: filipek je zdravoucky miminko, ale nikdy nevis....znam i pripady, kdy bylo miminko jako buk a najednou, z noceho nic se stalo to nejhorsi....ja si pripadam jak magor, vzdycky, kdyz si k malymu lehnu, tak premyslim, kdyby se mu neco stalo....vetsinou myslim na to nejhorsi a privadim si tak sileny depky....mozna bych potrebovala nejaky vysetreni :confounded:

dneska me malej dost vystrasil...po koupani jsme sli kojit a on dost hltal....parkrat jsem mu musela vzit prso z pusinky no a asi pul minutky po kojeni jsem cekala, az usne a najednou zacal jakoby lapat po dechu....vypadalo to, ze se nemuze nadechnout :confounded: tak jsem ha rychle otocila a bouchla ho parkrat do zadicek....chuderka moje...pak zacal dychat a brecet.....uf, bylo to pekne hnusny :frowning2:

jinak jsem rada, ze to poceni je asi normalni :wink: 29. jdeme na ockovani, tak jsem zvedava, jak to dame :wink: minulou stredu jsme byli na dvoumesicni kontrole, tak vypadame zdrave a vazime 5500 :grinning: :grinning: no jo, papame a papame :grinning:

andulko, tak drzim s kuchyni palecky....hlavne aby se ti v ni pak dobre varilo :grinning:

bledul, teda to je siiiileny...... :astonished: :astonished: bych mamce asi ten svetr natahla na hlavu.....hlavne ze to dopadlo dobre a nic se nestalo....za chvilicku budete doma a vsechno bude ok :wink:

jinak s tim mlickem...taky mi obcas prijde, ze mam prsa prazdny, malej se nekdy u kojeni rozciluje, jako kdyby v nich nic nebylo, tak to vzdycky zkusim a vetsinou mu postrikam oblicej :grinning: :grinning: :grinning: vetsinou tam je dost, i kdyz to tak nevypada....ale taky uz se stalo, ze vycucal vsechno :grinning: je to velkej jedlik :grinning:
7. říj 2009 ve 22:02  • Odpověz
Len: to mě moc mrzí, jak se Petr staví k malému. Někteří chlapi to holt s miminky neumí a čekají, až trošku povyrostou a pak se jim věnují. Ale asi bych z toho byla taky špatná, kdyby se Dan k Lucince choval stejně. Hodně by mě to mrzelo.
Ale třeba se jen Petr na malého nechtěl moc upoutat, když zase odjíždí pryč. Člověk by řekl, že s ním bude chtít strávit každou volnou vteřinu, aby si ho co nejvíce užil, ale kdo ví, co se zrovna chlapům honí hlavou.
Len a není to tím, že se Petr Fildy tak trošku bojí? Dan se Lucinky zpočátku taky bál, jak byla malá, tak se bál jí vzít, aby jí nějak neublížil. Tak jsem mu jí pořád dávala chovat, aby si na to trošku zvykl a naučil se to s ní.
7. říj 2009 ve 22:18  • Odpověz
iluss, no ja chapala, ze se malyho boji, kdyz byl tech par dni po porodu, nez odjel, ale ted uz je docela velkej.... :unamused: sice si taky myslim, ze se ho porad boji, nevi, jak ho utisit, jak ho chovat, prebalit a tak ale stejne.....fakt mi to bylo lito :frowning2: zda se mi, ze mu porad nedochazi, ze je to jeho dite a on jeho tata......
7. říj 2009 ve 22:28  • Odpověz
no a kdyz s nim nemuze travit cas, taK mu to asi jen tak nedojde :frowning2:
7. říj 2009 ve 22:30  • Odpověz
len s Petra si nic nedělej. Manžel tedy má zájem, ale ne dost velký, tedy podle mě, mě by se líbil ještě větší. Ale Iluss má pravdu, oni ty chlapi na ty úplně malý miminka moc nejsou :frowning2:
taková příhoda od nás: když manžílek přijel dřív z práce a cipísek byl ještě vzhůru, řekla jsem mu ať jde přebalit, šel bez keců, jelikož mu to tralo dlouho tak ho malej 4x :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: počůral, tak pak přišel za mnou, že to nedá a šla jsem to dodělat já :frowning2:
ale jinak si s malým hraje atp.. jen to nevydrží nijak dlouho, bavili jsme se o tom a on se fakt moc těší až bude větší, tak jsem na ně zvědavá :wink: :wink:

