• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahoj klari a jaký fusáček? hoď odkaz
13. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz
Ahojka,

Klárko, pokud Ojovi hnisá očk po TBC, tak to až tak nevadí. Moc na to nešahejte a kdyby to náhodou prasklo, tak to opatrně poťukej štětičkou namočenou v lihu. Jinak nic. Dokud se to nezhojí, tak mu nenabodnou Hexu a to vůbec nevadí.

Deniso, tak co zuby? Lezou? Ptala jsi se doktorky?
Matějda se taky nekoulí, jenom občas hodí nožky stranou, jakoby na bok :grinning: .
13. říj 2009 ve 21:34  • Odpověz
Andul, je mi líto to s babičkou, snad se to zlepší. K té antikoncepci, my jsme na kondomech, ale mám i zkušenost s gely a globule, obojí bylo spolehlivé, název už si nepamatuji, ale dělala tomu reklamu Monika Žídková (Misska)

ahoj Ludvo, tak zoubky ještě nevylezly, ale dásníčka má fakt nabrané od zoubků, dr. mi to potvrdila, teď je s tím trošku klídek, jen občas u pití lahvičky poplakává, tak je to taky z toho, ale rozhodně je to lepší než předtím.
jj, taky dává nožky do stran a už si je začíná chytat krásně za kolena, "lítání" se mu taky líbí, už je to fajn, více si tak s ním hrát :slight_smile:.

holky, chodíte ven s bobkama i jak je tak škaredě? a hlavně mám trošku problém s oblékáním, nevím jak moc Vašíka oblíkat, aby mu zase nebylo teplo a nespotil se.
13. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
Leni, tak to jsi mě pobavila s tím psychologem, mamča měla nejspíš pravdu, ne?

Jendula dostal kapičky do očí, ale mudr. naznačil, že to může být i trošku tik :frowning2: , Tak uvidíme, 14 dnů máme kapat a pak se uvidí.
13. říj 2009 ve 21:43  • Odpověz
ludvi a co máte s očkama? nějak to asi nestihnu všechno dočíst.
13. říj 2009 ve 21:44  • Odpověz
Dneska tady byla pěkná kosa. Matějdu jsem napěchovala do pytle i do kombinézy a nestěžoval si. Vyšli jsme si za sluníčka a pak jsme chytli několik slejváků. Zítra se má ještě víc ochladit a má hodně foukat. Jenda má atletiku, tak budu kroužit kolem tělocvičny s pláštěnkou přes kočárek. Bude to horší a horší... Fuj. Já chci sluníčkko!!!!!
13. říj 2009 ve 21:48  • Odpověz
Deniso, promiň, jdu naplnit mojí nejlepší kamarádku myčku, pověsit prádlo a do hajan.
Zatím...
13. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz
Ludvi, to nic, já jdu taky do hajan, dobrou noc všem
13. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz
Klarko, tak pak dej vědět, taky uvažuju tam nakupovat :wink:

Ahoj Deni, no konečněěěěěě! Už jsem si začínala myslet, že jsi na nás zapomněla :grinning:

Deni: Mě se Lucinka ještě na bříško sama nepřevrací, vždy jí musím pomoci. ale doktorka říkala, že jak byla narozená o měsíc dřív,tak jí mám vývojově počítat o měsíc méně, takže jako by jí byly teprve tři měsíce (kdyby se narodila ve správném termínu)

Já beru antikoncepční pilulky Azalia (pro kojící) a jsem s nimi spokojená.

