• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
jani, potřebovalas tam v té praze 8 rodný list ondráška?
19. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz
Tak jsme zpátky z procházky. Vítek spal jen 2 hodiny, tak doufám, že ještě v postýlce usne. Zatím lehce protestuje. :slight_smile:

Il, rodičák jsme sice už taky vyplňovala, ale vzhledem k tomu že to bylo v červenci a hlavně z pozice OSVČ, tak Ti neporadím. :sweat_smile:
19. říj 2009 ve 14:51  • Odpověz
Vítek právě usnul. Teď. :confused: A já tu mám spoustu práce a neumytý vlasy a přitom nejsem momentálně ničeho schopná. :rolling_eyes: :confused:
19. říj 2009 v 16:36  • Odpověz
Tak kde jste kdo??? No, holky!
19. říj 2009 v 18:36  • Odpověz
tadyyyyyy :slight_smile:

odpoledne byla lucinka nějaká mrzutá a plačtivá, tak jsem si s ní na chvilku lehla, aby usnula a obě jsme vytuhly :sweat_smile:

zítra budeme mít cestovní den. Ráno jedem do prahy na tu sociálku, pak na karlák na výplach očiček, pak se musím stavit na pojišťovně vypovědět smlouvu a pak ještě pojedu do čelákovic ke gyndařce pro recept na další balení prášků. Takže to bude celkem nabytý den, snad to všechno stihnem. Žádala jsem doktorku, jestli by mi ten recept nemohl vyzvednout manžel nebo moje mamka, abych se tam s malou nemusela trmácet a prý že neee, prý si ho musím vyzvednout osobně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. říj 2009 v 19:34  • Odpověz
ahojky
dneska byl teda den, Ondra skoro celej den proplakal, ještě, že na prochajdě usnul a spal až skoro do koupání, teď už chrní a já se můžu konečně najíst :grinning:
19. říj 2009 v 19:34  • Odpověz
doufám, že pojedou vlaky na čas a nebudou žádný zpoždění, aby jsme to všechno stihli. kdyby bylo auto, tak je to celkem v poho, ale takhle budem muset lucinku vláčet busem, vlakem a tramvají.
19. říj 2009 v 19:36  • Odpověz
iluss
třeba s pan dr. myslí, že by pilulky místo v tobě skončili třeba v mamince :grinning: :grinning: :grinning:
teda nechápu, mě to může vyzvednout kdokoliv, pokud nemůžu :wink:
19. říj 2009 v 19:39  • Odpověz
klarko, tak to bylo asi něco ve vzduchu, protože lucinka taky dneska skoro celý den proplakala.

no původně mi to taky mohl vyzvedávat kdokoliv, ale teď se to prý nesmí :confused:
19. říj 2009 v 19:49  • Odpověz
jdu si dávat zmrzlinový pohár s banánam, šlehačkou a tekutou čokoládou, mňaaaaam :slight_smile: po dnešku si ho zasloužím, s lucinkou to dneska bylo fakt o nervy.
19. říj 2009 v 19:50  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

teda já poseldní dobou moc nestíhám :stuck_out_tongue_closed_eyes: když už jsem se sem ráno na chvíli dostala,ak než jsem stihla napsat,tak mě mládež zase odvolala :sweat_smile:

ted vařím na zítřek oběd, adámek ještě není na noc nakojený,nebot odpoledne moc nechtěl spát a po koupání odpadl dřív než se najedl :sweat_smile: :confused:

jani- děkuji taky za přání Honzovi- no ted v pátek jde na odběry krve,kde se zjištuje,zda má či nemá v krvi látky,které nádor produkuje ..a jde i na rentgen hrudníku. No a ještě dostane termín na CT (neboli tv. tunel) hrudníku,břicha a pánve-to bude asi během měsíce...a až bude tohle všechno za ním,tak se tperve dozvíme výsledky a taky moc moc doufám,že budou v pořádku...