andul dnešní noc byla fajn, Ondra usnul v půl osmý, stával ve dvě, v půl šestý a v devět :slight_smile: jdu se mu věnovat, už ho to samotného zase nebaví a natahuje :unamused:
8. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
Leni, napadlo mě, zda to krom toho, že je Petr normální chlap a tomu trvá než se s "konkurencí" srovná, není Petrovo chování zapříčiněný určitým strachem na té misi. A jak psala Iluš, strachem ztoho že se moc naváže a nebude moct odjet. :confused: Ten počítač je fakt už jak závislost. Ale mámtrochu pocit, že je to mor Pardubických kasárna. :frowning2: Segra taky chodí s jedním tamním vojákem a ten doma taktéž hraje na compu :angry: (pokud teda nepomáhá mamincespomazánkou a nezruší tak rande... :sweat_smile: ). Moooooc moooooc doufám, že až spolu budete bydlet v Berouně (nebo kdekoliv jinde), že to bude lepší a že půjde počítač stranou a Ty a Filípek do popředí všech zájmů.

Klárko, u nás to taky bylo lepší - Víťa usnul stejně jak váš Oja a v půl 4h chtěl přebalit pokakanou plínu a trochu cucnout z prsíčka a pak spinkal do půl 8 a od 9h do 10h. :slight_smile:
8. říj 2009 v 11:10  • Odpověz
ahoj holky

jak to děláte, že vám ty dětičky tak pěkně spinkají? to naše zvířátko usnulo asi v osm a pak se vzbudl kolem jedenácté a pak tak po dvou třech hodinách...buď dudlík nebo nakojit nebo asi jen tak.... Od pěti do půl sedmé čumákoval a pak teda vytuhnul ještě do půl devátý...Dopoledne spal asi půl hodiny a pak mi po obědě spal chvíli v autě, když jsme se vraceli od našich...a teď se ho snažím uspat v lehátku...achh jo :unamused:

no s těma chlapama mají holky pravdu, asi jim tyhle úplná miminka až tak neříkají...neboj Leni, vše se určitě srovná až Filda povyroste a Petr s vámi bude doma nastálo :wink: ...ten comp bych mu ale vzala kladivem :angry:
8. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
ahojda :slight_smile:

tak už jsme zpátky od doktorky. 4měsíční prohlídka dopadla v pohodě. Malá měří 64cm a váží 6800g.
Prý opravdu málo přibrala (před měsícem měla 6550g), ale prý to nevadí, protože vypadá dobře a zdravě a hlady nepláče. prý jak zpočátku hodně přibírala, tak se to teď opravdu zabrzdilo. V půl roce mají mít prý miminka dvojnásobek své porodní váhy. To je u lucinky 5360g a to už dávno předhonila, takže je vše v pořádku. Prý kdyby měla hlad a moje mlíčko jí nestačilo,tak by se ozvala a měla bych pak dokrmovat sunarem nebo nutrilonem. (a to jsem si myslela, že mám začínat kašičkama, takže neee, prý do půlroka jen mlíko)
U očkování si trošku poplakala, ale jakmile jsem jí vzala do náručí, tak bylo vše v pohodě a už se zase chechtala :wink: Teď mi spinká v kočárku, ve tři jí dám napapat a pak porazíme vyzvednout taťku na nádraží a půjdem nakoupit, musíme doplnit ledničku a špajz.
8. říj 2009 ve 14:40  • Odpověz
claudi jen to neeee, kladivo neeeeeeeee!!!!! jak by nám pak len psala??? :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz
il - tak jste to krásně zvládli :slight_smile: no vidíš, s tím přibíráním je to v poho...kdyby jí to nestačilo tak by se určitě Lucinka ozvala, to by jsi poznala..aha, takže kašičky až po půl roce? my už taky za chvíli budeme mít asi dvojnásobek porodní váhy...myslím že už k sedmi kilům prcek má a dvojnásobek by byl 7,2...
8. říj 2009 ve 14:48  • Odpověz
Týjo, holky, kdxžtotak čtu, tak začínám mít depku. :confused: My odhadujem Ťuldu na 5,5kg :sweat_smile: Ale na jeho obhajobu je pravda, že už ve 3měsících měřil 63cm - je to taková naše hubeňoučká žížalka. :grinning: :dizzy_face:

Ty kašičky se sice už dělají pro 4měsíčátka, ale neznám nikoho, kdo by je dával už tak brzo.

Il, to je Lucinka šikulka, že moc neplakala. Snad nebude žádná reakce. :wink:

Claudi, trochu závidím, že se sbalíte na den a můžete jet k vašim. Mně se tady hrozně stýská a jednodenka by mi občas bodla. Jenže je to hrooozně dalko. :frowning2: Sice se to na očku dá, ale na Vítka by 7h v autě bylo přeci jen moc a navíc teď už šetříme každou korunku. :frowning2:

JO a mám radost, protože Ťulda se, zdá se, rozkakal! Juchůů! Od včera odpoledne už kakal 4x. Kdyby to 1x/4dny a 4x/den zprůměroval na 1/1 bylo by to iodeální. :grinning: Ale to už bych chtěla moc, že? :grinning: :grinning:
8. říj 2009 v 15:32  • Odpověz
andul, klíííd... :grinning: ono zase nemůžeme naše děti nějak moc porovnávat, každé je a bude úplně jiné :wink: no jo, máš svou rodinu daleko, tak to nejde jet tam každou chvíli na otočku, ale že se ti stýská to věřím... :frowning2: já mám naše 20km od nás, takže pohoda... Ťulík kadí o 106, co? :grinning: Pepiňák třeba tři dny taky nic, pak pár dní pravidelně každé ráno a pak zase nic a pořád dokola....

holky mrkněte a vybírejte, docela prima bodýčka a za slušné prašulky:http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=2&album=334848
8. říj 2009 v 18:28  • Odpověz
jeeee, tak to mě Lucinka kadí jednou za týden, pravidelně po 7 dnech. Asi mi chce šetřit plínky nebo co. Když už se ale konečně pokadí, tak to stojí za to, jdem pak do pračky obě :grinning:

joooo a našla jsem docela dobrý stránky www.laclik.cz
jsou to dětské sekáčové hadříky
8. říj 2009 ve 20:35  • Odpověz
tak lucinka spinká a zatím je bez teplotky,tak snad jí to tak vydrží :wink: večer si sice trošku poplakala, ale uchovala jsem jí ke spánku a teď je jak andílek.
8. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz
pěkný večer, dnešek byl o poznání příjemnější než předešlé dny, zvládli jsme návštěvu u kamarádky, nákup, prostě pohoda :grinning: :grinning:
a ondra mě tedy večer překvapil u jídla, pijeme tak 120ml, většinou to nevyžahne celé a zůstává po dně, ale dneska byl nějakej hladovej, nejdřiv vypil 120, pak 60 a pak ještě 40 :astonished: :astonished: :astonished: :confused: :confused: :confused: :confused: tolik tedy ještě do sebe nikdy před tím nedostal, to jsem teda zvědavá jaká pak bude plína. K tomu kakání my plníme plínky několikrát ua den, ale i tak se kroutíme a bojujeme s prdíkama :angry: :angry: :angry:

U kamarádky jsem malého zvážila a oblečenej má 5,6 kila, tak tipuju že má tak 5,2 :wink:
jdu si dát něco dobrého, nějak jsem to dnešní jídlo zanedbávala

jo a ještě jeden poznatek, už se vlezu do džín, které jsou hodně na tělo, juchů :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ráda bych ještě tak 2 kila dolů, ale nevím nevím, musím se donutit cvičit, jsem celá taková měkká :grinning: :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: pěkně mě to štve
8. říj 2009 ve 20:55  • Odpověz
iluss
díky za stránku, tam určitě najdu poklady :grinning:
8. říj 2009 ve 20:57  • Odpověz
čauky,
nějak se sem nemůžu dostat :frowning2: .

Takže na rehábce byl Matějda mooooc pochválený, ale musíme stále ještě cvičit a to budeme muset ještě mooooc dlouho.

U mudry pudry taky dobrý. Míry 6340g a 63cm. Taky pochvala. Hexa v poho, až na podvečerní brečení, ale za to možná nemůže ani tak ta vakcína. Měli jsme ten den frmol, škola, atletika a tak. Takže se moc Matějda nevyspal :angry:. Za dva týdny jdeme na Prevenar. Tákže celkově dobrý.
Na obvodě sámo hříbata nepásl - pacholek jeden. Ale co, hlavně že spolupracuje na rehábce :grinning: :grinning: .

Claudinko, ty trička jsou úžasný. Určo ňáky vybereme.

Ill, na laclík prý dávají neové zboží pondělí a čtvrtek kolem 7,30 h a je to prý boj. Kamarádka radí přihazovat do košíku cokoli a pak v klidu přeměřovat a vybírat :astonished: :astonished: :astonished: .

Jdu spát, zkusím vás dočíst ráno raníčko.
8. říj 2009 ve 23:48  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

ludvi - to je fajn, že jste byli pochváleni, si to taky s Matějdou zasloužíte, to je jasná věc :wink: Míry má pěkný, je to kus chlapáka...Takže nakonec u vás zvítězil Prevenar? :wink:
9. říj 2009 v 09:05  • Odpověz
teda na tom laclíku tam toho mají hafo :slight_smile: jen jsem tam nakoukla a valím oči... Ludvi, to jako když si dám zboží do košíku, tak už na něj nikdo jiný nemůže a nebo jak to funguje?
9. říj 2009 v 11:15  • Odpověz
Kuk.

Jdu vás dočíst :slight_smile:
9. říj 2009 v 11:26  • Odpověz
Tak jsem to zvládla, ale nic moc si nepamatuju :frowning2:

Claudi - do háčkování se nepustím - sice něco málo umím, ale říkala jsem si, že bych možná spíš něco pro Ondráška upletla - no ještě jsem se k tomu nedopstala - takže možná až na příští zimu :slight_smile:
A s tím spinkáním - Pepíno se snad brzy umoudří, neboj - a když by náhodou ne, tak mrkni na tohle: http://maminky.eu/nabidka/spani-usinani-uspavani-estivillova-metoda/24 - já to od půl roka chystám zavést - večer Ondra už usíná sám během 10 minut, ale v noci se budí, tak třeba pak přestane :slight_smile:

Bledulínku - koukám, že to fakt nemáš jednoduchý :slight_smile: Aspoň, že tchánovci jsou zlatí, viď? Už se ti to krátí!!!!

Klarko - Ondrášek je šikulka, spinkal po takové večerní dávce aspoň až do rána??

Iluss - tak očkování bylo v pohodě, super. A je fajn, že Lucinka zatím nemusí jiné mlíčko než od tebe. Já jsem taky myslela, že by se už začalo s kašičkou. Kámoška takhle začínala v pěti měsících rýžovou :slight_smile:
Gravimilk jsem nezkoušela, ale myslím, že pokud bereš vitamínky pro kojící maminky, tak to není potřeba.