Deni: s Lucinkou chodíme ven i v téhle zimě. Vždycky aspoň na hodinku, tedy pokud zrovna neprší. Dneska jsme se oblíkly, dala jsem malou do kočárku, narvala kočárek do výtahu a když jsme sjely dolů, tak koukám, že se přihnal obrovskej slejvák a vítr, tak jsem zpátky zajela do výtahu a vrátila se s malou domů. Tak jsme se svlékly, půl hodinky si hrály a cvičily na posteli a pak to zkusily znovu. Po druhé už to bylo úspěšné a konečně jsme vyrazily na prochajdu. Ale řeknu vám, že jsem byla pěkně promrzlá. To Lucinka byla hezky nabalená v kočárku a bylo jí teploučko a celou procházku spinkala.
13. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz
Ahoj maminecky. Vubec nic nestiham, ale to rikam porad, zejo.
Dekuju Andulce, ze Vas pozdravovala.
Deticky nechteji spinkat, rakze odsud porad odchazim plnit pusinky vyplivnutymi dudaky (oni mi to delaji naschval, abych k nim chodila, no fakt). Je tady nejaka mamka, ktera to jeste doted zvlada bez dudaku
Mamka sem jezdi hlidat, protoze musim delat, Jarda je zrovna ted na nocni, tak jsem tady sama, sama jsem i koupala a ted se zastavila.
Nejvic strachu mam o Nikyska.Nedovedu si predstavit, kdby melo byt takove miminko tak strasne nemocne :frowning2:
Desim se te kontroly, pevne doufam, ze bude v poradku, ze se to proste vyvojem upravi, ale uz shanim informace, co se da delat. Je mozna jen operace a je hodne riskantni, jeji setrnejsi metodu delali v CR jen jednou, v Plzni. Bojim se, ze kdbych tam volala a psala, tak se se mnou vubec nebudou bavit, neznaji me, muzou to odoperovat nekde tady a tak :frowning2:
Jarda si vubec nepripousti, ze by mohl byt nemocnej, bere jako hotovou vec, ze nemocnej proste neni a zadne informace neshani, pomalu ani nevi, co je to za nemoc :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Mamka to nevi, to by s ni seklo, takze jsem na to docela sama.
Jdu jeste v rychlosti prohlednout Vase mimisky...
13. říj 2009 ve 23:09  • Odpověz
ahojky všem, hezké dopoledne se moc nehodí, u nás od 5 sněží a už je všude bílo :confounded:
iluss neboj, nezapomněla, jen jsem nestíhala, v úterý jsme byli na 4m kontrole a na očkování, ve středu a čtvrtek na nákupech na oslavu a v pátek jsme slavili, v sobotu se stavěl od rána do večera přístřešek na auto, konstrukce je hotová, chybí střecha a boky, tak to autíčko musí přežít první sníh bez přístřešku. no a v neděli jsme se dávali z toho všeho dokupy, v pondělí cvičení, včera kurz hubnutí, dneska aqua aerobik, takže se fakt nenudím.
Já s Vašíkem taky chodím ven, ale ne když prší.

arwenko, neboj, určitě to s Nikim dopadne dobře, snaž se věřit tomu, že všechno bude v pořádku, já osobně bych se asi nestresovala vyhledáváním si informací atd., to tě může ještě více dobíjet, zvlášť, jak píšeš, seš na to sama, Jarda se určitě taky trápí, ale nedává to najevo, určitě má o něj taky strach, ale prostě chce věřit, že to bude všechno v pořádku.......držím palečky, aby to tak bylo
14. říj 2009 v 09:49  • Odpověz
iluss a jak teda oblíkáš ven Lucinku? Třeba včera?
14. říj 2009 v 09:51  • Odpověz
arwen, my taky pořád používáme dudlík, teda rád ho vyplivuje a když jde spinkat, tak mu ho taky několikrát chodím dávat zpět do pusinky, protože se pak hodně rozčiluje a cpe si plínku do pusinky, v noci ho pak vyplivne a spí bez něj
14. říj 2009 v 09:59  • Odpověz
ahojda

tak my chodíme ven zatím každý den, někdy jednou někdy i víckrát...Včera např. měl na sobě body s dl.rukávem, dupačky, teplé capáčky, pak jsem ho dala do takové flaušové kombinézky co je dole udělaná jako pytel /nemá nohavice/, čepičku na to kapuci , taky rukavičky a v kočárku jedna teplá deka pod něj a dvě deky na něj...Takže bylo Pepinovi krásně teplíčko, ale zároveň nebyl zpocený...Teď jsme byli nakoupit a spí venku pěkně spokojeně, já bych vůbec řekla, že venku se mu přes den spí lépe než doma...
Zimní fusak jsem včera odvezla do čistírny, ale asi na něj taky už brzy dojde, když bude takováhle kosa...brrrr...

dudlík taky dáváme na usnutí, hezky se ukonejší a ududlá...pak ho někdy vyplivne a někdy s ním vesele chrní :wink:

ludvi - tak sláva, že očka jsou jen na kapkách...tik to nebude neboj a jestli třeba, tak jen nějaký dočasný...Pepino je taky lenochod obecný a nepřevaluje se....

