• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Jeee, tak to je kousek od nás. To je divný, že vy tam máte takovou kalamitu a my nic.
15. říj 2009 v 17:32  • Odpověz
tady j e vždycky kalamita a okolo nic :grinning:
15. říj 2009 v 17:36  • Odpověz
iluss kde bydlíš???
15. říj 2009 v 17:40  • Odpověz
já bydlím ted v milovicích (u lysé nad labem), ale jinak jsem z čelákovic(taky okr. praha-východ), to je od říčan kousíček.
15. říj 2009 v 18:03  • Odpověz
iluš - já teď do školy jezdím do Čelákovic /o prázdninách se přestěhovali z Brandýsa právě do čelákovic/, tak to já ti budu za 14 dní mávat až zam pojedu študýrovat :wink: Vybrala jsi pěknou židličku, my jsme objednali dost podobnou, už jí máme asi dva tři týdny doma, zatím jen strčenou v krabici pod postelí a tam čeká na toho Jéžíška :slight_smile:

u nás taky dneska sněhánkovalo, ale hned to roztálo, tak odhazování nás minulo, naštěstí :wink:

andul - při odsávání taky slejvám /když toho je méně/ a mám to v lednici než za ten den nasbírám třeba 150 a pak zamrazím a když odsaju větší množství naráz tak rovnou mrazím...

len - ty sáčky jsou taky dobrý, nejprve jsem o nich uvažovala, ale paní co jsem od ní odsávačku kupovala tak mi poradila právě ty přesnídávkové lahvičky a tak jsem alespoň ušetřila :slight_smile:

bledul - to je dilema s těma vánocema, viď? ale určitě Adulka nebude ošizený i když toho bude mít pod stromkem méně než Tomík....já si taky lámu hlavu co koupit Pepinovi, i když kdyby tam neměl vůbec nic, tak myslím, že by mu to bylo úplně jedno :grinning: Takže zatím máme tu židličku, asi bude taky nějaký větší plyšák / ty hodně velké co se mi líbí jsou ukrutně drahý :unamused: / a možná taky nějaké jídelní potřeby jako říkáš ty...no ještě je chvíli čas, tak snad něco vymyslíme :wink:
15. říj 2009 v 19:25  • Odpověz
holky viděly jste zprávy? To je úplně hrozný, jsem z toho celá špatná. Jak někdo může zahodit právě narozenou holčičku. Kdyby ta ženská sedla na metro, tak je za chvilku v hloubětíně a mohla ji dát do babyboxu.
15. říj 2009 v 19:42  • Odpověz
taky tady zrovna nadávám, jak může někdo něco takého udělat.... fakt děs :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
moc Terezce drřžím palečky, aby se z toho dostala a měla nějaké moc hodné nové rodiče co nejdříve :slight_smile:
15. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz
Ludvi - Terezce přejeme vše nejůepší k svátku :slight_smile: :slight_smile:
15. říj 2009 ve 20:08  • Odpověz
autor
ajo,terezkám vše nejlepší-terezce od ludvinky i od luuuccky :slight_smile: a kdyby jedno z našich dětí byla holka,tak by taky dnes mělo svátek :sweat_smile:
15. říj 2009 ve 20:28  • Odpověz
autor
co bylo ve zprávách? :confused: i když-asi mi to došlo...ach jo,je to k breku
15. říj 2009 ve 20:30  • Odpověz
autor
claudi- no jenže adámek bude mít zrovna ještě svátek- a to už fakt nevím co k němu -když už i vánoce jsou problém ale určitě něco najdu co mě nadchn a co adulkovi koupíme ..ale každý tip dobrý tip :slight_smile:
15. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz
No, zprávy jsem viděla a málem jsem to obrečela. Je to nepochopitelný. Ženská,která trpí poporodní depresí by to mimčo dle mého názoru nechala ve špitále a ne honechla zmrznout. A to je svým způsobem štěstí, že bylo takle zima, že to holčička přežila. Snad bude v pořádku a jak píše CLaudi, brzo si Terezku bude nosit v náručí nová milující maminka.