Andulko - tak co homeo? Zabrala? Mně už se prsa taky tolik enalévají, ale Ondrovi to stačí. Přes den už jsou docela normálka, ale v noci jsou ještě vždycky jako kámen :slight_smile:
No myslím, že Vítek bude patřit s naším Ondráškem mezi ty hubenější miminka :slight_smile: Ondra má teď asi tak šest kilo - ve 4 měsících :slight_smile:
Mně se taky po rodičích někdy stýská - nejsou sice tak daleko jako tvůj tatínek, ale přece jenom na otočku to moc často nejde. No jo, co se dá dělat.
Tak kuchyňka je už vybraná? Gratuluju!!!

Len - vítám tě zpátky. Už se nám tu stýskalo!!! No jo, Petr je Petr. Ale neboj, až Filda bude větší, budou z nich velcí kámoši :slight_smile:

Ludvi - Matějda je frajer - na rehábce spolupracuje a mudra pudra, ať mu vleze na záda, viď?? Asi mu je nesympatická - taky když od ní musí pořád poslouchat nějaké nesmysly :slight_smile:
A je fajn, že cvíčo pomáhá!!!
9. říj 2009 ve 12:49  • Odpověz
Honza a přebalování je taky kapitola sama pro sebe. Minulý týden jsem ho poprosila, aby Ondráška přebalil v noci - no musela jsem ho pak celého převléknout a umýt. Počůral si i hlavu - jak tohle kluci dokázali, fakt netuším :slight_smile:

No a Ondrášek má za sebou druhou dávku Hexy - zvládnul to sice s brekem, ale rychle se uklidnil a večer nebyla ani zvýšená teplota. A dokonce spal pak odpoledne od dvou do pěti v kuse - to už se dlouho nestalo - asi budeme chodit očkovat každý den :slight_smile:

Jo a Ondrášek se začíná chechtat nahlas - je to fakt sranda :slight_smile:
Koníky pase docela rád :slight_smile: No a sem tam se překulí ze zad na bok, ale na bříško to ještě nedotáhne. A nejspokojenější je, když mu zpívám nebo vyprávím :-;

Ty jo ten laclik vypadá fakt zajímavě!!!

A k těm Vánocům - u nás to bude taky ta židlička (asi ta z Ikey) a ještě nějaká ta hračka (určitě nějaký hezký plyšák - ještě žádného nemá) a asi objednám takový ten otisk na ručičku a nožičku
A odrážedlo taky není špatný nápad. Mě nadchlo ten first bike - http://www.firstbike.cz/ ? Koukali jste na to? Já jsem na tom viděla včera v Kralupech jednoho chlapečka a je to fakt dobrý. Ale za tu cenu... No juknu, jestli by se to nedalo pořídit z druhé ruky.
9. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz
tak jsme dnes dopoledne byli s manžou a lucinkou vyzvednout fotky z vítání občánků :slight_smile: rovnou jsem jich pár přiobjednala pro babičky a dědečky, fotky jsou krásné. O víkendu mi je taťka oskenuje a pak vám je sem hodím :wink:
akorát ta fotka, jak je lucinka v kolíbce je taková nepovedená, lucinka tam vypadá dost bledě, jak tam pod ní je bílá peřinka a lucinka má světle růžové oblečení, tak tam je jak bledule. ALe to nevadí :wink:

jinak dneska odpo razíme k našim a vracíme se až v pondělí :wink:

Jo tak jsem si ten gravimilk nakonec koupila :wink: vyzkouším, jestli opravdu chutná tak svěle :grinning:
a budu ho střídat s těma vytamínama.
9. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz
Tak teď jsem si pořádně pročetla stránky o tom kole - je to až od dvou let - já myslela, že klíďo i dřív. Tak pod stromečkem možná bude klasické odrážedlo :slight_smile:
9. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.