arwi - držím palce, aby bylo vše v pořádku a ono určitě bude...neboj mamino :slight_smile:

tak jsem dnes dostala menstruaci, teda vůbec se mi po ní nestýskalo, mohla ještě klidně pár měsíců počkat... včera už jsem začala trochu špinit, tak jsem čekala co se z toho vyklube a dneska se to rozjelo, trochu mě pobolívá břicho, ale dá se to vydržet...takže vložková sezóna zase vypukla :unamused:
14. říj 2009 v 10:53  • Odpověz
prcek spí :grinning: uvidíme jak dlouho

dneska je tu pěkná kosa jen 5 stupňů, ale zatím neprší ani nesněží, včera sněžilo :confounded:

když jsme byli včera na procházce oblékla jsem Ondru do bodýčka s dlouhým rukávem, dala jsem mu semišové kalhoty, teplé ponožtičky, botičky, mikču a bundičku, přikryla jsem ho dekou a bylo mu krásně, za to já jsem přišla úplně mokrá a promrzlá :confounded:

deni objednala jsem přímo od X-landera, snad teda dorazí
http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=1099707

arwi vydrž holka, věřím, že je to hodně těžký s dvěma dětičkama, já toho mám někdy dost i s jedním :sweat_smile:
dudlík samozřejmě používáme, nedokážu si to bez něj představit.

iluss dám vědět, až dorazí zásilka :wink:
14. říj 2009 v 11:07  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

Arwenko: držím palečky, aby všechno dobře dopadlo a Niky nebyl nemocný. Vím, že je to pro tebe hodně těžký, sama nevím, jak bych to zvládala. Ale zkus se držet. Děti potřebují silnou maminku a veškerý stres z tebe vycítí. Taky si myslím, že se Jarda o Nikyho bojí, jen si to prostě nechce připustit, že by byl nemocný.

Deni: včera jsem lucince dala bodýčko, dupajdy, ponožky, svetřík, čepičku a navlíkla jsem jí do takového teploučkého chlupatého overalu s kapuckou. Vypadá v tom jak lední medvídek. Dala jsem jí tak do kočárku, pod ní jsem dala jednu teplou deku a na ní taky jednu teplou deku. A ještě mám na kočárku takovej poklop (jako je na všech kočárkách, jen v létě ho sundavám), aby tam nefoukalo. Byla v tom spokojená, bylo jí teploučko a zpocená nebyla. Teplý fusak jí budu dávat asi až v úplné zimě.

My taky používáme dudlík. Do třech měsíců ho vůbec nechtěla, ale od těch třech měsíců si na něj navykla a nedá bez něj ani ránu. A taky mi ho plive a pak mě volá, abych jí ho tam šla šoupnout. Prostě se mnou blbne :wink:
14. říj 2009 v 11:21  • Odpověz
by mě docela zajímalo, co je s kvetuldou. Už se tu dlouho neukázala. Snad jsou s radimkem v pořádku.
14. říj 2009 v 11:22  • Odpověz
caute maminky a miminka :slight_smile:

normalne u nas snezi! :astonished: to je fakt husty......za chvili bude snezit v srpnu.....a to jsem pred tydnem byla se psem venku a normalne kvetly krokusy a sedmikrasky! priroda se zblaznila..... :confused:

ohledne toho oblikani...my se nijak nenabalujem...vetsinou dam malymu overalek (ted uz ty semisovy, jsou teplejsi) navrch zimni bundicku a soupnu ho do berankovyho fusaku a navrch decku.....a vubec si nestezuje, ma tam vzdycky krasne teplicko.....jop a samozrejme cepicku :grinning: rukavicky jeste nedavame, rucicky schovavame do fusaku :grinning:

ilus, takze u zubare bylo au au? jeeeje, ja bych mela taky zajit, ale vubec se mi nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. říj 2009 v 11:41  • Odpověz
arwi, jak pisou holky, tak jarda ma urcite taky strach, ale jako chlap to na sobe nechce nechat videt...urcite bude vsechno v poradku, taky si myslim, ze se to vyvojem upravi....budu na tebe myslet a drzet palecky...... :wink:
14. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
díky holky za info ohledně toho oblíkání, tak nějak ho chci taky obléct, taky máme kombinézku takovou medvídkovou, dneska to vyzkouším, ikdyž tam sněží, ale s takovou bychom nešli ven celou zimu :grinning: a je fakt, že děti spinkají venku dobře, venouš taky
14. říj 2009 v 11:57  • Odpověz
jo dudlik skoro vubec nepouzivame.....obcas mamka, kdyz chce malyho uspat a jelikoz nema prsicka(teda ma, ale nepouzitelny :grinning: :grinning: ), tak pouziva dudana......a taky ho berem do kocarku......ja ho nepouzivam vubec, malej ho proste nechce....mozna, kdybysme zkusili jinej tvar......
14. říj 2009 v 11:57  • Odpověz
ahoj denis....no me jde obcas trefit, kdyz vidim, jak nektery maminky ty prcky balej.....chudinky jsou jak cibule a nemuzou se vubec hybat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. říj 2009 v 11:58  • Odpověz
len-venoušek je pěkně baculatý, hlavně v pusině, tak nechci aby se mi moc zase spotil a osypal se pod krkem, už i tak to tam má v těch záhybech červené
14. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz
ahojka,

Denis, promiň večer jsem byla úplně hotová.
Máte se dobře?

Pro miminka pojištěné u OZP
http://www.ozp.cz/pro-klienty/zdravotni-programy/pro-matku-a-dite/pro-novorozence/prispevek-az-1500-kc/

Kdo neočkuje miminka, může se příspěvek použít třeba na zakoupení autohačky, nebo cyklohačky.
Vánoce se blíží, škoda nevyužít.

Deniso, s miminama se chodí ven pořád, snad jen když je mínus 20 st. tak ne.
Nabalovat nemusíš, na druhou stranu miminka v kočárku leží a tyhle hadrový kočárky podle mě profouknou.
Jo není nad bakelitový tanky, co měly maminy na nás :grinning: :grinning: :grinning:.

Až Matesovi přimrznou ty sliny u pusiny, to bude žůžo.

Arwenko, máš určitě nevry na pochodu, vyčkej do kontroly a pak případně zkus kontaktovat tu Plzeň, nebo sháněj nějaký info. Vůbec si nedokážu představit dvojčata a to je Matějda momentálně zlatej (klepu).

Tak teď jsem ho uspala v obýváku, protože nám vrtají fasádu v ložnici. A ten pitomej ukrajina začal osekávat dlaždice na obývákové stěně. Mě fakt klepne. Potřebuju aby se Matějda trošku prospal a pořádně nadlábnul. Čeká nás krosojízda do školy a kolem atletiky. Asi klukům uvařím kafe :grinning: .
14. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz
ludvi - v kterým jste patře? zkus dole nenápadně zacloumat lešením a kluci jukrajinský se trochu proletí :grinning: Prostě Matějíček potřebuje spát, tak se i životy musí pokládat :grinning: :grinning:
14. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz
leni - náš mlaďas taky dudlíka vůbec nechtěl a to dost dlouho, ale naštěstí se na něj už naučil a to jsem fakt ráda...protože v noci kolikrát se vzbudí a stačí mu dát dudu a je spokojenej :slight_smile: ale když ho Filda nechce, tak ho prostě nechce, to je snad jasný :grinning: :grinning:
14. říj 2009 ve 13:06  • Odpověz
Kafe ruším, tenhle vypadá jako vrah!!!
Leda že bych ho otrávila :grinning: :grinning: :grinning: .
14. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz
Stačilo by projímadlo :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2009 ve 13:07  • Odpověz
Claudi, bydlíme ve druhém a lešení u balkonu nemají, lezou tady jak vopice :grinning: :grinning:.
Vysleveně dodržují bezpečnost práce.

Matěj "chodí" v pončocháčích. Nedoslintne na ně a nemusí se žehlit.

Tak se jdu zkulturnit a pomalu pofrčíme.
14. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz
claudi, kdyz se filda v noci vzbudi, tak dostane dudlik-mamu, pet minut potaha a chrni dal :grinning:

ludvi - nedoslintne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a mmch, co je utohacka nebo cyklohacka? :confused: :confused:

denis, ja jsem spis za otuzovani.....ne nejaky drasticky, ale proc ty prcky zbytecne balit....my zatim nemeli ani rymecku tuk tuk tuk tuk......

malej ted taky usnul, ale je to sila....vzdycky zavre ocicka, pak sebou skubne, rozhodi rucicky a usina znova :frowning2: a to se mu deje dost casto....nekdy si k nemu musim lehnout a drzet ho za rucicky, aby vubec usnul....
14. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.