manželín byl dnes přehodit letní gumy za zimní a narvali mu tam jiné...takže celý nadšenáý tam jel dvakrát... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

jani,dneska hlava dobrý? to je dobře,že máte tatínka doma :slight_smile:

klárko,ondrášek dneska hodně plakal a nechtěl spinkat? a aniččin vítek kokám taky...že by to bylo něčím ve vzduchu? adula totiž taky dnes řádil jak černá ruka-jediný člověk,jterý by u nás doma klidně hned spal jsem asi já :grinning:

iluško- to mě překvapuje taky s těma práškama...mě je taky může vyzvednout manželín...ty jo,kor když máš malý mimčo-že ji to není blbý tě tam tahat...nechce ti udělat kontrolu nějakou-mě třeba doktor,když nemám platnou cytoogii,tak mi antik. ani nedá a nejdřv odebere vzorky a pak teprve dá recept...

zítra napiš jak jsi pochodila na OSSZ :slight_smile: taky se tam budu na P8 muste vypravit ...když jsem byla s tomíkem,tak to bylo jednodušší-to platil mateřskou zaměstnavatel a byla tam v pohodě lpší domluva..ted tedy taky budu lítat po úřadech-ty jo a s dvěma dětma a v chřipkovým nadcházejícím období-to se mi fakt chce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky,nechcete mi přijet některá vyžehlit? asi ne,co? :wink: :sweat_smile:
19. říj 2009 v 19:58  • Odpověz
bledulko: tak držím honzovi palečky, ať mu to všechno dobře dopadne a máte zase klid :wink:

no s těma práškama už to takhle u této doktorky funguje asi rok a půl. Tenkrát ještě před těhu jsem si je taky musela vyzvednout osobně a nic mi tam nedělala, jen mi ten recept podala mezi dveřmi a bylo to. Proto mě to tak děsně štve, že se tam musim s lucinkou trmácet a vlastně úplně zbytečně. A ještě k tomu je to tam do schodů, takže pojede manželín se mnou, aby počkal dole s kočárkem.

no na té sociálce jsem taky zvědavá, jak tam dopadnu. Doufám,že tam nebudou fronty a že to tam půjde rychle, protože pak ještě musím stihnout ten výplach očiček na Karláku.

bledulko: až někoho seženeš na žehlení, tak ho pak rovnou pošli ke mě. Poslední dobou mě žehlení vůbec nebaví a hlavně pokaždé, když si zapnu žehličku, tak mě mládě volá. Takže ji zase vypnu a teď tu na mě čučí plný koš prádla a další prádlo visí na stojanu.
19. říj 2009 ve 20:08  • Odpověz
TAk naše mimi taky dneska nespalo a plakalo jak o závod. :frowning2: A aby toho nebylo málo,neměla jsmemu co dát k jídlu,tak jsem načala Bebu AR a to byloděsný. Nevím čím to,ale bylotohrozněhustý, nešlo to rozmíchat, neteklo to,udělal se z toho takovej sliz. no děs. Nakonec to dopadlo tak, že jsem asi před půlhodinou vyslala tchýňku do pohotovostní lékárny do špitálu(ještěže ho mámeza rohem) pro Bebu Senzitiv a Vítek po 150ml konečně usnul. A já si asi zavážu oči,abych neviděla ten bordel, co tu je a mohla si sníst aspoň polívku.

Il, to cestování Ti nezávidím. Doktorka je fakt "milá" s tím receptem. :angry:
Ale aby TIo tonebylo líto, já jedu zítra s Vítkem do Sika, dodomluvit a závazně objednat koupelny a pak na očkování a 4m prohlídku. Jsem zvědavá, jak to zvládnem. :slight_smile:
19. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz
autor
iluš- díky :slight_smile:

tak to je dobře,že s tebou manžel pojede...ale aspon ted,když máš malé mimčo je to trochu na hlavu-je to o lidech a o vstřícnosti...

tak pak poreferuješ prosím o té sociálce a hlavně zítra at dobře dopadnete na karláku stm proplachem a snad to bude rychlé a nebudou lucinku moc trápit ...to je už naposledy ten proplach? at se kočička drží ....

s tím žehlením-tak pak pošlu,ale obávám se,že se ke mně nikdo nepohrne :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

holky, nevím,jetsli znáte z TV reklamy- takový wc gel,co se dá rovnou do mísy a ne do závěsného košíčku...tak jsem ho koupila a dala na záchod a vysvětlila tomíkovi,že na to nesmí sahat...tak on -když tedy nesmí šahat,tak se na to snaží čurat,takže se u toho záchoda šteluje,aby močí trefil tu kytičku :grinning: :grinning: :grinning: fakt dost dobřý pohled na něj je...

