• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
arwi: myslím že s tímhle se potýkala Klárka. Ale nejsem si jistá.
Četla jsem, že se mají prsa nahřát a lehce promasírovat a samozřejmě kojit dál. Zkus teplou sprchu. Kdyžtak si na tu teplotu vem paralen. Pomůže to i od bolesti a neublíží miminkům.
15. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz
arwi: změna, tak teď jsem se dočetla, že se má dávat STUDENÝ obklad.

viz.:
Terapie:
Při retenci mléka prevence vzniku zánětu prsní žlázy – spasmolytika, podpora ejekce mléka (Oxytocin), podpora kojení nebo odsávání mléka
Při vzniku zánětu – studené obklady, antibiotika, analgetika – antipyretika, podpora odsávání mléka, kojení
Při vzniku abscesu – chirurgická incize, drenáž, antibiotika, je-li nezbytné přerušení kojení či zástava laktace
Nejdůležitější je prevence tohoto onemocnění – předporodní příprava, podpora kojení, dodržování hygienických pravidel na oddělení šestinedělí a v domácnosti
15. říj 2009 ve 13:27  • Odpověz
bych rekla, ze teply,aby to mliko teklo :confused: :confused:
15. říj 2009 ve 13:30  • Odpověz
taky si myslim, ze s tim bojovala klarka
15. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz
to jsem si původně taky myslela. Na podporu toku se dává teplý a na bolesti studený, no teď se v tom vyznej :confused:
15. říj 2009 ve 13:33  • Odpověz
treba se ty studeny davaj na hlavu :confused: :grinning:
15. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
no nechce se mi s tim k dr, nota bene, kdyz ma muj zrovna dovcu :angry:
Ja si precetla na netu,ze si mam na ta prsa davat obklady ze slivovice :grinning:
Jako ale boli to furt a hlava mi muze prasknout...
Taky jsem byla s detma objednana do solne jeskyne, protoze se Nikysecek nemuze zbavit te rymy, tak jsem vyplazla 130 a hodinu jsme tam byli. Jenze to bude za jednou urco houby platny :frowning2:
Prisly mi fusaky, fakt jsou krasny a teploucky, od Emitexu.

Leninko, ahoj koci, dekuji Ti za smsky.....jsi hodna
15. říj 2009 ve 13:38  • Odpověz
jo a prej se má dávat jako obklady studený tvaroh.
15. říj 2009 ve 13:41  • Odpověz
AHojda, už jsme zpět z procházky. Vítek ještě chrundá na zahradě, ale čekám, že se každou chvilku vzbudí na papání. Byla jsme si vyzvednout tu kombinézku, je náááádherná, tak ji honem šupnu do pračky, abychom ji mohi vzíto víkendu do Pardubic.
Ach jo, došla mi baterka v chůvičce. :angry:
U nás ná náměstí jsou trhy, tak jsme tam Vítkovi koupila dvoje punčocháčky a chlupatý teploučký tríčo s dlouhým rukávem a k tomu chlupatý teplý gaťky s laclem. :slight_smile: A sobě čepici, protože mi málem upadly uši a zamrzl mozek. :confused:

Jdu vás honem dočíst!
15. říj 2009 ve 13:43  • Odpověz
Arwi, potýkala se s tímurčitě Klárka, tak snad poradí nejlíp. Ale kamarádka na záněty vyloženětrpěla a ta si naprsa dávala obklady z tvarohu (tedy studený) a hodně kojila.

Il, včera jste si to teda užili. :grinning:
15. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz
ahoj andulko :slight_smile:
jj, jak rikala moje babicka, tvaroh vytahuje zanet.... :wink:

my jsme dostali kraaasnou kombinezku, tak uz se tesim, az ji vyzkousime :wink: ale teda kdyz koukam ven, tak se mi tam vuuuubec nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

arwi- záněty-resp. retence mléka jsem mívala s Tomáškem (u adámka klepu na dřevo,zatím ne)

projevilo se to nejdřív zatvrdnutím části prsa,ta část byla lehce narůžověla a postupně víc a víc olestivá. Potom se postupně přidávala teplota. Táákže. na teplotu si lupni paralen-musíš fungovat jako máma a s horečkou to moc dobře nejde.Dětem to neublíží-neboj.

Prsa- před kojením či odstříkáním nahřát a promasírovat, s výhodou i teplá sprcha. po kojení a po masáži dát studený obklad na zklidnění...
(třeba i ten tvaroh..) co mi taky pomohlo- ted budu velmi polopaticky psát- měla jsem v ruce to prso,které bolelo a když jse na to zmáčkla,tak bylo vidět,jak se u bradavky a dvorce jakoby část víc vydouvá-jak tam mlíčko stagnovalo.ve sprše jsem to prso nahřála,vzala do ruky a po celé délce té zatvrdliny ad kraje ke středu-resp. k té bradavce-silně masírovala jedním velkým tahem-bolelo to tedy pekelně. Jo a když jsem silně zmáčkla bradavku,tak jsem v ní viděla takové bílé místo,které se vydouvalo a nešlo z něj to mlíko,ale drželo se tam-tam jsem měla takovou jakoby tvarohovitou ucpávku..-lehce jsem do toho píchla (sterilní jehličkou) vůůůbec to nebolelo,ale vyteklo strašně moc mlíka,které bylo husté a zažloutlé....masáží jsem ho odstřranila-odstříkala atd...a pak jsem u měla klid- (s tím píchnutím jakoby nechci radit,ale pro mě to byla jediná možnost,jak na to...)