K těm Vánocům mě ještě napadly sáňky a "ohrátkou".

Terdě Berdě přeju všechno nej nej k svátku! :wink:
15. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz
čauky holky,

moc děkujeme za přáníčka k Terčinému svátku.
Nakonec upekla babča krásný marcipánový dort s růžičkama. Mňamka.

Klárko, v Tehovci měla moje ségra svatební hostinu :grinning: :grinning: :grinning:

Bledulko, s Jéžiškem jsme na tom podobně. Veškeré hračky máme po dětech a ostatní naštěstí dědíme po synovcích.
Počet dárečků by měl být stejný, už z výchovných důvodů. Je to těžký, Terča má všechno nový (lyže, kolo a tak), Jendula dědí, zase nemůžeme utrácet za stejný věci. Jemu to zase vynahradíme jindy. Po Terce budu brzy dědit já :grinning: . Matýskovi to bude sice úplně šumák, ale i tak je mi ho líto a musíme mu něco pěkného vymyslet.

S tou holčičkou to teda fakt nepochopím..
15. říj 2009 ve 23:13  • Odpověz
Len, Filda je jako sluníčko :grinning:

Arwi, vem si paralen a Sandulku při kojení otoč tak, aby měla bradičku směrem k bolavému místu. Prý to vycucne (radila sestra a ta má dycinky pravdu!). Studený tvaroh, ten můžeš použít víckrát, když ho pak rozmícháš s troškou mlíka.

Matějdovi se zprávy moc líbí. Asi si myslí, že se Borhyjová směje na něj. Děsně se na ní chechtá a žvatlá. Fakt sranda. Chudinka, netuší, že to co říká, není vůbec k smíchu :wink: .

Tak se mějte.
15. říj 2009 ve 23:20  • Odpověz
ludva a kde????
máme tady jen rozpadlou hospodou, horší pětku :grinning:
16. říj 2009 v 09:44  • Odpověz
Ahoj Klárko,

měli to v nějakém penzionku, ale už je to 20 let. To jsi ještě dělala bábovky na písku :grinning:
16. říj 2009 v 10:04  • Odpověz
Holky jukněte :

http://www.tipstore.cz/?Page=30&show_detail=629

Ten se mi líbí. Splňuje všechny moje požadavky, otočná korbička (poměrně velká), nafukovací kola... ach jo.
16. říj 2009 v 10:21  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

ludvi - kočárek vypadá dost gut...ale my máme ty naše super obrovský xlandery, co? :grinning: Musíme jedině klukům zakázat přes zimu růst a to bychom je tam pak ve fusaku možná mohli vozit :grinning: :grinning: Dneska jsme do krámu valili v Libertě a prostě kašlu na parádu, hlavně, že tam má dost místa a pohodlí...Xlandera asi zazimuju a vyndám ho až začneme používat sporťák...Taky jsem vyštrachala ještě jeden kočárek a ten mám na balkon, takže náš mladík má obrovské věno - tři kočárky!!! :grinning: :grinning: :grinning:
to babča je taková dortařka šikovná? já jsem dělala dort snad jen jednou v životě a už raději se do takovýchto akcí ani pouštět nebudu...nějak na to nemám tu trpělivost :unamused:
Pepiňák taky rád čumákeje na telku, ráno když jsem potřebovala na WC a on byl kňoura ukňouraný, tak jsem ho v lehátku otočila na bednu a byl zázrakem klid a až na wécéčku jsem ho slyšela jak se směje...měl puštěnou na ČT2 Panoramu, tak nevim co ho tam tak rozesmálo, asi ten sníh na horách...
16. říj 2009 v 11:26  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:

copak ludvi- ráda bys vyměnila kočík? nebo spíš škoda,že jsi ho neobjevila dřív?
s tím prevenarem-tak to jsem jakoby i ráda,že do něj nejdu sama :wink:
s těma vánocema- to jsem se právě i tebe chtěla zeptat,jak jsi to s těma staršíma dělala...a už mám odpově´d ...taky chceme stejný počet dárků-adámkovi to je sice jedno,ale nechci,aby tomík vidělže má markantně víc dárků než bráška....takže to musíme tak nějak udělat..
s tou holčičkou-no prostě kdyby Tomík nebyl kluk a byl holka,tak se jmenuje tereza-a když už byl Tomík kluk,tak terezku jsme měli jako holčičí variantu znovu pro druhé mimčo,kdyby to nebyl adámek :slight_smile: a jako kluk měl původně být jakoubek,ale tak nějak jak se ten porod rychle semlel bez manžela,tak jsem tam na sále řekla jméno Adam,který se manželovi líbilo víc než jakub
bude.li někdy třetí miminko (jakože asi spíš ne) a bude-li to holka (jakože asi taky ne) tak by to byla tereza...to jméno se mi moooc líbí..z těch holčičích nejvíc....pak se mi líbí Katka,veronika,markétka....ale to je jedno,protože holky manžel prý udělat neumí :sweat_smile:

tak manžílek byl dneska na onkologii na kontrole a myslel,že mu udělají odběry-no a objednali ho na příští týden spolu s rentgenem plic a zároven ho i objednají na CT břicha a hrudníku...takže bude ted pár týdnů lítat po doktorech...a první týden v listopadu navíc kontrola u gastroelnterologa kvůli těm jeho střevům- tak už aby to měl za sebou a my znali výsledky-to se vždycky v tom období docela klepu...v lednu to bude 5 let,co se "znovu narodil" ,tak snad bude vše v pořádku....

adula jsem zjistila,že je pomalejší ve vývoji než tomík-tom už se touhle dobou pomalu otáčel ze zad na břicho a plazil se...tak uvidíme,kdy to objeví adulín :slight_smile:

holky,jdu dát prckovi obídek-máme špenátek s vajíčkem a brambůrkem :slight_smile:

zatím ahoj a všem obědvajícím dobrou chut... :slight_smile:
16. říj 2009 v 11:34  • Odpověz
autor
jo a někdo tu tuhle dával odkaz na něco z eshopu ELINKA-- myslím Ludva-takže moooc díky,protože tenhle obchůdek jsme neznala a mají tam super výběr hraček od různých výrobců a i docela levněji než jinde :slight_smile:

claudi ahoj :slight_smile: nespadlo vám elektr. vedení pod nánosem sněhu ? :grinning:
16. říj 2009 v 11:38  • Odpověz
Ahoj holky, moc se omlouvam nejak vas zanedbavam :frowning2:

Snazim se docitat, ale moc si toho nepamatuju tak se omlouvam ze nereaguju na vsechno.

Arwi to s Nikym me mrzi, snad to bude v poradku a nebude muset na operaci. Jak tu psaly holky ze by mu davali takovou trubicku do hlavy tomu se rika V-P shunt, ten odvadi mok z komor to peritonealni dutiny (bricha), ale ten se dava pokud je moku moc a neodchazi z komor prirozenou cestou. Ale ty jsi myslim psala ze ma komory uzke a ma moku malo. To se touhle operaci neresi. To se mu muze jeste upravit. Pokud se chces na neco zeptat ptej se je to muj obor, pohledala bych v pameti, s detmi jsem sice nepracovala, ale nasi doktori jezdi operovat do detske nemocnice a obcas sme meli i dite u nas. Hlavne vam drzim palecky at jste v poradku.

Bledulko to je fajn ze uz jsi doma a vasich jsi to prezila. To jaak jsi psala ze jsi dala chvili pohlidat mamce Tomika a ona ho vlastne nehlidala to je sila. Mas to tezky mit takovy rodice. Hlavne ze uz jsi doma :slight_smile:

Claudi dyni jsem stihla fakt vypadala jak hejma, skoda ze ti ji smazli :angry: pepice jsou uzasny :grinning:

Vsem kdo uz absolvovali vitani obcanku tak gratulace :grinning:

Skoukla jsem fotecky v albickach, to nam ty miminka ale rychle rostou :slight_smile:

Andulko s kamnama ti asi moc neporadim my to teprve budeme resit, ale urcite si krb porozovat budeme chceme s nim vytapet dum, alespon castecne. Svagr maji krb s dvirkama ve predu a je to super, jde od toho krasne teplo do mistnosti a daji se opikat burty i v zime :grinning: jedina nevyhoda je kdyz prikladaji tak je z toho kolem docela binec, musi mit kolem kachle a porad zametaji popel. Ale to se da vyresit tim ze za krbem mas mistnost a prikladas ze zadu a tim padem nemas v obyvaku binec z prikladani.