no a další historka záchodová-včera šel na záchod s tátou a tatínek močí a tomík se kouká a povídá "jů, yelow"
(barvy říká anglicky) a prstíčkem ukazuje na proud moči..Honza mu říká ...tomáši,ne nešahej,ale tomík se prctem tak blížil,až ho tatínek po...al :grinning: :grinning: :grinning: prý to nešlo už zastavit :grinning: :grinning: :grinning:

no nic,toliko špetka z našich historek :slight_smile: zatím papá a dobrou noc :slight_smile:
19. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz
andulko: ty už zase nemáš mlíčko? myslela jsem, že už ty homeo zabraly :confused:

bledul: jasně, zítra poreferuju. Snad to tam všude půjde opravdu rychle. S těma očičkama nevím, jestli to bude naposledy. Doufám, že už jí to konečně pořádně propláchnout a vyčistí a už tam víckrát nebudem muset. po tom posledním výplachu se jí to dost zhoršilo :confused: ale nemohli jí to pořádně vypláchnout, protože měla rýmu a měla lehce ucpaný nosík. Tak doufám, že to zítra bude lepší.

Bledulko: toho kačera wc gel taky máme. Byla to sranda, protože když jsme to koupili poprvé, tak jsem manžovi řekla, ať udělá hezkou kytičku, ale napoprvé se mu to moc nepovedlo, udělal spíš takový bobek, tak to zkoušel znova a znova, dokud se mu nepovedla hezká kytička. Takže prvního kačera jsme vypotřebovali hned první den a na záchodě bylo asi šest nepovedených kytiček :grinning:
19. říj 2009 ve 21:47  • Odpověz
bledulko dobrou noc!

šla bych už taky do hajan, ale manža přijde z práce až v jedenáct a potřebuji se s ním dohodnout na ten zítřek, tak tu na něj musím počkat.
19. říj 2009 ve 21:48  • Odpověz
autor
iluš - kytičky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak to je dost dobrý :grinning: :grinning: tak to vůbec nevím,jak by to tomík očurával :slight_smile:

ta rýma to asi zhoršila,co? :cry: hele a masírujete ten kanálek k tomu? kdyžtak at ti ukáží jak to dělat-ono se to prý dělá i po proplachu...nám u tomíka teda pomohla i samotná masáž...třeba by vám mohla pomoci na udržení toho průchodného právě propláchnutého kanálku...
mě když to měl tomík,tak říkala očařka,at mu často odsávám nosík i když tam zdánlivě nebude nic mít a třikrát denně jsme masírovali a po 14 dnech cca to najednou přestalo sekretovat..masírovali jsme potom na udržení průchodnosti asi 2 ,3 měsíce ...

andulko-koukám,že máš za sebou náročný den...s mlíčkem držím place,snad se zase mlíčko vrátí..držím palce...

což mi připomíná ještě další historku s tomíkem...jednou jsem se s ním sprchovala a najednou mi začalo stříkat mlíko z prsa-on cel nadšený začal poskakovat a prý "jůů,ještě" jenže to zrovna sláblo a nemohl pochopit,že jsem to neudělala vědomě :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

právě jsem dovařila obídek na zítřek a manžel ho právě testuje :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
19. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz
bledulko: masírujeme taky 3x denně každý den a k tomu 2x denně kapu ophtalmoseptonex. O tom odsávání nosíku nevím, tak to vyzkouším

teda koukám, že si s tomíkem užijete pěknou srandu :grinning: už se těším, až bude lucinka v tomhle věku!
19. říj 2009 ve 22:12  • Odpověz
Mlíčko je tentokrát otázkou nervů. Ach jo.
19. říj 2009 ve 22:25  • Odpověz
Bledul, kytičky se přece musí zalévat,a by nezvadly! :slight_smile: :wink: Úplně Tomíka vidím. :grinning:

A jak se zdá, i Ilča má doma zahradníka. Iluš, asi bys měla zkontrolovat,jak čůra mánža. :wink: Kdyby MM nečůral v sedě, určitě by kytičku alespoň jednou za den taky zalil. :grinning: :grinning: :grinning:

Původně jsme si chtěla dát vanu nebo alespoň sprchu a umýt si vlasy, ale vzdávám to a jdu do hajan. HOlt, budu muset zítra vstát dřív. :frowning2: :confused:

Dobrou noc! :wink:
19. říj 2009 ve 22:33  • Odpověz
dobrý večer,

iluss – na té sociálce na Praze 8 mají otevřeno každý den – přesné hodiny jsou tady: http://www.firmy.cz/detail/348566-ceska-sprava-socialniho-zabezpeceni-praha-liben.html
zítra (v úterý) mají od 8 do 14, takže bys to snad mohla stihnout
v přízemí si vemeš lísteček k okýnku nemocenská, když jsem tam byla já, čekala jsem asi jen 5 minut
dostaneš se tam nejlépe metrem C na Kobylisy a je to kousek od výlezu z metra – taková vysoká oranžová budova – já tam ale jela autem, ale jestli pojedeš z Masarykova nádraží, tak je to asi fakt jednodušší tou tramvají – já jsem s Ondráškem ještě žádnou MHD necestovala a děsím se toho až budu muset…
a nepotřebuješ ani občanku – jen ten fialový papír
Il – a zeptala by ses tam, jestli se to musí potvrdit i u zaměstnavatele???

Tak ať ti to dobře dopadne. A zmrzlinový pohár závidím.
Iluss, když takhle cestuješ s Lucinkou vlakem, kde přes den kojíš? V létě to bylov poho, ale takhle v zimě se mi právě s Ondrou nikam dál cestovat nechce, protože nevím, kde bych ho vždycky nakojila.

Jo a ještě jeden dotaz. Budete si dávat 2 nebo 3 roky? Já pořád přemýšlím…
19. říj 2009 ve 22:36  • Odpověz
Ahoj bledulínku – hlava už dneska nebolí, dneska jsem si docela odpočinula. Je to docela znát, když tu mám někoho k ruce a nemusím lítat kolem Ondry jenom já…
Ondra už toho přes den moc nenaspí a navíc, jak se začal převracet na bříško, tak i když je na zemi pod hrazdičkou, musím k němu pořád běhat. Vždycky se překulí a potom to neumí zpátky na záda (někdy se mu to tedy podaří, ale spíš zaboří hlavu a začne se vztekat). Tak k němu jdu, otočím ho a běhěm chvilky je zase na bříšku… No a takhle pořád dokola. Když jsem tu sama, tak skoro ani neuvařím…
tu reklamu na wc gel znám – říkala jsem, že to taky zkusím koupit – je to dobrý??
no jo – tomík a jeho záchodová dobrodružství
Ty ho už učíš anglicky???
a co jsi vařila dobrého? potřebuju inspiraci…

Taky patříš na Prahu 8? To je dobrý.

Andulinku – Víťa spal jen dvě hodiny? Tak to kdyby Ondra spal dvě hoďky přes den, byla bych šťastná – takhle dlouho nespí ani v kočárku
Jejda – zase došlo mlíčko? Andulinko, andulinko, nenervuj se!!!!
Držím palce, aby ti s koupelnami vyšli vstříc!!! A ať Víťuldu nebolí včelička!!!
Dobrou!!!
19. říj 2009 ve 22:44  • Odpověz
Mohly jsme se domluvit a jít na tu sociálku všichni společně :grinning:
19. říj 2009 ve 22:50  • Odpověz
Andulko - tak jsem ti mrkla do domečkového alba na koupelny - vypadají dost dobře :wink:
19. říj 2009 ve 22:57  • Odpověz
Zkoumám příkrmy - holky, plánujete vařit nebo spíš kupovat ty skleničky???

Začínají se mi klížit oči, tak ještě chvilku a jdu do hajan.
19. říj 2009 ve 23:08  • Odpověz
autor
za chvilku jdu do sprchy,takže dnes asi naposledy :slight_smile:

andulko- snaž se být co nejvíc v klídku...myslím na tebe...drž se....