jo a pozor -s těmi obklady se bavíme o retenci mléka...pak je ještě vyloženě zánět prsu způsobný stafylokokem který občas může mít mimčo v nosohltanu a na to jedině antibiotika. tam teplé obklady ne !!!

tak at to zvládneš co nejdřív :slight_smile: drž se,je to na hlavu,co?
s nikyskem držím place,drž se.Chci věřit,že to bude v pořádku-už proto,že tě doktorka nehnala po dalších doktorech,le vyčkává-kdyby to bylo dramatický,tak věřím,že by tě po odbornících honili hned a nečekali by....ale strach chápu,nejhorší co může být je když je něco dítěti....drž se mamino ...
15. říj 2009 ve 14:55  • Odpověz
Leniku,přesně tak. Naše babi ho taky dává na krk a pod. :wink:

Kombinézka se už pere a užsena i faaakt těším! Přestože měl Vítek 3dlouhý rukávy a rukavičky, měl ruce jak kus ledu. :frowning2: Takže od teď dávám 1. teplejší rukavičky a 2. budu přes ruce přetahovat všechny dl. rukávy, který půjdou.
15. říj 2009 ve 14:58  • Odpověz
Ahoj Bledulinku!
15. říj 2009 ve 14:58  • Odpověz
Claudi, Bledul, odstříkáváte během jednoho dnedo stejné lahvičky nebo každé odstříkávání dáváte do nové zvlaštičky? Ještě se mi to nestalo, ale teď to vypadá, že Vítkovi stačíprso aještě potřebuju odstříkat,aby se "uvařilo" rychlejc a víc dalšího mlíčka.
15. říj 2009 v 15:02  • Odpověz
autor
kočky,já mám pocit,že vás snad nedočtu :confused: :sweat_smile:

andulko ahoj :slight_smile:
15. říj 2009 v 15:03  • Odpověz
autor
andulko-když odstříkávám,tak do stejné-resp. jedna je v lednici,do druhé odstříkám a sleju to dohromady.četla jsem,že se to i může udělat tak,že kddyž máš nádobu v mrazáku,můžeš to nalít přímo do ní,ono to mlé množství taky domrzne..spotřeba se řídí první porcí co v lajvičce je :slight_smile:
15. říj 2009 v 15:06  • Odpověz
autor
kočky,blíží se vánoce-pomalu,ale jistě a než se nadějeme,tak už tady budou...a já vůůůůbec nevím,co dostane adámek- pro tomíka mám dost tipů,alepro adulku skoro nic-přeci jen má všechno po tomíkovi...máme spoustu hraček,oblečení,knížek....fakt nevím....a chci,aby to bylo spravedlivý-přeci ježíšek nemůže jedno dítko ošidit....

ted řešíme autosedačku-chceme ji koupit letos kvůli pojištovně a honza chce koupit novou tomovi pro vyšší váhovou kategorii-a tím jak máme nové auto,tak i s isofixem a tu jeho nechat adámkovi,já zase říkám,že to není fér,aby jedno dítě mělo lepší (bezpečnější)autosedačku než druhé,ale přeci nebudeme kupovat dvě nové sedačky...

jako babo rad,sice řeším prkotinu,ale chci být k dětem spravedlivá a není to teda lehký...
15. říj 2009 v 15:15  • Odpověz
BLedul, díky. :wink:
No to řešení Ádulka versus Tomík a hlavně nové/použité Ti nezávidím. :confused: Autosedajdu bych asi koupila bezpečnější novou i pro Adámka a tu "starou"prodala.

Jo holky, víte co vymyslel můj muž? Že dáme Vítkovi do kočárku pod madraci alumatku, aby mu odrážela teplíčko zpět do kočárku. :slight_smile: Ve sportech a tábornických potřebách se dá koupit alumatka třeba jen pod zadek nebo pod hlavu a to bude do kočíku akorát. :slight_smile: No a u nás se určo najde nějaká používaná, která je potrhaná a tak ještě poslouží,když se ustřihne. :slight_smile:
15. říj 2009 v 15:26  • Odpověz
Nebo v lékárně se dá koupit temoizolační folie (je to povinná výbava autolékárničky), ale ta stojí 100,- možná i víc. :confused:
15. říj 2009 v 15:28  • Odpověz
autor
taky jsem postřehla,že řešíte-resp. řešily jste židličky :slight_smile:

tak já to u tomíka udělala tak,že první příkrmy v tom půl roce jak jsme začali- jsem mu dávala ve zvýšeném lehátku. přeci jen neseděl ještě tak jistě. Pak jsme mu koupili tu židličku v ikee-je super-omyvatelná a nepřevrhne se. Mít látkovou,tak to asi v životě nevyper a hlavně by to muselo být v pračce pořád,protože děti jsou opravdu čuníci :slight_smile: akorát tedy kdo si potrpí na design by musel přivřít oči :wink:
no a v roce a čtvrt jsme mu koupili super židličku,která je rostoucí a poroste s ním dál-je až do 100 kilo a je opravdu boma-sám si do ní vyleze a vím,že nebudu kupovat novou kvůli tomu,že vyrostl...takže adámek podědí ted tu ikeovou a až bude větší-takže třeba příští rok touhle dobou-dostane také novou židličku-tu samou co Tomík-a budou ji mít oba..je to tahle http://jitro.wz.cz/zidle/deti.html a za ty peníze stojí -je to i kus pěkného nábytku a fakt udrží i mě :sweat_smile:
15. říj 2009 v 15:31  • Odpověz
autor
andulko-manžílek je hlavička :slight_smile:
my takhle ustřihli kus beránka a měl v kočárku navíc kožíšek :slight_smile: folie je určo taky "gut nápad " :slight_smile:

s těma sedajdama- no jo, je to divný...ta tomíkova-ona je dobrá a kvalitní-však jsme ji i pro tomíka vybírali s nejlepším svědomím,ale tím jak jsme neměli možnost isofixu,tak jsme o něm ani neuvažovali...a tak ted když ta možnost je,tak fakt nevím nevím...

ale to je se vším...pro tomíka mám dost tipů k ježíšku (dostane jízdní kolo,asi i lyže-ty do babičky a dědy, knížku o pejskovi a kočičce,kapesníčky co si sám vybral-schovala jsem mu je, dřevné pexeso,předplatné časopisu sluníčko,pyžamka a dvd s mašinkou tomáš chceme sehnat..) jenže ro adulu mě nic nenapadá-jedině snad,že mu koupím nějaké nové mističky a lžičky a hrníček,aby to měl nové a svoje a pak asi pejska od FP. ale moc dalších nápadů nemám...a zase přeci nebudu dokola pořád kupovat to co doma máme,když to stojí peníze,které si nikdo z nás doma netiskne...
15. říj 2009 v 15:40  • Odpověz
Tak jsme se teď vrátili z prochajdy. Já totálně promočená a zmrzlá, ale Lucinka spokojená a vyspinkaná :wink: no jooo, vždyť si taky hověla v suchu a teploučku kočárku :grinning:
Stavili jsme se rovnou v prodejně nábytku objednat Lucince jídelní stoličku na vánoce. Je to taková ta dřevěná, je na tom sundavací potah, který jde hodit do sprchy a omýt. Je to taková ta dřevěná stolička, když dítě vyroste, tak se ten vršek sundá a jsou to pak dva díly - židlička a stoleček. Má to švagrová a je to bezvadný, dítě si v tom pak může hrát, může tam malovat nebo dělat cokoliv. Je to taková multifunkční stolička.
15. říj 2009 v 17:04  • Odpověz
bledulko: vánoce jsme tu taky řešily :wink:
zatím jsme se všechny shodly na těch židličkách. Lucince pak koupíme ještě lžičky a talířky, velkého plyšového medvěda do postýlky (aby tam měla kamaráda), oblečení (protože už skoro ze všeho vyrostla) a možná už i nějaké chodítko nebo odrážedlo.
15. říj 2009 v 17:08  • Odpověz
jdu napsat arwen jak jsem to měla s tím zánětem :wink:
15. říj 2009 v 17:10  • Odpověz
tak jsme objednali židličku podobnou této, ale v oranžové barvě.

http://www.detskyraj.cz/zbozi/7016-zidle-kombi-75-28w
15. říj 2009 v 17:11  • Odpověz
autor
iluš-tahle židlička je taky pěkná... měla ji kamarádka pro holčičku a ted jí taky koupili tu větší JITRO
holky s tím chodítkem- chodítko se moc pro děti nedoporučuje-tedy mluvíme-li o chodítku,kam dítě posadíte a ono si chodí-jezdí(špatné kvůli zádům nožičkám atd..) ...pokud myslíte takové vozítko o které se dítě opře tak dejme tomu....ale spíš jim kupte nějaký pěkný odrážedlo-nejlépe se širokou základnou,aby bylo stabilní -pro tento věk...

velký mědvěd bude fajn-když bude hunatý,tak bych ho i lucince sebrala a mazlila se s ním sama :slight_smile:
15. říj 2009 v 17:19  • Odpověz
tak jsem snad arwence trochu poradila :wink:
dneska je u nás hotová Sibiř, celej den sněží, už napadlo ca 15 čísel, už jsem 2x odhazovala sníh, aby se manžílek dostal ke garáži, pěkně mě to ser...... :angry:
já chciiiiiiiiiiii podzim, žluté listí, kaštany, sluníčko :sunglasses:

jinak zdravím všechny :wink:
15. říj 2009 v 17:23  • Odpověz
klarko a kde to vlastně bydlíš, že tam máte tolik sněhu??? :confused:

u nás jen prší, maximálně pršosněží.
15. říj 2009 v 17:28  • Odpověz
15. říj 2009 v 17:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.