Len ja taky nedostavam zadny vzorecky, kufriky jsem sice dostala, ale papirky jsem nevyplnila takze jsem bez vzorecku :wink:

Ill my jsme taky vsechny oblecky neunosily, uz jsem jich spoustu vyradila ze jsou nam maly, a ani jsmenektery nemely na sobe :frowning2: A uz dokupuju vetsi, ted jsem musela zacit porizovat teplejsi, nejak nam tam zima prisla driv :grinning:

Jdu to poslat nez se mi to smazne :grinning:

jeste nemam vse docteno...
16. říj 2009 v 11:59  • Odpověz
Ja vas asi nedoctu :frowning2:

my jsem byly minuly tyden na trimesicni prohlidce a vazime 5,3 kg a merime 60cm :slight_smile: ockovani jsem nedostly rpotoze jeste mame reakci na to tbc z porodnice takze za mesic mame zase prijit znovu treba uz nas oockuji, takze i nausnicky se odkladaji...
Krasne paseme konicky uz vydrzi i pres pet minut :slight_smile: obcas se nam povede otocit z briska na zadicka a uz si konecne saha po hrackach kdyz ji je dam pred ocicka. Zvatleme a povidame o sto sest, nekdy mam docela dlouhy proslovy a vyborne ji jde stezovani kdyz se ji neco nelibi :slight_smile:
Pred vcerejskem jsem ji napustila vanu plnou vody a starsne se ji to libilo a plavala a cakala kolem sebe. Myslim ze zacneme chodit doplavani hned jak dostaneme ockovani :slight_smile:

Tak vas tu docitam a pisu si a zatim me utekla klechtanka :frowning2: to je smrad, pripaleny mliko...
16. říj 2009 ve 12:20  • Odpověz
Tak dneska vas asi docist nestihnu, odpoledne cekame navstevu tak sem chtela upict strudl a jeste namam dodelanej obed, ajeste musim odnest Manzelovi housle ke kamaradovi aby mu je vecer vzal na zkousku. Su zvedava jak to vse stihnu.

Jo a jak jste tu psali o vanocnich darcich, ja jeste vubec nemam predstavu co koupim. Psali jste tu myslim o first bike, to je super vec, da se pouzivat jako odrazedlo a pak se tomu pridelaji slapatka a je to kolo. Synovec to ma, a je to opravdu dobry nejdriv od dvou let, do te doby staci detem obycejny odrazedla, nejlepe se ctyrma kolama.

Bledul ELINKA je dobrej obchod taky jsem tam nakupovala.
jeste nakupuju na www.babylife.cz
a pokud chcete koupit vyhodne plinky a tak tak jsou dobry www.vsevyhodne.cz

Jdu zase neco delat
16. říj 2009 ve 12:31  • Odpověz
tak dorazil balíček od Laclíku, dám fotku na chvíli do albíčka, věci jsou pěkné :wink:

claudie, objednala jsem fusak od x-landeru, už je na cestě tak doufám, že se tam Ondra vejde, zatím to jde, jinej kočárek nemám, tak to budeme muset nějak zvládnout a až bude sedět bude jezdit ve sporťáku :slight_smile:
16. říj 2009 ve 12:50  • Odpověz
obchod Elinka neznám, tak tam taky juknu, jestli tam třeba nevyberu něco k těm vánocům :wink:

sis - to máš dneska celkem nabitý program...Co to je ta "klechtanka"??? :confused: asi něco z mlíka jsem to pochopila já, ale nevím... To je Anežka moc šikovná, že se z bříška otočí na zádíčka, nám se to povedlo zatím jen dvakrát...ale ubrebtaný jsme taky o 106 :grinning:

bledul - u nás nejsme naštěstí zasněžený, ale net nám chvíli ráno nešel, ale už fachčí tak můžu být ve spojení se světem..