jani ahojky :slight_smile:

no pod Prahu 8 patří všechny větší podniky v praze- to mi onehdá řekli-proto se to právě tam občas i zasekne...
říkáš z kobylis že je to nejlepší? to by u mě šlo-bydlím kousek od metra C na praze 7

ten gelík máme poprvý a máme ho tři dny- no tomík mi občas shazoval ten košíček do mísy,takže jsem to zkusila a snad se osvědčí- a mě docela voní,takže já zatím spokojená..jen je otázka,za jak dlouho se to spalchováním odstraní-aby to nevyšlo moc draze-aůle to uvidíme teprve provozem..ale vypadá to aspon pěkně :slight_smile:

vařila jsem kynuté povidlové knedlíky v páře-na to tvarůžek a máslo...:slight_smile:

tomíka jsme zatím naučili anglicky barvy (teda bílou říká česky :slight_smile: )jinak ho neučíme-neumí pořádně mluvit česky natož anglicky

já půjdu na matřskou na 100% na 3 roky-popravdě kdyby mi to umonil zaměstnavatel,tak bych šla i na 4,ale mě to nedovolí v práci a na dva roky ani náhodou...představa,že ted ve dvou letech musím dát tomíka do školky na plný čas-to tedy opravdu ne..a hlídání nemáme žádné... takže já po 3 letech půjdu do práce,ale neumím si představit směnný provoz,takže bduu doufat v nějaký čtvrtúbvazek ...uvidím,jak to bude za tři roky..

když jsme měla toma,tak to bylo ještě před zěmnou a ta třírychlostní varianta nebyla...takže já jsem ani s tomem nemohla na dva roky-já mohla jen na t3- nebo 4..šla jsem na tři ,protože jsme chtěla druhé mimčo,ale dva roky nevím zda bych riskla-ono nám to jakoby vyšlo,že bych mohla i na dva roky,ale taky nám adámek jít nemusel a to nevím co by bylo...takže tak...

ondrášek je šikulínek s tím převracením- no ono je jednodušší se obrátit ze zad na bříško-to dělají jako první -teda-oni se občas-náhodně dokážou převrátit z bříška-ale to je takové pasivní překulení tím,že zakloní hlavičku..ale to správné přetočení z bříška vývojově přicháí později...my se zatím netočíme (jen to náhodné z bříška občas) a zatím dáváme nožky k bříšku s tendencí se občas otočit na bok..tak uvidíme kdy to přijde...tomík v tomto věku adámkově se už točil a plazil se-adula je pomalejší...na koníkovi taky vydrží jen chvíli a pak se začne vztekat a jak se vzteká tak je zle,protože to začne rýt v podložce a už hlavu nezdvihá a vzteká se....

no noc,jdu do té sprchy a zatím papá a dobrou a mějte se všechny krásně :slight_smile:
19. říj 2009 ve 23:08  • Odpověz
autor
jani-příkrmy- budu kombinovat-jako u toma-doma vařené ale naučím ho i na skleničky a když bych nestíhala nebo na návštěvách skleničky-pokud to teda adámek nebude bojkotovat tím,že by mu jedno nebo druhé nechutnalo....
taky něco i zamrazím- na začátku je dobrý si zamrazit do ledítek a vy podle toho,kolik toho sní vyndáte kostek ledu (příkrmu) a rozehřejete - protože na začátku mi toho tomík moc nesnědl a to bych všechno vyhazovala...
19. říj 2009 ve 23:11  • Odpověz
autor
tak manželín si chce ještě povybírat fotky které dáme na naše webové stránky,takže ho asi pustím k notebooku a půjdu do té sprchy..
19. říj 2009 ve 23:13  • Odpověz
Kynuté knedlíky - dobrý tip. Mám v mrazáku borůvky, tak bych mohla udělat borůvkové :slight_smile:

Tak takhle to s tou Prahou 8 :-+

No jo, asi taky půjdu na ty tři. Sice je to méně peněz, ale hlídací babičky nemáme a do školky nebo jesliček by se mi dvouletého prcka dávat nechtělo - když by nevyšel ten druhý. Tak se asi budeme muset fakt hodně uskromnit :frowning2:

Ty jo, Tomík už se plazil takhle brzy? Neumím si Ondráška představit před měsícem jak se plazí :slight_smile:
Jo jo, z bříška na záda to je těžší, bude muset ještě pořádně makat :grinning:
19. říj 2009 ve 23:16  • Odpověz
já mám z toho domácího vaření trošku strach, asi začnu těma skleničkama a časem to snad zkusím

máte webovky? už fungujou? a co takhle sem dát odkaz?
19. říj 2009 ve 23:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.