• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
bledul: kdybych začala byť jen trochu krvácet, tak by mi šlo zase o život a samozřejmě Radimek by byl "první na ráně" , takže doufám, že k ničemu takovýmu nedojde. Ke všem komplikacím došlo jen kvůli tomu pitomýmu pohlavnímu styku, jinak bylo všechno v pořádku. Jak říkáš, je jen nízko, takže mi zatím císař nehrozí. Jsem si myslela, že když se miminko brzy natočí hlavičkou dolu, tak že i porod bude o něco dřív, ale to spolu asi nesouvisí, že?
31. bře 2009 ve 12:52  • Odpověz
jééé... vyvětraný peřinky :dizzy_face: :dizzy_face:
31. bře 2009 ve 12:52  • Odpověz
teď jsem ti bledulko prohlídla ty nový fotečky a ty s Tomíkem pod vodou jsou naprosto dokonalý! :wink:
31. bře 2009 ve 12:57  • Odpověz
autor
květ-no nevím zda souvisí nebo ne poloha mimča-spíš asi ne-protože některé maminky mají mimčo hlavou dolů už trvale třeba od 32,34 týdne....já měla Toma tuším někdy od 35 jen hlavou dolů a rodila jsem přesně na termín...spíš se říká,že když poklesne bříško,že to může být známka blížícího se porodu (miminko sestouplo z břicha do pánve) ale já jsme na sobě nic takovýho nepozorovala-zda mám břicho nahoře nebo ne :slight_smile:
31. bře 2009 ve 13:00  • Odpověz
autor
květuldo,díky za pochvalu-však taky v bazéně Tomíno řádil jak černá ruka.... :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2009 ve 13:01  • Odpověz
ahoj bledulko :slight_smile: gratuluju k úspěšné prohlídce!
31. bře 2009 ve 13:04  • Odpověz
dneska je venku fakt nááádherně. vůbec se mi nechce dřepět v práci, nejradši bych se šla cournout ven na sluníčko! :slight_smile:
31. bře 2009 ve 13:05  • Odpověz
bledul: no jo, to je můj případ, Radimek byl hlavičkou dolu už ke konci 31 tt a Denisa to má snad taky tak nějak. No a jak píšeš to s tím břichem, tak si taky neumím představit, že bych to pak nějak zvlášť poznala. Ale jak byla v porodnici ta holčina s dvojčátkama, tak ji asi v 18 hodin večer odešla hlenová zátka, druhý den ráno říkala, že ji nějak sestouplo břicho a asi ve 14 hodin ji odtekla plodová voda... no a asi 3 hodinky na to ji začaly příšerný kontrakce a už byla otevřená na 3 prsty... pak šla ale plánovaným císařem
31. bře 2009 ve 13:06  • Odpověz
bledul: aspoň se vyblbnul a teď bude třeba pár dní trošičku klidnější :slight_smile:
31. bře 2009 ve 13:07  • Odpověz
autor
holky, nechápu kde lenourka sehnala melouna....já ho nikde neviděla,tak jsem alespon chnapla výborné hroznové vínečko..a ted jsem se s ním tak nacpala,že jsem asi po obědě :sweat_smile: :sweat_smile: :wink:

iluško-ahojky :slight_smile: a díky :slight_smile:

květ-ta nová fotka Radímka je moc povedená-jak tam má ten obličejík a jak je vidět ručička a žebírka (pokud to dobře vidím tedy :slight_smile: )
no já teda pokles právě vůbec nepozorovala...a nebo jsem ho měla hodně dole už dlouho...mě odešla zátka někdy v sobotu v poledne-teda část zátky a pak mi bud odcházela zátka zbytky a nebo už pomalu odtékala voda...ale to nevím...každopádne jak jsme ten den termínu byli na procházce,tak jsem konečně měla kontrakce a radovala se,že mám poslíčky...no a domů-krátce před sedmou večer už jsme šla s malým mokrým flekem na kalhotách a čtvrt hodinky po návratu mi rupla plodovka,vyteklo jí strašně moc a tak jsem hodila sprchu a jelo se.. nevím co bych dělala,kdyby mi rupla voda na procházce...no co,asi bych si zavolala taxika :slight_smile:

ale zda mi mezitím nějak kleslo břicho fakt nevím...
31. bře 2009 ve 13:12  • Odpověz
taky jsem ještě melouna nikde neviděla, snad už se brzy dostane do víc obchůdků, ale dokážu si představit tu cenu na začátku.. to je vždycky hrůza

bledul: děkuju :slight_smile: myslím si, že to vidíš všechno správně, taky to tak vidím :wink: Tak ti to postupovalo pěkně svižně :slight_smile: Taky to vidím tak, že bych do porodnice vyrazila až po odtečení plodovky, ale nevím jestli mě v mém případě nevystraší už ta samotná zátka kvůli krvi :unamused:
31. bře 2009 ve 13:16  • Odpověz
vínečko taky není k zahození :wink: já si můžu dát akorát tak jablíčko
31. bře 2009 ve 13:16  • Odpověz
já jsem toho červeného vodního melouna taky neviděla. Viděla jsem jen toho žlutého medového a pak toho oranžového. ale ty jsou teď strašně drahý. o víkendu jsem si koupila toho oranžového (jenom půlku nakrájenou na plátky) a u pokladny mě málem omývali - ta půlka melounka stála 80,-kč.
31. bře 2009 ve 13:19  • Odpověz
iluss: musíme si na pěkný ceny melounků počkat do léta :slight_smile:
31. bře 2009 ve 13:24  • Odpověz
Holky, jak moc dopředu se má informovat dětský lékař o tom, že bych k němu pak chtěla docházet s miminkem?
31. bře 2009 ve 13:46  • Odpověz
no mě říkali, že prý stačí až těsně před porodem. Jenom se tam nahlásit a pak se tam zavolá až se mímo narodí, aby ti přišel na první návštěvu domů.
31. bře 2009 ve 13:48  • Odpověz
tak to jo, zatím jsem se jen zajímala jak to je se zdravotní pojišťovnou a to jsem se dozvěděla, že mimčo má automaticky stejnou pojišťovnu jako maminka
31. bře 2009 ve 13:55  • Odpověz
teď jsem byla na dvorku dát vyčůrat našeho hafika a tam je naprosto božsky... sluníčko svítí a pálí jak o život :slight_smile:
31. bře 2009 ve 13:56  • Odpověz
já jsem se byla informovat na pojišťovně včera, po narození se tam ale musí přijít s rodným listem a vyplnit formuláře. většinou tam od nich dostaneš ještě nějaké poukázky nebo balíčky pro miminko jako dáreček :slight_smile:

jj, venku je fakt náááádherně :wink:
31. bře 2009 ve 14:01  • Odpověz
to jo, někde jsem se snad doslechla, že by mohlo stačit tam i poslat kopii rodného listu, ale tím si nejsem jistá, do týdne od narození no a pak se může pojišťovna případně změnit k 1. datu nového čtvrtletí... my jsme u VZP, ale na to jak je obrovská, tak neposkytuje pojišťencům skoro nic :angry:
31. bře 2009 ve 14:04  • Odpověz
holky, budete nechávat mrňousky očkovat proti těm pneumokokům tím Prevenarem?
31. bře 2009 ve 14:09  • Odpověz
my jsme nad tím s manžou uvažovali a nejspíš jo, ale ty peníze jsou šílený... za těch 5 dávek asi 7.600,- Kč
31. bře 2009 ve 14:10  • Odpověz
já jsem se tady právě včera rozplývala nad tím, co všechno mi moje pojišťovna přispívá. Včera jsem tam byla, tak jsem dostala poukázku na 300,-kč do lékárny jako dárek pro těhotnou. A jelikož jsem u nich již několik let, tak mám nárok každý rok na 600,-Kč - to si můžu vybrat taky buď formou poukázek do lékárny, nebo mi tím přispějou na masáže, cvičení, plavání, saunu, solnou jeskyni, helmu na kolo či jakékoliv sportovní náčiní a zařízení apod.
tak jsem si za to vybrala poukázky do lékárny, tak jsem včera z pojišťovny odešla s 900,-Kč v poukázkách, tak jsem udělala v lékárně velenákup, koupila jsem si těhu vitamíny, krémy na strie, magnesium a další podobné blbiny a neplatila jsem nic :wink: a ještě mi jedna poukázka na 300,-Kč zbyla :wink:
tak jsem byle moooc spokojená jak hezky a zadarmo jsem nakoupila :slight_smile:

až se mímo narodí, tak tam mám přijít a dostanu poukázky na mimčo. oni přišpívají i na autosedačku a různé věcičky pro mímo.
31. bře 2009 ve 14:13  • Odpověz
Tak to teda čumím jakou máš parádní pojišťovnu, co je zač? Taky bych si to nechala líbit :grinning: Radimek asi taky bude mít ale "bohužel" VZP, protože tady v okolí snad ani pobočku jiná pojišťovna nemá :unamused:
31. bře 2009 ve 14:15  • Odpověz
já mímo očkovat nechám, je to lepší a hlavně budu vědět, že jsem pro něj udělala maximum. Ale ty peníze jsou opravdu šílený :frowning2: nevím, proč tohle všechno neplatí pojišťovna. platíme si takové horentní sumy za pojištění a pak si stejně všechno musíme hradit sami.

I když ta moje pojišťovna (metal alianze) prý na očkování pro děti přispívá.
31. bře 2009 ve 14:16  • Odpověz
Tak o ní jsem neslyšela, ale asi se na ní mrknu na netu :wink: Máš pravdu, pojišťovny nám neopustí nic a když by je člověk trochu potřeboval, tak se na nás vykašlou. VZP taky přispívá, dočetla jsem se, že 500,- Kč což mi přijde k smíchu
31. bře 2009 ve 14:18  • Odpověz
no teď koukám na ten letáček, co mi ta paní v té pojišťovně dala, tak na očkování vakcínami prevenar a pneumo23 přišpívá až 4000,-kč ( je to 1000,-Kč na každou očkovací dávku), což už je docela fajn :wink:

jinak mají stránky www.zpma.cz
31. bře 2009 ve 14:22  • Odpověz
autor
tak holky,děda vzal Tomulku ven na hřiště a na kachny k vltavě a tak jsem sama :slight_smile:

k dětskému lékaři-obvykle stačí před porodem zavolat,já to radši udělala dřív kvůli tomu,že jsme nevěděla,zda a jak ještě bere doktorka...když řekla,že jo,tak jsem jí pak akorát zavolala z porodnice,že už je Tomík na světě a domluvit první prohlídku...

na pojištovnu jsme to hlásili hend jak jsme měli rodný list ,měla jsem pro ně úředně ověřenou kopii-jak jsme vyzvedávali na matrice rodný list,tak jsme si ho rovnou nechali okopírovat a úředně potrvdit a když někam jdu,tak radši tahám jen tuto úředně ověřenou kopii...

pojištovnu mám oborovou a jako těhule mám nárok na příspěvek 1OOO kč, mimčo dostane myslím 1500 kč jako novorozenec,když jsme oba rodiče u této pojištovny...pak nám přispívají 1000 kč na očkování-toho využíváme na prevenar a 500 na ochranné pomůcky (autosedačky přilby atd..)

prevenarem jsme očkovat nechali,tchýně lékařka mi to zjištovala u dětské doktorky kterou dobře zná a která by to nedělala kvůli kšeftu...prevenar doporučila,takže tím jsme ho nechali naočkovat...
31. bře 2009 ve 14:22  • Odpověz
autor
ty příspěvky u mé pojištovny jsou jinak brány za rok (to očkování) ne jednorázově...
31. bře 2009 ve 14:23  • Odpověz
autor
iluš-taky máš koukám solidní pojištovnu :slight_smile:
31. bře 2009 ve 14:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.