aaaa, Pepino mě volá, tak letím....
16. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz
ahoj berušky 

teda vy jste toho nakecali nějak hodně 

Jdu dočítat
16. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se v noci vzbudila se ctyricitkami, v sobe nekolik Paralenu, na kozach tvaroh a neustupovalo to. Musela jsem si dat ledovy zabal na cele telo, kleslo to pod 39, ale po probuzeni zas stouplo, byla jsem jak lemra a letela (se plouzila) k dokimu. Dal mi nejaky hodne silny antibiotika po 8 hodinach, ktere muzou kojici, tak mam prvni v sobe, mam zimnici a klepu se jak sulc. Snad to prejde. Jede nam sem uz dva mesice objednana navsteva, tak varim a uklizim.

Sister, prosim Te, mas nejaky mail, lepe skype? Moc bych si s Tebou chtela popovidat, kdyz je to Tvuj obor....
16. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz
Teda to je počasí, co? Dneska tedy na procházku nevyrazíme. Včera jsme byli na výletě u švagrovky, tak jsme taky na prochajdě nebyli, ale venku byl stejnak hnus…
Už jsem připravila zimní kombinézu. Fusak zatím ještě ne, ale pěkně ho vždycky zabalím do deky 

Deni – vy pořád jenom slavíte  Vašík je šikulka.
Ondrášek nás s tím bříšlem navnadil a teď už se mu zase moc nechce 

Arwen – balíček pošlu nejspíš v pondělí :-;
Neboj, Niky bude v pohodě. Uvidíš!!!

Ludvi – posílám opožděné přání Terezce!!! A neprovokuj s větším kočárem :-; Já jsem si všude obhajovala x-landera – jako že se tam vejdem a bude a teď toho lituju 

Andul, len a arwi – moc hezké fotky :-;

Bledulko – k těm autosedačkám. Já být na tvém místě, tak bych pořídila tu lepší pro Tomíka a Adámkovi ji pořídila, až vyroste z té co máte teď. A výčitky, že Tomík bude mít bezpečnější než Adámek hoď za hlavu!!!
A Vánoce taky. Adámkovi stačí určitě maličkost. Rozšoupnout se můžeš příští rok 
Za dřevěná židlička vypadá dobře. Dávám si ji do oblíbených a myslím, že ji pořídíme, až to bude aktuální.

Já už taky pomau začínám vybírat větší sedačku do auta. Sice nám ta naše vydrží asi skoro do roka, ale chci ji pořídit za penízky, co dostane Ondrášek k Vánocům. A musím ji koupit asi hned nebo je utratím za něco jiného…

Vítám sis!!!
16. říj 2009 ve 14:23  • Odpověz
Ahojda!

TAkjsem se vrátili z masáží a procházky.
CHtěla jsme dát prát plíny a uvařit si obídek,ale babča tu má návštěvu a tak nechci na nás upozorňovat, páč by z Vítka udělala cvičenou opičku a o to fakt nestojím. :angry:

Zdraávím Sis a Anežku o dlouhou odmlce. :slight_smile: A jdu přebalit kocourka :slight_smile:

Jo a mám další tip naVánoce - takový to pěnový puzzle na zem na hraní. A toho koníka od FP, co o něm mluvila Bledulka, maj teď v Globusu vakci zA 850,- (říkala kamarádka).
16. říj 2009 v 15:02  • Odpověz
zdravím ty co tu dlouho nebyly :wink:

arwen mrzí mě, že jsi skončila na antibiotikách, ale neboj určitě ti bude zítra líp a na uklízení se vyprdni !!!!!!

dneska mi dorazí fusak, už se těším :grinning:

oblečky jsou už v albíčku

z prochajdy jsem dorazila zase úplně turch, opět u ns silně sněží, dneska to ale naštěstí taje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. říj 2009 v 15:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.